بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > ليگ برتر باشگاه های ایران

ليگ برتر باشگاه های ایران در این تالار به بحث و بررسی لیگ برتر فوتبال کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-08-2012
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام
اقا معین خیلی خوش امدی

خوب حالا به نظر شما زنبور میتونه تو 2دقیقه 2 تاگل بخوره

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-12-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

جدید استقلال - الاتفاق ساعت 17:20 بيست و نهم بهمن

يکشنبه 23/11/1390 14:16

مرحله دوم پلي آف ليگ قهرمانان ‌آسيا 2012
استقلال - الاتفاق ساعت 17:20 بيست و نهم بهمن

ساعت ديدار تيم‌هاي استقلال و الاتفاق در پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا مشخص شد.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حریف استقلال در مرحله دوم پلی آف لیگ قهرمانان آسیا الاتفاق عربستان است که برنده این دیدار به گروه اول لیگ قهرمانان آسیا که در آن تیم های الجزیره امارات، الریان قطر و نسف ازبکستان حضور دارند راه پیدا می کند.
دیدار تیم های استقلال و الاتفاق عربستان در تاریخ شنبه 29 بهمن ساعت 17:20 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-12-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض ابراز خوشحالي متسو پس از گلزني مجيدي

يکشنبه 23/11/1390 14:12

ابراز خوشحالي متسو پس از گلزني مجيدي

سرمربي فرانسوي الغرافه از اين که فرهاد مجيدي سرانجام توانست پس از هفت بازي رسمي در ترکيب تيمش گلزني کند، ابراز خوشحالي کرد.

الغرافه در هفته‌ شانزدهم ليگ ستارگان قطر موفق شد با درخشش فرهاد مجيدي با نتيجه‌ سه بر دو الخريطات را شکست دهد و سه امتياز حساس بيرون خانه را به دست آورد.

برونو متسو سرمربي فرانسوي الغرافه پس از پاياني بازي با بيان اين که از کسب اين پيروزي پر گل خوشحال است، گفت: از اين که توانستيم پس از چند هفته‌ ناکامي سرانجام طعم پيروزي را بچشيم و خودمان را از شرايط بحراني نجات دهيم، خوشحالم. در اين بازي توانستيم با درخشش هر دو مهاجم جديدمان سه گل به ثمر برسانيم. از اول فصل تاکنون چنين پيروزي پر گلي را به دست نياورده بوديم و اين خوشحالي مرا دو چندان مي‌کند.

متسو درباره مجيدي که در اين ديدار پس از هفت بازي رسمي ‌ سرانجام پايش به گلزني باز شد و دو گل به ثمر رساند گفت: از اين که فرهاد توانست سرانجام در اين ديدار پايش به گلزني باز شود، خوشحالم. او بازيکن بسيار خوبي است و در اين هفته‌ها فقط شانس با او يار نبود که نتوانست براي تيمش گلزني کند. اين دو گل مي‌تواند روحيه او را بالا ببرد و در ادامه رقابت‌ها عملکردش را بهتر کند. تاردلي هم نمايش خوبي داشت و مطمئنا با اين گلي که به ثمر رساند روحيه او بالا خواهد رفت و در بازي‌هاي بعدي بهتر کار خواهد کرد.

سرمربي فرانسوي الغرافه درباره تماس فدراسيون فوتبال سنگال براي عقد قرارداد دوباره با او گفت: آن‌ها با من تماس گرفتند، اما هنوز هيچ مذاکره‌اي صورت نگرفته است.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-13-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض برهاني: اين بار نظر کي‌روش را جلب مي‌کنم

دوشنبه 24/11/1390 11:13

برهاني: اين بار نظر کي‌روش را جلب مي‌کنم

مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: اين بار نظر کي‌روش را جلب و پيراهن تيم ملي را بر تن مي‌کنم.

آرش برهانی در خصوص دعوتش به تیم ملی و اینکه از چه زمانی به تیم ملی دعوت نمی شد، عنوان کرد: وقتی کی‌روش سرمربی تیم شد به اردو دعوت شدم اما خط خوردم و بعد از شش، هفت ماه دوباره دعوت شدم. خدا را شکر می کنم و خیلی خوشحال هستم.
وی افزود: دفعه قبل که دعوت شدم چون تازه از امارات بازگشته بودم در اردوی تیم ملی نتوانستم خودم را نشان دهم ولی اکنون شرایط خیلی خوبی دارم و می توانم نظر کی‌روش را جلب کنم.
برهانی در ادامه درباره بازی دیدار شنبه آینده استقلال با الاتفاق عربستان در مرحله دوم پلی آف لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازی سختی داریم. برانکو مربی‌ای که است که من ۵،۶ سال در اردوهای تیم ملی با او کار کردم. تیم های برانکو از نظم خاصی برخوردار هستند و او فوتبال ایران را به خوبی می شناسد و به همین دلیل این کار استقلال را سخت می کند.
مهاجم استقلال در پایان درباره شرایط خودش گفت: تمام سعی و تلاش خود را به کار می گیرم تا اول تیم موفق شود و سپس به گلزنی فکر می کنم.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
کاربران زیر از mohammad.90 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 02-13-2012
SOHRAB_HAZHII آواتار ها
SOHRAB_HAZHII SOHRAB_HAZHII آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 1,057

1,792 سپاس در 899 نوشته ایشان در یکماه اخیر

تا وقتی اینجوری جلوی دروازه پاش می پیچه
میخوره زمین تیم ملی بی تیم ملی

مدتهاست دلم هوای تورا داردوبی هوا نفس میکشم
کاربران زیر از SOHRAB_HAZHII به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 02-13-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض گزارش تمرين امروز صبح آبي پوشان

دوشنبه 24/11/1390 13:19

گزارش تمرين امروز صبح آبي پوشان

تمرين نوبت صبح استقلال در غياب 4 بازيکن اين تيم برگزار شد.

تمرین نوبت صبح تیم استقلال از ساعت 10 امروز در ورزشگاه دستگردی برگزار شد. بازیکنان استقلال که بعد از دیدار با ذوب آهن به مدت 2 روز استراحت کرده بودند امروز در سالن وزنه مجموعه دستگردی به مدت 60 دقیقه به انجام کارهای بدنسازی پرداختند.

مهدی رحمتی، عمران زاده، فریدون زندی و محسن یوسفی غایب بودند. تمرین نوبت بعد از ظهر استقلال از ساعت 16 برگزار می شود.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-13-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض تيموريان: ارديبهشت 91 مي‌توانم بازي کنم

دوشنبه 24/11/1390 13:21

اگر به چشم خوردن باشد چرا رئال و بارسلونا چشم نمي‌خورند؟

بازيکن تيم فوتبال استقلال گفت: با توجه به وضعيتي که دارم از ارديبهشت 91 مي‌توانم بازي کنم.

آندرانیک تیموریان در مورد آخرین وضعیتش صحبت های زیر را مطرح کرد:
* وضعیت پایت چطور است؟
قرار است چهارشنبه نزد پزشک جراحم بروم تا معاینه جدید روی انگشت پایم صورت گیرد. فعلا پایم در آتل گچی است.
* فکر می کنی چه موقع به بازی ها برسی؟
احتمالا اردیبهشت 91 می توانم بازی کنم. باید ببینم وضعیت پایم در فروردین چطور می شود. خوشبختانه الان درد ندارم.
* از چه زمانی می توانی تمرین کنی؟
فعلا نباید تمرین کنم.
* یک انگشت پا تو را به چه روزی را انداخته است...
نمی دانم چه بگویم. با دکتر رضایی نزد دکتر کیهانی رفتم و ایشان گفت سه هفته پایت در گچ باشد اما متاسفانه استخوان پایم کنده و مانع استخوان سازی شده بود و مجبور شدیم آخرین راه که عمل جراحی بود را انتخاب کنیم.
* با این شرایط تیم ملی را هم از دست دادی.
خوشبختانه تیم ملی به مرحله بعدی صعود کرده و مشکلی ندارد. برای بازی های مرحله دوم می رسم.
* اما تا بهبود پیدا کنی به لحاظ بدنی افت می کنی؟
مصدومیت زمان و مکان ندارد و ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید.
* خودت در این مصدومیت مقصر نیستی؟
نه، من وقتی پایم ضرب خورد فکرش را نمی کردم استخوان پایم شکسته باشد.
* اکنون که نیستی استقلال افت کرده است...
نه این طور نیست و این موضوع ربطی به من ندارد. البته اگر همه مهره ها باشند تیم بهتر کار می کند.
* تو هم فکر می کنی استقلال چشم خورده است؟
نه این حرف ها نیست. پس چرا تیم های منچستر و رئال و بارسلونا چشم نمی خورند. این در فوتبال ایران باب شده و کاری هم نمی توان کرد. فشردگی مسابقات، زمین های تمرینی نامناسب همگی در افت یک تیم و مصدومیت هایی که پیش می آید نقش دارد
* صدر جدول را هم از دست داده اید؟
این مسئله جبران می شود.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-13-2012
Milad78 آواتار ها
Milad78 Milad78 آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 4

37 سپاس در 20 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Milad78 به Yahoo ارسال پیام فرستادن پیام با Skype به Milad78

داش پوریا استقلال سرور مااست ما تا عبد طرفدارشیم
قدیمی 02-13-2012
Milad78 آواتار ها
کاربر عادی

جدید

باشگاه استقلال از مجتبي جباري به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت مي‌کند. باشگاه استقلال قصد دارد از مجتبي جباري به دليل مصاحبه بعد از بازي اين تيم مقابل پاختاکور به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت کند.
علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال با اعلام اين خبر به خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس گفت: با توجه به صحبت هاي مطرح شده از سوي جباري اين بار سعي مي کنيم جور ديگري به قضايا نگاه کنيم. بايد به يک بازيکن ثابت شود که برخي مسائل به بازيکنان ربطي ندارد و وقتي باشگاه اين را مي گويد و گوش نمي دهد بايد از طريق فدراسيون فوتبال هم اين مسئله به بازيکن تاکيد شود. به همين دليل از جباري به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت مي کنيم. گزارش تمرين آبي پوشان تمرين تيم فوتبال استقلال امروز در شرايطي برگزار شد که بازيکنان اصلي به استراحت پرداختند. تيم استقلال از ساعت 16 امروز در حالي تمريناتش را برگزار کرد که بازيکنان اصلي که در ديدار مقابل پاختاکور به ميدان رفته بودند به استراحت پرداختند. البته تعدادي از بازيکنان استقلال امروز در سالن وزنه ورزشگاه صنايع دفاع به کار بدنسازي پرداختند. * پرويز مظلومي با لباس شخصي در محل تمرين آبي پوشان حاضر شد و به بازيکنان در خصوص بازي با تراکتورسازي توصيه هايي را انجام داد. وي از بازيکنان خواست در ديدار روز يکشنبه براي برد به زمين بروند زيرا پيروزي در اين بازي استقلال را مدعي نايب قهرماني و حتي قهرماني نگه خواهد داشت. *فرهاد مجيدي به دليل مصدوميت در تمرين امروز نيز غايب بود. با توجه به تمرين سبک استقلال که فردا انجام مي شود بعيد است اين بازيکن تيمش را در ديدار با تراکتور سازي همراهي کند. *از بازيکنان اصلي استقلال تنها آشوبي و شيرزاد با ديگر استقلالي ها تمرين کردند. آشوبي در تمرين روز گذشته حضور نداشت. * مجتبي جباري پا به پاي ديگر استقلالي ها تمرين کرد. * منصور پورحيدري در تمرين امروز حضور داشت و دقايقي با مظلومي صحبت کرد. * بازيکنان استقلال که از دريافت پاداش پيروزي در دربي خوشحال بودند در اين خصوص صحبت مي کردند. پاداش دو و نيم ميليوني روز گذشته به حساب آبي پوشان واريز شد. * محور اصلي تمرين آبي پوشان شوت به سمت دروازه و فوتبال تاکتيکي بود که يورگن گده اين مراحل را زير نظر داشت. استقلال از ساعت 19 روز يکشنبه در ورزشگاه آزادي به مصاف تراکتور سازي خواهد رفت. حجازی و فتح الله زاده در اسلواکی سایت گل- علي فتح الله زاده و ناصر حجازي شب گذشته راهي اسلواكي شدند تا ديدار حساس تیمهای استرادا و اسلوان براتیسلاوا را از نزديك تماشا کنند. ناصر حجازي مدتي به عنوان مدير فني تيم دي استرادا فعاليت مي‌كرد و از همين رو مدير عامل اين باشگاه كه يك ايراني است از وي و فتح الله زاده براي تماشاي این بازی دعوت به عمل آورده است. گفته مي‌شود اين دو نفر براي تماشاي قابليت‌هاي فني بازيكني به نام قادر حسن كه اصليتي فرانسوي دارد و در تيم دي استرادا بازي مي‌كند در ورزشگاه حضور پيدا مي‌كنند. پیروزی 7 گله استقلال در کردان تيم فوتبال استقلال تهران در پایان اردوی خود در کردان، عصر امروز از ساعت 15 به مصاف تيم دسته سومي ماشين‌هاي صنعتي آت‌سو رفت و موفق شد 7 بر صفر اين تيم را شكست دهد. گل‌هاي استقلال را در اين ديدار مهرشاد مؤمني سه گل، آرش برهاني دو گل، پژمان منتظري و دوس‌سانتوس به ثمر رساندند. گل زني دوس سانتوس از نکات عجیب این بازی بود! وي كه به دليل مصدوميت تنها با مربي بدنساز كار مي‌كرد به دليل مصدوميت مهرشاد مؤمني و 10 نفره شدن و كمبود يار استقلال به زمين رفت و در عرض دو دقيقه موفق شد يك گل براي آبي پوشان به ثمر برساند. در پايان بازي پرويز مظلومی از عملكرد مهدي اميرآبادي انتقاد و در حضور ساير بازيكنان اين بازيكن را جريمه كرد و از او خواست تا دور زمين بدود. اميرآبادي كه به اين تصميم مظلومي معترض بود از سرمربي استقلال خواست دليل اين جريمه را به او بگويد اما مظلومي از او خواست تنها به دويدن دور زمين بپردازد. مظلومي: به خاطر وقفه‌هاي ليگ سه بار براي اردو به كردان رفتيم سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: وقفه‌هاي ليگ باعث شده براي سومين براي به کردان بياييم و اردو برگزار کنيم. مظلومي پس از ديدار تدارکاتي مقابل يک تيم دسته‌ سومي و حضور خبرنگاران صحبت‌هاي زير را مطرح کرد. در اين هفته روي نقاط ضعف و قوت کار کرديم و خوشبختانه تيم به آن چيزي که خواستيم دست پيدا کرد. متأسفانه با توجه به نبودن چند بازيکن و ملي‌پوشان ما کمي دچار مشکل شديم که اين مسئله روي کار تأثير داشت اما آنها در تهران به ما اضافه مي‌شوند و مي‌توانند در کارهاي تاکتيکي شرکت کنند. جباري، مجيدي و شريفات در تهران خود را به ساير بازيکنان مي‌رسانند. وی افزود: به هر حال اين اتفاقي است که به خاطر بازي تيم ملي افتاد. اين سومين بار است که بازيکنانمان را به اردو مي‌آوريم و خيلي از تيم‌ها از اين تعطيلي‌ها متضرر شدند. استقلال هم همينگونه است و اين وقفه‌ها شرايط‌مان را دشوار مي‌کند. سرمربي تيم فوتبال استقلال در مورد تیم ملی گفت:مقابل عمان خوب نبوديم و احساس مي‌کنم بچه‌ها تصور مي‌کردند صعودشان قطعي شده و به همين خاطر فشاري به تيم حريف نياوردند. مشکلاتي را در تيم ديدم که بايد حل شود و بارها گفته‌ام وقتي يک بازيکن زياد در ترکيب قرار نمي‌گيرد و به يکباره به او بازي مي‌دهند دچار مشکل مي‌شود. آشوبي، مبعلي و سايرين خوب کار کردند و عملکردشان مطلوب بود. فتح‏الله‏زاده: سه بازی را ببرید 10 میلیون بگیرید! سرپرست باشگاه استقلال در جمع بازيكنان اين تيم در كردان اعلام كرد در صورت پيروزي در سه ديدار آينده 10 ميليون از مبلغ قرارداد را زودتر پرداخت مي‌كند. علي فتح الله زاده روز گذشته در اردوي استقلال در كردان حاضر شد.وي كه جمعه هفته گذشته نيز در جمع آبي پوشان حاضر شده بود، ديروز به بازيكنان اين تيم اعلام كرد در صورتي كه 3 بازي آينده خود را با پيروزي پشت سر بگذارند، 10 ميليون از قراردادشان را زودتر از موعد مقرر پرداخت مي كند.استقلال در سه بازي آينده خود در ليگ برتر با تيم هاي صباي قم، پرسپوليس و تراكتورسازي بازي دارد.تيم استقلال دو روز گذشته طبق اعلام سايت باشگاه پشت درهاي بسته تمرين كردند. آبي پوشان امروز عصر نيز ساعت 16:30 در كردان مقابل تيم دسته دومي داماش كرج ديدار تداركاتي برگزار مي كند. اميرآبادي: دنيايي انگيزه دارم اردوي كردان فرصت خوبي را در اختيار استقلال گذاشته است تا چند روزي به دور از حاشيه در فضايي آرام به تمرينات بدنسازي و تاكتيكي بپردازيم. مهدي اميرآبادي در گفتگويي با سايت رسمي باشگاه استقلال گفت: در تعطيلات ليگ برتر به خاطر حضور تيم ملي در تورنمنت غرب آسيا كادر فني تصميم به برگزاري اردوي هفت روزه در كردان گرفت و با تمرينات فشرده‌اي كه پشت سر گذاشته‌ام پيشرفت محسوسي نسبت به قبل به وجود آمده است، به طور حتم تا زمان برگزاري ديدار مقابل صباي‌قم به ايده‌آل ترين شرايط مي‌رسيم. ديدار در قم اگر چه سخت خواهد بود اما به طور حتم با تدابير كادرفني و تلاش بازيكنان مي‌توانيم با نتيجه‌اي خوب به پيشواز دربي برويم. اميرآبادي در پايان گفت: در فصل اخير انگيزه‌هاي زيادي دارم و مي‌خواهم بهترين نمايش‌ها را در تركيب استقلال به نمايش بگذارم، براي همين خواسته با جديت در تمرينات شركت مي‌كنم و قول مي‌دهم با تمام وجود در خدمت استقلال باشم. باشگاه فوتبال استقلال تهران از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد پرش به: ناوبری, جستجو برای دیگر کاربردها، استقلال (ابهام‌زدایی) را ببینید. استقلال نام کامل باشگاه باشگاه فوتبال استقلال تهران لقب (ها) پسران آبی[۱]اس اس[۲]تاج[۳]آبی‌پوشان[۴] تاریخ تأسیس ۲ مهر ۱۳۲۴[۵] با نام دوچرخه‌سواران نام ورزشگاه ورزشگاه آزادی(گنجایش:۹۰،۰۰۰ نفر)[۶] مالک سازمان تربیت بدنی مدیرعامل علی فتح‌الله‌زاده مربی پرویز مظلومی لیگ جام خلیج فارس، اوّل آدرس اینترنتی fcesteghlal.ir افتخارات ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی و ۲مقام سومی در لیگ قهرمانان آسیا، ۷ قهرمانی در لیگ ایران، ۵ قهرمانی در جام حذفی لباس اول لباس دوم لباس سوم فصل جاری ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران باشگاه فوتبال استقلال تهران یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیانگذاری شده‌است. استقلال پیش از انقلاب ایران تاج نام داشت.[۳] باشگاه فوتبال استقلال بعد از باشگاه راه‌آهن قدیمی‌ترین تیم باشگاهی در ایران به حساب می‌آید.[۷] این باشگاه هم‌اکنون در لیگ برتر ایران بازی می‌کند. استقلال با دو قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا (۱۹۷۰ و ۹۱-۱۹۹۰) و دو نایب قهرمانی (۹۲-۱۹۹۱ و ۹۹-۱۹۹۸) و دو مقام سومی (۱۹۷۱ و ۲۰۰۲) پرافتخارترین باشگاه فوتبال ایران در رقابت‌های آسیایی و دومین باشگاه پرافتخار تاریخ قاره آسیا محسوب میشود. [۳][۸][۹] استقلال همچنین با هفت قهرمانی در بالاترین دسته فوتبال ایران (لیگ منطقه‌ای یک بار، جام تخت جمشید یک بار، لیگ قدس یک بار، جام آزادگان ۲ بار و لیگ برتر ۲ بار) دومین تیم پرافتخار در لیگ ایران و با ۵ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی، پرافتخارترین تیم در جام حذفی ایران است. رقیب سنتی این باشگاه، پرسپولیس است. این دو باشگاه پرطرفدارترین و پرافتخارترین تیم‌های فوتبال ایران و برگزارکنندهٔ شهرآورد تهران هستند.[۳] فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را پس از الهلال عربستان و یوکوهاما مارینوس ژاپن، سومین باشگاه برتر فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کرده‌است.[۱۰] همچنین این فدراسیون، باشگاه فوتبال استقلال را با ۵۹۳ امتیاز در رتبه ۲۸۰ مین باشگاه جهان در طی ۱۰ سال گذشته قرار داد که بر این اساس بعد از باشگاه سپاهان که در رده ۲۳۷ جهان قرار دارد، تیم استقلال تهران دومین باشگاه فوتبال برتر ایرانی در طی ۱۰ سال اخیر می‌باشد.[۱۱] همچنین این باشگاه در مجموع امتیازات تیم‌ها در تاریخ لیگ برتر، در رتبه نخست قرار دارد و در مجموع تمام ادوار لیگ برتر ایران صاحب بیشترین گل زده و بیشترین برد میباشد.[۱۲] محتویات [نهفتن] ۱ تاریخچه ۱.۱ دوچرخه سواران ۱.۲ تاج ۱.۳ استقلال ۲ نام، نماد و رنگ ۳ هواداران و هماوردان ۳.۱ شهرآورد تهران ۴ ورزشگاه و دارایی‌ها ۵ آمار و رکوردها ۵.۱ فصل‌های اخیر ۶ تیم‌های دیگر ۶.۱ خانواده تیم‌های تاج ۶.۲ تیم‌های پایه ۶.۳ تیم زنان ۷ دست‌آوردها ۷.۱ کشوری ۷.۲ آسیایی ۷.۳ سقوط به دسته سه ۸ بازیکنان ۸.۱ بازیکنان کنونی ۸.۱.۱ بازیکنان زیر ۲۳ سال ۸.۱.۲ بازیکنان زیر ۲۱ سال ۸.۲ بازیکنان پیشین ۸.۳ بازیکنان جام جهانی ۸.۴ کاپیتان‌ها ۹ مربیان ۹.۱ کادر کنونی ۹.۲ مربیان برجسته پیشین ۱۰ مدیران ۱۱ منابع ۱۲ پیوند به بیرون ۱۲.۱ اخبار ۱۲.۲ رسمی ۱۲.۳ هواداران تاریخچه [ نوشتار اصلی: تاریخچه باشگاه فوتبال استقلال تهران دوچرخه سواران [ نشان پیشین باشگاه تاج در سال ۱۳۲۳ تعدادی از دوچرخه‌سواران باسابقه و عنوان دار قهرمانی کشور با تصمیم برای ایجاد یک مرکز گردهمایی دوستانه و سازماندهی فعالیت‌های مرتبط با دوچرخه‌سواری نام «کلوپ دوچرخه سواران» را بگزیدند. [۱۳] باشگاه دوچرخه سواران در ۴ مهر ۱۳۲۳ توسط چند جوان نظامی و دانشجوی دوچرخه‌سواری در تهران تاسیس شد و در ابتدا فقط به دوچرخه‌سواری اختصاص داشت. اما بعدا رشته‌های دیگر از جمله فوتبال نیز به به فعالیت‌های باشگاه اضافه شدند و این درحالی بود که علی دانائی‌فرد باشگاه فوتبال نور را هدایت می‌کرد که بعد از شکست تیم کارگر آبادان مورد توجه دوچرخه‌سواران قرار گرفت و با مذاکرات قرار بر آن شد تا از آن پس تیم نور تحت عنوان تیم فوتبال دوچرخه سواران فعالیت کند.[۱۳] تیم فوتبال دوچرخه‌سواران از ابتدا با لباس آبی رنگ در مسابقات حاضر[۱۴] و در میان تیم‌های شاهین، سرباز و دارایی در رقابت‌های اصلی فوتبال ایران بازی می‌کرد[۱۳]. اولین بازی رسمی تیم دوچرخه سواران در ۱۵ اسفند ۱۳۲۸ و در برابر تیم شاهین و در حضور بیش از ۲۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه امجدیه برگزار شد که در آن دیدار تیم دوچرخه سواران توانست با نتیجه ۱-۰ پیروز شود.[۱۴] تاج [ تیم قدیمی تاج، منصور پور حیدری دومین نفر نشسته از چپ در سال ۱۳۲۸ پرویز خسروانی امتیاز باشگاه دوچرخه‌سواران را در اختیار گرفت و نام آن بعد از بحث و رای‌گیری بین اعضای هئیت مدیره به «تاج» تغییر و به ثبت رسید. مدیر باشگاه، سروان پرویز شیخوان بود. حضور افرادی نظیر اسدالله علم، نخست وزیر وقت در هئیت مدیره باعث شد تا بودجه قابل توجهی در اختیار باشگاه قرار گیرد. [۱۳] استقلال [ پس از انقلاب ۱۳۵۷ با مشورت برخی از بازیکنان قدیمی باشگاه (ازجمله منصور پورحیدری کردنوری و جلالی) نام تاج به استقلال تغییر پیدا کرد.[۱۳] نام، نماد و رنگ [ باشگاه در سال ۱۳۲۴ با نام «دوچرخه‌سواران» بنیانگذاری شد.[۱۵][۱۶] پس از ثبت باشگاه به نام پرویز خسروانی و علی عبدالهی نوروزی، نام باشگاه با تصویب هیئت مدیره در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۲۸[۱۷] به «تاج» تغییر یافت.[۱۵] پس از وقوع انقلاب، باشگاه «استقلال» نام نهاده‌شد.[۱۵][۱۶] لباس تاج در سال ۱۳۲۸[۱۵][۱۶] رنگ لباس استقلال از آغاز، آبی بوده است[۱۵] و رنگ آبی یکی از نمادهای این باشگاه به شمار می‌رود و از این رو «آبی‌پوشان» یکی از لقب‌های باشگاه است. هواداران و هماوردان [ بازی فینال استقلال و جوبیلیو ایواتا ژاپن که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شد، با حضور ۱۲۰ هزار نفر پرتماشاچی‌ترین بازی تاریخ جام باشگاه‌های آسیا بوده‌است.[نیازمند منبع] همچنین در بازی پایانی پنجمین دوره لیگ برتر و در مقابل برق شیراز که به پیروزی ۴ بر ۱ استقلال و قهرمانی این تیم منجر شد، تعداد ۱۱۰ هزار نفر از هواداران استقلال برای دیدن قهرمانی تیم محبوبشان به ورزشگاه آمدند.[۱۸] شهرآورد تهران [ نوشتار اصلی: شهرآورد تهران نمایی از هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی در جریان ۶۹امین شهرآورد تهران، ۲۳ مهر ۱۳۸۹ بازی میان استقلال و پرسپولیس، دو باشگاه پرهوادار و پرافتخار ایران، مهم‌ترین مسابقهٔ باشگاهی فوتبال در ایران است.[۳] نخستین بازی دو تیم در روز ۱۶ فروردین ۱۳۴۷، نخستین بازی رسمی پرسپولیس بود که با نتیجهٔ بدون گل پایان یافت.[۱۹] فردای آن روز، روزنامه کیهان ورزشی (مهمترین روزنامه ورزشی آن زمان) روی جلد خود هیچ چیز از بازی ننوشت و تیتری از فوتبال دخترها داشت.[۲۰] بر خلاف گذشته، امروزه این بازی همواره با حساسیت بالا و تماشاگران زیاد همراه است و برگزاری آن بازتاب‌های زیادی در ایران دارد.[۳][۲۱] معمولاً این بازی را حدود ۱۰۰٬۰۰۰ نفر در ورزشگاه آزادی تهران تماشا می‌کنند.[۳] این شهرآورد گاهی به خشونت میان بازیکنان، و درگیری میان هواداران می‌انجامد و هولیگان‌ها به ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها آسیب می‌زنند.[۲۱][۲۲] مجله ورلدساکر در شماره ژوئیه ۲۰۰۸ خود، فهرستی از ۵۰ شهرآورد دنیا منتشر کرد؛ و شهرآورد تهران را در رتبه ۱ام آسیا و ۲۲وم جهان قرار داد.[۲۳] ورزشگاه و دارایی‌ها نوشتار اصلی: ورزشگاه آزادی تهران هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی تهراناستقلال–برق شیراز، هفته پایانی لیگ برتر پنجم استقلال هم‌اکنون برای بازی‌های خانگی خود ورزشگاه آزادی را اجاره می‌کند.[۲۴][۲۵] این باشگاه پیش از ساخته شدن ورزشگاه آزادی تهران، در ورزشگاه امجدیه (شهید شیرودی کنونی) به میدان می‌رفت. استقلال در پی بازسازی چمن ورزشگاه آزادی، در فصل ۸۲-۸۱ بازی‌های خانگی خود را در ورزشگاه تختی برگزار کرد.[۲۶] در روز ۱۶ تیر ۱۳۸۷، کلنگ کمپ اختصاصی باشگاه استقلال در پارک ارم تهران به زمین خورد.[۲۷] علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل آن زمان استقلال اعلام کرد که ارزش این کمپ ۷۰ میلیارد تومان است.[۲۸] باشگاه استقلال در تیر ۱۳۸۸، با پرداخت ۲ میلیارد تومان مالک ۱٪ از سهام بانک تات شد،[۲۹] این کار در آغاز با استقبال کارشناسان روبرو شد و اقدامی جهت سودآوری آینده باشگاه دانسته‌شد.[۳۰] در پایان سال ۱۳۸۸، استقلال به دلیل اختلاف‌های مدیریتی سهمش را با ۱۸٪ سود واگذار کرد.[۳۱] آمار و رکوردها [ نوشتار اصلی: آمار و رکوردهای باشگاه استقلال تهران فصل‌های اخیر [ نوشتار اصلی: فهرست فصل‌های باشگاه فوتبال استقلال تهران جدول زیر عملکرد کلی استقلال در ۱۰ سال اخیر را نشان می‌دهد. فصل لیگ برتر جام حذفی جامباشگاه‌ها ۸۱-۱۳۸۰ دوم قهرمان ۴/۱ پایانی ۸۲-۱۳۸۱ ۹ام ۸۳-۱۳۸۲ دوم پایانی ۸۴-۱۳۸۳ سوم ۸۵-۱۳۸۴ قهرمان انصراف حذف ۸۶-۱۳۸۵ ۴ام ۸۷-۱۳۸۶ ۱۳ام قهرمان حذف ۸۸-۱۳۸۷ قهرمان ۱۶/۱ پایانی حذف در مرحله گروهی ۸۹-۱۳۸۸ سوم ۱۶/۱ پایانی ۱۶/۱ پایانی ۱۳۸۹-۹۰ دوم نیمه پایانی حذف در مرحله گروهی ۱۳۹۰-۹۱ پایانی انتخابی تیم‌های دیگر [] خانواده تیم‌های تاج [] تاج مسجدسلیمان، سال ۱۳۵۰ در دهه ۱۳۴۰، باشگاه تاج و شاهین، اولین باشگاه‌هایی بودند که در ایران مدرسه فوتبال راه‌اندازی کردند.[۳۲] بازیکنان این مدارس فوتبال، پشتوانه‌ای برای آینده باشگاه بودند.[۳۲] باشگاه تاج در آن زمان پشتوانه مالی خوبی داشت،[۳۲] و در بیشتر شهرستان‌ها دارای شعبه بود.[۳۲][۳۳] اهواز، رشت، مسجدسلیمان و همدان از جمله این شهرها بودند.[۳۲] این شعبه‌ها، حتی پس از پیروزی انقلاب نیز بنیان باشگاه استقلال را تشکیل می‌دادند.[۳۳] یکی از شعبه‌های موفق، تاج اهواز بود که از همان ابتدا گروهی از بازیکنان خوب استان خوزستان را داشت و حتی توانست امتیاز لازم برای صعود به جام تخت جمشید ۱۳۵۲ را به‌دست‌آورد، اما چون مطابق قانون تنها یک تیم از هر باشگاه می‌توانست در بالاترین دسته بازی کند؛ (و تاج تهران نیز در این دسته بود) از صعود باز ماند.[۳۴] دو سال پیش از آن نیز، تاج مسجدسلیمان در سال ۱۳۵۰ در جام منطقه‌ای ایران شرکت‌کرده‌بود و در میان ۸ تیم، ششم شده‌بود.[۳۵] پس از انقلاب نیز، استقلال رشت (که زیر نظر شهرداری رشت بود)[۳۶] و استقلال اهواز در رده‌های بالای لیگ فوتبال ایران حضور داشتند. بعدها امتیاز استقلال رشت به پگاه گیلان فروخته شد، اما استقلال اهواز تاکنون در فوتبال ایران حضور دارد. با این که استقلال اهواز برخلاف استقلال تهران توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود[۳۷] و دو باشگاه ارتباطی با هم ندارد، گاهی «برادر» یکدیگر خوانده می‌شوند.[۳۸][۳۹] تیم‌های پایه [ تیم‌های پایه استقلال در چهار رده سنّی امید، جوانان، نوجوانان و نونهالان است.[۴۰] تیم زنان [ تیم فوتبال دختران تاج در سال ۱۳۴۹، پیش از برد ۶-۰ برابر دیهیم. باشگاه تاج، نخستین باشگاه فوتبال در ایران بود که برای زنان کلاس فوتبال تمرینی گذاشت و از پیشگامان فوتبال زنان در ایران بود.[۴۱] در تابستان ۱۳۸۷، رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال ایران از این باشگاه درخواست کرد تا در لیگ شرکت کند.[۴۲] در بهمن ۱۳۸۷، خبر بازی دوستانه تیم نوجوانان پسر و تیم دختران استقلال منتشر شد. این واقعه پس از انقلاب بی‌سابقه بود و جنجال و واکنش‌های بسیاری برانگیخت.[۴۳][۴۴] این بازی دوستانه، منجر به انحلال تیم زنان استقلال شد.[۴۵] نوشتار اصلی: فهرست افتخارات باشگاه فوتبال استقلال تهران کشوری لیگ فوتبال ایران (۷ بار)[۴۶][۴۷] جام منطقه‌ای، جام تخت جمشید، جام قدس، جام آزادگان، جام خلیج فارس ۸۸-۸۷، ۸۵-۸۴، ۸۰-۷۹، ۱۳۷۶، ۱۳۶۷، ۱۳۵۳، ۱۳۵۰ جام حذفی (۵ بار)[۴۸] ۱۳۵۷، ۱۳۷۴، ۱۳۷۹، ۱۳۸۰، ۱۳۸۷ آسیایی همچنین ببینید: باشگاه فوتبال استقلال تهران در آسیا جام باشگاه‌های آسیا (۲ بار)[۴۹][۵۰][۸][۵۱] ۹۱-۱۹۹۰، ۱۹۷۰ سقوط به دسته سه ] باشگاه استقلال تهران در سال ۱۳۷۱ با سرمربی‌گری بیژن ذوالفقار نسب[نیازمند منبع] به لیگ دسته سه سقوط کرد. ابومسلم خراسان دیگر تیمی بود که در آن فصل به طور مستقیم از دسته اول به دسته سوم سقوط کرد. استقلال فصل ۱۳۷۲ را در دسته سوم گذراند و در مرحلهٔ آخر با تیم‌های ابومسلم خراسان، شموشک نوشهر و تولی پرس قزوین رقابت کرد و با کسب نتایج لازم در فصل ۱۳۷۳ به طور مستقیم به دسته اول بازگشت و پس از سایپا به نایب قهرمانی رسید. استقلال در لیگ آزادگان سال ۱۳۷۱ که در دو گروه هشت تیمی برگزار می‌شد در گروه اول در حالی که از هر گروه دو تیم به دور نیمه نهایی صعود می‌کردند در جای سوم قرار گرفت و از صعود به نیمه نهایی بازماند اما بر اساس تصمیمات عجیب فدراسیون فوتبال در آن سال که با عنوان حمایت از تیم‌های شهرستانی مطرح شده بود پس از پایان بازی‌ها، استقلال در رقابت با تیم‌های تهرانی مشخص شده ناکام ماند تا علارغم سومی در گروه اول لیگ آزادگان از حضور در لیگ سال ۱۳۷۲ محروم شود. استقلال در سال ۱۳۷۱ از ۱۴ بازی خود ۴ برد ۸ مساوی و دو باخت کسب کرد و با ۱۶ امتیاز در گروه خود سوم شد.[۵۲] در آن هنگام برد به جای سه امتیاز، دو امتیاز محاسبه می‌شد. بازیکنان [بازیکنان کنونی [ باشگاه‌های ایرانی در هر فصل می‌توانند از ۲۲ بازیکن بزرگسال، ۸ بازیکن زیر ۲۳ سال و ۴ بازیکن خارجی استفاده کنند. فهرست زیر بازیکنان کنونی استقلال را نشان می‌دهد.[۵۳] شماره نقش بازیکن ۱ دروازه‌بان سید مهدی رحمتی ۲ دفاع خسرو حیدری ۳ هافبک مهدی امیرآبادی ۴ دفاع حمید عزیز زاده ۵ دفاع حنیف عمران زاده ۶ هافبک کیانوش رحمتی ۸ هافبک مجتبی جباری (کاپیتان دوم) ۹ مهاجم آرش برهانی ۱۰ مهاجم میلاد میداودی ۱۱ هافبک محسن یوسفی (کاپیتان سوم) ۱۲ دفاع جی لوید ساموئل شماره نقش بازیکن ۱۴ هافبک آندرانیک تیموریان ۱۶ دفاع میثم حسینی ۱۷ هافبک ژاک الونگ‌الونگ ۱٩ دروازه‌بان مهدی اسلامی ۲۰ مهاجم گوران جورکوویچ ۲۱ دروازه‌بان مهرداد محمد حسینی ۲۲ دروازه‌بان هادی زرین ساعد ۳۱ هافبک جواد شیرزاد ۳۲ هافبک فریدون زندی ۳۳ دفاع پژمان منتظری ۴۰ دفاع علی حمودی بازیکنان زیر ۲۳ سال شماره نقش بازیکن ۲۸ مهاجم توحید غلامی ٣٤ هافبک حسین علوی شماره نقش بازیکن ۳۷ مهاجم اسماعیل شریفات بازیکنان زیر ۲۱ سال شماره نقش بازیکن ۱۹ مهاجم علی صباحی ۲۹ مهاجم مهدی آخوندی بازیکنان پیشین همچنین ببینید: فهرست بازیکنان خارجی باشگاه فوتبال استقلال برای دیدن نام بازیکنان پیشین باشگاه، رده:بازیکنان باشگاه استقلال را ببینید. بازیکنان جام جهانی جام جهانی ۱۹۷۸ ایرج دانائی‌فرد حسن روشن حسن نظری آندرانیک اسکندریان ناصر حجازی جام جهانی ۱۹۹۸ علیرضا منصوریان جواد زرینچه مهدی پاشازاده پرویز برومند جام جهانی ۲۰۰۶ وحید طالب‌لو رضا عنایتی امیرحسین صادقی کاپیتان‌ها # نام دوران بازی دراستقلال دوران کاپیتانی شمارهپیراهن شاهین بیانی امیر قلعه نویی [۵۴] ۱۹۸۸-۱۹۹۷ ۱۹۹۳-۱۹۹۷ ۸ جواد زرینچه ۱۹۸۶-۲۰۰۲ ۱۹۹۷-۲۰۰۲ ۲ محمود فکری ۱۹۹۳-۲۰۰۷ ۲۰۰۲-۲۰۰۷ ۶ علی‌رضا منصوریان ۱۹۹۵-۱۹۹۷۲۰۰۳-۲۰۰۸ ۲۰۰۷-۲۰۰۸ ۱۰ فرهاد مجیدی ۱۹۹۷-۱۹۹۹-۲۰۰۷ -۲۰۰۸ ۷ مربیان نوشتار اصلی: فهرست مربیان باشگاه فوتبال استقلال تهران کادر کنونی منبع:«کادر فنی». وب‌گاه رسمی باشگاه استقلال. بازبینی‌شده در ۱۵ بهمن ۱۳۸۸. منصور پورحیدری سرپرست، مدیرفنی پرویز مظلومی سرمربی آتیلا حجازی مربی بهتاش فریبا مربی حسین ترابپور مربی دروازبان‌ها محمد رضا مولایی مربی بدنساز اکبر رضایی پزشک مدد جباری مدیر تدارکات مربیان برجسته پیشین نام دوران جام‌ها کشوری آسیایی جمع لیگ حذفی دیگرجام‌ها جامباشگاه‌ها زدراکو رایکوف ۱۳۴۸-۱۳۵۵ ۱ ۰ ۰ ۱ ۲ منصور پورحیدری ۱۳۵۸-۱۳۶۲ ۱۳۷۴-۱۳۷۵ ۱۳۷۹-۱۳۸۱ ۲ ۲ ۳ ۱ ۸ ناصر حجازی ۱۳۷۵-۱۳۷۸ ۱۳۸۶ ۱ ۰ ۰ ۰ ۱ امیر قلعه‌نویی ۱۳۸۲-۱۳۸۵ ۱۳۸۸-۱۳۸۷ ۲ ۲ ۰ ۰ ۴ مدیران مدیر دوران مدیریت پرویز خسروانی ۱۳۲۴-۱۳۴۰ پرویز شیخان ۱۳۴۰- ۱۳۵۷ علی عبدالهی نوروزی ۱۳۵۷-۱۳۶۰ کاظم اولیایی ۱۳۶۷ - ۱۳۷۵ علی فتح‌الله‌زاده از ۱۳۷۵ - اردیبهشت ۱۳۸۲ حسین قریب خرداد ۱۳۸۲ - تیر ۱۳۸۴ کاظم اولیایی تیر ۱۳۸۴ - بهمن ۱۳۸۴ حسین قریب بهمن ۱۳۸۴ - مهر ۱۳۸۵ مقداد نجف‌نژاد مهر ۱۳۸۵ - اسفند ۱۳۸۵ علی فتح‌الله‌زاده اردیبهشت ۱۳۸۶ - شهریور ۱۳۸۷ امیررضا واعظی آشتیانی شهریور ۱۳۸۷ - خرداد ۱۳۸۹ علی فتح‌الله‌زاده خرداد ۱۳۸۹ - تاکنون #MTForumBlock TR.MTForumfirst{background-image:url(http://rozblog.com/temp/music3/MTFor...row_over.png); } #MTForumBlock TR{background-image:url(http://rozblog.com/temp/music3/MTForumBlock_row.png); background-repeat:repeat-x; } #MTForumBlock TD{font-family:Tahoma; font-size:8pt; border:1px solid #CDCDCD;color:#666; height:15px; padding:3px 3px 3px 3px;} .MTForumtitle{text-align:center;} .MTForumanswer{width:40px; text-align:center;} .MTForumview{width:40px; text-align:center;} .MTForumrowtitle{padding-right:5px;} #MTForumBlock A{float:right; width:100%; height:100%; color:#666; text-decoration:none;} .style1 { text-align: center; } .style2 { text-align: right; } .style3 { border-width: 0px; } .auto-style2 { color: #EA7808; } عنوان پاسخ بازديد توسط عكس لو رفته از بازيكنان استقلال 9 823 nilak بازداشت یک مدیرعامل لیگ برتری در ارتباط با اختلاس 3000 میلیاردی 0 87 soshiana فردوسی پور:از دیشب در شوک هستم و نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی رخ داد 0 100 soshiana چرا برنامه 90 قطع شد؟! 0 60 soshiana آخرین وضعیت مصدومان استقلال از زبان دکتر رضایی 0 61 soshiana برد پیشکسوتان استقلال در مصاف با ستارگان جام جهانی98 0 63 soshiana عمران زاده:مجیدی گل میزند و ما برنده دربی میشویم 0 67 soshiana مجتبی جباری هافبک قدرتمند استقلال:نمیتوان تیمی را از پیش برنده دانست 0 59 soshiana کاپیتان اسبق استقلال:از فاصله 35 متری از روی ضربه ایستگاهی به پرسپولیس گل زدم . 0 49 soshiana ادمونداختر:گل به عابدزاده در سال 73حلاوت خاصی داشت! 0 34 soshiana کریمی:استقلال و پرسپولیس رقیبند نه دشمن/حساسیت دربی 5 الی 10 دقیقه است 0 30 soshiana استیلی مگر می‌داند که قرار است در دربی پنالتی بگیرند! 0 29 soshiana محسن قهرمانى به عنوان داور دربى معرفى شد 0 31 soshiana هافبک مصدوم پرسپولیس دربی 71 را از دست داد 0 27 soshiana فتح‌ا...زاده: پرسپولیس نصف استقلال هم امتیاز ندارد! 0 28 soshiana حوار محمد: مطمئنم استقلال داربی را راحت می‌برد 0 32 soshiana قلعه نویى: استقلال مى تواند برنده دربی 71 باشد 0 24 soshiana روشن: استقلال ۲ بر یک دربى را مى برد 0 30 soshiana نصیرزاده: پرسپولیسی ها از کجا فهمیده اند قهرمانى استقلالى است!؟ 0 32 soshiana تمرینات اختصاصى براى رحمتى 0 38 soshiana عکس بازیکنان استقلال
قدیمی 02-13-2012
Milad78 آواتار ها
کاربر عادی

جدید

استقلال بر فراز آسمان فوتبال ایران و..... بزودی آسیا

بی فرهنگ ترین تیم و بی فرهنگ ترین هواداران !!
واقعا جای تاسف داره که در کشور با تمدن و با فرهنگی مثل ایران یک تیم فوتبال با بازیکنان بی فرهنگ و
بی نزاکت هستن که آبرو واسه ایران نذاشتن اینم جدیدترین شاهکار لنگیهای بی فرهنگ ..

در حالی که اس اس تو آسیا افتحارآفرینی میکنه و اسم ایرانو میبره بالا ...

و باز هم ... فرهاد چیکارشون کرده ؟؟؟؟؟؟

استقلال باید ۶-۰ برنده میشد
ولی روز روز میداوودی نبود

ژاوی هرناندز فوتبال ایران مجتبی جباری

و این هم هوادار بی فرهنگ لنگی که نیازی به معرفی نداره

فرهاد چیکارشون کرده ؟؟؟!!!!

اس اس کهکشانی در راه است ...

اول ..... اولین برد رو باید تبریک بگم به همه اس اسیا.........

دوم ...... بازگشت میلاد رو باید تبریک بگم به همه اس اسیا...........

سوم ......... برد شاهین رو تبریک میگم به وحید طالبلو و هادی شکوری و همه شاهینیا و تسلیت میگم به همه لنگیها.........

و ... ( بقیه بمبهای حاجی )

خوش تیپ ترین چپ پای فوتبال ایران

تازه خوش تیپ ترین چپ پای فوتبال کویت هم گرفتیم

خسرو حیدری هم دوباره برگشت .. من خودم قبلا کلی تو این وبلاگ ازش انتقاد کردم هنوزم بابت رفتنش به سپاهان ازش دلخورم ولی حالا که برگشته باید حسابی سنگ تموم بذاره تا بشه همون خسرویی که قبلا دوستش داشتیم
البته خدا رو شکر اون کناریش برنگشته چونکه اصلا ازش خوشم نمیاد

و ............

بمب های فتح الله زاده یکی پس از دیگری در حال ترکیدن

و ...... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)