بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-09-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض مظلومی هم به خاطر انتقاد از قطبی محکوم شد!

به گزارش شبکه ایران،کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که تمام توان خود را برای ساکت کردن منتقدان بی‌شمار افشین قطبی به کار بسته رای خود را درخصوص تخلف سرمربی تیم استقلال تهران صادر کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلف سرمربی استقلال تهران مبنی بر عدم رعایت مفاد ماده 23 آیین نامه انضباطی اعلام شد.در این رای آمده است:«پرویز مظلومی سرمربی استقلال طی انجام مصاحبه ای با یک روزنامه ورزشی منتشره در تاریخ چهارشنبه14/5/89،بدون در نظر داشتن جایگاه تیم ملی گفتگویی انجام داده و ضمن لطمه زدن به جایگاه تیم ملی ،نسبت به سرمربی ومربی تیم ملی مطالب خلاف واقعی را بیان کرده است.

به همین دلیل کمیته انضباطی - بااستناد به بند های قانونی آئین نامه کمیته انضباطی وی را به توبیخ کتبی و درج در پرونده و پرداخت مبلغ 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

این رای به استناد ماده 15 آئین نامه انضباطی با رعایت قوانین مربوطه پس از اعلام رای قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف است.

لازم به ذکر است، کمیته انضباطی در پایان رای خود تاکید کرده است:«مسلما تکرار تخلف از سوی پرویز مظلومی محرومیت از حضور و همراهی درنیمکت استقلال و سایر تنبیهات موجود در آئین نامه کمیته انضباطی را در پی خواهد داشت.»

پرویز مظلومی چندی پیش در انتقاد از افشین قطبی در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد:«فضای فوتبال ما بیشتر به سمت حاشیه گرایش دارد و رسانه‌ها باید این روند را اصلاح کنند. جمعه شب در این برنامه ورزشی سرمربی تیم ملی را آورده بودند و تصاویر بلیت سفر او به آفریقا را پخش می‌کردند، البته من به مجری این برنامه (جهانگیر کوثری) ارادت دارم اما به جای اینکه در این برنامه درباره اردوی اشتباه تیم ملی صحبت بشود و برنامه مربی تیم ملی نقد بشود از ایشان حمایت می‌کنند. الان تیم ملی تازه از اردو برگشته که بازیکن‌های من به ارمنستان می‌روند. ما هنوز ریکاوری نداشتیم و برای بازی استیل آذین عملا تمرینی برای هماهنگی انجام نمی‌دهیم. به نظر من آقای قطبی یا باید این بازی را در تهران برنامه‌ریزی می‌کرد یا حداقل اینکه از مسئولان لیگ می‌خواست بازی‌های لیگ را یک روز عقب بیاندازند. من چگونه می‌توانم از بازیکنی که چهارشنبه بازی کرد در روز جمعه استفاده کنم آن هم بدون تمرین؟درست است که آقای قطبی بابت نتایج تیم ملی پاسخگو باشد اما ما هم باید به 20 میلیون استقلالی جواب بدهیم و توقع هواداران از من مظلومی زیاد است. من به آقای فتح‌الله‌زاده صحبت کردم و هر تصمیمی که باشگاه بگیرد ما اطاعت می‌کنیم. ایشان می‌توانستند از ما کمتر بازیکن بگیرند یا کار دیگری بکنند.»

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص قطبی گفت:« یک مربی را از روی کارنامه‌اش می‌سنجند، آقای قطبی کارنامه قابل توجهی ندارد. ایشان از سالی که با پرسپولیس قهرمان شدند قرار بود بعد از بازی استقلال اهواز که 4 بر یک شکست خوردند اخراج بشوند اما آقای کاشانی ایشان را اخراج نکرد، پس کاشانی تیم را قهرمان کرده است! سطح فوتبال ما خیلی بالاست و ما نباید کمک مربی کره جنوبی را سرمربی تیم ملی خودمان می‌کردیم. فوتبال ما فراتر از آسیاست و آدمی با کارنامه قطبی نباید سرمربی تیم ملی بشود.»

منبع: ایران
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-10-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Cool جواب «نه» قطبی به درخواست عجیب آندو

آندو که برای عقد قرارداد با بلکبرن احتیاج به یک مسابقه ملی دیگر دارد، تلاش زیادی کرد تا با تیم ملی به ارمنستان برود.

شب قبل از پرواز تیم ملی به ارمنستان. تمرین تیم ملی یک مهمان ویژه دارد؛ آندرانیک تیموریان.نظاره گر تمرینات می شود تا در فرصتی مناسب با قطبی صحبت کند. مشکلی که چند روز پیش برایش پیش آمد بد جور روی اعصابش است. مشکل یک بازی ملی است تا اداره کار کشور انگلستان برایش مجوز صادر کند.

ملی پوش ایران که همه کارهایش تمام است تنها منتظر این است تا با آمدن مجوز کار، امضایش روی قرار داد با بلکبرن نقش ببندد.
بعد از تمرین تیم ملی، آندو که خستگی در چهره اش موج می زند تقاضای عجیبی از قطبی می کند:«من را هم با تیم ملی به ارمنستان ببر!»

او می خواهد هر طور شده یک بازی دیگر در کارنامه ملی اش ثبت کند تا مجوز بازی کردن در لیگ برتر انگلستان را بگیرد.اما جوابی که قطبی به او می دهد مثل آب سردی است روی سرش. مهدی محمدنبی، دبیر کل فدراسیون فوتبال زمانی که این ماجرا را می‌شنود به خبرآنلاین می‌گوید: «راستش من از این ماجرا بی‌خبر هستم. اتفاقا آقای کفاشیان هم زنگ زد و در مورد این ماجرا سوال کرد. اجازه بدهید من ببینم چه اتفاقی افتاده تا خبرش را به شما بدهم.»

بعد از حدود یک ربع، نبی تماس می‌گیرد و می‌گوید: «آندو به تمرین تیم ملی رفته بود تا از قطبی بخواهد او را به ارمنستان ببرد. اما قطبی به او پاسخ منفی می‌دهد.»

قطبی در پاسخ به خواسته آندو، به او می‌گوید که بازی با ارمنستان جزو مسابقه‌های ملی حساب نمی‌شود، در حالی که بازی با ارمنستان در روز رسمی فیفا برگزار می شود و بدون شک جزو بازی های رسمی تیم ملی به حساب می آید. اما آنچه باعث شده تا تیموریان با یک بدشانسی دیگر روبرو شود قوانین لیگ انگلستان است.

اداره کار این کشور تنها بازی هایی را جزو بازی های رسمی به حساب می آورد که در مرحله مقدماتی جام ملت های هر قاره، جام جهانی و از این قبیل باشد.این را شهراد ناظمی مدیر برنامه های اندو می گوید: «آنها فقط بازی هایی را به رسمیت می شناسند که در مراحل محتلف جام ملت ها یا جام جهانی برگزار شده باشد.اگر این طور نبود که آندو مشکلی برای امضای قرار داد نداشت.»

البته آندو به یک دلیل دیگر هم نمی توانست در سفر به ارمنستان ملی پوشان راهمراهی کند. اخذ ویزای ارمنستان در خوشبینانه ترین حالت حداقل سه روز زمان می برد و در این صورت ویزای آندو زمانی صادر می شد که تیم ملی در آستانه بازگشت به ایران بود.

سرژیک تیموریان برادر آندو در مورد ناکامی برادرش در گرفتن ویزای ارمنستان می‌گوید: «آندو به ایران آمده بود و می‌خواست با تیم ملی به ارمنستان برود. اما چون زمان کمی داشت نتوانست مشکل ویزای خود را حل کند. با این‌که ما ارمنی هستیم اما کشور ارمنستان یک سری سخت‌گیری‌های خاص خودش را دارد که همین باعث شد آندو نتواند ویزای ارمنستان را بگیرد.»

چیزی که مورد حرکت آندو بسیار عجیب است، استفاده از تیم ملی برای ثبت قرارداد یک بازیکن است. گرچه مسئولان فدراسیون فوتبال و اعضای کادر فنی تیم ملی از تصمیمی که آندو گرفته بوده بی‌خبر بودند اما همین که چنین موضوعی به فکر کسی خطور می‌کند، اتفاقی عجیب نیست؟ شاید این فکر آندو، نشات گرفته از آن باشد که قطبی پیش از این هم برای او کارهای زیادی کرده و چند بار برای این‌که آندو راحت بتواند با تیم باشگاهی خود قرارداد ببندد، برای او حتی تا انگلستان هم رفته است.

حالا تیموریان چاره ای به جز انتظار و امیدواری برای موافقت اداره کار انگلیس با بازی کردن او در لیگ جزیره ندارد.او این روز ها کمی عصبی است و تلفن همراهش را مدام خاموش و روشن می کند.آندو که زیاد علاقه ای به حرف زدن دراین شرایط ندارد در این خصوص می گوید: «حرفی ندارم که بزنم. اصلا چه چیزی باید بگویم. مشکل همانی است که مطبوعات آن را نوشته اند. باید فقط منتظر باشم. اصلا هم دوست ندارم درباره چیز های دیگر حرف بزنم.»

او اشاره ای به صحبت های رد و بدل شده اش با افشین قطبی و احتمال بازی کردنش در لیگ برتر ایران نمی کند و در قبال چنین سوالاتی روزه سکوت می گیرد. طی یکی دو روز آینده تکلیف آندو مشخص می شود. قرار است به او خبر بدهند که مشکلش حل می شود یا نه. اگر او به هر نحوی نتوانست در بلکبرن بازی کند به احتمال زیاد به لیگ ایران می آید. او پیشنهادهایی هم از تیم‌های ایرانی دارد اما هنوز به آن‌ها پاسخ نداده.

امیر قلعه نویی علاقه زیادی به جذب آندو نشان داده و این احتمال وجود دارد که این بازیکن یک فصل را در سپاهان توپ بزند.

منبع: خبر آنلاین

قدیمی 08-12-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ایران 3- ارمنستان 1؛ گلزنی مدافعان در شب درخشش رحمتی

سایت گل- تیم ملی ایران امشب در ورزشگاه تقریبا خالی هرازدان ایروان در حالی ارمنستان را برد که تا قبل از گل اول اصلا بازی قابل قبولی را ارائه نکرد. ایران در نیمه اول با یک گل عقب افتاد و در آغاز نیمه دوم قطبی چند تغییر انجام داد تا روند حرکتی تیم ملی بهتر شود. دقیقه 52 روی خطای هادی عقیلی ارمنستان صاحب ضربه پنالتی شد که ان را از دست داد. از نحوه ایستادن بازیکن ارمنستان پشت ضربه پنالتی که حتی دورخیز هم نکرد، مشخص بود که این ضربه به هدر خواهد رفت! ایران در دقیقه 67 به گل تساوی رسید و پس از این گل بود که شیرازه تیم ارمنستان از هم پاشید. گل اتفاقی نصرتی نیز پایانی بود بر بازی خوب ارمنستان که تا قبل از گل اول ایران چندین موقعیت گل را از دست داده بود و البته نباید از نقش مهدی رحمتی نیز گذشت. از دقیقه 78 نیز با اخراج جواد نکونام، تیم ملی 10 نفره شد اما ارمنستان نتوانست کار خاصی انجام دهد.

افشین قطبی حالا با این پیروزی می تواند تا حدی از انتقادات نسبت به تیم ملی و خودش را کم کند، اما ایران به جز 20 دقیقه پایانی بازی خوبی ارائه نداد و برای موفقیت تیم ملی در جام ملتهای آسیا نیاز به بازیهای بهتری است.

ایران: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری(70- سید محمد حسینی)، هادی عقیلی، جلال حسینی، حسن اشجاری(46- محمد نصرتی)، پژمان نوری، جواد نکونام، قاسم حدادی فر(46- میلاد زنیدپور)، فرزاد آشوبی(46- ایمان مبعلی)، کریم انصاری فرد(75- هادی نوروزی)، غلامرضا رضایی(89- حمیدرضا علی عسگری)

شرح گل ها:
دقیقه 40(1- صفر) : آغوان مکرچیان مدافع چپ ارمنستان سانتر بلندی را روی دروازه ایران فرستاد که توپ پس از برخورد به تیر عمودی به داخل دروازه غلتید . اشتباه مهدی رحمتی در این صحنه کاملا محرز بود.
دقیقه 67(1-1): کرنر ارسالی از سمت چپ دروازه ارمنستان را مدافع این تیم دور کرد، توپ به روی سر نکونام نشست و پاس او را عقیلی با ضربه سر دیگری تبدیل به گل مساوی کرد.
دقیقه 70(2-1): پاس تو در میلاد زنیدپور در سمت چپ به محمد نصرتی رسید و سانتر او مستقیما درون دروازه استپان غازاریان قرار گرفت. این گل مشابه گل تیم ارمنستان بود!
دقیقه 94(3-1): روی فرار هادی نوروزی، غازاریان در محوطه جریمه خطای پنالتی انجام داد و هادی عقیلی گل سوم تیم ایران را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن: سید مهدی رحمتی با مهار یک ضربه پنالتی و گرفتن حداقل 4 موقعیت گل مسلم تیم ارمنستان بهترین بازیکن زمین بود.

اتفاق ویژه: تلویزیون ارمنستان تمام اتفاقات بازی را به زبان ارمنی ثبت می کرد که باعث شد علیرضا علیفر گزارشگر بازی نتواند حتی نام یک بازیکن ارمنستان را به زبان بیاورد! علیفر برای کشف نام بازیکنان تیم ارمنستان هیچ تلاشی نکرد، در حالی که صدای گزارشگر ارمنی در پس زمینه گزارش علیفر به گوش می رسید که نام بازیکنان ارمنستان و ایران را با دقت تمام ادا می کرد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 08-12-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

حاشیه های بازی ایران و ارمنستان

سایت گل-
*ورزشگاه 50 هزار نفری هرازدان تماشاگر زیادی را در شب بازی ایران و ارمنستان به خود ندید. تعداد زیادی از اندک تماشاگر حاضر در ورزشگاه نیز ایرانی بودند.

*تبلیغات دور زمین ورزشگاه را یک شرکت ایرانی انجام داده بود و بیشتر تابلوها تبلیغ محصولات ایرانی بود. این اتفاقی است که در بسیاری از بازیهای دوستانه اخیر تیم ملی در خارج از کشور دیده می شود.

*چمن ورزشگاه اصلا کیفیت خوبی نداشت و در حد استاندارد یک ورزشگاه ملی نبود. موقع نواختن ضربه پنالتی هادی عقیلی نیز در محوطه جریمه حسابی گرد و خاک به پا شد!

*کیفیت تصویربرداری مسابقه بسیار ضعیف بود، البته از دقیقه 10 به بعد اوضاع کمی بهتر شد. با دیدن تصاویر اوایل بازی یاد بازیهای قدیمی باشگاههای تهران در دهه 60 افتادیم که گاهی از تلویزیون پخش می شود.

*تلویزیون ارمنستان تمام اطلاعات بازی را به زبان ارمنی ثبت می کرد و این موضوع باعث شد تا گزارشگر شبکه 3 گزارش سرد و بی روح را ارائه دهد. البته سر زدن به سایتهای اینترنتی و خبری و پیدا کردن نام بازیکنان ارمنستان حتی در بین دو نیمه نیز کار سختی نبود، اما علیفر تا پایان بازی نام یک بازیکن ارمنستانی را نبرد. علیفر در نیمه اول حتی به نام قاسم حدادی فر هم اشاره ای نکرد!

*اعتراض بازیکنانی مثل مبعلی و نکونام به داور بیش از حد بود، طوری که کارت زرد اول نکونام به دلیل اعتراض به داور بود که باعث شد تا وی 12 دقیقه قبل از پایان بازی با گرفتن کارت زرد دوم اخراج شود.

*محمد نصرتی پس از اخراج نکونام کاپیتان تیم ملی شد. جالب اینکه نکونام پس از گرفتن کارت قرمز ابتدا به سوی نصرتی رفت و پس از بستن بازوبند به بازوی وی زمین را ترک کرد!
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-12-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

هشتمین برد افشین امپراطور با تیم ملی!

سایت گل- افشین قطبی سرمربی تیم ملی ایران در هفدهمین باری که روی نیمکت تیم ملی نشسته بود هشتمین برد را در کارنامه اش ثبت کرد. تیم ملی در دوران 13 ماهه مربیگری قطبی، تاکنون 17 بازی ملی انجام داده است که 7 برد، 4 تساوی و 5 باخت بدست اورده است. برد مقابل امارات، بوسنی،ایسلند، اردن، کره شمالی، سنگاپور، تایلند و ارمنستان پیروزی های قطبی با تیم ملی است.

همچنین افشین قطبی با 17 بازی ملی که مربی تیم ملی بوده است، با رکورد قلعه نوعی مساوی در تیم ملی برابری کرد. عملکرد قلعه نوعی در تیم ملی 10 برد، 6 مساوی و یک باخت بوده است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-14-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض پاي صحبت نكونام پس از بازي با ارمنستان

نكونام در مصاحبه اختصاصی با گل: براي حفظ احترام کاپیتانی بازوبند را روي بازوي محمد بستم

زمين ورزشگاه هرازدان سفت و خشك بود و واقعا بازي كردن در آن زمين كار دشواري است. بايد به بازي در آن زمين عادت داشته باشي تا بتواني به راحتي در آن بازي كنيد.

سايت گل ـ جواد نكونام كاپيتان تيم ملي ايران در بازي با ارمنستان توسط داور از زمين اخراج شد. كاپيتان ايران داور را متهم به جانب‌داري تيم ارمنستان مي‌كند و اعتقاد دارد كه تيم ايران نمايش خوبي از خود نشان داد كه داور به خواسته‌اش نرساند.

*نظرت درباره بازي با ارمنستان چيست؟
ارمنستان تيمي هم نام ايران نيست و ما بايد با تيم‌هايي بهتر از اين بازي كنيم. در نيمه اول آنها بهتر از ما بودند زيرا زمين مسابقه واقعا بد بود و آنها به شرايط زمين آشنايي داشتند اما هر چه از بازي گذشت اين تيم ايران بود كه بهتر شد و در نهايت توانستيم برنده بازي شويم.

*چرا ايران در نيمه اول خوب نبود؟
زمين مسابقه عامل اصلي بود. زمين ورزشگاه هرازدان سفت و خشك بود و واقعا بازي كردن در آن زمين كار دشواري است. بايد به بازي در آن زمين عادت داشته باشي تا بتواني به راحتي در آن بازي كنيد. علاوه بر آن تيم ارمنستان در نيمه اول بهتر از ما بود و توانست روي شانس و اقبال به گلي هم برسد اما هر چه از بازي گذشت ما بهتر شديم و ارمنستان شرايط بدتري پيدا كرد،‌ يكي از دلايلي كه ارمنستان بهتر از ما در نيمه اول بود ما شناخت چنداني از اين تيم نداشتيم.

*در نيمه دوم چه اتفاقي افتاد كه بازي بهتر شد؟
به شرايط زمين آشنايي پيدا كرديم و نمي‌خواستيم اين بازي را ببازيم. نيمه دوم خيلي بهتر بوديم و ارمنستان هم ضعيف شد، در نيمه دوم بدن‌هاي بازيكنان ايران بهتر شد و توانستيم تيم برتر زمين باشيم. خود من از يك دوره بدنسازي سخت و فشرده در اوساسونا به اين بازي آمده بودم و هنوز بدنم سنگين است، من تمرينات سختي را انجام دادم و زمان مي‌خواهد تا به شرايط ايده‌آل برسم.

*ارمنستان را چطور ديدي؟
نمي‌گويم تيم بدي بودند، ارمنستان تيم خوبي بود اما بايد با تيم‌هايي مطرح‌تر از ارمنستان بازي كنيم. اين حرفي است كه مدت‌ها مي‌زنم.

*چرا از بازي اخراج شدي؟
داور بازي غيرمنطقي قضاوت مي‌كرد او با سوت‌هاي خود تمام بازيكنان ما را عصبي كرده بود و بازيكن آرامي مثل غلامرضا رضايي عصباني شده بود من هم كاپيتان تيم بودم و وقتي مي‌ديدم بازيكن تيم از نوع قضاوت داور عصبي شده‌اند آنها را آرام مي‌كردند اما خودم بايد با او حرف مي‌زدم اما گويا حرف زدن با اين داور هيچ تأثيري روي قضاوت او نداشت. او يك پنالتي را تقديم تيم ارمنستان كرد كه در آن صحنه هيچ اتفاقي رخ نداد و نوع قضاوت او نشان مي‌داد كه دوست دارد ارمنستان برنده زمين باشد.
همه صحنه‌هايي دو بازيكن با هم برخورد مي‌كردند را به نفع ارمنستان گرفت و همين مسأله بازيكنان تيم ما را عصبي كرده بود. من نمي‌خواستم روي داور تأثير بگذارم و فقط مي‌خواست او عدالت را در زمين اجرا كند. من كاپيتان تيم بودم و بايد به اين نحوه قضاوت اعتراض مي‌كردم كه او هم من را اخراج كرد، او در صحنه آخر كه دروازه‌بان ارمنستان روي هادي نوروزي خطا كرد و پنالتي شد طبق قانون بايد دروازه‌بان ارمنستان را اخراج مي‌كرد اما اين داور آن كار را نكرد، او قانون را اجرا نكرد. اما در قبال بازيكنان ايران سخت‌ترين حكم قانون را اجرا مي‌كرد. خوشحالم كه توانستيم بازي را ببريم عليرغم ناداوري كه در اين بازي بود.

*فكر مي‌كني بازي با ارمنستان چه كمكي به تيم ملي مي‌كند؟
ما نبايد روزهاي فيفا را از دست بدهيم، روزهاي فيفا براي تيم ملي ارزش زيادي دارد،‌ در همين شرايط هم از رقبايمان در جام ملت‌ها عقب هم هستيم. اين بازي حسن‌اش اين بود كه حداقل بازيكنان با هم هماهنگ شدند.

*واقعا بازي با ارمنستان ارزش داشت كه اردوي اوساسونا را در شرايط حساس رها كني و اين سفر طولاني را انجام بدهي؟
بله، ارزش‌اش را داشت. براي من بازي در تيم ملي افتخار است و هر وقت كه تيم ملي از من دعوت كند حتما مي‌آييم. اين را قبول دارم كه در شرايط حساسي اردوي اوساسونا را رها كردم اما براي من بازي در تيم ملي و پوشيدن پيراهن تيم ايران بسيار ارزشمند است.

*باز هم خبر پيشنهاد المپياكوس در رسانه‌هاي اسپانيايي مطرح شده است و آنها عنوان كرده‌اند كه اين پيشنهاد جدي‌تر از قبل است.
من هيچ اطلاعي از پيشنهاد جديد المپياكوس ندارم و اين خبر را در سايت شما ديدم. فقط مي‌دانستم كه در ماه‌هاي قبل المپياكوس من را مي‌خواهد، اما از پيشنهاد جديد خبري ندارم.

*كاماچو گفته است اجازه نمي‌دهد تا تو پيراهن اوساسونا را در بياوري؟
من باشگاه اوساسونا را دوست دارم و قصد هم ندارم كه چنين كاري را بكنم. من يكسال با باشگاه اوساسونا قرارداد دارم و به اين قرارداد پايبند هستم.

*پس بايد پرونده رفتن به المپياكوس را ببنديم.
درباره پيشنهاد جديد المپياكوس من خبري ندارم و باشگاه اوساسونا در مورد آن تصميم مي‌گيرد.

*شرايط اوساسونا را در اين فصل چطور مي‌بينيد؟
شرايط خوبي داريم و تمرينات خوبي را انجام داده‌ايم اما لاليگا ليگ ناشناخته‌اي است و نمي‌شود به طور قاطع در مورد موفقيت و ناكامي حرف زد.

*چرا بعد از اخراج شخصا به سمت نصرتي رفتي و بازوبند را روي دست او بستي؟
اولاً كه نصرتي يكي از دوستان خوب من است و بايد به او احترام مي‌گذاشتم و شخصا بازوبند را روي بازويش مي‌بستم هر بازيكن كه جايي نصرتي بود اين كار را مي‌كردم. زيرا كاپيتاني تيم ملي ايران ارزش دارد و بازيكنان بسيار بزرگي در آسيا اين بازوبند را در دست داشتند. حرمت بازوبند كاپيتاني ايران بايد حفظ شود و براي حفظ احترام بازوبند كاپيتاني تشخيص دادم كه خودم شخصا بازوبند را روي بازوي محمد ببندم.

قدیمی 08-18-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

قطبی، برنده پنهان اخراج کریمی از استیل آذین!

شبکه ایران- کمدی اخراج علی کریمی و داستان‌هایی که حول محور این اخراج در فوتبال ما طی چند روز اخیر ایجاد شده بیش از هر کسی خوشایند افشین قطبی است چرا که او از این آب گل آلود دو ماهی درشت صید خواهد نمود.

اولین ماهی درشت افتاده در تور قطبی این است که او از ادامه اصطکاکی که از اردوی اتریش با کریمی پیدا کرده بود جام سالم به در خواهد برد و دیگر این که در این آشفته بازار او توضیحی درباره خط زدن جادوگر از تیم ملی به احدی نخواهد داد. به هر حال در این شلوغی بازار مکاره فوتبال نه کریمی پیگیر این خط خوردن غیر متعارف خواهد شد و نه خبرنگاران پایپچ قطبی که چرا جادوگر را خط زدی.

اما دومین ماهی بزرگ افتاده در تور سرمربی تیم ملی رفتن وی به حاشیه امنیت برای مدتی مدید است. مساله قطبی و سفرهایش با این اوضاع فعلاً فراموش می‌شود و حتی قلقلک فردوسی پور در برنامه نود درخصوص فتوشاپی بودن عکس‌های سفرش به آفریقای جنوبی هم خیلی نمی‌تواند سوژه‌ای داغ‌تر از اخراج کریمی باشد. از طرفی دیگر وی با اعلام نتیجه نهایی کمیته استیناف واقعا نفس راحتی کشید که فعلا منتقدان فوتبال ایران به دنبال پرونده اخراج کریمی و دعوای دایی با فدراسیون فوتبال هستند و کسی کاری با او ندارد!

شاید همین هم هست که قطبی در یک اقدام عجیب البته با کمک کمیته فنی فدراسیون فوتبال امروز به اصفهان سفر کرده تا داربی زاینده رود را از نزدیک دید بزند. سوال کلیدی امروز اینست که سرمربی تیم ملی به اصفهان رفته که چه چیزی ببیند؟

او می‌خواهد بازی ملی پوشانش را که تا همین یکی دو روز پیش بیخ دل خودش بود را زیر نظر بگیرد که چی بشود؟ مربیان تیم‌های ملی دنیا معمولا از سفرهای‌شان برای نمایش بازی‌های لیگ کشورشان دنبال این هستند تا پدیده‌ها را شناسایی کنند و بازیکنانی را که کمتر در تیررس هستند اما کیفیت بازی بالایی دارند به اردوی تیم ملی فرا خوانند.

حالا قطبی به اصفهان رفته تا از بین دو تیمی که بیشترین ملی‌پوش را در بین تیم‌های لیگ برتری دارند بازیکن جدیدی را انتخاب کند! این هم از آن کارهایی هست که فقط از قطبی می‌تواند سربزند و بس.
از سوی دیگر معمولا حضور سرمربی تیم ملی باعث بالا رفتن انگیزه بازیکنان و افزایش حساسیت و هیجان بازی‌ها می‌شود.داربی اصفهان به راستی به کدام یک از اینها نیاز دارد.این نبرد به خودی خود هم جذاب است و هم حساس.

بهتر نبود امپراتور به بازی‌های شهرستان‌های دیگر می‌رفت تا با یک تیر چند هدف بزند؟ هم به آن بازی‌ها هیجان دهد و هم بازیکنان جویای نام و باانگیزه را که به دلیل پخش مستقیم نشدن بازی‌ها به چشم نمی‌آیند را زیرذره بین ببرد؟به هر حال قطبی که مدام شعار تغییر نسل در تیم ملی را می‌دهد باید در عمل هم نشان دهد که دنبال پدیده‌های جدید است نه اینکه همچنان به ساق‌های عقیلی و حسینی و خلعتبیر و رحمتی چشن بدوزد.
آنها به دلیل ملی‌پوش بودنشان آماده‌اند و مدام در چشم هستند. اما بازیکنان نفت آبادان و مس کرمان و شهرداری تبریز و ملوان کی باید زیر ذره بین سرمربی تیم ملی روند؟روح ا... عرب ، سجاد مشکل‌پور،امید ابوالحسنی،پویا سیف‌پناهی،حمید کاظمی،بختیار رحمانی،سجاد فیض‌اللهی چه زمانی باید به چشم سرمربی تیم ملی بیاند جناب امپراتور؟
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-25-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

قطبي كينه اي تر از دايي و غيره!

عصر ايران ورزشي- افشين قطبي پس از گذشت مدت زماني كه در ايران است حسابي روحيه دموكرات خود را از دست داده است و از يك ديكتاتور هم ديكتاتورتر شده است.

افشين امپراطور براي خود يك امپراطوري خطرناك تشكيل داده است كه در آن هر كس كمي حرف حق بزند و انتقاد كند، محكوم به حذف است. اين رويه اي است كه از داخل كاخ تيم ملي نيز حمايت مي شود و شاهان اصلي يعني كفاشيان و ... و تاج و ترابيان دستوراتي را نيز علاوه بر تصميمات خود قطبي به او ديكته مي كنند.

انگار هر شخصي در سيستم عجيب اين امپراطوري قرار مي گيرد مهرباني و عطوفت خود را فراموش مي كند؛ علي رضا منصوريان كه از با اخلاق ترين بازيكنان ايران بود هم وارد بازي زشت اين امپراطوري شده است و براي دعوت نكردن يك بازيكن به قطبي رو مي اندازد.

حال اين اشخاص با دعوت نكردن دو تن از بهترين هاي ليگ ثابت كردند كه كينه اي هستند و طاقت ندارند كه نظرات مخالف خود را تاب بياورند.

آنها ميداوودي و مجيدي را نه به خاطر مسائل فني كه به جهت همان كينه از ليست تيم ملي ايران خط زدند.

قطبي با اين رويه اي كه در پيش گرفته است روز به روز منفورتر مي شود و نشان مي دهد كه وي از علي دايي هم بيشتر ليست سياه دارد چون او خيلي ضعيف تر از دايي است.

میداودی که در ماه های اخیر یکی از بازیکنان ثابت تیم قطبی بود و بازی های خوبی را هم در هفته های اخیر برابر تیم های مختلف به نمایش گذاشته بعد از بازی با ذوب آهن دستش را گچ گرفت و به این ترتیب همراه تیم ملی در بازی ارمنستان نبود اما او همان هفته برای تیمش برابر استیل آذین و پیکان بازی کرد تا قطبی خشمگین از این رخداد نام او را در لیست سیاه قرار دهد.

فرهاد مجیدی هم که رابطه خوبی با اصغر حاجیلو و علیرضا منصوریان ندارد پس از اینکه برخورد ناپسندی را با سرمربی تیم ملی در ورزشگاه آزادی و در حاشیه مسابقه استقلال با نفت داشت ، شانس دعوت به اردوی تیم ملی را در آخرین لحظات از دست داد.

اين ليست سياه در آينده نيز بيشتر خواهد شد و بايد منتظر ماند و ديد كه امپراطوري ظالم قطبي و دوستان تا كجا مي خواهند پيش بروند؟

منبع: عصر ايران
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-25-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Arrow فهرست پر حرف و حدیث قطبی

افشین قطبی سرمربی تیم ملی برای 2 دیدار تدارکاتی ایران مقابل چین و کره‌جنوبی 25 بازیکن را به اردو دعوت کرد که البته فهرست جدید قطبی باز هم حرف‌و حدیث‌های مختلفی را به همراه داشته است

فهرست تیم ملی نسبت به بازی قبلی مقابل ارمنستان تغییراتی داشت که مهم‌ترین آنها عدم‌دعوت از میلاد میداوودی بود؛ در ضمن بازیکنانی مثل علی کریمی و فرهاد مجیدی باز هم در فهرست مورد نظر قطبی قرار نگرفتند. اما نکته قابل توجه دعوت از مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان، محمد غلامی و هاشم بیک‌زاده بود که البته دعوت از بیک‌زاده و تیموریان هم در نوع خود قابل نقد است.

در فهرست جدید قطبی سیدمهدی رحمتی همچنان دروازه‌بان اول است و بعید به‌نظر می‌رسد دیگر دروازه‌بان‌های ایران بتوانند تهدید جدی برای او باشند اما دعوت از میرزاپور و علیرضا حقیقی جای بحث دارد. میرزاپور در سال‌های اخیر یکی از دروازه‌بان‌های پرنوسان لیگ بوده که در بازی با استقلال هم با اشتباهات خود یکی از دلایل شکست پیکان بود ضمن اینکه علیرضا حقیقی هم در بازی با راه آهن عملکرد خوبی نداشت و بی‌جهت نبود که دایی در بازی با شاهین او را نیمکت‌نشین کرد.

ترکیب خط دفاعی نسبت به فهرست‌های قبلی تغییر چندانی نداشته و فقط هاشم بیک‌زاده جزو نفرات جدید است. این در شرایطی است که بیک‌زاده در بازی‌های این فصل سپاهان در حد یک بازیکن متوسط بوده است.در خط هافبک تیم ملی مهم‌ترین اتفاق بازگشت مسعود شجاعی است و قطبی از او در این دو بازی دوستانه استفاده خواهد کرد.

در ضمن قرار است جواد نکونام در چین و کره در اردوی تیم ملی حاضر شود. اما نکته قابل تأمل دعوت از آندرانیک تیموریان است که مدت‌ها در فوتبال باشگاهی یک بازیکن نیمکت نشین یا سکونشین بود. آندو بازیکن با تجربه و مطرحی است که سابقه بازی در جام جهانی را دارد و شاید از لحاظ بدنی نسبت به بعضی از بازیکنان تیم ملی آماده‌تر باشد ولی او مدت‌ها ست که از شرایط بازی فاصله دارد و همین موضوع باعث شده که انتقادهایی نسبت به دعوت‌شدن تیموریان وجود داشته باشد.
دست قطبی در خط حمله به‌طور کامل باز است و این برای او اتفاق خوشایندی است که در حال حاضر مهاجمانی مثل خلعتبری، غلامرضا رضایی، هادی نوروزی، کریم انصاری فرد، محمد غلامی و مهرداد اولادی در لیگ بازی می‌کنند و آمادگی قابل توجهی دارند. غلامی هم در نقش یک فوروارد قدرتی، سرزن و شوت‌زن در بین نفرات جدید تیم ملی دیده می‌شود هر چند که رسیدن به ترکیب تیم ملی برای او کار سختی است.

غایب‌های فهرست جدید
درمیان اسامی دعوت شده به تیم ملی اما جای فرهاد مجیدی مهاجم آماده استقلال خالی است و گویا قطبی فعلا قصد ندارد از او استفاده کند. سرمربی تیم ملی حتی مدت‌ها پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که سن مجیدی بالاست و ترجیح می‌دهد از بازیکنان جوان استفاده کند که البته این حرف‌های قطبی از طرف مجیدی بی‌جواب نماند و او در مصاحبه‌هایش گفت که نمی‌داند ملاک قطبی سن بازیکن است یا آمادگی بدنی. در ضمن قطبی باز هم از دعوت علی کریمی چشم‌پوشی کرد و بعید به‌نظر می‌رسد تصمیم سرمربی تیم ملی در مورد بازیکن پرحاشیه استیل‌آذین تغییر کند.

عدم‌دعوت از میداوودی مهاجم آماده استقلال هم عجیب به‌نظر می‌رسد. شایعه شده که عدم‌دعوت او به‌دلیل مسائل فنی نیست. میداوودی قبل از بازی با ارمنستان اردوی تیم ملی را به‌دلیل مصدومیت مچ‌دست ترک کرد ولی 3 روز بعد از بازی دوستانه در ایروان، در بازی استقلال و استیل آذین به میدان رفت. همین موضوع شایعاتی را به‌وجود آورد مبنی بر اینکه او عمدا اردوی تیم را ترک کرده و مصدوم نبوده است. میداوودی همچنین نسبت به امکانات اردوی اتریش مصاحبه‌های انتقادی انجام داد و علیه عباس ترابیان هم موضع گرفت و می‌گویند عدم‌دعوت از او بی‌ربط به این موضوع هم نبوده است.

اسامی بازیکنان دعوت شده
سید مهدی رحمتی، ابراهیم میرزاپور، علیرضا حقیقی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده، هادی عقیلی، محمد نصرتی، سیدجلال حسینی، حنیف عمران زاده، احسان حاج صفی، حسن اشجاری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، مسعود شجاعی، پژمان نوری، فرزاد آشوبی، ایمان مبعلی، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری، غلامرضا رضایی، میلاد زنیدپور، هادی نوروزی، کریم انصاری‌فرد، محمد غلامی و مهرداد اولادی.

منبع همشهری آنلاین

قدیمی 08-30-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb اختلاف آبی‌ها با تیم ملی شدت گرفت

عدم‌دعوت از فرهاد مجیدی و میلاد میداوودی به تیم ملی، اختلاف مسئولان باشگاه استقلال با کادر فنی تیم ملی را وارد مرحله جدیدی کرده است.
گویا صحبت‌های افشین قطبی در کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه به مذاق استقلالی‌ها خوش نیامده و آنها معتقدند که سرمربی تیم ملی با اظهارات غیرمنطقی خود سعی دارد عدم ‌دعوت از مجیدی و میداوودی را توجیه کند.

چند هفته پیش این پرویز مظلومی بود که پس از مصاحبه علیه قطبی با جریمه نقدی از سوی کمیته انضباطی مواجه شد ولی حالا نوبت علی فتح‌الله‌زاده است که به دفاع از 2بازیکن تیمش پرداخته و دلایل قطبی را برای دور ماندن مجیدی و میداوودی از تیم ملی رد کند.

حمله به قطبی و منصوریان
بعد از دعوت نشدن مجیدی شایعاتی به‌وجود آمد مبنی بر اینکه علیرضا منصوریان دستیار قطبی با این بازیکن ارتباط خوبی ندارد که این موضوع در عدم‌دعوت کاپیتان استقلال به تیم ملی نقش داشته است. نکته قابل تأمل این است که فتح‌الله‌زاده هم منصوریان را عامل دوری مجیدی می‌داند.سرپرست موقت استقلال بدون اینکه اسمی از منصوریان بیاورد، می‌گوید: «در مورد مجیدی نظر قطبی برای ما قابل‌قبول نیست.

او معتقد است مجیدی انگیزه دارد اما دعوت نمی‌شود، واقعا این حرف یعنی چه؟ قطبی با صراحت بگوید که یکی از دستیارانش با فرهاد مشکل دارد و به همین دلیل او را دعوت نمی‌کند. این حرف‌ها کدام است که بازیکن گرسنه و تشنه نیست. من نمی‌خواهم در آستانه سفر تیم ملی بیشتر از این حرف بزنم اما فقط به قطبی هشدار می‌دهم حواسش به اطرافیانش باشد.»
فتح‌الله‌زاده با لحنی عصبانی ادامه می‌دهد:« ایشان به‌عنوان سرمربی تیم ملی می‌تواند ابعاد دیگری را درنظر بگیرد اما ابعاد اصلی را درنظر نمی‌گیرد. هر مربی باید بهترین بازیکن را دعوت کند که ایشان این اصول را زیر پا گذاشته است. من می‌گویم که بعضی از اطرافیان قطبی در حال شیطنت هستند و بزرگ‌تر از دهان خود حرف می‌زنند. اگر این نوع صحبت‌ها ادامه داشته باشد ما حتما برخورد می‌کنیم.»

او در مورد عدم‌دعوت از میداوودی و حرف‌های قطبی که معتقد است مصدومیت این بازیکن تمارض بوده است، می‌گوید:« اصلا اینطور نیست که میلاد تمارض کرده باشد. دست او آسیب دیده بود و به قطبی هم این موضوع را گفت، در ضمن سرمربی تیم ملی هم اجازه ترک اردو را به میلاد داد. میداوودی با همان دست آسیب دیده برای استقلال بازی کرد و چرا باید انگ تمارض به او زده شود. پس من می‌توانم بگویم ایمان مبعلی که قبل از بازی با سپاهان گفت زانویش درد می‌کند و ما او را در ترکیب قرار ندادیم و اکنون که با تیم ملی در حال تمرین است، برای استقلال تمارض کرده است.»

منصوریان علیه فتح‌الله‌زاده
منصوریان هم بعد از اتفاقات چند روز اخیر، جواب فتح‌الله‌زاده را می‌دهد ولی او هم اسمی از سرپرست موقت استقلال نمی‌آورد. منصوریان می‌گوید: «مجیدی مانند برادر کوچک من است. اینکه جریاناتی باشد که نبود او و میداوودی به سمت اصغر حاجیلو یا من سوق پیدا کند به هیچ وجه درست نیست.
من یکی از بانی‌های حضور مجیدی در استقلال بودم و هنوز چک 10 میلیون تومانی من بابت آسیب‌دیدگی احتمالی مجیدی در منزل فتح‌الله‌زاده است که اگر او آسیب می‌دید باید آن را به اجرا می‌گذاشتم. از خود فتح‌الله‌زاده این مورد را سؤال کنید که به من گفت این چک را به‌عنوان یادگار نگه می‌دارم.»

منصوریان ادامه می‌دهد: «اگر این کارها ادامه پیدا کند و من را روبه‌روی همبازی‌های قدیمی‌ام بگذارند و اتفاقات به‌نحوی باشد که روبه‌روی استقلال قرار بگیرم، حرف‌های ناگفته زیادی دارم. هنوز 10درصد اسرار استقلال را به کسی نگفته‌ام که در این صورت اگر لازم ببینم چیزهایی را می‌گویم که خیلی از دوستان حتی روی خیابان آمدن را دیگر نداشته باشند. بگذارید منصوریان مانند همیشه آرام باشد. به جای اینکه بازیکنان را روبه‌روی من یا قطبی و حاجیلو قرار دهید، توصیه می‌کنم این کارها را انجام ندهید. اگر استقلال نتیجه نمی‌گیرد عوامل آن را نباید به گردن افراد دیگری بیندازند.»

قطبی: مجیدی دعوت می‌شود
با توجه به اتفاقات به‌وجود آمده حالا قطبی سعی در کنترل‌کردن اوضاع دارد. او که می‌داند چالش با مسئولان استقلال، تیم ملی را وارد حاشیه خواهد کرد، از احتمال دعوت مجیدی به اردو خبر می‌دهد. قطبی می‌گوید:«مجیدی بازیکن تاثیرگذار و خوبی است.درهای تیم ملی به روی فرهاد باز است و شاید در بازی‌های دوستانه آینده که در ماه اکتبر پیش رو داریم او را به تیم ملی دعوت کنم.»شاید این حرف قطبی اعلام یک آتش بس موقت باشد ولی او به‌خوبی می‌داند که درصورت ادامه اختلافات باشگاه استقلال با منصوریان و حاجیلو، به تنهایی نمی‌تواند این حاشیه‌ها را جمع کند.

منبع: همشهری آنلاین

پاسخ

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)