بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران

سینمای ایران در این بخش به سینما تلویزیون و تئاتر ایران و اخبار مربوط به آن میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-14-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض بازتاب گسترده اولین مراسم فرش قرمز سینمای ایران

بازتاب گسترده اولین مراسم فرش قرمز سینمای ایران

سینمای ایران یکی از شلوغ‌ترین و پر‌شورترین شب‌هایش را تجربه کرد
بازتاب گسترده اولین مراسم فرش قرمز سینمای ایران در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی

- اولین مراسم فرش قرمز سینمای ایران برای افتتاحیه فیلم «محاکمه در خیابان» بیست و هفتمین ساخته مسعود کیمیایی توسط سایت سینمای ما برگزار شد. این مراسم استثنایی با استقبال حیرت آوری از سوی علاقمندان سینما روبرو شد. موقعیت ویژه جغرافیایی سینما ناهید و حضور موج زیادی از سینمادوستان آن مناطق تهران باعث شد تا سینمای ایران یکی از شلوغ ترین و پر شورترین شب هایش را تجربه کند. بازتاب های رسانه ای مراسم فرش قرمز در سایت ها و خبرگزاری های کشور بخش هایی از وضعیت و شرایط این شب فراموش نشدنی را نشان می دهد. گزیده بازتاب های خبرگزاری ها را درباره این مراسم این جا بخوانید:

بازتاب مراسم در خبرگزاری فارس:
روز گذشته مراسم فرش قرمز و افتتاحيه رسمي فيلم «محاكمه در خيابان» بيست و هفتمين فيلم بلند سينمايي مسعود كيميايي در سينما ناهيد واقع در خيابان شكوفه با حضور عوامل اين فيلم برگزار شد.
اين مراسم كه در ابتدا قرار بود در ساعت 17 برگزار شود به دليل ازدحام بسيار زياد جمعيت و به تبع آن شلوغي خيابان‌هاي اطراف با حدود 50 دقيقه تاخير همراه شد و در ساعت 17:50 دقيقه اولين ماشين ليموزين وارد خيابان شكوفه شد و از آن مسعود كيميايي، رضا يزداني، جلال پيشواييان و محمد معيد پياده شدند.
ليموزين دوم كه با فاصله كمي وارد شد پولاد كيميايي، تورج منصوري، محمد صادق آذين را وارد فرش قرمز كرد و پس از آن نيكي كريمي، شقايق فراهاني، نگار فروزنده و شبنم درويش به عنوان بازيگران زن محاكمه در خيابان از روي فرش قرمز رد شدند.
اين مراسم كه پس از آن در سالن اصلي سينما ناهيد برگزار شد به دليل برخي از ناهماهنگي‌ها باز هم با تاخير همراه بود اما سرانجام در ساعت 18:30 دقيقه رضا يزداني به روي صحنه رفت و با اجراي ترانه خود رسماً اين فرش قرمز را افتتاح كرد.
پس از اجراي ترانه حكم توسط رضا يزداني، نيما حسني نسب به روي صحنه رفت و گفت: اين اولين مراسم فرش قرمز تاريخ سينماي ايران است كه توسط سايت سينماي ما برگزار مي‌شود و خوشبختانه مصادف شده است آغاز اكران عمومي بيست و هفتمين فيلم بلند مسعود كيميايي.
در ادامه مراسم بخش‌هايي از مجموعه مستند مسعود كيميايي كه قرار است توسط مؤسسه رسانه‌هاي تصويري پخش شود و كارگرداني آنها را حسني نسب به عهده داشته پخش شد كه در آن ليلا حاتمي، احمد نجفي، شاهد احمدلو، فريبرز عرب نيا، نيكي كريمي، پولاد كيميايي، عليرضا زرين دست، كارن همايونفر، رضا يزداني و فريماه فرجامي در خصوص وجوه مختلف كاري كيميايي صحبت كردند و در بخشي كه به مصاحبه با كيميايي پرداخت، وي گفت: پنجاه سال تمرين زمان خيلي زيادي است يعني مي‌شود با برگ‌هاي ريخته پاييزي يك سيگار برگ هاوانايي خيلي خوب بسازيد با تمبر!
پس از پايان پخش اين فيلم با دعوت حسني‌نسب، رضا يزداني، پولاد كيميايي، تورج منصوري، سارا حمزه،‌اسحاق خانزادي، عليرضا شمس شريفي، محمد معيد، نيكي كريمي، شقايق فراهاني، شبنم درويش، نگار فروزنده، محمدصادق آذين، فرزين قره‌گزلو، اكبر معززي، بابك برزويه و علي‌اصغر طبسي به عنوان عوامل بيست و هفتمين فيلم بلند مسعود كيميايي به روي صحنه رفتند كه از اين جمع اكبر معززي،‌نيكي كريمي، فرزين قره‌گزلو، تورج منصوري و پولاد كيميايي به نمايندگي از عوامل جلوي دوربين و پشت صحنه فيلم دقايقي را سخنراني كردند.

*معززي: امروز شاهد اتفاق بسيار خوبي پس از سي سال در سينماي ايران است
اكبر معززي به عنوان پيشكسوت‌ترين عضو روي صحنه گفت: امروز بعد از سي سال مي‌بينيم اتفاق بسيار خوبي در سينماي ايران افتاده است و اميدوارم كه اين اتفاق براي همه اهالي سينما بيفتد تا تشويق شوند.
كيميايي وقتي قيصر را مي‌ساخت يك جريان جديدي را در سينماي ايران به راه انداخت و فكر مي‌كنم با محاكمه در خيابان نيز جريان جديدي در سينماي ايران به راه بيفتد.

*كريمي: خوشحالم كه پس از سالها دوباره با كيميايي كار كردم
نيكي كريمي نيز در جملاتي كوتاه گفت: خيلي خوشحالم كه بعد از سالها دوباره با مسعود كيميايي كار كردم و بي‌صبرانه منتظر هستم تا فيلم را در كنار شما ببينم.
*منصوري: اميدوارم اين فيلم رنگ و بوي همه عوامل را منتقل كند
تورج منصوري نيز به نمايندگي از عوامل پشت صحنه فيلم گفت: براي من كار كردن با مسعود كيميايي يك خاطره خوش است كه به هيچ وجه حاضر نيستم اين خاطره خوش را از ذهنم پاك كنم و اميدوارم اين فيلم كه سياه و سفيد فيلمبرداري شده است رنگ و بوي همه ما را به پرده نقره‌اي منتقل كرده باشد.
*قره‌گزلو: كيميايي به حضور همه افراد در سينما كمك مي‌كند
فرزين قره‌گزلو آهنگساز محاكمه در خيابان نيز با اشاره به ويژگيهاي مثبت كيميايي گفت: عقيده من در مورد مسعود كيميايي اين است كه علاوه بر اينكه كارگردان بسيار خوبي هستم به حضور همه افراد در سينما كمك مي‌كنم و اين موضوع در سينماي ما بسيار با ارزش است.
*پولاد كيميايي: دست پدرم را مي‌بوسم
پولاد كيميايي نيز به نمايندگي از بازيگران جوان فيلم گفت: از حضور چنين جمعيتي در سالن انرژي زيادي گرفتيم من از همه عوامل فيلم كه كمك كردند تا فيلم را جمع و جور كنيم تشكر مي‌كنم و جاي برخي از عوامل نظير محمدرضا فروتن و حامد بهداد نيز در جمع ما خالي است و از همين جا دست پدرم را مي‌بوسم.
پس از اينكه عوامل فيلم لوح‌هاي تقدير خود را دريافت كردند كليپي پخش شد كه در آن مسعود كيميايي قطعه شعري رابراي دوست و ياران ديرينه خود احمدرضا احمدي قرائت كرد كه در پايان اين شعر رو به دوربين گفت:‌احمد رضا براي من اين طور است كه بي‌او به سر نمي‌شود و در اين لحظه با تشويق حاضران كه همگي ايستاده بودند احمدرضا احمدي به روي سن رفت تا در خصوص 45 سال دوستي با مسعود كيميايي صحبت كنم.

* احمدي: مسعود كيميايي راننده خوبي است
احمدرضا احمدي كه در ميان تشويق ممتد حاضران در سالن به روي صحنه رفته بود گفت: كارن همايونفر در مصاحبه‌اش گفت، مسعود كيميايي راننده خوبي است يادم است كه خواهر مسعود ايران خانم ماشين خريده بود و مسعود هم گواهينامه نداشت روزي از يك كوچه بن‌بست داشتيم رد مي‌شديم كه پليس ما را گرفت و به مسعود گفت: مگر نمي‌بيني ورود ممنوع است و او هم در جواب گفت: من هر چقدر كه به اين مي‌گويم گوش نمي‌كند براي همين من هم مي‌گويم راننده خوبي است.
احمدي ادامه داد: زمان كمي نيست 45 سال رفاقت است. مسعود پسرعمويي داشت كه سالها قبل به دره سقوط كرد و پس از آن ما دو نفر باقي مانديم. من در زندگيم جز با مسعود كيميايي با هيچ كس ديگري مسابقه ندادم ديگر از سن ما گذشته است كه دروغ بگوييم و يا شوخي كنيم مرگ به ما نزديك است. مسعود كيميايي در سخت‌ترين شرايط همواره با من بوده است. امشب كه از روي اين فرش قرمز رد شدم ديدم كه براي من و مسعود كيميايي كه اهل باندبازي نيستيم در كن فرش قرمز پهن نمي‌كنند و با افتخار از روي اين فرش قرمز رد شدم.
احمدرضا احمدي شاعر و دوست نزديك مسعود كيميايي صحبت‌هاي خود را اينگونه ادامه داد كه آرزوي من اين است كه از يك خواب عميق به يك خواب بزرگ‌تر برويم. من در 50 سال شاعري بيشترين شعرهايم را به مسعود تقديم كردم و در حال حاضر هم يك دفتر شعر دارم به اسم مجموعه‌هاي سالخوردگي كه شروعش با مسعود شروع مي‌شود.
وي همچنين با اشاره به دوران سختي كه پس از عمل جراحي چشم خود داشته است كه منجر به نابينايي چشم چپ او شده است گفت: پس از آن عمل سخت اولين كسي كه آمد و دستش بر روي پيشاني من بود مسعود بود اما هيچ وقت پز رفاقت همديگر را نداده‌ايم. به ما هميشه اتهام بي‌سوادي مي‌زنند اما كساني كه با زبان فرانسه حرف مي‌زنند براي اين سينما چه كردند، بدون ادعا مي‌گويم كه ما فتح كرديم و باز هم فتح خواهيم كرد.
احمدي تاكيد كرد: جمعيت امروز ثابت كرد كه مسعود همچنان محبوب است و به لوموند و گاردين احتياجي نيست در موردش مطلب بنويسند. من در سالهاي دور مقاله‌هاي زيادي را مي‌نوشتم اما بهترين مقاله زندگيم را در مورد مسعود كيميايي نوشتم چرا كه نخواستم ادبيات ببافم. يكي از ويژگيهاي كار مسعود ديالوگ‌نويسي اوست كه ديالوگ‌هايش در دهان هر كسي كه قرار مي‌گيرد زيبا مي‌شود.
پس از پايان صحبت‌هاي احمدرضا احمدي با دعوت او و تشويق حاضران مسعود كيميايي در روي صحنه حاضر شد و گفت: واقعا بدون او به سر نمي‌شود هر آنچه داشتم احمدرضا احمدي است و يك خبر هم دارم كه خبر خوشي نيست و خواهشم اين است كه براي عباس شباويز تهيه كننده قيصر و بسياري از فيلمهاي ديگر سكوت كنيم.
كيميايي در خاتمه صحبتهاي خود با اشاره به محاكمه در خيابان و دليل انتخاب سينما ناهيد گفت: محاكمه در خيابان فيلم خوبي شده است آن را ببينيد از من سوال مي‌شود كه چرا اين محل را انتخاب كردي اما من هيچ جاي ديگري به جز اينجا نداشتم چرا كه اين سينما سينماي محله من بود و يادآور خاطرات خوش دوران كودكي من است و من در خيابان شكوفه و محله‌هاي اطراف آن بزرگ شدم.
به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، جمشيد ارجمند، علي سرتيپي، سعيد پيردوست، داوود توحيدپرست، پوري بنايي، و جواد طوسي، جلال پيشواييان از جمله ميهمانان ويژه مراسم بودند كه با اجراي ترانه فيلم توسط رضا يزداني در ساعت 9:15 دقيقه شب و با پايان نمايش محاكمه در خيابان رسما مراسم فرش قرمز اين فيلم به پايان رسيد.

* حاشيه‌هاي مراسم
شلوغي، ازدحام، فرياد و درگيري از جمله حاشيه‌هاي مراسم افتتاحيه فيلم سينمايي محاكمه در خيابان بود كه براي دقايقي لحظات تاسف‌باري را چه در خيابان شكوفه و چه در سالن سينما رقم زد.
برخي از حاضرين در سينما عنوان مي‌كردند كه براي حضور در اين مراسم 15 هزار تومان و برخي ديگر 10 هزار تومان بليط تهيه كرده‌اند كه بليط هاي 15 هزار توماني مربوط به طبقه پايين و بليط‌هاي 10 هزار توماني مربوط به طبقه بالا بود. هر چند كه 1500 نفر جمعيت در سالن 400 نفره سينما ناهيد حضور يافته بودند كه اين مسئله باعث مشكلات زيادي براي برگزار كنندگان مراسم نيز شده بود.
استقبال بسيار زياد مردم از اين مراسم فرش قرمز باعث ازدحام بسيار زيادي در جلوي درب ورودي سينما ناهيد شده بود به طوريكه چندين خيابان منتهي به خيابان شكوفه و 17 شهريور ترافيك شديدي پيدا كرده بودند و اين مسئله خودروهاي عبوري را بسيار كلافه كرده بود و باعث درگيري‌هاي پراكنده‌اي بين مردم و خودروها شد.
ميزان حضور جمعيت در سالن به حدي بود كه بسياري از خبرنگاران جاي مناسبي براي نشستن پيدا نكردند و يا ايستاده و يا بر روي زمين و يا بر روي صندلي‌هاي پلاستيكي مراسم را پوشش دادند. البته برگزار كنندگان مراسم تقصير چنداني نداشتند چرا كه موج اول جمعيت كه وارد سينما شد از دست محافظان كاملا در رفت و همين مسئله كار را بسيار سخت كرده بود.
رضا يزداني در اين مراسم به اجراي سه قطعه موسيقي پرداخت كه قطعات موسيقي فيلمهاي حكم، رئيس و محاكمه در خيابان را اجرا كرد و با استقبال بسيار زياد مردم مواجه شد.
از سوي برگزار كنندگان مراسم چندين بار عنوان شد كه اولين مراسم فرش قرمز سينماي ايران در حاليكه چندي پيش براي نمايش فيلم سينماي بي‌پولي بهرام رادان در پرديس سينما ملت يك چنين فرش قرمزي را برپا كرده بود و حتي در دهه هفتاد نيز برخي از تهيه كنندگان مشهور سينما براي فيلمهاي بزرگ خود مراسم فرش قرمز برگزار مي‌كردندكه به نظر مي‌رسد اين نكته از نظر دوستان غافل مانده بود.
بيشترين تشويق‌ها در بين بازيگران فيلم متوجه پولاد كيميايي، حامد بهداد و نيكي كريمي بود چرا كه حاضران با هر بار ديدن اسم اين سه بازيگر آنها را به شدت تشويق مي‌كردند.
براي مراسم فرش قرمز چهار خودروي ليموزين پژو درنظر گرفته شده بود كه البته با وجود ازدحام بسيار زياد جمعيت با مشكلات زيادي اين خودروها توانستند سرنشينان خود را بر روي فرش قرمز پياده كنند.
تيم محافظت مراسم همگي كت و شلوارهاي يكدست مشكي رنگ به تن داشتند كه 15 محافظ حرفه‌اي و نيمه مسلح اين مراسم را كنترل مي‌كردند اما با شروع نمايش فيلم يادشان رفت كه بايد به محافظت از سالن مي‌پرداختند و هر كدامشان در گوشه‌اي مشغول تماشاي فيلم بودند.

بازتاب مراسم خبرگزاری مهر

مسعود کیمیایی در مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی "محاکمه در خیابان" این فیلم را یکی از بهترین آثار سینمایی خود دانست و ابراز امیدواری کرد مردم با آن ارتباط برقرار کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم فرش قرمز ویژه اکران عمومی فیلم سینمایی "محاکمه در خیابان" جمعه شب در سینما ناهید با حضور بازیگران، عوامل، جمعی از هنرمندان و نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد. این مراسم با اجرای زنده ترانه تیتراژ فیلم سینمایی "حکم" به کارگردانی مسعود کیمیایی توسط رضا یزدانی و پخش عکس‌هایی از صحنه‌های فیلم آغاز شد.
سپس نیما حسنی‌نسب مستند ساز و منتقد سینما و روزنامه‌نگار که اجرای برنامه را بر عهده داشت ضمن تشکر از حاضران به تشریح فعالیت‌های موسسه رسانه‌های تصویری در باره ساخت مستندی از کیمیایی در قالب 10 دی وی دی پرداخت و سپس بخشی از گزیده‌ای 12 دقیقه ای شامل مصاحبه و تصاویری از کیمیایی و گفتگو با دیگر هنرمندان در خصوص همکاری با این کارگردان به نماش درآمد.
در ادامه این مراسم نیکی کریمی، پولاد کیمیایی، شقایق فراهانی، شبنم درویش، نگار فروزنده و دیگر بازیگران و عوامل این فیلم به روی صحنه آمده و پس از گفتن سخنانی کوتاه در باره مسعود کیمیایی و همکاری در این پروژه و دریافت لوح تقدیر با تشویق تماشاگران سن را ترک کردند.
نیکی کریمی بازیگر "محاکمه در خیابان" در سخنانی کوتاه با ابراز خوشحالی از همکاری با کیمیایی گفت : از حضور در این پروژه بسیار خرسندم و بی‌صبرانه منتظر دیدن فیلم هست.
اکبر معززی دیگر بازیگر این فیلم برپایی این مراسم را حرکتی نو در ایران توصیف کرد و افزود: امروز پس از 30 سال شاهد اتفاقی خوشایند در عرصه سینما هستیم و امیدواریم شاهد این اتفاق برای همه همکاران سینمایی باشیم.
تورج منصوری مدیرفیلمبرداری این فیلم گفت: همکاری با مسعود کیمیایی خاطره‌ای خوب و فراموش نشدنی را برایم رقم زد. امیدوارم احساس صمیمیت و همکاری که در گروه وجود داشت در فیلم نمایان باشد و این اثر مورد توجه تماشاگران قرار گیرد.
در ادامه پولاد کیمیایی بازیگر "محاکمه در خیابان" ضمن تشکر از مهر و محبت حاضران گفت: از حضور مردم و محبت آنها انرژی گرفتم و از همه عوامل که در این پروژه همکاری کردند تشکر می‌کنم و به دست پدر بوسه می‌زنم. جای محمدرضا فروتن و حامد بهداد در کنار ما خالی است، برای این دو هنرمند آرزوی موفقیت می‌کنم.
در ادامه مراسم دومین بخش از سه گانه آهنگ‌هایی که رضا یزدانی برای آثار مسعود کیمیایی خوانده بود توسط وی اجرا شده و بخش دیگری از مستند کیمیایی به نمایش درآمد. سپس نیما حسنی نسب به میان سالن آمد واحمدرضا احمدی شاعر و دوست مسعود کیمیایی را به صحنه دعوت کرد.
احمدرضا احمدی ضمن تشکر از حاضران به بیان خاطرات خود با کیمیایی پرداخت و گفت: حضور این جمعیت نشان داد که کیمیایی هنوز محبوب است. مسعود بدترین روزهای زندگی من را همراهی کرد و امروز با افتخار در کنار او از روی فرش قرمز رد شدم . تمام مجموعه شعرهای خود را به کیمیایی تقدیم کرده‌ام و مجموعه آخر با نام "دفترهای سالخوردگی" را با نام مسعود آغاز کرده‌ام.
درادامه مسعود کیمیایی کارگردان "محاکمه درخیابان" با تشویق حاضران به روی صحنه آمد و ضمن تشکر از آنها گفت: در ابتدا از تمامی حاضران خواهش می کنم به دلیل درگذشت عباس شباویز تهیه‌کننده قیصر چند لحظه سکوت کنند. بدون احمد رضا برای من لحظه‌ای به سر نمی‌شود و من هرچه دارم از احمدرضا احمدی است. "محاکمه در خیابان" فیلم خوبی شده و امیدوارم مورد توجه مخاطبان قرارگیرد.
کیمیایی در پاسخ به این سوال که چرا سینما ناهید را برای برگزاری این مراسم انتخاب کردید گفت: جز اینجا جایی را ندارم و این مکان محله من و سینمای ناهید سینمای محله من است این محل و مردم آن همه گذشته من هستند.
سپس مسعود کیمیایی لوح تقدیر خود را از احمدرضا احمدی دریافت کرد و با تشویق بی‌وقفه حاضران به سالن بازگشت. در پایان این مراسم و پس از نمایش فیلم سینمایی "محاکمه در خیابان" ، تصاویر و گفتگوهایی از پشت صحنه فیلم به نمایش درآمد و مراسم با اجرای زنده تیتراژ پایانی با صدای رضا یزدانی به پایان رسید.

بازتاب مراسم در خبرگزاری ایسنا
اولين مراسم فرش قرمز سينماي ايران كه به افتتاحيه‌ي نمايش عمومي فيلم «محاكمه در خيابان» به كارگرداني مسعود كيميايي اختصاص داشت،برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين مراسم كه شامگاه گذشته ـ 22 آبان ماه ـ در سينما «ناهيد» برپا بود، احمدرضا احمدي _ شاعر معاصر _ از مسعود كيميايي تجليل كرد و گفت: ما نزديك به 50 سال است كه با هم هستيم و در زندگي جز با مسعود كيميايي با هيچ كس مسابقه ندارم و در طول اين سال‌هاي شاعري‌ام بيشترين شعرهايم را به او هديه كرده‌ام و مجموعه‌ي جديدم هم با مسعود كيميايي شروع مي‌شود.
وي ادامه داد: من با افتخار از اين فرش قرمز به اينجا آمدم و آرزويم اين است كه از يك خوابي به خواب بزرگتر كه جهان آينده است، برويم.
اين شاعر افزود: سال‌ها به ما اتهام بي‌سوادي و بي‌فرهنگي زدند، اما ما راه افتاديم و فتح كرديم، فتح كرديم و باز هم فتح مي‌كنيم و جمعيت امشب نشان داد كه كيميايي محبوب است و نياز به آن ندارد تا گاردين و لوموند درباره‌ي او بنويسند.
سپس مسعود كيميايي با دعوت احمدرضا احمدي به روي سن آمد و با بيان اين‌كه من هرچه داشتم از احمدي است، گفت: «محاكمه درخيابان» فيلم خوبي شده و از شما مي‌خواهم آن را ببينيد.
وي با اشاره به برپايي اين مراسم در سينما ناهيد اظهار داشت: اين سينما از سينماهاي محله‌ي من است و جايي جز اينجا ندارم. ما اينجا بسيار بازي و زندگي كرديم.
كيميايي هم‌چنين ياد عباس شباويز را با اعلام يك دقيقه سكوت گرامي داشت.
اين مراسم با اجراي ترانه‌هايي توسط رضا يزداني آغاز شد و در ادامه عوامل فيلم به روي سن حاضر شدند و هركدام به نمايندگي از حرفه‌شان سخناني را مطرح كردند.
اكبر معززي گفت: كيميايي «قيصر» را ساخت و يك جرياني را به راه انداخت و با اين فيلم هم جرياني به راه خواهد افتاد.
نيكي كريمي هم اظهار داشت: خوشحالم بعد از سال‌ها با مسعود كيميايي كار كردم و بي‌صبرانه منتظر ديدن فيلم هستم.
تورج منصوري _ مدير فيلمبرداري گفت: براي من كاركردن با كيميايي يك خاطره‌ي خوش است و به هيچ ‌وجه حاضر نيستم اين خاطره را پاك كنم.
فرزين قره‌گوزلو آهنگساز اين فيلم اظهار داشت: كيميايي علاوه بر اين‌كه كارگردان خوبي است به حضور افراد جديد در سينما نيز كمك مي‌كند.
پولاد كيميايي، شقايق فراهاني، اسحاق خانزاري، محمدصادق آذين، علي سرتيپي، محمد مويد، علي‌اصغر طبسي و نگار فروزنده از ديگر عوامل اين فيلم بودند كه در مراسم حاضر بودند و لوح‌هاي تقديري را دريافت كردند.
از ديگر حاضران در اين مراسم پوري بنايي، جلال پيشوايان، سعيد پيردوست و جمشيد ارجمند اشاره كرد.
درحاشيه
_ اين مراسم با نزديك به دوساعت تاخير آغاز شد.
_ انداختن فرش قرمز در خيابان مقابل سينما باعث ترافيك شديدي در اطراف سينما «ناهيد» شده بود.
_ براي اين مراسم كه توسط سايت سينماي ما برگزار شد،بليط‌ فروخته شده بود كه بليط‌هاي طبقه‌ي اول 15 هزار تومان و بالكن را 10 هزار تومان از طريق سايتش عرضه كرده بود.
_ براي خبرنگاران نيز جايي در نظر گرفته نشده بود و خبرنگاران دعوت شده تا پايان مراسم به‌صورت ايستاده برنامه را دنبال كردند.
_ دراين مراسم 12 دقيقه از مستندي كه توسط رسانه‌هاي تصويري درباره‌ي مسعود كيميايي آماده شده است پخش شد.

منبع : فارس - مهر - ایسنا

سینمای ما
-----

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش