قدیمی 07-18-2010
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض حقیقت یا خیال ؟

حقیقت یا خیال ؟
کدام بهتر است ؟
کدام به نفع ماست ؟ آیا واقعاً رویاهایمان زیباتر از واقعیت های زندگی هست ؟
آیا زیبایی آن چیزی هست که ما در مورد آن تصور میکنیم ؟
همیشه این سوال برای من مطرح بود کدوم بهتره اینکه خودمون رو ببریم تو عالم هپروت و از عالم و آدم بی خبر باشیم و با خیالاتمون خوش باشیم یا اینکه نه واقعیت ها رو بپذیریم و سعی در انکارشون نکنیم و باهوشون رودررو بشیم
عموماً افرادی که به خیالاتشون پناه می برند از یک زخم درونی رنج می برند یا افسرده هستند در واقع وضعیت زندیگشون به شکلی هست که دارن همه چی رو تحمل میکنن شاید این هم یک روش باشه برای گذران زندگی اما پایان خوشی نخواهد داشت چون پایان این زندگی در سکوت و تنهایی و غربت سپری خواهد شد
افراد خیالاتی از اجتماع گریزانند چون فکر میکنند مردم لولو خورخوره هستند یا در کمین نشستند که به آنها آسیب بزنند همه را با یک معیار میسنجند وقتی از آنها میخواهی در مورد مثلاً بچه های همکلاسی یا هم دانشگاهی و یا اصلاً نه دوستهاشون صحبت کنند طوری صحبت میکنند که انگار اگر در مورد مورد یک معذرت نمیخوام رمه گوسفند هم صحبت کنن به همین شیوه صحبت میکنن
همیشه ساز مخالف میزنن ، منفی باف هستند ، زود رنج هستند و زود هم می برند ، تا حدودی یک دنده هستند ، قابلیت انعطاف با هر شرایطی را به اقضای آن ندارند . حاضر نیستند تحت هیچ عنوانی به نصیحت دیگران گوش بدهند چون ایده آلهای خودشون رو از همه بهتر میدونن !
حالا من میگم خیالباف منظورم چه افرادی هست :
در پسرها ( البته این ممکنه در مورد همه صدق نکنه ) :
1- آخر خوشتیپ باشن ! ( از اونهایی که اگر از 200 سال نوری اونها رو ببینن به اندازه بستنی قیفی دهنشون کف کنه )
2- وقتی فیلمهایی مثل بروس لی و جمشید هاشم پور میبینن جو میگیرتشون و شروع میکنن به جفتک انداختن !
3- این یکی ممکنه یه نمه فراگیر باشه خودشون رو بازیکن تیم ملی اون هم در حد مارادونا تصور میکنن که گل میزنه و یک دفعه ایران براش منفجر میشه !!
4- خودشون رو دارای قدرتهای فرا طبیعی و جادوگری فرض میکنن که برای نجات جان مردم از اشرار اقدام به عملیات های مخوف جادوگری میکنن
5- در کنکوری هاشون مرسوم هست که رتبه اول کنکور رو میدن بهشون اما اونها محل سگ هم به سنجش نمیزارن میرن آمریکا پیش بیل گیتس !
6- جایزه نوبل میگیرن ( این یکی البته برای خیلیها رویا نیست ، یه وقت فکر نکنین منظورم خوم هستما !)
7- پدرشون باهاشون واقعاً رفیق باشه و دوستشون داشته باشه ( این رویا خیلی از پسرها هست )
8- برادر دوقلو داشتن !
و ...................و.....................و................ ..........
اگر بخوام همه رو بگم زبونم کف میکنه !
در دخترها (غیرممکنه که در مورد همشون صدق نکنه ! شوخی کردم !)
1-زیبای خفته ! ( با یک کاروان پسر که همه دارن برای سوژه مورد نظر سر و دست میشکونن به عنوان ضمیمه میتونه خوب باشه )
2 – داشتن بهترین عروسی اگر هم نشد حداقل یک عروسی ایده آل (این رویا از بچگی در ذهن هر دختری شاید باشه)
3-توجه شدید مادر بهشون ( مادرشون رو عمیقاً دوست دارن و براش حاضرن بمیرن )
4- کنکور ، کنکور ، کنکور ............................ ( خدا بگم این کنکور رو چی کار کنه )
5-حداقل برای یک بار هم که شده یک از آقایان در مقابل آنها ضایع شود هر چه بیشتر بهتر !! ( قابل توجه فمنیستها )
6- عاقبت به خیری
7- ..................
بخشید ولی من چون در مورد خانمها زیاد اطلاعات ندارم نمیتونم الکی یه چیز بگم و اون رو نسبت بدم به دخترها
شاید این چیزهایی که گفتم هم اصلاً درست نباشه اما در مورد پسرها حرفم رو پس نمیگیرم !
اگر از آقایان و خانمهای متاهل صحبت نکردم دلیل ان این بود که معمولاً آرزوهای آنها مربوط به فرزندان عزیزشان هست قصد جسارتی خدای نکرده نبود

اما حالا از مثال زدن دست برمی دارم و میپرسم چرا ؟ خوب که چی ؟ آیا صرفاً داشتن چنین موقعیاتی لذت بخش هست ؟
یک سوال از شما میپرسم ؟ تا به حال موقعیتی را که در خیال برای خود متصور شده اید در واقعیت هم تجربه کرده اید ؟
1-مثلاً آرزو داشتید که فلان دستگاه گران قیمت را میخریدید و استطاعت مالی لازم برای خرید آن را نداشتید سالها بعد که وضعتان بهتر شد وسیله پیشرفته تر از آن دستگاه خریدید 2-حالا فرض میکنیم شما همان لحظه آن وسیله ای که آرزویش را داشتید امکان خرید آن همان لحظه برای شما محیا میشد و آن را میخریدید یک هفته دیگر نهایتاً یک ماه میگذشت و سر آخر شما از دست آن وسیله خسته می شوید و آن را کنار میگذارید خوب چه چیزی عاید شما شد یک وسیله که شوق و ذوق اولیه خودتان را نسبت به آن در یک مدت تقریباً کوتاه از دست دادید
اما در حالت شماره 1 چه اتفاقی افتاد شما سالها زحمت کشیدید و تجربیاتی زیادی کسب کردید طعم سردی و گرمی را چشیده اید با رنج ها زیادی که کشیدید تحمل هر گونه رنج و سختی را دارید وقتی وضعیت جوانی خود را تصور میکنید واقعاً به این نتیجه می رسید که چقدر خام و نپخته بودید و ازان به بعد یعنی باقی عمرتان را با دیدگاهی مثبت با بهره بردن از تجربیات خودتان در پیش خواهید گرفت
کدام با ارزش تر است آن وسیله ، آن جایگاه ...... یا شما ؟
باور داشته باشید به این گفته من که یک آدم بد بودن در واقعیت بهتر از بهترین بودن در خیال است چرا که در واقع خیال وجود خارجی ندارد !! غول چراغ جادو وجود ندارد ما خودمان افکار و خیالاتمان را مدیریت میکنیم باید خودمان را از بند تصورات مسخره در بیاوریم .
نمیگم نباید اصلاً خیالات داشته باشیم آدمی که دارای قوه تخیل نباشد یک ماشین محض است
اما باید از این قوه به نفع زندگی واقعی بهره برد

ادامه دارد
نویسنده : بیگ بنگ
منبع : بیگ بنگ

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 07-19-2010 در ساعت 01:54 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-18-2010
bigbang آواتار ها

اولین قدم برای بهره درست بردن از خیال این هست که بپذیریم که وجود داریم
ما وجود داریم نفس میکشیم و حیات ما واقعی هست نباید از آن فرار کنیم یکی از فلاسفه یک حرف خیلی جالبی زد بود : می گفت من در مرگ قدرت انتخاب دارم ، مختار هستم که بمیرم یا نه ولی در زندگی این طور نیست و من ناگزیرم که زنده بمانم و زندگی کنم پس من زندگی را انتخاب میکنم !!

محور دنیا بر اساس تکامل است هر چیزی در این دنیا وجود دارد رشد میکند و به تکامل میرسد و سپس تباه میشود فرض بکنید شما برگ یک درخت هستید از یک شاخه بیرون آمده اید به پایین خود نگاه میکنید شاخه هایی را میبینید به بالای خود نگاه میکنید شاخه هایی را در بالای خود میبینید اما چیزی که از آن مطمئن هستید این هست که شما متصل به شاخه خود هستید و از جای خود تکان نمیخورید در درختی که شما ساکن هستید بعضی برگها بیمار میشوند ، بعضی برگها خوب رشد نمیکنند "، و البته بعضی برگها به نهایت اندازه شکلی که باید برسند میرسند و در واقع سری در سرها میشوند شما نمیتونید جای خود را در درخت عوض کنید شاخه شما مستقر است و جای خودش را دارد اما میتوانید اگر شرایط مناسب برای شما محیا بود به نهایت رشد و بالندگی برسید سپس پس از مدت سپری شده پژمرده میشوید و رنگتان عوض شده و از درخت می افتید و نابود می شوید
!

آیا یک درخت وقتی پژمرده میشود و لخت و عریان در زمستان سرمای زمستان را تحمل میکند و سختی و رنج و مرارت

زیادی میکشد قهر میکند میگوید سال بعد برگ نمیدهم ! تا به حال دقت کرده اید درختانی که عمر بالایی دارند زیبایی و عزمت وشکوه بیشتری نسبت به بقیه درختان دارند

چرا چون ذاتاً این طور بوده اند؟
.
.
.

البته که نه ، معلوم است چون سرد و گرم بیشتری را چشیده اند . حتی این قانون در میوه ها هم هست به میوه های مناطق معتدل نگاه کنید و به میوه مناطق گرمسیری که در شرایط سخت به بار می آیند کدامشان خوشمزه ترند ؟

در حیوانات هم همین است چرا گربه سانان امثال : ببر ، شیر ، پلنگ یک سر و گردن در حیات وحش از بقیه حیوانات بالاترند؟ اگر به شیوه زندگی آنان و امرار معاش آنها نگاه کنید به راحتی متوجه دلیل این برتری میشوید .

اگر به اطرافتان نگاه کنید تمام طبیعت به همین شکل است حتی اگر به مصنوعات هم توجه کنید به همین شکل هست هر چیزی حداقل برای یک مقطع زمانی کوتاه عمر مفیدی دارد .
حتی سنگهای بزرگتر که خرد میشوند زیباتر میشوند و حتی ماسه ای که شما میبینید بارقه ای از تغییر و فعل و انفعالات زیبای طبیعت است !
همه چیز به سمت بهتر شدن حرکت میکند تا زمانی که به اصطلاح ما بمیرد !

جریان دلفینها را که شنیدید خودشان را از دریا به سمت ساحل می انداختند ،در واقع خودکشی میکردند دانشمندان تحقیقات زیادی کردند تا به یک نتیجه طبیعی یا ژنتیکی برسند که دلفینها به صورت ذاتی یا ارادی دست به این کار میزنند اما هر چه بیشتر جلو رفتند بیشتر به بن بست خوردند ! عاقبت به طوری اتفاقی متوجه دلیل خودکشی دلفین و بعضاً نهنگها شدند و آن چیزی نبود جز امواج رادیویی زیر دریایی ها !! این قضیه برای کسانی که اهل فکر کردن هستند یک پیام داره و اون هم این هست که ما داریم به کجا میریم ؟؟؟ قبل از اینکه طبیعت رو بشناسیم چرا دست به تولید وسایلی میزنیم که به طبیعت آسیب بزنه ؟

ادامه دارد

نویسنده:بیگ بنگ
منبع: بیگ بنگ

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 07-18-2010 در ساعت 11:21 PM
قدیمی 07-18-2010
bigbang آواتار ها

دنیا اگر زبان داشت و حرف میزد دهنش رو باز میکرد و میگفت ای بشر ، ای فرزند آدم من وجود دارم تا تو بر من مسلط بشی ، تا تو با شناخت و کشف حقایق من به تکامل برسی! من از آن تو هستم پس من رو بشناس چون من مال تو هستم

گاهی اوقات که تنها میشم به خودم میگم خدایا یعنی تمام این هفت آسمان برای ما هست مایی که تنها افتخارمون البته دروغ و راستش به عهده خود مدعیهاش قدم گذاشتن روی ماه هست !

درسته یکم بلند پروازانه به نظر میاد اما این مسیری هست که ماناچاریم اون رو طی کنیم تو نمیتونی چشمهات رو به این حقایق ببندی که اون بیرون هزاران سیاره و کهکشان وجود داره که هنوز کشف نشده اونها هستند و ما روی زمین کوچیکمون چمباتمه زدیم و نگران این هستیم که فردا مثلاً چه اتفاقی میخواد بیفته ! میریم توی عالم هپروت فکر میکنیم سوپر من هستیم یا آقای همه چیز دان !

اما نمیدونیم ""افسانه هایی قشنگ هستن که عموماً قهرمانهاش آسیب پذیرترند ""!

ما دارای نواقصی هستیم عمرمون هم کوتاه هست تا نَمیریم هم نمیتونیم بریم تو اون دنیا ( برزخ و آخرت )

حداقل تا زمانی که در این دنیا هستیم باید نسبت به محیطی که در اون هستیم آگاهی کامل پیدا کنیم تکرار میکنم تا جایی که میتونیم

به زندگی افراد فرهیخته مملکت خودمون یه نگاهی بندازیم واقعا >
زندگی دانشمندان دوران ایران بعد از اسلام نمونه ای است از تفکر انسان مابانه دانشمندان ایران زمین .
لازم نیست برگردیم به عهد بوغ و دنبال جرجیس پسر بختیشوع باشیم !

یک مثال ساده اگر بخوام بزنم مثل زندگی ابوریحان است که در لحظات پایانی عمر خود به شاگردش گفت ""اگر من این موضوع را بفهمم و بمیرم خوب است یا اینکه در نادانی بمیرم"" ببینید این خیلی حرفه ها طرف رو به قبله شده داره میمیره
ولی میاد یه حرفهایی میزنه که باید اونها رو طلا گرفت شاید باید نگاهی دقیقتر به زندگی دانشمندای کشور خودمون نه در گذشته بلکه در حال بپردازیم
حالا هم افرادی مثل دکتر حسابی هستند که میان میگن نگیم ولش کن !
الکی نریم توی عالم هپروت ، بیخودی خیالاتی نشیم !

این درسته ، این صحیح هست ما اومدیم به اینجا تا به تکامل برسیم تا بفهمیم نه اینکه بریم به سمت خیالات
من خودم هستم

کور یا کچل یا دیوانه هم که باشم پذیرای شرایط خودم هستم

زندگی هر چقدر که برای من سخت باشد نخواهم برید چون من هدفی دارم برای زندگی و تا به هدفم نرسم دست از تکاپو و تلاش بر نمیدارم !
این روحیه همه ما باید باشد نه اینکه از وضعیت خود خجالت زده باشیم یا دست به تلاشی نزنیم و پناه به خیالات ببریم تا از دردها و رنج و آمال خود گریزان باشیم
مشکلات برای این هستند تا ما را بسازند نه اینکه از ما فقرد ضعیفی بسازند که همه او را با انگشت نشان میدهند
ادامه دارد !!!!!!!!!

نویسنده : بیگ بنگ
منبع : بیگ بنگ

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 07-18-2010 در ساعت 11:45 PM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش