بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران > اخبار سینمای ایران

اخبار سینمای ایران اخبار فیلم و سینمای ایران در این تالار قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-28-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض شهاب حسینی مقابل دوربین «خانه پدری» رفت

مجری طرح فیلم «خانه پدری» از آغاز فیلمبرداری بخش پنجم و پایانی این اثر سینمایی با حضور شهاب حسینی خبر داد. شاهرخ دستور تبار در این خصوص گفت: «فیلمبرداری بخش پایانی فیلم سینمایی خانه پدری از یکشنبه در خانه ناظم‌الاطبا در تهران آغاز می‌شود.»
وی افزود: «در این بخش از این فیلم، علاوه بر شهاب حسینی، مهدی هاشمی، مینا ساداتی و معصومه بافنده به ایفای نقش می‌پردازند.» به گفته دستور تبار، بخش چهارم این اثر سینمایی به تازگی به پایان رسیده و با فیلمبرداری بخش پنجم، ساخت این اثر سینمایی به پایان خواهد رسید.

در «خانه پدری» داستان زندگی محتشم شخصیت اصلی فیلم از ‪ 15‬سالگی تا ‪80‬ سالگی روایت می‌شود که نقش جوانی او را ناصر هاشمی و نقش بزرگسالی او را مهدی هاشمی ایفا می‌کند.
نویسندگی و کارگردانی خانه پدری را کیانوش عیاری برعهده دارد و مهران رجبی، ناصر هاشمی، نازنین فراهانی، نگاه خاقانی، حسین فلاح، معین‌الدین عشاقی، اقلیما رئیسی، مژده همرنگ، آزاده موحد بشیری، علی قره گوزلو، محمدرضا فرتوزی و رسول سلیمان از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-30-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض ترانه عليدوستي در فيلم جديد ماني حقيقي مقابل دوربين مي‌رود

ماني حقيقي جديدترين ساخته سينمايي‌اش «پذيرايي ساده» را با حضور ترانه عليدوستي مقابل دوربين مي‌برد. پيش‌توليد اين فيلم براي انتخاب ديگر بازيگران و لوكيشن آغاز شده است و فيلم قرار است اوايل بهمن‌ماه مقابل دوربين برود. ماني حقيقي با همراهي اميررضا كوهستاني فيلمنامه چهارمين فيلم سينمايي‌اش را نوشته است.
بنابراين گزارش طبق روال ديگر فيلمهاي حقيقي مجري طرح « پذيرايي ساده» فاطمه ابوالقاسمي خواهد بود. اين فيلم بعد از «آبادان»، « كارگران مشغول كارند» و « كنعان» چهارمين فيلم حقيقي است كه به تهيه كنندگي خودش مقابل دوربين مي‌رود
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 12-05-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض فیلمبرداری خیابانهای آرام کمال تبریزی در ارمنستان به پایان رسید

فیلمبرداری "خیابانهای آرام" کمال تبریزی در ارمنستان به پایان رسید

فیلمبرداری "خیابانهای آرام" کمال تبریزی در ارمنستان به پایان رسید. فیلمبرداری این فیلم پنج شنبه ‌١١ آذرماه به پایان رسید و گروه بطور کامل جمعه کشور ارمنستان را به مقصد ایران ترک کردند تا مراحل پس از تولید در تهران آغازشود. هم اکنون بهرام دهقانی مشغول تدوین فیلم است و رضا دلپاک به محض آماده شدن پرده های فیلم، صداگذاری آن را آغاز خواهد کرد. همچنین هدیش شاملو در حال اجرای جلوه های ویژه برای بعضی از صحنه‌های فیلم است و پیمان یزدانیان نیز در حال آماده سازی مراحل تصنیف و ضبط موسیقی است.

بهرام عظیمی نیز در حال ساخت انیمیشنی است که در قسمتی از ابتدای فیلم "خیابان‌های آرام"، دیده خواهد شد. نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، حسن معجونی و لعیا زنگنه بازیگران اصلی این فیلم که از مایه‌های اجتماعی برخوردار است و حال و هوای طنز دارد هستند. حبیب رضایی مسؤولیت انتخاب بازیگران و بازیگردانی را برعهده دارد و رضا داودنژاد، آفاق میرقاسمی، پارمیدا شوقی، طلا پربها، زهرا طاهری‌منش، سوگل غلاطیان، اصغر ضرابی، هستی محمائی، پیام امیر عبدالهیان، بتول ابراهیمیان، بهنام نوباوه وطن، حسن کریمخان‌زند و محسن رمضانی دیگر بازیگران "خیابان‌های آرام" محسوب می‌شوند.

منبع : مهر

and the roads becomes my bride

قدیمی 12-12-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض مخالفت با حضور "میترا حجار" در برنامه زنده تلویزیونی

من از این اقدام تلویزیون متأثر شدم. خودم در زمان تولید فیلم به خاطر حضور میترا حجار از نظر روحی و روانی بسیار زیر فشار بودم. هم اکنون سریالی از حجار با عنوان گمشده در حال پخش است. چرا تلویزیون نمی‌گذارد بازیگر یک فیلم با مخاطبانش ارتباط برقرار کند؟

برنامه سینمایی هفت، جمعه شب گذشته با اجرای فریدون جیرانی به نمایش در آمد و تا ساعت 2 بامداد نیز ادامه داشت.
در این برنامه علی رغم آنکه قرار بود میترا حجار حضور داشته باشد، ولی به دلایلی وی امکان راهیابی به این برنامه را پیدا نکرد. این موضوع باعث ناراحتی کارگردان آناهیتا شد و حمیدنژاد در سخنانی به انتقاد تند از عملکرد تلویزیون پرداخت.
حمیدنژاد گفت: «من از این اقدام تلویزیون متأثر شدم. خودم در زمان تولید فیلم به خاطر حضور میترا حجار از نظر روحی و روانی بسیار زیر فشار بودم.» وی ادامه داد: «هم اکنون سریالی از حجار با عنوان گمشده در حال پخش است. چرا تلویزیون نمی‌گذارد بازیگر یک فیلم با مخاطبانش ارتباط برقرار کند؟»
حمیدنژاد در ادامه گفت: «قرار است یکشنبه فیلم آناهیتا با حضور بازیگرانش در دو سانس عصر نمایش داشته باشد. من از همین جا اعلام می کنم که مخاطبان فیلم آناهیتا می توانند روز یکشنبه در سینما قدس با عوامل و بازیگر فیلم دیدار و گفت و گو داشته باشند.»

سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 12-12-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض کتاب "درباره الی" منتشر می شود

احسان بیگلری پور کتاب پشت صحنه " درباره الی "به کارگردانی اصغر فرهادی و هنرمندی جمعی از بازیگران سینمای ایران را منتشر می کند.
به گزارش پارس توریسم ،بیگلری پور که در زمان ساخت این فیلم دستیاری اصغر فرهادی را بر عهده داشته است به خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران گفت: در این کتاب طی یادداشت هایی به توصیف مرحله به مرحله ساخت این فیلم پرداخته ام .

وی افزود: همچنین احتمال دارد از یادداشت های بازیگران و عوامل فیلم در قالب یادداشت استفاده شود.

بیگلری پور تصریح کرد: تدوین این کتاب 3 ماه دیگر به طول می انجامد و به احتمال زیاد از سوی نشر توفیق آفرین منتشر می شود.

سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 12-12-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض مجمع عمومی کانون ملی منتقدان تئاتر تشکیل می شود

مصطفی محمودی مسئول روابط عمومی کانون ملی منتقدان تئاتر ایران با اعلام این خبر افزود: در جلسه مجمع عمومی کانون که از ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد گزارشی از فعالیت ها، مصوبات و اقدامات هیات مدیره به حاضران ارائه می شود و در ادامه گزارشی از روند حضور منتقدان عضو کانون در جشنواره های استـــــانی و منطقه ای فجر ارائه و در خصوص حضور گسترده تر کانون برای سالهای آینده در جشنواره های استانی و منطقه ای بحث و تبادل نظر بعمل خواهد آمد.
به گفته مصطفی محمودی، بررسی مساله تغییر برخی مفاد اساسنامه کانون ملی منتقدان تئاتر ایران بخش دیگری از دستور جلسه مجمع عمومی کانون است که اعضا می بایست در خصوص این تغییرات نظر خود را اعلام نموده و با رای و نظر اعضا تغییرات در بخشهای یاد شده اساسنامه کانون اعمال شود.
مسئول روابط عمومی کانون ملی منتقدان تئاتر ایران تصریح کرد: حضور تمام منتقدان عضو این تشکل در جلسه مجمع عمومی روز دوشنبه بیست و دوم آذرماه جاری الزامی است و اعضایی که قادر به حضور در جلسه مذکور نیستند می توانند به صورت کتبی نسبت به معرفی یکی از اعضای کانون به عنوان نماینده خود در این جلسه اقدام کنند
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 12-12-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض مریلا زارعی در انتخابات خانه سینما شرکت می کند

رييس انجمن بازيگران سينما در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: بر خلاف شايعاتي كه منتشر شده، انجمن بازيگران در انتخابات خانه سينما شركت مي‌كنند و مريلا زارعي به نمايندگي از اين انجمن در انتخابات حضور دارند.
داوود رشيدي تاكيد كرد: انجمن بازيگران در انتخابات هيات مديره خانه سينما شركت مي‌كند.

سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 12-27-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام

غیبت حاتمی كيا،صدرعاملی،فرهادی،كيميايی،کا هانی

با پايان مهلت قانوني ارسال نسخه اوليه فيلم‌ها به دبيرخانه جشنواره بيست‌ونهم فيلم فجر، بيش از 60 فيلم فرم حضور در اين دوره جشنواره را پر كردند. در این لیست نامی از فیلم های "جدایی نادر از سیمین" (اصغر فرهادی)، "جرم" (مسعود کیمیایی)، "بانوی شهر ما" (ابراهیم حاتمی کیا)، "یکی از ما دو نفر" (تهمینه میلانی)، "زندگی با چشمان بسته" (رسول صدرعاملی) و "اسب حیوان نجیبی است" (عبدالرضا کاهانی) دیده نمی شود.
در حالي ليست فيلم‌هاي متقاضي جشنواره‌ي فيلم فجر اعلام شده كه نام فيلم‌هاي كارگردان‌هايي چون ابراهيم حاتمي‌كيا، عبدالرضا كاهاني، رسول صدرعاملي،اصغر فرهادي،تهمينه ميلاني در ليست فيلم‌هاي متقاضي جشنواره‌ي فيلم فجر نيست.

به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، رسول صدر عاملي كه «درانتظار معجزه» را در مراحل ساخت دارد، انتظار مي‌رفت با «زندگي با چشمان بسته» متقاضي حضور در جشنواره‌ي فيلم فجر باشد كه نامش درميان متقاضيان نيست.

رامبد جوان هم كه اين روزها با «ورود آقايان ممنوع» در آلمان به سر مي‌برد، هم از غايبين محسوب مي‌شود.

تهمينه ميلاني هم كه چهار ماه است،«پرنسيب» (يكي از ما دو نفر) را آماده نمايش دارد، نامش در ميان ليست متقاضيان نيست.

«جدايي نادر از سيمين»(اصغر فرهادي) نيز كه اين روزها مراحل تدوين را سپري مي‌كند،طبق اعلام مشاوره رسانه‌اي فيلم؛بطور طبيعي روند آماده‌سازي «جدايي نادر از سيمين» در حال انجام است و هر زمان فيلم آماده نمايش شود درباره‌ي حضور آن در جشنواره‌ها تصميم‌گيري خواهد شد.

«بانوي شهر ما» ابراهيم حاتمي‌كيا، «ما سه نفر» مهرداد فريد، «گلوگاه» حميد بهمني، «جرم» مسعود كيميايي ،«توقف کوتاه» ابوالفضل جليلي، «اسب حيوان نجيبي است» عبدالرضا کاهاني، «من مادر هستم» فريدون جيراني ،«سبب من» بهرام بهراميان،فيلم اپيزودي «ملاقات» شاپور قريب،هادي مقدم‌دوست،عباس رافعي ديگر فيلم‌هايي هستند كه مراحل مختلف آماده‌سازي را سپري مي‌كنند و نام آنها برخلاف پيش‌بيني‌ها در ليست متقاضيان جشنواره‌ي فيلم فجر نيست.

به گزارش ايسنا،طبق روال هر ساله برخي فيلم‌ها تا آخرين لحظات برپايي جشنواره‌ي فيلم فجر حضورشان در جشنواره قطعي مي‌شود، بنابراين احتمال حضور برخي از اين فيلم‌ها در جشنواره هست

سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 01-02-2011
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض یادمان باشد مختار آدم است، یك آدم مطلقا خوب نیست

از بازیگران پرشمار سریال تاریخی «مختارنامه» یكی هم رضا كیانیان است در نقش حاكم مكه و رئیس یكی از 3 قطب موجود در فضای سیاسی ـ‌ اجتماعی دوران امام حسین(ع)‌ و امام زین‌العابدین(ع)‌.نقشی كه در فیلمنامه وجود داشت با حضور رضا كیانیان جزئیاتی به آن اضافه شد تا شاه‌ابراهیمی به عنوان مدیر هنری، اندرونی خانه رئیس زبیریان را دوباره بسازد. گفت‌وگو با رضا كیانیان درباره مختارنامه پیش‌روی شماست.

من بخش‌هایی از بازی شما را در مختارنامه دیده‌ام. در یك بخش شما دارید با دست غذا برمی‌دارید. این پلان در ذهن من حك شد. یعنی گویی این آدم تا به حال در عمرش قاشق ندیده و چنان با مهارت، بیشترین میزان غذا را در 3 انگشت جا می‌داد كه گویی علاقه خاصی دارد به این كار. من مایلم راجع به حاكم مكه در مختارنامه توضیح بدهید.
آقای میرباقری به عنوان كارگردان اجازه این نوع بازی را می‌دهد. چرا كه خودش دارد مختار را نقد می‌كند. مختار یك آدم مطلقا خوب نیست. در تاریخ هم مطلقا خوب نبوده. شما چند بار درباره مختار شنیده‌اید؟ خیلی كم... اما یادمان باشد مختار آدم است. یعنی خاكستری است.

در آن زمان 3 قدرت در عربستان وجود داشت؛ علویان، امویان و زبیریان. من حاكم زبیریان هستم. این 3 قدرت با هم صلح كرده‌اند، اما امویان كاری می‌كنند كه جنگ می‌شود. اینها تاریخ است.
من قرار است شخصیت عبدالله زبیر را بازی كنم كه بزرگ‌ترین لذت زندگی او غذا خوردن و نماز خواندن است و در جنگ قدرت هم سیاس و قلدر است. هم خوب است و هم بد است. او هم آدم است و هم خاكستری است.
من باید او را نقد كنم كه به كمك متن و كارگردان این نقد را انجام می‌دهم. روز‌ها و شب‌های فیلمبرداری ساعات خوش و لذتبخشی بودند و غذا خوردن او بخشی توضیح‌دهنده و روشن‌كننده از زندگی اوست.

پس این كه شما روی این طرز غذا خوردن تاكید دارید به این دلیل است؟

این در فیلمنامه نبود. ولی آقای میرباقری در توضیح این شخصیت به من گفت كه غذا خوردن و نماز خواندن بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی او بوده و من گفتم چرا نشان ندهیم؟ سكانس اضافه شد.

میرباقری سكانس را نوشت. از محسن شاه‌ابراهیمی خواست اندرونی عبدالله را بسازد و من بازی كردم. نماز خواندن او را هم نشان می‌دهیم كه زار زار گریه می‌كند، اما در همان لحظه دارد كارهای دیگری هم می‌كند. برای این كه آدم است.
اصلا شما از این آدم بدتان نمی‌آید. ولی در جاهایی از او متنفر می‌شوی. در جاهایی از دست او می‌خندی. در جاهایی آرزو می‌كنی زودتر بیاید. در جاهایی هم دوستش داری. چون آدم است.
اگر بازیگری بتواند چنین ملغمه‌ای را در نمایش یك آدم به وجود بیاورد یعنی این كه دارد آن شخصیت را نقد می‌كند. ولی اگر از اول بگوییم او آدم بد یا خوبی است هیچ اتفاقی نمی‌افتد. چون همه از اول می‌دانند تكلیفشان با این آدم چیست.
اینها در سكانس‌بندی و در جریان فیلمبرداری به وجود آمد. در فیلمنامه آقای میرباقری هست، اما در طول ماجرا اینها شكل گرفتند و دیدنی شدند.

به هر حال ما درباره زمانی صحبت می‌كنیم كه دوره مدرن نیست و آدم‌ها و ارزش‌ها مطلق هستند و همه چیز در دوقطبی حق و باطل قابل صورت‌بندی است. آیا در این بافت و دوره تاریخی نیز می‌توانیم چنین آدم‌های خاكستری‌ای داشته باشیم؟

آدم‌ها همیشه خاكستری بوده‌اند. قبل از ما و در زمانی كه آدم‌ها در غار هم زندگی می‌كردند، خاكستری بودند. حیوانات هم همین طور هستند. به زندگی حیوان‌ها نگاه كن. حیوان ابله داریم. حیوان زرنگ داریم. حیوان ملوس داریم. حیوان عاشق‌پیشه هم داریم. درختان هم همین طور هستند.

سنگ‌ها هم همین طورند. جهان اصلا این طور است. فقط خدا مطلق است. این نسبیت در تمام جهان و در تمام خلقت هست. اگر ما خدا را دوست داشته باشیم خلقت او را هم دوست داریم. خلقت خداوند خاكستری است. خوب و بد در هم هستند. سیاهی و سپیدی درهم تنیده شده‌اند. از طرفی كار بد هست و از طرف دیگر در توبه باز است.اما كارهای تاریخی كه تماشاگر تا به حال دیده غالبا با هم مرزهای قابل رویت و غیرقابل تركیبی داشته‌اند. من در آن كارها بازی نمی‌كنم.

یعنی شما حتی در نقش‌های تاریخی در حال آشنایی‌زدایی هستید؟

من اصلا شكل كارم همین طور است. تلاش می‌كنم با هر شخصیت به عنوان آدم برخورد كنم. نه به عنوان دیو و فرشته. همه ما ملغمه‌ای از خوب و بدیم.كارگردان مختارنامه میرباقری است و بازیگر حاكم مكه هم رضا كیانیان. كیانیان را بازیگری مولف می‌دانند و من مایلم بدانم شیوه كار این دو چگونه است؟ تا هم بتوان آنچه در فكر و ذهن و شكل كار شماست را به تصویر كشید و هم آنچه در ذهن میرباقری هست؟
وقتی آن نقش را می‌بینید درمی‌یابید كه حتما بین كارگردان و بازیگر و گریمور و صدابردار رابطه‌ای بشدت دوستانه وجود دارد وگرنه چنین اتفاقی نمی‌افتد. اگر كارگردان از بازیگری خوشش نیاید، می‌كوشد زودتر كار را تمام كند.
اگر خوشش بیاید مكث می‌كند. بازیگر هم همین طور. اگر از صحنه‌ای خوشش بیاید، خلاقیتش را بروز می‌دهد. همه همین طور هستند. در این سریال دوستی بسیار خوبی بین من و آقای میرباقری به وجود آمد. من و ایشان تا به حال با هم كار نكرده بودیم
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 01-02-2011
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض تكذیب فتوای مولوی عبدالحمید مبنی بر حرام‌بودن تماشاي «مختارنامه»

بعد از انتشار شایعات بی اساس بسیاری از رسانه ها كه مدعی بودند مولوی عبدالحمید در یك جلسه خصوصی این سریال را تحریم كرده، سایت مسجد مكی زاهدان با صدور بیانیه ای اعلام كرد مولوی عبدالحمید دیدن مولوی سریال مختارنامه را حرام اعلام نكرده است.به نوشته الف به نقل از زاهدان پرس، سایت رسمی مسجد مكی زاهدان با صدور بیانیه ای انتشار خبر فتوای مولوی عبدالحمید مبنی بر حرمت دیدن سریال مختارنامه را تكذیب كرد.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
پاسخ

برچسب ها
سنتوري

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)