بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-03-2008
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض بزرگان وب چه می‌خواهند؟

بزرگان وب چه می‌خواهند؟
این روز ها بخاطر سال نو میلادی بحث کادو و هدیه و آرزو داغ ‌تر شده است. آداب و رسوم معمول که جای خود دارد ولی عده‌ای با یک شام خوب عده‌ای با یک جشن و عده‌ای با رقص و آواز خوش گذرانی می‌کنند یک سری هم مثل Jimmy Wales (موسس ویکی‌پدیا) و Kevin Rose (موسس Digg) و خیلی از کله گنده های دیگر وب بیشتر از همه از بوی خوش گجت های جدید الکترونیکی سرمست می‌شوند و از آنها لذت می‌برند.
خوب حالا می‌خواهید بدانید که این بزرگان چه گجت ها و وسایلی را دوست دارند؟ آرزو دارند چه وسایلی را داشته باشند؟ پس ادامه‌ی مطلب را بخوانید.
‌‌‌
Jimmy Wales (موسس ویکی‌پدیا): یک ماشین Mini Cooper که تمامآ با برق کارمی‌کنه و هر چرخ آن با یک موتور مجزا می‌چرخه البته مطمئن نیستم که الان تولید شده باشه یا نه و اگرم بشه یقینآ خیلی گرون خواهد بود.
اختراع مورد علاقه : یک موبایل که واقعآ کار کنه ! [همان لحظه موبایلش از دستش افتاد و از دسترس خارج شد (شوخی نیست)]‌

Kevin Rose (موسس Digg): کیندل آمازون واقعآ یک دستگاه بی‌نظیره چون نور رو مثل کاغذ معمولی منعکس می‌کنه و دیگه چشم خسته نمیشه ؛ اینترنت مجانی پرسرعت هم روی خودش هست و از هرجا که بخوای میتونی کتاب های مورد علاقت رو دریافت کنی البته یکم گرونه ولی واسه خوره های کتاب یک دستگاه خیلی خوبه.
اختراع مورد علاقه: انرژی بدون سیم! یک مطلب تازگی راجع به تحقیق های فعالان دانشگاه MIT خوندم که تونسته بودن برق رو از فاصله‌ی ۲ متری بدون سیم منتقل کنند و یک لامپ ۶۰ واتی رو روشن کنند. حالا تصور کنید کل انرژی شهر بدون سیم باشه! من اولین کسی خواهم بود که آداپتور لپ‌تاپم رو میندازم دور.

Mark Frauenfelder (ویراستار اصلی مجله‌ی Make و کمک ویراستار BoingBoing) :
یک جی پی اس ۳.۵ اینچی Garmin قابل حمل. ماشین همسرم خودش سیستم مسیریابی داره و من وقتی میشینم تو ماشینم احساس می‌کنم گم میشم و بعضی وقت ها هم واقعآ همینطوری میشه.
اختراع مورد علاقه : یک Mac قابل حمل با صفحه نمایش ۱۰ اینچی. من دوست دارم با سبکترین حالت ممکن سفر کنم و این وسیله وزن بار منو خیلی کم می‌کنه.‌

Phil Torrone (ویراستار مجله‌ی Make): یک شبیه ساز سع بعدی Z۵۱۰. این وسیله از اشیا از زوایای مختلف تصویربرداری کرده و مدل ۳ بعدی آن را تبدیل به یک مدل ۳ بعدی رنگی ۲۴ بیته می‌کند. این وسیله میتونه از اجسامی با ابعاد ۱۰*۱۴*۸ اینچ مدل برداری کنه.
اختراع مورد علاقه: یک Hadron Collider (دستگاه بسیار پیچیده و خیلی گرانقیمت برای آزمایشات فیزیک) بزرگ خانگی. همه‌ی مباحث فیزیک رو به ما فقط تحمیل می‌کنند اگر این وسیله را داشتم تو خونه‌ی راحتم میتونستم خودم نظریه های مرتبط با Higgs Boson رو از نزدیک ببینم.‌

Amanda Congdon (ویدیو بلاگر و موسس شرکت Oxmour): یک کیندل آمازون! من کاغذ های زیادی رو برای خوندن مقاله ها و مجله های مختلف هدر دادم و با ایده‌ی دانلود سریع کتاب ها کاملآ موافقم. مامان! امیدوارم اینو به Google Alerts هات اضافه کنی.
اختراع مورد علاقه: من مثل گلوله میرم سراغ یک چیزی شبیه کیندل که تمام نشریات دنیا رو برای دانلود داشته باشه همچنین یک سیستم خوب برای به اشتراک گذاری کتاب های مورد علاقه با دوستان. اوه راستی یکی از اینا (روبات معروف رمان مرد دویست ساله) هم میخوام.

Xeni Jardin (کمک ویراستار BoingBoing و روزنامه نگار): یک Marantz PMD-۶۲۰ ؛ یک ضبط کننده‌ی صدای حرفه‌ای مبتنی بر فلش است. من از مدل PMD-۶۶۰ استفاده کرده‌ام و کیفیت و راحتی‌اش را دوست دارم ولی متاسفانه یکم زیادی گندس و این مدل جدید جم و جور تره.
اختراع مورد علاقه: یه چیزی که وصلش کنم به لپ‌تاپم تا یجوری ایمیل های منو جم و جور کنه. متاسفانه یا خوشبختانه من روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ایمیل دریافت می‌کنم.

Nolan Bushnell (موسس آتاری): فقط یک اشتراک از Audible.com . من کتاب های صوتی رو خیلی دوست دارم و iPod Nano این کارو برای من خیلی آسون کرده.
اختراع مورد علاقه: یک کاتر لیزری پلاسما که بتونم خیلی سریع باهاش پیش نمونه درست کنم.

Dave Prochnow (نویسنده وبلاگ How ۲.۰) : یک آیفون ؛ شاید باید تا سال دیگه صبر کنم تا مدل ‌۳G اون هم بیاد ولی من به این نتیجه رسیدم که حمل یک دستگاه خیلی بهتر از چهار تا است.
اختراع مورد علاقه: نوعی اشعه جادویی که یکجا تمام سلاح های را از این کره محو کند. خیلی آسونه که کسیو اذیت کنی و بهش لطمه بزنی ولی متاسفانه عشق و دوست داشتن واقعی تقریبآ محاله.
منبع: PopSci

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)