بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا

ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا در این بخش به بحث و بررسی ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-24-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

الشباب 1ـ سپاهان 1؛ توره نوار پيروزي‌ها را بريد!

با وجود بازي خوبي الشباب اين سپاهان بود كه رويحملات خود مي‌توانست به سادگي و با اختلاف اين مسابقه را به سود خود به پايان برساند اما ابراهيم توره مهاجم سنگالي سپاهان يك تنه مانع از خوشبختي قلعه نويي و تيمش شد.

گل‌ها: جلال حسيني(12) براي سپاهان، فيصل(69) براي شباب
داور: عبدالله مسعود
اخطارها: مهدی جعفرپور(سپاهان) و عبدالمالک خیری (الشباب)

سپاهان:
سيدمهدي رحمتي، محسن بنگر، هادي عقيلي، سيدجلال حسيني، شاهين خيري، مهدي كريميان، احمد جشميديان(84 احمد آل‌نعمه)، احسان حاج‌صفي، مهدي جعفرپور (حسین پاپی)، عمادرضا، ابراهيم توره
سرمربي: امير قلعه‌نويي

شرح بازي:
در حالي كه سه نماينده ايران در روز اول ليگ قهرمانان آسيا بازي‌هاي خود را با برد پشت سر گذاشتند انتظار مي‌رفت سپاهان نيز با گلزني زود هنگام جلال حسيني مسابقه خود با الشباب را با برد تمام كند. اما آنها كه زير فشار حريف سفيدپوش قرار داشتند با وجود كسب فرصت‌هاي مسلم گلزني براي پيروزي كمي بدشانس بودند. سپاهان كه خيلي زود به گل رسيد بعد از گلزني ريتم اوليه بازي را از دست داد و با حركات سريع بازيكنان حريف عقب رفت. البته از ياد نبريم كه آنها در خانه حريف بازي مي‌كردند و به هر صورت اين طبيعي بود كه به حفظ تك گل خود بپردازند. اما مقاومت آنها زير فشار حريف بالاخره شكست و آنها نتوانستند ركورد صددرصد پيروزي را براي نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان حفظ كنند. البته سپاهان شايسته پيروزي در اين بازي بود و اگر مهاجمانش در روز خوب خود بودند با سه امتياز به اصفهان بازمي‌گشت. به هر حال در اين گروه رقابت تا روز آخر ادامه دارد.

شرح گل‌ها:
1ـ0(سپاهان): سيدجلال حسيني از به هم ريختگي خط دفاع شباب و بي‌دقتي دروازه‌بان اين تيم استفاده كرد و توپ ارسالي از جناح راست را به يك ضربه سر شيرجه‌اي به گل اول بازي تبديل كرد.
1ـ1(شباب): بازي گروهي بازيكنان عربستاني و رساندن توپ به پشت خط جريمه فضا را براي فيصل باز كرد تا او با يك شوت از راه دور بازي را به تساوي بكشاند.

اتفاق ويژه:
ابراهيم توره مهاجم سپاهان كه استاد حركات عمقي و سريع است در اين بازي 4 موقعيت مسلم گلزني را در شرايط تك به تك از دست داد تا قلعه‌نويي از خشم كنار زمين پا به زمين بكوبد و داد و فرياد كند.

بهترين بازيكن:
مهدي كريميان بازيكن بوشهري سپاهان مدت‌هاست كه خوب بازي مي‌كند. او در اين بازي هم نمايش مناسبي داشت و بهتر از سايرين براي تيمش نشان داد. پاس گل سپاهان هم از سوي او ارسال شد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تاریخچه بازیهای الاتحاد مقابل تیم های ایرانی

الاتحاد که قرار است امروز میزبان ذوب آهن اصفهان باشد برای ایرانی ها تیمی ناشناخته نیست. این تیم تا به حال 13 بار مقابل تیم های ایرانی بازی کرده است و صاحب 4 پیروزی، 5 شکست و 4 مساوی شده است و جالب اینکه 6 بازی این تاریخچه مقابل استقلال انجام شده است.

سایت گل-
1993/دیدار رفت مرحله نیمه نهایی جام در جام آسیا در تهران، پرسپولیس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در ورزشگاه آزادی توانست با تک گل حمید درخشان الاتحاد را شکست دهد.

1993/ بازی برگشت در جده و آن سوپر گل فراموش ناشدنی محمود کلهر که بازی را با نتیجه یک بر یک پایان داد تا پرسپولیس راهی فینال و بازی با نیسان ژاپن شود.

1999/پرسپولیس در بازیهای مجتمعی که در ورزشگاه آزادی انجام شد توانست با برتری مقابل سه تیم دیگر راهی مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا شود، آنها در بازی اول مقابل الاتحاد به تساوی صفر بر صفر رسیدند. در روزی که علی کریمی و علی انصاریان دو موقعیت گل مسلم را هدر دادند.

2000/مرحله دوم جام در جام آسیا و دیدار رفت در جده، جایی که الاتحاد توانست با یک گل از سد استقلال بگذرد.

2000/بازی برگشت در ورزشگاه آزادی و نتیجه تساوی یک بر یک مقابل استقلال که حکم به حذف نماینده ایران داد. محمود فکری زننده تک گل بازی بود.

2001/استارت استقلال برای جام باشگاه های آسیا در جده زده شد ولی آنها باز هم نتوانستند نتیجه بگیرند و بعد از اینکه دو بار از حریف با گلهای علیرضا نیکبخت واحدی و محمود فکری پیش افتادند در نهایت بازی را با نتیجه سه بر دو باختند.

2001/کمتر ایرانی ای را می توان پیدا کرد که این بازی را در یاد نداشته باشد و به خصوص گل دقیقه پایانی علیرضا نیکبخت را که باعث شد استقلال بازی را با نتیجه دو بر یک ببرد و راهی مرحله بعدی شود. گل اول استقلال را محمد نوازی از روی نقطه پنالتی زده بود.

2004/سپاهان در بازی رفت اولین دوره حضورش در لیگ قهرمانان آسیا توانست الاتحاد را در اصفهان با نتیجه سه بر دو شکست دهد، در روزی که محمود کریمی دو گل زد و رسول خطیبی یک گل.

2004/بازی برگشت در جده با برتری بی چون و چرای ببرهای عربستانی همراه بود و آنها با نتیجه چهار بر صفر سپاهان را شکست دادند.

2007/سپاهان باز هم در بازی رفت میزبان بود و باز هم توانست با یک گل اختلاف این تیم را شکست دهد، مهدی سیدصالحی و هادی عقیلی برای سپاهان گل زدند.

2007/سپاهان بازی برگشت را هم با یک گل به سود خود پایان داد، عماد محمد رضا تک گل این دیدار را به ثمر رساند.

2008/استقلال باز هم در جده ناموفق بود، آنها با گل آرش برهانی جلو افتادند اما شوت از راه دور هشام ابوچرونه مراکشی در دقایق تلف شده باعث شد تا تیم قلعه نویی دو بر یک ببازد.

2008/در بازی برگشت هم فقط یک امتیاز نصیب استقلال شد تا این تیم با لیگ قهرمانان آسیا وداع کند، علی علیزاده در دقیقه 89 گل مساوی استقلال را به ثمر رساند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

آشنایی با حریف ذوب آهن، ببرهای جده

الاتحاد ، تیمی است که ذوبی ها در جده میهمان آنها هستند و به دنبال دومین پیروزیشان در لیگ قهرمانان آسیا هستند تا امیدوار به صعود به مرحله بعد باشند

سایت گل-قدیمی ترین تیم فوتبال عربستان هستند که در 1927 تاسیس شدند، تیمی که مجموعه ورزشی فوق العاده پیشرفته ای در کنار دریای سرخ و در شهر جده دارد. فصل قبل قهرمان لیگ عربستان شدند اما این فصل روی پله سوم قرار دارند و در جام حذفی هم در مرحله یک هشتم نهایی و با شکست مقابل الاهلی از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.
پر افتخارترین تیم قاره آسیا هستند با دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان ، یک بار قهرمانی در جام در جام آسیا و یک نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان؛ اولین قهرمانی آنها در سال 1997 به دست آمد، جایی که با شکست دادن چونام دراگونز کره جنوبی با نتیجه سه بر دو قهرمان جام در جام آسیا شدند.
قهرمانی دوم اما در سال 2004 به دست آمد و ببرها دومین دوره لیگ قهرمانان آسیا را به خانه بردند، آنها در بازی فینال با نتیجه سنگین شش بر سه از پس ایلهوا چونمای کره جنوبی برآمدند. قهرمانی سوم اما در لیگ قهرماانن بعدی اتفاق افتاد و الاتحاد اولین تیمی شد که توانسته از عنوان قهرمانی اش دفاع کند. آنها بازی فینال را با نتیجه 5 بر سه این بار از العین امارات بردند و قهرمان شدند. فصل قبل برای سومین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند اما در فینال مقابل پوهانگ استیلزر و فاریاس برزیل، که این فصل هدایت الاهلی همشهری را بر عهده دارد، شکست خوردند و نایب قهرمان شدند.
هدایت این تیم بر عهده انزو تروسروی آرژانتینی است که جانشین گابریل کالدرون شده است، مرد آرژانتینی که مهم ترین اتفاق های چند سال اخیر و بیشترین جام ها را برای الاتحاد به دست آورده است. کالدرون در ژانویه 2010 و پس از قبول شکست دو بر یک مقابل النصر که چهارمین باخت پی در پی این تیم بود از کار برکنار شد.
اوضاع خوبی ندارند، در لیگ عربستان هفته قبل به الشباب باختند و با این شکست رتبه دوم را از دست دادند، در جام حذفی حتی نتوانستند تا نیمه نهایی بالا بیایند و در اولین بازی لیگ قهرمانان هم در ازبکستان با نتیجه سه بر صفر مغلوب بنیادکار شده اند. اخراج انزو تروسرو خیلی نزدیک به نظر می رسید. در ورزشگاه 27 هزار نفری پرنس عبدا... الفیصل شهر جده میزبان ذوب آهن هستند، ورزشگاهی که در روز اول شاهد پیروزی استقلال و شکست الاهلی بوده است.
ماجرای پیوستن لوییس فیگو به این تیم مدتها نقل محافل بود، فیگو ابتدا قبول کرد عازم عربستان شود و پیراهن ببرهای جده را بپوشد اما سپس تغییر عقیده داد و در اینتر ماند تا الاتحاد نتواند بزرگترین خرید قاره را انجام دهد.
تیم سوم جدول رده بندی عربستان هستند با کسب 39 امتیاز از 20 بازی و با یک امتیاز فاصله نسبت به الشباب که روی پله دوم قرار دارد و با فاصله ای 14 امتیازی نسبت به الهلالی که قهرمانی اش مسجل شده است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

آشنایی با حریف استقلال، عنکبوت های سیاه

الجزیره امارات،دومین حریف استقلال در لیگ قهرمانان آسیاست و آبی پوشان در صورت پیروزی در این دیدار می توانند بسیار به صعود امیدوار باشند

سایت گل- فصل قبل روی پله دوم دوری الامارات قرار گرفت ولی به واسطه قهرمانی در جام حذفی راهی لیگ قهرمانان آسیا شد. در بازی با النصر از سری بازیهای جام اتصالات با نتیجه دو بر یک باخت، بازی ای که به واسطه صعود این تیم به مرحله نیمه نهایی کاملا تشریفاتی بود و البته تعداد زیادی از بازیکنان این تیم هم اصلا به میدان نرفتند.
الجزیره در نیمه نهایی جام حذفی باید با الوحده، رقیب هفته اولی ذوب آهن، بازی کند. در مارس 1974 تاسیس شد، تیمی که حاصل یکی شدن تیم های الخالدیه و الباطن بوده که در سالهای 1969 و 1973 تاسیس شده بودند.
بازیکنان خارجی این تیم عبارتند از روزاریو هافبک برزیلی، ریکاردو اولیویرای برزیلی که سابقه بازی برای میلان و رئال ساراگوسا را دارد، تونی که یک مهاجم گلزن ساحل عاجی است، میشل بوچامپ که یک مدافع استرالیایی است و البته رافائل سوبیس سرشناس که تک گل این تیم را در بازی اول وارد دروازه الغرافه کرد، آنها این بازی را در خانه با نتیجه دو بر یک به حریف قطری واگذار کردند.
معروف ترین بازیکنان اماراتی الجزیره عبارتند از عبدالسلام جمعه، رشید عبدالرحمان که کاپیتان تیم ملی امارات است، سبیت خاطر که استاد ضربات ایستگاهی است و سالم مسعود. آنها یک بازیکن عراقی هم دارند که کاملا برای ایرانی ها و استقلالی ها شناخته شده است، محمد علی کریم عراقی که سابقه بازی با پیراهن مس مقابل استقلال را دارد و البته پاس گل دوم این تیم را هم به برهانی داد.
ورزشگاه اختصاصی الجزیره طرفیت 40 هزار تماشاگر را دارد، ورزشگاهی که نامش محمد بن زاید است. آبل براگای برزیلی هدایت این تیم را برعهده دارد، مردی که توانسته با تکیه بر نتایج خوبش با عنکبوت های سیاه در این تیم دوام بیاورد و خیلی زود اخراج نشود.
تیم دوم دوری المارات هستند با کسب 36 امتیاز از 15 بازی و تنها یک امتیاز با الوحده صدر نشین فاصله دارند، آنها با 17 گل خورده دومین خط دفاع برتر لیگ را دارند و سومین خط حمله را هم از آن خود کرده اند. در مرحله نیمه نهایی جام حذفی باید به مصاف الوحده صدر نشین بروند تا در صورت راهیابی به فینال رقیب برنده دیدار العین و عجمان باشند. الجزیره تا به حال دوبار با تیم های ایرانی روبرو شده که حاصل هر دو بازی هم مساوی بوده است، آنها فصل قبل هر دوی این بازیها را در مقابل استقلال انجام داده اند و حالا دوباره این دو تیم در کنار هم قرار دارند، دو تیمی که فصل قبل عرصه را به الاتحاد عربستان و ام صلال قطر واگذار کردند و نتوانستند راهی مرحله بعد شوند
2008/بازی رفت در تهران و با قضاوت روشن ایرماتوف ازبک انجام شد، فرناندو بایانو برای الجزیره گل زد اما در آخرین دقیقه نیمه اول بود که حسین کاظمی گل مساوی را وارد دروازه این تیم کرد. به شهادت آمار تلویزیونی پایان بازی استقلال در این بازی 11 موقعیت گل داشت و الجزیره فقط 2 موقعیت.
2008/بازی برگشت در ابوظبی انجام شد، الجزیره با دو گل از استقلال پیش افتاد اما هادی شکوری و علی علیزاده گلزنی کردند تا اولین و آخرین امتیاز خارج از خانه استقلال در فصل قبل لیگ قهرمانان برای امیر قلعه نویی به دست بیاید.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-09-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

استقلال صفر-الجزيره صفر؛لعنت به اين شانس!

ديدار تيم هاي استقلال تهران- الجزيره امارات سه شنبه شب درچارچوب رقابت هاي ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا و در ورزشگاه آزادي با نتيجه تساوي صفر به صفر به پايان رسيد.

سايت گل- ورزشگاه آزادي
تماشاچي: حدود 35 هزار
داور: چو موينگ يانگ اخطار:موسي البلوشي، رافائل سوبيس و علي خسيف از الجزيره و حسين كاظمي از استقلال

استقلال :محمد محمدي، امير حسين صادقي، پژمان منتظري، مهدي امير آبادي( از دقيقه 85 محسن يوسفي)، حنيف عمران زاده، خسرو حيدري، كيانوش رحمتي(از دقيقه 70 سيد مهدي سيد صالحي)، حسين كاظمي، فابيو جانواريو( از دقيقه 89 آرش برهاني)، فرهاد مجيدي و سياوش اكبرپور
سرمربي: صمد مرفاوي

شرح بازي:
هنوز داور سوت پايان را نزده بود اما هيچكس دوست نداشت ورزشگاه را ترك كند. استقلال درست مثل بازي سال گذشته، بعد از 90 دقيقه پرفشار و حمله بي‌وقفه روي دروازه حريف، نتوانست از پس اقبال بلند الجزيره و سرمربي برزيلي‌اش بربيايد. آنها كه بعد از يك پيروزي باارزش در عربستان براي كسب دومين برد به ميدان آمده بودند، در نهايت در سد دروازه‌بان و تير دروازه متوقف شدند تا 2 امتيار مفت و مسلم از دست استقلال بپرد.
البته بازي استقلال خوب و قابل احترام بود اما يك تيم باتجربه و بين‌المللي از موقعيت‌هاي خود استفاده مي‌كند. بخصوص در ليگ قهرمانان آسيا كه هر بازي خانگي بايد با نهايت دستاورد به پايان برسد. صد البته الجزيره‌اي‌ها هم از نمايش خود راضي‌اند. آنها علاوه بر اين كه تهران را با دست پر ترك كردند، در نيمه اول 3 بار دروازه استقلال را به خطر انداختند. به هر حال يادمان باشد كه اين ليگ قهرمانان آسياست. بهترين بازيكن:‌در ميان استقلالي‌ها سياوش اكبرپور تحرك ويژه‌اي داشت و فابيو جان‌آريو نيز بازي قابل احترامي از خود به نمايش گذاشت. اما محمد محمدي هم به دليل نمايش خوب روي تك‌موقعيت‌هاي حريف شايسته تقدير است.

اتفاق ويژه:
اولين بازي آسيايي استقلال با استقبال نسبتا خوبي مواجه شد. اين در حالي بود كه ناصر حجازي دوباره به ورزشگاه آمده بود و كنار واعظ مسابقه را تماشا مي‌كرد.اما در پايان ديدار استقلال و الجزيره كه با تساوي بدون گل به پايان رسيد شماري از هواداران استقلال با شعارهايشان خواستار جدايي صمد مرفاوي از استقلال شدندخب،اين روزها در ايران كسي بازي را نمي بيند...همه نتيجه مي خواهند!
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-09-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

الاتحاد 2- ذوب آهن 2، یک امتیاز اصفهانی برای ذوب آهن

اسماعيل فرهادي در دقيقه 52 و محمد قاضي در دقيقه 54 گل‌هاي ذوب‌آهن را به ثمر رساندند تا اين تيم يك امتياز شيرين را در خانه حريف به دست آورد.

ورزشگاه: پرنس عبدالله فیصل
داور: عبدالرحمان عبدو
اخطارها: فرشید طالبی و سید محمد حسینی (ذوب آهن)

ذوب آهن: شهاب گردان،محمد صلصالی،فرشید طالبی، حسن اشجاری،سید محمد حسینی،سینا عشوری،محمد منصوری (89- علی احمدی)، قاسم حدادی فر (70- گابریل)،محمد قاضی،محمدرضا خلعتبری و اسماعیل فرهادی (68- ایگورکاسترو)

شرح بازی :
الاتحاد بازی را بسیار خوب شروع کرد و در همان نیمه اول توانست به دو گل دست پیدا کند. ذوبی ها در نیمه اول بازی خوبی به نمایش نگذاشتند و کمتر کسی فکر می کرد که موفق به جبران دو گل خورده شوند اما شاگردان ابراهیم زاده در نیمه دوم یک بازی اصفهانی را به نمایش گذاشتند. آنها بسیار منطقی بازی کردند و با حسابگری از دو موقعیت دو گل بدست آوردند تا با یک امتیاز عربستان را ترک کنند .

شرح گل ها:
یک – صفر ( الاتحاد):اشتباه مدافعین ذوب آهن در محوطه جریمه باعث ایجاد موقعیت خطرناک شد که ضیا عبدالمالک از روی خط محوطه شش قدم توپ را به گل اول بازی تبدیل کرد. (دقیقه 10 )
2- صفر ( الاتحاد)پاس عمقی محمد نور با ضربه ضیا عبدالمالک توسط گردان برگشت داده شد و توپ برگشتی را نور از روی خط محوطه جریمه وارد دروازه کرد.
(دقیقه 43) 2- یک ( ذوب آهن)ضربه محمد منصوری از درون محوطه جریمه با واکنش دروازه بان الاتحاد به اسماعیل فرهادی رسید که ضربه او حساب کار را2 بر یک کرد ( دقیقه 52)
2-2 ( ذوب آهن) سانتر محمد منصوری از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر فرشید طالبی و در نهایت قدرت تمام کنندگی قاضی گل تساوی بازی را رقم زد. ( دقیقه 54)

بهترین بازیکن:
حسن اشجاری. او همه توپ های بازیکنان الاتحاد را زد و بازیکنان این تیم حتی یکبار هم نتوانستند از جناح چپ ذوب آهن نفوذ کنند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-10-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تاريخچه حريف سپاهان مقابل تيم هاي ايراني، 3 برد و دو شكست

العین تا به حال 10 بار مقابل تیم های ایرانی قرار گرفته و صاحب 3 برد، 5 مساوی و 2 شکست شده است، آنها هر دو بازی ابتدایی شان مقابل تیم های ایرانی را باخته اند و از سال 2000 به این سمت هرگز مقابل ایرانی ها رنگ شکست ندیده اند

سايت گل-

1998/بازیهای یک چهارم نهایی به صورت مجتمع در العین برگزار می شد و آنها در بازی دوم بود که با نتیجه یک بر صفر به استقلال حجازی باختند. تک گل این دیدار را علیرضا اکبرپور به ثمر رساند.

2000/بازی رفت جام در جام مقابل پرسپولیس در آزادی بود که العین با دو گل شکست خورد. هر دو گل نماینده ایران را پایان رافت به ثمر رساند.

2000/بازی برگشت در امارات انجام شد و دو تیم به تساوی دو بر دو رضایت دادند، افشین پیروانی و حسن خان محمدی گلهای پرسپولیس را به ثمر رساندند.

2002/حکایت سال 2000 دوباره تکرار شد اما این بار العین در بازی آخر با نتیجه سه بر یک استقلال را شکست داد، تک گل نماینده ایران را در این بازی علی سامره به ثمر رساند.

2005/آنها در لیگ قهرمانان در گروه سپاهان قرار داشتند و دیدار رفت دو تیم در نقش جهان با تساوی یک بر یک به پایان رسید، ادموند بزیک زننده گل بود. گل سپاهان روی اشتباه مرگبار مهدی رحمتی در دفع توپ و توسط خود او وارد دروازه سپاهان شد.

2005/دیدار برگشت با شکست سه بر دوی سپاهان همراه شد تا نماینده ایران راهی دور بعدی نشود. محمود کریمی و محسن بنگر برای سپاهان گل زدند.

2005/العین در مرحله بعد حریف پاس شد، بازی رفت در امارات با تساوی یک بر یک به پایان رسید، آرش برهانی برای نماینده ایران گل زد. حسن رودباریان در این بازی اخراج شد.

2005/دیدار برگشت دو تیم در ورزشگاه دستگردی اکباتان با تساوی سه بر سه تمام شد و العین راهی دور بعد شد، آرش برهانی دو گل و عیسی ترائوره گلزنان پاس بودند.

2007/آنها باز هم در گروه سپاهان قرار گرفتند و بازی رفت را در امارات با نتیجه سه بر دو به سود خود کردند، مهدی سیدصالحی و عماد رضا برای سپاهان گلزنی کردند.

2007/بازی برگشت در فولادشهر با تساوی یک بر یک به پایان رسید، حسین پاپی گل سپاهان را به ثمر رساند. آنها در بازی اول شان با یک گل در خانه، مغلوب پاختاکور ازبکتسان شدند، با گلی که گئورگیان ارمنی به ثمر رساند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-10-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

آشنايي با حريف سپاهان، دوئل مهاجمان

العين مارات دومين حريف سپاهان در ليگ قهرمانان آسياست و اصفهاني ها كه د راولين بازي مقابل الشباب متوقف شدند چاره اي به جز پيروزي در اين بازي ندارند.

سايت گل- تیم سوم جدول دوری الامارات هستند با کسب 32 امتیاز از 15 بازی، آنها با تیم دوم یعنی الجزیره 4 و با تیم اول یعنی الوحده 5 امتیاز فاصله دارند. با به ثمر رساندن 39 گل بهترین خط حمله امارات را در اختیار دارند و در هر بازی بیش از دو گل به ثمر رسانده اند. سومین خط دفاع برتر دوری الامارات را دارند با فقط 18 گل خورده در 15 بازی یعنی هر بازی حدودا یک گل. فصل قبل تیم سوم لیگ شدند و راهی لیگ قهرمانان، تیمی که در سال 1968 تاسیس شده و بازیهای خانگی اش را در ورزشگاه 16 هزار نفری و بین المللی شیخ خلیفه تهنون بن محمد انجام می دهند.
تنها تیم اماراتی هستند که توانسته اند لیگ قهرمانان آسیا را فتح کنند، در اولین دوره و با شکست تروساسانای تایلند. عملکردشان در لیگ قهرمانان آسیا بدین شرح بوده، سال 2003 قهرمان شدند، سال 2004 در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند، سال 2005 در فینال به الاتحاد عربستان باختند، سال 2006 در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند و در سال 2007 هم از مرحله گروهی صعود نکردند و مغلوب سپاهان شدند. آنها این فصل دروازه بان اصلی خود را از دست دادند و معتاز عبدا... العین را به مقصد الوحده ترک کرد.
در حال ساختن یک ورزشگاه سوپر مدرن با ظرفیت 45 هزار نفر هستند که قرار است در مجتمع ساختمانی موسوم به «چشم امارات» در شهر العین ساخته شود، ورزشگاهی با صندلی های متحرک که باعث می شود این ورزشگاه در زمره ده ورزشگاه سوپر لوکس جهان قرار بگیرد، گفته می شود همان پیمانکاری این طرح را اجرا می کند که ورزشگاه ساپورو را در ژاپن ساخته است. این ورزشگاه قرار است یک سقف متحرک هم داشته باشد که با کنترل از راه دور کار می کند و همچنین یک اسکوربورد که در مرکز ورزشگاه و درست بالای سر بازیکنان به وسیله کابل های فوق قوی آویزان است نظیر اسکوربورد ورزشگاه گلزن کرشن در آلمان. رنگ ارغوانی پیراهن این تیم از روی رنگ پیراهن تیم اندرلخت بلژیک کپی برداری شده است، در سال 1977 که دو تیم در بازیهای دوستانه مراکش با هم بازی کردند. العین ابتدا لباس های سبز به تن می کرد ولی چند سال بعد رنگ پیراهنش قرمز شد ولی از 1977 تا به حال ارغوانی مایل به بنفش باقی مانده است.
دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده اند، بار اول در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا که فرهاد مجیدی هم به صورت قرضی پیراهن این تیم را پوشید تا تنها ایرانی فاتح لیگ قهرمانان باشد. آنها در فینال دو بر یک تروساسانای تایلند را بردند. مجیدی در نیمه نهایی گل برتری العین و گل صعود این تیم به فینال را زد. مرتبه دوم در سال 2005 بود که به فینال رسیدند، آنها در این دوره هم سپاهان و هم پاس را شکست دادند ولی در فینال با نتیجه 5 بر سه مغلوب الاتحاد و نایب قهرمان شدند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-10-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تاريخچه حريف مس كرمان مقابل تيم هاي ايراني ،‌6 برد به لطف ضيافت پنالتي

الهلال تا به حال 11 بار مقابل تیم های ایرانی بازی کرده است و صاحب 6 برد(که دو تای آن در ضربات پنالتی بوده)، یک مساوی و 4 شکست شده اند

سايت گل-
1990/آنها استقلال را در مرحله گروهی جام باشگاه های آسیا با یک گل شکست دادند، استقلالی که مدافع عنوان قهرمانی بود. 1990/همین دو تیم در فینال جام باشگاه های آسیا مقابل همدیگر ایستادند و باز هم الهلال ولی این بار در ضربات پنالتی استقلال را شکست داد و قهرمان شد، بازی دو تیم در وقت های قانونی و اضافی یک بر یک مساوی شده بود. تک گل استقلال را امیر هاشمی مقدم زد.

1991/در مرحله نیمه نهایی جام در جام آسیا مقابل پرسپولیس قرار گرفتند و در بازی رفت و در عربستان دیدار دو تیم بدون گل مساوی شد.

1991/پرسپولیس اما در بازی برگشت یک بر صفر الهلال را شکست داد و به فینال رفت، برای پرسپولیس مرتضی کرمانی مقام گل زد.

1996/در مرحله نیمه نهایی جام در جام موفق شدند استقلال را در ضربات پنالتی شکست دهند، بازیهایی که استارت حضور ناصر حجازی در استقلال بود. عربستان آن سال حاضر نشد برای محمود فکری و مهدی پاشازاده روادید صادر کند. پنالتی آخر استقلال را بهزاد غلامپور هدر داد تا استقلال به فینال نرسد.

1997/در جام باشگاه های آسیا و در بازیهای که به صورت مجتمع در لبنان برگزار می شد با یک گل به پرسپولیس باختند، گلی که مهدی مهدوی کیا آن را زد.

1998/در مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه ها دو بر یک به استقلال باختند، فرهاد مجیدی و سیروس دین محمدی برای استقلال گل زدند. بازی ای که استقلال با اخراج رضا حسن زاده 46 دقیقه ده نفره بود.

1999/پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی با یک گل مغلوب این تیم شد.

2000/پرسپولیس در روز آخر با نتیجه سه بر یک الهلال را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا صعود کرد. برای پرسپولیس علی انصاریان از روی نقطه پنالتی، اسماعیل حلالی و حامد کاویانپور گل زدند.

2002/استقلال را در امارات با نتیجه سه بر دو شکست دادند در حالیکه استقلال با دو گل تا دقیقه 76 از حریف جلو بود اما تعویض احمقانه رولند کخ و به بازی آوردن وحید شمسایی کار دست آبی ها داد. هر سه گل الهلال را پاتریک سوفوی کامرونی زد و برای استقلال هم رسول خطیبی و علی سامره گل زدند.

2008/در بازی رفت مقابل صبا در عربستان به تساوی یک بر یک رسیدند، تک گل صبا را حمید فرزانه به ثمر رسید و گل الهلال را هم اوسامه هوساوی وارد دروازه المیر تولیا کرد.

2008/در بازی برگشت با یک گل صبا را در قم شکست دادند، برای آنها تائب گل زد. آنها در بازی اول و در خانه السد قطر موفق به پیروزی سه بر صفر شدند، دو گل از یاسر القحطانی و یک گل تیاگو نوس برزیلی.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-10-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

آشنايي با حريف مس كرمان، رييس

الهلال عربستان، دومين حريف مس كرمان در ليگ قهرمانان آسياست. شاگردان بوناچيچ كه با برد پر گل در بازي قبلي توقعات هواداران را بالابرده اند كار سختي مقابل قهرمان عربستان دارند

سايت گل- در حالی که سه هفته به پایان لیگ عربستان باقی مانده بود آنها قهرمانی شان را مسجل کردند، الهلال با 53 امتیاز از 20 بازی قهرمان شد.
17 بار پیروز شدند یعنی در 85 درصد بازیهای شان به علاوه اینکه فقط یک بار طعم شکست را چشیدند. الهلال با 53 گل زده بهترین خط حمله را از آن خودش کرد و بهترین خط دفاع را هم با دریافت فقط 15 گل در 20 بازی به دست آورد؛ آنها به طور میانگین در هر بازی 65/2 گل زدند و فقط 75/0گل دریافت کردند.
در سال 1957 تاسیس شدند و در ورزشگاه 70 هزار نفری شاه فهد شهر ریاض میزبان مس کرمان هستند.
در تاریخ این باشگاه چند بازیکن ویژه تر از بقیه هستند، یوسف الثنایان که برای هواداران با همه دیگر بازیکنان فرق دارد، سامی الجابر که برای خداحافظی اش منچستر یونایتد با همه ستارگانش به ریاض آمد، محمد الدعایه که بهترین دروازه بان قرن آسیاست و رکورد دار بازی های ملی در جهان و البته ریولینوی برزیلی که طی سال های 1978 تا 1981 در این تیم بازی می کرد.
لقب آنها رییس است که پس از انتخاب شدنشان به عنوان برترین تیم قرن قاره آسیا به آن مفتخر شدند، آنها این عنوان را در حالی در سال 2000 از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و IFFHS کسب کردند که استقلال ایران به مراتب در آن سال افتخارات بیشتری نسبت به این تیم داشت. ترکیب احتمالی آنها این گونه است که محمد الدعایه درون دروازه قرار می گیرد، اسامه هوساوی و عبدا... الزوری و ماجد المرشدی و لی یونگ پیوی کره ای مدافعان این تیم هستند، در خط میانی عبدالطیف الغنم و تیاگو نوس برزیلی و میرل رادوی رومانیایی و کریستین ویلهلمسون سوئدی بازی می کنند و زوج خط حمله متشکل از یاسر القحطانی است در کنار محمد الشلهوب. آرایش این تیم در اکثر موارد 1-3-2-4 است و دو هافبک دفاعی شان رادوی و الغنم.
ژوکرهای طلایی خطرناکی روی نیمکت دارند، خالد عزیز، عبدالعزیز الدوساری، عمر الغمدی و احمد السویله.
الهلال تا به حال 3 بار قهرمان آسیا شده و دو بار هم نایب قهرمان ولی هرگز نتوانسته لیگ قهرمانان را فتح کند..
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش