بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > سیستم عامل > ویندوز windows > سوالات و رفع اشکال

سوالات و رفع اشکال در این بخش سوالات و مشکلات کامپیوتری کاربران در زمینه ویندوز مطرح میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-10-2013
aziztaeme aziztaeme آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 3

4 سپاس در 3 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام
من یک هارد ADATA superior SH93 دارم
داشتم باهاش کار میکردم(از روش فیلم میدیدم)که سیستمم هنگ کرد و هیچی کارنمیکرد(موس و...)بعد کابل USB هارد رو کشیدم بیرون سیستم درست شد.بعد دفعه بعد که اومدم بزنم به سیستم هارد باز نمیشد و پیغام میداد باید فرمت کنید. حالا اگه فرمت کنم همه اطلاعاتم پاک میشه ؟نه؟ اطلاعات ضروری توش زیاد داشتم ممنون میشم کمک کنید که چیکار کنم درست بشه بدون از دست دادن اطلاعات؟؟؟
2 کاربر زیر از aziztaeme سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-10-2013
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من این مشکلی که شما مواجه شدی یکی از دوستانم باهاش مواجه شد هاردش رو آورد مدتها روش کار کردیم تا بتونیم اطلاعاتش رو ریکاوری کنیم ، پست اول این تاپیک

از اینجا میتونید پست رو به صورت تنها مشاهده کنید

پاسخ دوستی که قبلاً مشکل مشابه شما رو داشت رو دادیم
متاسفانه هارد ها بازار مشترک هستند و به خاطر همین اکثرشون گارانتی تعویض دارند باید با نمایندگی شرکت تو ایران تماس بگیرید و بگید امکانش هست اطلاعات شما رو ریکاوری کنند یا نه ، مشکل شما هیچ رقمه نرم افزاری حل نمیشه اگر حرف من رو نمیپذیرید خودتون میتونید تو فروم های انگلیسی (نه فارسی ) سرچ داشته باشید ، چون اصلاً مشکل هارد هست
علت اینکه کامپیوتر هم گیر میکنه به خاطر هارد هست ، مثل همون موقع هایی که یکی از درایو های دی وی دی یا سی دی روم کار نمیکنه و شما باید اتصالش رو به سیستم یا دستی یا از طریق بایوس قطع کنید .
ولی چیزی که بیشتر توجه من رو جلب کرد این بود که شما از روی هارد داشتید فیلم تماشا میکردین ، این کار رو به هیچوجه نباید انجام بدید ، هارد اکسترنال از طریق پورت ضعیفی به نام یو اس بی که کنترل ولتاژش اصلاً مناسب نیست به سیستم متصل میشه نوسان ولتاژ برق اصلاً کنترل شده نیست و از اونجایی که اکثر این هارد ها چینی هستن (تو روحشون ) کنترل ولتاژ یا آداپته مناسب ندارند !! حتی نباید از روی فلش هم فیلم تماشا کرد! چه برسه به هارد اکسترنال ، میدونید اگر قبل از روشن کردن کامپیوتر هارد به سیستم متصل باشه وقتی سیستم رو روشن میکنید چه شکی به هارد وارد میشه ؟
چیزی که اکثر افراد بهش توجه نمیکنن safe remove مایکروسافت هست اگر این کار رو انجام ندید نوسان و یا قطع ناگهانی ولتاژ به مدار اون صدمه میزنه ، هارد اکسترنال یک وسیله بسیار ضعیف هست فقط باید ازش برای انتقال اطلاعات استفاده کرد

----------------------------------------------------
حالا این حرفا که مشکلی از شما حل نمیکنه ! حقیقتش من از اون آدمهایی هستم که باور دارم کار نشد نداره . دقیقاً میدونم مشکلت چیه ! اینو امتحان کن هارد رو باز نکن
قبل از این که اصلاً هارد رو وصل کنی اگر ویندوزت سون هست برو تو استارت تایپ کن cmd بعد اجراش کن ، بعد فیش هارد رو بزن
درایوی که مال هاردت هست مثلاً I برای این که تو cmd بتونی بری توش فقط کافی هست تایپ کنی :i وارد میشه
اگر واردش شدی سعی کن این دستور رو اجرا کنی chkdsk یا chkntfs
باید این دستور رو اجرا کنی اگر نتیجه گرفتی یا چیزی اجرا شد بیا و بگو اگر نگرفتی میریم تو فاز بعدی !
---------------------------------------------------
فاز 2 : دستور های دیگه ای هست که میتونی اجرا کنی مثلاً وقتی رفتی تو درایوی غیر از درایو هارد اکسترنالت هستی مثلاً :c سعی کن این دستور رو اجرا کنی convert i دو نقطه اش رو هم بزار بعد i اگر هارد ntfs هست بگیری fat32 بکنیش و بلعکس . دستور اجرا شد که هیچ نشد فاز بعد . یه وقت درایو c خودتو convert نکنی هم ما رو تو دردسر بندازی هم خودتو دستور رو درست بنویس
-------------------------------
فاز 4 : دستور recover (باید بری تو درایو هاردت )
----------------------------
فاز 5 : دستور popd باید بری تو درایو هاردت
-----------------------------
حالا اینا رو انجام بده یه بازخوردی بگیریم تا باز پیشنهاد بدیم البته نظر منو بخوای 20 درصد شایدم 10 درصد ممکن هست موفق بشی حالا دیگه با خودته
هر چی شد بیا اینجا و عنوان کن

----------------------------------------------
من الان استرس گرفتم دستور convert رو درست اجرا نکنی !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 02-10-2013 در ساعت 01:22 PM
2 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-10-2013
تازه کار

سلام ممنون که کمک کردین .من دستورات اولیه رو وارد کردم و پیغام زیر رو داد.
http://photos.uvs.ir/img/38e5ff5f816a.png
قدیمی 02-10-2013
bigbang آواتار ها

خوب پس هیچی کاریش که نمیشه کرد متاسفانه ! حتی وارد درایو h هم نمیشه ، نمیتونی هیچ کاری بکنی هیچ کار خودت تنهایی حداقل نمیتونی انجام بدی
ببر گارانتی ، جواب نمیگیری وقتتو هدر نده فایده نداره . اصلاً کار نمیکنه لیبلش ایراد سخت افزاری داره هیچ رقمه درست بشو نیست باید باز بشه تعمیر بشه یا تعویض کارش تمومه !
نمیخوام نا امیدت کنما ولی با امکانات من و شما برگشت اطلاعات این هارد غیر ممکن هست

میدونم که نمیشه باور کن !
-------------------------------------------
زورمم میاد اینطوری جواب بدم convert h
بعدش دو نقطه رو اجرا کن جواب نگرفتی دیگه ببر گارانتی .تصور نمیکنم recover h هم جواب بده .
-----------------------------
درایو هارد اکسترنالت h هست دیگه اشتباه نکردم که ؟

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 02-10-2013 در ساعت 02:06 PM
قدیمی 02-10-2013
تازه کار

الان هر چی میزنم به سیستم پیغام فرمت میده.اگه فرمت کنم دوباره میتونم اطلاعات رو برگردونم؟ عکس رو ببین:
http://photos.uvs.ir/img/2073ffa77b53.png
قدیمی 02-10-2013
bigbang آواتار ها

نه فرمت نکن اشتباه نکن . دوست منم فرمت کرد ولی دوباره پیغام فرمت اومد ، مشکلش مال فرمت نیست ، ببری نمایندگی هم همینو بهت میگن ، اگر احتمالی برای بازگردوندن فایلهات باشه با فرمت اون احتمال رو کمتر میکنی این کار رو نکن ، باید ببری نمایندگی جایی درستش کنن یا تعویض ، اون پیغام فرمته فیک هست ویندوز به اشتباه افتاده وقتی لیبل هارد دچار مشکل میشه ، یا قسمتی از هارد بدسکتور میشه ، یا مدار هارد ایراد پیدا میکنه یک سیگنالی میفرسته مبنی بر این که فایلهای سیستمی هستن ولی ایراد دارند ، هارد که شعور نداره فکر میکنه مشکل نرم افزاری هست و با دوباره سازی فایلهای سیستمی هارد ، و تنظیم نرم افزاری ولوم مشکل حل میشه
ولی مشکل هارد سخت افزاری هست
پیشنهاد من و میخوای فرمت نکن ، این اشتباه رو نکن ببرش نمایندگی .
اینو نگو که گارانتی هم نداری ، چون اگه اینو بگی خیلی ناراحت میشم . خدمت شما عرض شود که این مشکل اتفاقاً خیلی قدیمی هم ، فلاپی ها هم وقتی از کار می افتادن هی پیغام فرمت میومد کاربر بیچاره هی فرمت میکرد ولی اثری نداشت ، این ارثیه از ویندوز نسخه های پیشین به این نسخه رسیده ! شعور ویندوز هنوز نمیرسه که مشکل سخت افزاری هست نه نرم افزاری !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 02-10-2013 در ساعت 02:46 PM
قدیمی 02-10-2013
تازه کار

تا 1/12/92 گارانتی داره.البته اگه تو شرایط تعویض قرار بگیره اگه پرسیدن چجوری اینجوری شد چی بگم؟که شامل گارانتی بشه
کاربران زیر از aziztaeme به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 02-10-2013
bigbang آواتار ها

هیچی بگو یکبار زدم به کامپیوتر دیدم دیگه کار نمیکنه نگو مثلاً باهاش فیلم تماشا میکردم ، یا این که همش وصل به کامپیوتر بود ، فقط بگو توش فیلم میریختم ( برای رد و بدل کردن اطلاعات ) ، بعد مثلاً نگو از دستت افتاد یا این که چیزیش شد
بعد اونا خوب بررسی میکنن ولی اکثرشون گیر نمیدن زیاد چون میدونن جنساشون چینیه آشغاله تعویض میکنن ، احتمالاً هاردت رو میگیرن بعد سعی میکنن تعمیرش کنن نمیتونن میگیرن یه هارد دیگه بهت میدن ، واسه دوست من عین شما اتفاق افتاد
تعویض میکنن یعنی باید تعویض کنن .
پول واسه گارانتی گرفتن برا همین روزا وظیفه اشون این هست که تعمیر یا تعویض کنن . حالا نرو دست به یقه نشو نگو " یه هارد اکسترنال بده بینیم بابا " اینطوری منم باشم بهت هارد نمیدم

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 02-10-2013 در ساعت 03:15 PM
قدیمی 02-10-2013
تازه کار

ممنون از اینکه وقت گذاشتی و راهنماییهای خوبت.خیلی گلی .تا بعد...
کاربران زیر از aziztaeme به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 05-24-2013
bigbang آواتار ها

Thumbs up TeskDisk برنامه ای برای نجات زندگی تان

هر چند مشکلات سوال کنندگان برطرف شد ، ولی از اونجا که ممکنه کسی با سرچ گوگل به اینجا برسه ، هر مطلب مفیدی که بتونه مشکل گشا باشه رو قرار میدم ، چون زمان راه حل های جدیدی رو در اختیار ما قرار میده

گاهی اوقات مشکلاتی پیش می آید که واقعاً اعصابت را خورد کرده و روزهایی را بر شما تلخ می کنند، اما هنگامی که فرجی حاصل شده و مشکلت حل می شود، انگار که دنیا را به تو داده اند. این پست در راستای اتفاق نا خوشایندی هست که برای هارد دیسک یکی از دوستان پیش آمد و خوشبختانه ختم به خیر شد. قضیه از اینجا شروع شد، که یکی از دوستان، من را از بالا نیامدن یکی از پارتیشن های کامپیوترش آگاه کرد. درایوی که ۲۰۰ گیگ حجم داشت و تقریباً تمام زندگی آن شخص در آن بود. فیلم ، عکس ، موسیقی ، فایلهای شخصی و… . اتفاقی که برای درایو دوست من پیش آمد از این قرار بود: هنگامی که بروی درایو F کلیک می کردیم با پنجره ی disk is not formatted و پیغام The disk in drive F: is not formatted… روبرو می شدیم و نه تنها به درایو دسترسی نداشتیم بلکه از ما درخواست می شد تا درایو را فرمت کنیم. کمی با تنظیمات پارتیشن کلنجار رفته ولی فایده ای نداشت، از برنامه ی Partition Magic هم استفاده کردیم اما انگار نه انگار. از آنجایی که دوست خیلی عزیزی برای من بود و بسیار به گردن من حق داشت، به هیچ عنوان نمی خواستم که نا امیدش کنم. به هر حال مجبور شدم که با بعضی از دوستان متخصص در امور کامپیوتر تماس بگیرم، اما چیزی جز نا امیدی را برایمان ثمر نداشت. اینجا بود که دست به دامن اینترنت شده و به گذشت و گذار در صفحه ی های گوگل پرداختیم، مطالب بسیار زیادی یافت شد و کم نبودند مطالبی که می خواستند چند صد دلاری ما را تیغ بزنند. به هر حال بخت و اقبالمان زد و باصفحه ای روبرو شدیم که شخصی با ایرادی مشابه مواجه شده بود. با پی گرفتن جواب ها و سوالهای انجام شده به برنامه ی TestDisk رسیدیم. برنامه ای که ۱.۴۵ مگابایت بیشتر حجم نداشت و مهمتر از آن، کاملاً رایگان بود. بعد از دریافت و کار با برنامه که انصافاً آنچنان نیز آسان نبود، متوجه شدم که Boot Sector پارتیشن مورد بحث دچار ایراد شده و در آخر خوشبختانه توانستم با ReBuild کردن bootsector توسط همین برنامه، براحتی وارد پارتیشن شویم. اتفاقی که شاید پایان آن تا این حد نمی توانست خوش باشد.

در یک کلام:
اگر پارتیشن شما فاقد قابلیت بوت شده و دیگر قابل دستیابی نیست، چاره ی شما برنامه ی TestDisk است. برنامه ای کم حجم و رایگان و سازگار با تمامی سیستم عاملها.

حال کمی به شرح امکانات این برنامه خواهیم پرداخت:

برنامه ی TestDisk برنامه ای رایگان، کم حجم و کد باز است که برای بازیابی پارتیشن های از بین رفته و پارتیشن های فاقد قابلیت بوت بکار برده می شود. امکانات تخصصی این برنامه به شرح زیر است:

» تعمیر جداول پارتیشنها / بازیابی پارتیشنهای پاک شده
» بازیابی بوت سکتور Fat32/NTFS از فایهای Backup
» ایجاد مجدد بوت سکتور برای سیستم فایلهای Fat/Fat16/Fat32/NTFS
» کپی فایلها از پارتیشنهای پاک شده ی FAT/NTFS/ext2/ext3 به سایر پارتیشنها
» تعمیر MFT
» سازگاری با تمامی سیستم عاملهای رایج

ویژگی منحصر به فرد این برنامه باعث شده تا هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه ای زیر چتر این برنامه قرار بگیرند. این برنامه سیستم فایلهای زیر را برای بازیابی پشتیبانی می کند:
BeFS ( BeOS )
BSD disklabel ( FreeBSD/OpenBSD/NetBSD )
CramFS, Compressed File System
DOS/Windows FAT12, FAT16 and FAT32
HFS, HFS+ and HFSX, Hierarchical File System
JFS, IBM’s Journaled File System
Linux ext2 and ext3
Linux LUKS encrypted partition
Linux RAID md 0.9/1.0/1.1/1.2
RAID 1: mirroring
RAID 4: striped array with parity device
RAID 5: striped array with distributed parity information
RAID 6: striped array with distributed dual redundancy information
Linux Swap (versions 1 and 2)
LVM and LVM2, Linux Logical Volume Manager
Mac partition map
Novell Storage Services NSS
NTFS ( Windows NT/2000/XP/2003/Vista/2008 )
ReiserFS 3.5, 3.6 and 4
Sun Solaris i386 disklabel
Unix File System UFS and UFS2 (Sun/BSD
/…)
XFS, SGI’s Journaled File System

برنامه ی PhotoRec یک برنامه ی کمکی به همراه برنامه ی TestDisk می باشد که برای بازیابی فایلهای عکس ، ویدئو، سند، آرشیو و… از هارد دیسک و CD Rom مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین ویژگی این برنامه این است که سیستم فایل پارتیشن را در نظر نگرفته و به همین جهت حتی اگر پارتیشن مورد نظر شما شدیداً آسیب دیده باشد و یا حتی فرمت شده باشد، باز امکان بازیابی آن توسط این برنامه وجود دارد. این برنامه نیز مانند برنامه ی قبلی کدباز و رایگان می باشد.
برای امنیت بیشتر برنامه ی PhotoRec تنها از دسترسی فقط خواندن (Readonly) برای دسترسی به حافظه ها استفاده می کند.
توجه: در صورتی که عکس و یا فایلی را بطور تصادفی از دست دادید، از ریختن یا Save کردن فایلهای دیگر بویژه در پارتیشنی مورد نظر خودداری کنید، در غیر اینصورت احتمال عدم بازیابی اطلاعات برای شما افزایش پیدا می کند.

دیگر بهتر از این چه می خواهید……………….

دانلود (لینک غیر مستقیم)

سایت سازنده

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 05-24-2013 در ساعت 06:58 PM
پاسخ

برچسب ها
مشکل عدم دسترسی, هارد اکسترنال, تو رو خدا کمک !, درایو ارور میدهد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش