بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای جهان

سینمای جهان در این بخش به آثار سینمای خارجی و اخبار مربوط به آنها میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-05-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

کيرا نايتلي مي گويد؛

قرار نبود سيسيليا باشم

کيرا نايتلي که در فيلم تاوان در نقش سيسيليا در برابر «مک آوي» بسيار خوب ظاهر شده است، در باره نقش خود چنين مي گويد؛ من نقش دختري اشرافي و ثروتمند را بازي مي کردم و فکر مي کنم در زندگي واقعي و در 30 سالگي چقدر جذاب است، اگر آدم آنقدر ثروتمند باشد. لباس هايي که بايد در اين نقش مي پوشيدم بسيار زيبا بودند و من حتي هنگام خواندن متن هم مي توانستم تصور کنم آنها چقدر درخشان و باشکوهند. شخصيت سيسيليا شخصيتي چندبعدي بود و لايه هاي مختلفي داشت و به نظر من بسيار جالب بود. او دختري بود که قرباني عشقي دردناک شده بود. نايتلي درباره کار با جو رايت کارگردان فيلم آن را تجربه يي جذاب توصيف مي کند و مي گويد؛ بين ما هميشه نوعي تعامل خلاق برقرار بود و فکر مي کنم در رابطه ام به عنوان يک بازيگر با کارگردان بسيار موفق بودم چون دقيقاً مي دانستم او چه مي خواهد و اين براي جو بسيار جالب بود.

ما دوستان خوبي براي هم طي کار بوديم و اين بسيار به روند کار کمک مي کرد البته جو اغلب سعي مي کند با همه اعضاي يک فيلم چنين ارتباط مسالمت آميزي داشته باشد. نايتلي به موضوع جالب ديگري هم درباره نقش خود اشاره مي کند؛ من قرار نبود نقش سيسيليا را بازي کنم و جو مرا براي ايفاي نقش براني انتخاب کرده بود اما وقتي متن را خواندم بسيار مجذوب سيسيليا شدم و به او گفتم که من اين نقش را مي خواهم. ما بحث هاي زيادي با هم کرديم و سرانجام من نقش سيسيليا را گرفتم. براي من بازي در چنين نقشي و در دوره يي تاريخي در لندن بسيار جذاب بود آن هم در فضايي که همه جا آثار جنگ جهاني دوم را مي بيني و من واقعاً دوست داشتم درباره آن دوره بيشتر بدانم به همين دليل پيش از شروع فيلم دراين باره تحقيق کردم و طي سه هفته اغلب فيلم هاي انگليسي آن دوره و ساخته هاي کارگردان هايي مثل ديويد لي را تماشا کردم و به اين ترتيب با حال و هواي آن دوره آشنا شدم.

جيمز مک آوي مي گويد؛

به خودم افتخار مي کنم

جيمز مک آوي هم که خود را براي دريافت جوايز بعدي در اسکار آماده مي کند از استقبال مخاطبان و منتقدان از فيلم بسيار هيجان زده است و مي گويد؛ به نظر من همه ما بايد به حضور در چنين فيلمي افتخار کنيم.

او در فيلم تاوان در نقش «رابي ترنر» پسر خانه دار حضور دارد و طي اتفاقاتي به زندان فرستاده شده و سپس به جنگ مي رود و براي هميشه از عشق بزرگ زندگي اش سيسيليا جدا مي شود.

مک آوي درباره نحوه اجراي نقشش چنين توضيح مي دهد؛ شخصيت فرشته وار رابي چيز پيچيده يي بود و در ابتدا اصلاً نمي توانستم آن را درک کنم چون طبعاً من يک فرشته نيستم. در نتيجه ايفاي اين نقش را براي خودم بسيار مشکل مي ديدم اما تمام تلاش خودم را به کار بستم تا به شکلي صادقانه و با تمام وجود به اين کاراکتر شکل دهم. اول تلاش کردم آن را به خوبي بشناسم و تصور کردم کسي مثل او چگونه مي تواند باشد و در همين حين بود که به اين نقش علاقه مند و کاملاً درگير آن شدم. البته در طول هفته اول تمام برداشت هايي که از من گرفته شد بد بودند و اين برايم بسيار مشکل بود که نقش آدمي به اين خوبي را ايفا کنم هرچند کاراکتر رابي گاهي روحيه سرکشي هم دارد که مخاطب را دچار سوء تفاهم و سردرگمي مي کند.

مشکل ترين سکانس فيلم زماني بود که آنها بايد بعد از سال ها يکديگر را مي ديدند و اين در فضايي احساساتي اتفاق مي افتاد که بازي در آن مشکل بود. همين طور سکانس عقب نشيني سربازان در دانکرک که من بايد به عنوان يک سرباز حس بيچارگي و درماندگي را نشان مي دادم و ايجاد و بازتاب چنين حسي براي کسي که تا به حال آن را تجربه نکرده کار فوق العاده سختي است و من در تمام اين لحظات مدام به خودم مي گفتم تو بايد از خودت فاصله بگيري و به نقش نزديک شوي.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)