بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-24-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sharareh1 نمایش پست ها
مرسی -بهترین انتی ویروس کدومه؟
آنتی ویروسهای زیادی وجودن دارند که خوبند.
هرکدام مزایایی دارند و معایبی
من رو سیستم قبلیم بخاطر کند بودن(آخه مال عهد بوق بود 12 سال پیش خریده بودمش)
نود نصب کرده بودم بد نبود
رو سیستم جدیدم امشال خریدم اول کاسپر اسکای بود ولی نسخه 2011 خیلی سرعت میاورد پایین
پس از کمی گشتن و جمع آوری اطلاعات نورتون 360 ورژن 4 رو دانلود کردم و تا الان راضیم.

چند نکته به نظر من باید توجه کنی:
1. آنتی ویروسی انتخاب کنی که فایر وال هم داشته باشه

2.بسته به سرعت سیستم آنتی ویروس رو انتخاب کنی مثلا مکافی یا کاسپر بذاری رو سیستم قدیمی سرعت وحشتناک میاد پایین

3.بسته به نوع اینترنت که نیاز آپدیت آنتی ویروس هم برطرف بشه ( بنظرم اگه دیال آپید همون نود چون حجم آپدیتش کمه)
امیدوارم بدرد خورده باشه

آهان نود منظور nod 32 است.
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-27-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Exclamation انتشار يك چهارم ورم‌ها از طريق دستگاه‌هاي usb

يك شركت امنيتي در گزارشي هشدار داد استفاده از درايوهاي فلش براي حملات بدافزاري همچنان متداول مانده و از هر چهار ورم، يكي از طريق دستگاه‌هاي USB منتشر مي‌شود.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به دنبال انتشار گزارش مورد استفاده قرار گرفتن يك درايو USB براي هك شبكه‌هاي نظامي آمريكا در سال 2008 شركت امنيتي Panda Security در گزارشي مدعي شد 25 درصد از كل ورمهاي جديد براي انتشار از طريق دستگاههاي ذخيره سازي قابل حمل طراحي شده‌اند.

در حالي كه يك چهارم از ورم‌هاي جديد در سال 2010 براي انتشار به رايانه به دستگاه‌هاي USB متوسل شدند يافته‌هاي بررسي اخير پاندا از بيش از هزار شركت كوچك و متوسط حاكي است 27 درصد آنها در سال گذشته قرباني حملاتي شده‌اند كه از سخت افزار USB آلوده بويژه درايوهاي فلش منشا داشتند.
به گفته لوئيس كرون، مدير فني PandaLabs، دستگاه‌هاي ديگري كه به رايانه متصل مي‌شوند از جمله تلفن هاي هوشمند، دوربين‌ها و دستگاه‌هاي پخش موسيقي نيز تهديد محسوب مي‌شوند. تمامي اين دستگاه‌ها كارت حافظه يا حافظه هاي داخلي داشته و حمل ويروس در آنها بدون اطلاع كاربر بسيار آسان است.

ورم استاكسنت كه يكي از مورد توجه و مهمترين تهديدهاي امسال است از طريق درايوهاي USB منتشر شده و با بهره‌برداري از آسيب‌پذيري فايل‌هاي ميان بر در ويندوز، رايانه‌هايي را هدف گرفت كه نرم‌افزار كنترل سيستم‌هاي مديريت صنعتي مورد استفاده در شركت‌هاي سازنده و زيرساخت، در آنها اجرا مي‌شد.

منبع: ایسنا

قدیمی 08-28-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Exclamation شناسايي نوع جديدي از ورم مسنجر

كارشناسان امنيتي براي هوشياري در برابر خانواده جديدي از ورم‌هاي رايانه‌يي كه از طريق برنامه‌هاي پيام فوري منتشر مي‌شوند، به كاربران هشدار دادند.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق اعلام Kaspersky Lab، محققان اين شركت امنيتي تاكنون چهار نوع از ورم مسنجر IM-Worm.Win32.Zeroll را شناسايي كرده‌اند.

اين بدافزار غيرمعمول است زيرا چندزبانه بوده و قادر است به‌صورت هم‌زمان برروي برنامه‌هاي مسنجر متعدد از جمله ياهو مسنجر، اسكايپ، پالتاك مسنجر، ICQ، ويندوز لايو مسنجر، گوگل تاك و برنامه ايكس فاير براي بازيكنان منتشر شود.
اين حمله به شكل يك لينك مخرب در پيام فوري ظاهر مي‌شود كه از يك رايانه آلوده ارسال شده است. لينك ارسال شده كاربر را علاوه بر يك عكس جالب وعده داده شده به يك فايل آلوده نيز هدايت مي‌كند و به‌محض اين كه بدافزار به رايانه كاربر دسترسي مي‌يابد، فهرست مسنجر كاربر را گشوده و خود را به تمامي آدرس‌هاي موجود در آن ارسال مي‌كند.

اين ورم هم‌چنين قادر است بدون اطلاع كاربر كنترل رايانه را به دست گرفته و برنامه‌هاي مخرب ديگر را به آن دانلود كند.
بنا بر توضيح Kaspersky Lab، اين نوع جديد ورم مسنجر هم‌چنين بسته به كشور و برنامه مسنجر مورد استفاده در رايانه، به كانال‌هاي IRC مختلف متصل مي‌شود.

منبع: اسینا

قدیمی 08-30-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

پیش فرض *آلودگي 60درصد از رايانه‌هاي ايراني به كرم جاسوس تكذيب شد*

معاون وزير صنايع و معادن آلودگي 60 درصد از رايانه‌هاي ايراني به كرم جاسوس استاكس نت را تكذيب كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محسن حاتم با اشاره به اين‌كه هجوم كرم جاسوس استاكس نت به رايانه‌هاي ايراني مي‌تواند داراي دلايل اقتصادي يا سياسي باشد، گفت: آلودگي به اين كرم از حدود هشت ماه پيش در ايران آغاز شده و مشخص نيست چرا رسانه‌هاي بيگانه هم‌اكنون اين موضوع را مطرح مي‌كنند.

وي با بيان اين‌كه معلوم نيست رسانه‌هاي بيگانه آلودگي 60 درصدي رايانه‌هاي ايراني به كرم جاسوس استاكس نت را بر اساس چه منبعي اعلام مي‌كنند، اظهار داشت: عمده مراكز مورد تهاجم اين كرم صنايع مربوط به بخش نفت و نيرو بوده و هم‌اكنون ipهاي آلوده شناسايي شده و كار طراحي آنتي ‌ويروس نيز آغاز شده است.

او ميزان آلودگي رايانه‌هاي ايراني به اين كرم جاسوس را نگران‌كننده ندانست و گفت:‌ تا پايان برنامه پنجم قرار بود 60 درصد از تجهيزات امنيت فضاي تبادل اطلاعات (افتا) در كشور توليد شود كه اين هدف‌گذاري به رسيدن به عدد دو درصد از توليد ناخالص داخلي تبديل شده است.

به گفته حاتم آلودگي به كرم‌هاي جاسوس موضوعي تازه‌اي نيست و پيش از اين چين و آمريكا نيز مورد تهاجم چنين كرم‌هايي قرار گرفته بودند.

قدیمی 09-01-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb کسپرسکی برنده دوجایزه vb100 شد

محصولات اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۱ و آنتی ویروس۶ (برای ویندوز) کسپرسکی برنده گواهینامه VB100 در سکوی ویندوز ویستا شدند.

آزمايشگاه كسپرسكي، شركت پيشرو در ارائه راه حل‌هاي امنيت اطلاعات اعلام كرد که ماهنامه بریتانیایی Virus Bulletin گواهینامه VB100 را به محصولات فوق اعطا نموده است.

به گزارش موسسه دیده بان آی تی، روابط عمومی کسپرسکی در ایران، نرم افزار اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۱ در بین ۵۴ محصول دیگر، به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای تشخیص بدافزارها در سکوی کاری ویندوز ویستا نسخه بیزنس شناخته شد.

این گزارش می‌افزاید محصول فوق به طور صددرصد همه بدافزارهای چندریختی(پلی مورفیک) را در آزمون‌های on-demand scanning و real-time protection شناسایی و پاکسازی نمود.
ضمن آنکه فعالیت‌های همه تروجان‌ها و کرم‌های اینترنتی را نیز مسدود نمود.

بررسی‌های Virus Bulletin نشان داد که هر دو محصول دارای درجه بسیار بالای RAP (به معنای Reactive and Proactive) در مقایسه با سایر رقبا هستند.
این درجه در مورد محصول اینترنت سکیوریتی 88-91% و در مورد آنتی‌ویروس۶ برابر 92-96% می‌اشد.
ضمن آنکه محصول فوق هیچ گزارش نادرستی (single false) نیز نداشته است.

در ادامه این گزارش آمده است: اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۱ کسپرسکی تازه‌رین محصول خانگی این شرکت، روش جدیدی را در امنیت پیشنهاد می‌ند. بدین معنا که با پایش انواع خطرات بالقوه و جلوگیری از انجام فعالیت‌ای غبرمتعارف، کاربران می‌توانند به راحتی در فضای اینترنت به فعالیت بپردازند و بدون نگرانی به وب‌سایت‌های مختلف مراجعه کنند.

این سیستم حفاظتی نه تنها فعالیت‌های روزانه مخاطبان را مختل یا محدود نمی‌کند بلکه جریان داده‌های ورودی و خروجی را نیز به سادگی ایمن می‌سازد.

درسته خوبه ولی خیلی رو سرعت سیستم تاثیر میذاره و کند میکنه مخصوصا آخرین ورژنش 2011
خودم دارم وسوسه میشم نصب کنم ولی بخاطر کند کردن سرعت مرددم.
حاج امیر عباس انصاری ی راهنمایی میکنید.

قدیمی 09-01-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدی نمایش پست ها
محصولات اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۱ و آنتی ویروس۶ (برای ویندوز) کسپرسکی برنده گواهینامه vb100 در سکوی ویندوز ویستا شدند.

آزمايشگاه كسپرسكي، شركت پيشرو در ارائه راه حل‌هاي امنيت اطلاعات اعلام كرد که ماهنامه بریتانیایی virus bulletin گواهینامه vb100 را به محصولات فوق اعطا نموده است.

به گزارش موسسه دیده بان آی تی، روابط عمومی کسپرسکی در ایران، نرم افزار اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۱ در بین ۵۴ محصول دیگر، به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای تشخیص بدافزارها در سکوی کاری ویندوز ویستا نسخه بیزنس شناخته شد.

این گزارش می‌افزاید محصول فوق به طور صددرصد همه بدافزارهای چندریختی(پلی مورفیک) را در آزمون‌های on-demand scanning و real-time protection شناسایی و پاکسازی نمود.
ضمن آنکه فعالیت‌های همه تروجان‌ها و کرم‌های اینترنتی را نیز مسدود نمود.

بررسی‌های virus bulletin نشان داد که هر دو محصول دارای درجه بسیار بالای rap (به معنای reactive and proactive) در مقایسه با سایر رقبا هستند.
این درجه در مورد محصول اینترنت سکیوریتی 88-91% و در مورد آنتی‌ویروس۶ برابر 92-96% می‌اشد.
ضمن آنکه محصول فوق هیچ گزارش نادرستی (single false) نیز نداشته است.

در ادامه این گزارش آمده است: اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۱ کسپرسکی تازه‌رین محصول خانگی این شرکت، روش جدیدی را در امنیت پیشنهاد می‌ند. بدین معنا که با پایش انواع خطرات بالقوه و جلوگیری از انجام فعالیت‌ای غبرمتعارف، کاربران می‌توانند به راحتی در فضای اینترنت به فعالیت بپردازند و بدون نگرانی به وب‌سایت‌های مختلف مراجعه کنند.

این سیستم حفاظتی نه تنها فعالیت‌های روزانه مخاطبان را مختل یا محدود نمی‌کند بلکه جریان داده‌های ورودی و خروجی را نیز به سادگی ایمن می‌سازد.

درسته خوبه ولی خیلی رو سرعت سیستم تاثیر میذاره و کند میکنه مخصوصا آخرین ورژنش 2011
خودم دارم وسوسه میشم نصب کنم ولی بخاطر کند کردن سرعت مرددم.
حاج امیر عباس انصاری ی راهنمایی میکنید.

مهدی جان ممنونم که منو فرد قابلی دونستی جهت کمی توضیح

در مورد بهترین آنتی ویروس جهان و کسپراسکای 2011
اول سه مطلبو بگم که وقتی بخونید زیاد خوشایند نیست:

1- این مقایسه ها و اعلام رتبه ها و برتری ها همگی نسبی بوده و ناپایدار و متغیر هستند و بر اساس ضریب موفقیت و خطای آنتی ویروسها توسط منابع مختلف و بعضا تحت تبلیغات داده میشه مثلا ممکنه کیجن یا پچ یک نرم افزار هم ویروس و حمله تلقی بشه که شاید اینطور نباشه.

2- گهگاه نسخه هایی که بعضا خیلی زود و با تاریخای بالا 2011 و 2012 بیرون داده میشه یک تست بتا توسط سایت مبداء بوده و برای دریافت گزارش و رفع مشکلات از سیستمهای میزبان به عنوان قربانی استفاده می کند!!!

3- و بدترین مورد استفاده از آنتی ویروسهای قفل شکسته یا سریال های آپدیت غیراصل میباشد که آنتی ویروس و فایروال را تبدیل به نسخه بتای پیشرفته می کند و در واقع ضریب امنیت را کمی بیشتر از حد انتظار پایین می آورد.

اضافه کنیم در تمامی این موارد اصل یا بدل بودن سیستم عامل بخصوص ویندوز
در کدام کشور بودن و چه آی پی داشتن (ایران کره شمالی و چند کشور دیگه در تحریم هستند)
و بدتر از همه اینها فرستادن ویروسها توسط کانالهایی خاص به سطح وب جهت فروش آنتی ویروس و بسته تکمیلی از بین برنده همان ویروس (بازارسازی و بازاریابی)

امیدوارم اطلاعاتم کمی کمک کرده باشد.

و کاسپراسکای هم صدالبته محصول قابل و توانایی است ولی مسلما هیچ چیزی در این دنیا صد درصد نیست
کاسپر قوی است ولی کند است و بسته های آپدیتش هم بعد مدتی تاریخ مصرف گذشته می شوند
ناد 32 اسمارت سیکوریتی را پیشنهاد میکنم
و بهترین آنتی ویروس رفتار دقیق و موشکافانه و پرهیز از دانلود و اشتراک هر فایلی توسط خود کاربر است

راسای با داشتن یک دیسک لینوکس ابونتو می توانید از روی لینوکس ابونتو آپ کده و وارد ویندوز شده و تمام ویروسها را با دست اعدام کنید
اینم یک ترفند لینوکسی!!!
قدیمی 09-04-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Exclamation آسیب پذیری بالای رایانه‌های ایرانیها

طبق آخرین آمارهای اعلام شده از موسسات جهانی بیش از 90 درصد پیامهایی که وارد پست الکترونیک کاربران می شود را هرزنامه ها تشکیل می دهند که تنها راه مقابله با این مسئله توجه به هشدارهای امنیتی متخصصان آگاه به امنیت اطلاعات و فرهنگسازی در این زمینه است.
به گزارش خبرنگار مهر، امروزه هرزنامه (اسپم) به پدیده ای بحرانی در دنیای اینترنت و کاربران شبکه تبدیل شده که در کشور ما با توجه به جدید بودن بحث جرائم رایانه ای، این هرزنامه ها نادیده گرفته می شود و کاربران توجه زیادی به آن ندارند.
پیشرفت چشمگیر هکرها و جاسوسان الکترونیک، امنیت رایانه‌ها، شبکه‌های رایانه ای و حتی اطلاعات محرمانه اشخاص و سازمانها را به مخاطره انداخته به طوری که گفته می شود در ایران به دلیل عدم آشنایی و نبود آموزشهای مدون 50 تا 60 درصد سیستمها در خطر جاسوسی الکترونیک هستند.

لزوم فرهنگسازی برای مقابله با تبهکاران سایبری

آمارها نشان می دهد تبهکاران سایبری ماهانه به میلیونها رایانه در سراسر جهان حمله می کنند و تقریبا 10 درصد از آنها را آلوده می کنند.

تبهکاران سایبری به شدت در حال استفاده از بسته های ابزاری هستند که با هدف آلوده کردن رایانه های شخصی ساخته شده اند و از این رو می توانند اطلاعاتی که به صورت غیرقانونی به دست آمده را خریداری کرده و یا به فروش برسانند.

هکرها با هدف سوء استفاده های غیراخلاقی و تهدید کاربران به افشای اطلاعات محرمانه نسبت به سرقت این اطلاعات اقدام می کنند که نمونه این موضوع به وفور در کشور ما مشاهده می شود.

کارشناسان معتقدند که در ایران به دلیل عدم آشنایی با برخی ابزارها و روشهای هک و جاسوسی الکترونیک و نحوه مقابله با آن، آسیب پذیری سیستم های اطلاعاتی به مراتب بیش از دیگر کشورها است و همین امر لزوم فرهنگسازی درباره مقابله با نحوه دسترسی هکرها و جاسوسان الکترونیک به محتوای ایمیل ها، چت ها، نام های کاربری، کلمات عبور، وب سایت های مشاهده شده و شنود اطلاعات در شبکه های رایانه ای را در بردارد.

رعایت چندین نکته در مقابله با ایمیلهای مخرب

رعایت چندین نکته از سوی کاربران اینترنت در هنگام کار با پست الکترونیک برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در فضای مجازی ضروری به نظر می رسد:

1ــ کاربران باید از باز کردن فایل‌های ارسال شده (attachment) توسط ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند زیرا ممکن است فایل‌ها حاوی برنامه‌های مخرب جهت سرقت اطلاعات شخصی یا از کار انداختن رایانه‌ آنها باشد.

2ــ بهترین راه برخورد با نامه‌های الکترونیک ناشناس حذف نامه‌ها و پیوست آنها است.

3ــ اگر کاربران پیام الکترونیکی از دوست یا همکار خود دریافت کردند که در بازکردن ضمیمه فایل تاکید دارد حتما قبل از باز کردن ضمیمه با فرستنده آن هماهنگی صورت گیرد.

4ــ کاربران باید از ذخیره کردن گذر واژه پست الکترونیکی خود خودداری کنند.

5ــ از باز کردن نامه‌های پست الکترونیک با عناوین نامشروع خودداری و سعی کنند از دادن اطلاعات شخصی و عضویت در این نوع گروه‌ها اجتناب کنند.

6ــ در اینترنت (فضای مجازی) سایت‌هایی هستند که با عضویت در آن تعدادی نامه الکترونیکی مشخصی را به فرد عضو شده می‌فرستد که فرد با باز کردن آن نامه‌های الکترونیک که حاوی پیغام‌های تبلیغاتی است و در ازای خواندن آن مبلغی از پنج سنت تا دو دلار در یک حساب تجاری که خود شرکت معرفی کرده واریز می‌کنند، اما هویت و چگونگی برداشت از حساب معرفی شده دارای وجود خارجی نیست. لذا نتیجه کار تنها اتلاف وقت کاربران و صرف هزینه‌های مربوط به اتصال اینترنت است.

7ــ فضای مجازی اینترنت سرشار از تبلیغات فریبنده است که کاربران را به پولدار شدن از راههای جدید در پوشش عناوینی همچون بازاریابی شبکه‌ای و تجارت الکترونیک وسوسه می‌کند که بسیاری از این تبلیغات که از طریق ایمیل کاربران ارسال می شود جنبه امنیتی داشته و سعی دارد اطلاعات شخصی کاربر را دریافت کند. بدون شک ورود کاربران به این بازی‌ها یک دسیسه هرمی بیش نیست که به پولدارشدن بازیگردانان منتهی می‌شود.

8ــ کاربران به نامه‌های الکترونیک ارسالی ناشناس که خبر برنده شدن مبالغ قابل توجهی پول را می‌دهند، توجه نکنند، این روش دامی برای کلاهبرداری از کاربر است.

منبع: مهر

قدیمی 09-12-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Exclamation کرم اینترنتی "فقط برای شما" یا "بفرمایید"

کرم جدید رایانه ای از امریکا وارد فضای اینترنت شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، یک کرم جدید رایانه ای وارد شبکه اینترنتی امریکا شده که شرکتهای بزرگ و سازمانهای دولتی از جمله ناسا را هدف قرار داده است.

گفته می شود احتمالا ، حتی پایگاه اینترنتی وزارت امنیت داخلی امریکا نیز به این ویروس آلوده شده است.

این کرم اینترنتی با عنوان "فقط برای شما" یا "بفرمایید" به کاربران ارسال می شود.

در داخل این پیام آلوده یک لینک(رابط) وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید ، ویروس فوق فعال می شود و برای همه کسانی فرستاده می شود که در کتابچه آدرسهای اینترنتی کاربر وجود دارد.

این ویروس رایانه ای از امریکا شروع شده و به کشورهای دیگر جهان رفته است. این ویروس رایانه ای برای شرکتهای بزرگی از قبیل گوگل و کوکا کولا مشکل افرین شده است.

به کاربران توصیه می شود به محض اینکه این پیام را دریافت کردند پاک کنند.

وزارت امنیت داخلی امریکا در حال تحقیقات در این خصوص است. توصیه کلی دیگری که در این زمینه مطرح می شود این است که هرگز پیوستهایی را بازنکنید که از آدرسهای ناشناخته برای شما پیام می فرستد.

منبع:واحد مرکزی خبر

قدیمی 09-13-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb اعتراف عامل انتشار كرم اي‌ميل جديد

يك هكر ضد جنگ مسووليت انتشار كرم اي‌ميلي را كه در هفته گذشته شبكه‌هاي شركت‌ها و سازمان‌ها را فلج كرد، برعهده گرفت.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين هكر كه به نام "مقاومت عراق" معروف است، در پاسخ به تقاضاي ارسال شده به آدرس اي‌ميل مرتبط با ورم Here you have كه تا اواخر هفته گذشته، 10 درصد از كل هرزنامه‌هاي منتشر شده در اينترنت را تشكيل داد، اعلام كرد ايجاد اين ورم براي منظور تبليغاتي بوده است.

بر اساس گزارش پي سي ورلد، وي كه حاضر نشد هويتش را فاش كند، اعلام كرد انتظار نداشته بدافزارش به اين گستردگي منتشر شود و خاطرنشان كرده است كه مي‌توانسته خسارت بيش‌تري به قربانيان وارد كند.

وي اظهار كرده است كه منتقد جنگ آمريكا در عراق بوده و ابراز اميدواري كرده كه مردم وي را شخص منفي ندانند.
اين كرم زماني منتشر مي‌شود كه گيرنده پيام ناخواسته برروي لينكي كليك كرده و اجازه اجراي يك اسكريپت مخرب را در رايانه خود مي‌دهد.

طبق اعلام سيسكو، اين كرم بين شش تا 14 درصد از كل هرزنامه‌هاي جهان را در طول چند ساعت تشكيل داده و بيش‌تر شبكه هاي اي‌ميل اداري در آمريكا را انباشته است.
پس از سال‌ها اين نخستين كرمي است كه چنين گسترده منتشر شده و فعاليتش انعكاس زيادي يافته است زيرا اكنون ويروس نويسان براي پنهان نگه داشتن طولاني مدت بدافزارهاي خود در رايانه‌هاي قربانيان، مايل نيستند توجه كسي معطوف فعاليتشان شود.

ديسني، پروكتور اند گمبل، ولز فارگو و سازمان فضايي آمريكا (ناسا) از جمله شركت‌ها و سازمان‌هايي هستند كه شبكه آن‌ها مورد هجوم اين كرم قرار گرفته است.

قدیمی 09-16-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Arrow نحوه پاکسازی سیستمهای صنعتی از کرم جاسوسی/ تیمهای عملیاتی آماده‌اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی تیمهای عملیاتی این وزارتخانه برای پاکسازی سیستمهای صنعتی آلوده به کرم جاسوسی استاکس نت خبر داد و گفت: تاکنون خسارت جدی از خرابی و از کاراندازی سیستمهای صنعتی گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا تقی پور صبح امروز چهارشنبه در حاشیه هفتمین کنفرانس بین المللی رمز ایران در خصوص اقدامات مدنظر این وزارتخانه برای پاکسازی سیستمهای صنعتی آلوده به کرم جاسوسی استاکس نت گفت: سیستمهایی که از وجود این بدافزار در شبکه های خود آگاهی دارند می توانند با مراجعه به سایتهای شرکت فناوری اطلاعات در خصوص پاکسازی این ویروس رایانه ای اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در سایت شرکت فناوری اطلاعات ابزاری برای پاکسازی سیستمها از این بدافزار وجود دارد ادامه داد: در صورتیکه این ابزارها برای سیستمهای مورد نظر کفایت نکند تیمهای عملیاتی وزارت ارتباطات آمادگی آن را دارند تا برای پاکسازی شبکه ها و رایانه های آلوده به این ویروس اقدام کنند.

تقی پور در مورد خطر این ویروس رایانه ای در سیستمهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه سیستمهای دولتی کم و بیش از فایروال (دیواره های آتش) و مسائلی نظیر این استفاده می کنند اضافه کرد: نفوذ و آسیب این کرم جاسوسی در سیستمهای دولتی جدی نیست اما سیستمهای موسسات و سازمانهایی که این ابزارهای امنیتی را در اختیار ندارند طبیعتا مورد تهدید و آسیب هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اقدامات موثر برای ریشه کن کردن این بدافزار در کشور تاکید کرد و گفت: از شرکتها، موسسات و سازمانهای مختلف درخواست می شود از طریق اطلاع گیری از طریق سایتهای مربوط نسبت به انجام امور لازم برای ریشه کن کردن این بدافزار اقدام کنند.

تقی پور در مورد میزان خسارت وارده به سیستمهای صنعتی در برابر نفوذ این کرم جاسوسی گفت: الیته نمی توان بر روی اطلاعات قیمت گذاشت اما خسارت خیلی جدی که باعث خرابی و از کاراندازی سیستمها شود گزارش نشده اما قطعا باید به صورت کامل این بدافزار پاکسازی شود.

منبع: مهر
25/6/89

پاسخ

برچسب ها
ویروس, کرم, بدافزار, تروجان

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش