بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد > تاپیکهای سریالی > تالارهای آزاد

تالارهای آزاد در این تالار پستهایی که شمارش نمیشوند ارسال میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-23-2014
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

قبل از این مطالب این لینک صدایی هست که به وسیله ماهواره امید ضبط شده

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

2 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-25-2014
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bigbang نمایش پست ها
قبل از این مطالب این لینک صدایی هست که به وسیله ماهواره امید ضبط شده
سلام بر همه
من از این به بعد اینجا هم میام
جا خوبیه خداییش

محمد بابت صدای ارسالی از امید ممنون برای من که خیلی جالب بود
تقریبا ده بار پشت سر هم پخش کردم و گوش کردم
میشه با KMP اونو شنید

راستش این صدا منو یاد یه فیلم انداخت
با بازی جانی دپ و شارلیز ترون (بانوی زیبا) به نام "همسر فضانورد"... فیلم خیلی زیباییه توصیه میکنم ببینید...

همسر فضانورد - THE ASTRONAUT'S WIFE

سال تولید : ۱۹۹۹
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : اندرو لازار
کارگردان : رند راویچ
فیلمنامه‌نویس : رند راویچ
فیلمبردار : آلن داویو
آهنگساز(موسیقی متن) : جرج ا. کلینتن
هنرپیشگان : جانی دپ، چارلیز ترون، جو مورتن، کلی دو وال، دانا مورفی، سامانتا ایگار و گاری گروبز
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۹ دقیقه

̎اسپنسر آرماکاست̎ (دپ) فضانوردی است که برای مأموریتی معمولی به فضا فرستاده می‌شود، ولی اتفاق وحشتناکی در آنجا برای او رخ می‌دهد که جانش را به خطر می‌اندازد. ̎اسپنسر̎ را در آخرین لحظه نجات می‌دهند و به کرهٔ زمین برمی‌گردانند. ̎اسپنسر̎ چندی بعد اعلام می‌کند که از اکتشافات فضائی کناره می‌گیرد تا وقت بیشتری را با همسرش، ̎جولیان̎ (ترون) بگذراند. ̎جولیان̎ که در گذشته از افسردگی رنج می‌برده و حالا دلش می‌خواهد بچه‌دار شود، از تصمیم ̎اسپنسر̎ به شدت استقبال می‌کند. ̎جولیان̎ باردار می‌شود ولی رفته‌رفته رفتار همسرش را غیرعادی می‌یابد ـ گوئی مردی که از فضا بازگشته، آن ̎اسپنسر̎ی نیست که به فضا رفته. در حالی‌که دوران زایمان نزدیک‌تر می‌شود، نگرانی‌های ̎جولیان̎ نیز افزایش می‌یابد، اما آیا واقعاً اتفاقی برای ̎اسپنسر̎ افتاده یا آنکه هیولای درون خود ̎جولیان̎ است که حالا دوباره رخ نشان می‌دهد؟
3 کاربر زیر از امیر عباس انصاری سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 10-28-2014
bigbang آواتار ها

مرسی امیر .
خوب من بحثم رو به ترتیب با سفر به فضا برای همه شروع میکنم
دوست ندارم مطالب تکراری بنویسم یا ترجمه ماشینی انجام بدم ، این که چه طرحی کجا تصویب شده و کدوم شرکت میخواد چکار کنه اینها بیشتر برای شرکتها و سرمایه گذار ها ممکنه جذاب باشه ، اما اون چیزی که تو این موضوع برای ما جذاب هست این هست که در نهایت چی میشه ؟ در نهایت چه اتفاقی می افته
ممکنه از تصویر طرحها لذت ببریم ولی بیشتر از اون از کارهایی که در عالم واقع صورت گرفته لذت خواهیم برد من هنوز در مرحله سرچ هستم ، ولی بزارید این رو بهتون بگم که ما هنوز قدم مهمی در این زمینه برنداشتیم تا فضا رو تبدیل به یک مسئله سودآور کنیم به جز این که از اون به عنوان مدارهای ماهواره ای و مطالعاتی و نظامی استفاده کنیم
توریسم فضایی موفقیتش وابسته به ماست این طرح میتونه برای همیشه مسکوت بمونه ولی با اصرار ما میتونه به ثمر بشینه
بزارید از این لینک شروع کنم در این لینکی که قرار دادم شما میتونید لیستی از افرادی که پیش قراول صنعت توریسم فضایی هستند ببینید اونها به عنوان اولین مسافران عازم فضا شدند نام خانم انوشه انصاری هم در این لیست هست

خانم انصاری در خیلی از زمینه ها اولین هست ! اول این که اولین ایرانی هست که به مدار زمین سفر کرد ! برای همیشه این رکورد به نام ایشون ثبت خواهد شد
دوم این که اولین زن هست که به عنوان توریست فضایی به مدار زمین سفر کرد
سوم این که اولین زن ایرانی بود که این کار رو انجام داد خدا میدونه ما کی تو ایران میخوایم زنها رو بفرستیم فضا ! ( البته فکر خوبی هست رو زمین از دستشون راحت میشیم )
خانم انصاری با راکت سایوز از زمین کند تا به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنه
فارق از تمامی مشکلاتی که روی زمین داریم نگاه هایی که نسبت به زنان هست مشکلاتی که دارند ( اونها مشکلات به مراتب بیشتری در هر گونه سفر به فضا نسبت به مردان دارند و باید تلاش بیشتری انجام بدند ) خانم انصاری این کار رو انجام داد
فکر کنم اول کانال 4 بود برنامه آسمان شب که این مصاحبه رو انجام داد ، و بعد از اون خود خانم انصاری در گفتگویی اختصاصی در شبکه ماهواره ای جم حضور پیدا کرد و به بسیاری از سوالها پاسخ داد
خوب چون ما عادت داریم اول افتخارات خودمون رو ببینیم و به احتمال زیاد یک آهنگ بزاریم ( ترجیحاً وطنم پاره شد تنم ) بعد از اون هم بگیم این هست ایرانی گفتم اول این رو به شما بگم قند تو دلتون آب شه به به چه چه کنید این مطلب به اندازه کافی براتون جذاب بشه تا به ادامه خوندن اون ترغیب بشید
خانم انصاری نه تنها خودشون سفر شخصی داشتن بلکه سرمایه گذار اصلی مسابقه ای برای طراحی فضاپیمایی ارزان قیمت برای کاهش هزینه های سفر به فضا شدند
که به واسطه حمایت های خانواده انصاری این جایزه با نام xansari شناخته شد و در نهایت یک طراح آمریکایی برنده این مسابقه شد

شرکتهایی هستند که علاقه زیادی به این مسئله دارند 2 شرکت اروپایی فعلاً مسئولیت این موضوع رو بر عهده گرفتن نمیدونم اسامی شرکتهای دیگه اومده و اون هم میخوان تو این بازی شرکت کنند یا نه ولی هر کاری که میکنند واضح هست که با نظارات ناسا و سازمان فضایی روسیه انجام میگیره ، البته خود روسها هم برنامه دارند و رو نمیکنند !
من نمیخوام رو اسم شرکتها زیاد مانور بدم ولی طرح ها و عکسها و نحوه سفر و هزینه رو الان در موردش صحبت میکنم و این که خیالتون راحت الان این چیزا برای ما نیست ولی اگر به اندازه کافی روش اصرار صورت بگیره با همه گیر شدنش دروازه فضا به روی ما باز میشه و دیگه ناسا لازم نیست برای دریافت بودجه گدایی کنه و کلیپ تبلیغاتی بسازه !

آها راستی این طرح تاکسی فضایی جایزه بزرگ انصاری

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 10-28-2014 در ساعت 11:22 PM
قدیمی 10-28-2014
bigbang آواتار ها

خوب ظاهراً اولین شرکتی که دشت اول رو روکرد برای این مسئله شرکت ویرجین انگلیسی بود البته این شرکت با خرید زمین به توافق رسید که پایگاه اعزامی درست کنه این که پایگاه اعزام بیشتر برای بچه پولدار هاست ، هزینه هر سفر فضایی چیزی حدود 200000 $ دلار هست قرار بود سال 2014 این سفرهای آغاز بشه ولی چون رعایت نکات ایمنی در صدر هست هنوز اجاره پرواز برای اونها صادر نشده یا شایدم شده ! هنوز خبری از سفر این ها به صورت گسترده ندیدم ولی اگر این اتفاق افتاده باشه قطعاً در رسانه ها انعکاس بیشتری خواهد داشت بزارید چند تا عکس بزارم

Spaceport America: Home of Virgin Galactic

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 10-29-2014 در ساعت 12:30 AM
قدیمی 10-29-2014
bigbang آواتار ها

عکسهایی از معماری زیبای این مجموعه رو هم میتونید تو این عکسها ببینید :

راستی درمورد بلیت دیدم یک جا دیگه نوشته 95000 هزار دلار یعنی چیزی حدود 380 میلیون تومن که واسه پولدارهای ما هم همچین زیاد نیست به خرید یک ماشین و ویراژ دادن تو خیابون و این جور ضایع بازی ها میتونن یکی از این بلیت های تهیه کنند فکر خوبیه
این هم سایتشون هست

حالا اینا همه به کنار من میخواستم بگم یک شرکت به عظمت این رو بزارید کنار شرکت های ما که برای تصویر برداری 360 درجه افتتاحیه میزارند ! خیلی ما پیشرفته هستیم ! مثلاً شما خودتون این 2 تا رو هم با هم مقایسه کنید :

انگار میخواد مهد کودک افتتاح کنه ! آدم وقتی فاصله رو میبینه حمله عصبی بهش دست میده ! عصبی میشه ! میخواد انقدر به دیوار مشت بزنه دیوار سوراخ شه !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 10-29-2014 در ساعت 12:30 AM
قدیمی 10-29-2014
bigbang آواتار ها

هزینه احداث این مجموعه چیزی حدود 212 میلیون دلار بوده ! جالبه که چرا سرمایه گذاری بیشتری روی توریسم فضایی و یا سفرهای فضایی نشده ، علاوه بر این مجموعه شرکتی اروپایی به نام spacex هست که مسئولیت ارسال خصوصی فضانوردان رو به ایستگاه فضایی به عهده گرفته تا سفرهای فضایی مستقل تر و بهینه تر باشه ( چون تا الان این سفرها با هماهنگی ناسا و یا روسیه و راکتهای سایوز صورت میگرفت ) مسئولیت استفاده و بهره برداری از شاتل های بازنشسته رو هم به عهده این شرکت گذاشتند همونطور که میدونید اخیراً یک پرتاب ناموفق راکت داشتند که البته این مسائل کاملاً طبیعی هست و زیاد پیش میاد حتی برای روسها و سایوز هم پیش اومده و میاد
تا الان 3 ماموریت موفقیت آمیز داشتند ولی این ماموریت جدیدشون ناموفق بود
البته الان بیشتر ماموریت ارسال راکتهای بدون سرنشین رو دارند ، باید گفت هنوز ما به اون آستانه ایمنی نرسیدیم که بتونیم ادعا کنیم سفرهای فضایی امن و بدون خطر هست با توجه به خطرهایی که راکت ها رو تا به الان تهدید میکرده و اتفاقاتی که برای شاتل ها افتاده که در نهایت با فرمان ریاست جمهوری شاتل ها برای همیشه بازنشسته شدند ، چاره ای نیست جز آزمایش و خطا ! ما میتونیم با محاسبه ضریب اطمینان رو بالا ببریم ولی قدرت پیش بینی همه مسائل رو نداریم و حوادث به ما کمک میکنند تا تجربه بیشتری کسب کنیم و بهترین انتخاب ها و کم خطر ترین اونها رو داشته باشیم
همین پست رو ویرایش میکنم و تعدادی از فعالیتهای این شرکت رو میزارم
راکت فالکون 9 فکر کنم به اندازه کافی در موردش منتشر شده تو خبرگزاری ها

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 10-29-2014 در ساعت 12:57 AM
کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 10-29-2014
bigbang آواتار ها

جدا از این شرکتها نام شرکتهایی چون بلو اوریجین، سیئرا نوادا و بوئینگ هم هستند ، اونهایی که با بوئینگ آشنایی ندارند باید این رو بگم که پیمانکار وزارت دفاع آمریکا شرکتی هست به نام لاکهید مارتین ، الان پروژه ای که این شرکت برای وزارت دفاع در حال کار بر روش هست f35 ولی از همکاری شرکت لاکهید با بوئینگ بود که قدرتمندترین جنگنده جهان یعنی f22 raptor تولید شد ، بوئینگ یک شرکت مرموز هست که همیشه اسرارش رو به خوبی حفظ میکنه ، بگذریم از گنده ها فاصله بگیریم یک شرکتی دیدم به نام xcor که خیلی به نظرم جالب اومد
بزارید یک مطلب تو سایت آفتاب دیدم از این شرکت میزارم و بعد از اون عکسهایی رو از این شرکت آپلود میکنم ، این که یک شرکت آمریکایی چطور افتتاح میشه و چطور مدیریت میشه به جای شعار دادن آمریکایی ها تو این زمینه اهل عمل هستند ، البته دروغ چرا اینجور کارا پول میخواد که ما فعلاً بضاعتمون نمیرسه
اما مطلب سایت آفتاب :
پایگاه فضایی موهاوی با وجود افرادی همچون جرمی وویجت، مهندس بیست و شش ساله شرکتXcor بیشتر شبیه محیط های دانشگاهی به نظر می رسد تا یک مرکز فضایی. جرمی با افتخار یکی از موتورهای موشک را ـ که به کمک او توسعه یافتند ـ نشان می دهد و می گوید فعلا این موتور توده ای از سیم ها و لوله ها به نظر می رسد. او می گوید: این شغل رویایی یک مهندس است. اکثر مهندسان در تمام روز پشت یک میز می نشینند، اما من نه. من از پشت میز به کارگاه می آیم و آچار به دست گرفته و موتورهای موشک را روشن می کنم.

او به دور و اطراف آشیانه شلوغ نگاه می کند که انباشته از موتورهای کهنه راکت و برخی فضاپیماهای نیم ساخته است و می گوید: اگر من در ناسا بودم بخشی از ​ تیم بزرگ مهندسان بودم که روی موضوعی کار می کردم. سپس با هیجان می افزاید: اما اینجا تست موشک ها را رهبری می کنم و می توانم براحتی دکمه آتش آخرین موتوری را که ساخته ام بدون کاغذبازی و کسب اجازه از این و آن، فشار دهم.

روش کار تیم های کوچک با منابع محدود در موهاوی کاملا با روش کار آژانس های بزرگ فضایی فرق می کند. بسیاری از افراد شرایط فعلی موهاوی را با روزهای اول دره سیلیکون مقایسه می کنند و براحتی می توان تصویری موازی بین گاراژی که استیو جابز و استیو وزنیاک در آن اولین کامپیوتر اپل را ساختند و کارگاه Xcor ترسیم کرد. شاید مهندسان جوان اینجا بتوانند به همان اندازه مهندسان اپل در جهان تغییراتی ایجاد کنند.

و در ضمن سوای 360 درجه اونا اینطوری شرکتشون رو افتتاح میکنند :

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 10-29-2014 در ساعت 01:35 AM
قدیمی 10-29-2014
bigbang آواتار ها

در مورد توریسم فضایی به اندازه کافی صحبت کردم اگر کسی علاقه مند باشه خودش پیگیرش باشه برای خاتمه این بحث یک عکس از آخرین فضانوردان شاتل میگذارم ، اینها آخرین ماموریت شاتل رو انجام دادند تا با یک خاطره خوب شاتل به خاطره ها بپیونده حالا دارند کجا رو نگاه میکنند نمیدونم استایلشون هم شبیه این عکسهای کمونیستی هست که مثلاً دارند به افق و نور و اینا نگاه میکنند البته این کارا دیگه خز شده کلی عکس هست از این فضانوردان و پرچم آمریکا ماموریت برای رهاسازی ،و... ووو ولی خوب شاتل با همه خوبی ها و بدی هاش به تاریخ پیوست و دوباره راکت ها پا به عرصه حیات گذاشتند

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 10-29-2014
bigbang آواتار ها

یک خبر ناراحت کننده جدید ! گفتم که این اتفاق ها نباید مانع تلاش ما برای سرمایه گذاری در این زمینه بشه نباید دست برداریم باید با قدرت پیش بریم نباید از شکست بترسیم این اتفاق افتاد اشکالی نداره ممکنه اشتباه انسانی یا اتفاقات غیر مترقبه باعث بروز چنین مسائلی بوده باشه نباید شجاعتمون رو از دست بدیم و باید ادامه بدیم

موشک حامل کپسول فضایی آمریکایی منفجر شد

موشک حامل کپسول فضایی «سیگنوس» که عصر سه شنبه از پایگاه دریایی سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در سواحل ایالت ویرجینیا به فضا پرتاب شد، منفجر گردید.

موشک حامل کپسول فضایی «سیگنوس» که عصر سه شنبه از پایگاه دریایی سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در سواحل ایالت ویرجینیا به فضا پرتاب شد، منفجر گردید.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری روسی ایتارتاس با اعلام این خبر افزود: این انفجار در همان لحظه اول پرتاب در جزیره ولوبس ایالت ویرجینیا واقع در شرق آمریکا رخ داد.

بر اساس محاسبات قرار بود، این کپسول فضایی دو هزار و 200 کیلوگرم مواد غذایی و دیگر تجهیزات مورد نیاز شش سرنشین ایستگاه فضایی بین المللی را حمل کند و روز دوم نوامبر به ایستگاه فضایی برسد.

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 10-31-2014
bigbang آواتار ها

قرار شد در مورد دومین موضوع صحبت کنم ، یعنی هتل های فضایی ، ولی این یک مشکل عمده هست چرا ؟ چون ما این پتانسیل رو نداریم ! بزارید در حالت طبیعی به شما بگم که وضعیت چطور هست فارق از هر گونه تبلیغی که صورت میگیره
من یکسری مطالبی دیدم تو نت فارسی این مطالب رو اینجا قرار میدم
خودتون قضاوت کنید !
این مطلب برگرفته از تابناک هست :
روسيه اخيرا برنامه‌هاي خود را براي ساخت يك هتل در مدار حدود 350 كيلومتري زمين اعلام كرده كه مي‌تواند تا هفت ميهمان را در چهار كابين جاي داده و از پنجره‌هاي بزرگ براي تماشاي زمين برخوردار خواهد بود.
به گزارش ايسنا، سفر به اين هتل، خود يك خاطره هيجان‌انگيز خواهد بود؛ چراكه بايد دو روز را در يك موشك سويوز براي ورود به اين هتل بگذرانيد.

البته اين سفر كم‌هزينه نبوده و براي پنج روز اقامت علاوه بر هزينه حدود 820 هزار دلاري، بايد 165 هزار دلار پرداخت كنيد.

اين هتل كه نام ديگر آن «ايستگاه فضايي تجاري» است قرار است به گفته اجراكنندگان آن، تا سال 2016 بازگشايي شود و از راحتي بسيار بيشتري نسبت به ايستگاه فضايي بين‌المللي برخوردار باشد.

بازديدكنندگان در حالت بي‌وزني فضا، مي‌توانند تخت‌خوابهاي افقي يا عمودي براي خواب انتخاب كنند و دوشهاي حمام كه مورد استفاده مسافران است، براي توقف حركت آب به بخشهاي حساس سيستم، بخوبي آب‌بندي شده‌اند. در ايستگاه بين‌المللي، فضانوردان از اسفنج براي پاك كردن خود استفاده مي‌كنند.

بازديدكنندگان كه در كنار كاركنان مجرب به اين ايستگاه تجاري وارد مي‌شوند، از غذاهايي كه در زمين آماده و با موشك به آن جا منتقل شده، استفاده مي‌كنند.

هتل فضايي روسي مجهز به دوربين‌هاي چشمي و دوربين تصويربرداري براي ثبت لحظات است.

از اين هتل مي‌توان به عنوان استراحتگاه فضانوردان نيز استفاده كرد. انواع نوشيدني‌هاي دلخواه در آن سرو شده، در حاليكه مصرف نوشيدني‌هاي الكلي در آن كاملا ممنوع است.

دستشويي‌هاي اين هتل نيز به جاي استفاده از آب براي تخليه و پاكسازي، از فشار هوا بهره مي‌برند.

اين پروژه قرار است به دست شركت اوربيتال تكنولوژيز (فناوري‌هاي مداري) اجرايي شود.

به گفته روساي شركت ياد شده، اين هتل به افراد سرمايه‌دار و كاركنان شركتهاي خصوصي براي انجام تحقيقات در فضا سرويس خواهد داد. همچنين در برنامه‌هاي خود قصد دارد از فضانوردان در صورت بروز مشكل در ايستگاه فضايي بين‌المللي پذيرايي كند.

هتل فضايي روسي مجهز به دوربينهاي چشمي و دوربين تصويربرداري براي ثبت لحظات

از اين هتل مي‌توان به عنوان استراحتگاه فضانوردان نيز استفاده كرد

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 5 نفر (0 عضو و 5 مهمان)