بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > موسیقی جهان

موسیقی جهان در این بخش به شناساندن بزرگان موسیقی جهان میپردازیم بیوگرافی ها عکس ها خاطرات و خدمات ... همچنین سایر مسائل مربوط به موسیقی جهانی اخبار و ....

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-05-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر

میراث و تاثیر

در سال ۱۹۸۴، نام جکسون بطور رسمی در پیاده‌روی شهرت هالیوود ثبت شد.

جکسون اثر برجسته‌ای بر موسیقی و فرهنگ سراسر جهان گذاشته‌است. او در آمریکا تبعیض‌های نژادی را فرو پاشید، هنر موزیک ویدئو را متحول کرد، و راه را برای موسیقی پاپ مدرن هموار نمود. فعالیت‌های کاری، صوت یکتای موسیقی و سبک آوازی جکسون ، هنرمندان هیپ هاپ، پاپ و آر اند بی بی‌شماری را تحت تاثیر قرار داده‌است. هنرمندانی مثل مدونا، ماریا کری، آشر، بریتنی اسپیرز، کریس براون، بیانسه، گرین دی، مایلی سایرس، فیفتی سنت، جاستین تیمبرلیک و آر کلی.

جکسون در طول دوران کاریش، توسط موسیقی و فعالیت‌های بشر دوستانه، تاثیری بی نظیر بر روی نسل جوان در سطح جهان گذاشته‌است. در سال ۱۹۸۴، نام جکسون بطور رسمی در پیاده‌روی شهرت هالیوود ثبت شد.او افتخارات و جوایز بی‌شماری در طول فعالیت کاری‌اش دریافت کرده‌است، از جمله: «موفق ترین هنرمند مرد پاپ هزاره» از جوایز جهانی موسیقی، «هنرمند قرن» از جوایز موسیقی آمریکا، و «هنرمند پاپ هزاره» از جوایز بمبی. او دوبار به تالار مشاهیر راک اند رول فرا خوانده شده‌است، یکبار به عنوان عضوی از گروه جکسون فایو در ۱۹۹۷ و بعدا بعنوان یک هنرمند سولو در ۲۰۰۱. جکسون به تالار مشاهیر آهنگ سازان نیز در ۲۰۰۲ فرا خوانده شد. دیگر جوایز او عبارتند از تعداد بسیار زیادی رکوردهای جهانی گینس (۸ جایزه در سال ۲۰۰۶)، ۱۵ جایزه گرمی، ۱۳ تک آهنگ برتر _ بیش از هر هنرمند مرد دیگری بعد از پایه گذاری جدول ۱۰۰ اثر برتر _ و فروش ۷۵۰ میلیون کپی در سراسر جهان.

او با این مشخصه شناخته می‌شود ؛ «یک رب النوع توقف ناپذیر، که تمام ابزارها را برای فتح جداول موسیقی به اراده‌ی خود در اختیار دارد: صدایی که بلافاصله خود را نشان می‌دهد، حرکات رقصی که چشم‌ها را خیره می‌کند، استعدادها و قابلیت‌های موسیقایی حیرت انگیز، و محبوبیت و قدرت بسیار بسیار زیاد یک ستاره». در میانه‌ی دهه‌ی هشتاد، مجله‌ی تایمالویس پرسلی» توصیف کرد. در شرف ورود به ۱۹۹۰تام آتلیدیلی تلگراف، او را یک «شخصیت فوق العاده مهم درتاریخ فرهنگ مردمی» و یک «نابغه» نامید. جکسون را «داغ ترین پدیده‌ی فردی از زمان ، مجله‌ی ونیتی فر ، جکسون را مردمی ترین هنرمند در تاریخ نمایش دانست. نویسنده‌ی

صف‌ مردم برای تماشای کنسرت مایکل جکسون در سال ۱۹۸۸

در اواخر سال ۲۰۰۷، جکسون از حرفه‌اش و تاثیر آن در آینده سخن گفت:

موسیقی وسیله‌ای است برای ارضای تمایلات من، هدیه من است برای تمام عشاق دنیا . با موسیقی ام ،می دانم که تا ابد زنده خواهم بود .
کل درآمدهای او در طول زندگی‌اش، ازجمله سهمش از سود کارهای سولو ، موزیک ویدئوها،درآمد کنسرت‌ها، و مشارکت یا موافقت‌ها، ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده‌است. در ۲۰۰۶ اعلام شد که جکسون در طول زندگی‌اش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار وقف خیریه نموده‌است. برخی تحلیل گران عقیده دارند که انحصارات او از کاتالوگ‌های موسیقی می‌تواند میلیاردها دلار ارزش داشته باشد. دوران کاری موفقیت آمیز جکسون، او را برای تقریبا چهار دهه بخشی از فرهنگ مردمی کرده‌است.او به عنوان یکی از معروف ترین مردان جهان شناخته شده‌است.

wikipedia

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-05-2010
fardin_fani آواتار ها
fardin_fani fardin_fani آنلاین نیست.
کاربر کارآمد

سپاسها: : 0

11 سپاس در 8 نوشته ایشان در یکماه اخیر
fardin_fani به Yahoo ارسال پیام

خیلی جالب بود ایول به jacoooob جیگر

قدیمی 08-03-2010
Elnaz_MJ آواتار ها
Elnaz_MJ Elnaz_MJ آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 5

3 سپاس در 3 نوشته ایشان در یکماه اخیر

ممنون شروین جان

من حدود 15 ساله که طرفدار مایکل جکسون هستم این بیوگرافی که از ویکی پدیا نقل کردی یک سری مشکلات داره که سر اولین فرصت موارد اشتباهاتشو میگم

اینقدر حرف درباره ی مایکل دارم که بخوام بگم عمرم تموم میشه ولی حرفها تموم نمیشه
قدیمی 08-03-2010
SHeRvin آواتار ها

ممنون ... خوشحال میشیم

حتما اگه مشکلی داره خوبه که بگین ...

قدیمی 08-03-2010
Elnaz_MJ آواتار ها
کاربر عادی

فقط یک سوال این تاپیک اسمش زندگی نامه ست ولی من کلی مطلب میتونم درباره ی مایکل جکسون بذارم که دونستنش میتونه جالب باشه اشکال نداره همین جا بذارم؟
قدیمی 08-03-2010
SHeRvin آواتار ها

اگه خبر هست که این تاپیک وجود داره خبرهایی از مایکل جکسون michael jackson

در مورد زندگی نامه هم که این تاپیک هست ... اگه مطالب دیگه ای دارید میشه تاپیک دیگه زد البته زیاد باشه ... اگه نه که عنوان رو میشه کمی تغییر داد

قدیمی 08-03-2010
Elnaz_MJ آواتار ها
کاربر عادی

عنوان رو اگه تغییر بدیم بهتره چون من بیشتر وقتم گرفتار کار و درسم هست شاید نتونم زیاد مطلب بذارم
قدیمی 08-03-2010
Elnaz_MJ آواتار ها
کاربر عادی

همین طوری که در بیوگرافی خوندید مایکل یک سازمان خیریه به نام heal the world داشت و ترانه ایی هم به این نام خوند مصاحبه ی زیر درباره ی این سازمان و اهداف اون از زبان خود مایکل جکسونه:

- آقای جکسون ، ممکنه دقیقاً برای ما تعریف کنید HTW چیه ؟

HTW نام یک سازمان جهانی و بین المللیه که من اونو ساخته ام تا رو تمام فعالیتها و مقاصد من جهت بهبود شرایط دنیا متمرکز بشه و اونها رو رسمی کرده و رهبری کنه .

- اهداف HTW چیه ؟

اینکه دردهای دنیا رو التیام بده ، اونو محل بهتری برای زیستن کنه ، اینکه یه نوای صلح جهانی به وجود بیاره . اهداف ما در این سازمان کمک به بهبود شرایط به روشهای مهمی هستش . روشهایی از جمله افزایش سطح کمکهای پزشکی به کودکان ، بهبود و افزایش منابع آموزشی در جهان ، کاهش گرسنگی خصوصاً در میان کودکان ، از میان بردن اعتیاد به دارو و الکل ، نابود کردن خشونت علیه کودکان و در نهایت رساندن سطح آگاهی مردم تا به آنجایی که بتوانند تشخیص دهند که ما همگی در نهایت فرزندان یک آفریدگار هستیم . اینکه همدیگر را دوست بداریم و از هم متنفر نشویم ؛ اینکه در صلح و آرامش زندگی کنیم .

- HTW چطوری سازماندهی شده ؟ کی اونو اداره میکنه ؟

این سازمان یک تشکیلات غیرانتفاعی امریکاییست که توسط هیاتی از کارگزاران حرفه ای اداره میشود .

- چه چیزی نهایتاً شما رو به فکر تشکیل HTW انداخت ؟

در هر دقیقه حداقل 28 کودک جان خود را در جهان از دست می دهند . تنها تا انتهای سال 1992 ، 14 میلیون کودک به خاطر بیماریهای قابل پیشگیری و انواع مختلف خشونت فوت خواهند کرد . سال گذشته تنها در ایالات متحده امریکا ، 2.6 میلیون مورد کودک آزاری گزارش شد . یک افزایش 117 درصدی نسبت به دهه گذشته ! در هر ثانیه به اندازه مساحت یک زمین فوتبال از جنگلهای دنیا تخریب میشود و ...

با دیدن این مشکلات به این نتیجه رسیدم که من به تنهایی نمیتوانم کاری صورت دهم و فهمیدم بهترین روش برای حل این بی رحمی ها ، خلق یک سازمان بین المللی و جمع کردن افراد مختلف است تا همگی در کنار یکدیگر و به صورت یکپارچه برای این منظور تلاش نماییم . با کمک HTW و با حمایت افراد مسئول و دلسوز از سراسر جهان ، ما قادر خواهیم بود در کنار یکدیگر دنیا را التیام ببخشیم .

- حالا چرا یک سازمان خیریه جدید خلق کردید ؟

من قصد داشتم یک فعالیت خیرخواهانه جدید رو آغاز کنم تا به صورت صدایی رسا ، انعکاس دهنده مشکلات مربوط به کودکان جهان باشه ، تا راه حلهای مشکلات امروزمون رو تشریح کنه . کودکان ما ، بزرگترین سرمایه های زندگی ما هستند .

- آیا HTW با سایر سازمانها همکاری خواهد داشت ؟

بله HTW حقیقتاً قصد داره در ابتدای کار به برخی ارگانهای مرتبط تکیه کنه تا از خلق یک سری سیستمهای مدیریتی پیچیده و پرهزینه جلوگیری بشه . HTW به منظور افزایش راندمان و کاراییش قصد داره برای انجام برخی پروژه های خاص با سازمانهایی که چنین توانایی هایی رو دارند همکاری کنه تا بدین وسیله از تجربیات و قابلیتهای زیر بنایی اونها در این موارد استفاده کنه .

- آیا شما از نصایح سایر سازمانها نیز استفاده میکنید ؟

HTW در حال حاضر مشغول بررسی تجربیات ارزنده تمام سازمانهای مهم هستش . روابط خودش رو با چندین سازمان خیریه در کشور رومانی ، پرورشگاههای این کشور و همینطور سازمان جوانان در کشور انگلستان آغاز نموده است .

- آیا HTW به نوعی یک Live Aid جدید است ؟

نه ! Live Aid تنها یک مقصود خاص داشت . HTW یک ماموریت جهانی واحد داره . اینکه دردهای دنیا رو شفا بده که این خودش شامل بسیاری از مشکلات میشه . من امیدوارم بتونم اونقدر در این جهان زندگی کنم که اگر شاهد حل شدن تمام مشکلات هم نباشم ، حداقل ببینم بخشی از دردهای این دنیا درمان شده

ادامه دارد...
قدیمی 08-03-2010
Elnaz_MJ آواتار ها
کاربر عادی

- با در نظر گرفتن مقیاس عظیم مشکلاتی که جهان امروز داره ، مسائلی از قبیل قحطی ، جنگ و غیره ، آیا شما واقعاً فکر میکنید میشه برای کمک به دنیا کاری رو انجام داد ؟

من ممکنه نتونم همه مشکلات دنیا رو در طول عمرم حل کنم اما بالاخره یه نفر باید از یه جا شروع کنه . من حقیقتاً ایمان دارم که با کمک و همیاری مردم متعهد از تمام ملیتها ، ما میتونیم ماموریتمون یعنی التیام دادن دنیا رو به سرانجام برسونیم . ما باید صبور باشیم و با هم به صورت کامل در این راه مشارکت داشته باشیم .

- خود شما به شخصه تا چه اندازه در این پروژه درگیر هستید ؟

من کاملاً مسائل زیر بنایی رو تحت نظارت عمیق و دقیق دارم . من این مسئولیت ( التیام دادن دنیا ) رو مهمترین ماموریت خودم بر روی زمین میبینم و تا روزیکه زنده هستم هر آنچه در توانم باشه برای تحقق این خواسته انجام خواهم داد .

- HTW به صورت رسمی از چه زمانی کار خودش رو آغاز میکنه ؟

30 سپتامبر 1992 در بخارست رومانی

- آیا HTW یک سازمان پر خرج و مخارج خواهد بود ؟

نه ، ما برای مقاصد عمومی امتیازی قائل نشده و پولی خرج نخواهیم کرد . در این سازمان تنها بر روی برنامه ها و پروژه های خاصی که به صورت واضح تعریف شده و یک مقصود معین دارند سرمایه گذاری خواهد شد .

- مرکز اولیه فعالیت HTW در کجا خواهد بود ؟

ابتدای کار در لس آنجلس و لندن اما دفتر مرکزی HTW بسته به نیاز در کشورهای دیگر نیز تاسیس خواهد شد .

- وضعیت حقوقی و قانونی HTW به چه صورتی هستش ؟

شعبه امریکایی HTW ، یک سازمان خیریه 100% غیرانتفاعیه اما شعبه انگلیسی اون یک سازمان خیریه هستش که توسط تعداد محدودی ضامن حقوقی داره ضمانت میشه .

- HTW در چند کشور دنیا به ارائه خدمات خواهد پرداخت ؟

هدف نهایی من اینه که این سازمان در تمام کشورهای جهان شعبه داشته باشه .

- حامیان و متولیان اصلی این طرح چه کسانی هستند ؟

جدا از خودم ، هیات کارگزاران شامل D. Chopra ، Barbara Davis ، Bertram Fields ، Guni Mohan Murjani ، Andrew Phillips و Richard Sherman میشوند . البته هدف ما اینه که این هیات رو در آینده خیلی نزدیک توسعه بدیم .

- چه کسانی این هیات رو هدایت و کارشناسی میکنند ؟

ما تصمیم داریم 2 مدل اصلی از تیم مشورتی برای هیاتمون داشته باشیم :
گروه اول کودکانی در محدوده سنی 8 تا 16 سال که ما رو در تشخیص و حل برخی از مشکلات دنیا یاری خواهند رساند . در حالت دوم ، HTW از نصایح متخصصین کارآزموده در برخی زمینه های کاری خاص چون مسائل پزشکی ، زیست محیطی ، آموزشی و غیره بهره خواهد گرفت . تمام این کارها به منظور ارزیابی و آنالیز منابع مالی مورد نیاز و پیشبرد و توسعه پروژه های کاری ، صورت می پذیرد .

- آیا ممکنه شعبه های مختلف HTW در کشورهای گوناگون از اشخاص مشترکی به عنوان اعضای هیات راهبری استفاده کنه ؟

اصولاً باید کشورهای مختلف اعضای هیاتی متمایزی هم داشته باشند اما خوب برخی نفرات هم ممکنه مشترک باشن که این افراد معمولاً به منظور تسهیل همکاریهای بین المللی در هیاتها حضور دارند .

- آیا HTW یک هیات مدیره کلی هم خواهد داشت ؟

آره ولی خیلی محدود .

- آیا HTW سازمانی برای فعالیت نفرات داوطلب هستش یا اینکه کار کردن توش به صورت استخدامی همراه با دستمزده ؟

ترکیبی از هر دو گروه توش فعالیت میکنند و ما تا همین لحظه کلی درخواستهای دیگه هم برای انجام فعالیتهای داوطلبانه در داخل این سازمان داشته ایم .

- فکر میکنید چه زمانی رو برای توزیع پول و منابع مالی مورد نیاز برای آغاز فعالیتهای سازمان اختصاص خواهید داد ؟

حتی تا پیش از افتتاح رسمی سازمان نیز HTW حتی از همین حالا اقدام به توزیع پول و سرمایه در پروژه های گوناگون نموده است . ما تا کنون با کمک همین منابع مالی ، یک کمیته پزشکی متخصص شامل 12 پزشک و جراح با تخصص بسیار بالا آماده نموده و به علاوه یک زمین بازی برای پرورشگاهی واقع در رومانی که به شدت از کمبود بودجه و امکانات تفریحی برای بچه ها رنج میبرد ساخته ایم .

- HTW چگونه نتایج پیشبرد اهدافش را گزارش خواهد داد ؟

HTW گزارشهای مخصوصی رو در زمانهای معین تهیه خواهد کرد و در اونها به اعلام نتایج پروژه های خاتمه یافته و در حال اجرا خواهد پرداخت . هدف نهایی ما اینه که در کنار یکدیگر سرود HTW رو تبدیل به سرود رسمی کره زمین نماییم .

- شما چقدر از این سازمان درآمد خواهید داشت ؟

هیچی ! من تا اینجای عمرم رو صرف خدمت در این راه با ارزش کرده و بقیه عمرم رو نیز در این مسیر سپری خواهم نمود .

- من متوجه نمیشم ! آخه چطوری ممکنه فردی از چنین صنعتی *** بیرون بیاد اما تا به این اندازه آرمانگرا و نیکوکار باشه ؟؟!!

*منظور مصاحبه گر ، صنعت موسیقیست . وی در توصیف این صنعت از واژه ای استفاده نمیکنه اما تنها خدا میدونه تو ذهنش چه واژه هایی را به کار برده !!!

بله ، من هم یک موزیسین هستم اما در عین حال یه آدم خیلی دلرحم و مهربونم . انسانی که به خیلی مسائل فراموش شده اهمیت میده . من مقدار زیادی از وقت و پولم رو در طول زندگیم به افراد محتاج اختصاص داده ام و HTW ، عصاره و نتیجه نهایی اونه . من امروز امیدوارم که هر شخص دلسوز و نگران نسبت به این مسائل در سراسر کره زمین در حد خودش کمکی کنه تا HTW بتونه ماموریت خودش رو به سرانجام برسونه .

- چرا شما تا به این اندازه به کودکان علاقمند هستید ؟

من باور دارم که برای درمان دردهای دنیا و خلق زمینی مملو از آرامش و عشق و صلح و دوستی ، لازمه که صدایی بی طرفانه و عادلانه برای کودکانمون باشیم . HTW به تحقق این خواسته کمک میکنه .

ادامه دارد
قدیمی 08-03-2010
Elnaz_MJ آواتار ها
کاربر عادی

- چه احساسی نسبت به حیوانات دارید ؟ خصوصاً اونهایی که در معرض انواع خطرات قرار دارند ؟

احساس من نسبت به حیوانات خیلی شبیه به احساسم نسبت به کودکان است . ما به عنوان انسانهای بالغ موظفیم که مراقب باشیم تا از کودکان و حیواناتمون سوء استفاده نشده و اونها در در معرض ظلم و خطر قرار نگیرند . من امیدوارم بتونم تعهداتم رو در مقابل هر دو گروه به انجام برسونم . من دارم تمام تلاش خودم رو میکنم .

- آیا تصمیم دارید که از خودتون هم فرزندی داشته باشید ؟

من عمیقاً عاشق بچه ها هستم و خیلی زیاد امیدوارم که روزی این اتفاق برام بیفته .

- آینده ما و دنیامون رو چطوری میبینید ؟

من انسان خوش بینی هستم . من فکر میکنم ما کارهای زیادی رو برای شکل دادن به آینده میتونیم انجام بدیم ؛ ما میتونیم به اهدافمون جامه عمل پوشانده و دنیامون رو مکان بهتری برای زیستن بکنیم ؛ دنیایی خالی از جنگ ، با نگاهی خوش بینانه عاری از بسیاری بیماریهای عمده و اگر واقعاً بخواهیم ، تهی از ظلم و ستم مابین نسلهای مختلف بشر . من امیدوارم بتونم اونقدر زنده بمونم که ببینم خیلی از این اهداف تحقق پیدا کرده . حتی اگر هم نشه میخوام تا زمانیکه میتونم سهمم رو برای رسیدن به این اهداف انجام بدم ، هرچی که در توانمه ، هرکاری که امکانپذیره .

- فرق HTW با سازمانهای جهانی مثل صلح سبز ، Oxfam ، یونیسف و غیره در چیه ؟

HTW صدای بی صدایان هستش ، کودکان دنیامون . اعضای هیات اجرایی حقیقتاً به نصایح و تجربیات تیم مشورتیمون که همونطور که اشاره کردم شامل بچه های 8 الی 16 ساله میشه گوش میکنند . از اونجاییکه HTW به کلیه پروژه هایی که منجر به التیام مشکلات دنیا میشه علاقمنده اینه که خواه ناخواه حیطه فعالیتش از اون سازمانهایی که شما اسم بردید فراتره . HTW تمام تلاش خودش رو میکنه که از تمام منابع و امکانات موجود با حداکثر راندمان و بهره وری برای انجام پروژه های مشخص و تعریف شده استفاده کنه

- و در انتها جایزه HTW چیه ؟

این یک جایزه سالیانه هست که به افرادی اهدا میشه که در طول سال بیشترین سهم رو در درمان مشکلات دنیا داشته و بیشترین قدمها رو در این مسیر برداشته اند .

- از لطف و محبت شما که این وقت رو در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم آقای جکسون . امیدوارم به همه رویاهای زیباتون دست پیدا کنید .

از شما و همه عوامل مجله زیبای Off The Wall ممنونم . رحمت خداوند بر شما ...

منبع:http://www.thisistheman02.blogsky.com/
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش