بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > روانشناسی

روانشناسی زیر تالار روانشناسی برای مباحث مربوط به این رشته

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-04-2009
dear59 آواتار ها
dear59 dear59 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 48

148 سپاس در 115 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض گروه خونی معرف شخصیت شماست !

گروه خونی معرف شخصیت شماست !

خون، رمز سلامت و تندرستي است و به تمام سلول هاي بدن، اعضا و اندام ها غذا مي رساند. خون وسيله دفاعي بسيار ارزشمند در برابر هجوم ميكروب ها به بدن و نمايشگر وضعيت دروني ماست. وقتي انسان به بيماري دچار مي شود، در خون تغييرات زيادي ظاهر مي گردد و پزشكان با آزمايش خون و يافتن اين تغييرات به مرضي كه انسان را مورد حمله قرار داده است پي مي برند. يعني از طريق خون و آزمايش آن مي توان دريافت كه بدن سالم است يا نه!

مسئله شخصيت

شايد باور نكنيد كه شخصيت افراد به گروه خوني آنها بستگي داشته باشد، اصولاً افراد هر گروه خوني داراي خوي، عادت، رفتار و كردار و شخصيت خاص خود هستند. به نظر مي رسد كه در طي اعصار به تدريج اين حالات و عوامل مربوط به ساختمان دروني و فكري انسان در ژن هاي بدن ذخيره شده و از نسلي به نسل ديگر منتقل مي شود.

ويژگي هاي شخصيتي گروه خوني O

افراد اين گروه داراي ژني در بدن هستند كه به آنها قدرت تحمل مصائب، اعتماد به نفس ، شهامت و خوشبيني مي بخشد. افراد اين گروه، خود را باور دارند و به خود اهميت فراواني مي دهند. علت اين امر آن است كه گروه O قديمي ترين گروه خوني افراد جهان است و اجداد اين گروه به ورزش ، شكار ، حمله به حيوانات و مقاومت در برابر مشكلات عادت داشته اند و اين عادت به افراد بعدي اين گروه منتقل شده است. به هر حال افراد اين گروه خوني، افرادي مصمم، كوشا، جدي، قاطع و پابرجا هستند و اگر تحقيق كنيد خواهيد ديد كه بسياري از سياستمداران فعلي جهان در گروه خوني O قرار دارند.

ساختار شخصيتي گروه خوني A

از خواص مهم افرادگروه خوني A آن است كه از خوردن سبزي لذت مي برند و داراي دستگاه هاضمه بسيار ظريف مي باشند. سيستم دفاعي آنان با جايي كه در آن زندگي مي كنند خوب همساني پيدا مي كند. در برابر حوادث روحي مثل استرس ها و ناراحتي هاي فكري با آرام كردن درون خود، خوب مقاومت مي نمايند و افرادي فعال و سازنده به شمار مي روند. افراد اين گروه، در معرض ابتلابه استرس ها قرار دارند و بهترين راه درمان استرس در افراد اين گروه، استفاده از ورزش يوگاست.همچنين آنها قادرند كه در مواقع سخت، اضطراب و هيجان خود را به خوبي كنترل كنند، اما وقتي هيجان و ناراحتي آنها از حد فراتر رود، منفجر مي شوند. افراد اين گروه نمي توانند براي كارهايي كه به مديريت دقيق نياز دارد نامزدهاي مناسبي باشند در حالي كه افراد گروه O داراي اين صلاحيت هستند.

گروه خوني B

افرادگروه B در برابر برخورد با حوادث مي توانند بلافاصله تغيير وضع داده و خود را با شرايط زمان و مكان هماهنگ كنند؛ اين سخن به آن معنا نيست كه در فكر خود پابرجا نيستند بلكه منظور آن است كه مي توانند با هر تغييري هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشكلات در امان نگه دارند. افراد گروه B قادرند درمقابل بسياري از بيماري هاي شايع مقاومت و پايداري كنند، حتي اگر بيماري هاي قلبي و سرطاني هم بگيرند باز هم مي توانند عمر بيشتري داشته باشند. اين افراد كمتر از ساير گروه ها بيمار مي شوند. كارهاي روزمره را با نهايت دقت و نظم انجام مي دهند. بهره وري از ورزش و خوردن غذاي فراوان برايشان مفيد است. شرايط زندگي براي اين افراد راحت تر است. كمتر دچار برخوردهاي ناراحت كننده مي شوند؛ به خوبي مي توانند نظرات ديگران را درك كنند.

گروه خوني AB

وجه مشخصه اين گروه، همراه شدن خواص گروه A و B با هم است. قابليت تغيير شرايط بدني با تغيير يافتن عوامل خارجي را داشته، دستگاه هاضمه حساس و ضعيفي دارند. سيستم دفاعي آنها مقاومت كمي دارد و مي توانند با استفاده از ورزش به استرس ها و ناراحتي هاي محيطي پاسخ دهند. خلاقيت در اين افراد وجود دارد. آنها در همان مراحل اوليه استرس به آن جواب مي دهند و آن را از سر مي گذرانند. در افراد اين گروه، عشق به معناي واقعي وجود دارد. اين افراد ، مهربان، خوش خلق، خلاق و آرام هستند. ميل به نصيحت كردن و راهنمايي مردم در آنها زياد است و بسياري از آنها هر كاري از دست شان برمي آيد براي كمك به ديگران انجام مي دهند. سيستم دفاعي آنها ضعيف بوده و در برابر ميكروب ها و ويروس ها از خود مقاومت زيادي بروز نمي دهند. افراد گروه AB به خاطر حسن نيت فراوان و خوش قلبي ، هميشه خير و خوبي مردم را مي خواهند و همه را به صلح و آرامش دعوت مي كنند.

حالا هر كي دوست داره گروه خونيشو تو اين تايپيك بگه...

ای تو همیشه در میان

آمدمت که بنگرم

گریه امان نمی دهد
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-04-2009
dear59 آواتار ها
کاربر فعال

من A -....

ای تو همیشه در میان

آمدمت که بنگرم

گریه امان نمی دهد
قدیمی 09-04-2009
kiana آواتار ها
kiana kiana آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال

سپاسها: : 843

1,438 سپاس در 268 نوشته ایشان در یکماه اخیر

فکر کنم این مطلب تکراریه .وقبلا یکی دیگه از دوستان زحمت کشیده بود و گذاشته بود.
در هر حال .منم A+
خیلی از گفته هاش با من جور در نمیاد.
از خودم میپرسم : ارزش قلب من از شیشه ی یک پنجره هم کمتر بود ؟

قدیمی 09-04-2009
dear59 آواتار ها
کاربر فعال

من تازه وارد باشگاه شدم...ونديدم..
اگر قبلا بوده من شرمنده...

ای تو همیشه در میان

آمدمت که بنگرم

گریه امان نمی دهد
قدیمی 09-04-2009
deltang deltang آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 0

200 سپاس در 186 نوشته ایشان در یکماه اخیر
deltang به Yahoo ارسال پیام

منم كه B +

ولي دوست عزيز اين تايپك اگر در بخش روانشناسي زده ميشد بهتر بود ممنونم از فعاليت خوبي در سايت
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)