بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-19-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow پروین: کریمی چهار روز دیگر به استیل آذین برمی‌گردد

به گزارش شبکه ایران، علی پروین که امروز در موضع‌گیری رسمی از اقدام مدیرعامل باشگاه استیل اذین به شدت انتقاد کرده بود و در طول بازی استیل آذین و مس کرمان از سوی هواداران استیل آذین به شدت مورد تشویق قرار گرفت در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت:« بحث علی کریمی یک مشکل خانوادگی استیل آذین بود و نباید مسئولان تیم آن را رسانه‌ای می‌کردند.»

وی ادامه داد:« جلسه روز گذشته هیات مدیره باشگاه نشان داد که این بازیکن به زودی به استیل آذین باز خواهد گشت. من روز گذشته با مالک باشگاه استیل آذین گفت و گویی داشتم که او خبر از برطرف شدن مشکل کریمی ظرف 4 روز آینده داد.»

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص حضور در ورزشگاه گفت:« استیل آذین تیم دوم من است و آمده‌ام تا از بازی این تیم در لیگ برتر لذت ببرم. فردا نیز برای دیدار تیم فوتبال پرسپولیس به ورزشگاه آزادی خواهم رفت اما امیدوارم برخی افراد مرا مقابل هیچ بازیکن، مربی و یا مدیری قرار ندهند زیرا پروین به هیچ وجه پستی در فوتبال نمی‌خواهد.»

پروین در خصوص سطح دهمین دوره لیگ برتر فوتبال گفت:« اظهار نظر در خصوص این دوره زود است اما معتقدم هر تیمی که در هفته‌های نخست امتیازات لازم را بدست آورد آسوده‌تر می‌تواند به قهرمانی این رقابت‌ها امیدوار باشد.»

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص عملکرد این تیم برای حضور در جام ملت‌های آسیا گفت:« حالا که قرار است قطبی در راس کادر فنی تیم ملی بماند باید از او حمایت کرد زیرا تیم ما بازی‌های سختی دارد و برای انتقاد باید منتظر نتایج آن ماند. »

منبع
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-21-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Cool کریمی بعد از بازی با پیکان با حکم کمیته انضباطی برمی‌گردد

به گزارش شبکه ایران، در غیاب عشوری‌زاد و نبودن کریمی خط دفاعی استیل آذین با خلأ بزرگی مواجه است و تمباکوویچ اصرار به بازگشت علی کریمی بر سر تمرینات دارد.

از طرفی برخی از مدیران استیل آذین در تلاش هستند تا شرایط بازگشت کریمی را مهیا کنند و به همین دلیل پرونده کریمی را اعضای هیئت مدیره این باشگاه به کمیته انضباطی ارجاع داده‌اند، یکی از اعضای هیئت مدیره استیل آذین که نمی‌خواست نامش عنوان شود در مورد پرونده کریمی گفت:«برخی از مدیران در تلاش هستند تا کریمی به تیم بازگردد و مشکل او حل شود. احتمال بحث حکم اخراج او لغو خواهد شد و او به کمیته انضباطی می‌رود و احتمالا حکم او به جریمه نقدی تغییر خواهد کرد و این بازیکن بزرگ به تمرینات استیل آذین بازخواهد گشت.»

هنوز زمان برگزاری جلسه کمیته انضباطی کریمی در باشگاه استیل آذین مشخص نیست و گویا مدیران این باشگاه قصد دارند کمی از این زمان بگذرد و سپس این جلسه را برگزار کنند تا مدت اخراج کریمی از باشگاه طولانی‌تر شود.

منبع

قدیمی 08-21-2010
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

اگر علی کریمی مشکل نداره پس چرا برای بقیه بازیکن ها این مشکلات به وجود نمیاد ؟؟
وقتی رودرروی مدیر باشگاه می ایسته و فحاشی میکنه مدیریت نباید اینقدر اختیار داشته باشه که بازیکنش رو تنبیه کنه ؟؟
چرا هر وقت صحبت از علی کریمی میشه ایشون استعداد فوتبال ما هستند ؟
انگار همه استعداد فوتبالی کشور ما در علی کریمی وجود داره
شما آلمان رو ببینید جوانگرایی کرد تیم ملیش نتیجه اش رو تو جام جهانی گرفت
ایتالیا که قهرمان جام جهانی بود به خاطر بازیکنان فرسوده اش حتی از دور مقدماتی هم حذف شد !!
از بازیکنا برای خودمون بت درست نکنیم علی کریمی هم یک دوره ای داشت و تموم شد حالا یک عده ای نمیخوان این رو بپذیرن این همه جوون الان هستند که بمب استعداد و ما هنوز تو جریان علی کریمی موندیم
حتی این جوانگرایی تو لیگ برتر ما هم دیده نمیشه در صورتی که کشف استعدادها یکی از اهداف اصلی لیگ برتر هست .
علی کریمی مشکلش حل میشه اما اون چیزی که لاینحل باقی مونده مشکل پایین بودن سطح فوتبال ما و بالا بودن میانگین سن بازیکنان لیگ برتر ما هست

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

قدیمی 08-22-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

عكس هايي از علي كريمي كه تا به حال نديده ايم

عــلی کـريمـی در جمـع کـودکـان بـی سرپــرسـت

ببینم آقای آجرلو سیر کردن شکم این بچه های معصوم بهتره یا اینکه صبح تا شب هیچی نخوری که به یاد اینا باشی؟

علی کریمی در کنار بابک معصومی - زمانیکه کسی کمکی به بابک معصومی نکرد علی کریمی تمام مخارج بیمارستانشو پرداخت کرد

بابک معصومی: زمانی که پزشکان از من قطع امید کرده بودند، علی کریمی تمام هزینه های درمانی ام را پرداخت کرد

و این هم علی کریمی در کنار بلندقدترین پسر ایران که در برنامه ماه عسل شرکت کرد. از بلندی قد خودش دچاره عارضه شده بود. مجری ازش پرسید چه آرزویی داری. گفت سه تا آرزو دارم. یکی اینکه سالم باشم. لپ تاپ داشته باشم. و علی کریمی رو از نزدیک ببینم. همون شب علی کریمی یه لپ تاپ براش خرید و رفت به دیدنش و گفت هزینه درمانت هم میدم بری آلمان. هر سه تا آرزوشو برآورده کرد

حميد استيلي: كسي كه بچه‌هاي يتيم را سرپرستي مي‌كند، آدم بدي نيست‌، صادق‌تر از علي كريمي نديده‌ام

محمد دادکان: معترضان به كريمي همه پاك‌اند و منزه؟ | با دروغ پردازي و ریا دنبال اهداف مالی خود هستند

محمد خاکپور: نباید کسی را به روزه‌گیری مجبور کرد

علی کریمی بازیکنی که در بایرن روزه میگرفت و در ایران به جرم روزه خواری اخراج میشود!
علی کریمی که با کسب اجازه از فلیکس ماگات، روزه اش را در تمرینات بایرن حفظ می کرد.

حمید استیلی: علی کریمی هميشه در رابطه با حق دیگران و نه حق خودش انتقاد می‌كند كه این نشان از بزرگی او دارد

حجازی: آقایان زیر باد کولر نشسته اند و به بازیکن گیر می دهند
حجازی در اظهار نظری گفته است:«بازیکن باید روزی 12 کیلومتر بدود.این تازه به غیر از دویدن در روز مسابقه است.برخی را دیده ام که از بازیکنان انتقاد می کنند که این انتقاد اصلا حرفه ای نیست.زیر باد کولر نشسته اند و به بازیکن،تمرین کردنش و خواسته هایی که دارد گیر میدهند

تومباكوويچ سرمربي استيل اذين: تا به حال چنين چيزهايي نديده بودم

فردوسي‌پور از گفت‌و‌گوي زنده با كريمي منع شد
با دستور مديران صدا و سيما ‏، عادل فردوسي‌پور تهيه كنده و مجري برنامه تلويزيوني 90 دوشنبه شب گذشته از گفت‌و‌گوي زنده با علي كريمي منع شده بود. به گزارش ايلنا به نقل از سايت جهان ورزش ، اگرچه كريمي تاكنون در هيچ برنامه زنده تلويزيوني حاضر نشده و احتمالا تمايلي براي حضور در برنامه دوشنبه شب گذشته 90 هم نداشته، به فردوسي پور توصيه شده بود از دعوت او به استوديوي برنامه يا تماس تلفني زنده خودداري كند

علي كريمي: تحت هيچ شرايطي به استيل آذين برنمي گردم / آجرلو بايد در رسانه ملي عذرخواهي كند

خداداد عزیزی: من هم روزه خواری می کردم! کریمی نان به نرخ روز خور نیست.

ویرایش توسط shokofe : 08-22-2010 در ساعت 08:52 AM
قدیمی 08-22-2010
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bigbang نمایش پست ها
اگر علی کریمی مشکل نداره پس چرا برای بقیه بازیکن ها این مشکلات به وجود نمیاد ؟؟
وقتی رودرروی مدیر باشگاه می ایسته و فحاشی میکنه مدیریت نباید اینقدر اختیار داشته باشه که بازیکنش رو تنبیه کنه ؟؟
چرا هر وقت صحبت از علی کریمی میشه ایشون استعداد فوتبال ما هستند ؟
انگار همه استعداد فوتبالی کشور ما در علی کریمی وجود داره
شما آلمان رو ببینید جوانگرایی کرد تیم ملیش نتیجه اش رو تو جام جهانی گرفت
ایتالیا که قهرمان جام جهانی بود به خاطر بازیکنان فرسوده اش حتی از دور مقدماتی هم حذف شد !!
از بازیکنا برای خودمون بت درست نکنیم علی کریمی هم یک دوره ای داشت و تموم شد حالا یک عده ای نمیخوان این رو بپذیرن این همه جوون الان هستند که بمب استعداد و ما هنوز تو جریان علی کریمی موندیم
حتی این جوانگرایی تو لیگ برتر ما هم دیده نمیشه در صورتی که کشف استعدادها یکی از اهداف اصلی لیگ برتر هست .
علی کریمی مشکلش حل میشه اما اون چیزی که لاینحل باقی مونده مشکل پایین بودن سطح فوتبال ما و بالا بودن میانگین سن بازیکنان لیگ برتر ما هست
بحث ما که سر این چیز ها نبوده. بحث بیشتر سر اینه که آقای آجرلو با تمسک به یه سری مسائل می خواستن آبروی علی کریمی رو ببرن. اگه به خاطر مصاحبه کریمی بر ضدش اخراجش می کرد یه چیزی. اصلا به فرض روزه خواری کرده باشه. چرا باید تو بوق و کرنا کنی و عالم و آدم رو خبر دار کنی؟ اصلا بحث علی کریمی نیست این جا. هر کس دیگه ای.
قدیمی 08-23-2010
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض علي كريمي 25 ميليون جريمه و سه جلسه محروم مي شود

علي كريمي 25 ميليون جريمه و سه جلسه محروم مي شود

ايلنا: علي كريمي به زودي تمرينات خود را با تيم استيل آذين از سر مي گيرد. يك منبع نزديك به باشگاه استيل آذين با اعلام اين خبر تاكيد مي كند حتي ميزان محروميت و جريمه نقدي اين بازيكن هم مشخص شده است.
به گزارش ايلنا علي كريمي به دليل آنچه تظاهر به روزه خواري ناميده شد ، با حكم مديرعامل اين باشگاه از حضور در تمرينات تيم منع شد ، اما اعضاي هيات مديره باشگاه در نشستي اضطراري حكم را لغو وپرونده را به كميته انضباطي ارجاع دادند. يك منبع موثق در گفت و گو با ايلنا ضمن تائيد اين خبر مي گويد: �علي كريمي طبق تصميم كميته انظباطي باشگاه به پرداخت 25 ميليون تومان جريمه نقدي و سه جلسه محروميت محكوم شده است.� اين خبر در حالي منتشر شده كه پيش از اين گفته مي شد نشست دوم كميته انضباطي براي بررسي پرونده كريمي سه شنبه اين هفته با دعوت از صادق درودگر ، سرپرست تيم برگزار خواهد شد .
گمانه زني ها حاكي از آن است كه در نشست امروز هيات مديره باشگاه استيل آذين احتمال تغيير در مديريت باشگاه بررسي خواهد شد.حسين هدايتي ، مالك استيل آذين چمعه گذشته اميررضا واعظي آشتياني و امير مهريزي را به تركيب هيات مديره اضافه كرد.از واعظي آشتياني كه فصل گذشته مديرعامل استقلال بود به عنوان نامزد پست مديرعاملي يا رياست هيات مديره نام برده مي شود ، با اين حال او گفته است كه نمي خواهد مديرعامل باشد.
قدیمی 08-24-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Arrow كريمي 40 ميليون تومان جريمه شد

جام جم آنلاين: به دنبال مشكلات به وجودآمده بين علي كريمي و مصطفي آجرلو، عصر امروز (سه‌شنبه، دوم شهريور) نشست كميته انضباطي باشگاه استيل‌آذين تشكيل شد و دو جلسه محروميت و پرداخت 40 ميليون تومان جريمه نقدي براي علي كريمي تعيين شد. كريمي از فردا در تمرينات تيم فوتبال استيل‌آذين شركت مي‌كند.

به گزارش ايسنا، مالك باشگاه استيل‌آذين اعلام كرد: دو جلسه محروميت و مبلغ 40 ميليون تومان جريمه علي كريمي براي رفتار نادرستش در محل تمرين تيم فوتبال استيل‌آذين است.
حسين هدايتي با اعلام اين خبر گفت:‌ ساعاتي پيش جلسه كميته انضباطي باشگاه در خصوص بررسي وضعيت علي كريمي تشكيل شد كه بر اساس تصميمي كه در اين كميته گرفته شد، دو جلسه محروميت و مبلغ 40 ميليون تومان جريمه نقدي براي او تعيين شد. اين دو جلسه تا الآن تمام شده و او مي‌تواند از فردا (چهارشنبه) براي آماده شدن براي بازي هفته ششم در تمرينات استيل‌آذين شركت كند.

وي گفت: كريمي از سرمايه‌هاي ملي فوتبال ماست و اين سرمايه و قهرمان را بايد حفظ و در شيشه و پشت ويترين نگهداري كرد. او نبايد اعتراضات خود را آن‌چنان بيان مي‌كرد و در مقابل، رفتار وي هم نبايد رسانه‌يي مي‌شد.

هدايتي گفت: يك بازيكن حرفه‌‌اي بايد رفتار حرفه‌يي داشته باشد و حرف غيرمنطقي هم نزند. در مقابل، مديريت‌ها هم بايد با صبر و حوصله‌ي بيش‌تري انجام شود و مشكلي كه در درون خانواده‌اي پيش مي‌آيد، همان‌جا حل شود. اين از درايت آجرلو بود كه علي كريمي به استيل‌آذين بازمي‌گردد و قطعا چيزي از ارزش‌هاي اين بازيكن بزرگ هم كم نمي‌كند.

كفاشيان: كريمي منشوري نيست
همچنين كفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه آيا علي كريمي قرار است منشوري شود يا خير، خاطرنشان كرد: خير اين مساله صحت ندارد. چرا كه تاكنون او پرونده‌اي در كميته انضباطي نداشته است و شكايتي هم از او وجود ندارد.

منبع:جام جم آنلاین

قدیمی 08-25-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

كريمي برگشت؛ رو سياهي ماند براي زغال!

عصر ايران ورزشي- كريمي بخشيده شد و از طرف مالك باشگاه هم بخشيده شد، اين يعني اينكه آن اشخاصي كه دوست داشتند چهره كريمي را در نزد مردم مخدوش كنند و خودشان را با حرف هاي رياكارانه مطرح كنند، شكست خوردند و ناكام شدند.

آري، از همان اول هم مشخص بود كه بحث روزه خواري بهانه اي بود براي يك تسويه حساب شخصي و هدايتي خوب اين نكته را تشخيص داد و اجازه نداد كه تيمش از داشتن بازيكني مثل جادوگر محروم شود.

مديريت ناكارآمد در فوتبال يعني اينكه مدير از روي احساسات شخصي براي يك مجموعه تصميم بگيرد و مدير نابلد كسي است كه براينيل به خواسته هاي نامعقول خود پاي ارزش ها و اعتقادات را وسط بكشد.

در اين ميان زمان همه چيز را مشخص مي كند و نشان مي دهد كه حق با چه كسي بوده است.

در موضوع علي كريمي ظاهراً حق با كريمي بوده است و رو سياهي براي زغال مانده است، براي همان هايي كه دلسوز همه كس و همه چيز بودند.

کریمی در گفتگو با وب سایت شخصی اش گفت:«من به رای کمیته انظباطی باشگاه احترام می گذارم و در تمرین تیم حاضر می شوم تا برای بازی با تراکتورسازی آماده شوم.»

او این را می گوید و ادامه می دهد:«دراین مدت هم به احترام باشگاه وتمام عزیزانی که نسبت به من لطف داشتند سکوت کردم که جاداردازهمه آنها‌تشکرکنم.از امروز هم تمام تلاشم‌ را برای‌موفقیت‌تیم‌به کار‌می‌گیرم.»

همچنين مالک باشگاه استیل آذین گفت:« همه اعضای مجموعه استیل آذین بار دیگر دست به دست هم تلاش می کنند و برای رسیدن به موفقیت با هم یکدل می شوند.»

حسین هدایتی این حرف را پس از بخشیدن علی کریمی و در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه استیل آذین زد.او ادامه می دهد:« اتفاقاتی که برای باشگاه استیل آذین افتاد در هفته های اخیر مناسب نبود وباعث شد تا به این تیم ضربه بخورد که ناراحت کننده بود.

من امیدوارم دیگر مشکلات حاشیه ای برای تیم ما پیش نیاید و با قدرت در رقابت های لیگ حضور پیدا کنیم.گذشته ها را فراموش خواهیم کرد وبار دیگر دست به دست یکدیگر استیل آذین را با تلاش مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پرتلاش خودمان به روز های در خشانش می رسانیم.»

هدایتی ادامه داد :« استیل آذینی ها برای رسیدن به موفقیت در دوجام با هم یکدل خواهند شد تا نشان دهند که هنوز بهترین بازیکنان و بهترین مجموعه را در اختیار داریم.من از همه استیل آذینی ها می خواهم تا پرونده های گذشته را دیگر ورق نزنند وفقط به موفقیت در آینده فکر کنند چون معتقدم استیل اذین پتانسیل زیادی برای موفقیت دارد.»

حالا بايد ديد كه دلسوزان و جهادگران استيل آذيني چهره شان پس از بازگشت گناهكاري مثل كريمي چگونه مي شود و چه حالي پيدا مي كنند؟

منبع:عصر ايران
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 10-26-2010
FereShteH آواتار ها
FereShteH FereShteH آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1,663

2,620 سپاس در 1,701 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض نا گفته هاي خواندني علي كريمي از زبان خودش

نا گفته هاي خواندني علي كريمي از زبان خودش
علی كریمی ستاره تیم فوتبال استیل آذین ، سالها پس از آنكه در یك گفت و گوی جنجالی مدعی شد كه بخشی از موفقیت های علی دایی به خاظر خوش شانسی اوست ، بار دیگر بر این ادعا تاكید كرد.
به گزارش ایلنا ، كریمی در گفت و گویی مفصل با مجله «زندگی ایده آل » گفت همچنان معتقد است كه «دایی را خدا بغل كرده است» با این حال او توضیح داد كه هیچ گاه نخواسته با این حرف دایی را ناراحت كند.
در این گفت و گوی بلند ، علاوه بر فوتبال ، كریمی از زندگی شخصی اش هم حرف زده است.نكاتی كه پیش از این شاید هیچ جا نگفته باشد.
هاوش و هیرسا؛ ثمره های زندگی من
در 20-19 سالگی ازدواج كردم؛ از نظر خودم یكی از علت های موفقیتم ازدواج زودهنگام بوده چون برای یك بازیكن فوتبال، نظم در زندگی و اینكه غذای خوب بخورد و خواب كافی داشته باشد، بسیار مهم است. ثمره ازدواجم، 2 پسر 9 ساله و 7 و نیم ساله به نام های هاوش و هیرساست.
البته به خاطر شرایطی كه ورزشكاران حرفه ای دارند، اكثرا تمام زحمت تربیت و بزرگ كردن بچه ها به عهده همسرشان است. خود من هم دقیقا چنین شرایطی دارم. البته همواره سعی كرده ام تا آن جا كه امكان داشته، از فرصت هایی كه دارم استفاده كنم و در كنار همسر و بچه هایم باشم.
استعداد مهم تر است تا علاقه
طبیعتا هر پدری دوست دارد پسرش جا پای او بگذارد، مسلما من هم از این قاعده مستثنی نیستم؛ اما مطمئن باشید هیچ وقت پسرهایم را مجبور نمی كنم حتما راه من را ادامه بدهند. به نظرم، ایده آل ترین راه این است كه اجازه بدهم خودشان برای زندگی و آینده شان تصمیم بگیرند.
البته معتقدم در هر رشته ای كه بخواهند شركت كنند، علاقه صرف مهم نیست بلكه استعداد، فاكتور مهم تری است. در كشورهای پیشرفته، برای بچه های كم سن و سال، كلاس های استعدادیابی برگزار می كنند تا بفهمند در چه شاخه ای استعداد بیشتری دارند.
مثلا وقتی كتاب خاطرات فلپس (شناگر معروف آمریكایی) را می خواندم، به همین موضوع اشاره شده بود كه بعد از امتحان كردن رشته های گوناگون، پدر و مادرش فهمیدند چه استعداد بالایی در رشته شنا دارد، به همین خاطر او را در رشته ای گذاشتند كه ثابت شد استعدادش را دارد و تا امروز 8 مدال المپیك كسب كرده كه این خود، نشان دهنده كشف استعداد واقعی او بود ه. امیدوارم در ایران همچنین مكان هایی برای كشف استعداد بچه ها برپا شود.
دوبی، استانی دیگر در ایران
به مسافرت علاقه زیادی دارم؛ در كل، اگر فرصت كافی نداشته باشم و بخواهم مسافرت داخلی داشته باشم، شمال كشور را انتخاب می كنم؛ اما اگر بخواهم به مسافرت خارجی بروم، قطعا دوبی را انتخاب می كنم، چراكه دوبی مانند استان های خودمان است. ایرانی های زیادی در آن زندگی می كنند كه همین موضوع، باعث می شود كمتر احساس غربت بكنی.
آدم خوش شانسی ام
در زندگی به شانس خیلی اعتقاد دارم. شاید از نظر خیلی ها شانس، یك نوع خرافات به نظر برسد؛ اما به نظر من برای اینكه یك نفر بتواند به موفقیت برسد، باید كمی هم شانس و اقبال داشته باشد و شرایط به گونه ای راه را برایش هموار كند.
مثلا منِ بازیكن، اگر شرایط روز قبل از بازی ام خوب نباشد، مسلما در روز بازی هم تحت تاثیر آن شرایط، كارایی لازم را نخواهم داشت. در كل، خدا را شاكرم كه همیشه و در تمام مراحل همراهم بوده و به نظر خودم، آدم خوش شانسی بوده ام كه به چنین جایگاهی رسیده ام. همواره معتقدم برای رسیدن به موفقیت، باید 50 درصد شانس داشته باشی و بقیه اش هم بستگی به تلاش و پشتكارت دارد.
ما 4 تا برادر
خانواده ما شامل 4 برادر و یك خواهر می شود. فرهاد برادر بزرگم است كه زندگی شخصی خودش را دارد، میلاد كه ابتدا در ایران به دنبال این بود كه فوتبال را ادامه دهد كه متأسفانه چوب اسم من را خورد و آنقدر اذیتش كردند كه الان در لندن زندگی می كند. فرشید هم كه مانند من فوتبال را انتخاب كرد؛ اما همیشه چوب مهربانی، سادگی و بی زبانی اش را خورده است.
هیچ دروازه بانی در ایران نداریم كه با دیگر دروازه بان ها به خاطر رقابتی كه دارند دوست باشد؛ اما فرشید با همه دروازه بان های ایران مانند حسن رودباریان، محمد محمدی و... دوست است و تا حالا نشده به خاطر نیمكت نشینی حتی یك بار هم حاشیه سازی كند، به خاطر همین هیچ گاه به جایگاهی كه استحقاقش را داشت ، نرسید.
مصاحبه نمی كنم، یعنی بداخلاقم؟
این اعتقاد شخصی من است كه هرچه از مطبوعات دورتر باشم، برایم بهتر است چون با این كار، كمتر دچار حاشیه می شوم. متأسفانه بسیاری از روزنامه های ورزشی، فقط به دنبال مسائل حاشیه ای هستند. جالب است بدانید بعضی اوقات می بینم یك روزنامه یا مجله خاص، همینطوری سؤال كرده و به جای من هم، خودش جواب داده است.
اتفاقا یكی از این مصاحبه های خیالی، كار را به دادگاه و شكایت كشاند. به هر حال با همه خبرنگاران دوستم؛ اما این اعتقاد شخصی من است كه مصاحبه نكنم؛ نمی دانم چرا بعضی ها این مصاحبه نكردن من را نوعی بداخلاقی می دانند.
bmw؛ اتومبیل ایده آل من
از همان ابتدا هم به bmw علاقه زیادی داشتم؛ به نظرم bmw برخلاف بنز، ماشین جوان پسند تری دارد. چه زمانی كه ایران بودم و چه زمانی كه در امارات و قطر حضور داشتم، همواره bmw تنها انتخاب من بوده؛ اما زمانی كه در تیم بایرن مونیخ بازی می كردم، به علت اینكه اسپانسر باشگاه، كارخانه audi بود، مجبور بودیم فقط با اتومبیل های همین كارخانه سر تمرین یا این ور و آن ور برویم، البته از حق نگذریم كه audi هم ماشین فوق العاده خوبی است.
نمایشگاه ماشین ندارم
غیر از فوتبال، هیچ شغل دوم یا بیزینسی ندارم. در این چند وقت اخیر شایعه شده بود من نمایشگاه ماشین دارم؛ اما باید بگویم، فقط چند بار برای سر زدن به یكی از دوستانم به نمایشگاهش رفتم كه اتفاقا یك ماهی می شود تعطیل شده است.
هنوز به این موضوع كه بعد از پایان دوران فوتبالم به چه كار یا رشته ای بپردازم، آنچنان جدی فكر نكرده ام، منتظرم ببینم سرنوشت مرا در چه مسیری قرار می دهد.
هیچ جای دنیا ایران نمی شود
برای ادامه زندگی ام ایران را به همه جای دنیا ترجیح می دهم. اصولا حس وطن پرستانه بسیار قوی دارم. هر وقت در جمع های دوستانه مان صحبت از زندگی در خارج از كشور و رفتن از ایران می شود، من مخالف سرسخت این كار هستم. بعد از اتمام آن 8 سالی كه به خاطر فوتبال خارج از ایران زندگی كردم، حتی از یكی دو تیم دیگر هم پیشنهاد داشتم؛ اما دیگر از غربت خسته شده بودم و فقط می خواستم به ایران برگردم
هم شهرت، هم محبوبیت هم ثروت
بین محبوبیت و ثروت و شهرت، هر 3 را با هم انتخاب می كنم! شاید برای خیلی ها عجیب باشد؛ اما فكر می كنم هر 3 این موارد، برای موفقیت و رسیدن یك انسان به جایگاه های بالا، لازم و ملزوم یكدیگرند. خدا را شكر من هر 3 این ها را به اندازه خودم دارم. از نظر ثروت كه خداوند كمكم كرده در حدی باشم كه بتوانم شكم خودم و همسرم و بچه هایم را سیر كنم، در مورد شهرت و محبوبیت هم همیشه سعی كرده ام همانی باشم كه هستم، نه بیشتر و نه كمتر. نظر لطف و محبت مردم هم كه همیشه شامل حالم بوده است. فقط امیدوارم بتوانم این محبوبیت را همیشه حفظ كنم.
وقتی ناراحتم، كم حرف می شوم
وقتی تیم مان می بازد یا از موضوعی ناراحتم، سعی می كنم تا آن جا كه امكان داشته باشد، این ناراحتی را به كانون خانواده ام انتقال ندهم. البته خانم من زیاد اهل فوتبال نیست، به همین خاطر خیلی از مواقع نمی داند ما برده ایم یا باخته ایم؛ اما خصوصیت اخلاقی من این است كه وقتی از چیزی خیلی ناراحتم، خیلی ساكت و كم حرف می شوم، به همین دلیل همسرم خودش تشخیص می دهد اتفاقی برایم افتاده است.
زمانی هم كه خیلی ناراحت باشم و نیاز به آرامش داشته باشم، تنها كاری كه می تواند تا حدودی آرامم كند، این است كه سوار اتومبیلم می شوم و به جاهای خلوت می روم تا از دست دغدغه های ذهنی ام راحت شوم.
تصور نمی كردم روزی سوار bmw شوم
برخلاف خیلی از افراد كه همیشه مثبتِ مثبت فكر می كنند، نیمه خالی لیوان را نگاه می كنم. شاید در اطراف تان دیده باشید آدم هایی را كه آنقدر به یك موضوع خوب نگاه می كنند و مثبت می اندیشند كه وقتی اتفاقی برخلاف میل شان می افتد، حتی تا مرز سكته هم پیش می روند.
زمانی كه پا به دنیای فوتبال گذاشتم، حتی تصور بازی كردن در تیمی مانند بایرن مونیخ یا سوار شدن ماشینی مانند bmw هم برایم سخت بود؛ اما چیزی كه برای جنگیدن و رسیدن به هدف هایم، همواره تشویقم می كرد شوق پیشرفت و پشتكار زیادم بود.
خجالت می كشیدم با ماشین خودم سر تمرین بروم!
اولین ماشینی كه داشتم، یك پیكان استیشن گوجه ای رنگ بود كه خجالت می كشیدم با آن سر تمرین تیمی مانند پرسپولیس بروم. یادم است یك بار كه خیلی برای رسیدن به تمرین عجله داشتم و دیرم شده بود، مجبور شدم با همان ماشین بروم؛ البته به خیال خودم، جوری سر تمرین رفتم كه همه بازیكن ها سر تمرین رفته باشند تا كسی مرا نبیند.
اما از شانس بد من، اسماعیل حلالی هم آن روز دیر سر تمرین رسید و شروع كرد به مسخره كردن و اینكه «این دیگه چه ماشینیه كه سوار شدی؟!» البته زمانی هم كه تمرین تمام شد و داشتیم دوش می گرفتیم، دوباره شروع كرد به مسخره كردن ماشین من! وقتی یحیی گل محمدی موضوع را فهمید، گفت: «بنده خدا، كار درست رو علی می كنه؛ الان تا آزادی 5 تا مسافر می زنه و 1000 تومن كاسب می شه!» خلاصه آن روز كلی سر این پیكان خندیدیم.
اول قرار بود استقلالی شوم
از بچگی عاشق پرسپولیس بودم؛ از آن جایی هم كه منزل مان كیلومتر 17 جاده مخصوص شهرك وردآورد بود و به استادیوم آزادی خیلی نزدیك بودیم، همیشه با پدرم برای دیدن بازی های پرسپولیس به استادیوم می رفتیم؛ اما دوران فوتبالی خودم طوری شد كه ابتدا استقلالی ها مرا خواستند و با آقای كامران منزوی قرارداد داخلی هم امضاء كرده بودیم؛ اما وقتی قرار شد تمرینات مان را شروع كنیم، یكسری اتفاقات در بازی های سالنی افتاد كه حسابی دلسردم كرد.
بعد از آن، آقای عابدینی (مدیرعامل وقت پرسپولیس) شخصی را دنبال من فرستاد و قرار شد به محض اینكه كارت پایان خدمتم را گرفتم، تمریناتم را با پرسپولیس آغاز كنم. وقتی به پرسپولیس ملحق شدم، بازی های جام جهانی 98 تازه تمام شده بود و كسانی مانند حمید استیلی، نادر محمدخانی، بهنام سراج و... به تیم اضافه شدند و با این بازیكن های بزرگ، حتی فكرش را هم نمی كردم از اول برای پرسپولیس فیكس بازی كنم.در واقع قضیه به پرسپولیس آمدن من، توسط آقای عابدینی صورت گرفت؛ اما خیلی ها تصور می كنند علی پروین مرا به این تیم آورد، درصورتی كه علی آقا، حدود 5 ماه بعد از پیوستن من به این باشگاه به پرسپولیس آمد آن زمان مربی ما مت كوویچ بود.
جادوگر
لقب جادوگر را زمانی كه در امارات بازی می كردم، روی من گذاشتند. البته خودم این لقب را قبول ندارم و از نظر خودم، من مثل بقیه بازیكنان هستم و ترجیح می دهم اسم خودم را صدا كنند. همه بازیكنان تلاش خود را می كنند؛ اما شرایط برای عده ای به گونه ای رقم می خورد كه می توانند بیشتر پیشرفت كنند. به شخصه از این جور لقب ها لذت نمی برم؛ اما این نظر لطف مردم و هواداران است كه به من از این دست لقب ها می دهند.
حسرت چیزی به دلم نمانده است
یك بازیكن، هدف های زیاد و بزرگی دارد. خدا را شكر من هم تقریبا به تمام هدف هایی كه در فوتبال دنبال می كردم، رسیدم و حسرت چیزی به دلم نمانده است. در تیم ملی كه آرزوی هر بازیكنی است بازی كردم، در اروپا در تیمی كه جزو 5 باشگاه برتر دنیاست، توپ زدم و در استادیوم هایی مانند سانتیاگو برنابئو، سن سیرو، نیوكمپ و... كه هر بازیكنی آرزوی بازی در آنها را دارد به میدان رفتم. البته همه این ها را مدیون لطف خداوند و بعد از آن، تلاش خودم هستم.
یك وقت هایی خون به مغزم نمی رسد!
بازیكن بداخلاقی نیستم. همیشه اگر در تیم درگیری از طرف من بوده است، به خاطر ناحقی داور بوده و خیلی كم پیش می آید با بازیكن های تیم مقابل درگیر شوم. هیچ وقت هم به خاطر منافع شخصی خودم، اعتراض نكرده ام بلكه به عنوان بازیكن یا كاپیتان، از منافع تیمم حمایت كرده ام. البته بعضی مواقع هم به خاطر شرایط بازی و فشار و استرس های زیاد، عكس العمل هایی نشان می دهم كه بعد از بازی پشیمان می شوم؛ اما جو بازی طوریست كه یك وقت هایی انگار خون به مغزم نمی رسد و كار هایی انجام می دهم كه در شرایط معمولی هیچ وقت انجام شان نمی دهم.
خودم را برای گل زدن نمی كُشم
بهترین بازی هایی كه تا الان انجام دادم، یكی دیدار تیم ملی با آاِس رم ایتالیاست كه خیلی خوب بازی كردم و بعد از آن هم، بازی با تیم ملی قبرس را خیلی دوست دارم . چون دقیقا بعد از اتمام محرومیت یك ساله ام بود. بازی مقابل كره جنوبی در جام ملت های چین را هم هیچ وقت فراموش نخواهم كرد. همیشه از زدن گل های خاص و سخت خوشم می آید، حتی اگر دروازه خالی هم باشد و بتوانم با یك بغل پای ساده آن را باز كنم، ترجیح می دهم زیر توپ بزنم تا به طاق دروازه بخورد و زیباتر به نظر بیاید؛ اما در كل خودم را برای گل زدن نمی كٍشم.
مگر چند تا تیم ملی داریم؟
با تیم ملی مشكل خاصی ندارم؛ اما مگر غیراز این است كه هر كشوری فقط یك تیم ملی دارد؟پس چرا مسائل خیلی پیش پا افتاده برای كشورهای خارجی، برای ما تبدیل به یك معضل می شود؟ وقتی بازیكنی برای تیم ملی مملكتش بازی می كند، نباید هیچ دغدغه ای غیراز فوتبال داشته باشد، نه اینكه همیشه بازیكن ها زیر فشار و استرس باشند و آخر سر هم كه تیم شكست می خورد، همه كاسه كوزه ها سر بازیكن ها شكسته شود.
همیشه حرف آقای مهدوی كیا را كه در یك مصاحبه زد در ذهنم مرور می كنم كه واقعا حرف قشنگی زد: «اگر فوتبالیست ها پول زیادی می گیرند و كار خاصی هم انجام نمی دهند، پس چرا همه فوتبالیست نمی شوند؟» واقعا اگر به همین راحتی است، خب، همه بیایند فوتبالیست شوند.
متأسفانه مسائل مالی خیلی زود دیده می شود؛ اما هیچ كس نمی گوید این بازیكن ها چقدر زحمت كشیده اند و جزو نوابغ فوتبال مملكت بوده اند كه به چنین جایگاهی رسیده اند.
كمی گذشت هم بد نیست
گذشت در هر مسئله ای بسیار خوب است. در این چند سالی كه در تیم ملی بازی كردم، در حد توانم برای تیم زحمت كشیدم، همین الان هم شاید تا 2 سال دیگر بتوانم راحت در خدمت تیم ملی باشم؛ اما چرا این فرصت دو ساله را در اختیار جوانی قرار ندهم كه قابلیت 8-7 سال بازی مفید برای تیم ملی را دارد؟ دوست ندارم به خاطر اسمم، یكسری از جوانان تازه وارد تیم ملی، نیمكت نشین شوند.
باید به این جوان ها بها داد، نه اینكه تا دو تا بازی بد انجام می دهند، بگوییم اینها به درد تیم ملی نمی خورند! این طبیعی است كه یك بازیكن در یكی دو بازی اولش استرس داشته باشد و نتواند قابلیت هایش را نشان دهد. از همین الان باید به فكر پرورش كریمی ها، مهدوی كیا ها، عزیزی ها و... باشیم.
به خاطر مردم كشورم
قبل از پیشنهاد بایرن مونیخ، از موناكوی فرانسه پیشنهاد داشتم، قبل از آن هم كه در اسپانیا بودم، از اتلتیكو مادرید پیشنهاد داشتم. البته در آلمان هم هامبورگ و مونشن گلادباخ مرا می خواستند؛ اما در نهایت ترجیح دادم بایرن مونیخ را انتخاب كنم، چراكه دوست داشتم وقتی هم وطنانم راجع به من صحبت می كنند، افتخار كنند كه من در چنین باشگاهی بازی می كنم.
ماگات؛ كابوس من
همه مربی هایم زحمت زیادی برایم كشیدند و از همین جا از همه آنها تشكر می كنم؛ اما تنها مربی كه خیلی از نحوه كار و تمریناتش لذت بردم، فیلیكس ماگات بود. به جرات می توانم بگویم ماگات، جزو 5 مربی سخت گیر دنیاست و از همه بازیكن ها هم، بیشتر روی من سختگیری می كرد.
در آلمان 2 هفته بدنسازی داشتیم كه روزی 3 بار انجام می شد. واقعا آن 2 هفته برای همه بازیكن ها مثل یك كابوس بود. خود من كه لحظه شماری می كردم فقط تمرین تمام شود و بتوانم یك ساعت بخوابم. اما با تمام این تفاسیر، این همه سختی كشیدن ارزشش را داشت و اگر بخواهم روزی مربی شوم، آموزش های ماگات خیلی كمكم خواهد كرد.
مصدومیت، سخت ترین لحظه یك ورزشكار
سه دوره مصدومیت شدید را در دوران فوتبالی ام پشت سر گذاشته ام؛ زمانی كه در الاهلی بودم از ناحیه پا مصدوم شدم كه 2 ماه از میادین دور بودم، در بایرن هم كه یك دوره مصدومیت طولانی داشتم، بعد از آن هم در پرسپولیس از ناحیه كمر مصدوم شدم كه یك ماه و نیم اسیرم كرد.
بدترین اتفاق ممكن برای یك ورزشكار، مصدومیت است. وقتی در بهترین شرایط تمرینی و بدنی دچار مصدومیت می شوی، طبیعتا بیشترین صدمه را از نظر روحی متحمل می شوی و دوباره زمان می برد تا از لحاظ فیزیكی به حالت اول برگردی.
طرفدار آرژانتینم
در جام جهانی 2010 طرفدار آرژانتین بودم كه اصلا فكرش را هم نمی كردم با آن وضعیت حذف شود، بعد از آن هم هلند تیم موردعلاقه ام بود كه آن هم در فینال به اسپانیا باخت.
پهلوان مرده را عشق است
برنامه 90 كه در مورد وضعیت پیشكسوت ها گزارشی تهیه كرده بود را دیدم، واقعا تاسف آور بود؛ این بازیكنان یك زمانی برای خودشان برو و بیایی داشته اند.
الان برای ورزشكاران و مدال آوران صندوقی وجود دارد كه درصورتی كه ورزشكاری در مضیقه مالی باشد، آن صندوق كمكش خواهد كرد، درحالی كه اكثر ورزشكاران مدال آور و قهرمان امروزی، از نظر شرایط مالی در وضعیت خوبی قرار دارند و اگر اجازه دهند پیشكسوت ها از اعتبارات چنین صندوق هایی استفاده كنند، اوضاع این افراد خیلی بهتر می شود. من از مسئولان هم توقع دارم به وضعیت این پیشكسوت های ورزش رسیدگی كنند؛ نباید این طور باشد كه تا پیشكسوت كشورمان خدایی ناكرده اتفاقی برایش می افتد یا دور از جان می میرد، مسئولانی كه تا دیروز هیچ توجهی به او نداشته اند، چنان مراسم باشكوهی برایش تدارك ببینند و در صف اول تشییع جنازه او حاضر شوند، حتی یك درصد این توجه را هنگامی كه زنده بود به او نكردند.
ارزش پیشكسوت های ما این است؟
شما نگاه كنید، در باشگاه ها و كشورهای اروپایی چقدر برای پیشكسوت ها ارزش قائل اند؛ همین رئال مادرید؛ تمام مدیران پایه ای تیم هایش، بازیكنان سابق همان باشگاه هستند. خیلی های شان هم اصلا اسپانیایی نیستند؛ مثلا همین زیدان كه فقط چند سال برای رئال بازی كرده، الان مدیر تیم های پایه رئال شده است. چون آنها برای پیشكسوت های شان ارزش و احترام قائل اند.
اما شما نگاه كنید ببینید همین استقلال و پرسپولیس خودمان، از بالا تا پایین، چندتا آدم فوتبالی در راس امورشان هستند. به باشگاه كه بروید، از سخنگو و قائم مقام و هیئت مدیره و... را آدم هایی تشكیل می دهند كه حتی یك بار هم توپ به پای شان نخورده است. باید تحول درستی در بحث مدیریت و استفاده از پیشكسوتان صورت گیرد.
دوست دارم با پرسپولیس تمام كنم
چون فوتبال حرفه ای ام را با پرسپولیس آغاز كردم، مسلما دوست دارم با همین باشگاه هم از میادین خداحافظی كنم؛ اما این موضوعی است كه تعامل دو طرف را می طلبد و این اصلا به این معنا نیست كه بخواهم نظرم را به باشگاه پرسپولیس تحمیل كنم. آینده دست خداست، شاید خدایی نكرده دچار مصدومیتی شوم كه دیگر نتوانم فوتبال بازی كنم.از نظر دین اسلام، خودكشی حرام است.
به كسانی كه اقدام به این كار می كنند یا قصد انجامش را دارند، می گویم، این تصمیم، نباید آخرین تصمیم زندگی تان باشد. اگر تمام در ها هم روی تان بسته باشد، اگر به خداوند توكل كنید، خودش راه را برای تان باز می كند. صبر كنید تا خدا از آن شرایطی كه برای تان پیش آمده و تحمل تان را لبریز كرده رهای تان كند.
سورپرایز كریمی
تصمیم گرفته ام كتاب خاطراتم را بنویسم، البته قسمت كمی از آن ر ا نوشته ام. امیدوارم كتاب خوبی بشود. قصد دارم تمام فروش این كتاب را به امور خیریه اختصاص دهم، تا هم برای خودم و هم برای كسانی كه كتاب می خوانند، دری به سوی خیر باشد.
سه تفنگدار
همیشه در یك تیم، 3-2 بازیكن، بیشتر با یكدیگر رفیق هستند. آن زمان هم، من و حامد كاویانپور و علی انصاریان هم تیمی و خیلی با یكدیگر صمیمی بودیم.
حتی وقتی به ما اتاق 2 تخته می دادند، سفارش می دادیم یك تخت دیگر هم بیاورند تا 3 تایی در كنار هم باشیم! الان هم با یكدیگر در ارتباط هستیم؛ اما به هر حال مسیر هر كدام مان عوض شد و حامد به تركیه رفت، من به امارات رفتم و علی هم كه پی زندگی اش رفت.
خلاصه از شدت آن رابطه كم شده است. الان هم در استیل آذین با همه دوستم؛ اما با معدنچی و كاظمی بیشتر در تماسم؛ كلا رمز موفقیت یك تیم غیر از مسائل فنی و تكنیكی، صمیمیت اعضای تیم است.
حاضر نیستم هر چیزی را به هر قیمتی به دست بیاورم
بازی با برزیل، فرصت خیلی خوبی برای بازیكنان بود. این بازی تا حد زیادی از استرس های بعدی شان در مقابل تیم های بزرگ و مسابقه های مهمی كه پیش رو دارند، كم می كند. مسلما خود من هم دوست داشتم در این بازی باشم؛ ولی آدمی نیستم كه هر چیزی را به هر قیمتی به دست بیاورم. البته اگر در تیم ملی هم بودم، به خاطر مصدومیتم نمی توانستم بازی كنم.
محبوب بودم، چون خوب كار می كردم
زمانی كه به باشگاه الاهلی رفتم، رئیس باشگاه، یك دورگه ایرانی عرب و در شیراز تحصیل كرده بود؛ اما همان سال به خاطر مشكل قلبی و بیماری كه داشت، استعفا داد.
شیخ دبی (شیخ محمد) هم یك ایرانی عرب بود؛ اما عرب ها به خاطر حس ناسیونالیستی بسیار قوی كه دارند، این موضوع را رو نمی كنند! در امارات به این خاطر محبوب بودم كه خوب برای شان كار می كردم. همه كاره تیم شان من بودم؛ ایمان مبعلی هم آن جا بسیار محبوب است.
در كل اگر برای عرب ها خوب كار كنی، خیلی تحویلت می گیرند، در غیر این صورت، اذیتت هم می كنند. در جواب این سوال هم كه همه می گویند فوتبال امارات ضعیف است و باعث افت یك بازیكن می شود، فقط می توانم بگویم خود من، از همین لیگ به بایرن مونیخ رفتم.
بعضی از بازیكنان قربانی سلیقه ها می شوند
مربیگری، یك امر كاملا سلیقه ای است. یك سری بازیكنان هنگام مربیگری یك فرد ثابت هستند؛ اما در زمان مربیگری شخصی دیگر، به یك نیمكت نشین محض تبدیل می شوند. شاید یك مربی بگوید علی كریمی اصلا بازی بلد نیست، معلوم نیست چه جوری تا اینجا رسیده است و...؛ اما مربی دیگری نظرش كاملا برعكس باشد.
به هر حال این وسط، یكسری بازیكنان قربانی سلیقه مربی ها می شوند. مثلا از نظر من، یكی از بازیكنانی كه این فصل خیلی خوب كار كرده و از اول فصل خو دش را خیلی خوب نشان داده، فرهاد مجیدی است كه شاید خیلی ها نظرشان بر این باشد كه باید به تیم ملی دعوت شود؛ اما نظر سرمربی تیم، یك چیز دیگر است.
از 19 سالگی به من می گویند بداخلاق
19 سالم بود كه طی جریانی كه از بیرون زمین به داخل انتقال پیدا كرد، حركتی انجام دادم كه منجر به یك سال محرومیتم از حضور در میادین شد. از یك طرف در اوج دوران فوتبالی بودم و این محرومیت یك ساله خیلی برایم ناراحت كننده بود؛ اما از طرف دیگر، تجربه ای مفید و بزرگ برای تمام دوران فوتبالی ام شد. از آن جا به بعد هم بود كه به من لقب بازیكن بداخلاق و این حرف ها دادند.
خودمان هم باورمان نمی شد
معجزه، اتفاقی است كه دیر به دیر اتفاق می افتد؛ یكی از معجزه های فوتبالی كه به خاطر دارم، به بازی منچستر و بایرن در سال 1999 برمی گردد كه ظرف 2 دقیقه نتیجه بازی به نفع منچستر عوض شد، طوری كه خود بازیكنان منچستر هم باور نمی كردند چنین اتفاقی افتاده است!
در مورد تیم ملی خودمان هم چنین اتفاقی افتاد؛ در جام ملت های چین كه با كره بازی داشتیم، قرار بود 2 روز قبل از بازی به هتل مان برسیم؛ ولی به خاطر بدی هوا، هواپیما در شهری كوچك كه هر 12 ساعت فقط یك پرواز داشت، نشست. خلاصه طوری شد كه مجبور شدیم چندین ساعت در فرودگاه بمانیم و نه غذای درست و حسابی خوردیم و نه خواب كافی كردیم.
در این گیر و دار آقای گل محمدی می گفت، بچه ها، كره ای ها گفته اند با وضعیتی كه تیم ملی ایران پیدا كرده، نه تنها 6 گل سال 96 را جبران می كنیم، بلكه 5-4 گل هم اضافه می زنیم تا حسابی تلافی آن سال بشود! بالاخره بعد از ظهر یك روز قبل از بازی توانستیم یك جلسه تمرین كنیم و خدا را شكر برنده شدیم و این مثل معجزه بود. آن بازی خودم هم 3تا از گل هایش را زدم. واقعا خودمان هم باورمان نمی شد توانسته ایم اینقدر خوب بازی كنیم.
روزگار باید بگذرد تا ...
یك روز كه در اتوبان مدرس مشغول رانندگی بودم، پشت یك تاكسی، شعری نظرم را جلب كرد و آنقدر آن را خواندم تا حفظ شدم: « تن مرد و نامرد یكیست، روزگار باید بگذرد تا بدانیم مرد كیست »
عشق فوتبال مال قدیم ها بود
دیگر عشق به فوتبال در این دوره و زمانه معنایی ندارد، هر كسی هم بگوید من فقط به عشق فوتبال بازی می كنم، یك دروغگوی محض است. زمانی خود من تا به خانه می رسیدم، كیف و كتاب هایم را می انداختم یك گوشه و بدوبدو می رفتم تو كوچه و تا خیس آب نمی شدم برنمی گشتم؛ اما الان دیگر فوتبال در دنیا به یك صنعت تبدیل شده و خیلی ها تنها راه درآمدشان همین فوتبال است، درآمد خوبی هم نصیب بازیكن ها می شود؛ ولی در قبال اش باید زحمت زیادی هم بكشند.
از مردن می ترسم
خیلی وقت ها به مردن فكر می كنم، اگر بگویم از مرگ نمی ترسم، دروغ گفته ام؛ اما بعضی اوقات كه پیش خودم فكر می كنم، می گویم این همه سختی كشیدن و كلنجار رفتن و با همه سروكله زدن آخرش چه می شود؟ آخرش همه مان باید در یك وجب جا بخوابیم و با خودمان هیچی از این دنیا نخواهیم برد.
دایی زود قضاوت كرد
چند سال پیش مصاحبه ای كردم كه گفته بودم خدا علی دایی را بغل كرده كه واقعا هنوز هم همان حرف می زنم چون واقعا یك نفر باید بنده نظركرده خدا باشد كه این همه به او لطف شود! اما آن موقع آقای دایی از حرف من بد برداشت كرد و چند جای مختلف علیه من مصاحبه كرد و یك سری اختلافات بین ما به وجود آمد كه بیشتر اختلاف سلیقه است تا چیز دیگر. در كل اگر كسی راجع به خودم بگوید خدا علی كریمی را بغل كرده خوشحال هم می شوم و از آن فرد تشكر هم می كنم.
.................
بابك معصومی: «بابك معصومی»، یكی از دوستان خوب من است كه حدود یك ماه پیش وقتی در ورزشگاه دانشگاه امیرآباد سر تمرین بودم، دیدمش. اتفاقا آن زمانی هم كه هم بازی بودیم، محل تمرین مان همان ورزشگاه امیرآباد بود و آن روز كلی خاطرات قدیمی مان را مرور كردیم. برای بابك معصومی عزیز، همیشه آرزوی سلامت و موفقیت می كنم.
عادل فردوسی پور: شخصا از «عادل فردوسی پور» خوشم می آید. بارها در برنامه 90 خود من را به باد انتقاد گرفته است؛ ولی آدم حرفه ای باید انتقادپذیر باشد.
برخلاف خیلی ها كه می گویند فردوسی پور فقط دنبال حاشیه و تخریب فوتبال است؛ به نظر من اگر فوتبال مان پیشرفتی هم داشته، تا حدود زیادی فردوسی پور و برنامه 90 باعث این اتفاق بوده .
حامد كاویانپور: دوستی من و حامد از تیم منتخب تهران شروع شد و در آن جا با هم هم بازی بودیم تا این كه مدتی گذشت و بعد دوباره در پرسپولیس هم تیمی شدیم.
حامد پسر با استعداد و شوخ طبعی است؛ ولی هنوز معتقدم اگر در فوتبال تصمیمات درست تری می گرفت، می توانست پیشرفت های بیشتری بكند. با شناختی كه از حامد دارم، مطمئنم همین الان هم اگر بازی كند، از یك جوان 22 ساله بهتر می دود.

قدیمی 11-04-2012
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض کي‌روش: در ليگ ايران بازيکني مثل کريمي نداريم

يکشنبه 1391/08/14

بيشتر تيم‌هاي خارجي با ما همکاري نمي‌کنند

کي‌روش: در ليگ ايران بازيکني مثل کريمي نداريم

سرمربي تيم ملي ايران مي‌گويد در ليگ ايران بازيکني مثل کريمي که تجربه و دانش بين‌المللي در اين سطح بالا را داشته باشد نداريم.

کارلوس کي‌روش در حاشيه تمرين امروز تيم ملي گفت: دو روز است تمرينات تيم ملي را براي کسب آمادگي و حضور در ديدار دوستانه برابر تاجيکستان آغاز کرديم. بعد از انجام اين مسابقه تعداد نفرات تيم ملي را به 23نفر خواهيم رساند و خود را براي ديدار برابر ازبکستان آماده خواهيم کرد.

به گزارش فارس، وي در مورد دليل انتخاب تاجيکستان به عنوان حريف تدارکاتي با وجود قدرت کمتر اين تيم نسبت به ازبکستان اظهار داشت: نمي‌خواهم پاسخ به اين سؤال تکراري را بار ديگر اعلام کنم. علت انتخاب تاجيکستان به دليل قدرت و يا ضعف اين تيم نبود بلکه با توجه به نوع تمرينات ما و متناسب با شرايط آمادگي قبل از ديدار برابر ازبکستان تصميم گرفتيم با اين تيم بازي کنيم.

کي‌روش افزود: آيا قبل از روبرو شدن با ازبکستان بايد با برزيل يا آرژانتين بازي کنيم؟ ابتدا از تيم‌هايي که با ما همکاري مي‌کنند بايد تشکر کنيم، چرا که واقعيت اين است اکثر تيم‌‌ها حاضر به همکاري با تيم ملي ايران نيستند. بايد از تيم‌هايي که ما را در امر آماده‌سازي و حرکت به سمت جلو کمک مي‌کنند تشکر کنيم.

وي درباره عدم رويارويي تيم‌هاي خارجي با ايران گفت: اول اينکه تيم‌ها براي بازي با ايران درخواست پول زيادي مي‌کنند و دليل دوم اينکه ما براي آماده‌سازي بايد به مصاف تيم‌هايي برويم که به شرايط بخورند نه اينکه با شرايط تيم حريف ما سازگاري داشته باشند پس با در نظر گرفتن تمام اين موارد از ديدار برابر تاجيکستان رضايت کامل داريم.

سرمربي تيم ملي در مورد دعوت از علي کريمي به اردوي تيم ملي با وجود اينکه او دو ماه است در پرسپوليس بازي نمي‌کند عنوان کرد: اين مسئله سؤالي است که جواب آن بسيار راحت است. در ليگ ايران بازيکني مثل کريمي که تجربه و دانش بين‌المللي در اين سطح بالا را داشته باشد نداريم. وقتي در تيم بازيکنان جواني حضور دارند بايد از نفراتي مثل کريمي که تجربه اروپايي زيادي دارند و بيش از 120 بار در بازي‌هاي ملي به ميدان رفتند استفاده کنيم و اگر نتوانيم از آنها بهره ببريم دليل توجيه کننده‌اي نخواهيم داشت.

کي‌روش اضافه کرد: براي من بازيکني مثل علي کريمي در زمين نقش بازيکن و مربي را براي نفرات جوان دارد که مي‌تواند تجربيات خود را به آنها انتقال دهد و اين براي ما خيلي مهم است.

وي در مورد اينکه آيا دعوت از کريمي ارتباطي بين اختلاف او با مانوئل ژوزه دارد گفت: به هيچ وجه نمي‌خواهم در مورد اين مسئله صحبت کنم و هيچ توضيحي ندارم. براي من به هيچ وجه قابل باور نيست که سرمربي تيم ملي بخواهد منافع شخصي خود را اعمال کند. براي کمک به منافع ملي و رساندن ايران به اهدافش هدايت تيم ملي را بر عهده گرفتم پس خواهش مي‌کنم من را با بقيه دوستاني که به دنبال منافع خود هستند مقايسه نکنيد.

کي‌روش در مورد شرايط هادي عقيلي تصريح کرد: عقيلي يک مصدوميت جزئي داشته که از آن رنج مي‌برد. به عقيلي دو سه هفته وقت مي‌دهيم تا به شرايط ايده‌آل دست پيدا کند. او براي ما بازيکن مهمي است و وقتي توانست به شرايط مناسب دست پيدا کند در مورد او توضيح بيشتري خواهيم داد. عقيلي بازيکن مهمي است و جزو آن دسته از بازيکناني است که مي‌تواند در گروه ما قرار بگيرد و به ما کمک کند.

سرمربي تيم ملي در مورد اينکه آيا از نداشتن بازيکنان سرزن نگران نيست خاطرنشان کرد: جلال حسيني، جواد نکونام و محمد نصرتي آپشن‌هاي زيادي دارند و به خوبي هم سر مي‌زنند. مقابل کره جنوبي اگر برزيل و آرژانتين بازي مي‌کردند هم با مشکل روبه‌رو مي‌شدند چرا که بازيکنان اين تيم 90دقيقه با آرنج هنگام سر زدن خطاهاي نامناسب انجام مي‌دادند.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...
2 کاربر زیر از mohammad.90 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)