بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie

فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie مباحث مربوط به فیلم سینما تلویزیون و تئاتر در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-16-2010
Setare آواتار ها
Setare Setare آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 926

875 سپاس در 242 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید آموزش دانلود فیلم از سایت تورنت

utorrent BitTorrent چیست؟

Torrent در لغت به معنی سیلاب و جریان شدید آب است،دلیل انتخاب این لغت آن است که بوسیله بیت تورنت میتوانید کامپیوتر خود را در معرض سیلی از اطلاعات قرار دهید!

بیت تورنت یک برنامه کامپیوتری نیست. بیت تورنت متدی برای دانلود کردن فایلها با استفاده از یک سیستم توزیع گسترده ی به اشتراک گذاری فایلها به روشPeer-to-Peer است.برنامه هایی که برای دانلود کردن فایل با BitTorrent مورد استفاده قرار می گیرند ترمینالهای بیت تورنت یا BitTorrent Clients نامیده می شوند.بیت تورنت مانند برنامه های P2P نظیر Limewire/Kazaa/Napster/ … که قبلا برای دانلود کردن استفاده می گردید نیست.این نکته مهمترین عامل سردرگمی برای کسانی است که برای اولین بار با بیت تورنت آشنا می شوند.به محض اینکه دانلودرهای قدیمیتان را کنار بگذارید متوجه می شوید استفاده از بیت تورنت چقدر ساده و مفید است!

BitTorrent چگونه کار می کند؟

how-bittorrent-works
عاملی که بیت تورنت را منحصر به فرد می سازد این است که فایلها را میان همه کاربرانی که فایل را دانلود کرده اند یا در حال دانلود کردن هستند به اشتراک می گذارد.از انجا که بیت تورنت فایلها را به صدها بسته ی کوچک تکه تکه می کند برای به اشتراک گذاشتن یک فایل لازم نیست قبلا کل آن را دانلود کرده باشید.به محض اینکه بسته ی کوچکی از فایل را دانلود کردید می توانید آنرا میان همه کاربران به اشتراک بگذارید.این عاملی است که باعث سرعت شگفت انگیز دانلود کردن با بیت تورنت میشود.برای دانلود کردن فایلی نظیر یک ویدیوی آموزشی، لازم است که شما ابتدا فایل تورنت آن را که دارای پسوند (torrent.) را یافته و دانلود نمایید و سپس آنرا با کلاینت بیت تورنت خود باز کنید.فایل تورنت حاوی فایلهایی که میخواهید دانلود کنید نیست، بلکه این فایل به کلاینت بیت تورنت شما می گوید که فایل مورد نظرتان روی کامپیوتر چه کاربرانی وجود دارد و چه کاربرانی در حال دانلود کردن آن هستند تا دانلود شما شروع گردد.

چگونه بوسیله بیت تورنت یک فایل را یافته و دانلود کنیم؟

اکنون که تا حدودی با اصطلاحات و نحوه عملکرد بیت تورنت آشنا شدیم به چگونگی استفاده کردن از آن می پردازیم.در مرحله اول شما باید یک کلاینت بیت تورنت را دانلود کنید.( برنامه ای که دانلودهای شما را مدیریت نماید)من اینها را پیشنهاد میکنم:

* uTorrent برای سیستم عامل ویندوز.
* Azureus یا KTorrent برای لینوکس.(Azureus پلاتفورمی است که بر روی ویندوز و Mac هم قابل نصب است ولی برای لینوکس بهینه است)
* Transmissionبرای Mac (که احتمالآ برای ما ایرانیان کاربرد ندارد)

حالا باید دنبال تورنتهای خوب بگردید.سایتهای زیاد خوبی برای جستجوی تورنتها وجود دارند.(بله! شما میتوانید از طریق اینترنت فایلهای تورنت را جستجو کنید.) من اینها را پیشنهاد میکنم(ترتیبشان اولویت خاصی ندارد):

mininova

* Mininova
* The Pirate Bay
* isoHunt
* TorrentSpy
* btjunkie
* Demonoid (این سایت فقط مخصوص اعضاست اما اگر بتوانید به نحوی در ان عضو شوید از ان لذت خواهید برد!)

هر کدام را خواستید انتخاب کنید.ممکن است یکی از آنها بیشتر با ذائقه ی شما جور درآید! همان گونه که در گوگل جستجو می کنید کلمه مورد نظر خود را در این سایتها تایپ کنید.احتمالآ چندین نتیجه ی مختلف خواهید یافت اما آن یکی را انتخاب کنید که دارای رده بندی (Seeder) بالاتری استseeders-health-files .این رده بندی در ستونی که با حرف S مشخص شده قرار دارد.این عدد معرف تعداد کاربرانی است که این فایل را دانلود کرده یا در حال دانلود کردن آن هستند.هر چقدر این عدد بالاتر باشد سرعت دانلود شما هم بیشتر خواهد بود.بعضی از سایتها میزان سلامت یک فایل را هم نشان می دهند که معیاریست که نسبت Seeder ها به دانلودکنندگان فعال را مشخص می کند.

open-with-clientاکنون باید فایل تورنت را دانلود کنید. هنگامی که یک تورنت خوب و سالم پیدا کردید لینک آن را یافته و دانلود کنید.مرورگرتان از شما می پرسد که می خواهید با این فایل چه کار کنید. حتمآ آنرا با کلاینت تورنتی که دانلود کرده اید باز کنید. کلاینت بیت تورنت شما باز خواهد شد و احتمالآ از شما می پرسد که فایل یا فایلها را باید کجا ذخیره کند.آدرس مورد نظرتان را انتخاب کنید و ok کنید.
save-as

کار تمام است! فایلها شروع به دانلود شدن می کنند.اگر در ابتدا دیدید سرعت دانلود کم است یکی دو دقیقه تحمل داشته باشید تا دانلود به سرعت نهائیش برسد.اگر باز هم از سرعتتان راضی نبودید فایلی را انتخاب کنید که دارای Seeder های بیشتری است.کار به همین سادگی بود!

به این نکته توجه کنید که اگر می خواهید در جامعه ی بیت تورنتیها منزلت خوبی داشته باشید و طفیلی شمرده نشوید به همان نسبتی که دانلود می کنید آپلود ratio داشته باشید زیرا اکثر کلاینتهای بیت تورنت نسبت آپلود/دانلود شما را ثبت می کنند و شما معمولآ باید تا زمانی که این نسبت برای یک فایل به عدد ۱ برسد کماکان آن را به اشتراک بگذارید.
شاه بیت غزل زندگیم...

ویرایش توسط Setare : 03-16-2010 در ساعت 02:29 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-16-2010
Setare آواتار ها
کاربر خيلی فعال

پیش فرض بعضی از اصطلاحات مربوط به تورنت

seed:
کامپیوتر هایی هستن که فایل مورد نظر شما را دارند و به شما اجازه میدهند که از فایل به اشتراک گذاشته استفاده کنید!
لازم به ذکر است که هرچه تعداد seed های یک فایل بیشتر باشد بهتر است.

leecher:
به کسانی گفته میشود که از تورنت دانلود می کنند اما فایلی را با دیگری به اشتراک نمی گذارند!
در اصطلاح به آنها زالو گفته می شود.

peers:
تعداد افرادی که در حال دانلود یک فایل هستند.

لازم به ذکر است که هرچه تعداد Seed ها بیشتر باشد دانلود راحت تر انجام شده و سرعت دانلود هم بیشتر خواهد بودو
اگر Seed صفر شود به آن معنا می باشد که کسی آن فایل را در کامپیوترش ندارد و شما نیز نمی توانید آن فایل را دریافت کنید!
شاه بیت غزل زندگیم...
قدیمی 03-16-2010
Setare آواتار ها
کاربر خيلی فعال

برای دریافت برنامه تورنت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید
دانلود فایل
شاه بیت غزل زندگیم...
قدیمی 03-16-2010
Setare آواتار ها
کاربر خيلی فعال

تورنت مربوط به فایل مورد نظر را در فایل دلخواه save می کنیم!
باید به خاطر داشته باشیم هر کجا که این فایل ذخیره میشود همانجا هم فایل دانلود شده قرار میگیرد.

در اینجا تنظیمات شخصی انجام میشود!
هر کدام از فایل هایی را که میخواهید بنا به نیاز علامت زده تا دانلود شود و تیک بقیه را بر میدارید.

توضیحات مختصر پیرامون بعضی از آیکون های مورد استفاده در تورنت
علامت سبز رو به پایین مربوط به فایلی می شود که دانلود شده و به اتمام رسیده و شما در حال آپلود کردن آن به عنوان Seed مباشید.
علامت آبی رو به بالا مربوط به فایلی میشود که شما در حال دانلود کردن آن میباشید! و به عنوان peers نام می گیرید!

در اینجا می توانید با راست کلیک کردن بر روی فایل در حال دانلود و کلیک بر روی گزینه bandwidth Allocation پهنای باند مورد نیاز را برای دانلود نصبت به پهنای باند مصرفی انتخاب کنید.
شاه بیت غزل زندگیم...
قدیمی 03-16-2010
Setare آواتار ها
کاربر خيلی فعال

پیش فرض مزایای تورنت

اگر وسط دانلود خواستید که کامپیوتر خود را خاموش کنید یا به صورت اتفاقی برق ها قطع شد!
هیچ مشکلی وجود ندارد!
بعد از روشن شدن مجدد تورنت به صورت خودکار و هوشمند به کار خود ادامه میدهد!

این شبکه اغلب برای اشتراک گذاری فایل های بزرگ مثل فیلم، موزیک، برنامه ، کلیپ و... بکار میرود؛ و با سرعت 128k میتوانید روزانه تا حدود 1 گیگ هم دانلود کنید.

از دانلود با تورنت لذت ببرید
شاه بیت غزل زندگیم...
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش