بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-26-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض هنرمندان ژاپنی در ایران می‌نوازند

هنرمندان ژاپنی در ایران می‌نوازند

كنسرت «پیام صلح» با اجرای بداهه پیانو توسط «ایداكی شین» و همچنین اجرای «افسانه كوگوریو» با اشعاری از «كی‌كو كما» طی دو شب در تالار وحدت برگزار می‌شود.

كنسرت «پیام صلح» با اجرای بداهه پیانو توسط «ایداكی شین» و همچنین اجرای «افسانه كوگوریو» با اشعاری از «كی‌كو كما» طی دو شب در تالار وحدت برگزار می‌شود.
در نشست خبری كه صبح امروز- پنجم‌خردادماه- در تالار وحدت برپا شده بود، «كی كو كما» ترانه‌سرا و خواننده ژاپنی با خیرمقدم به حاضران گفت: خوشحالم كه بار دیگر برای اجرای كنسرت در ایران هستیم و این‌بار قرار است «افسانه كوگوریو» را برای شما بنوازیم و امیدواریم از این كار لذت ببرید.
او ادامه داد: شب نخست این اجرا به بداهه‌نوازی پیانو توسط ایداكی شین اختصاص دارد كه نوعی موسیقی درمانی محسوب می‌شود و در كشور ژاپن مورد استقبال مردم است. لذا امیدواریم این حس خوب به تماشاگران این كنسرت در ایران نیز منتقل شود.
كی‌كو كما همچنین درباره اشعارش توضیح داد:من اشعاری را درونم احساس می‌كنم. در حضوری كه سال ۸۳ در تخت‌جمشید داشتیم تأثیرات خاصی را از آن نقطه باستانی گرفتیم.این تأثیرات در هر نقطه‌ای كه وارد می‌شوم وجود دارد یعنی هر فضا حسی در من زنده می‌كند تا آن را از طریق شعرهایم به تصویر بكشم. من حافظ، سعدی و خیام را می‌شناسم و با روح اشعار ایرانی آشنا هستم.
سایتو تادامیتسو ملقب به ایداكی شین، نوازنده پیانو نیز در بخش دیگری از این نشست بیان داشت: زبان موسیقی خاص خودش است و شاید مطالبی كه به راحتی به زبان نمی‌آید با زبان موسیقی راحت‌تر منتقل شود. در عین‌حال گاه زبان موسیقی را هم نمی‌توان تفسیر كرد، اما تلاش داریم تا در اجراهایمان ارتباط خوبی با مخاطبان برقرار كنیم.
او درباره اجرای بخش نخست این كنسرت كه به تك‌نوازی پیانو اختصاص دارد، گفت: من قبل از آن‌كه نوازنده باشم سعی كردم برای انسان‌ها كمكی محسوب شوم. در شروع كار از پیانو بدم می‌آمد ولی بعدها احساس كردم پیانو ابزاری برای هدفم است. در عین‌حال اجراهایم در هر كشور و در هر سالن متفاوت از اجرای پیشینم محسوب می‌شود.
شین ادامه داد:موسیقی من موسیقی اصیل ژاپنی نیست بلكه متأثر از محیط و شنوندگانم است. به همین دلیل هم‌ بداهه‌نوازی تلقی می‌شود.
وی با اشاره به دومین روز از كنسرت‌شان در ایران ادامه داد: در دومین روز از اجرا «افسانه كوگوریو» را كه مربوط به سلسله‌ای با همین نام است و سال‌ها پیش منقرض شده، اجرا می‌كنیم. كی كو كما به واسطه داشتن رابطه خویشاوندی با این سلسله، اشعاری را درباره آن سروده است كه ما افسانه آن را برای شما می‌نوازیم.
این هنرمند ژاپنی تصریح كرد: «كوگوریو» سلسله‌ای است كه امروز وجود ندارد اما با زبان موسیقی، شعر و نور یاد و خاطره این سلسله باستانی را زنده می‌كنیم. البته در این اجرا اشعاری نیز كه توسط كما برای ایران سروده شده است، اجرا خواهیم كرد. از سوی دیگر این اجرا با تركیبی از سازهای مختلف برپا می‌شود.
او همچنین درباره تأثیر ایران بر موسیقی این گروه گفت: قطعا ما در اینجا كارهایی را ارایه خواهیم كرد كه شاید در دیگر كشورها نتوانیم، درواقع موقعیت‌های اقلیمی و فرهنگی هر كشور فضایی متفاوت را برای اجرای ما فراهم می‌كند. از سوی دیگر شما فراموش نكنید كه ارتباط ایران و ژاپن چیز جدیدی نیست و به سال‌های دور برمی‌گردد.
گروه موسیقی ژاپنی كما پیش از این سال ۸۳ در تخت‌جمشید و سال ۸۶ در مجموعه سعدآباد كنسرت‌های دیگری برپا كرده بودند و این كنسرت نیز در تاریخ‌های هفتم و هشتم خردادماه ساعت ۲۱ با قیمت ۱۵ و ۱۰ هزار تومان در تالار وحدت برگزار می‌شود.

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش