بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-06-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض استاندار كرمانشاه: ثابت خواهيم كرد كه كرمانشاه مركزيت غرب كشور را دارد

استاندار كرمانشاه:
ثابت خواهيم كرد كه كرمانشاه مركزيت غرب كشور را دارد
كرمانشاه - استاندار كرمانشاه روز سه شنبه در جشنواره كارآفرينان برتر استان كه در تالار انتظار برگزار شد، گفت: در آينده و در عمل ثابت خواهيم كرد كه استان كرمانشاه مركزيت غرب كشور را دارا مي باشد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد دادوش هاشمي با بيان اينكه، حرف زدن خيلي راحت اما عمل كردن بسيار سخت است، افزود: زماني مي توانيم ادعاي مركزيت غرب كشور را داشته باشيم كه بتوانيم امكانات لازم را مهيا كنيم بدين معنا كه صنعت، تجارت، كشاورزي و.. را در استان رونق دهيم.

وي ادامه داد: سعي ما بر اين است كه امكانات و ابزارهاي لازم براي تبديل كردن استان به مركز منطقه غرب كشور را فراهم نماييم و تنها به شعار دادن و حرف زدن بسنده نكنيم.
وي در خصوص كارآفرينان نيز، گفت: كارآفرينان انسانهايي خوش فكر هستند كه شغل توليد مي كنند و همواره از آسايش محروم هستند لذا بر ما لازم است كه از اين طيف زحمتكش حمايت كنيم.

وي ادامه داد: ايراد گرفتن خيلي راحت است و انسان مي تواند هزاران ايراد از يك فرد يا يك مجموعه بگيرد اما هنر اين است كه كمك كردن و حمايت از توليد را در دستور كار خود قرار دهيم و هر توليدكننده و شغل آفرين را دزد و چپاولگر قلمداد نكنيم.

هاشمي با بيان اينكه امروزه بيشترين بيكاري كشور از نظر جغرافيايي در استانهاي حاشيه زاگرس قرار دارد، دليل اين مساله را عدم تجهيز اهالي اين مناطق به مهارتهاي لازم دانست و گفت: بايد كاري كنيم كه مهارت در زندگي خانواده هاي زاگرس نشينان رسوخ يابد و در اين راستا نقش ارگانهاي دولتي نظير سازمانهاي آموزش و پرورش و فني و حرفه اي بسيار كليدي است.

وي گفت: براي نهادينه كرد مهارت در زندگي خانواده هاي كرمانشاهي و كودكان اين ديار، در استان كرمانشاه اقدام به ايجاد پارك فناوري كودكان كرده ايم تا بچه هاي ما بتوانند در كارگاههاي مختلف، مهارتهاي لازم را بياموزند و خلاق شوند.

وي به كارآفرينان و توليدكنندگان استان اطمينان داد كه مجموعه مديريتي و مديريت ارشد استان همواره در تلاش براي تسهيل در روند امور آنهاست و دليل اين مدعا هم ايجاد سهولت در صادرات كالاها، رسمي شدن مرز پرويزخان و برقراري پرواز كرمانشاه به سليمانيه مي باشد.
لازم به يادآوري است در اين جشنواره از ميان سه هزار و 539 كارآفرين واجد شرايط استان، 14 نفر به عنوان كارآفرين برتر معرفي و مورد تجليل قرار گرفتند.

همچنين از چهار ورزشكار مدال آور كه در واحدهاي مختلف توليدي و خدماتي استان (انتخاب شدگان از ميان 50 كارگر- ورزشكار استان) به شغل كارگري مبادرت دارند، تجليل شد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-07-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دانشگاه فني وحرفه اي كرمانشاه از مهرماه سال جاري دانشجو مي پذيرد

دانشگاه فني وحرفه اي كرمانشاه از مهرماه سال جاري دانشجو مي پذيرد
كرمانشاه - مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان كرمانشاه از راه اندازي مركز آموزش علمي كاربردي در فني حرفه اي استان خبر داد و گفت: دو مركز عالي علمي كاربردي استان در شش رشته مهارتي از مهر ماه سال جاري دانشجو مي پذيرد.

به گزارش ايرنا، فرشيد اميري در اين خصوص گفت: اين مراكز دانشگاهي در راستاي تحقق شعار هر ايراني يك مهارت با محوريت مهارت آموزي در حوزه هاي جوشكاري، ابزار دقيق، ماشين افزار، اتومكانيك، مكانيسين و مكانيزاسيون ماشين هاي كشاورزي فعاليت خواهند كرد.

وي با تاكيد بر ترويج، تقويت و نهادينه نمودن فرهنگ مهارت آموزي و تلفيق دانش نظري و مهارتي مبتني بر رسالت سازمان ملي مهارت افزود: تربيت نيروهاي متخصص و مورد نياز كشور، ايجاد اشتغالزايي و رفع مشكل بيكاري از جمله اهداف راه اندازي دانشگاه تخصصي فني حرفه اي استان است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 07-08-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 'ميز خدمت ' براي سهولت كار ارباب رجوع در ادارات راه اندازي مي شود

كلانتري:
'ميز خدمت ' براي سهولت كار ارباب رجوع در ادارات راه اندازي مي شود
كرمانشاه - معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري كرمانشاه گفت: در همه ادارات و سازمانهاي استان ' ميز خدمت ' براي سهولت كارارباب رجوع تشكيل خواهد شد.
به گزارش ايرنا، كيومرث كلانتري درسومين جلسه كارگروه تحول اداري بهره وري و فناوري اطلاعات كه در محل سالن جلسات معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري برگزار شد، افزود: لازم است در همه ادارات و سازمانهاي دولتي ميزخدمت براي تسهيل در انجام كارو خدمات قابل ارايه به ارباب رجوع تشكيل و آماده خدمت شود.

كلانتري همچنين اضافه كرد: ميز خدمت به زيبا ترين شكل ممكن در محل ورودي ادارات و سازمانها با حضور وانجام وظيفه قايم مقام مسوول اداره فعاليت خود را در اولين فرصت ممكن آغاز مي كند.

وي از تشكيل اتاق امضاء در ادارات آموزش و پرورش كه تقريبا فعاليتي مشابه ميز خدمت مورد نظر دستورالعمل جلسه ي امروز انجام مي دهد تقدير كرده و خواستار بهبود وضعيت ظاهري اين مكانها در ادارات آموزش و پرورش شد.

معاون توسعه مديرت و منابع انساني استانداري درادامه اظهار داشت: بزودي مسوولين استان به منظور الگو برداري از محل فعاليت ميزهاي خدمت ادارات آموزش پرورش از اين اماكن بازديد خواهند كرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 07-08-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ساماندهي مجموعه تاريخي بيستون و طاق بستان بايد با جديت پيگيري شود

استاندار كرمانشاه:
ساماندهي مجموعه تاريخي بيستون و طاق بستان بايد با جديت پيگيري شود
كرمانشاه - استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: ساماندهي مجموعه تاريخي بيستون، طاق بستان و غارقوري فلعه بايد با جديت دنبال و پيگيري شود و كوتاهي در اجراي اين طرحها از هيچ دستگاهي پذيرفتني نيست.

به گزارش ايرنا، سيد دادوش هاشمي روز پنجشنبه در سومين جلسه كارگروه گردشگري و ميراث فرهنگي استان افزود: ساماندهي اين مجموعه هاي تاريخي و گردشگري بايد با سرعت انجام شود و دستگاه هاي اجرايي ذيربط بايد نهايت دقت خود را براي اجراي سريع و مطلوب اين طرحها بكار گيرند.

وي اظهار داشت: ساماندهي اين مجموعه ها جذب بيشتر گردشگر و رونق صنعت گردشگري را به دنبال خواهد داشت.

استاندار كرمانشاه ادامه داد: پيمانكاران اين طرحها بايد با جديت بيش از پيش تلاش و طوري عمل نمايند تا طرحها در موعد مقرر به اتمام برسند.
وي خاطرنشان ساخت: استان كرمانشاه در زمينه آثار طبيعي و گردشگري داراي جاذبه هاي متنوعي است كه شناساندن اين آثار به مردم استان و كشور ضروري است.

هاشمي تصريح كرد: يكي از بخشهاي كسب درآمد و رونق اقتصادي صنعت توريسم است كه متاسفانه در گذشته در اين جهت حركتي صورت نگرفته است لذا براي جبران ضعفهاي گذشته بايد تلاشهاي خود را دو چندان نماييم.

در ادامه اين جلسه از سوي اداره كل گردشگري و ميراث فرهنگي استان در خصوص ساماندهي مجموعه هاي تاريخي بيستون، طاق بستان و غار قوري قلعه و همچنين طرح ملي گردشگري جنگ با هدف پاسداشت و انتقال ميراث گرانبهاي دوران دفاع مقدس به نسل حاضر، شناخت دقيق مناطق جنگي وعملياتي و ظرفيتهاي نرم افزاري و سخت افزاري آن در حوزه گردشگري و بهبود نظام اطلاع رساني ، بازاريابي و خدمات عرضه گردشگري ارايه شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 07-08-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض شكست سنگين تيم فوتبال همدان مقابل كرمانشاه

شكست سنگين تيم فوتبال همدان مقابل كرمانشاه
كرمانشاه - در چارچوب رقابتهاي فوتبال روستايي و عشايري منطقه دو كشور، تيم 9 نفره كرمانشاه با هفت گل همدان را شكست داد.

به گزارش ايرنا، در بازيهاي روز چهارم مسابقات فوتبال روستايي وعشايري منطقه دو كشور تيمهاي لرستان و ايلام ، كرمانشاه و همدان به مصاف هم رفتند.

به گزارش ايرنا، تيم كرمانشاه در حالي به مصاف تيم همدان رفت كه براي ماندن در كورس رقابتها چاره اي جز پيروزي نداشت.

در اين مسابقه كه در زمين ورزشگاه انقلاب كرمانشاه برگزارشد، ابتدا در نيمه نخست بازي تيم ميزبان با بازي هجومي و زيباي خود توانست سه برصفر به رختكن برود، نيمه دوم بازي در شرايطي آغازشد كه تيم همدان كه ديگر چيزي براي ازدست دادن نداشت توانست درهمان دقايق ابتدايي دو گل از سه گل خورده را جبران كند و اختلاف را به حداقل برساند.

اما اين پايان كار نبود و فوتباليستهاي كرمانشاهي با وجود اخراج شدن دو تن از ياران كليدي خود چهار گل ديگر را به ثمر رساندند تا دو گل دقايق پاياني همداني ها هم مانع از شكست سنگين آنها نشود و ميزبان با نتيجه 7 بر4 سه امتياز بازي را ازآن خود كند.

درديگر بازي تيم خوب لرستان با تك گل دقايق ابتدايي خود تيم ايلام را شكست داد تا ضمن كسب سومين پيروزي پياپي خود جواز حضور در مرحله بعدي را كسب كند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 07-10-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض افزايش ناگهاني دما علت قطعي آب كرمانشاه در روزهاي اخير بوده است

مدير آب و فاضلاب شهر كرمانشاه:
افزايش ناگهاني دما علت قطعي آب كرمانشاه در روزهاي اخير بوده است
كرمانشاه - مدير آب و فاضلاب شهر كرمانشاه ، افزايش ناگهاني دماي هوا را علت قطعي آب منازل شهروندان كرمانشاهي در روزهاي اخير عنوان كرد.

مهندس ' ايرج شهبازي ' روز شنبه به دنبال تماس تلفني خبرنگار ايرنا در خصوص علل قطعي مكرر آب طي چند روز گذشته در كرمانشاه ، گفت: تا زمانيكه مشكل جدي در زمينه آبرساني بوجود نيايد ، سهميه بندي و به تبع آن قطعي آب زندگي شهروندان را با چالش مواجه نخواهد كرد.

وي افزود: اما افزايش ناگهاني دماي هوا تا 43 درجه سانتي گراد در كرمانشاه طي روزهاي اخير، سبب كاهش حجم مخازن آب اين شهر به دليل استفاده فراوان همشهريان از اين ماده حياتي شد.

شهبازي ادامه داد: اين در حاليست كه كاهش حجم مخازن آب سبب مي شود كه افراد ساكن در قسمتهاي پايين دست مخازن بر خلاف ساكنان قسمتهاي بالا دست ، از دريافت آب بهتري برخوردار باشند كه تداوم اين امر نيز دور از عدالت است.

وي گفت: براين اساس به منظور اجراي عدالت و همچنين صرفه جويي در مصرف آب ، جيره بندي اين كالاي حياتي را در كرمانشاه طي روزهاي اخير اعمال كرديم تا با مشكل خاصي در اين زمينه ها برخورد نكنيم.

مدير آب و فاضلاب شهر كرمانشاه در ادامه در پاسخ به اين سووال كه آيا مردم كرمانشاه در ايام ماه مبارك رمضان با قطعي آب مواجه هستند يا خير، اظهار داشت: برنامه اي درخصوص قطعي آب در ماه رمضان بويژه در اوقات افطار و سحر نداريم ، مگر آنكه شرايط حادي رخ دهد كه مردم نيز با صرفه جويي مي توانند از وقوع چنين شرايطي پيشگيري كنند.

وي همچنين درخصوص ميزان صرفه جويي در مصرف آب در شهر كرمانشاه پس از اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها گفت: به دنبال اجراي اين قانون، بيش از 10 درصد در مصرف آب اين شهر صرفه جويي شده است كه اميدواريم اين رقم با صرفه جويي بيشتر و بهتر مردم افزايش بيشتري نيز يابد.

گفتني است در روزهاي اخير قطعي مكرر آب در مناطق مختلف شهر كرمانشاه، زندگي مردم را با مشكل رو به رو كرده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 07-10-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دماي هوا از فردا در كرمانشاه كاهش مي يابد

مدير اداره كل هواشناسي استان كرمانشاه خبر داد:
دماي هوا از فردا در كرمانشاه كاهش مي يابد
كرمانشاه - مدير اداره كل هواشناسي استان از كاهش دماي هواي كرمانشاه از فردا خبر داد و گفت: از روز دوشنبه تا چهارشنبه اين كاهش محسوس خواهد بود.

' محسن قاسمي ' روز شنبه به ايرنا افزود: با توجه به استقرار هواي پايدار بر سطح كشور، چنانچه پيش بيني شده بود از چهارشنبه هفته قبل دماي هوا روند افزايشي به خود گرفت بطوريكه ديروز در شهر كرمانشاه حداكثر دما در اين روز به 43 درجه رسيد.

وي گفت: اين رقم نسبت به دوره آماري 60 ساله ، نيم درجه افزايش نشان مي دهد و ركورد 60 ساله در اين روز شكسته شد.

قاسمي ادامه داد: همچنين حداكثر دماي هواي استان در قصرشيرين طي روز گذشته به 47 درجه سانتي گراد رسيد كه گهواره با دماي 16 درجه سانتي گراد نيز خنكترين شهر استان بود.
وي در پايان اظهار داشت: پيش بيني مي شود دماي هواي كرمانشاه امروز نيز در گرمترين ساعات خود به 43 درجه سانتي گراد برسد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 07-10-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض احداث فرودگاه قصرشيرين مي تواند اقتصاد كرمانشاه را رونق ببخشد

استانداركرمانشاه:
احداث فرودگاه قصرشيرين مي تواند اقتصاد كرمانشاه را رونق ببخشد
كرمانشاه - استانداركرمانشاه ضمن تاكيد بر راه اندازي فرودگاه در شهرستان مرزي قصرشيرين، اين مهم را در رونق اقتصادي استان بسيار موثر ارزيابي و خواستار اهتمام جدي تر مسوولين فرودگاه كرمانشاه براي اين امرشد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد دادوش هاشمي روز شنبه در جلسه پيگيري مصوبات سفر رييس جمهوري به استان كرمانشاه كه در سالن جلسات استانداري برگزار شد، اظهار داشت: يكي از مصوبات اين سفر در بخش راه و ترابري مطالعه و احداث فرودگاه در يكي از دو شهرستان قصرشيرين و يا سرپل ذهاب مي باشد كه با توجه به موقعيت ويژه اي كه قصرشيرين دارد اين شهرستان مي تواند محل مناسبي براي احداث فرودگاه باشد.

وي تصريح كرد: قصرشيرين به لحاظ هم مرز بودن با كشور عراق و مبادلات تجاري فراواني كه با اين كشور از طريق مرز پرويز خان انجام مي گيرد درصورتي كه صاحب فرودگاه شود بسيار از نظر اقتصادي به نفع استان خواهد بود و بهتر مي توان زمينه جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي براي احداث كارخانه جات را فراهم كرد.

وي يادآور شد: در هر منطقه اي كه فرودگاه وجود داشته باشد امكان رفت و آمد بيشتري وجود دارد و به جلب مسافر و گردشگر نيز كه خود عامل مهمي براي توسعه و رونق محسوب مي شود كمك مي كند، توسعه صنعت توريسم سبب مي شود تا پول وارد استان شده و زماني هم كه پول وارد شود اقتصاد رشد مي كند و مردم از درآمد بيشتري برخوردار خواهند شد.

در اين جلسه همچنين مدير كل فرودگاه كرمانشاه ضمن استقبال از اجراي هرچه سريعتر مطالعه و احداث فرودگاه در قصرشيرين، اظهار داشت: مكاتبات لازم در اين خصوص انجام شده و اميدوارم هرچه سريعتر پاسخ لازم براي شروع كار به ما داده شود.

پيمان شرفايي در ادامه اظهار داشت: هم اكنون حدود 370 ميليارد ريال براي توسعه و اجراي باند دوم فرودگاه و احداث ترمينال بين المللي اعتبار نياز است كه اميدوارم با مساعدت مسئولين اين امر محقق شود.

در ادامه جلسه به مصوبات دور سوم سفر رئيس جمهور و هيات دولت به استان كرمانشاه در بخش راه و ترابري اشاره و با بيان اينكه در اين سفر 20 مصوبه دراين بخش درنظرگرفته شده است، ' تسريع در احداث كنارگذر بيستون و اتمام كار تا سال 1392، مطالعه و اجراي باند دوم راه اسلام آبادغرب، ايلام، بيستون، سنقروكليايي و قره تا سال 1394، روكش نمودن راه هاي شرياني استان تا پايان سال 90 ، استخدام 190 نفر از نيروهاي متخصص دراداره كل راه و ترابري استان تا سال 1393 و مطالعه و احداث فرودگاه در يكي از دو شهرستان قصرشيرين يا سرپل ذهاب' از جمله اين مصوبات اعلام شد.

تسريع در ساخت راه آهن ' كرمانشاه - خسروي ' نيز از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود كه مورد تاكيد استاندارنيز قرار گرفت.

استاد فاضل نظری
قدیمی 07-13-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نمايشگاه گروهي عكس ' پله پله تا پشت بام ' در كرمانشاه برگزار شد

نمايشگاه گروهي عكس ' پله پله تا پشت بام ' در كرمانشاه برگزار شد
كرمانشاه - رييس حوزه هنري استان كرمانشاه گفت: نمايشگاه گروهي عكس ' پله پله تا پشت بام ' از سوي خانه عكاسان حوزه هنري از امروز ( چهارشنبه )ماه به مدت يك هفته در نگارخانه حوزه هنري برگزار شد.
به گزارش ايرنا، عباس سروري افزود: اين نمايشگاه در راستاي خلق آثار هنري فاخر و به منظور شناساندن آداب و رسوم بومي و محلي استان كرمانشاه برپا شده است كه در آن 56 اثر از 10 هنرمند عكاس كرمانشاهي در معرض ديد عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

وي در ادامه تصريح كرد: مردم شناسي و بافت روستاي غرب كشور از موضوعات اصلي نمايشگاه است كه مخاطب با ديدن اين عكسها مي تواند شيوه زندگي مردم اين ديار را درك كند.

وي در پايان از همه علاقه مندان به هنرعكاسي براي بازديد از اين نمايشگاه دعوت به عمل آورد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 07-22-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بازديد سرزده استاندار كرمانشاه از محوطه گردشگري بيستون

بازديد سرزده استاندار كرمانشاه از محوطه گردشگري بيستون
كرمانشاه - استاندار كرمانشاه به صورت سرزده از اجراي طرح ساماندهي محوطه گردشگري و تاريخي بيستون بازديد كرد.

به گزارش ايرنا، در اين بازديد كه جمعي از مديران استاندار را همراهي مي كردند ، سيد دادوش هاشمي دستورات لازم را براي اجراي طرح بيان كرد.

وي با بيان اينكه اين مجموعه تاريخي و گردشگري بايد به نحوي ساماندهي شود كه رغبتي خاص براي همه مردم ايران و حتي جهان ايجاد شود كه براي بازديد آن مشتاق شوند، گفت: با توجه به اينكه اين مجموعه زيرساخت و بستر لازم را براي توسعه و ساماندهي داراست با تلاش و خلاقيت بيشتر به يكي از مكانهاي بسيار زيبا و مفرح ايران تبديل خواهد شد.

وي از پيمانكار اين طرح خواست روند اجرايي خود را بصورت مستمر گزارش و ارايه نمايد.

استاندار كرمانشاه همچنين از روند اجراي پروژه ساماندهي قرءسو كه توسط ميراث فرهنگي در دست اجراست، بازديد كرد.

در اين بازديد كه رحيمي مدير كل ميراث فرهنگي استان كرمانشاه نيز حضور داشت، هاشمي بر تسريع در اجراي طرح تاكيد كرد.

وي گفت: اين طرح يكي از طرحهاي تفريحي و گردشگري كرمانشاه است كه بايد با تلاش بيشتر روند اجراي آن تسريع شود.

وي افزود: قبلاً حاشيه قرءسو از چهره شهري خوبي برخوردار نبود كه اميدواريم با اجراي ساماندهي آن '، اين منطقه به يكي از مكانهاي گردشگري و تفريحي مردم تبديل شود.

هاشمي همچنين اجراي طرح ساماندهي بخش شمالي حاشيه قره سو كرمانشاه را كه قبلا در اختيار شهرداري كرمانشاه بود به ميراث فرهنگي استان كرمانشاه واگذار كرد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 9 نفر (0 عضو و 9 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش