بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-02-2010
LP Girl آواتار ها
LP Girl LP Girl آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

20 سپاس در 19 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Post آندره آرزومانيان‌آهنگسازشهير درگذشت

آندره آرزومانيان‌آهنگسازشهير درگذشت

جام جم آنلاين: آندره آرزومانيان، نوازنده پيانو و آهنگساز صبح روز سه شنبه 11 خرداد در بيمارستان ميلاد تهران درگذشت.آرزومانيان از مدتي پيش به سرطان مغز استخوان مبتلا بود.

آندره آرزومانيان در سال 1333 در تهران به دنيا آمد و فعاليت هنري خود را از سال 1356با نوازندگي پيانو آغاز کرد.
او از جمله در آلبوم پاييز طلايي اثر فريبرز لاچيني و سمفوني ايثار اثر مجيد انتظامي پيانو نواخت.
آرزومانيان نوازندگي پيانو را در موسيقي فيلم هاي فراواني از جمله از کرخه تا راين، بوي پيراهن يوسف، آخرين پرواز، من ترانه پانزده سال دارم، زن امروز و بي تو هرگز را برعهده داشت.
او همچنين آهنگساز فيلم هاي تيغ و ابريشم ساخته مسعود کيميايي، ماهي ساخته کامبوزيا پرتوي، شبيخون، بهترين باباي دنيا، شنگول و منگول و علي و غول جنگل و چند فيلم ديگر بود.
آخرين کار آندره آرزومانيان در اين زمينه آهنگسازي براي فيلم نطفه شوم در سال 1387 بود.
از جمله تازه ترين آثار او نوازندگي پيانو در چند قطعه‌ آهنگ فولكلور ارمني بود که در آلبومي با نام احتمالي «آخرين آواز عشق» منتشر خواهد شد.

آندره آرزومانيان هنگام مرگ 56 سال داشت.

پيکر آندره آرزومانيان آهنگساز و نوازنده پيانو چهارشنبه 12 خرداد ساعت 9 و 30 دقيقه صبح از مقابل تالار وحدت به سمت بهشت زهرا (س) تشييع مي شود.

جام جم آنلاين درگذشت آندره آرزومانيان ،آهنگساز هنرمند را به خانواده و همکاران آن زنده ياد تسليت مي‌گويد.

اهالي موسيقي سياهپوش شدند
مرگ باز هم به سراغ هنرمندان آمد تا اين بار اهالي موسيقي داغــدار هنرمــندي‌ شوند كه ســرطان او را در 56 سالگي مجبور كرد با زندگي خداحافظي كند.

آندره آرزومانيان، آهنگساز و نوازنده پيانو كه از بيماري سرطان رنج مي‌برد ديروز دار فاني را وداع گفت.

او سال 1333 در تهران به دنيا آمد و در همين شهر هم چشم‌هايش را به روي دنيا بست.آرزومانيان آثار متعدد و مختلفي را خلق كرده كه از بين آنها مي‌‌توان به فيلم‌هايي چون كرخه تا راين حاتمي كيا ، «رابطه»، «الهه زيگورات»، «شبيخون»، «زن امروز»، «بيقرار» و «ماهي» اشاره كرد.مجيد انتظامي، آهنگساز كه خلق موسيقي فيلم‌ها و سمفوني‌هاي مختلفي را در كارنامه هنري‌اش دارد، درباره اين هنرمند مي‌گويد: او نوازنده توانايي بود كه پنجه شيرينش باعث مي‌شد لطافت كارهايي كه اجرا مي‌‌كرد، بيشتر شود.سامان احتــشامي هم از آرزومانيان به عنوان انساني بسيار والا و باشخصيت نام برد كه سبك انگشت‌گذاري خاصي در نواختن پيانو داشت.

ژست بي خوابي و منگي واسه من نگير دوباره! كسي كه جلوت نشسته عصبي و لت و پاره!
توي پائيز مجاور، وسطاي ماه آذر، شد قرارمون كه باهم بزنيم به سيم آخر!

Babak Rahnama (New Song) :: Khodaye Man

ویرایش توسط LP Girl : 06-02-2010 در ساعت 07:09 AM دلیل: تركيب پست ها
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-03-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آندره آرزو مانيان؛ ملودي مرگ را نواخت (گزارش هاي متني و تصويري)

ايلنا:مراسم تشييع پيكر آندره آرزومانيان(نوازنده پيانو) باحضور جمع زيادي از هنرمندان و آهنگسازان از مقابل تالاروحدت برگزار شد. حاضران در مراسم؛ تاكيد كردند كه مردم نام اين هنرمند را نمي‌شناسند اما آثارش را به خوبي به ياد دارند.

مراسم تشييع پيكر آندره آرزومانيان با يك ساعت تاخير و سرانجام بدون حضور پيكر اين هنرمند برگزار شد‎ چراكه پيكر آرزومانيان براي انجام كارهاي اداري بيمارستان ميلاد تا پايان مراسم به تالار وحدت منتقل نشد.
در اين مراسم چهره‌هايي مانند؛ مجيد انتظامي، فريدون شهبازيان، فردين خلعتبري، ناصر چشم‌آذر، بابك رضايي(مديرعامل انجمن موسيقي)، علي ترابي(سرپرست دفتر موسيقي ارشاد)، يغما گلرويي، حسن رياحي، فاضل جمشيدي، محمد سرير، ماني رهنما، رازميك اوحانيان، شهرام ميرآقا، صديق شريف، بابك صحرايي، روبن آرزومانيان، محمد ميرزماني، لوريس چكناواريان، داود گنجه‌اي، رضا تاجبخش، بامداد بيات، كارن همايونفر و تني چند از هنرمندان موسيقي و سينما حضور داشتند.
در ابتداي اين مراسم محمد سرير(رئيس هيات مديره و مديرعامل خانه موسيقي) گفت: آندره؛ نامي است كه آثارش حداقل در چهاردهه اخير منتشر و به دست علاقمندان رسيده است. او هميشه سعي مي‌كرد به جاي اينكه دركنار آثارش باشد؛ در پشت آنها پنهان شود براي همين بسياري از مردم نغمه‌هاي او را نمي‌شناسند فقط مي‌دانند هنرمندي چيره‌دست آنها را نواخته است.
سرير در بخش ديگري از سخنانش به شخصيت هنري "آرزومانيان" اشاره كرد و افزود: در حوزه‌ نوازندگي، حضور او يك نعمت بزرگ براي آهنگسازان بود و اين نكته حيات ويژه‌اي به آثارش داده است اما او هميشه با صداقت و محبت پشت آثارش مخفي مي‌شد و نمي‌خواست خود را نشان دهد.
سرير تاكيد كرد: خيلي از كارهاي او را شنيده‌ايم و لذت برده‌ايم باوجود آنكه نمي‌دانستيم كارهاي او بوده است. امروز اين حركت متعهدانه را از او آموخته‌ايم، زيرا همواره با سخاوت خود تلاش داشت تا هرآنچه را كه مي‌دانست به شكل متعهدانه تقديم جامعه كند.
مديرعامل خانه موسيقي با يادآوري سال‌هاي اخير گفت:"آندره" در اين دو سال اخير رنج‌هاي بسياري كشيد. آخرين بار؛ چند روز پيش او را در بيمارستان ديدم و احساس كردم كه ازدست اين زمانه دلش گرفته است، اما به همسرش گفتم همين نفس‌كشيدن او دركنار ما باارزش است.
وي ادامه داد:"آندره" دوران پرفراز ‌و نشيبي را سپري كرد اما در تمام اين سال‌ها با احساس و انرژي سرشار حضور پيدا كرد و تمام محبت خود را نثار ما نمود. او هميشه مي‌گفت؛ من يك هنرمند خودآموخته‌ام، اما هيچ گاه نفهميديم كه او چگونه به اين توانايي رسيده است هرچند هنرمندان بزرگ اين‌گونه هستند.
سرير در پايان گفت: وسعت ديد و احساس "آندره" با همان نگاه و توانايي و روشي كه داشت در كارهايش نمود دارد. او هنرمند به دنيا آمد و من امروز فكر نمي‌كنم كه از ميان ما رفته است، زيرا در تمام آثاري كه طي اين دهه‌ها منتشر شده، انگشتان او براي ما زنده حضور دارند.
حسن رياحي(آهنگساز) نيز يكي ديگر از سخنرانان مراسم بود كه كوتاه گفت: من او را سال‌ها پيش به واسطه دوستي با برادرش شناختم و از همان كودكي متوجه استعداد و نابغه او شدم. او نوازنده بسيار خوب، شيرين‌نواز، مؤدب و با احترامي بود. مطمئن هستم ياد و خاطره‌اش به خاطر كارهايي كه انجام داده در دل و ياد همه ما مي‌ماند.
كارن همايونفر نيز با خواندن شعري براي آندره گفت: ياد او هميشه در دل‌هاي ما خواهد بود. من از طرف خودم به همه پيانيست‌هاي دنيا اين فاجعه را تسليت و ازسوي كانون آهنگسازان سينماي ايران از حضور همه تشكر مي‌كنم.
بابك صحرايي(ترانه‌سرا) نيز گفت: فكر مي‌كنم با كوچ آندره، موسيقي ما بخش بزرگي از زيبايي‌اش را ازدست داد. نغمه‌هاي شيريني كه در اين سه- چهار دهه با نواي پيانوي او همراه بوده؛ هميشه به گوش مي‌رسد. متأسفانه جايگزيني براي اين هنرمند وجود ندارد چراكه او به نحوي پيانو مي‌نواخت كه ديگر تكرارشدني نيست. لبخند شيرين او هميشه در نوازندگي‌هايش همراهش بود كه اين مسئله فرم نوازندگي او را متفاوت مي‌كرد.
اين ترانه‌سرا اظهار داشت: آخرين كاري كه با او داشتم؛ آلبومي به آهنگسازي و خوانندگي ماني رهنماست كه با تنظيم و پيانونوازي آرزومانيان انجام شده اما هيچوقت فكر نمي‌كردم او خيلي زود ملودي مرگ را بنوازد. بابك صحرايي، صحبت‌هاي خود را با خواندن ترانه پيانو به اتمام رساند: ديگه فرصتي نمونده براي نت كردن فرياد...
لوريس چكناواريان نيز با بيان اينكه صحبت درخصوص يك هنرمند بزرگ كار سختي است، افزود: او هنرمند بزرگي بود و من از اين جهت كه نتوانستم او را در اين روزها ببينم بسيار متأسفم. من به عنوان يك ارمني ايراني، به حضور چنين هنرمندي افتخار مي‌كنم چراكه معتقدم او يك هنرمند واقعي ايراني بود.
اين آهنگساز گفت: اميدوارم بتوانم تا سال آينده كنسرتي را از آثار آرزومانيان برگزار و رهبري كنم.
در پايان اين مراسم، ماني رهنما با ذكر خاطره‌اي از آرزومانيان گفت: زيبايي نوازندگي ايشان؛ سري داشت كه وامدار نسلي است كه براي موسيقي ارزش بسيار قائل بودند. هر هنرمندي كه از آن نسل آمد برجسته و تكرار نشدني است. ما هم اكنون هنرمنداني از اين نسل داريم كه بايد تجليل شايسته از آنها بعمل آوريم.
وي در پايان صحبت‌هاي خود قطعه «پيانو »را خواند ....يه پيانو، يه گل سرخ، يه چراغ نيمه‌روشن / يه شب ترانه‌سوز و آخرين ترانه‌ من / غم جمعه‌هاي سرد و ياد تلخ حرفاي تو/ زخم انگشتاي خستم رو تن سرد پيانو /
توي بن‌بست ترانه، ديگه خط و نيم ندارم / تا دوباره يه ملودي روي گريه‌هاش بزارم /ديگه فرصتي نمونده، واسه نت‌كردن فرياد /ناي گريه كردنم نيست واسه تو كه رفتي برباد....

، مراسم تشييع آرزومانيان با حضور مجيد انتظامي، ناصر چشم‌آذر، يغما گلرويي، فريدون شهبازيان، حسن رياحي، فاضل جمشيدي، ماني رهنما، رازميك اوحانيان، شهرام ميرآقا، بابك رضايي مديرعامل انجمن موسيقي، علي ترابي سرپرست دفتر موسيقي ارشاد، روبن آرزومانيان، فردين خلعتبري، محمد ميرزماني، لوريس چكناواريان، داود گنجه‌اي، رضا تاجبخش، بامداد بيات، كارن همايونفر و تني چند از هنرمندان موسيقي و سينما در تالار وحدت برگزار شد.

*آرزومانيان هميشه در پشت كارهايشان پنهان مي‌شد
-----------------------------------------------------------------------

در ابتداي اين مراسم محمد سرير رئيس هيئت مديره و مدير عامل خانه موسيقي گفت: سخن گفتن در اين شرايط بسيار براي من دشوار است. آندره نامي است كه آثارش حداقل در 4 دهه اخير منتشر و به دست علاقمندان رسيده است. او هميشه سعي مي‌كرد به جاي اينكه در كنار آثارش باشد در پشت آنها پنهان مي‌شد بر اين اساس بسياري مردم نغمه‌هاي او را نمي‌شناسند و فقط مي‌دانند هنرمندي چيره‌دست آنها را نواخته است.
وي ادامه داد: او با سعه‌ صدر، سخاوت ، توانايي و احساس كارهايش را اجرا مي‌كرد و اثر انگشت او در آثارش بسيار مي‌درخشد. در حوزه نوازندگي حضور او براي آهنگسازان به نوعي نعمت تلقي مي‌شد چرا كه توانسته بسياري از آثار را با نوازندگي‌اش جلا دهد.
اين آهنگساز بيان داشت: او در حوزه آهنگسازي نيز بسيار فعال بود به طوري كه بسياري از موسيقي‌هاي آوازي، موسيقي فيلم و سريال از كارهاي او محسوب مي‌شود.
مدير عامل خانه موسيقي اظهار داشت: كار متعهدانه از نشانه‌هاي بارز شخصيت هنري او بود چرا كه هر چه توانايي و ظرافت داشت با سخاوت تمام در آثارش ارائه مي‌كرد كه من كمتر هنرمندي با اين خصلت ديده‌ام.
سرير ادامه داد: او در اين دو سال اخير بسيار رنج كشيد كه من از اين موضوع ناراحت بودم اما در اين شرايط سخت نفسي كه او مي‌كشيد و حضورش در كنار ما احساس مي‌شد بسيار ارزشمند بود.
او دوره‌ها و فراز و نشيب‌هاي زيادي را در زندگي‌اش داشت اما هميشه با لبخند، رضايت و انرژي در استوديو حضور پيدا مي‌كرد.
رئيس هيات مديره خانه موسيقي گفت: در كارهاي اجرايي هميشه محبتش را نثار مي‌كرد كه اين مي‌تواند براي ما الگو باشد. او هميشه عنوان مي‌كرد كه من يك هنرمند خودآموخته هستم كه هيچ وقت ما ندانستيم كه او اين توانايي را از كجا به دست آورده است.
اين آهنگساز با بيان اين كه آندره هنرمند به دنيا آمد، اظهار داشت: من به هيچ عنوان فكر نمي‌كنم او از ميان ما رفته و تمامي آثاري كه در دهه‌هاي آينده از او منتشر مي‌شود داراي اثرانگشت اين نوازنده پيانو است. او در جشن‌هاي خانه سينما همچون گوهري مي‌درخشيد و تمامي آثار سينمايي را تنها با سازش اجرا مي‌كرد.
سرير در پايان صحبت‌هاي خود با تشكر از حضور هنرمندان در اين مراسم اظهار داشت: اميدوارم در محافل شادتر ديدارهاي بيشتري با هم داشته باشيم.

*آرزومانيان از كودكي در موسيقي نابغه بود
--------------------------------------------------------

در ادامه اين مراسم حسن رياحي آهنگساز ضمن تسليت به مناسبت درگذشت آروزمانيان گفت: من او را سالها پيش به واسطه دوستي با برادرش شناختم و از همان كودكي متوجه استعداد و نابغه او شدم. او نوازنده بسيار خوب، شيرين‌نواز، مؤدب و با احترام بود و مطمئن هستم ياد و خاطره‌اش به خاطر كارهايي كه انجام داده در دل و ياد همه ما مي‌ماند.
كارن همايونفر نيز با خواندن شعري براي آندره گفت: ياد او هميشه در دل‌هاي ما خواهد بود و من از طرف خودم به همه پيانيست‌هاي دنيا اين فاجعه را تسليت و از سوي كانون آهنگسازان سينماي ايران از حضور همه تشكر مي‌كنم.

*با كوچ آندره موسيقي بخش بزرگي از زيبايي‌اش را از دست داد
-------------------------------------------------------------------------------

به گزارش فارس، بابك صحرايي ترانه‌سرا نيز در اين مراسم گفت: من فكر مي‌كنم با كوچ آندره موسيقي ما بخش بزرگي از زيبايي‌اش را از دست داد. نغمه‌هاي شيريني كه در اين سه- چهار دهه با نواي پيانوي او همراه بوده هميشه به گوش مي‌رسد. متأسفانه جايگزيني براي اين هنرمند وجود ندارد چرا كه او به نحوي پيانو مي‌نواخت كه ديگر تكرارشدني نيست.
وي ادامه داد: لبخند شيرين او هميشه در نوازندگي‌هايش همراهش بود كه اين مسئله فرم نوازندگي او را متفاوت مي‌كرد.
اين ترانه‌سرا اظهار داشت: آخرين كاري كه با او داشتم آلبومي به آهنگسازي و خوانندگي ماني رهنماست كه با تنظيم و پيانونوازي آرزومانيان انجام شده اما هيچوقت فكر نمي‌كردم او خيلي زود ملودي مرگ را بنوازد.
بابك صحرايي صحبت‌هاي خود را با خواندن ترانه پيانو به اتمام رساند.

*چكناواريان آثار آرزومانيان را به صحنه مي‌برد
-------------------------------------------------------

لوريس چكناواريان ديگر سخنران اين مراسم با بيان اين كه صحبت در خصوص يك هنرمند بزرگ كار سختي است، افزود: او هنرمند بزرگي بود و من از اين جهت كه نتوانستم او را در اين روزها ببينم بسيار متأسفم.
وي ادامه داد: من به عنوان يك ارمني به حضور چنين هنرمندي افتخار مي‌كنم چرا كه معتقدم او يك هنرمند واقعي ايراني بود.
اين آهنگساز گفت: اميدوارم بتوانم تا سال آينده كنسرتي را از آثار آرزومانيان برگزار و رهبري كنم.

*خوانندگي ماني رهنما براي آندره
-------------------------------------------

در پايان اين مراسم ماني رهنما با ذكر خاطره‌اي از آرزومانيان گفت: زيبايي نوازندگي ايشان سري داشت كه وامدار نسلي است كه براي موسيقي ارزش بسيار قائل بودند. هر هنرمندي كه از آن نسل آمد برجسته و تكرار نشدني است. ما هم اكنون هنرمنداني از اين نسل داريم كه بايد تجليل شايسته از آنها بعمل آوريم.
او در پايان صحبت‌هاي خود قطعه پيانو را خواند و با آمدن پيكر آرزومانيان هنرمندان طي مراسمي خاص او را تا بهشت زهرا بدرقه كردند.

حاشيه‌ها:
-------------------

*مراسم تشييع آندره آرزومانيان با يك ساعت تاخير به دليل نيامدن جنازه اين هنرمند برگزار شد.

*پيكر آرزومانيان به دليل انجام كارهاي اداري بيمارستان ميلاد تا پايان مراسم به تالار وحدت منتقل نشد و به دليل تاخير بسيار مراسم بدون حضور پيكر اين هنرمند برگزار شد.

مراسم تشييع پيكر "آرزومانيان" درحالي از ساعت 10 صبح با يك ساعت تاخير با سخنراني‌ها در محوطه‌ي باز تالار وحدت آغاز شد كه پيكر اين هنرمند به دليل مشكلات اداري بيمارستان «ميلاد» اواخر برنامه به تالار منتقل شد.

محمد سرير مدير عامل خانه موسيقي در سخناني با بيان اينكه سخن گفتن در چنين مراسمي برايم سخت است، گفت:"آرزومانيان" نامي است كه آثارش در بيشتر كارهايي كه‌ در اين چهار دهه‌ي اخير منتشر شده است، ديده مي‌شود.

وي يادآور شد: «آندره» همواره سعي كرده است، به جاي آنكه در كنار آثارش حضور داشته باشد در پشت آنان قرار بگيرد و از اين جهت بسياري از شما شايد امروز ندانيد كه بسيار نغمه‌هايي كه به گوشتان آشناست، او نواخته و ساخته است. كارهايش بسيار دلنشين و متعهدانه بود، زيرا كه او تمام احساسش را براي اجرا مي‌گذاشت.

سرير در بخش ديگري از سخنانش به شخصيت هنري "آرزومانيان" اشاره كرد و افزود: در حوزه‌ي نوازندگي، حضور او يك نعمت بزرگ براي آهنگسازان بود و اين نكته حيات ويژه‌اي به آثارش داده است اما هميشه با صداقت و محبت خود پشت آثارش مخفي مي‌شد و نمي‌خواست خود را نشان دهد.

وي دوباره تاكيد كرد:خيلي از كارهاي او را شنيديم و لذت برديم با وجود آنكه نمي‌دانستيم كارهاي او بوده است. امروز اين حركت متعهدانه را از او آموخته‌ايم، زيرا كه همواره با سخاوت خود تلاش داشت تا هر آنچه را كه مي‌دانست به شكل متعهدانه تقديم جامعه كند.

مدير عامل خانه موسيقي با يادآوري سالهاي اخير گفت:"آندره" در اين دو سال اخير رنج‌هاي بسياري كشيد و آخرين باري كه چند روز پيش او را در بيمارستان ديدم، احساس كردم كه از دست اين زمانه‌ي دلش گرفته است، اما به همسرش هم گفتم كه همين نفس‌كشيدن او در كنار ما با ارزش است.

وي ادامه داد:"آندره" دوران پرفراز‌ونشيبي را سپري كرد. اما در تمام اين سال‌ها با احساس و انرژي سرشار حضور پيدا كرد و تمام محبت خود را نثار ما نمود. او هميشه مي‌گفت من يك هنرمند خودآموخته‌ام، اما ما هيچ گاه نفهميديم كه او چگونه به اين توانايي رسيده است. هرچند كه همواره هنرمندان بزرگ اين‌گونه هستند.

محمد سرير در پايان سخنانش گفت:وسعت ديد و احساس "آندره" با همان نگاه و توانايي و روشي كه داشت در كارهايش نمود دارد. او هنرمند به دنيا آمد و من امروز فكر نمي‌كنم كه از ميان ما رفته است، زيرا در تمام آثاري كه طي اين دهه‌ها منتشر شده است، انگشتان او براي ما زنده حضور دارند.

حسن رياحي آهنگساز و يكي از دوستان «آندره» نيز در بخش ديگري از اين مراسم گفت: سال‌ها پيش به واسطه‌ي برادرش «روبن» كه نوازنده‌ي خوبي در پيانو بود، او را كه تنها 7 _8 سال داشت در منزلشان ديدم و اتفاقا با شيطنت تمام براي ما پيانو نواخت و همان جا متوجه شدم كه او در حد يك نابغه است و به آينده‌اش اميدوار بودم.

او ادامه داد: سال‌هاست كه روبن را نديده بودم اما از دور كارهاي آندره را دنبال مي‌كردم و احساس مي‌كنم امروز درباره‌ي شخصيت و جايگاه هنري او صحبت كنيم. زيرا در حد يك نابغه، نوازنده‌ي شيرين‌نواز و فردي محترم براي ما است و مطمئن هستم كه او امروز جاي خوبي دارد و ياد و خاطره‌اش با آثاري كه به جا گذاشته همواره با ماست.

كارن همايونفر آهنگساز نيز با اظهار تاسف از مرگ ناگهاني آندره آرزومانيان گفت:"آندره" را سال‌هاست كه مي‌شناسم و از ديروز كه اين خبر را شنيده‌ام غمگينم. امروز متاثر‌تر از آن چيزي هستم كه بتوانم برايتان سخن بگويم. ياد آندره در دل همه ما باقي مي‌ماند و من از سوي خودم ساير پيانيست‌ها و كانون آهنگسازان سينما از حضورتان قدرداني مي‌كنم.

بابك صحرايي ديگر ترانه‌سراي حاضر در اين مراسم نيز گفت: احساس مي‌كنم با كوچ آندره، موسيقي ما بخش بزرگي از زيبايي‌اش را از دست داد، زيرا كه بسياري از نغمه‌هاي شيريني كه در اين چند دهه شنيده‌ايم با پيانوي او همراه بوده است.

او يادآور شد: "آندره آرزومانيان" با نجابت و شيريني خود به نحوي پيانو مي‌زد كه شايد تكرار‌ناشدني باشد. لبخند شيرينش همواره در نوازندگي همراهش بود و همين كار فرم نوازندگي او را متفاوت كرده است.

صحرايي سپس به آخرين آلبومي كه با نوازندگي آرزومانيان و خوانندگي و آهنگسازي ماني رهنما توليد شده بود اشاره كرد و گفت: قطعه‌ي پيانو در اين آلبوم بسيار به اين لحظه شبيه است و من هيچ وقت فكر نمي‌كردم كه اينقدر زود او ملودي مرگ را بنوازد.

وي سپس ترانه‌ي «پيانو» را براي حاضران خواند.

«يه پيانو، يه گل سرخ، يه چراغ نيمه‌روشن

يه شب ترانه‌سوز و آخرين ترانه‌ي من

غم جمعه‌هاي سرد و ياد تلخ حرفاي تو

زخم انگشتاي خستم رو تن سرد پيانو

توي بن‌بست ترانه، ديگه خط و نيم ندارم

تا دوباره يه ملودي روي گريه‌هاش بزارم

ديگه فرصتي نمونده، واسه نت‌كردن فرياد

ناي گريه كردنم نيست واسه تو كه رفتي برباد...»

در ادامه لوريس چكناواريان نيز با اظهار تاسف از درگذشت آندره آرزومانيان گفت:صحبت‌كردن درباره‌ي يك هنرمند و دوست بزرگ برايم سخت است و متاسفم كه بعد از گفت‌وگوي تلفني با او فرصت آن را نيافتم كه به ديدارش بروم.

او ادامه داد: به عنوان يك هنرمند ارمني افتخار مي‌كنم كه آندره يك هنرمند ايراني واقعي بود و اميدوارم در آينده‌اي نزديك تا پايان امسال بتوانم كنسرتي از آثار او رهبري كنم.

ماني رهنما نيز در بخش پاياني اين مراسم اذعان داشت:زيبايي نوازندگي آندره سحري داشت كه وامدار نسلي است كه براي موسيقي ارزش قائل بود و هنرمندان آن نسل به قدري ارزشمند هستند كه بايد قدر آنها را در اين وانفساي هنرمند‌كُش بيشتر بدانند.

او سپس ترانه «پيانو» را براي حاضران اجرا كرد.

علي ترابي سرپرست دفتر موسيقي وزارت ارشاد، محمد سرير، فريدون شهبازيان، مجيد انتظامي، حسن رياحي، رازميك اوحانيان، فاضل جمشيدي، ماني رهنما، بامداد بيات، صديق شريف، روبن آرزومانيان، شهرام ميرآقا، بابك رضايي، بابك صحرايي، داود گنجه‌اي، فردين خلعتبري، ناصر چشم‌آذر و... از حاضران اين برنامه بودند.

با رسيدن پيكر آندره آرزومانيان هنرمندان او را به سمت بهشت‌زهرا (س) قطعه هنرمندان بدرقه كردند.

and the roads becomes my bride

قدیمی 06-05-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خدا همه عزیزان و هنرمندان این آب و خاک مقدس رو رحمت کنه
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش