بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-16-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ستارگان فوتبال و رؤياي جام‌جهاني

كمتر از سه ماه ديگر به آغاز مهم‌ترين رويداد ورزشی فوتبال جهان باقي مانده است. 32 تيم راه‌يافته به جام‌جهاني در افريقاي جنوبي رودرروي يكديگر قرار مي‌گيرند تا تكليف قهرمان جام جهاني مشخص شود.
اکثر مربيان تركيب اصلي تيم خود را شناخته‌اند و در ديدارهاي دوستانه به محك بازيكنان مورد نظر خود مي‌پردازند، با اين حال هنوز هيچ‌كس از حضور خود در تيم ملي و جام‌جهاني مطمئن نيست، به ويژه برخي از ستاره‌ها كه هواداران زيادي نيز دارند. برخي مغضوب مربيان تيم ملي‌اند و برخي نيز با مشكل مصدوميت يا عدم آمادگي مواجه اند. با اين حال بايد تا زمان اعلام اسامي بازيكنان تيم‌ها صبر كنيم تا بعد بتوان درباره حضور ستاره‌ها يا غيبت آنها صحبت كرد.

رؤياي چهارمين جام‌جهاني اوون
«مايكل اوون» وقتي در اوج بود، مصدوم شد؛ ولي با غلبه بر مصدوميت توانست به دنياي فوتبال بازگردد و حتي پيراهن منچستر يونايتد را نيز به تن كند.
اوون كه روزي با 18 سال سن به عنوان جوان‌ترين بازيكن تاريخ ليگ برتر وارد تيم ملي انگليس شد، اكنون براي حضور دوباره در جمع ستارگان اين تيم كار دشواري پيش‌رو دارد. چرا كه در منچستر اكثراً نيمكت ‌نشين است و بعيد است كه كاپلو او را به تيم ملي انگليس دعوت كند.

اوون كه تجربه حضور در سه جام‌جهاني را دارد، مي‌گويد:« مدت‌هاست از حضورم در تركيب تيم ملي انگليس مي‌گذرد. من هيچ‌وقت نااميد نمي‌شوم، ولي در كورس رسيدن به تيم ملي راهي بسيار طولاني پيش‌رو دارم و نظر فابیوكاپلو را براي دعوت جلب خواهم كرد.»
اوون مي‌گويد:«كاپلو ديد خوبي نسبت به من دارد و اطمينان دارم كه اگر در منچستر آماده باشم بار ديگر پيراهن تيم ملي كشورم را به تن خواهم كرد.»

كاپلو نيز در مورد اوون مي‌گويد: «مايكل براي حضور در جام جهاني بايد در بازي‌هاي بيشتري حضور پيدا كند. او يكي از بازيكنان محبوب و يكي از بهترين گلزنان تاريخ انگليس محسوب مي‌شود. اما مشكل اينجاست كه بيشتر نيمكت‌نشين است و بازي نمي‌كند و تحت اين شرايط نمي‌توانم او را انتخاب كنم.»

مدافع بدشانس پرتغالي
«په‌په» مدافع ارزشمند تيم ملي پرتغال و باشگاه رئال مادريد خيلي بدشانس بود كه در آستانه جام‌جهاني 2010 در رقابت‌هاي لاليگا دچار آسيب‌ديدگي شديد شد و علاوه بر رقابت‌هاي لاليگا ، جام‌جهاني را نیز از دست داد.

كاپيتان روي لبه تيغ
«پاتريك ويه‌را» هافبك با تجربه و كاپيتان تيم ملي فوتبال فرانسه كه تابستان گذشته از اينترميلان ايتاليا به منچستر سيتي انگليس پیوست، هنوز با وضعيت مطلوب فاصله دارد و «ريموند دومنش»، سرمربي فرانسه نيز اعلام كرد كه اگر او مي‌خواهد بار ديگر به تيم ملي فرانسه دعوت شود بايد به روزهاي اوجش بازگردد. «ويه‌را» معتقد است كه در حال حاضر 60 يا 70 درصد آمادگي دارد. اين هافبك سابق آرسنال انگليس و اينترميلان ايتاليا اميدوار است تا به تيم ملي كشورش دعوت شود ولي در صورت دعوت نشدن نيز نااميد نخواهد شد.

ويه‌را مي‌گويد:« اگر دعوت شوم خوب است اما اگر دعوت نشوم تغييري در هدفم ايجاد نخواهد شد. مي‌دانم كه پوشيدن پيراهن تيم ملي فرانسه نصيب هر كسي نمي‌شود و بايد شايسته آن باشي.»
البته به غير از ويه‌را بايد به« سباستین فری» دروازه‌بان موفق باشگاه «فيورنتينا»ي ايتاليا اشاره كرد كه كمتر مورد توجه دومنش قرار گرفته و بعيد به نظر مي‌رسد كه بتواند در جام‌جهاني براي فرانسوي‌ها به ميدان برود ، با اين حال رسانه‌هاي فرانسوي معتقدند كه فري مي‌تواند دروازه‌بان شايسته‌اي براي اين تيم در جام‌جهاني باشد.

جام جهاني بدون رونالدينيو و رونالدو
«رونالدينيو» ستاره برزيلي باشگاه آث‌ميلان ايتاليا در ماه‌هاي اخير نمايش خيره‌كننده‌اي داشته است ولي با وجود درخشش از سوي «دونگا» سرمربي تيم ملي برزيل به اين تيم دعوت نمي‌شود. دونگا با اشاره به عدم آمادگي رونالدينيو مي‌گويد:
« مدعي بودن، معناي خاصي ندارد و مي‌بايست توانايي‌ها را اثبات كرد. په‌له زماني بهترين بازيكن دنيا بود. من هم زماني بسيار خوب بازي مي‌كردم. بازيكنان مي‌آيند و مي‌روند و ما تيم خود را مشخص كرده‌ايم.»

با وجود اين، رونالدينيو حضور در رقابت‌هاي جام جهاني را يكي از اهداف خود تعيين كرده و مي‌خواهد به دونگا ثابت كند كه در مورد او اشتباه كرده است. رونالدو نيز وضعيت مشابهي دارد. او هر چند در تركيب «كورينتيانس» نمايش خيره‌كننده‌اي داشته است، با اين حال دونگا نامي از او در بين مدعيان تيم ملي به ميان نمي‌آورد.

سمبل رم باز مي‌گردد!
هافبك تهاجمي تيم ملي ايتاليا كه بيشتر در پست مهاجم دوم معروف است، از ستارگان
دوست داشتني باشگاه آث رم ايتالياست كه سمبل رم نيز شناخته مي‌شود. «توتي» براي اولين بار در سال 98 پيراهن تيم ملي ايتاليا را برتن كرد. او در جام‌جهاني 2006 همراه با ايتاليا جام‌ جهاني را بالاي سر برد و نقش زيادي در قهرماني لاجوردي پوشان داشت. توتي پس از پايان جام از تيم ملي كناره‌گيري كرد، با اين حال «كلوديو رانيري» سرمربي تيم رم از علاقه مجدد او به بازي در تيم ملي مي‌گويد.

« لیپی» سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا نيز كه رابطه دوستانه‌اي با توتي دارد، مي‌گويد: «من وتوتي در اين خصوص صحبت مي‌كنيم و در پايان نظرمان را به‌طور مشترك اعلام مي‌كنيم.» البته در ايتاليا موضوع به توتي ختم نمي‌شود. «آنتونیو کاسانو» و «الساندرو نستا» از گزينه‌هاي مطرح تيم ملي ايتاليا هستند ولي نستا اعلام كرد كه ديگر به تيم ملي فكر نمي‌كند.
داستان «آنتونيو كاسانو» فرق مي‌كند. ليپي در مورد او مي‌گويد:« اگر کاسانو رفتار خود را تغيير دهد، مي‌تواند به تيم ملي ايتاليا دعوت شود.»پيشينه بد اخلاقي‌هاي كاسانو ذهنيت بدي از او ايجاد كرده است.

مشكل حل‌نشدني تيم ملي آرژانتين
كمتر كسي است كه از مشكل «خوان رومن ريكلمه» بازيكن سابق تيم ملي آرژانتين با «ديه‌گو مارادونا » سرمربي اين تيم آگاه نباشد. مارادونا اعلام كرد تا زماني كه او در تيم ملي است، ریکلمه جايي در اين تيم نخواهد داشت. مارادونا مي‌گويد سبك بازي او را دوست دارد و اميدوار است كه بتواند در باشگاه بوكاجونيورز كه به او نياز زيادي دارد، به روزهاي اوجش بازگردد.
از سويي ديگر ریکلمه نيز مشكلات خود را با مارادونا حل ناشده مي‌داند.هافبك تيم فوتبال بوكاجونيورز به خبرنگاران گفته است كه در خرداد ماه، زمان برگزاري مسابقه هاي جام‌جهاني به تعطيلات خواهد رفت.

پايان افسانه مادريد
بدون شك «رائول گونزالز» را بايد بازيكن تمام نشدني باشگاه رئال مادريد و تيم ملي اسپانيا دانست. مهاجم محبوب مادريدي‌ها به عنوان بهترين گلزن‌ تاريخ باشگاه، افتخارات زيادي در رده باشگاهي و ملي كسب كرده است. رائول كه براي اولين بار در سال 96 پيراهن تيم ملي اسپانيا را برتن كرد. بهترين گلزن تاريخ اسپانياست؛ ولي همه اينها نمي‌تواند دليل حضور در تيم ملي باشد.

«دل بوسكه» كه زماني مربي رائول در رئال نيز بود، در مورد او مي‌گويد: «قصد ندارم مانعي مقابل رائول قرار بدهم و بگويم او هرگز به تيم ملي دعوت نخواهد شد. او به بازي در رئال ادامه خواهد داد و بايد ديد آيا فرصتي براي بازگشت او به تيم ملي وجود خواهد داشت؟»
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش