بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > سیستم عامل > ویندوز windows

ویندوز windows هر آنچه که به ویندوز و مباحث آن مرتبط است شامل ترفندها آموزش رفع اشکال و...

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض تفاوت ويندوز ۳۲ با ۶۴ بيت

سرعت اجراى برنامه هاى ۳۲ بيتى در ويندوز ۶۴ بيتى كمتر است؟
قاعدتا بايد اين طور باشد چون شما داريد برنامه را در يك برنامه واسطه (WOW64) اجرا مى كنيد اما در عمل اين طور نيست.آنقدر سيستم هاى امروز قدرتمند شده اند كه اين استفاده از WOW64 اصلا به چشم شما نمى آيد.
در ثانى اگر رم بالايى داشته باشيد، مثلا ۵ گيگابايت، آن وقت چون از اضافه Ram شما هم استفاده مى شود، سرعت شما بسيار بالاتر هم مى رود.
آيا نرم افزارى داريم كه فقط روى سيستم ۶۴ بيتى اجرا شود؟
الان اين جور نرم افزارها خيلى كم هستند اما هميشه در روى يك پاشنه نمى چرخد. چند سال پيش نرم افزارهاى ۳۲ بيتى هم كم بودند.
من فكر مى كنم چند سال ديگر نرم افزار ۱۶ بيتى را نشود پيدا كرد و نرم افزارهاى روز همه ۶۴ بيتى شده باشند و معدود نرم افزارهايى هم باشند كه ۳۲ بيتى باشند هنوز.
آن زمان مى رويم سراغ نرم افزارهاى ۱۲۸ بيتى.
فقط براى اين كه بدانيد اين مسئله چقدر جدى است بايد بگويم نرم افزارهايى مثل۲۰۰۷ Exchange فقط روى سيستم هاى ۶۴ بيتى اجرا مى شود.
چه زمانى بايد روى سيستم عامل ۶۴ بيتى خط بكشم؟
درست است كه به شما پيشنهاد مى شود كه به سمت ويندوز ۶۴ بيتى برويد ولى بايد به مشكلات آنها نيز توجه داشته باشيد
اگر سيستم شما كمتر از ۲ گيگ رم دارد، بعد از رفتن به سمت ۶۴ بيت، تغيير محسوسى مشاهده نمى كنيد.
اگر يك برنامه داريد كه با ويندوز ۳‎/۱ يا DOS نوشته شده است احتمالا ديگر نمى توانيد از آن برنامه استفاده كنيد چون در ويندوز ۶۴ بيتى، امكان اجراى برنامه هاى ۱۶ بيتى وجود ندارد.
اگر شما سخت افزارى بسيار قديمى داريد كه از پشتيبانى سازنده در آمده است يك بدشانسى بزرگ گريبان تان را مى گيرد چون در اين صورت ممكن است درايور سخت افزار شما براى ويندوز ۶۴ بيتى نوشته نشده باشد.
متاسفانه درايور ۳۲ بيتى به درد ويندوز ۶۴ بيتى نمى خورد.
مى خواهم يك ويندوز ۶۴ بيتى نصب كنم. چه CPU (پردازنده) هايى ويندوز ۶۴ بيتى را اجرا مى كنند؟
جواب اين سوال خيلى ساده نيست اما من در چند خط به شما مى گويم چطورى بتوانيد سريعا بفهميد.
چون اكثر پردازنده هاى موجود در ايران AMD يا Intel است فقط در مورد اين دو توضيح مى دهم.
اگر AMD Duron است بايد بدانيد پردازنده شما، ويندوز ۶۴ بيتى را ساپورت نمى كند.
اگر Sempron جديد است از ۶۴ بيتى به احتمال زياد پشتيبانى مى كند و اگر قديمى است نمى كند.
براى مطمئن شدن از اين موضوع به سايت شركت رجوع كنيد.
در سايت شركت نوع پردازنده را پيدا كنيد و ببينيد جلوى Operating Mode 64 Bit چه نوشته است.
اگر dxdiag را در RUN ويندوز بزنيد مدل دقيق را به شما مى گويد.
اگر نوع پردازنده شما AMD Opteron يا AMD X2 يا AMD FX، يا مدل بسيار رايج Athlon64 است حتما از ۶۴ بيت پشتيبانى مى كند.
با پردازنده هاى AMD Turion notebook هم مى توانيد تجربه يك ويندوز ۶۴ بيتى را داشته باشيد.
اگر پردازنده شما Intel است بايد بدانيد Intel Core Duo notebook و Intel Pentium M notebook نمى توانند از ويندوزهاى ۶۴ بيتى پشتيبانى كنند و پردازنده هاى زير همه قابليت اجراى ويندوز ۶۴ بيتى را دارند:
Turion notebook processors
Pentium D and Celeron D
Core 2 processors (mobile، desktop، and server)
يادتان باشد همه پردازنده هاى جديد شركت ها از پردازش ۶۴ بيتى پشتيبانى مى كنند.
از كجا بفهمم كه درايور مناسب ويندوز ۶۴ بيتى را دارم يا نه؟
براى اينكار بهترين كار استفاده از سايت سازنده قطعه سخت افزارى است.
اما مايكروسافت يك برنامه بسيار كوچك و مفيد براى ويندوز ۷ معرفى كرده است به نام Windows 7 Upgrade Advisor كه دو گزارش به شما مى دهد.
يكى اينكه كامپيوتر شما براى نصب ويندوز هفت ۳۲ مناسب است يا نه؟ يك گزارش هم مانند قبلى ولى در مورد Windows seven 64 bit.
يادتان باشد كه درايورها برنامه هاى مهمى هستند و نبايد در مورد آنها غفلت كرد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
2 کاربر زیر از Omid7 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-06-2010
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Cool

مرسی امید جان

اینجا را هم ببینید...

تفاوت پردازنده 64 بیتی و 32 بیتی - آشنایی با Cpu های 64 بیتی

کاربران زیر از GolBarg به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش