بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > نرم افزار - سخت افزار و بازیهای کامپیوتری > سخت افزار Hard ware

سخت افزار Hard ware معرفی سخت افزارهای مختلف . قیمت و پرسش و پاسخ در مورد آن

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-21-2011
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض معرفي كارت‌هاي سري ATI Radeon HD 6870‌/‌6850

معرفي كارت‌هاي سري ATI Radeon HD 6870‌/‌6850
دستيابي به بعدي تازه از تصاوير 3 بعدي

كارت‌هاي گرافيكي جديد سري رادئون اچ دي 6870 / 6850 شركت AMD، آخرين سري از كارت‌هاي گرافيكي ATI رادئون، معرف جديدترين سخت‌افزارهاي گرافيكي اين توليدكننده چيپ ست‌هاي گرافيكي جهت اجراي آخرين بازي‌هاي 3 بعدي و راه‌حل‌هاي چند رسانه‌اي ارائه شده به بازار براي رايانه‌هاي دسكتاپ توسط اين شركت هستند.

به اضافه اين‌كه اين كارت‌هاي گرافيكي اولين نمونه در نوع خود در بازار هستند كه به HDMI
1.4a و راه حل درگاه صفحه نمايش (DisplayPort) از نوع 2‌/‌1 جهت نمايش محتواي برجسته بيني 3 بعدي مجهز شده‌اند. اين پيشرفت در زمينه برجسته بيني 3 بعدي، مقوله‌هاي جديد ديگري را در بازي‌هاي رايانه‌اي گشوده و منتهي به سطوح بالاتري از پيشرفت گشته است. با استفاده ازفناوري شاتر فعال (active shutter) تا سطوح 120 هرتز و با به‌كار بردن كارت‌هاي گرافيكي AMD رادئون HD 6870 و HD 6850، كيفيت تصاوير 3 بعدي حاصله در مقايسه با كارت‌هاي گرافيكي ديگر واقعا بي‌سابقه است. تجربه 3 بعدي AMD را بايد بدون رقيب و بي‌نقص ناميد. AMD و ديگر شركاي مبتكر اتحاديه Open Stereo 3-D بر آنند كه محصولاتي را با تنوع بيشتر، نوآوري‌هاي تازه‌تر و قيمت كمتر براي كاربران و مصرف‌كنندگان فراهم كنند. كارت‌هاي گرافيكي رادئون HD 6870 و HD 6850 درهاي تازه‌اي را در قلمرو بازي‌هاي رايانه‌اي تحت عنوان نسل دوم داراي قابليت DirectX 11 فراروي كاربران گشوده‌اند. حافظه رم 1 گيگابايتي DDR5 آنها براي سير كردن هر بازي رايانه‌اي تشنه حافظه، كافي بوده و سرعت سيكل هسته (core speed) نسبتا بالاي به ترتيب 775 و 900 مگاهرتزي در HD6850 و HD 6870 قادر است تا حتي مداومت در اجراي سناريوي سخت و سنگين‌ترين بازي‌هاي روز را نيز تضمين كند. از ديگر سو سايه زن‌ها (shaders) با سرعت 800 در HD 6850 و 960 در HD 6870 ثبوت و يكنواختي، وضوح و روشني و زنده بودن تصاوير گرافيكي بازي‌ها را بيمه كرده است. معماري چيپ ست اين كارت‌هاي گرافيكي بر مبناي همان معماري 2 موتوره (dual engine) است؛ اما براي اجراي بازي‌هاي اكشن به صورتي نو بهينه‌سازي شده است. بهترين نمونه اين كارت‌ها از شركت XFX است كه در آنها فناوري جديد XFX
3E با به هم پيوستن فناوري‌هاي 3 جانبه Eye-Definition، ٍeyefinity و EyeSpeed شركت AMD بصورت يك مجموعه فناوري مشترك عمل مي‌كنند. در فناوري گرافيكي AMD Eye-Definition، تصاوير با بكار بردن فناوري
HD3D اين شركت از تصاويري با جلوه‌هاي ويژه بصري غني و زنده پشتيباني كرده و كارايي بازي انفجاري غيرقابل تصوري را ارائه مي‌دهند. اين كارت‌هاي گرافيكي قدرتمند با استفاده از فناوري منحصربه‌فرد (Eyefinity multi-display) دامنه ديد شما را در بازي به صفحه نمايش‌هاي متعدد گسترش مي‌دهند كه نتيجه آن بالاترين حد لذت و تجربه‌اي بي‌نظير بصري از سرگرمي و بازي‌هاي رايانه‌اي است.

کلیک

and the roads becomes my bride

کاربران زیر از SHeRvin به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-05-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

صحبت کارت گراف شد
میگم چرا تو فروم یه تاپیک برای اسمبل سیستم ها با قیمتشون نیست
من الان تو اینترنت گشتم همچین چیزی که مال باشه زیاد پیدا نکردم
ماشالله دوستان هم دستی دارند تو بستن سیستم
اگر نمیشه یه جایی رو معرفی کنید ((برای ایران ))که قیمت کل مثلاً یه کیس رو بهت بده
من دیگه احساس میکنم کامی جونم داره ذغالی میشه و به دست هِندلزنا میپیونده!
یه سوال هم همینجا میپرسم شاید مکانش درست نباشه ولی خوب چه میشه کرد !
برای بازی کنسول بهتر هست یا کامپیوتر؟

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

قدیمی 02-08-2011
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bigbang نمایش پست ها

برای بازی کنسول بهتر هست یا کامپیوتر؟
سلام
این مورد الان بیشتر وابسته به خود بازی هست
بازی تعیین میکنه کنسول باشه یا سیستم
و صد البته سلیقه بازیگر یا اصطلاحا بازی خور
کاربران زیر از امیر عباس انصاری به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 04-11-2012
Farhad.S Farhad.S آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

4 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام.
بیشتر بازی ها حدود 1 یا 2 ماه زودتر برای کنسول ها عرضه میشن که گمونم برای افزایش فروش کنسول ها باشه.
بعضی بازی ها هم اصلا برای PC عرضه نمیشه مثل بازی های مبارزه ای (تکن و...).
و مورد دیگه اینکه استفاده از کنسول ها مثل آب خوردن راحته اما خودتون میدونید نصب بازی ها روی PC زمانگیر و در اغلب موارد به خاطر نحوه کرک کردن بازی برای افراد عادی مشکل هست.
کسی که میخواد با کنسول بازی کنه کافیه ببینه از بازی های کدوم دستگاه خوشش میاد بعد فقط کافیه بره تو بازار و کنسول مورد نظرش رو با قیمت بسیار پایین تری نسبت به یک سیسیتم مخصوص گیمینگ بخره اما میدونید که انتخاب قطعات مناسب و روبه راه کردن یک PC کار ساده ای برای خیلی ها نیست برای تایید این موضوع به اطرافیانتون نگاه کنبد که چقدر از این چیزا که به نظر ما ساده ست سر در میارن!
در ضمن قیمت یه سیستم خوب تو بازار امروز نسبت به یه کنسول سنگین به نظر میرسه.
خلاصه مطلب که حتی یه بچه 4 ساله هم میتونه از کنسول استفاده کنه!
اما اصل مطلب همینه که فقط اون بچه 4 سالهه میتونه گرافیک (خیلی از دارندگان کنسول عذر میخوام اما اینم مثل مطالبی که در بالا در مورد بازی با PC گفتم حقیقت داره) افتضاح کنسول ها (در مقایسه با PC) رو تحمل کنه!
در مورد نحوه بازی هم که تو PC مشکل ندارید چون سوای عزیزانی که فقط از موس و کیبرد استفاده میکنن تقریبا همه بازی ها از سال 2007 و 2008 به این سمت از دسته 360 پشتیبانی میکنن(یه نگاه به کال آف بندازید که حتی اونم دیگه چند شمارست تو PC هم از دسته پشتیبانی میکنه) و انتخاب با سیم یا بی سیم بودن دسته هم با خودتونه,برای دسته بی سیم باید یه دفعه <دسته با رسیور بخرید >(تو بازار بگید دسته بی سیم 360 برای PC )و دیگه مشکلتون حل میشه چون همون یکدونه رسیور 4 تا دسته رو ساپورت میکنه.
حسن دیگه PC خوردن هم از توبره و هم از آخور هر دو کنسول مطرح بازار هستش چون ویندوز و 360 هر دو مال میکروسافت هستن و تقریبا از یازی های انحصاری 360 مثل گیرز آف وار خیالتون راحته و بازی هایی رو که دارندگان 360 هرگز رو سیستمشون ندارن رو میتونید با انواع شبیه سازهای مختلف روی PC اجرا کنید البته خودتون میدونید که بعضی وقت ها راحت نیست اما میارزه.
طرفدارهای بازی های استراتژی هم که خیالشون راحته چون هم بهترین تجربه یه استراتژی را رو ی PC دارن و هم عناوین انحصاری استراتژی برای PC وجود داره.

خلاصه مطلب اینکه باید ببینیم چه کسی می خواد بازی کنه؟

کنسول ها تقریبا در همه موارد کاربرد بسیار راحتی دارن

و PC هم کیفیت بسیار بالا و اختیارات بالایی رو در اختیار کسایی قرار میده که دنبال کارهای نشدنی (روی کنسول ها) میگردن,ساده ترینشون فیلم گرفتن از اون بخشی از بازی هستش که دوست دارید برای همیشه موندگار بشه و توانایی های دیگه که دوستان خودشون استادش هستند.

ببخشید اگه چیزی از قلم افتاد,سعی کردم بعضی از مزایای و معایب کنسول ها (کاربرد ساده)و PC (کاربرد حرفه ای) رو بیان کنم.

البته همه موارد بالا نظر من بوده و شاید دوستان بتونن موارد دیگه ای رو هم متذکر بشن.

با تشکر.

ویرایش توسط Farhad.S : 04-11-2012 در ساعت 08:41 AM
2 کاربر زیر از Farhad.S سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-11-2012
Farhad.S Farhad.S آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

4 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر

راستی خودم هم یه 6870 دارم که فوق العادست.
برای یه آشنا هم 6850 گرفتم که اونم حرف نداره.
امتیازشم برای یه مقایسه ساده که دوستان به طور اجمالی مقایسه کنن تو ویندوز ریتینگ ویندوز 7 (رویpropeties , Cmputer بگیرید)
برای 6870 عدد 7.8
و برای 6850 عدد 7.7 هستش.

و نسبت به قیمتشون گزینه خیلی خیلی مناسبی تو بازار هستند.
6870 sapphire و HIS حدود 335
6850 sapphire و HIS حدود 310

خودم قبلش انویدیا داشتم و این شرکت غیر محترم به پول ایرانی ها علاقه خاصی داشت چون جنساش رو بفروشه اما پای ساده ترین خدمت پس از فروش یعنی بروز رسانی درایورهاش که میشد سایتش را رو به ایرانیان عزیز می بست تا به طرز احمقانه ای(منظورم انویدیا ست) پول ما رو گرفته باشه اما از قافله تحریم کشورمون جا نمونه!

منم تو اطرافیانم هر کس دنبال لپتاپ یا PC هستش براش یه دستگاه با توانایی مشابه با دلخواهش اما با گرافیک ATI پیدا میکنم و میدونید که تو رقابت بر سر کارایی کم که نمیاره هیچ,عملکرد بسیار خوبی هم داره.
از نظر قیمتی هم که قیمتاشون نسبت به کارایی قطعاتشون مناسب و به صرفه هستش.
و خلاصه بنده و اطرافیانم هم با نخریدن کارت های انویدیا تحریمشون کردیم تا لااقل چند میلیونی کمتر بره تو جیب اون شرکت غیر محترم. د

ویرایش توسط Farhad.S : 04-11-2012 در ساعت 09:18 AM
2 کاربر زیر از Farhad.S سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-15-2013
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض کارت گرافیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farhad.S نمایش پست ها
راستی خودم هم یه 6870 دارم که فوق العادست.
برای یه آشنا هم 6850 گرفتم که اونم حرف نداره.
امتیازشم برای یه مقایسه ساده که دوستان به طور اجمالی مقایسه کنن تو ویندوز ریتینگ ویندوز 7 (رویpropeties , Cmputer بگیرید)
برای 6870 عدد 7.8
و برای 6850 عدد 7.7 هستش.

و نسبت به قیمتشون گزینه خیلی خیلی مناسبی تو بازار هستند.
6870 sapphire و HIS حدود 335
6850 sapphire و HIS حدود 310

خودم قبلش انویدیا داشتم و این شرکت غیر محترم به پول ایرانی ها علاقه خاصی داشت چون جنساش رو بفروشه اما پای ساده ترین خدمت پس از فروش یعنی بروز رسانی درایورهاش که میشد سایتش را رو به ایرانیان عزیز می بست تا به طرز احمقانه ای(منظورم انویدیا ست) پول ما رو گرفته باشه اما از قافله تحریم کشورمون جا نمونه!

منم تو اطرافیانم هر کس دنبال لپتاپ یا PC هستش براش یه دستگاه با توانایی مشابه با دلخواهش اما با گرافیک ATI پیدا میکنم و میدونید که تو رقابت بر سر کارایی کم که نمیاره هیچ,عملکرد بسیار خوبی هم داره.
از نظر قیمتی هم که قیمتاشون نسبت به کارایی قطعاتشون مناسب و به صرفه هستش.
و خلاصه بنده و اطرافیانم هم با نخریدن کارت های انویدیا تحریمشون کردیم تا لااقل چند میلیونی کمتر بره تو جیب اون شرکت غیر محترم. د
اتفاقاً من الان یک لپ تاپ دارم سونی سری اف که کارت انویدیا داره یکی از مزیتهای انویدیا این هست که کیفیت بالایی داره مخصوصاً تو سری های جدیدش اما عیبی که داره امکان کرش کردن اون هست مخصوصاً تو بازی های سنگین ، مثلاً من ghost recon:future soldier رو روی لپ تاپم نصب کردم فکر کنم لپ تاپ رو جلوی فنش رو گرفته بودم یا اینا یه چیز حدود 7 ، 8 ساعت یکسره با بالاترین قدرت ( یعنی blur بازی روشن بود ، shadow فعال بود و جزییات گرافیکی همه روی بهترین حالت بود ) اون مرحله آخر که تو روسیه مرد رو ریل قطار ول میکنن قطار از روش میشه اون مراحل زیاد گیر میکرد تا این که یک بار یادم هست از بازی که بیرون اومدم ، این فن لپ تاپ با سرعت میچرخید فکر کنم بازی رو تموم کرده بودم ، دیدم تصویر دسکتاپم عجیب غریب هست حرکت موس رو میدیدم ولی انگار یه چیزی کرش کرده باشه گیر کرده بود اصلاً ! لپ تاپ خاموش کردم دوباره روشن کردم عیبش برطرف شد
نتیجه این که میگن لپ تاپ هایی که انویدیا دارند واقعاً کیفیتشون از ati بیشتر هست ولی این احتمالات رو هم باید در نظر بگیریم که ممکنه کرش کنن
ولی این احتمال تقریباً با کیفیت کمتری که ای تی آی داره نامحتمل هست
دقیقاً شبیه amd و اینتل دیگه amd همیشه مشکل گرمای سی پی یو رو داشته ! ولی اینتل تونسته خوب مدیریت کنه ، اما شما اگر با یک کامپیوتر که پردازش گرش amd هست کار کرده باشین هیچوقت شبیه اینتل گیر نمیکنه پردازش رو طوری انجام میده که کار رو به آخر میرسونه ازش خوشم میاد ، در واقع روش پردازشش با اینتل فرق داره ، هر کدوم یک مدل و لیسانسی دارند دیگه . ولی من از اونایی هستم که هیچوقت کیفیت رو فدای سرعت نمیکنم حاضرم بازی با فریم ریت پایین رو تجربه کنم ولی کیفیت تصویر بالا باشه !

از اینا گذشته یه توصیه از من به همه و اون هم این که لپ تاپ اصلاً برای بازی کردن ، مخصوصاً بازی های خیلی سنگین مناسب نیست ، بهش فشار میاد حتی اگر غول باشه !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)