بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای جهان

سینمای جهان در این بخش به آثار سینمای خارجی و اخبار مربوط به آنها میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-15-2014
افسون 13 آواتار ها
افسون 13 افسون 13 آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 3,026

3,197 سپاس در 1,890 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض عکس‌ها و جملات دوست داشتنی از آدری هپبورن!!

عکس‌ها و جملات دوست داشتنی از آدری هپبورن!!

آدری هپبورن : لحظات سختی داشته ام ، اما همیشه ، آخر هر سختی یک جایزه هم گرفتم .

چشمانش پلی بود برای ورود به هرجایی که در آن ، چشمه کودکی هنوز پُرآب است . بیلی وایلدر کبیر در وصفش گفته بود ، آدری «آن»ی دارد که همیشه ماندگارش می‌کند ، او دومی‌ نداشت و نمی‌توان تکثیرش کرد . کافه سینما ، در ادامه انتشار گزینه گویه های بزرگان سینما ، این بار به بهانه تولد آخرین معصوم سینما (صفتی که پیتر باگدانویچ به وی داد) مروری دارد بر افکار و اندیشه های آدری هپبرن :

- یادتان باشد اگر به دستی برای کمک نیاز داشتید در انتهای بازویتان قرار دارد .
- همین جور که دارید پیرتر می‌شوید یادتان باشد که یک دست دیگر هم دارید ؛ یکی برای اینکه به خودتان کمک کنید و دومی ‌برای کمک به دیگران .
- هر چیزی یاد گرفتم ، از فیلم دیدن بوده است .
- به اعتقاد من ، زنان شاد ، زیباترین زنها هستند .

- به باور من ، فردا روز دیگری ست ... من به معجزه اعتقاد دارم .

- پاریس همیشه یک ایده خوب است .
- هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد ، خود واژه می‌گوید من ممکن هستم .
- اگه بخواهم صادق باشم ، باید به شما بگویم که من هنوز افسانه های پریان را می‌خوانم و آنها را از هر داستان دیگری بیشتر دوست دارم .
- شاید همیشه پیشنهاد کار نداشته باشم ، اما می‌خواهم همیشه کنار خانواده ام باشم .
- زیبایی یک زن به لباسهایی که می‌پوشد ، نیست . زیبایی زن باید در چشمانش دیده شود ، آنجا که منزلگاه عشق و مسیر رسیدن به قلب اوست .

- مردم بیش از هر چیز به بازسازی ، تجدید و تغییر خود ، نیاز دارند .
- هر اتفاقی که بیافتد ، بهترین چیز این است که پیرشدن لذت بخش است .
- برای من تنها چیزهایی جالبند که به قلب مربوط می‌شوند .

- هیچ وقت کاری با تصویری که مردم از من در ذهن خویش ساخته اند ، نداشته ام ، من کار خودم را می‌کنم .
- موفقیت شبیه رسیدن به یک تولد مهم است و شناخت خود ، دقیقاً همین است .

- بهترین چیز در زندگی ، با هم بودن است .
- مهمترین چیز برای لذت بردن از زندگی ، شاد بودن است . همه چیز همین است .
- من به دنیا آمدم با نیازی بزرگ به محبت کردن و نیازی بزرگتر به دریافت آن .
- من خوش شانس بودم ، فرصتها همیشه به دست نمی‌آیند ، باید اونها رو قاپید .

- اگر قرار بود زندگی نامه ام را بنویسم ، اینگونه آغاز می‌کردم : در براسلز بلژیک و در 4 مه 1929 به دنیا آمدم و شش هفته بعد مُردم .

منبع : caffecinema.com/ امیرعباس صباغ

2 کاربر زیر از افسون 13 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-16-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پنجاه فیلم برتر 2013 را بشناسید

مجله امپایر نام 50 فیلم برتر سال 2013 را منتشر کرد . در این لیست متنوع می‌توانید نام فیلمهایی در ژانرهای متفاوت را مشاهده کنید . امپایر معمولاً در لیست بهترینهایش سعی می‌ کند به آن دسته از فیلمهای جریان اصلی سینمای آمریکا که نامشان زیاد در فصل جوایز مطرح نمی‌شود نیز توجه نشان دهد و از طرفی انتخابهایش محدود به ماههای آخر سال هم نیست و کل اکران 2013 را پوشش می‌دهد . از این رو این لیست می‌ تواند برای افرادی که قصد دارند فیلمهای مهم سال 2013 در گونه‌های مختلف را ببینند ، راهگشا باشد . نام برخی از فیلمها مانند بینوایان و لینکلن که اکرانشان از سال 2012 شروع شده و تا سال 2013 ادامه داشته نیز در فهرست آمده است . در این لیست نام فیلمهای غیر انگلیسی زبانی چون زیبایی بزرگ اثر پائولو سورنتینوی ایتالیایی نیز دیده می‌شود .

امپایر فیلم GRAVITY (جاذبه) اثر جدید و تحسین شده آلفونسو کوارون را به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده است . این مجله دلیل این انتخاب را این طور توضیح می‌دهد : «چون ما را از این جهان بیرون می‌برد ...».

THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY -50 (زندگی مخفی والتر میتی)
ANCHORMAN 2: THE LEGEND CONTINUES -49 (گوینده اخبار 2: افسانه ادامه دارد)
THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG- 48 (هابیت: ویرانی اسماگ)
NOW YOU SEE ME- 47 (حالا منو می‌بینی)
PRISONERS- 46 (زندانی‌ها)
THE CONJURING- 45 (احضار روح)
KILL YOUR DARLINGS- 44 (عزیزانت را بکش)
MUCH ADO ABOUT NOTHING- 43 (دردسر زیاد برای هیچی)
ROBOT & FRANK- 42 (روبات و فرانک)
WORLD WAR Z- 41 (جنگ جهانی زد)
NEBRASKA- 40 (نبراسکا)
THE BLING RING- 39 (حلقه بلینگ)
WARM BODIES- 38 (بدن‌های گرم)
WRECK-IT RALPH- 37 (رالف خرابش کن)
THE PLACE BEYOND THE PINES- 36 (آن سوی کاج‌ها)
SAVING MR. BANKS- 35 (نجات آقای بنکس)
STAR TREK INTO DARKNESS- 34 (استار ترک درون تاریکی)
LES MISÉRABLES- 33 (بی‌نوایان)
THE IMPOSSIBLE- 32 (غیرممکن)
ABOUT TIME- 31 (درباره زمان)
FRANCES HA- 30 (فرانسیس ها)
PHILOMENA- 29 (فیلومنیا)
MAN OF STEEL- 28 (مرد پولادین)
TRANCE- 27 (خلسه)
THE HUNGER GAMES: CATCHING FIRE- 26 (بازی‌های گرسنگی: گرفتن آتش)
A FIELD IN ENGLAND- 25 (زمینی در انگلستان)
FILTH- 24 (آلودگی)
BLUE IS THE WARMEST COLOUR- 23 (آبی گرم‌ترین رنگ است)
ALL IS LOST- 22 (همه چیز از دست رفته)
UPSTREAM COLOUR- 21 (رنگ بالادست)
CLOUD ATLAS- 20 (اطلس ابر)
BLACKFISH- 19 (بلک فیش)
ONLY GOD FORGIVES -18 (تنها خدا می‌بخشد)
THOR: THE DARK WORLD -17 (ثور: دنیای تاریک)
SHORT TERM 12 -16 (دوران کوتاه 12)
BLUE JASMINE -15 (جاسمین غمگین)
BEHIND THE CANDELABRA- 14 (پشت چلچراغ)
DJANGO UNCHAINED- 13 (جانگوی رها از بند)
THE WORLD'S END- 12 (پایان دنیا)
ZERO DARK THIRTY- 11 (سی دقیقه پس از نیمه شب)
ALAN PARTRIDGE: ALPHA PAPA- 10 (آلن پارتریج)
THE GREAT BEAUTY- 9 (زیبایی باشکوه)
BEFORE MIDNIGHT- 8 (پیش از نیمه شب)
IRON MAN 3- 7 (مرد آهنی 3)
STOKER- 6 (استوکر)
LINCOLN- 5 (لینکلن)
MUD- 4 (ماد)
RUSH- 3 (شتاب)
CAPTAIN PHILLIPS- 2 (کاپیتان فیلیپس)
GRAVITY- 1 (جاذبه)

منبع : caffecinema.com
2 کاربر زیر از افسون 13 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 06-18-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض عکسهایی دیده نشده از فیلم محمد (ص) مجید مجیدی

عکسهایی دیده نشده از فیلم محمد (ص) مجید مجیدی

فیلم سینمایی «محمد (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی که در آبان ماه سال 1390 فیلمبرداریش آغاز و اوایل امسال به پایان رسید ، از آن به عنوان بزرگترین پروژه سینمای ایران نام می‌ برند .

«محمد (ص)» - شهر مکه

داستان این فیلم از دوران جاهلیت و به هنگام تولد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و با 12 سالگی ایشان که در اولین سفر به همراه عمویشان ابوطالب به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا است ، به پایان می‌رسد . بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد .

نمایی از شهر مدینه در فیلم محمد (ص)

منبع : isna.ir
کاربران زیر از افسون 13 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 06-26-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض مادران سینمای ما ، که دیگر نیستند!

مادران سینمای ما ، که دیگر نیستند!

اگر بخواهیم فقط اسامی برخی از آنها را نام ببریم باید از ایران دفتری ، رقیه چهره‌آزاد ،‌ حمیده خیرآبادی‌ ، جمیله شیخی‌ ، مهری ودادیان ،‌ مهین شهابی‌ ، پروین سلیمانی‌ ، مهری مهرنیا‌ ، فرخ‌ لقا‌ء هوشمند و ... یاد کنیم . در آستانه روز مادر به بازخوانی بخشهایی از گفت‌ وگو با یکی از این مادران که فروردین سال 71 در ماهنامه «گزارش فیلم» چاپ شد ، می‌پردازیم .

جمیله شیخی متولد 1309 در تبریز آخرین فرزند خانواده ابتدا به یادگیری آواز و تعلیم اپرا پرداخته و سپس وارد تئاتر و سینما شده است . "اولین آشنایی من با دنیای تئاتر‌، دیدن نمایشنامه‌ هایی بود که در تئاتر سعدی اجرا می‌شد ." جمیله شیخی از گذشته و عشق به تئاتر شروع می‌کند عشقی که سبب شد از دو سال تعلیم آواز و اپرا چشم بپوشد . آخرین آموزگار آوازش آن زمان تازه از فرانسه آمده بود و به او گفته بود : "انتخاب کن با یک دست نمی‌ توان دو هندوانه برداشت" و جمیله شیخی هم انتخابش را انجام داد : "من هم به گروه شاهین سرکیسیان پیوستم که دوست نزدیک صادق هدایت بود و در آنجا با جعفر والی‌ ، پرویز بهرام‌ ، مرحوم بیژن مفید‌ ، علی نصیریان و فهیمه راستکار‌ آشنا شدم . مدتی کار کردم اما متأسفانه نمایش‌ نامه‌های شاهین سرکیسیان توقیف شد و به صحنه نرفت . در همان موقع دیوید سون که دکترای تئاتر آمریکا را داشت به ایران آمد و کلاسهایی در انجمن ایران و آمریکا برگزار کرد . چهار ماه در آنجا تمرین کردم ولی دیوید سون به زودی بازگشت و دکتر مهدی فروغ که رئیس دانشکده هنرهای دراماتیک بود‌ ، تمام شاگردان سرکیسیان را به تعلیم تئاتر واداشت که دوره بسیار پربار و مفیدی بود ."

دختر جوان و علاقه‌ مند به تمرینات همچنان ادامه داد و در سال 1335 ازدواج کرد و در سال 1336 با نمایشنامه «پدر» برای اولین‌ بار در صحنه ظاهر شد . او شب اولین اجرا را هنوز به یاد دارد : "بسیار مضطرب بودم و زانوهایم می‌ لرزید و نمی‌توانستم بایستم اما بعد از اینکه چند جمله گفتم به خودم مسلط شدم ." بعد از مدتی همسر جمیله شیخی که پشتیبان همیشگی کارهایش بود‌ ، فوت کرد و او با آتیلای یکساله (آتیلا پسیانی) تنها ماند و تلویزیون را برای ادامه کار هنری‌اش انتخاب کرد و هفته‌ای یک نمایشنامه را به صورت زنده اجرا می‌کرد . "یک جور ترس و دلهره داشتم . هر اتفاقی که می‌افتاد تماشاگر شاهد آن بود و اگر اشکالی در بازی به وجود می‌آمد به هیچ وجه قابل اصلاح نبود . حتی یک بار دکور درخت در حین بازی افتاد و همه هول شده بودند اما دوربین بلافاصله صحنه دیگر را گرفت و در این فرصت دوباره دکور را درست کردند"

جمیله شیخی همزمان با کار در تلویزیون در تئاتر‌های مختلف نیز برنامه اجرا کرد و با کارگردانهایی چون حمید سمندریان‌ ، علی نصیریان‌ ، عزت الله انتظامی‌ ، داوود رشیدی‌ ، رکن‌الدین خسروی‌ ، عباس مغفوریان‌ و جعفر والی همکاری کرد : "اولین کار تلویزیونی‌ ام نمایشنامه‌ ای بود به نام «مادر» به کارگردانی حمید سمندریان . در آن زمان 29 سال داشتم و اکثر خانمها دوست داشتند ، نقش جوانها را بازی کنند ولی برای من جوان و پیر اهمیتی نداشت و با کمال میل این نقش را پذیرفتم ." این بازیگر نقش کوچک و بزرگ برایش تفاوتی نداشت : "دکتر مهدی فروغ ، ما را طوری تعلیم داده بود که به نقش کوچک و بزرگ اهمیتی نمی‌دادیم . نقش کوچک هم مال هنرپیشه است ولی متأسفانه به محض اینکه یک نقش کوچک به بازیگران پیشنهاد می‌شد قبول نمی‌ کردند من هیچ وقت با بازی در نقش کوچک ، کوچک نشدم . آن وقتها برای بازی در هر نمایشنامه تلویزیونی 250 تومان دستمزد می‌گرفتیم . یک بار علی نصیریان پیشنهاد یک نقش کوچک به عنوان خدمتکار منزل به من کرد و گفت : این خدمتکار یک بار فنجان‌های قهوه را می‌آورد و یک بار هم می‌ برد قبول می‌کنی یا نه؟ گفتم با کمال میل من برای آنکه کمک او باشم پذیرفتم و نصیریان هم لطف کرد و همان 250 تومان را به من پرداخت کرد."

جمیله شیخی دو نمایش تلویزیونی هم کارگردانی کرده است :«قلب سرگشته» در سال 1343 و «محکوم به اعدام » در سال 1350 . او معتقد بود :"هر کس باید سرجای خودش باشد‌ ، کار نباید مقطعی باشد یک هنرپیشه خوب چرا نباید یک هنرپیشه خوب باقی بماند؟ متأسفانه کم هستند ، هنرمندانی که جای خودشان را پیدا کرده باشند . من بازیگرم نه کارگردان"

جمیله شیخی پس از سالها کار در صحنه تئاتر در سال 1354 با فیلم «خانه خراب» وارد سینما شد ، "طنز و نقش متفاوت این فیلم توجه مرا جلب کرد قبل از آن هم پیشنهاداتی از سوی ایرج قادری برای بازی در «بی‌قرار» و توسط مسعود کیمیایی برای ایفای نقش در «بلوچ» و «خاک» شده بود که به علت همزمانی با کارهای تئاتر آن را نپذیرفتم . معیارم برای پذیرفتن یک نقش علاقه به شخصیت و حس آن است و من در تمام نقشهایم اعم از کوچک و بزرگ یا مثبت و منفی صداقت و صمیمیت داشتم ."

جمیله شیخی بعد از انقلاب در سال 1359 در نمایشنامه «فیزیکدانها» با اجرای رضا کرم‌ رضایی بازی کرد و در چند سریال از جمله «پاییز صحرا» مقابل دوربین رفت . "من نقشهای مثبت زیادی بازی کرده‌ام ولی نمی‌دانم چرا همه مرا بیشتر به خاطر نقشهای منفی می‌شناسند خوب شاید نقش منفی بیشتر در ذهن مردم باقی می‌ماند . اصلا برایم مهم نیست ." او درباره نقش‌هایی که دوست دارد بازی کند ، گفته بود : "من تمام نقشهایی را که بازی کرده‌ام دوست داشته‌ ام اما دوست دارم نقش یک معلول را بازی کنم ."

آخرین فیلم جمیله شیخی (تا سال 71) «مسافران» ساخته بهرام بیضایی است که در یک نقش مثبت ظاهر شده که بسیار از آن راضی است : "مگر می‌شود با بهرام بیضایی کار کرد و راضی نبود . این اولین تجربه مشترک ماست ." این بازیگر همچنین گفته بود : "سینماگران جوان را باید حمایت کرد و از کار با کارگردانهای زن بسیار لذت می‌ بریم فعالیتهای اجتماعی زنان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و باید شخصیت زن در نقشهای مثبت‌ تر و مهمتر اجتماعی و شغلی نیز مطرح شود . چه اشکالی دارد که مشکلات و مسائل زنان از طریق سینما بازگو شود؟"

جمیله شیخی که در پنجم خردادماه 1380 درگذشت و تا آخرین روزهای زندگی‌اش فعالیت هنری داشت‌ ، در پایان این مصاحبه گفته بود : "تا روزی که زنده باشم به کار تلویزیون و تئاتر سینما ادامه خواهم داد . سینما جذابیت بسیاری برایم دارد . ولی عشق اول من تئاتر است . "

منبع : isna.ir
قدیمی 07-06-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+تصاویر

شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+ تصاویر

تصاویری از فیلم آپارتمان ساخته بیلی وایلدر که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم در سال 1960 شد

قدیمی 07-10-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض خنده دار ترین فیلمهای تاریخ سینما

خنده دارترین فیلمهای تاریخ سینما

یکی از محبوب ترین ژانرهای سینما ، ژانر کمدی است . البته فیلمهای کمدی معمولاً باشکوه و عظیم جلوه نمی کنند . کمدی ها به ندرت برنده جوایز اسکار بوده اند . چارلی چاپلین یکی از اولین سوپراستارهای بین المللی کمدی بوده است . باستر کیتون ، برادران مارکس و لورل و هاردی جواهرات کمیابی در دنیای فیلمسازی بوده اند که الان بیشتر از هر زمان دیگری مورد ستایش قرار گرفته اند . «بعضی ها داغشو دوست دارن» بیلی وایلدر یکی از محبوب ترین فیلمها در تمام دورانهاست با یک کمدی دوستانه و بامزه و شگفت انگیزی که بین بازیگرانی چون کرتیس ، لمون و مونرو برقرار است .

در هالیوود کسی که داستان آدم عجیب و غریب را جایگزین سلیقه متداول و رایج جامعه می کند کسی نیست جز وودی آلن که دارای دی ان ای خاصی است که توانایی ردیابی مخلوقات ذهنی چارلی کافمن را دارد . اخیراً کمدیهای هالیوودی با کارگردانانی چون جاد آپاتو و شخصیتهایی به سبک و سیاق ویل قرل و ساشا بارون کوهن شخصیت پردازی شده اند . کمدی در عمیق ترین ریشه هایش با سینما پیوند دارد و آن را به صورت سرگرمی خالص و جذاب به بیننده ارائه می دهد . به هر حال شاید بیلی وایلدر جدیدی لازم باشد تا بتواند جاه طلبیهای بیشتری را از ستاره های فعلی طلب کند .

آنی هال

آنی هال یک فیلم کمدی رمانتیک به کارگردانی وودی آلن و با نویسندگی مشترک او و مارشال بریکمن است . فیلم در سال 1977 موفق به دریافت چهار جایزه اسکار از جمله «بهترین فیلم» شد . این فیلم در گیشه نیز موفق بوده و یکی از بهترین آثار آلن به شمار می آید . دایان کیتون به خاطر بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه بهترین هنرپیشه زن شد .

گفته می شود ، آلن ، فیلمنامه این فیلم را مشخصاً برای دایان کیتون نوشته که نام واقعی او دایان هال است . مارشال مک لوهان ، فیلسوف و متفکر کانادایی ، در صحنه کوتاهی از فیلم در نقش خودش بازی می کند . آلن درباره انگیزه ساخت این فیلم می گوید که من با خودم فکر کردم که باید فیلمی عمیق تر بسازم ، فیلمی که در همان حد هم بتواند بامزه باشد و ارزشهایی داشته باشد که در آن پدیدار شود و بتواند تماشاگران را به خوبی جذب کند . علاوه بر این فیلم ، نوآوریهای تکنیکی هم داشته است مثل برداشتهای طولانی ، محو کردن خط بین واقعیت و تخیل و تأثیراتی را که از فیلمسازان اروپایی چون اینگمار برگمن داشته است .
فیلم مربوط به زندگی الوی سینگر (وودی آلن) است که یک بازیگر طنز و یک شومن است . الوی سینگر سعی دارد بفهمد چرا نامزدی اش با دختری به نام آنی هال (دایان کیتون) که یک خواننده است یک سال قبل قطع شده است . فیلم ماجراهای بین این دو از آغاز آشنایی تا پایان نامزدیشان را دربر دارد و به دنبال پیدا کردن دلایلی برای پایان رابطه بین مرد و زن است .

بعضیها داغشو دوست دارند

فیلمنامه این فیلم توسط بیلی وایلدر و آی ای ال دایموند نوشته شد که براساس فیلمی فرانسوی «هیاهوی عشق» 1935 ساخته شد که داستان این فیلم از رابرت تورن و مایکل لوگان است . ستارگانی چون مرلین مونرو ، جک لمون و تونی کرتیس در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند .

کارگردان آلمانی کرت هافمن هم این فیلم را در سال 1951 بازسازی کرد . پلات های فرانسوی و آلمانی فاقد موتیف گانگستری موجود در «بعضی ها داغشو دوست دارن» هستند که البته بخش تأثیرگذار و پیش برنده ای در فیلم است . وایلدر قبل از اینکه فیلم را «بعضی ها داغشو دوست دارن» نامگذاری کند ، نامهای دیگری از جمله «هیاهوی عشق» و «امشب نه جوزفین» را برای فیلمش انتخاب کرده بود .

داستان فیلم درباره دو موزیسین است که ناخواسته شاهد قتلی می شوند که توسط گانگسترها صورت می گیرد . آنها برای فرار از دست گانگسترها تصمیم به ترک شهر می گیرند و خود را در گروه موزیکی دخترانه جای می دهند که ماجراهای زیادی برای آنها در پی دارد .

بورات

این فیلم داستان یک روزنامه نگار قزاق (با نقش آفرینی بازیگر بریتانیایی ساشا بارون کوهن) است که مأموریت می یابد که در طول سفر خود به ایالات متحده آمریکا شرح زندگی واقعی مردم آمریکا را ثبت کند . این فیلم با وجود محدودیتهایی در نمایش عمومی ، به موفقیت تجاری رسید و مورد استقبال منتقدان قرار گرفت . کوهن جایزه گولدن گلوب 2007 برای بهترین بازیگر فیلم موزیکال بیا کمدی در نقش بورات را دریافت کرد . همچنین این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب بود .

این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی از هفتاد و نهمین دوره جایزه اسکار بود ولی این جایزه به فیلم مرحوم تعلق گرفت . ساشا بارون کوهن در نقش بورات : بورات یک روزنامه نگار خیالی از قزاقستان است . او شخصیتی به شدت ضد زن و ضد یهودی دارد که ظاهراً نمادی از فرهنگ کشورش است . شخصیت اصلی بورات به شدت توسط دولت قزاقستان مورد انتقاد قرار گرفت ، آنها این شخصیت را ترکیبی از بدسلیقگی ها و رفتارهای بیمارگونه که ناسازگار با رفتار متمدانه و پایبند اخلاق مردم قزاقستان هست ، دانستند.

قاتلین پیرزن 1955

«قاتلین پیرزن» یک کمدی سیاه بریتانیایی است که توسط ایلینگ استودیو ساخته شد . کارگردان الکساندر مکندریک و ستارگان آن کیتی جانسون ، الک گینس ، سیل پارکر و پیتر سلرز هستند . فیلمنامه این فیلم را ویلیام رز فیلمنامه نویس آمریکایی نوشته است که به همین خاطر هم نامزد دریافت بهترین فیلمنامه اورجینال در آکادمی اسکار و برنده بهترین فیلمنامه بفتا شد .

ویلیام رز مدعی شده است که کل فیلمنامه را در خواب دیده است و تنها زمانی که بیدار بوده باید جزییات را به یاد می آورده است . گروهی متشکل از 5 خلافکار عجیب و غریب اقدام به اجاره یک آپارتمان دو خوابه می کنند که تقریباً در پرت است و متعلق به بیوه زنی هشتاد ساله است که با طوطی هایش زندگی می کند . رییس گروه که پروفسور مارکوس نام دارد داستانی جعلی راجع به گروه برای پیرزن تعریف می کند . او این گروه پنج نفره را گروه موسیقی آماتوری معرفی می کند که تصمیم دارند برای پیشرفت در موسیقی بیشتر تمرین کنند اما در واقع آنها برای سرقت بانک از طریق خانه پیرزن برنامه ریزی کرده اند . در سال 2004 هم برادران کوئن اقدام به بازسازی این فیلم با نقش آفرینی تام هنکس کردند .

دکتر استرنج لاو 1964

«دکتر استرنج لاو» یک کمدی سیاه بریتانیایی آمریکایی است که استفاده از بمب اتمی را به تمسخر می گیرد . این فیلم توسط استنلی کوبریک ساخته و تولید شده و در نوشتن فیلمنامه علاوه بر او پیتر جرج و تری ساترن نیز مشارکت داشته اند . بازیگران اصلی فیلم پیتر سلرز و جورج سی اسکات می باشند .

این فیلم در 4 رشته در اسکار نامزد شد که شامل بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین بازیگر مرد برای پیتر سلرز و بهترین فیلمنامه اقتباسی است و همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردان از سوی انجمن کارگردانان آمریکا شد که در هیچ کدام موفق نبود اما این فیلم در بفتا برنده دو جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد . پیتر سلرز در این فیلم در سه نقش بازی می کند . جک ریپر ژنرال روان پریش ارتش و رئیس یک پایگاه هوایی در آمریکاست که در اقدامی خودسرانه ، تهاجمی هسته ای علیه شوروی به راه می اندازد و رئیس جمهور و سیاستمداران آمریکا پس از آگاهی از این عمل با تجمع در اتاق فرماندهی جنگ ایالات متحده به دنبال راهی برای توقف این حملات می گردند .

سوپ اردک 1933

«سوپ اردک» کمدی بزن بکوبی است که توسط برت کالمار ، هری رابی ، آرتور شیکمن و نت پرین نوشته شده است . 4 بازیگر اصلی فیلم برادران مارکس (گروچو، هارپو، چیکو و زپو) هستند و علاوه بر آنها بازیگرانی چون مارگارت دمونت و لوییس کاهن هم در فیلم حضور دارند . این فیلم در مقایسه با همکاریهای قبلی برادران مارکس با پارامونت در گیشه با شکست مواجه شد . این فیلم با نظرات ضد و نقیضی مواجه شد و رابطه آنها را با پارامونت دچار فراز و نشیب کرد .

سوپ اردک امروزه به عنوان شاهکار برادران مارکس شناخته می شود اگرچه که در زمان اکران با بداقبالی مواجه شد . فیلم داستان خانم ثروتمندی است که موافقت می کند مقدار 20 میلیون دلار را برای نجات کشور کوچک فریدونیا پرداخت کند . او شرطی برای این وام دارد ؛ می خواهد که روفوس تی فرلی دیوانه رییس جمهور شود . با بدتر شدن اوضاع همسایه ها اقدام به فرستادن جاسوسهای بی عرضه ای به نام چیکولینی و پینکی برای دستیابی اطلاعات و ایجاد هرج و مرج می کنند .

راشمور 1998

«راشمور» یک کمدی درام به کارگردانی وس اندرسون است که داستان زندگی نوجوانی عجیب و غریب با نام ماکس فیشر (با بازی جیسون شوارتزمن در اولین نقش سینمایی اش) و دوستی اش با مرد ثرومند کارخانه داری با نام بلام (با بازی بیل مورای) و علاقه مشترک هر دو را به معلم دبستان روایت می کند .

این فیلم توسط وس اندرسون و اوون ویلسون نوشته شده است ، آنها نقش دوم را برای احترام به بیل مورای برای بازی در فیلمهای مستقل نوشتند . بیل مورای برای بازی در این فیلم نامزدی گلدن گلوب را به دست آورد . اندرسون و ویلسون نقش بلام را برای بیل مورای نوشته بودند اما در فرستادن فیلمنامه برای او شک داشتند . مدیر برنامه های مورای از طرفداران اندرسون بود مورای را مجبور کرد که فیلمنامه را بخواند . مورای فیلمنامه را خواند و علاقمند به بازی در فیلم شد .

هواپیما 1980

«هواپیما» فیلم کمدی آمریکایی است که توسط دیوید زاکر ، جیم آبراهامز و جری زاکر نوشته و کارگردانی شده است . ستارگان فیلم رابرت هیز و جولی هگرتی و لزلی نیلسون هستند . این فیلم تقلیدی از ژانر فیلمهای فاجعه ای به خصوص «ساعت صفر» 1957 پارامونت است که داستان اصلی و شخصیتهای اصلی را از آن فیلم و بسیاری از عوامل دیگر را از «هواپیما» 1975 وام گرفته است .

این فیلم به خاطر استفاده ابزرورد و حرکات سرعی کمدی اسلپ استیک شناخته شده است . «هواپیما» موفقیت تجاری خوبی داشت و به تنهایی بیش از 83 میلیون دلار در آمریکای شمالی به دست آورد در حالی که تنها 3.5 میلیون دلار هزینه ساخت فیلم شده بود . سازندگان فیلم نامزدی گلدن گلوب را برای بهترین فیلم کمدی اقتباسی به دست آوردند .

داستان فیلم راجع به خدمه پرواز یک هواپیماست که همگی در طول پرواز بیمار می شوند . برج مراقبت اعلام می کند که یک خلبان سابق در هواپیما حضور دارد که می تواند هواپیما و مسافران را نجات دهد اما این خلبان سابق و راننده تاکسی فعلی به خاطر ترس از پرواز شغلش را رها کرده است . او با ترس و لرز فراوان می پذیرد که هدایت هواپیما را برعهده بگیرد .

زندگی برایان 1979

«زندگی برایان» کمدی بریتانیایی است که توسط گروه مشهور مونتی پایتون (گراهام جاپمن ، جان کلیز ، تری گلیام ، اریک آیدل ، تری جونز و مایکل پالین) نوشته و اجرا شده است . کارگردان تری جونز است . داستان درباره برایان کوهن (با بازی گراهام چاپمن) مرد یهودی جوانی است که دقیقاً در روز تولد مسیح به دنیا آمده است ، بر اثر اتفاقی همه خیال می کنند که او مسیح است اما وی مسیح بودنش را تکذیب می کند .

در نهایت مردم باعث به صلیب کشیده شدن او که می پندارند مسیح است می شوند . این فیلم دارای تمی مذهبی است که در زمان اکران بسیار هیاهو ایجاد کرد . این فیلم متهم به کفرگویی شد و گروههای مختلف مذهبی دست به تظاهرات علیه فیلم زدند . فیلم در گیشه بسیار موفق بود و پرفروش ترین فیلم بریتانیایی در آمریکا لقب گرفت . نظر اکثریت منتقدان راجع به فیلم مثبت بود و در بسیاری از مجلات و سایتهای سینمایی به عنوان بزرگترین کمدی تمام دورانها شناخته شده است .

تیم آمریکا ، پلیس جهانی 2004

«تیم آمریکا» پلیس جهانی یک کمدی اکشن انتقادی است که توسط تری پارکر ، مت استون و پم بردی در سال 2004 نوشته و توسط تری پارکر ساخته شده است که تمامی این افراد به خاطر سریال محبوب «پارک جنوبی» شناخته شده اند . این فیلم که بودجه ای معادل بودجه اکشن های بزرگ داشته است سیاستهای سیاستمداران آمریکایی در زمینه بین المللی را به شوخی گرفته است . عنوان فیلم وام گرفته از اصطلاح سیاستهای خارجی ایالات متحده که منتقدان آن را به طعنه ، پلیس جهانی می نامند است .

نقشهای اصلی این فیلم را عروسکها برعهده دارند . این فیلم متشکل از پلیسهایی است که سعی دارند دنیا را از دست تبهکاران با سرکردگی کیم جانگ لی پاک کنند . استفاده از عروسکها به جای بازیگران از سریال بریتانیایی که در دهه 1960 ساخته شد با نام «پرندگان طوفان» الهام گرفته شد . هر چند که استون و پارکر از طرفداران این برنامه نبودند . این فیلم در سال 2004 در آمریکا اکران شد و توانست عموماً نظرات مثبت منتقدان را جلب کند .
3 کاربر زیر از افسون 13 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-24-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض سرخوش ترین ، تپلی ترین و ... «ترین» پدرهای سینمای ایران + تصاویر

سرخوش ترین ، تپلی ترین و ... «ترین» پدرهای سینمای ایران + تصاویر

طبیعی است این انتخابها تنها براساس تشخیص خودمان است و هیچ گونه اعتراضی به انتخابهای ما وارد نیست . اگر دوست داشتید شما هم می توانید برای خودتان فهرستی از ترین پدرهای سینمایی انتخاب کنید و بعد در ذهنتان آن را با فهرست زیر مقایسه کرده و اگر بهتر از انتخابهای ما بود یک آفرین یواشکی در دلتان به خودتان بگویید!

تپل ترین : ما هر چه به ذهن خودمان فشار آوردیم دیدیم پدر تپلی مثل محمد کاسبی فیلم «پدر» مجید مجیدی به یاد نمی آوریم . او در این فیلم نقش یک ناپدری مهربان را بازی کرد و تپل بودنش هم به کمک آمد تا مهربان تر از آن چه هست به نظر رسد .

لاغرترین :
حسین محجوب در «رنگ خدا» مجید مجیدی نحیف ترین پدری است که به عقل ما می رسد . از این منظر به زعم ما مجیدی را به عنوان کارگردانی که نحیف ترین و چاق ترین پدرهای سینمایی را به تصویر کشیده می توان به نوعی رکوردار دانست . محجوب به دلیل نحیف بودن بیش از آن چه برای نقش در نظر گرفته شده بود ترحم و دلسوزی مخاطب را برمی انگیخت .

سرخوش ترین : از نظر ما حسن پورشیرازی در «مهمان مامان» داریوش مهرجویی مستحق دریافت عنوان سرخوش ترین پدر سینمای ایران است با وجود کاستیهای زندگی و همه مشکلاتی که پیش رویش قرار داشت او هم چنان به علاقه اش یعنی سینما می پرداخت و کلاً اعصاب و روانش از اعصاب و روان پدران واقعی خیلی محکم تر به نظر می آمد!

زحمت کش ترین : ما به شخصه پدری مظلوم تر و زحمت کش تر از مهدی هاشمی در فیلم «آقا یوسف» علی رفیعی سراغ نداریم . شما اگر سراغ داشتید به ما بگویید . او با وجود سن بالا و برای تأمین مخارج زندگی دخترش دور از چشم او کارگر خانه ای می شود و در پایان هم که معلوم می شود دخترش با همان خانه سرو سری دارد آدم می خواهد برای این مرد بمیرد . شخصیت دوست داشتنی مهدی هاشمی هم در این میان مزید بر علت شده و همه عوامل دست به دست هم می دهند تا ما تصمیم بگیریم عنوان ارزشمند پدر زحمتکش را به او بدهیم .

خوش تیپ ترین :
مانی حقیقی همین طوری اش خوب است حالا چه برسد به این که تصمیم بگیرد در فیلمی نقش یک آدم جنتلمن را بازی کند . او در فیلم «ورود آقایان ممنوع» رامبد جوان توانست اوج هنرنمایی خود را در تیپ به نمایش بگذارد و مجموعه رفتارها و میزان روشن فکری اش در برخورد با دخترش سبب شد ما بی تردید و چشم بسته به او بگوییم خوش تیپ ترین پدر سینمای ایران .

غمگین ترین : تا به حال سینما پدری مثل محمدرضا فروتن «شب یلدا» ندیده ایم . او که مدام گریه می کند از دوری دخترش ناراحت است و از آن جایی که دستش به جایی بند نیست چاره ای جز گریه کردن و غصه خوردن ندارد . حامد در این فیلم از آن دسته مردهایی است که نمی توان دلداریشان داد و تنها باید پا به پایش اشک ریخت .

بی پول ترین :
پول برای همه خوب است اما برای پدرها از آن مواد ضروری است که نبودنش حسابی به همشان می ریزد . حالا شما تصور کنید بهرام رادان «بی پولی» حتی برای خرید شیر خشک بچه اش هم پول ندارد! به همین خاطر ما با صراحت کامل می گوییم بی پول تر از این پدر در سینمای ایران نداریم .

از خود گذشته ترین :
پدری بعد از سالها دخترش را در شهر دیگری پیدا می کند . اما از آن جایی که خانواده سرپرست دختر به او وابستگی پیدا کرده اند و دختر هم اوضاع بسامانی دارد از خودش می گذرد تا دختر زندگی قبلی اش را ادامه دهد . این کار رضا در فیلم «کیمیا» که خسرو شکیبایی آن را بازی می کند نمونه موفقیت آمیز پروژه عبور از خود یک پدر است .

خجالتی ترین :
سیدرضا «طلا و مس» را که یادتان است . همان که خجالت می کشید حتی به زنش نگاه کند! باحیا بودن بیش از اندازه او حتی در برخورد با خانواده اش باعث شد که ما لقب خجالتی ترین پدر سینمای ایران را به او بدهیم . اگر یادتان باشد او حتی از رقصیدن دختر هفت ساله اش هم شرم داشت اگر چه بالاخره پس از کش و قوس فراوان و در پایان فیلم برای اولین بار توانست به همسرش بگوید : «دوستت دارم!»

بی خیال ترین :
حامد بهداد خیلی خوب می تواند از عهده نقش یک پدر بی خیال بربیاید .

او در فیلم سعادت آباد توانست این کار را انجام دهد . اگر چه در هیچ صحنه ای از این فیلم پدر و فرزند با هم رویارو نشدند اما بی خیالی او به همسر، فرزندان متولد شده و متولد نشده اش و توجه بیش از اندازه به کارش می تواند او را مستحق لقب بی خیال ترین پدر سینما کند .

منبع : چلچراغ

قدیمی 07-29-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض نقاش صحنه های ناب ؛ آكیرا كوروساوا

نقاش صحنه های ناب ؛ آكیرا كوروساوا

در زمانی كه هالیوود و سینمای اروپا به جهان فخر می فروختند و خود را پرچمدار سینمای جهان می دانستند ، نابغه ای در سینمای ژاپن قد علم كرد و نه تنها خود را ، بلكه سینمای ژاپن و آسیا را به جهان معرفی كرد . دست اندركاران هالیوود و كشورهای صاحب سینما هرگز فكر نمی كردند فیلمسازی از كشوری آسیایی ظهور كند كه بتواند سینمای جهان را تحت تأثیر قرار دهد .

آكیرا كوروساوا ، جوانی علاقه مند به نقاشی و مستعد در این هنر، به دنبال تكمیل هنر خود بود كه وارد دنیایی پُر زرق و برق و بزرگ یعنی سینما شد . وی خیلی زود مدارج را در هنر هفتم طی كرد و به مقام كارگردانی رسید . در دهه 40 میلادی چند فیلم ساخت ،‌ اما اثری كه نام او را بر سر زبانها انداخت «هفت سامورایی» بود ، فیلمی خوش ساخت و حرفه ای كه چشم علاقه مندان را گِرد و زبان سینما گران را به تحسین وا داشت . این فیلم آنچنان گیرا و تأثیرگذار بود كه هالیوود را وادار كرد تا «هفت دلاور» را به اقتباس از آن ساخته و روی پرده ببرد . هرچند در این فیلم بازیگران بزرگی چون یول براینر، استیو مک كوئین و ایلای والاک بازی می كردند ، اما هرگز نتوانست تأثیر «هفت سامورایی» را داشته باشد . كورو ساوای توانا و جوان حالا به كارگردانی سرشناس تبدیل و كارش به مراتب سخت تر شده بود ، اما او پا پس نگذاشت و با ساخت فیلمهای حرفه ای و زیبا ، بیش از پیش نام خود را بر سر زبانها انداخت . در میان ده ها فیلمی كه در كارنامه هنری كورو ساوا وجود دارد ، به زحمت می توان فیلمی متوسط یا ضعیف پیدا كرد . وی از نمایشنامه نویس بزرگ عرصه تئاتر ویلیام شكسپیر چند اثر از جمله «آشوب» و «سریر خون» به ترتیب بر اساس نمایشنامه های «شاه لیر» و «مكبث» اقتباس كرد و روی پرده فرستاد . هرچند این دو فیلم اقتباسی بودند ، اما آنها را باید فیلمهای كورو ساوا دانست ،‌ زیرا مُهر و امضای او پای آنها حک شده است . كورو ساوا نوعی از اقتباس را به نمایش می گذارد كه پیش از او كمتر مشاهده شده بود . او به همه آموخت كه اقتباس به معنی برداشت نعل به نعل از یک اثر دیگر نیست ، بلكه برداشت متفاوتی از آن است كه باید مُهر هنرمند پای آن باشد . كپی كردن از روی یک اثر قابل قبول و تحسین برانگیز نیست . «سریر خون» و «آشوب» متعلق به كورو ساوا هستند ، نه شكسپیر . كورو ساوا از آثار نویسندگان بزرگ و مطرح دیگری چون «ابله» داستایوفسكی و «در اعماق» ماكسیم گوركی نیز برداشت كرده است . یكی از شاخصه های آثار كورو ساوا آن است كه هر پلان مانند یک تابلو نقاشی است . این نشان دهنده آن است كه وی برای هر پلان طراحی خاص خودش را انجام داده است . آشنایی كورو ساوا با نقاشی در این تصویر سازی به خوبی قابل مشاهده است . وی با توانایی كه در نقاشی داشت ، تمام استوری بوردهای فیلم را خود می كشید و سپس آنها را به تصویر در می آورد . كورو ساوا روایتگری قهار است كه با زیبایی تمام مخاطب را تا پایان قصه با خود همراه می‌ كند . این حُسن تنها در برخی از كارگردانان بزرگ سینما دیده می‌شود . از محاسن دیگر فیلمهای كورو ساوا گرفتن بازیهای مناسب و عالی از بازیگران و حتی نا بازیگران است . گویی وی آنان را با سِحر خود افسون می‌ كند تا آنچه را كه خود می خواهد مقابل دوربین عرضه كنند . در آثار كمتر كارگردانی دیده شده كه بازیگران ریز و درشت این همه باور پذیر مقابل دوربین ظاهر شوند . از نمونه های بارز آن می توان به بازی بازیگران و نا بازیگران در «هفت سامورایی» و «ریش قرمز» اشاره كرد . فیلمهای «در سواوزالا» ،‌ «یوجیمبو» ، «شبح جنگجو» ، «دوداسكادن» ،‌ »ابله» ،‌ «در اعماق» و آثار دیگر كورو ساوا هر كدام ویژگیهای خاص خود را دارند كه درباره هر كدام می توان صفحات سفید زیادی را سیاه كرد . این نشان از قدرت فیلمسازی این كارگردان بزرگ سینمای ژاپن و جهان دارد .

آكیرا كورو ساوا نقاش صحنه های ناب در سینما بود . او آنچه را كه مخاطب می خواست به آنان ارائه می داد . بی شک تاریخ سینما چنین كارگردان بزرگی را هرگز از یاد نخواهد برد . هرچند كشور ژاپن كارگردانان بزرگ دیگری چون كوبایاشی و اوزو داشت ، اما آنان هرگز به شهرت و محبوبیت كورو ساوا نرسیدند . به جرأت می توان گفت : دیگر كارگردانی مانند او پا به عرصه سینما نخواهد گذاشت .
قدیمی 08-01-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض فيلمهای مورد علاقه بازيگران كدام هستند؟ + عکس

فيلمهای مورد علاقه بازيگران كدام هستند؟ + عکس

«برد پیت» بازیگر سینما چندی قبل به یک پایگاه اینترنتی انگلیسی گفته بود جالبترین فیلمی كه تاكنون تماشا كرده ، فیلم «دكتر استرنج لاو» ساخته استنلی كوبریک است .
در گزارش محبوب ترین فیلمهای بازیگران ، متوجه می شویم آثاری ساخته استنلی كوبریک و «اسپیلبرگ» فیلمهایی با بازی «مارلون براندو» و «جیمز دین» معمولاً در آرشیو فیلمهای مورد علاقه بازیگران و كارگردانان قرار دارد .

اما فیلمهای مورد علاقه بازیگران كدام هستند؟

فیلم محبوب «گری اولدمن» اثر جاودان «اینک آخرالزمان» است

«چارلی چاپلین» ؛ فیلم «2001 ، ادیسه فضایی»

«مگان فاكس» ؛ فیلم «ارباب حلقه ها»

«دنیل رادكلیف» ؛ فیلم «12 مرد خشمگین»

«آرون اكهارت» ؛ فیلم «اینک آخر الزمان»

«تایلور لانتر» ؛ فیلم «شجاع دل»

«نیكلاس كیج» ؛ فیلم «شرق بهشت»

«تیم برتون» ؛‌فیلم «دراكولا ، قبل از میلاد»

«رابرت پتینسون» ؛‌فیلم دیوانه از قفس پرید

«جیسون استاتهام» ؛ فیلم «لوک خوش دست»

«جیمز فرانكو» ؛ فیلم «كشتی گیر»

«جانی دپ» ؛ فیلم «ویتنیل و من»

«لئوناردو دی كاپریو» ؛ فیلم «دزد دوچرخه»

قدیمی 08-02-2014
افسون 13 آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض ترسناک ترین فیلمهای سال 2013 و 2014

ترسناک ترین فیلمهای سال 2013 و 2014

سالانه صدها فیلم درهالیوود ساخته می شود که بسیاری از آنها موضوعات ترسناک و دلهره آوری دارند . سایت top teenz در تازه ترین بررسیهای خود نام 10 فیلم برتر ژانر ترسناک را مشخص کرده است که در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم . به خاطر داشته باشید این 10 فیلم از چندین منتقد و کارگردان گذشته و به عنوان ترسناک ترینها انتخاب شده اند .

1- زیر پوست Under the Skin

قبل از اینکه بخواهیم به فیلم «زیر پوست» لقب ترسناک بدهیم ، بهتر است به کلمه توهم برانگیز هم اشاره داشته باشیم . این فیلم به قدری بیننده را دچار توهم می کند که براساس خبرها ، عده ای از تماشاگران نیمه کاره آن را در سالن سینما رها کرده و به سمت درهای خروج رفته اند .

شخصیت اصلی این فیلم زنی با موهای مشکی است که نقش او را «اسکارلت جوهانسون» بازی می کند ؛ زنی که آدمها را سوار ماشین کرده و آنها را می رباید اما هرگز کسی دلیلش را متوجه نمی شود . در نیمه های فیلم متوجه می شویم این زن عجیب و غریب در واقع یک موجود فرا زمینی است که در قالب یک زن فرو رفته است . فیلمبرداری این فیلم بسیار حرفه ای است و به لطف همین فیلمبرداری خاص است که حس توهم برانگیز بودن که از آن صحبت کردیم به بیننده منتقل می شود .

2- چشم Occulus

فیلم سینمایی «چشم» صحنه های ترسناک کمی دارد و کارگردان بیشتر سعی کرده از حقه های ترسناک برای هراس انگیز کردن صحنه ها استفاده کند . داستان فیلم درباره زنی به نام «کیلی» است که قصد دارد ثابت کند برادرش «تیم» در قتل پدر و مادرش هیچ نقشی نداشته و آنها توسط یک پدیده ماورایی به قتل رسیده اند . کیلی راسل ، اصرار دارد یک آینه قدیمی در خانه شان وجود دارد ، دروازه شیطان است که می تواند ارواح خبیثه را وارد خانه کند .

فیلم سینمایی «چشم» زندگی فعلی کیلی و تیم را با فلش بک هایی درباره آنچه 12 سال پیش - زمانی که خانواده شان تازه به آن خانه نقل مکان کردند و مالکیت آینه را در اختیار گرفتند - نشان می دهد . در فیلم نشان داده می شود که چطور کمتر از دو هفته ، یک خانواده خوشبخت از هم می پاشد و مادر کیلی ، ماری (کتی ساکوف) و پدرش ، آلن (روی کوچرین) طعمه آینه می شوند .

3- سیزده گناه 13 Sins

فیلم سینمایی «13 گناه» داستان عجیب و غریبی دارد که متأسفانه در واقعیت هم نظیر آن را دیده ایم ، اینکه یک انسان ساده که حتی آزارش به یک مورچه هم نرسیده ، ناگهان به جایی می رسد که دست به کارهای شیطانی می زند . الیوت مثل همیشه مشغول زندگی ساده اش است که یک تماس تلفنی مرموز دریافت می کند . این تماس تلفنی شروع یک بازی خطرناک برای این مرد است ، بازی که شاید در نگاه اول خیلی تکان دهنده به نظر نرسد اما هر قدر جلوتر می رود به شرارت الیوت اضافه می کند . در این بازی ، الیوت انجام 13 کار که هر کدام شوم تر از قبلی هستند را برعهده می گیرد اما در عوض انجام آنها پاداشهای بزرگی دریافت می کند .

4- عشاق جاویدان Only Lovers Left Alive

چهارمین فیلم از لیست ترسناک ترین فیلمهای 2014 یک تفاوت عمده با دیگر فیلمها دارد ، آن هم این است که ترس و دلهره مخاطب در یک فضای کاملاً رمانتیک شکل می گیرد که البته می توان این را از نام فیلم هم حدس زد .

«اِو» و «آدام» دو شخصیت خون آشام هستند که قرنهای بسیار زیادی است با یکدیگر زندگی کرده و عمر جاویدان دارند . این عشاق برای اینکه بتوانند زندگی جاودانه ای در کنار هم داشته باشند ، شبها از قبر بیرون می آیند و خون مردم را می مکند . همین مسئله باعث هراس مردم شهر می شود . این درام عاشقانه و ترسناک را کارگردان صاحب سبک «جیم جارموش» ساخته که می توان او را یکی از خلاق ترین کارگردانها نامید که طرفداران خاص خودش را دارد .

5- بی صدا The Quiet Ones

یک پروفسور به نام جوزف کوپلند که در دانشگاه تدریس می کند ، دانشجویان ممتازش را تشویق می کند تا در یک آزمایش خلق روح شرکت کنند . آزمایشی که او ترتیب می دهد بیشتر شبیه احضار روح است تا یک آزمایش علمی . چند بار این آزمایش انجام می شود تا اینکه این آزمایش روی یکی از دانشجویان انجام می شود اما عواقب بدی برای او دارد .

دانشجوی جن زده که دیگر نمی تواند خودش را کنترل کند ، دست به کارهای عجیبی می زند . اغلب سکانسهای فیلم در یک فضای بسته رخ می دهد و همین مسئله باعث می شود مخاطب بیشتر از حد معمول احساس ترس و اضطراب کند . جالب است بدانید ادعا می شود که این فیلم سینمایی با الهام از یک ماجرای واقعی ساخته شده و به خاطر همین واقعی بودن است که مخاطب بیش از اندازه احساس ِ ترس می کند .

6- شکار The Hunt

ماجرای شخصیت اصلی فیلم سینمایی «شکار» این است که او در جایگاه یک انسان معمولی و موجه است اما یک نفر به او اتهام غیراخلاقی می زند . این آدم به قدری پیش می رود که همه شروع می کنند به توهین کردن به او .

«شکار» درباره زندگی مردی به نام کارلوس است که زیر بار شک و شبهه هایی که به او نسبت داده اند کمر خم کرده است . او آنقدر از این مسئله ناراحت است که به خشونت ذهنی می رسد و دست به کارهایی می زند که در گذشته به او نسبت داده اند . او از یک مرد سالم تبدیل به یک جنایتکار می شود ، جنایتکاری که نمی توان جلوی او را گرفت .

7- از شر شیطان نجاتمان ده Deliver Us from Evil

جن گیری و قتلهای زنجیره ای مجموعه عواملی است که فیلم «از شر شیطان نجاتمان ده» را تشکیل می دهد . یک افسر پلیس به نام سارچی که زندگی پرمشغله ای دارد ، درگیر یک پرونده قتل سریالی هولناک می شود اما به دلیل اینکه به تنهایی قادر به حل این پرونده عجیب نیست ، تصمیم می گیرد از یک کشیش متخصص در جن گیری کمک بگیرد تا شاید بتواند ماجراهای هولناکی که در اطرافشان رخ می دهد را حل کند .

تعداد زیادی از منتقدان این فیلم سینمایی اعتقاد دارند که «از شر شیطان نجاتمان ده» برگ برنده هیجان انگیزی ندارد اما تا دلتان بخواهد هولناک است و ترسناک .

8- تبدیل شوندگان : عصر انقراض Transformers : Age of Extinction

یکی از روشهای ایجاد ترس در مخاطب این است که او با یک موجود عجیب که از یک دنیای دیگر وارد زندگی او شده روبرو شود . این داستان اصلی فیلم «تبدیل شوندگان : عصر انقراض» است . این فیلم علاوه بر اینکه در ژانر ترسناک ساخته شده است ، از نظر بصری بسیار چشمگیر است و جلوه های بصری اش بسیار حرفه ای از کار درآمده اند .

روایت اصلی این فیلم سینمایی درباره یک تعمیرکار است که به همراه خانواده اش به خانواده «اتوبات ها» می پیوندند . اتوبات ها همانهایی هستند که در سری فیلمهای ترانسفورمرها ، آنها را ملاقات کرده ایم ؛ موجوداتی بزرگ و غول پیکر شبیه به رباتها . در همین زمان که تعمیرکار با آنها همراه شده است ، یک شکارچی غول پیکر از دنیای دیگری وارد می شود تا اتوباتها را شکار کند .

9- ناگفته دراکولا Dracula Untold

تا الان دهها فیلم درباره دراکولا ساخته شده است . این موجود ترسناک آنقدر جذابیت دارد که از زمان فیلمهای صامت و سیاه و سفید تا الان که در تکنولوژی غرق هستیم ، همچنان مورد توجه است .

«ناگفته دراکولا» نام فیلم سینمایی جدیدی است که به تازگی به اکران عمومی درآمده است . این فیلم یک بار دیگر افسانه دراکولا را روی پرده های سینما آورده ، با این تفاوت که در آن ، حوادثی جدید روایت می شود .

10- تطهیر: هرج و مرج Anarchy The Purge

فیلم سینمایی «تطهیر» که سال گذشته نسخه اول آن به بازار آمده و این روزها نسخه دومش اکران شده است ، درباره یک مراسم 12 ساعته در آمریکاست . این مراسم که هر سال در ایالات متحده انجام می شود به این شکل است که می توان 12 ساعت بدون ترس از مجازات ، هر جرمی را مرتکب شد . در این روز که آن را «تطهیر» می نامند هر جرم و جنایتی آزاد است و مردم باید قبل از شروع مراسم خودشان را به جایی امن برسانند .

یک بار در این مراسم ، مردی فرزند خودش را از دست می دهد و تصمیم می گیرد انتقامش را از خلافکاران بگیرد . او راهی خیابان می شود اما بعد از مدتی متوجه می شود مشغول کمک رساندن به زوج جوانی است که برای دیدن یکی از اعضای خانواده شان به لس آنجلس می روند .
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش