بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > ليگ برتر باشگاه های ایران

ليگ برتر باشگاه های ایران در این تالار به بحث و بررسی لیگ برتر فوتبال کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-06-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

صبا صفر- راه آهن یک ،بازهم فغانی، بازهم جنجال

راه آهن با گل سه امتیازی میلاد زنیدپور توانست تا رده دوازدهم جدول بالا بیاید و شرایط بسیار خوبی پیدا کند. صبا هم به رغم این شکست در رده هشتم جدول باقی ماند.

گل : میلاد زنیدپور (52- راه آهن)
ورزشگاه: یادگار امام (ره)
تماشاگران: حدود هزار نفر
داور: علیرضا فغانی
اخطارها:محسن بیاتی نیا و محمد نوری (صبا) ابراهیم کریمی ( راه آهن)

صبا: مهدی واعظی، سهراب بختیاری زاده ، مرتضی اسدی، جابرانصاری، علیرضا لطیفی،ابوالفضل حاجی زاده، داود حقی ( حامد لک)، محمد همرنگ (62- امیرحسین فشنگچی)، محمد نوری، کلمنته (80- احمد تقوی)، محسن بیاتی نیا
سرمربی: رسول کربکندی

راه آهن: میلاد زنیدپور با مسعود همامی، ابراهیم کریمی، رضا نورمحمدی ، حامد نورمحمدی ، مجید نورمحمدی (78- احمد مومن زاده)، ابوذر رحیمی، عیسی ترائوره (46- فرید عابدی)، حسین پاشایی، میلاد زنیدپور، کمال کامیابی، مجیدباجلان (86- ایمان حیدری)
سرمربی: مهدی تارتار

بهترین بازیکن :
مسعود همامی. او موقعیت های زیادی را از مهاجمان صبا گرفت و البته نباید از بازی خوب زنیدپور هم گذشت.

شرح گل :
شوت فرید عابدی را مدافعان صبا به طور ناقص برگشت دادند تا توپ مجددا به این بازیکن برسد و او قصد دریبل زدن واعظی را داشت که این دروازه بان او را با خطا سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. زنیدپور پنالتی را تبدیل به گل کرد.

اتفاق ویژه:
مانند همیشه داوری علیرضا فغانی جنجال های زیادی را به دنبال داشت و عباس مرادی سرپرست صبایی ها به خاطر اعتراضات به داوری از زمین مسابقه اخراج شد. در هنگام زدن ضربه پنالتی راه آهنی ها هم ویسی، مربی صبا وسط زمین ایستاده بود که با تذکرات داور به روی نیمکت رفت.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-06-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

استيل آذين‌ 4 ـ سايپا 3؛ يك پيروزي پرگل ديگر براي شاگردان حميد استيلي

استيل آذيني ها پس از پيروزي پرگل در مقابل استقلال در جام حذفي، در يك جدال نفس گير ديگر شاگردان محمد مايلي كهن را شكست دادند

گل‌ها: مهدوي كيا(9)، كريمي(42)،(44)، محمدي(69) براي استيل آذين، منوچهري(5)(67)،شريفي نسب(62)،براي سايپا
ورزشگاه راه آهن اكباتان، تماشاگر 2500 نفر
داور: مسعود مرادي
اخطار: محمودي(سايپا)، شرفي(استيل آذين)
اخراج: مجيد ايوبي(45)(سايپا)، علي كريمي(45)(استيل آذين)،)

استيل آذين: حميد نشاط‌جو، لك چيرا، مهدي محمدي، علي آذري، حميد شرفي، امير شاپورزاده، حسين كعبي(65 محمدرضا مهدوي)، مهدي مهدوي‌كيا، حامد كاويانپور، محمد غلامي(64 رضا نورزوي)،‌ علي كريمي سرمربي: حميد استيلي

سايپا: وحيد شيخ ويسي(31 ابراهيم ميرزا‌پور)، علي زيلاني، رضا محمودي، مرتضي ابراهيمي، مجيد ايوبي، داريوش يزداني، اميد شريفي‌نسب(74 جواد آشتياني)، مهدي خيري(65 رضا خالقي‌فر)، سعيد يوسف‌زاده، سيدامين منوچهري، كريم انصاري‌فرد
سرمربي: محمد مايلي‌كهن

شرح گل ها:
1ـ0(سايپا): پاس عرضي كريم انصاري‌فرد در شش قدم به امين منوچهري ضربه بغل پا. 1
ـ1(استيل آذين): دقيقه 10 ضربه ايستگاهي از فاصله 25 متري مهدي مهدوي‌كيا. 1
ـ2(استيل آذين): دقيقه 40 خطاي مشكوك پنالتي توسط مجيد ايوبي روي علي كريمي و ضربه پنالتي بر خلاف ميرزاپور تبديل به گل كرد.
1ـ 3(استيل آذين): پاس تو عمق لك چيرا به علي كريمي شوت محكم او در داخل محوطه جريمه.
2ـ3(سايپا): دقيقه 62 ارسال كرنر توسط اميد شريفي نسب و ضربه سر مرتضي ابراهيمي
3ـ3(سايپا): دقيقه 67 خطاي لك چيرا روي رضا خالقي‌فر داور اعلام پنالتي و امين منوچهري تبديل به گل كرد.
4ـ3(استيل آذين): دقيقه 69 پاس عرضي مهدوي‌كيا در داخل محوطه جريمه به مهدي محمدي كه ضربه فني او تبديل به گل چهارم استيل شد.

بهترين بازيكن:
هرچند كريمي و منوچهري در اين ديدار دو گل براي تيم هايشان به ثمر رساندند اما كاپيتان استيل آذين بازي متفاوتي داشت. مهدي مهدوي‌كيا اولين گل بازي از روي ضربه ايستگاهي زيبا به ثمر رساند و پاس گل چهارم را به مهدي محمدي داد و در طول بازي نيز نمايش موثر وچشم نوازي از خود ارائه داد..

اتفاق ويژه:
بعد از اعلام پنالتي محمد مايلي‌كهن به شدت به داوري اعتراض كرد و تيم خود را به مدت يك دقيقه از زمين خارج كرد و با وساطت دستيار خود نادر فريادشيران و مسئولان هيئت فوتبال تهران(انوري و شيرازي)، بازيكنان تيم سايپا بار ديگر وارد زمين شدند كه بعد از دريافت گل مايلي‌كهن با حالتي تمسخرآميز شروع به دست زدن براي داوركرد . در دقيقه 45 نيز مجيد ايوبي با آرنج به دنده علي كريمي كوبيد كه در اين صحنه علي كريمي از كوره در رفت و با ضربه‌اي كه به سينه‌ مجيد ايوبي زد او را به زمين انداخت و سرمربي تيم، محمد مايلي‌كهن با ديدن اين صحنه عكس‌العملي نشان داد و به سمت علي كريمي آمد و با او درگير شد كه در اين بين داور بازي دست به كارت شد و به هر سه آنها كارت قرمز بازي را نشان داد هر چند كه مايلي‌كهن اذعان داشته كه من كاري نكردم كه مسحق كارت قرمز باشم. دراين بازي علي پروين و افشين قطبي نيز در استاديوم حضور داشتند.
در آخر بازي مايلي‌كهن به داخل زمين آمد و به بازيكنان خود اجازه داد تا به بازيكنان استيل آذين دست بدهند ولي از دادن دست به داوري خودداري كرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-07-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مروري بر جدول رده‌بندي ليگ برتر؛كاهش اقتدار سپاهان ـ نه تيم در خطر سقوط

فشردگي قسمت انتهاي جدول عجيب و غريب و باورنكردني است و فرار براي سقوط حتي حرارت بيشتري از جنگ قهرماني دارد

سايت گل ـ با پايان هفته بيست و هشتم ليگ،‌ جدول را مي‌توان به سه قسمت تقسيم كرد: مدعيان قهرماني سپاهان همچنان با اقتدار صدرنشين است اما دومين نتيجه ضعيف متوالي،‌ رقبا را اميدوار كرده است.
در پايان شش هفته تا پايان ليگ، ذوب آهن بيشترين شانس را براي جبران فاصله دارد و پرسپوليس از دور به اميد اتفاقات نشسته است. اين در حالي است كه به نظر نمي‌رسد استقلال و استيل آذين فرصتي براي جبران فاصله داشته باشند. گرچه اين دو مي‌توانند جاي پرسپوليس را در پله سوم بگيرند.

1. سپاهان56 امتياز،
2. ذوب آهن52 امتياز،
3. پرسپوليس 49 امتياز،
4. استقلال 46 امتياز،
5. استيل آذين 45 امتياز

سايه‌نشين‌ها چهار تيمي كه از امنيت نسبتاً‌ خوبي برخوردارند و تقريبا مي‌شود گفت كه سقوط نخواهند كرد و كاري هم به مدعيان ندارند، در اين گروه جاي گرفته‌اند.

6. تراكتورسازي تبريز 39 امتياز،
7. پيكان 38 امتياز،
8. صباي قم 36 امتياز،
9. ملوان 36 امتياز،

در خطر سقوط 9 تيم ليگ در خطر سقوط به دسته پايين‌تر قرار دارند.
از اين بين كار ابومسلم تقريبا تمام است اما جالب اين است كه فاصله بين تيم دهم تا تيم هفدهم چيز زيادي نيست و دو برد مي‌تواند همه چيز را عوض كند. اوضاع اين نه تيم به دشواري قابل پيش‌بيني است، اما مسلم است كه كم تجربه‌ها شانس كمتري براي بقا دارند.

10. مقاومت 33 امتياز
11. پاس 33 امتياز،
12. راه‌آهن 33 امتياز،
13. سايپا 32 امتياز،
14. فولاد 31 امتياز،
15. شاهين 30 امتياز،
16. مس 29 امتياز،
17. استقلال اهواز 28 امتياز،
18. ابومسلم 24 امتياز
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ملوان-پرسپولیس/دایی اوضاع پورغلامی را بدتر می کند؟

اگرچه شرایط چند هفته اخیر پرسپولیس با ملوان قابل مقایسه نیست اما ملوانان هیچ گاه مقابل سرخپوشان حریف دست و پا بسته ای نبودند

سایت گل- ملوان در خانه بد کار نکرده و از هر بازی توانسته 79/1 امتیاز بگیرد ولی از آن طرف پرسپولیس هم با علی دایی از هفت بازی اخیرش صاحب 16 امتیاز شده و طی 5 هفته اخیر برنده بوده. این بازی اما برای ملوان خیلی سخت است، آنها دو مدافع اصلی خود یعنی سعید سالارزاده و آلن باسیچ را ندارند و همین باعث می شود تا اقتدار دفاعی شان کاهش پیدا کند.
نبرد مهرداد اولادی و پژمان نوری، اگر به بازی برسند، با تیم سابق هم جالب خواهد بود. البته پرسپولیس در خانه حریفان چندان خوب نتیجه نگرفته و طی 10 بازی خود فقط سه پیروزی کسب کرده و از هر بازی 3/1 امتیاز گرفته است. ملوانان در خانه یکی از سه تیمی هستند که هنوز تعداد گلهای خورده شان دو رقمی نشده است و پرسپولیس هم خارج از خانه تفاضل گل 1- دارد ولی در کل سومین خط حمله برتر لیگ را بعد از سپاهان و استقلال دارند.
شکست ملوان آنها را می تواند تا رتبه سیزدهم جدول هم پایین بکشد یعنی سقوطی چهار پله ای در صورتی که پرسپولیس فقط در صورت باخت و پیروزی استقلال است که امکان لغزش و سقوطی یک پله ای دارد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مقاومت-استقلال اهواز/بحران زده ها

باید دید دیدار دو تیمی که هفته هاست از آخرین بردشان می گذرد و شرایط بسیار مشابهی با یکدیگر دارند در پایان 90 دقیقه چه نتیجه ای را بدست خواهند آورد

سایت گل- مقاومت بحران نتیجه گیری دارد درست مانند استقلال اهواز، مقاومت اگر نتیجه نگیرد می شود مدعی سقوط درست مثل استقلال، مقاومت یک هفته است که سرمربی جدید آورده و استقلال اهواز دو هفته و همه اینها نشان می دهد که سه امتیاز حافظیه تا چه حدی می تواند یک بحرانی را از بحران نجات دهد.
محمد احمدزاده در حالی روی نیمکت شیرازی ها می نشیند که قرار بود سرمربی استقلال اهواز شود ولی در لحظه آخر مسیر اهواز سر از شیراز درآورد. مقاومت اگر ببازد، که طی تمام این ده هفته اخیر امری کاملا عادی برای آنها بوده، به رتبه پانزدهم می رسد و یک قدم به سقوط نزدیک می شود و اهوازی ها هم که همین حالا تیم دوم جدول از انتها هستند و باخت جای شان را تغییر نمی دهد ولی برد یعنی استقلال روی پله چهاردهم و رها شدن یک هفته ای از قعر جدول.
مقاومت در خانه حتی نصف امتیازات را هم نگرفته و استقلال اهواز بیرون از خانه حتی نتوانسته از هر بازی یک امتیاز بگیرد. مقاومت آخرین بار در هفته هجدهم برنده شده و استقلال اهواز در هفته نوزدهم و حالا دو تیم باید در هفته بیست و نهم با یکدیگر مصاف بدهند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیکان-صبا/قربانیان داوری

پیکان و صبا در میانه های جدول قرار دارند و نه استرس سقوط را دارند و نه امید کسب سهمیه و به همین دلیل در کمال آرامش و آسودگی خاطر به مصاف هم می روند

سایت گل- هر دو تیم هفته قبل به شدت از اشتباهات داوری گله داشتند، درخشان به گل اول پاس معترض بود و صبا به کل سوت هایی که فغانی زد و حالا این متضرران داوری این هفته با هم پیکار می کنند.
پیکان بعد از یک افت طولانی دو هفته ای است که جان تازه ای گرفته و صبا هم با کربکندی روی یک مسیر بالا و پایین حرکت می کند. مشکل اصلی صبا در این بازی درون دروازه است، ارشاد یوسفی بعد از بازگشت شرایط مناسبی ندارد و مهدی واعظی هم محروم است. دو تیم در جدول هم همسایه هستند، پیکان هفتم است و صبا هشتم و در صورتی که صبا بازی را ببرد بالای سر پیکان قرار می گیرد.
جالب اینکه پیروزی برای هر تیم یک پله صعود دارد و باخت یک پله سقوط. پیکان در قزوین به همان اندازه که برده شکست هم خورده است و صبا هم بیرون از خانه دو برابر بردهایش باخته است و از هر بازی یک امتیاز گرفته است. صبا بعد از استقلال اهواز و سایپا با دریافت 23 گل بدترین خط دفاع بیرون از خانه دارد. این جدال را می توان نبرد میانه جدولی ها نامید که چندان تاثیری در جدول رده بندی لیگ ندارد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سایپا-ابومسلم/طلسم می شکند؟

پرویز مظلومی بعد از برد هفته گذشته جسارت بیشتری پیدا کرده وبا اعتماد به نفس از بقا صحبت می کند این در حالی اس که آنها در صورت شکست سایپا هم همچنان در قعر جدول باقی می مانند

سایت گل- سایپا در خانه اش میزبان تیمی است که هنوز در لیگ برتر موفق به پیروزی در خارج از مشهد نشده است و از آن طرف سایپا طی سه بازی آخرش در خانه دو بار شکست خورده است.
مظلومی گفته اگر سایپا را ببرند در لیگ می مانند ولی ابومسلم حتی با این برد هم اندکی از پله آخر جدول تکان نمی خورد. سایپا در خانه از هر بازی 75/1 امتیاز گرفته است و ابومسلم بیرون مشهد کلا 3 امتیاز از 14 بازی گرفت و از هر بازی به طور میانگین 21/0.
ابومسلم در کنار مس تنها تیمهایی هستند که گلهای زده شان بیرون از خانه هنوز دو رقمی نشده و جالب اینکه سرمربی هر دو هم در مقطعی مظلومی بوده است، مردی که طی حدود 27 هفته حضورش در این لیگ فقط صبا را بیرون خانه برده است،
مشهدی ها همچینین سومین خط دفاع ضعیف بیرون از خانه را هم دارند و با سایپایی بازی می کنند که سومین خط دفاع ضعیف لیگ را دارد. سایپا در تمام نیم فصل دوم فقط دو بار برنده شده است مقابل ذوب آهن و تراکتورسازی. شکست سایپا آنها را در جمع سه تیم انتهایی جدول قرار می دهد و بردشان می تواند ضامن یک صعود 4 پله ای باشد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تراکتورسازی-استیل آذین/من و خودم

آیا به این خبر که در ابتدای هفته اعلام شد استیل آذین 34 درصد سهام تراکتورسازی را خریده است باید با عینک بدبینی نگاه کنیم؟

سایت گل- تراکتورسازی در تمام لیگ برتر فقط یک بار در خانه شکست خورده، هفته یازدهم و باخت یک به دو مقابل سایپا. از آن طرف استیل آذین بهترین تیم خارج از خانه لیگ برتر است که از هر بازیش توانسته 88/1 امتیاز بگیرد، آنها همچنین بهترین خط حمله بیرون از خانه را از آن خود کرده اند با زدن 28 گل در 14 بازی. تراکتورسازی اما از هر بازی خانگی 93/1 امتیاز گرفته و تیم چهارم خانه است و همه اینها نشان می دهد که جدال این دو تیم بازی یکی از بهترین های درون خانه با بهترین تیم بیرون از خانه است که بازی رفتش و آن تساوی دو بر دو کلی حرف و حدیث داشت.
استیل آذینی ها زمانی به تساوی دو بر دو علاقه فراوانی داشت و حالا به بردهای پر گلی که در آن یک گل بیشت از رقیب بزنند و دروازه شان هم دست کم سه بار باز شود. تراکتور تیم ششم جدول است و استیل آذین تیم پنجم، استیل آذین فقط اگر ببرد و استقلال نبرد رتبه اش تکان می خورد و یک پله بالا می آید و تراکتورسازی هم اگر فقط ببازد یک رتبه سقوط می کند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مروري به جدول ليگ؛ آيا كسي به سپاهان مي‌رسد

در آستانه هفته بيست‌ونهم ليگ برتر نگاهي به دور برگشت به ما كمك خواهد كرد كه درباره شرايط تيم‌ها به ارزيابي قابل قبول‌تري مي‌رسيم.

سايت گل - پايان نيم‌فصل اول تورنمنت طولاني و طاقت‌فرسايي مثل ليگ‌برتر‌ با آغاز پيشگويي‌ها و تعيين مدعيان و سقوط‌كننده‌ها همراه است. اما گذر زمان آرام‌آرام ثابت‌ مي‌كند كه در يك تورنمنت فرسايشي اين عملكرد تيم‌ها در نيم‌فصل دوم رقابت‌هاست كه برنده‌ها و بازنده‌هاي نهايي را مشخص مي‌كند.
در چنين شرايطي جدولي تحت عنوان «جدول دور برگشت» ماهيت خود را پيدا مي‌كند و مرور آن راهنمايي بسيار خوبي براي مرور وضعيت تيم‌هاست.

باثبات مثل سپاهان
ثبات، شرط لازم و كافي براي قهرماني در هر تورنمنتي است. خيلي‌ها امروز از پرسپوليس به عنوان آماده‌ترين تيم‌ ايران نام مي‌برند؛ تيمي كه با سرمربي جاه‌طلبش تمام بازي‌هاي خود را پشت‌سر هم مي‌برد و به يك تعقيب‌كننده كاملا جدي براي سپاهان و ذو‌ب‌آهن تبديل شده است‌ اما آنچه در اين ميان باعث شده آنها با وجود عملكرد خيره‌كننده خود در هفته‌هاي اخير همچنان چشم به لغزش سپاهان داشته‌ باشند، ثبات تيم قدرتمند اصفهاني به مانند نيم‌فصل اول مسابقات بوده است. آنها مقتدرانه قهرمان نيم‌فصل اول شدند و در نيم‌فصل دوم با وجود درگيري در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي آسيا فقط يك امتياز از پرسپوليس كمتر به‌دست آورده‌اند. برآيند اين نتايج، ادامه حضور طولاني‌مدت سپاهان در صدر جدول رقابت‌ها بوده است.

ميانگيني براي قهرماني
گرفتن متوسط دو امتياز از هر بازي، ميانگيني ايده‌آل براي چنگ زدن به عنوان قهرماني است. براساس جدول دور برگشت، پرسپوليس و سپاهان تنها تيم‌هايي هستند كه موفق به ثبت اين ميانگين شده‌اند و شرايط همين جدول از افت ذوب‌آهن نسبت به دور رفت خبر مي‌دهد. امروز و در فاصله شش هفته مانده به پايان مسابقات پرسپوليس با ميانگين 2.1 امتياز از هر بازي به سرعت در حال جمع‌آوري امتياز است اما فاصله امتيازاتش با سپاهان و همينطور فاصله كم اين ميانگين با سپاهان كه تا به امروز از هربازي دو امتياز گرفته، روندي نيست كه بتوان براساس آن به قهرماني پرسپوليس اميدوار بود. پرسپوليس حتي درصورت ادامه اين روند هم قهرمان نخواهد شد و در اين ميان تنها راه باقي‌مانده از دست دادن امتياز توسط سپاهان و ادامه بردهاي پرسپوليس است.

صعود خيره‌كننده
فولاد خوزستان با مجيد جلالي عجيب‌ترين اتفاق نيم‌فصل دوم مسابقات را به نام خودش ثبت كرده‌ است. آنها به‌عنوان تيمي كه دور رفت را با حضور در رده هفدهم به پايان رساندند، حالا پس از پرسپوليس و سپاهان و بالاتر از استقلال، ذوب‌آهن و استيل‌آذين تيم سوم جدول دور برگشت محسوب مي‌شوند تا جهش عجيب و 15 پله‌اي اين تيم، اميد اصلي مقامات اهوازي براي بقاي تيم متمول‌شان در ليگ‌برتر باشد.
پس از فولاد پاس همدان با 10، پرسپوليس و ابومسلم با شش و راه‌آهن با پنج پله صعود موفق‌ترين تيم‌ها در نيم‌فصل دوم بوده‌اند.

سقوط آزاد
مقاومت و پيكان قزوين با 12، استقلال‌اهواز با 9 و ملوان، مس و ذوب‌آهن هركدام با سه پله سقوط تيم‌هايي بوده‌اند كه در نيم‌فصل دوم با افت كيفيت محسوسي مواجه شده‌اند. در اين ميان مقاومت، ‌استقلال اهواز، ملوان و مس تيم‌هايي بوده‌اند كه براي فرار از اين ناكامي دست به تغيير سرمربيان‌شان زده‌اند كه البته در عمل نتيجه مثبتي در عملكردشان ديده نشده است.

استقلال، بدون نوسان
كادرفني استقلال در اين فصل انتقادات بسياري را تحمل كرده‌ اما آمار مي‌گويد كه شرايط اين تيم نسبت به نيم‌فصل اول كوچك‌ترين تغييري نكرده و به اين ترتيب اوضاع آن اصلا بد نشده است. آنها تنها تيم ليگ هستند كه نيم‌فصل دوم ليگ را در همان رتبه‌اي سپري مي‌كنند كه در نيم‌فصل اول آنجا بودند. استقلال تا هفته هفدهم، تيم چهارم جدول رده‌بندي بود، در جدول دور برگشت هم تيم‌ چهارم است و برهمين اساس تيم چهارم جدول كلي مسابقات محسوب مي‌شود.

بهترين‌ها و بدترين‌ها
سپاهان اصفهان بهترين خط حمله و دفاع دور رفت را در اختيار داشت. اين تيم در دور برگشت عنوان بهترين خط حمله را همچنان در اختيار دارد اما عنوان برترين خط دفاع را به فولاد خوزستان واگذار كرده است. جالب آنكه بعد از فولاد هم پاس همدان، شاهين بوشهر و پرسپوليس بهترين خط دفاع ليگ را در دور برگشت در اختيار دارند. در آن سو فولاد در دوررفت بدترين خط حمله ليگ را به همراه ابومسلم، ملوان و پاس در اختيار داشت اما در دور برگشت استقلال‌اهواز، مقاومت، ملوان و مس اين عنوان را به خود اختصاص دادند. بدترين خط دفاع دور رفت هم متعلق به مس، سايپا، ابومسلم و استقلال‌اهواز بود كه حالا استقلال‌اهواز، استيل‌آذين، سايپا و مقاومت داراي بدترين خط دفاع ليگ محسوب مي‌شوند

*جدول رده‌بندي

1ـ سپاهان 56 امتياز
2ـ ذوب‌آهن 52 امتياز
3 ـ پرسپوليس 49 امتياز
4 ـ استقلال 46 امتياز
5 ـ استيل‌آذين 45 امتياز
6 ـ تراكتور‌سازي 39 امتياز
7 ـ پيكان 38 امتياز
8 ـ صبا 36 امتياز
9 ـ ملوان 36 امتياز
10ـ مقاومت سپاسي 33 امتياز
11ـ پاس 33 امتياز
12 ـ راه‌آهن 33 امتياز
13ـ سايپا 32 امتياز
14 ـ فولاد 31 امتياز
15ـ شاهين‌بوشهر 30 امتياز
16ـ مس 29 امتياز
17ـ استقلال اهواز 28 امتياز
18ـ ابومسلم 24 امتياز
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-12-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ملوان1 ـ پرسپوليس1؛ ملوان ترمز دايي را كشيد

انزلي‌چي‌ها كلا با علي دايي رابطه خيلي خوبي ندارند. آنها در بازي امروز بعد از چند نتيجه بد، موفق شدند تيم اوج‌ گرفته پرسپوليس را متوقف كنند و اين اولين تساوي قرمزها بعد از هفته‌ها برد متوالي بود كه شانس آنها را براي قهرماني كاهش داد.

گل‌ها: اولادي(5) براي ملوان، كريم باقري(67) براي پرسپوليس
ورزشگاه تختي انزلي،‌ تماشاگر 7 هزارنفر
داور: هدايت مبيني
اخطار: اولادي، نوري، پورغلامي(ملوان)، رضايي، حوارملامحمد(پرسپوليس)
اخراج:‌شيث رضايي(3+90)

ملوان: مهدي رحيم‌زاده، سيدجلال رافخايي، محمد حيدري(90+2 آدريانو الويز)، عليرضا رمضاني، رستمي، حسين ابراهيمي، بابك پورغلامي، دسوزا، پژمان نوري(80محمد نزهتي،)، هادي تأميني، مهرداد اولادي
سرمربي: فرهاد پورغلامي

پرسپوليس: عليرضا حقيقي، سپهر حيدري، شيث رضايي، هادي شكوري، حسين بادامكي،‌ عليرضا محمد، محسن خليلي، عادل كلاه‌كج، محسن زارعي(83حميد علي‌عسگر)، كريم باقري، حوارملامحمد(94 مجتبي شيري)
سرمربي:‌ علي دايي

شرح بازي:
پرسپوليس در بد مسابقه‌اي امتياز از دست داد. آنها كه امروز مي‌توانستند با پيروزي در انزلي به ذوب آهن برسند با تساوي خارج از خانه كه البته مي‌توانست به شكست اين تيم نيز منجر شود دو امتياز حساس را از دست دادند. پرسپوليس در هفت بازي گذشته به پيروزي رسيده بود و اميد بسياري براي نزديك شدن به سپاهان داشت. اما بازي نه چندان خوب قرمزها در انزلي باعث شد كه آنها حتي از كسب اين يك امتياز نيز خوشحال باشند. در واقع ملوان به نسبت پرسپوليس شايستگي بيشتري براي پيروزي در اين بازي داشت و آنها در اكثر دقايق بازي را تحت كنترل خود داشتند. اين تيم با بازي‌سازي پژمان نوري و سرعت مهرداد اولادي و حركات رافخايي فشار زيادي به پرسپوليس وارد كرد و در عين حال پرسپوليس هم با وجود بازي ضعيف در نيمه اول در نيمه دوم بهتر بازي كرد. اما آنها همچنان از نداشتن يك بازي‌ساز رنج مي‌برند. كريم باقري در بازي امروز با وجود گلزني چندان موثر نبود و البته در زمين انزلي كه نياز به توانايي بدني فوق‌العاده‌اي است كاملا طبيعي است كه كريم كم بياورد. گرچه او بالاخره گل خودش را به ثمر رساند.

شرح گل:
1ـ0(ملوان): مهرداد اولادي با يك ضربه سر زيبا در دقيقه5، از گوشه راست محوطه شش قدم دروازه تيم سابق را گشود و با كندن پيراهن ملوان با لباس قرمز به شادي پرداخت. تا هم علاقه‌اش به پرسپوليس را نشان دهد و هم عضلات در هم پيچيده‌اش را!
1ـ1(پرسپوليس): ارسال حوارملامحمد از گوشه راست محوطه جريمه با پرش بلند كريم باقري و ضربه سر او تبديل به گل مساوي بازي شد. دروازه‌بان روي اين گل مثل ملوان مقصر بود.

اتفاق ويژه1:
فليپ آلوز دسوزا بازيكن برزيلي ملوان يك فرصت عالي براي برتري تيمش را به سادگي هدر داد.او با يك ضربه ضعيف پنالتي نيمه دوم ملوان را كه مي‌توانست منجر به برتري دو بر صفر اين تيم شود، به بيرون زد.
اتفاق ويژه 2:
يكبار ديگر شيث رضايي نشان داد كه بايد از او انتظار هر اتفاقي را داشت، شيث در حساس‌ترين دقايق بازي و در حالي كه تيمش نياز به آرامش داشت به دليل جر و بحث بي‌مورد روي يك خطا و اعتراض به كمك داور توسط داور از بازي اخراج شد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)