بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > تغذیه

تغذیه مسائل مربوط به علم تغذیه

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 08-06-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید طب قرانی از دکتر جمشید خدادادی (اصول تغذیه درست اسلامی و سلامت جسم و روان از نظر قرآن)

طب قرانی از دکتر جمشید خدادادی (اصول تغذیه درست اسلامی و سلامت جسم و روان از نظر قرآن)

منابع
http://www.tebbeghorani.com/

به نام خدا و با سلام
چندسال پیش فایلهایی از سخنرانی فردی به دستم رسید (دانلود) که صحبتهای تازه و شیرین و پر از تازگی و اهمیت می کرد در مورد اصول تغذیه طب قرآنی و دیدگاه و بیانات و آموزشهای خداوندی در قرآن برای بشریت

ای کسانی که ایمان آوردید به غذای خود خوب بنگرید (که چه چیزی را به عهنوان غذا می خورید)
قرآن کریم

یادمه اون زمان با کوروش هم حرفی زدم و ایشون سریع دکتر جمشید خدادادی رو معرفی کرده و مغز مطلب رو باز کردند و قرار شد تو فروم مطلبشو بزنیم که نشد تا امروز
ولی دیگه با نزدیک شدن ماه رمضان و به بازار اومدن بعضی خوراکیها (هم خوب هم بد) تصمیم گرفتم دیگه دست دست نکنم و این تاپیک رو بزنم
تمام مقالات و مطالب این تاپیک از بیانات دکتر جمشید خدادادی (مهندس موتورهای جت) هست که ایشان با علاقه مند شدن به قرآن و پژوهش در قرآن و تحقیقهای مکرر علمی و مذهبی و روایتی و آزمایشهایی مکرر فهمیده اند که رمز و راز خوراکی ها چیست و این مطلبی رو در سایتو سی دی و دی وی دی و سخنرانی منتشر کرده و باعث فهم بهتر قرآن و کلام وحی شدند
امیدوارم از این موارد لذت ببرید
مرداد 1389
انصاری

به نام خدا:
دکتر جمشید خدادادی و طب قرآنی:

بسم الله الرحمن الرحيم اينجانب جمشيد خدادادي در سال ۱۳۳۵ در تهران متولد شدم.

بعد از گذراندن كلاس اول ابتدائي شروع به مطالعه كردم، جالب توجه اين كه كتابهاي سال اول را بسرعت حفظ شدم و شور و اشتياق فراواني به مطالعه با اين سن كم در من ايجاد شد و از خواندن لذت مي بردم.

بعد از اتمام دوره ابتدائي وارد دبيرستان شدم، ازاين جا بود كه سر نوشت من ورق خورد و آن اين بود كه اين سوال در من ايجاد شد كه چرا من بايد مسلمان باشم؟ چون در يك خانواده مسلمان بدنيا آمده ام!

از همان ابتداي دبيرستان به مطالعه كتب ديني همت گماشتم و تا به امروز هنوز هم ادامه دارد. ازهمان ابتداي دبيرستان ايام تعطيل را مشغول به كار مي شدم وسعي مي كردم كه به خود متكي باشم و در مجموع انسان خود ساخته اي بار آمدم. در حال حاضر متاهل هستم و داراي سه فرزند مي باشم وعضو جامعه مخترعين و مبتكرين كشور هستم، داراي دو ديپلم افتخار يكي در صنعت هواپيمائي و ديگري در درمان بيماري آندومتريوز ( عامل نازائي در خانمها ) با رژيم غذائي ساده و روزمره هستم.

مبتكر و بنيان گذاز طب قرآني در جهان هستم كه حقيقتاَ طبي است شگفت.

در تاريخ ۱ / ۳ / ۱۳۶۹ تحقيقات را شروع كردم. و قرآن را مورد مطالعه قرار دادم و به آيه ۲۲ سوره مباركه‌ بقره رسيدم و سپس به تفاسير مراجعه كردم مطالب قابل ملاحظه اي را نديدم و اولين مشكل از اين جا شروع شد، به فكر فرو رفتم كه چه بايد كرد؟ تصميم گرفتم كه طب قديم را مورد مطالعه قرار دهم، اين طب بسيار جالب بود و سپس تصميم گرفتم كه طب جديد را مورد مطالعه و بررسي قرار دهم، چرا؟

علت اين بود كه اگر در محافل علمي مي خواستم قرآن را به زبان علم روز بيان كنم حرفي براي گفتن داشته باشم. زيرا اكثر پزشكان عزيز از علم طب قديم اطلاعات عميقي ندارند. زيرا در طول دانشكده پزشكي آن را مورد مطالعه قرار نداده و جالبتر اينكه عده اي هم آن را به عنوان طب پويا و موثر قبول ندارند.

اما طب جديد امروزي مطالب ارزنده اي را در اختيارم قرار داد كه بنده از مطالعه آن لذت مي برم و بعد از چهارده سال مطالعه و آزمايش و تلاش بي وقفه طب قرآني را ابداع كردم، طبي است بي نظير و شگفت!

بنده از اول زندگي وقتي كه خود را شناختم اين جمله گهربار حضرت علي (ع) در ذهن من نقش بست و آن جمله اين بود : مومن بايد بي نياز باشد. به همين خاطر بنده حقير از فنون و توانائيهاي قابل ملاحظه اي و هنرهاي زيادي بر خوردار هستم كه كمتر كسي اين چنين است. از اين بابت و جهات گوناگون خداوند را شاكرم.

در حال حاضر به تحقيقات و مطالعه مشغول هستم و خيلي از علل بيماريها را كشف كرده به وسيله غذاي روزمره آنها درمان شده اند از جمله تعدادي از دوستان پزشك.

از الطاف بيكران الهي نهايت سپاس و تشكر و شكر گذاري را دارم كه به بنده حقير اين لطف بي منتها را دادند.
با تشكر - جمشيد خدادادی

مقدمه ای بر طب قرآنی
با درود و سلام خداوند يكتا و بي همتا را كه براي هدايت ما انسانها پيامبراني از جنس خود ما ارسال كرد.
پيامبران براي هدايت و ارتقا افكار انسانها بر گزيده شده اند.

ارزش و مقام هر انساني به طرز تفكر و انديشه اوست. خداوند متعال صاحب قدرت لايزال و بي منتهاست!
همة نعمتهاي بيكران را او به ما ارزاني داشته است و منتي ننهاده است ، جز در يك مورد و آن هم نعمت پيامبري است! قرآن كريم در اين مورد چنين بياني دارد.

لَقَدْ مَنَّ الله عَلَي المُومِنينَ اِذْ بَعَثَ فِيهمْ رَسُولاً مِنْ اَنفُسِهمْ يَتْلوا عَلَيْهمْ آياتِهِ وَ يُزَكّيهمْ وَ يُعَلّمُهُمْ الكِتَابَ وَ الحِكْمَةَ وَ اِنْ كَانُوا مِنْ قَبْل لَفِي ضَلَالٍ مُبين (سوره آل عمران آيه ۱۶۴).

پيامبري نعمت بزرگي است كه خداوند متعال براي تكامل فكري و ارتقاء عقلي ما انسانها ارزاني داشته است كه آخرين آنها پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) است.

هر پيامبري معجزه اي براي اثبات حقانيت خود داشته است، پيامبر گرامي اسلام نيز از اين قائده مستثني نبوده. معجزه او قرآن كريم مي باشد كه در حقيقت معجزه ابدي است!

در واقع سلامت و سعادت هر انساني منوط به درك و فهم قرآن و بكار بستن آن در زندگي روزمره است.

امروزه در بين ما مسلمين دو امر مهم و ضروري مظلوم واقع شده و همين امر باعث عقب ماندگي مسلمين شده است. آن دو امر عبارتند از: خداوند ذوالجلال والاكرام و قرآن كريم.

خداوند در اين زمينه در قرآن مجيد چنين بياني دارد:

( اَفَلَا يَتَدَّبَرُونَ القُرْآنَ سوره نساء آيه ۸۲ )

چرا در مورد قرآن تدبر و تفكر نمي كنيد !؟
شما خواننده گرامي و محترم آيا تا كنون در اين زمينه تفكر و تدبري داشته ايد يا خير؟
شما خواننده گرامي آيا چنين تصميمي تا كنون به فكرتان خطور كرده است يا نه؟

اما انسان حقيقتي است كه خداوند متعال آن را بعد از خلقت كليه موجودات آفريد، در حقيقت انسان مخلوقي است جديدالخلقه نسبت به ساير مخلوقات.
خداوند متعال از اين خلقت بسيار خرسند گرديد كه در سوره مباركه مومنون آيه ۱۴ چنين مي فرمايد:

( فَتَبَارَكَ الله اَحْسَنُ الخَالِقِينَ )

انسان چگونه موجودي است كه خداوند از خلق كردن آن احساس رضايت و خشنودي مي كند؟!
مشخص ترين و بارز ترين تفاوت انسان با ساير موجودات در اين برتري هاست كه او را متمايز كرده است:

* تكلم
* تفكر
* خلاقيت و ابداعات و اختراعات

با كمي دقت در اين سه مورد فوق در مي يابيم كه انسان حقيقتاً موجود خارق العاده اي است. او مي تواند شگفتي آفرين باشد و تحولات عظيمي را در جهان ايجاد كند، قوانين طبيعت را كشف كند و در ادب و فرهنگ و هنر موثر باشد، با تفكر و انديشه به مجهولات دست يابد.

حال انسان با اين همه قدرت و توانائي فكر و خلاقيت مي تواند به حال خود رها شود؟!
برنامه اي براي ادامه‌ حيات و زندگي نداشته باشد؟ با كمي تامل و تفكر در مي يابيم كه خداوند منان انسان را به حال خويش رها نكرده و براي بهبودي زندگي و مترقي شدن او پيامبراني را فرستاده است.

هر پيامبري براي اثبات ادعاي خود مجهز به معجزه اي بوده است و آخرين آنها كه پيامبر عظيم الشان اسلام بوده و خداوند او را ( رحمة للعالمين ) ناميده و او را مجهز به معجزه ‌ابدي به نام قرآن كريم نموده است.
اين كتاب در حقيقت براي كليه انسانهاي موجود در جهان خلقت كافي بوده و مي تواند سعادت و سلامت آنان را تضمين كرده و به سر چشمه‌ خرد و نيكي برساند.

يكي از شگفتيهاي اين كتاب جامع بودن آن و بيان كلية‌ نيازمنديهاي هر انساني است كه در آيات ۲۷ و ۱۰۹ سورة‌ مباركة لقمان و كهف بيان شده است . مي توان با درك و فهم اين كتاب الهي در تمام ابعاد زندگي برنامه ربزي دقيق و منظمي داشت و موفقيتهاي جالبي را بدست آورد و حرف اول را در جهان اعلام كرد!

پيامبر گرامي اسلام علم را دو گونه بيان مي كند و مي فرمايد:

العِلمُ عِلمَانِ: عِلمُ الاديَان و عِلمُ الابْدَان

يعني : علم دو گونه است : علم دين و علم طب.

در حقيقت افرادي كه از علم طب سر رشته اي ندارند، براحتي نمي توانند خود شناسي داشته باشند، در واقع خود شناسي پايه و اساس دين باوري است. پيامبر گرامي اسلام در اين زمينه چنين مي فرمايد:

مَن عَرَفَ نَفسَهُ فَقَد عَرَفَ رَبّهُ

جالب اين كه اين دو علم به وضوح در قرآن كريم بيان شده است و مي توان از آن به خوبي استفاده بهينه كرد و زندگي را روز به روز شيرين تر كرده و از زندگي لذت برد و به آرامش دست يافت.

اولين آياتي كه به پيامبر بزرگ اسلام نازل شد، آياتي بود در مورد طب!
اِقرَا باسْمِ رَبّكَ الذي خَلَقَ ، خَلَقَ الانسَانَ مِن عَلَقَ

علق چيست ؟
علق همان تركيب اسپرماتوزوئيد با اوول است. مگر اين غير از علم طب است؟

جالب توجه اين كه در قرآن كريم بوضوح حتي سلولهاي بنيادي بيان شده است! بنده حقير فعلاَ در حال تدوين آن هستم و به اميد خدا در آينده نزديك آن را تقديم عزيزان هموطن خواهم كرد.

ویرایش توسط امیر عباس انصاری : 08-06-2010 در ساعت 05:24 PM

برچسب ها
طب قرآنی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)