بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > المپیک olympic

المپیک olympic مسائل مربوط به مسابقات المپیکهای مختلف

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-13-2010
deltang deltang آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 0

200 سپاس در 186 نوشته ایشان در یکماه اخیر
deltang به Yahoo ارسال پیام
جدید بازیهای المپیک زمستانی ونكوور (اخبار و حاشيه ها)

بازیهای المپیک زمستانی

آغاز المپیک زمستانی با 15 هزار نیروی امنیتی/ اتفاقی تازه برای ایران

بیست و یکمین دوره بازیهای المپیک زمستانی در حالی در ونکوور کانادا آغاز می شود که برگزارکنندگان به منظور حفظ امنیت این رقابت‌ها، 15 هزار نیروی نظامی را در محل برگزاری این بزرگ‌ترین رویداد ورزشی زمستانی استقرار داده‌اند.

المپیک زمستانی رویدادی ورزشی در فصل سرماست که هر چهار سال یک بار برگزار می شود و ورزشکاران رشته‌های زمستانی نظیر اسکی آلپاین، اسکی صحرانوردی، لژسواری، هاکی روی یخ، اسکیت سرعت، اسکی پرشی، اسکی نوردیک و اسکیت نمایشی به رقابت با یکدیگر می پردازند. طبق اعلام برگزارکنندگان بازی‌های المپیک زمستانی کانادا در این پیکارها 5500 ورزشکار از 80 کشور جهان در هفت رشته ورزشی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

در بازی‌های المپیک زمستانی، برخی رشته‌ها نظیر لژ، اسکیت سرعت مسافت کوتاه و اسکی سبک آزاد، قدمتی دیرینه در این رقابت‌ها دارند و برخی رشته‌های دیگر نظیر اسکی سرعت جنبه نمایشی دارند. این رقابت‌ها از سال 1924 در "شامونی" فرانسه آغاز شد و برگزاری آن تا سال 1940 هر چهار سال یک بار ادامه یافت تا اینکه با بروز جنگ جهانی در این رقابت‌ها وقفه افتاد.

بازی‌های المپیک تابستانی و زمستانی از سال 1948 از سر گرفته شد و تا سال 1992 در یک سال برگزار می شد تا اینکه از این زمان به بعد، برگزاری این رقابت‌ها به لحاظ سال از یکدیگر مشتق شد و با دو سال اختلاف زمانی برگزار می شود. نخستین دوره بازی‌های المپیک زمستانی با شرایط جدید از سال 1992 و به میزبانی "لیلهامر" نروژ برگزار شد.

ایالات متحده آمریکا با چهار بار میزبانی و فرانسه با سه میزبانی، از حیث میزبانی در راس دیگر کشورها قرار دارند. ژاپن، ایتالیا، اتریش و نروژ هر کدام یک بار میزبانی این بازی ها را عهده دار بوده‌اند ضمن اینکه کانادا برای سومین بار است که میزبان بازی‌های المپیک زمستانی می شود. کانادایی‌ها در سال 1976 به میزبانی مونترال و در سال 1988 به میزبانی کالگاری، برگزار کننده این بازی‌ها بوده‌اند.

سوشی روسیه در سال 2014 میزبان آتی بازی‌های المپیک زمستانی خواهد بود و این در حالی است که کشور سردسیر روسیه برای نخستین بار است که میزبانی این بازی‌ها را عهده دار می شود.
کانادایی ها برای امنیت برگزاری این بازی‌ها، از 15 هزار نیروی نظامی استفاده خواهند کرد. دارن اندرسون، سخنگوی سازمان امنیتی کانادا گفت: ما می خواهیم مردم اوقات خوبی را در این بازی‌ها سپری کنند. اینکه چه میزان نیروی امنیتی برای این بازی‌ها در نظر گرفته شده یک راز نیست و شرکت کنندگان باید از آن با اطلاع باشند.

ایران نیز با چهار ورزشکار در بازی‌های المپیک زمستانی کانادا شرکت می کند و طبق گفته عیسی ساوه شمشکی، رئیس فدراسیون اسکی حضور چهار نماینده در این بازی‌ها، اتفاق جدیدی برای ورزش‌های زمستانی ایران است. وی ابراز امیدواری کرد تا در آینده ایران بتواند با تعداد ورزشکاران بیشتری در این رویداد پراهمیت شرکت کند.

مرجان کلهر با کسب امتیاز فدراسیون جهانی 112 در مارپیچ کوچک و 124 در مارپیچ بزرگ توانست به عنوان اولین زن المپیک زمستانی کشورمان در ونکوور 2010 معرفی شود.

در بخش اسکی آلپاین، پوریا ساوه شمشکی با امتیاز 312 و حسین ساوه شمشکی نیز با کسب رتبه 426 در این بازی‌ها شرکت می کنند.

در بخش صحرا نوردی، سید ستار صید با کسب رتبه 117 دیگر سهیه تیم ملی اسکی کشورمان در بازی های المپیک زمستانی ونکوور به حساب می آید.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سوتی بزرگ افتتاحیه المپیک/ یکی از جک های مشعل عمل نکرد!

یکی از 4 جک مشعل بازی ها عمل نکرد.
مراسم افتتاحیه المپیک با یک شاهکار خنده دار همراه شد. مشعل بازی ها که از 4 جک هیدرولیکی تشکیل می شد و باید 4 قهرمان سرشناس در 4 طرف آن قرار می گرفتند ، دچار نقص فنی شد و فقط 3 جک از زمین بیرون آمدند تا اسکی باز سرشناس کانادایی نتواند نقشی در روشن کردن مشعل المپیک داشته باشد. لیمی داون ، اسکی باز سرعتی کانادایی در گوشه ای ایستاد چون جک مربوط به او عمل نکرد.

هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 02-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

افتتاحیه در سوگ قهرمان گرجستانی

مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی در سوگ قهرمان گرجستانی آغاز شد.
در بخشی از مراسم افتتاح المپیک زمستانی ، ژاک روگ رئیس کمیته بین المللی المپیک از حضار خواست تا همه به احترام درگذشت نادر کوماریتاشویلی ، قهرمان گرجستانی به پا خیزند و همه یک دقیقه در سوگ او که صبح روز جمعه در دهکده بازی ها به طور ناگهانی و در حین تمرین جان باخته بود ، سکوت کنند.
لوژ سوار گرجستانی در تمرین صبح روز جمعه از مسیر خارج شد و جان باخت. هم تیمی های او که تصمیم گرفتند مسابقات را بی این قهرمان ادامه دهند ، با شال های مشکی در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تیم ملی ایران در مراسم افتتاح المپیک زمستانی کانادا / عکس

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

برنامه مسابقات اسکی‌بازان المپیکی ایران

- برنامه رقابت‌های نمایندگان ایران در بیست و یکمین دوره مسابقات المپیک زمستانی مشخص شد.
کاروان ورزشی ایران که متشکل از چهار ورزشکار عازم رقابت‌های زمستانی شده، از روز دوشنبه 26 رسما رقابت های خود را در شهر ونکوور کانادا آغاز می کند.

این برای اولین بار است که ایران چهار نماینده در بازی های المپیک زمستانی دارد و نهمین دوره ای است که ورزشکاران ایران در المپیک زمستانی شرکت می‌کنند.

سید ستار صید، روز دوشنبه 26 بهمن ماه در رشته صحرانوردی و در ماده 15 کیلومتر کلاسیک با حریفانش رقابت خواهد کرد.

مرجان کلهر تنها نماینده زن ایرانی حاضر در بیست و یکمین دوره بازی های المپیک زمستانی هم در رشته آلپاین و در ماده مارپیچ بزرگ روز پنجم اسفند با حریفانش رقابت خواهد کرد.او هم چنین در ماده مارپیچ کوچک هفتم اسفند به مصاف حریفانش خواهد رفت.

پوریا ساوه شمشکی و حسین ساوه شمشکی دو نماینده مرد آلپاین ایران هستند که به ترتیب در ماده مارپیچ بزرگ و مارپیچ کوچک در روزهای دوم و هشتم اسفند ماه با حریفانشان رقابت خواهند کرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-23-2010
T I N A آواتار ها
T I N A T I N A آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

66 سپاس در 58 نوشته ایشان در یکماه اخیر

تصاویر المپیک زمستانی 2010 در ونکوور کانادا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش