بازگشت   پی سی سیتی > مسائل مربوط به سایت > اخبار و قوانین فروم

اخبار و قوانین فروم در این بخش اخبار و مطالب مرتبط با فروم قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-27-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض تغییر نسخه ویبالتین

خب اولین نسخه ای که ما سایت رو باهاش راه انداختیم 3.6.7 بود که تازه اومده بود
و نسخه خوبی هم بود و تا مدت زیادی این نسخه توی اکثر فرومها همین نسخه نصب شده بود
بعدها 3.6.8 اومد و دیگران نصب کردند منتهی ما به دلائلی این کار رو نکردیم و از همون نسخه 367 راضی بودیم و شاید قسمتی از موفقیتهای سایت رو به نسخه 367 مرتبط میدونستیم و حتی اون یک نمونه خاصی که ما نصب کرده بودیم + اینکه از لحاظ امنیتی من هنوز به این نتیجه نرسیده بودم که نسخه سایت رو عوض کنم یا خیر چون به هر حال سایت ما محدودیتهایی هم داره
بعد از اون نسخه 370 به تازگی اومده توی اکثر فروم ها این نسخه نصب شد و البته تفاوتهاش بیشتر بود با قبل مخصوصا سیستمهای نمایشیش مثل پروفایل کاربران آلبوم عکس گروه های عمومی و ..... خب خیلی جاها نصب شده بود
یک ایراد مهم هم نسخه 367 داشت که واقعا هیچ رقمه قابل حل نبود ( هنگامی که تعداد افراد آنلاین در سایت زیاد میشد صفحه اول سایت با اینترنت اکسپلورر نسخه 6 هنگ میکرد هووو چقدر زبل بازی در آوردیم تا این همه مطلب رو فهمیدیم ) اینه که نسخه سایت رو به 370 ارتقا دادیم خب هنوز از آب و گل در نیومده بود باید حداقل یک هفته ای باهاش کار میکردیم تا میفهمیدیم چطوریه و مفید هست یا خیر
خب 10 روزی گذشت و ایرادات اساسیش همون روزای اول برای من مشخص شد
البته شاید واقعا ایراد نباشه اما با سیاستهای سایت ما سازگار نبود !
مشکلی که 367 داشت و عرض کردم در این نسخه رفع شده بود اما
پیچیدگی بیش از حد پروفایل کاربران که باعث سردرگمی میشد و قسمت گروه ها و آپلود عکس و آلبوم و پیغام بازدیدکنندگان از پروفایل و .... سایت رو از حالت فروم خارج کرده بود و در واقع شبیه چیزی مثل کلوب فارسی شده بود نامه های خصوصی عملا دیکه بی فایده شده بودند
و مهمتر و بدتر از همه اینکه نسخه 370 تم و قالب مخصوص خودش رو میخواد یعنی قالب مخصوص 370 بر خلاف نسخه های قبلی که میشد نگارش رو نادیده گرفت
اینه که برای مثال توی پروفایلها تمامی اطلاعات رو به صورت کامل در تمهای قبلی ما نشون نمیداد یا فونت ها مشکل داشت و..... که ما اصلا حاظر نبودیم تم های خودمون رو کنار بذاریم..
و چندین دلیل دیگه .... باعث شد که ما بخوایم فروم رو به حالت قبل برگردونیم
البته نه 367 بلکه 368ی که تاحالا نداشتیم
اما به همین سادگی ها هم نبود
تقریبا حالا دیگه فهمیدم که دلیل اینکه فرومهای دیگه که به 370 اومدن بعد از اینکه دیدن نسخه بیخودی هست چرا بر نگشتن !!! به قبل
چون بسیار دردسر داره و تقریبا نفس آدم رو میگیره شایدم بشه گفت
اصلا امکانش نزدیک صفره که برگردی به عقب من هم هنوز نیمتونم با قاطعیت بگم که بدون مشکل برگشتیم توی روزای آینده معلوم میشه
یا باید از نوشته های 10-15 روز اخیری که به نسخه جدید اومدی صرف نظر کنی و بک آپ قبلی رو فراخوانی کنی یا باید بمونی و بسوزی و دم نزنی اما ازاونجایی که ما یه بار دیگه در یه برهه بسیار وحشتناک (ساسپند شدن) تونستیم کاری کنیم که حتی 1 پست یه کاربر هم پاک نشه و سایت رو برگردونیم البته با 10 روز شب و روز بیداری ! این دفعه هم اصلا راضی نبودم که هیچ پستی از کثر بشه اینه که تمام تلاش خودم رو کردم که فروم رو به 368 بیارم و مشکلی پیش نیاد متاسفانه از طرق معمولی این کار با مشکل مواجهه چون سیستم 370 متفاوت هست و دیتابیس ها رو در بعضی جاها دست کاری میکنه .... اینه که ایرادات فراوانی میگیره
اما به هر حال ظاهرا شاخ غول رو شکستیم و سایت رو به 368 آوردیم و پستها و .... سر جاشه
اگر هم اشکالی هست که من ازش بیخبرم بهم اطلاع بدیدی که هرچی سریعتر اصلاحش کنم
اکر هم در فروم دیگه ای کار میکنین که اونا هم با این مشکل سر و کار دارن و نمیتونن برگردونن
اگر دوست داشته باشن میتونم کمکشون کنم...
به هر حال امیدوارم مشکل خاصی نباشه اگر هم تغییری مشاهده میکنین بهم گزارش بدید...

فعلا همینا.....

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش