بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی > اخبار موسیقی کشور

اخبار موسیقی کشور در این تالار تمامی اخبار موسیقی و اخبار کنسرتهای داخل کشور گذاشته خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-16-2011
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض کتاب آموزش گیتار کلاسیک منتشر شد

کتاب آموزشی گیتار کلاسیک ویژه دوره ابتدایی تا متوسطه، نوشته لیلی افشار و به همراه 2 سی دی آموزش عملی منتشر شد .

کتاب آموزشی گیتار کلاسیک شامل 8 فصل می شود، فصل نخست این کتاب به آشنایی مقدماتی با ساز که شامل نوع انتخاب گیتار، نت خوانی، روش آسان پیدا کردن نت ها بر روی گیتا، جدول فرت ها، تکنیک خفظ کردن فرت ها و کوک کردن گیتار اختصاص دارد ؛ بخش دوم مبانی نظری این کتاب مطرح می شود که این بخش شامل فواصل ، ریتم، سکوت، میزان و علائم اختصاری است.

سومین فصل از این کتاب به طرز گرفتن گیتار و وضعیت دست ها اختصاص دارد ، فصل چهارم مبانی اجرا است که شامل جمله بندی ، انگشت شست در تکنیک تیراندو، تکنیک آپویاندو، خفه کردن صدا "،آپویاندو یا im همراه با p در باس و تکنیک تیراندو می شود؛ فصل پنجم به گام و فصل ششم نیز به آکورد می پردازد، فصل هفتم در باره چند تکنیک خاص تعریف شده است که این تکنیک ها شامل لگاتو، باره و خط اتحاد می شود فصل هشتم در خصوص همنوازی مطالبی ارائه کرده است.

لیلی افشار نوازنده گیتار و محقق در مقدمه کتاب آموزش گیتار کلاسیک در خصوص هدف از نگارش این کتاب چنین آورده است : "غرض از این کتاب این است که پایه محکمی برای فراگرفتن تکنیک گیتار و تئوری موسیقی برای هنرجویان ایجاد کند. تلاش من این بود که کمبودهایی را که در این ده سال اخیر نزد هنرجویان گیتار در ایران مشاهده کردم در این کتاب رفع کنم.یکی از این کمبودها ، به نظر من فقدان موزیکالیته نزد هنرجویان و ضعف در درک حرکت و فراز و نشیب های ملودی است" .

وی همچنین نوشته:"در این کتاب سعی کرده ام بر اهمیت موزیکالیته ، در مقابل مهارت صرف انگشتان ، تاکید کنم و قطعات را برهمین اساس ارائه دهم. لازم است هنرجویان هنگام نواختن قطعات به آنچه می نوازند گوش دهند یک ملودی را به شکل های مختلف می توان نواخت و هنرجویان باید با دریافت حس ملودیک قطعه ، تصمیم بگیرند به چه نحوی آن را بنوازند".

این مدرس گیتار در پایان مقدمه کتاب چنین آورده است :" تالیف این کتاب در سال 1385 از طرف آقای محمد موسوی،مدیر موسسه ماهور، به من پیشنهاد شد که بدین وسیله از ایشان تشکر می کنم در طی این چهار سال، بعد از تدریس در کلاس های مختلف در سراسر ایران به این نتیجه رسیدم که شاید این کتاب برای هنرجویان مفید باشد".

لیلی افشار متولد1338 در تهران از 10 سالگی فراگیری گیتار را آغاز کرد.وی با درجه لیسانس و فوق لیسانس موسیقی در رشته نوازندگی گیتار از کنسرواتوار بوستون و کنسرواتوار موسیقی نیوانگلند فارغ التحصیل شد و نخستین زن در جهان است که موفق به اخذ در جه دکترا در نوازندگی گیتار شده است.

چاپ نخست کتاب آموزش گیتار کلاسیک در قطع رحلی و با 225 صفحه که شامل مطالب آموزشی،نت نگاری و تصاویر مربوط به نحوه انگشت گذاری و...است به تعداد 1500نسخه به قیمت 18هزارتومان از سوی موسسه ماهور منتشر شده است.

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش