بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie

فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie مباحث مربوط به فیلم سینما تلویزیون و تئاتر در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-18-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید نقد فیلم به قلم اعضای انجمن پی سی سیتی (تاپیک نقد فیلم های ایران و جهان - اختصاصی پی سی سیتی)

نقد فیلم به قلم اعضای انجمن پ سی سیتی (تاپیک نقد فیلم های ایران و جهان - اختصاصی پی سی سیتی)

سلام و وقت بخیر
فکر نکنم توضیح خاصی لازم باشه ولی بازهم میگم که:
در این تاپیک نقدهایی که خودما به قلم خودمون و با نگاه نقادانه خودمون به فیلمهای ایران و جهان داریم رو قرار میدیم
از نقدها حمایت معنوی و کپی رایت هم میشه
نقد رو می تونیم پی دی اف هم بکنیم و به پست ضمیمه کنیم
بهتره هنگام نقد نویسی خلاصه نویسی و تیتر برداری رو هم مدنظر قرار بدیم

و درنهایت نقد فیلمهای مجاز و قابل بحث را درج کنیم و لاغیر
موفق باشید

گروه نقد فیلم انجمن پی سی سیتی

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-18-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

مرسی . حمایت میشه خیلی خوبه
لطفا توی نقد جاهایی که داستان رو لو میده رو مواظب باشین که خوب عمل کنیم
حتما حتما همه ی مدیران سایت خصوصا کسایی که میخوان اینجا فعالیت کنند نرم افزار cutepdf رو نصب کنند
Free Download (3.36MB)
اینو که نصب کنین بعدش یه پرینتر مجازی واستون میسازه
نقد رو توی ورد یا هر محیطی بنویسین بعد ctrl+p رو میزنین از لیست پرینترهای موجود cutepdf رو میزنین و براتون پی دی افشو به راحتی با حجم عالی میسازه .
اگه نقدهای خوبی اینجا بنویسین منم قول میدم نقد بنویسم ها
هاهاها.

قدیمی 09-23-2010
Soheil_SALIB آواتار ها
Soheil_SALIB Soheil_SALIB آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Soheil_SALIB به Yahoo ارسال پیام

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

من یک منتقد فیلم نیستم و حرفه ای اصلی من طراحی سایت هستش و در حال حاضر یک انجمن پر بازدید دارم .
از اونجایی که من علاقه شدیدی به دیدن فیلم دارم , آرشیو کاملی از فیلمهای خارجی اکشن و ترسناک دارم .

------------------------------------------------------------

واقعاً امشب یک سوال تو ذهن من پیش اومده که دوست داشتم یکجا عنوان کنم و جواب درستی بگیرم تا اینکه سایت شما رو توی گوگل پیدا کردم.

چرا در تمام سوژه های فیلمهای ترسناک که در چند سال گذشته تا به امروز ساخته شده برای شخصیتهای آدم کش همیشه یک ماسک طراحی شده !!!
هالوین جزء اولین فیلمهای ترسناکی بود همچین ماسک ساده و ترسناکی براش طراحی شد و با توجه روز هالوین که هر کسی یک نقاب داشت اون کمی قابل قبول بود .

فیلم فردی یا جیسون نمونه های دیگه بودند توی اون سالها .

فیلمهای : آره برقی در تکزاس _________ the hills run red __________ collector

از اون دسته از فیلمها هستند و نمونه های بیشتر هم وجود داره اگه نیاز شد براتون اسم میارم.

نکته جالب توی کل این فیلمها این بود که تمام شخصیتهای آدم کش بخاطر چهره زشتی که داشتند در بچگی مورد آزار و اذیت دیگران قرار میگرفتند و مردم اونها رو مسخره میکردند و اونها برای فرار از چهره زشتی که داشتند یک ماسک برای خودشون طراحی کردند حالا این ماسک میتونسته صورت یک عروسک باشه و یا پوست صورت یک انسان واقعی در فیلم آره برقی ..

به نظر من تمام این فیلمهایی که از یک ماسک به عنوان عنصر ترسناک در فیلمهاشون استفاده می کنند جزء ضعیف ترین فیلم های ترسناک به حساب میان.

ما فیلهای بسیار قوی ترسناک رو هم داریم که هیچ ماسکی وجود نداره ولی در کل فیلم ترس رو در وجود خودمون حس کنیم ( می تونم قویترین فیلم آره - SAW رو معرفی کنم)

من کسی هستم که واقعاً این اثر رو یک شاهکار می دونم.
در تمام قسمتهای فیلم همه چیز از اول به همدیگه ربط پیدا میکنه ولی در عین حال می تونه بی ربط هم جلوه کنه ولی در آخر به یک نقطه ختم میشن.
برنامه ریزی بسیار دقیق و پیچیده ای که در فیلم وجود داره همه رو مجذوب خودش می کنه .

برای امشب کافی هستش امیدوارم جای درستی این انشاء طولانی رو نوشته باشم وکسی باشه که کمی من رو کمک کنه تا ذهنم آروم بشه .

با تشکر از تمامی دوستان عزیز
قدیمی 09-23-2010
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

خوش اومدی دوست من .
یکی از دلائل خوبی که برای استفاده از نقاب هست رو خودت گفتی ...
از همون بچگی واسه پوشاندن خودشون استفاده میکرده اند
منتهی باز یه دلیل دیگه به نظر میتونه داشته باشه
در بعضی فیلمها این ماسک میتونه برای فرار از شناسایی شدن در مواقع بحرانی باشه
مثلا طرف کلا دیگه ماسک میزنه تا یه وقت لو نره خصوصا که اینها همیشه قاتل و خرابکارند
بعد توی این فیلمها همیشه دوست دارند خود بیننده فکر کنه و کشف کنه زوایای شخصیتی اون شخصیت اصلی فیلم رو میخوان خود بیننده روانشناسانه به ویژگیهای روحی اون شخص پی ببره و کند کاو کنه بنابراین از سمبل ماسک برای مخفی کردن شخصیت واقعی اون کاراکتر استفاده میکنند
یعنی اینکه پنهانه یعنی اینکه مشخص نیست چی توی روانشه خودت بفهم و کشف کن ...

در مورد اره شاید واقعا نشه اون رو جز ژانر ترس ناک حساب کرد
ترسناک با اون ذهنیتی که ما داریم
ترسناک احمقانه !
نه ترسناک احمقانه نیست
ژانر چندش اور نیست برخلاف تصور کسایی که ندیدن و اینطوری فکر میکنن.
من هم ندیدم اما پای صحبت علاقمندانش نشستم و قبول دارم که فیلم اموزنده و منطقی و با حساب کتابیه
صرفا از عنصر ترس به صورت بی حد و حصر استفاده نشده که دو ساعت بیننده یه هیجان کاذبی داشته باشه و تموم بشه بره پی کارش ..
واقعا سوالش اینه که چقدر واسه زندگی و زنده بودنش ارزش قائلی و بهش فکر کردی؟
چقدر زندگی واست ارزشمنده خصوصا از این به بعد ..
اون قاتل و ادم کش نیست
یاد سخن اون بزرگ ایرانی میفتم که به خلیفه عباسی فهمونده بود که اون خلیفه ی پولدار حاضره در مواقعی برای یک لیوان اب نصف داراییشو بده که بنوشش و در ادامه اگر دفع نشه حاضره نصف دیگه ی داراییشو بده که اون یه لیوان آب دفع بشه ...

قدیمی 09-23-2010
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

والا من که زیاد تو خط فیلم های ترسناک نیستم ولی خب تا اون جایی که بتونم صحبت می کنم.
مشکل اول ما ایرانی ها در برخورد با فیلم های ترسناک تفاوت نگرشمون به مقوله ترسه در مقایسه با نگرش غربی ها. مثلا ببینین ما فقط می گیم فیلم ترسناک ولی ببینین در زبان انگلیسی چی میگن:
Horror films, chillers, scary movies, spookfests, thriller films, macabre
و اینکه ما همه ی فیلم های ترسناک رو یه جا دسته بندی می کنیم در حالی که یه فیلم ترسناک می تونه مولفه های ژانر های دیگه رو هم همراهش داشته باشه.
اما خب چرا از نقاب استفاده می کنن؟ والا این سوال رو باید از خودشون پرسید اما چون تعریفشون از فیلم ترسناک اینه که باید مرکزیت رو به قسمت تاریک زندگی داد و ترس های پنهان وجود انسان ها رو آشکار کرد، شاید فکر می کنن که با نقاب بیشتر به مفهوم
dark side of life نزدیک میشن.
اما در کل فیلم ترسناکی از نظر هنری ارزشمنده که بتونه تعلیق رو به بیننده منتقل کنه نه ترس رو. مثلا شاید یکی از یه سوسک بترسه، حالا شما فکر کن از یه سوسک فیلم بگیری و یکی رو بترسونی. چه ارزشی می تونه داشته باشه. یا مثلا آدم از بریده شدن دست و پاش با اره می ترسه و چندشش میشه حالا شما بیا همچین فیلمی بساز. اما انتقال تعلیق دقیقا به معنای کشف جزئیات قسمت های تاریک زندگی و پیدا کردن ترس های پنهانه. استاد این کار هم در قدیم هیچکاک بوده و جدیدا فیلم هایی مثل Rec دارن این کار رو انجام میدن.
قدیمی 09-24-2010
Soheil_SALIB آواتار ها
تازه کار

من واقعاً خوشحالم که در بین شما دوستان فهیم هستم و میتونم از اطلاعات و نظرات شما استفاده مفیدی بکنم .

تا اینجا کمک بسیاری به من کردید تا معنی ترس یا هدف نقاب در ایجاد ترس رو متوجه بشم.
اینجا تاپیک جالبی هستش و من قول میدم پایه اصلی اینجا باشم و از تمام موضوعات فیلمهای ایران و جهان استفاده کنم برای بحث و گفتگو .

حالا من یک پیشنهاد به تمامی دوستان می کنم که یک فیلم که معرفی میکنم رو با شرایطی که میگم تماشا کنند .

من روحیه لطیفی دارم ولی تا حالا هیچ فیلمی نتونسته بود روی من , معنی واقعی ترس رو بوجود بیاره .

paranormal activity
این یک فیلم آمریکایی هستش که چند سالی اجازه اکران نداشته و در حال حاضر نسخه 9 اون هم اومده که تغییراتی در آخر فیلم دادن . که من نسخه قبل 9 رو بیشتر میپسندم .

لطفاً این شرایط رو محیا کنید و بعد به تماشای فیلم بپردازید تا واقعاً خودتون رو در موقعیت فیلم قرار بدید.
ساعت 11 یا 12 شب پنجشنبه که فرداش نخواید جایی برید چون ممکنه اثراتش نگذاره تا صبح بخوابید و یا حتی تنهایی دستشوئی برید .
( شرایط سنی واقعاً فرقی نداره چون ترس رو در وجودتون بیدار میکنه )
(زیره 18 سال هم واقعاً نبینن چون ممکنه اثرات منفی روی روحیه اونها داشته باشه)

داشتن سینمای خانواده برای صداهای جذاب که واقعاً میتونید حس کنید در صحنه هستید.

تمام چراغهای خونه رو باید خاموش کنید و هیچ نوره اضافه وجود نداشته باشه جز صفحه تلوزیون یا lcd شما.

45 دقیقه فیلم رو با دقت به صحبتهای فیلم توجه کنید و شاید برای بعضی ها کسل کننده بیاد ولی 45 دقیقه بعد اینطور نخواهد بود .

هیچ صحنه قتل خشونت خونریزی آدم کشی دست پا قطع کردن و قاتلی وجود نخواهد داشت پس خیالتون راحت.

جالبترین بخش داستان این است که از روی یک داستان واقعی ساخته شده است و در چند سال پیش واقعاً این واقعه اتفاق افتاده است.

دوست دارم نظرات کسانی که میرن این فیلم رو میبینن یا قبلاً دیدن رو هم بدونم .

آیا این فیلم ترسناک محسوب میشه ؟؟؟
یا یک نماد از وجود روح در بین ما انسانهاست ؟؟؟
شما باور دارید یا خیر !

منتظر شما دوستان گل هستم.
قدیمی 09-24-2010
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

اقا سهیل وقت بدی اومدی ! من و یونس به خاطر شروع شدن دانشگاه ها کم پیدا میشیم یونس که کلا برگشت خوابگاه
اما این فیلم رو همفکران و هم سلیقگانم بسیار پسندیده اند و از یکی از دوستان صمیمیم که این فیلم رو خیلی دوست داره درخواست کردم به احترام شما بیاد نظرش رو بنویسه
خودم هم سعی میکنم اول فیلم بنیش-منت رو که یونس بهم داد ببینم بعدش حتما این رو خواهم دید و نظرم رو میگم .

قدیمی 09-24-2010
kiana آواتار ها
kiana kiana آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال

سپاسها: : 843

1,438 سپاس در 268 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام
من فیلم ترسناک نمیبینم چون واقعا می ترسم چه زمانی که تنها باشم یا با کسی باشم باز هم می ترسم.کلا تو خط ترسناک نیستم.
من اخرین فیلمی که دیدم و خوشم امد فیلم salt بود من که خوشم امد به نظر من از انجلیناجولی این فیلم جالب بود .هیچ کس این فیلم را ندیده؟بیاد نظرش را بگه.....تا بعدا من هم نظرم را بگم.
از خودم میپرسم : ارزش قلب من از شیشه ی یک پنجره هم کمتر بود ؟

قدیمی 09-24-2010
Soheil_SALIB آواتار ها
تازه کار

واقعاً ممنونم و امیدوارم و شما و آقا یونس سرتون کمی خلوت تر بشه و براحتی بتونید در بحث ها شرکت کنید .
اون فیلم یک شاهکار هنری هستش ولی خوب اگه کمی از تاریکی بترسید مطمئناً اثراتش تا ماها روی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و تنهایی نتونید بخوابید و حتی دستشوئی برید و از پتوی خودتون ترس دارید ( این رو کاملاً جدی گفتم )

در مورد صحبت kiana عزیز واقعاً ممنونم که نظرتون رو گفتید .
مطمئن باشید بحث های ما فقط رو فیلمهای ترسناک نخواهد بود و در مورد تمام فیلمها بحث خواهیم کرد.
آنجلیناجولی یکی از بازیگران محبوب من هستش که تمام فیلمهاش رو میبینم .
تام رایدر و وانتد جزء اون دسته از فیلمهایی بود که خیلی دوستش داشتم .
من معمولاً هفتگی یا ماهیانه دی وی دی های روز رو تهیه می کنم چون وقت کافی پیدا نمی کنم که برم به فروشگاه فیلم برای خرید.
( من در کرج زندگی می کنم و جایی که همیشه فیلمهام رو خرید می کنم در نزدیکی بام کرج هستش و هر وقت فرصت کنم 10 - 15 تا دی وی دی میگیرم تا بتونم هر شب ببینم چون عادت کردم هر شب یک فیلم ببینم تا خوابم ببره )
SALT در لیست من بودش برای خرید و خودم علاقه دارم ببینمش که به محض اینکه برم خرید تهیش می کنم تا ببینم .
فعلاً منتظر چند تا فیلم باکس آفیسی هستم تا همه رو با هم بخرم
( رزیدنت اویل 4 که با هنر نمایی بازیگران فرار از زندان یک شاهکار قراره بشه )

MBC2 - MBC ACTION - MBC Persian - و بقیه کانالهای فیلم عرب رو هم از دست ندید چون فیلمهای قدیمی و جدید بسیار زیبایی پخش می کنند.

شب همگی خوش دوستان
قدیمی 09-25-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام

کلا فیلمهای ترسناکی که ساخته میشه بالای 99% بسیار ضعیفند از نظر فنی از نظر فیلمنامه از نظر کارگردانی از نظر مفهوم و...
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
پاسخ

برچسب ها
نقد فیلم, اختصاصی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش