بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > سیستم عامل

سیستم عامل در این تالار مجموعه مباحث مرتبط با سیستم عاملهای ویندوز / یونیکس لینوکس و .... گنجانده خواهد شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 09-20-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض درد و دل از جنس بایتی !

هر روز که به 2012 نزدیکتر میشیم به روزهایی که مایکروسافت دیگه ویندوز ایکس پی رو پشتیبانی نمیکنه هم نزدیکتر میشیم باید هر چه زودتر اسباب کشی کنیم چون بعد از اعلام عدم پشتیبانی یواش یواش شرکتهای تولید نرم افزار هم بساطشون رو از ایکس پی جمع میکنن اسباب کشی میکنن همه به 7 ویستا یه جورایی کمک کرد تا توجه کمپانی های تولید نرم افزار به ایکس پی بیشتر بشه به خاطر همین هم این ویندوز یواش یواش تونست همون مقامی که نسخه های قبلیش پیدا کردند رو به دست بیاره . اما ناچار و ناگزیر هستیم که دیگه از ایکس پی دل بکنیم چون یواش یواش بوی موندگی داره ازش بلند میشه و حس میکنم که دیگه نمیشه باهاش پا به دنیای جدیدتری گذاشت هر چند که الان یه سری اخباری هست از آمدن ویندوز 8 در آینده که بعید میدونم بتونه مثل 7 انقلابی باشه ! فکر کنم یه چیزایی تو مایه های ویستا باشه ×!
الان کمپانی ها به خاطر اینکه بازار رو از دست ندن به دور شماره انداز رو آوردن نمونه اش همین فایر فاکس هنوز عرق نسخه 5 خشک نشده بود که نسخه 6 اومد بدتر از همه اینکه همیشه بعد از آپدیت با افزونه ها دچار مشکل میشه مخصوصاً دانلودا منیجر ها من یه بار تو قسمت پشتیبانی اعتراض کردم که این چه وضعشه و الان ما باید چی کار کنیم که به من پاسخ دادن میری تو سایت آی دی ام و افزونه جدید رو دانلود میکنی به همین سادگی !
حالا دیگه نگفت مثلاً اگر افزونه دیگری از کار افتاد ما باید چی کار کنیم
این منو به یاد اینتل و سالهای افزایش پنتیوم میندازه اول پنتیوم 2 بعد 3 بعد چهار ....
یه دور لوپ که اخرش خود شرکت اینتل به این اشتباه خودش پی برد و بعد بحث سی پی یوهای چند هسته ای رو کشید وسط که رقابتش با ای ام دی رو به مسیر دیگه ای بکشونه
گوگل کروم هم نسخه جدیدش عوض نشده زیاد هنوز سرعتش بهتر از بقیه هست اما مرورگر پخته ای نیست
دوستای من همه لینوکس توی سیستمشون نصب کردن (توامان با ویندوز) هنوز مردد هستم لینوکس نصب کنم یا نه ؟
راستی نرم افزار گوگل ارث وقتی نسخه فارسی جدید رو دانلود کردم تغییرات زیادی کرده بود هر چند بعضی عکسهاش دیگه واقعاً قدیمی هست و باید عوضشون کنه
هنوز تو کف این هستم که چرا این دور مسخره ارتقاء سخت افزاری تموم نمیشه چون ما نمیتونیم هی سیستم خودمون رو آپدیت کنیم بعضیها از پردازش ابری انتقاد کردند و گفتند به حریم شخصی تجاوز میشه ولی من به عنوان یک کاربر ساده مثلاً میخوام یک فایل گرافیکی سنگین رو لود کنم یا یک پروژه بزرگ کتیا ممکنه در جایی باشم که به رایانه ی قدرتمندی دسترسی نداشته باشم اونوقت مثلاً نوع و مختصات شکل و حجم و اندازه و کلاً همه مولفه های تاثیر گذار رو در یک فایل نوشتاری مثلاً به یه سایت میدم اونوقت اون سایت از چند زاویه از اون قطعه عکس با حجم پایین تهیه میکنه یا فایل کتیا تولید میکنه و به من تحویل میده خوب این چه تجاوزی به حریم خصوصی هست ؟
یه دوست دارم که دیوانه سخت افزار هست همیشه قطعات قدیمی رو پیش خودش نگه میداره و با قطعات جدید مقایسه میکنه یادمه آخرین باری که تو اتاقش رفتم جای تابلو سی پی یو و مادر برد آویزون بود به من گفت که حجم سخت افزارها در حال کاهش نیست بلکه همون تجربه ای که در مورد کارت وودوو در گذشته بوده داره تکرار میشه آخه این یک سنت هست که شرکتهای آمریکایی تا میتونن از یک فناوری استفاده میکنن تا بتوننن جایگزینی براش پیدا کنن اونوقت رهاش میکنن تا اون موقع هی اتصالات جدید به صورت پچ روی قطعات اصلی سوار میشه تا بتونه قدرت و سرعت زیادی از اون فناوری دریافت کنه مثلاً تجربه کراس فایر انودیا اینقدر حالا از پی سی آی اسلات استفاده میشه تا یه جایگزین بتونن رو ی مادربرد سوار کنن ولی گفت تجربه ثابت کرده تا یک حرکت انقلابی برای تکون دادن بازار فاصله ای نداریم فقط اینکه نمیدونم کدوم شرکت هست که حاضره شاه مهره اش رو رو کنه !
البته من بعید میدونم مخصوصاً الان که همچین وضیت اقتصادی خوب نیست !
در هر صورت تو ایران به حال ما فرقی نمیکنه دوباره کی میخواد واردات قطعات رایانه ای رو میسر کنه معلوم نیست ولی ظاهراً کارشون خیلی درسته چون به ساعت نکشیده یه قطعه تولیده نمونه اش تو بازار پایتخت تهران هست رسوندنش هم به شهرستانها همچین کار سختی نیست !!
ولی چیزی که بیشتر از همه منو آزار میده این رواج دیوانه وار تنوع هست دیگه دنیای 8 بیتی یا 16 بیتی نیست دنیا واقعاً عوض شده هر روز با پیشرفت خیره کننده امکانات مواجه هستیم این تغییر دیوانه وار زیرساخت ها میتونه جداً قوه خلاقیت رو از آدم بگیره چون وقتی هیچ محدودیتی نباشه هیچ خلاقیتی هم نخواهد بود
همین دوستم که تو یک شرکت کار میکنه و نصف درآمد ماهانه اش رو هم صرف خرید همین قطعات میکنه میگه من هنوز ترجیح میدم با همون کامپیوتر قدیمی مکینتاش کار کنم چون هنوز فکر میکنم نتونستم به آخرین مرحله ی استفاده از توانایی های اون برسم
مشکل اینجاست که ما آدمها به جای اینکه رو توانایی های خودمون کار کنیم مدام قالب رو عوض میکنیم همین باعث شده که روی یک رنج باقی بمونیم منتها فقط شکلش تغییر کرده
برای من به عنوان یک کاربر ساده همین که بدونم امروز مرز واقعی ابتکار و خلاقیت و نبوغ کجاست کافی است !
واقعاًرویایی نیست تصور کنید رایانه دارید با قدرت یک ابر رایانه ی امروزی که میتونه رمزهای 128 بیتی رو به سادگی بشکنه ! مثل یک رویاسست ! کی میشه یه دونه از اینا من هم داشته باشم !
فعلاً که درگیر درس و دانشگاه هستم ولی حقیقتاً ته قلبم عاشق کامپیوتر هستم نمیتونم بهش فکر نکنم محض تفنن هم که شده باید پشتش بشینم چرا که همین که احساس میکنم وقتی پشتش نشستم هیچ محدودیتی ندارم و آزاد آزادم برخلاف زندگی بیرونی ما که مردم همش واسه ادم حرف در میارن ! کامی جونم دوباره دانشگاه شروع شده و باید ازت دل بکنم دلم برات تنگ شده واسه صدای فنت جیر جیر بار سیپیو واسه قرمز چشمک زنت جیگرتو کامی !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 09-20-2011 در ساعت 07:09 PM

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش