بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > زبان های برنامه نویسی Programming

زبان های برنامه نویسی Programming بحث در مورد زبانهای مختلف برنامه نویسی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-28-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
زکریا فتاحی زکریا فتاحی آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 20

120 سپاس در 80 نوشته ایشان در یکماه اخیر
زکریا فتاحی به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض راه اندازی ++C برای NetBeans

راه اندازی ++C برای NetBeans

سلام دوستان . با توجه به اینکه به این مطلب خیلی خیلی کم و تو سایت های فارسی پرداخته شده تصمیم گرفتم یه مطلب درباره اش بنویسم . من خودم دیگه خیلی سخت دنبال Visual Studio میرم . بیش از 5 گیگ جای بی خود می گیره .

حالا بگذریم حاشیه نمی رم .....
راستی این NetBeans خیلی مزایا تو ویرایشگرش داره . ویرایشگرش فوق العاده هوشمنده . خودتون موقع کار متوجه میشین . از Visual Studio خیلی بهتره این Editor اش. حداقل از 2008 . چون 2010 رو هنوز ندیدم .

توجه: در طول نصب کامپایلر باید به اینترنت وصل باشید

خب مراحل رو شروع می کنیم :
1- اگه NetBeans رو ندارین باید برین از سایتش دانلود کنین . این فقط IDE اش هست . دقت کنین که برای C و ++C دانلود کنین .
این سایتشه :
کد:
www.netbeans.org
ضمنا این سایت برای ایرانیان بسته اس . باید به یه طریق دیگه ای که همتون بلدین اقدام کنین .
2- این IDE کامپایلر نداره . باید حالا براش کامپایلرهای gcc و ++g به ترتیب برای C و ++C دانلود کنین . یدونه هم gdb یا همون Debugger رو لازم دارین و یدونه هم make . برای دانلود این چهارتا باید برین سایت کد:
www.cygwin.com
.
اون پایین تو یه جایی عکس زیر رو می بینین که نوشته Install or Update Now . روی اون کلیک کنین تا برنامه cygwin دان بشه .

3- برنامه cygwin رو بعد از دانلود باز کنین . همه گزینه ها رو به صورت پیش فرضش بذارین بمونه و Next ها رو بزنین تا وقتی که برسین به جایی که باید Package ها رو انتخاب کنین . چندین پکیج به صورت پیش فرض انتخاب شده اند ولی هیچ کدوم به دردتون نمی خوره . اون چهار موردی که اون بالا گفتم یعنی gcc و ++g و gdb و make رو از قسمت Devel انتخاب کنین . نحوه انتخاب کردن هم به این صورته که روی فلش کنار عنوان مورد نظر کلیک کنین تا به جای کلمه skip ، یه ورژن رو نشون بده . بعد next کنین و یه سرور از سرورهای موجود رو انتخاب کنین تا Package ها دانلود و نصب شن . من از سرور very-clever دانلود کردم . سرور به نسبت خوبی بود .

4- روی My Computer راست کلیک کنید و Propertis رو بزنین . و بعد برین تب Advanced . هفتی ها برن Control Panel->System and Security->System و از سمت چپ Advanced System Settings رو انتخاب کنین . اون پایین یدونه Environment Variables دارین . روش کلیک کنین . در قسمت پایین یعنی system Variables روی Path کلیک کنین و Edit رو بزنین . حالا به آخر Variable Value آدرس زیر رو اضافه کنین :
c:\cygwin\bin
دقت کنین که عبارات قبلی رو پاک نکنین و این عبارت رو با یه ; از بقیه جدا کنین . خیلی مهمه این جاش .
بعد OK کنین و بیاین بیرون .

5- خود NetBeans رو باز کنین . منوی Tools و Options رو انتخاب کنین .از بالا ++C\C رو انتخاب کنین . از سمت چپ add رو بزنین و همون مسیر c:\cygwin\bin رو اضافه کنین . از Family هم cygwin رو انتخاب کنین . OK کنین . حالا از سمت چپ دو قسمت C Compiler و C++ Compiler رو دارین .
برای C مسیر زیر رو میدین :
C:\cygwin\bin\gcc-3.exe
و برای ++C هم مسیر زیر :
C:\cygwin\bin\g++-3.exe

حالا دیگه تمومه . برنامه تونو می تونین کامپایل کنین و حالشو ببرین .

با تشکر از سایت P30WORLD

درمان غم عشق بگویم که چه باشد
وصل است و بهار است و می بربط و چنگ است
....
زنهار مرو هیچ سوی بیشه ی عشاق
چنگال غمش تیزتر از چنگال پلنگ است

----
ئه و روژه ی "مه جنون" له زوخاو نوشی ...مه ینه ت فه وتانی، کفنیان پوشی
من بومه واریس له قه وم و خویشی . . . سپاردی به من ئازاری و ئیشی

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)