بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-17-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سوالی که باید مدیران استیل آذین به آن پاسخ بدهند

اگر رمضان نبود چه بهانه‌ای داشتید؟

باید از صادر کنندگان رای اخراج کریمی ‌پرسید که اگر نقدهای تند علی (که البته در حیطه اختیارات و دایره کلامی او نمی‌گنجد) در مقطع زمانی غیر از ماه مبارک رمضان به زبان او جاری می‌شد، چه بهانه‌ای برای بیرون راندن او پیدا می‌کردید؟ آن چه مسوولان استیل آذین در قبال علی کریمی به عنوان واکنش نشان دادند، نگران کننده و ترسناک بود.

شبکه ایران - روز چهارم ماه مبارک رمضان، وقتی تشهد و سلام را خواندیم، دست به سوی آسمان بردیم و دعای روز چهارم را زیر لب زمزمه کردیم. دعایی که در دهان مان با کلماتی عربی چرخید و نمی‌دانیم چقدر از تمامی ما، معنی اش را درک کردیم. شاید صرف تظاهر به ذکر ادعیه پایانی نماز، برای مان کفایت می‌کرد.

روز چهارم، روزه داری که خوردن و آشامیدن را به خود حرام کرده، با خدای خود اینگونه راز و نیاز می‌کند: «خدایا مرا نیرومند نما در به پا داشتن فرامین‌ات و بچشان به من طعم یاد کردنت را و یاری نمای مرا به یاد کردن مداومت و نگه دار مرا از گناهان و چشم بپوشان مرا از ناپاکی‌ها. همانا که خود چشم می‌پوشی و پرده پوشی، در حالی که بیناترین بینا هستی»

و در روز چهارم، حداقل یک بار از پروردگار خود خواستیم تا ما را مانند خود ستارالعیوب کند اما واقعا معنی آنچه سعی می‌کردیم با تلفظی غلیظ عربی در نماز به زبان آوریم را می‌دانستیم؟

باید از صادر کنندگان رای اخراج کریمی ‌پرسید که اگر نقدهای تند علی (که البته در حیطه اختیارات و دایره کلامی او نمی‌گنجد) در مقطع زمانی غیر از ماه مبارک رمضان به زبان او جاری می‌شد، چه بهانه‌ای برای بیرون راندن او پیدا می‌کردید؟ آن چه مسوولان استیل آذین در قبال علی کریمی به عنوان واکنش نشان دادند، نگران کننده و ترسناک بود. چیزی بدتر از آن چه این روزها در مورد سرمربی کره شمالی پس از بازگشت از جام جهانی می‌شنویم. کار اجباری در یک ساختمان فاجعه بار تر است یا انگ بی دینی بستن به یک مسلمان؟

بالا بردن تیرآهن از ساختمانی نیمه کاره را دشوارتر می‌دانید یا بی‌آبرویی دینی در اجتماعی که تا دیروز شما را بسان یک قهرمان ملی ورزشی می‌دید؟ رفتار استیل آذین و یا بهتر است بگوییم اخراج کنندگان، رفتاری انتقام جویانه بود که بی دلیل با فاش‌گویی‌های نه چندان تعریف شده همراه بود. آیا تا امروز عدم روزه‌داری را در مجموعه تیم‌های باشگاهی شاهد نبودیم؟

آیا تا امروز در باشگاه‌هایی که مدیرعامل استیل آذین پیش از این هم زمام امور مدیریتی باشگاه‌هایی دیگر را برعهده داشتند، شاهد عدم روزه‌داری (البته حتما با عذر شرعی) بازیکنان و مربیان خود نبودند؟ واقعا ندیدند یا همان روزها بهتر بود چیزی به چشم نیاید؟ علی کریمی بازی می‌خورد و به بدترین روش ممکن، از باشگاه رانده می‌شود. باشگاهی که مدیریت آن مدعی اجرای شعائر اسلامی در امور ورزشی شده است. حال سوال ساده‌ای به وجود می‌آید...

اگر علی کریمی به راستی به واسطه روزه خواری باید از باشگاه پاک و منزه استیل آذین رانده می‌شد، بهتر نبود که دلیل این اخراج (لااقل به واسطه دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان) چیزی به جز روزه خواری و خفیف کردن چهره یک مسلمان در جامعه عنوان می‌شد؟ نمی‌توانستند در توجیه بیرون راندن کریمی، به مصاحبه‌های او اشاره کنند؟ همه این سوالات، ما را به نقطه‌ای تاریک می‌رساند... آیا دلیل اخراج، اساسا مصاحبه‌های کریمی در مورد مدیرعامل نبود؟ تردید بزرگی است. به بزرگی بستن انگ بی دینی به یک مسلمان در جامعه!

زمانی که قرآن را تلاوت می‌کنند، سکوت کنید و گوش فرا دهید، شاید رستگار شوید. در سوره نسا آیه 48 چنین می‌خوانیم:« لاَّ یُحِبُّ اللّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوَءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ وَکَانَ اللّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا » و ترجمه آن: « خداوند علنى کردن سخن در باره‏ بدى «دیگران‏» را دوست ندارد مگر کسى که بر او ستم رفته باشد و خداوند شنواى داناست» و حال باید از خود بپرسیم آیا طی تمامی سال‌های زندگی مان، طی سال‌هایی که گوش به صوت قرآن سپرده بودیم، دل به معنای پرمغزش می‌دادیم؟

مهرزاد معدنچی مدعی می‌شود بازیکنان همگی ناهار خورده‌اند (باز هم حتما با اطلاع باشگاه و عذر شرعی سفر یا دستور پزشک) و بعد به زمین تمرین آمده‌اند! مهرزاد فاشگویی می‌کند تا شاید علی را نجات دهد و ما می‌خواهیم از مدیریت متدین باشگاه استیل آذین بپرسیم که آیا نمی‌توانند با وجود تمامی امکاناتی که مالک متمول باشگاه در اختیارشان قرار داده، تمرین تیم را بعد از زمان افطار برگزار کنند؟ نمونه بارز، باشگاه پاس همدان است.

باشگاهی با همین خط و مشی فکری و اعتقادی که همین امروز فرهنگ سازی را با نداری ادامه می‌دهد، نه با بودجه‌های کلان دولتی و خصوصی! پاس، در تمامی روزهای ماه مبارک، نیم ساعت بعد از افطار و زیر نور تمرین کرده است. نتیجه تمرین‌های اینچنینی، لااقل پیروزی با ارزشی بود که در تبریز به دست آمد. پاس می‌تواند و استیل آذین نه! پاس شعائر اسلامی‌اش را حفظ می‌کند، استیل آذین انگ بی دینی یک قهرمان ملی را در جامعه فریاد می‌زند!

مدیریتی که می‌داند تمرین تیم اش ساعت 14 زیر آفتاب و با گرمای 40 درجه تمرین می‌کند، چقدر برای خطای احتمالی بازیکنانش فرصت فراهم کرده است؟
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-17-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb

سلام

اگه رمضان نبود این بهانه ها رو میگرفتند
1. در نماز جماعت شرکت نمیگنه
2. موقع نماز جماعت از در پشتی فرار میکنه
3. موقع نماز جماعت رو به قبله اول نماز می خونه
4. میگم اصلا تو باشگاه مگه نماز جماعت برپا میکنند.

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 08-17-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مصطفی آجورلو: به دادکان گفتم ادعای اسلام داری اما به خداداد تهمت دروغ می زنی!

مصطفی آجورلو در بخشی از مصاحبه اش با خبرآنلاین ، دادکان را متهم کرد.

درحالی که محمد دادکان در مصاحبه ای با ایسنا ،از عملکرد مصطفی آجورلو درقبال علی کریمی انتقاد کرد و این برخورد را حرکتی از سوی این مدیر برای محبوب کردن خود نام برد ، مصطفی آجورلو هم در گفت و گوی مفصل خود با خبرآنلاین ، نمونه ای از رفتارهای محمد دادکان را مثال زده که مصداق برخورد غیر ارزشی با بازیکنان فوتبال است:« سر خداداد با دادکان دچار مشکل شدم. خداداددر بازی ما با ابومسلم در مشهد بر اثر برخورد طرفداران همشهری‌اش با آنها اوقات تلخی کرد.تمام ورشگاه به خداداد داشت فحش ی داد و جو خیلی بدی بود. توهین های ناموسی که هر بازبود از کوره در می رفت. او که گل زد آمد و خودش را انداخت در آغوش مسئول تدارکات تیم ما . »

او این قسمت را می گوید و بعد به ماجرای دعوایش با دادکان می رسد:«چند وقت بعد از آنزبازی ما در خانه سردار یعقوبی با دادکان هم‌کلام شدیم. سردار یعقوبی بیمار بودند و هر دوی ما برای عیادتش رفته بودیم . آنجا دادکان به من تکه انداخت و گفت سردار که تیمی فرهنگی دارد، بازیکنش رو به هواداران آن حرکت زشت را انجام می‌دهد. کاری می کند که جمعیت می خواستند آتشش بزنند اما آجورلو برایش پادرمیانی می کند. این یعنی کار فرهنگی و ارزشی. من هم به او گفتم تو که می‌گویی قبل از انقلاب هم شرت بلندتر می‌پوشیدی که ارزش‌ها را در زمین فوتبال رعایت کرده باشی آیا خودت آن صحنه را دیده‌ای؟ اگر خداداد این کار را می‌کرد که بازداشتش می‌کردند. مگر می شود بازیکن لباسش را برابر تماشاگران در بیاورد و کسی کاری به کارش نداشته باشد. چرا این حرف را می‌زنی ؟ اگر این کار را می کرد که پلیس بازداشتش می کرد. آقای دادکان شما که ادعای دینداری و اسلام دارید چرا برای چیزی که ندیدی به مردم تهمت می زنی؟»

او همچنین درباره علی کریمی هم گفت:« من با کریمی خصومت شخصی ندارم. برخوردم با او بر سر ارزش‌ها بوده. اتفاقاً خود من هم می‌دانم علی یک بچه مذهبی است که در پاسخ به حرف‌های ناپسند یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: خانواده‌ام ترجیح می‌دهند به جای رفتن به خارج و اروپا بروند زیارت مشهد و کربلا اما آنچه آن روز رخ داد، اتفاق خوشایندی برایمان نبود. اتفاقی که چاره‌ای غیر از این شکل تصمیم‌گیری را در برابرش نداشتم.»

منبع:خبرآنلاين
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-17-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

کیکر از اخراج کریمی نوشت

ایسنا -پایگاه اینترنتی کیکر خبر اخراج علی کریمی را از استیل آذین بازتاب داد.این پایگاه اینترنتی در این باره نوشت:« علی کریمی بازیکن پیشین بوندسلیگا شغلش را در باشگاه استیل آذین از دست داد. این بازیکن ایرانی مهمترین دستور مسلمانان را زیرپا گذاشت و به همین خاطر از باشگاه کنونی‌اش اخراج شد.»

کیکر در ادامه نوشت:« کریمی فریضه روزه در (ماه) رمضان را رعایت نکرد. براساس این دستور مسلمانان از طلوع آفتاب تا غروب حق خوردن و آشامیدن را نخواهند داشت. باشگاهش نیز بر همین اساس قرارداد با او را فسخ کرد.»

کیکر همچنین از عدم آگاهی حسین هدایتی، مالک باشگاه از اخراج کریمی و موافق نبودن او با این تصمیم نوشت.
کریمی که روزگاری مارادونای آسیا شناخته می‌شد در فاصله سالهای 2005 تا 2007 در 33 بازی بوندسلیگا پیراهن بایرن مونیخ را پوشید و در این بازیها 3 بار هم گلزنی کرد.

او در پرافتخارترین باشگاه آلمانی هرگز آن گونه که باید موفق نبود و از همین رو در ژوئیه 2009 به عنوان بازیکن آزاد به باشگاه پرسپولیس پیوست.

منبع:خبرآنلاين
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-17-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام

من نه عاشق کریمی هستم نه از آجورلو خوشم میاد و نه از استیل و باشگاه و بازیکناش
ولی این کار اونها خیلی زشت بود
اگه می خواین بازیکن رو جریمه کنید همون مصاحبه بعد بازیش دلیل خوبی بود دیگه این چی بود گفتین؟
کار کریمی هم درست نیست نباید بازیکن اسرار تیم رو بریزه بیرون
نباید با اینکارها واسه تیم حاشیه درست کنه
من اگه اینکار رو یه بازیکن استقلال می کرد نمی بخشیدمش
ولی چرا ؟چرا میگن تو ملا عام؟
مگه سر تمرین استیل ملا عامه؟
ما تا اونجایی که می دونیم تمریناشون یه طرفدار هم ندارن که برن سر تمرینشون
این ها همه بهانه ایست برای انتقام از کریمی به خاطر حرکتی که خیلی قبل تر کرده
بازی با کره جنوبی
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 08-17-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Exclamation

خبرگزاري فارس: نشست فوق‌العاده هيات مديره استيل‌آذين با حمايت اعضا از تصميم مديرعامل در مورد علي كريمي و ارجاع موضوع به كميته انضباطي به پايان رسيد.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، جلسه فوق العاده هيات مديره باشگاه استيل آذين با حمايت اعضا از تصميم مديرعامل در مورد علي كريمي و ارجاع موضوع براي بررسي بيشتر به كميته انضباطي با پيشنهاد مديرعامل به پايان رسيد.

در صورت جلسه نشست روز سه شنبه اعضاي هيات مديره باشگاه استيل آذين آمده است: هيات مديره، ضمن قدرداني از مديرعامل محترم باشگاه و پشتيباني از تصميم و توجه جدي ايشان نسبت به رعايت اصول و ضوابط ديني از طرف بازيكنان، با توجه به تشكيك و ترديدي كه براي هيات مديره باشگاه استيل آذين در خصوص ميزان صحت و كم و كيف گزارش هاي ارائه شده به مديرعامل محترم باشگاه به وجود آمده است، پس از بحث و بررسي درباره موضوع مورد نظر، با پيشنهاد مديرعامل محترم براي ارجاع مورد به كميته انضباطي و تهيه گزارش لازم و ارائه گزارش به هيات مديره، به اتفاق آرا موافقت كرد.
حسين هدايتي، حميدرضا آصفي، علي ميرزايي، پرويز كاظمي، محمدرضا خروطي، صابري زفرقندي، شهاب الدين جهانيان، دكتر نصرا.. سجادي و مصطفي آجورلو ، اعضاي هيئت مديره اين باشگاه تهراني هستند.

منبع: فارس

به گزارش سرویس خبرگزاری برنا، متن صورتجلسه نشست روز سه شنبه اعضای هیات مدیره باشگاه استیل آذین به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه فوق العاده هیات مدیره باشگاه استیل آذین در روز 26/5/1389 با حضور کلیه اعضاء و مشاوران تشکیل شد. هیات مدیره ، ضمن قدردانی از مدیرعامل محترم باشگاه و پشتیبانی از تصمیم و توجه جدی ایشان نسبت به رعایت اصول و ضوابط دینی از طرف بازیکنان ، با توجه به تشکیک و تردیدی که برای هیات مدیره باشگاه استیل آذین در خصوص میزان صحت و کم و کیف گزارش های ارائه شده به مدیرعامل محترم باشگاه به وجود آمده است ،پس از بحث و بررسی در باره موضوع مورد نظر ، با پیشنهاد مدیرعامل محترم برای ارجاع مورد به کمیته انضباطی و تهیه گزارش لازم و ارائه گزارش به هیات مدیره ، به اتفاق آراء موافقت کرد.

حسین هدایتی ، حمید رضا آصفی، علی میرزائی ، پرویز کاظمی ، محمد رضا خروطی ، صابری زفرقندی ، شهاب الدین جهانیان ، دکتر نصر الله سجادی و مصطفی آجورلو اعضای حاضر در جلسه بودند.

منبع: برنا

ویرایش توسط Omid7 : 08-17-2010 در ساعت 11:35 PM دلیل: تركيب
قدیمی 08-18-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پس از نشست فوق‌العاده هیات مدیره استیل آذین

حکم اخراج کریمی وتو شد، درودگر حاضر به شهادت نشد!

نشست فوق‌العاده هیات مدیره استیل‌آذین بالغو تصمیم آجورلو و ارجاع موضوع کریمی به کمیته انضباطی به پایان رسید.‏

به گزارش شبکه ایران،اعضای هیات مدیره استیل آذین که روز گذشته در جلسه‌ای اضطراری ماجرای اخراج علی کریمی از سوی مصطفی آجورلو را به دقت بررسی کردند پس از پایان نشست فوق‌العاده خود تصمیم مدیرعامل باشگاه را منطقی نداشتند و حکم اخراج وی را وتو کردند.

در صورت جلسه نشست روز سه شنبه اعضای هیات مدیره باشگاه استیل آذین که نمونه‌ای از آن روی خروجی سایت گل منتشر شده، آمده است:هیات مدیره، ضمن قدردانی از مدیرعامل محترم باشگاه و پشتیبانی از تصمیم و توجه جدی ایشان نسبت به رعایت اصول و ضوابط دینی از طرف بازیکنان، با توجه به تشکیک و تردیدی که برای هیات مدیره باشگاه استیل آذین در خصوص میزان صحت و کم و کیف گزارش های ارائه شده به مدیرعامل محترم باشگاه به وجود آمده است، پس از بحث و بررسی درباره موضوع مورد نظر، با پیشنهاد مدیرعامل محترم برای ارجاع مورد به کمیته انضباطی و تهیه گزارش لازم و ارائه گزارش به هیات مدیره، به اتفاق آرا موافقت کرد.»

‏حسین هدایتی، حمیدرضا آصفی، علی میرزایی، پرویز کاظمی، محمدرضا خروطی، صابری ظفرقندی، شهاب الدین جهانیان، دکتر نصرا.. سجادی و مصطفی آجورلو ، اعضای هیئت مدیره این باشگاه تهرانی هستند.‏
آنچه از این حکم بر می‌آید این است که رای بدوی و اخراج کریمی معلق شده وقرار است کمیته انضباطی درمورد وی تصمیم بگیرد .این نکته که در مورد گزارشات ارائه شده به مدیر عامل تردید وجود دارد موضوع جالبی است و لابد مقدمه ایست برای بازگشت کریمی . ظاهرا بحث روزه‌خواری کریمی به طور جدی زیر سئوال است.

درودگر حاضر به شهادت نشد!

صادق درودگر سرپرست تیم فوتبال استیل آذین که از افراد درگیر ماجرای علی کریمی محسوب می‌شود. در دو روز گذشته در موقعیت‌های متفاوتی قرار گرفته است وی که منصوب مدیرعامل باشگاه استیل آذین است، ظاهرا با بیانیه باشگاه در مورد علی کریمی موافق نبوده است.

درودگر که بلوای کریمی از درگیری با وی آغاز شد در این زمینه حاضر به صحبت نیست اما از او گفت‌وگویی در تلویزیون پخش شد که وی همه ماجرا را یک سوتفاهم حل نشدنی دانست و در جواب خبرنگار صداوسیما گفت:«جنگ ایران و عراق به پایان رسید و این ماجرا هم حل خواهد شد.»

اما خبر جالبی که از باشگاه استیل آذین بیرون آمده این است که درودگر که حالا گزارش او از تمرین استیل آذین برای اعلام حکم از سوی کمیته انضباطی بسیار اهمیت دارد حاضر به کتبی کردن شهادت خود علیه علی کریمی نشده است. چرا که عقیده داشته گره زدن مسائل مذهبی و شخصی به فوتبال به هیچ وجه درست نیست.
ظاهرا درودگر در گزارش خود از تمرین تنها به مسأله برخورد تند کریمی اشاره کرده و هیچ اشاره‌ای به بحث روزه و روزه‌خواری نکرده چرا که وی عقیده دارد مشخص نیست که کریمی شرایط روزه‌خواری را احراز کرده یا نه و چه بسا همانطور که د یگران می‌گویند او مسافر بوده یا برای بازکردن روزه عذر شرعی داشته است.

درهر صورت به نظر می‌رسد باشگاه استیل آذین وارد شرایط تازه‌ای شده و باید تصمیمات جدیدی در این زمینه گرفته شود. بسیاری از افرادی که از خدمات آجورلو به فوتبال در سال‌های دور و نزدیک آشنا هستند پیش خود آرزو می‌کنند که کاش ماجرا به اینجا نمی‌رسید و کاش مسائل شخصی این بازیکن مطرح نمی‌شد تا حداقل می‌توانستند از مدیرعامل سابق باشگاه پاس در قبال تصمیم درست انضباطی‌اش دفاع کند.

اما آنچه که اتفاق افتاد در نهایت فضا را به سمتی برده است که علی کریمی تبدیل به مظلوم ماجرا شده و مشخص است که در این جمع نمی‌توان از این تصمیم دفاع کرد.

امروز نیز ستاره‌های شناخته شده فوتبال ایران از کریم باقری تا خداداد عزیزی و از علی دایی تا مهدی مهدوی‌کیا مجدداً‌ روی دفاع از علی کریمی پافشاری کردند.

منبع:شبكه ايران
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-18-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سلطان و خداداد هم از جادوگر حمايت كردند

حمايت اهالي فوتبال از علي كريمي

به نظر مي رسد كه با به وجود آمدن مشكلاتي براي علي كريمي، كاپيتان اسبق تيم ملي و بازيكن ارزنده فوتبال كشور، بزرگان و پيشكسوتان در حمايت از وي نظراتي را مطرح كرده اند.

عصر ايران ورزشي- به نظر مي رسد كه با به وجود آمدن مشكلاتي براي علي كريمي، كاپيتان اسبق تيم ملي و بازيكن ارزنده فوتبال كشور، بزرگان و پيشكسوتان در حمايت از وي نظراتي را مطرح كرده اند.

***خداداد عزیزی

با تعبیر اینکه اختلاف به وجود آمده بین آجرلو و کریمی سوء تفاهم است زیاد در این مورد حرف نمی زند.

همیشه حرف هایش تند است وهر بار که مصاحبه می کند عده ای از حرف هایش ناراحت می شوند اما بیشتر اوقات حرف میلیون ها نفر را زده است.هرچند نطق هایش کمی تلخ است اما حقیقت را همیشه بیان کرده است.خداداد عزیزی هم با اظهار نظراتی که می کند معتقد است نباید با شخصیت یک نفر بازی کرد و به دلیل اینکه او روزه خواری کرده،آبرویش را برد.به عقیده خداداد هرکسی خودش تاوان کارهایش را پس می دهد و علی کریمی هم از این قاعده مستثنی نیست!

عزیزی که می گوید در روز برگزاری مسابقات فوتبال خودش هم روزه نمی گرفته است در این مورد می گوید:«شرایط سخت است ،به خصوص حالا که فصا تابستان است.من خودم هم در روز برگزاری مسابقات روزه نمی گرفتم.نمی توان به کسی زور گفت چون هرکس خودش پاسخگوی اعمالش در آخرت است.ما امر به معروف داریم اما زور به معروف،نه»

او با اشاره به اختلاف به وجود آمده بین کریمی و آجرلو می گوید:«درست نیست در این مورد زیاد حرف بزنم.اما فکر می کنم بین آنها سوءتفاهم پیش آمده است.فوتبال ما آنقدر مشکل دارد که نباید به این بحث ها ورود کرد»

***علي پروين

پس از اینکه شایعه شد علی پروین به دلیل اینکه کریمی محروم شده است به تماشای بازی استیل آذین با مس کرمان می رود سلطان به این قضیه واکنش نشان داد و در این مورد گفت:«این چه حرف بی ربطی است؟من عاشق بازی کریمی هستم.او مثل بچه خودم دریبل می زند،اصلا به نظر من باید قطبی او را با خودش به جام ملت ها ببرد.چون تیم ملی به بازیکنی مثل او در وسط زمین نیاز دارد»

پروین در ادامه از چیزهایی که در این چند روز و پس از اخراج علی کریمی شنیده است حرف می زند.شنیده هایی که خبر از بازگشت کریمی به استیل آذین دارد:«شنیده ام که هدایتی قرار است کریمی را برگرداند.واقعا حیف است که استیل آذین بدون کریمی بازی کند.در ضمن زمانی که ما روزه می گرفتیم زمستان بود و شرایط راحت تر.اما حالا همه چیز فرق کرده و فشار بازی ها در تابستان آنقدر زیاد است که به بازیکن فشار می آید»

***ناصر حجازي

این پیشنهادی است که ناصر حجازی رییس کمیته فنی باشگاه استقلال داده است.به عقیده او وقتی این همه سر و صدا شده بهتر است در ماه مبارک رمضان لیگ را تعطیل کنند.

حجازی در اظهار نظری گفته است:«بازیکن باید روزی 12 کیلومتر بدود.این تازه به غیر از دویدن در روز مسابقه است.

برخی را دیده ام که از بازیکنان انتقاد می کنند که این انتقاد اصلا حرفه ای نیست.زیر باد کولر نشسته اند و به بازیکن،تمرین کردنش و خواسته هایی که دارد گیر می دهند!»

شايان ذكر است كه مهدي مهدوي كيا، علي دايي، حميد استيلي، مهرزاد معدنچي و جمعي ديگر از اهالي فوتبال نيز در روزهاي گذشته اخراج كريمي را محكوم كرده بودند.

منبع:عصر ايران
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-18-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Exclamation آجورلو: علی دایی از بازیکنی که فحاشی کرده، دفاع نمی‌کند

همشهری آنلاین:مدیرعامل استیل‌آذین: برخود دایی با کسی که چنین رفتاری را انجام می‌دهد، غیر از این نیست و از فحاشی و رفتار گستاخانه دفاع نمی‌کند.

به گزارش فارس، مصطفی آجورلو اظهار داشت: در روزهای گذشته برخی سعی داشته‌اند با شیطنت‌های خود، بازیکنان و برخی چهره‌های فوتبال را مقابل این جریان قرار دهند. یقینا اگر آقای دایی از من موضوع را سوال می‌کرد، موضع او متفاوت می‌شد. طبیعتا برخود آقای دایی هم با کسی که در انظار عمومی چنین رفتاری را انجام می‌دهد، نمی‌توانست غیر از این باشد. مطمئنا کسانی که به این شکل موضع گیری داشته‌اند، از مسئله آگاهی کامل ندارند و از فحاشی و رفتار گستاخانه یک بازیکن دفاع نمی‌کنند.

وی افزود: برخی افراد هم که سابقه توهین به جامعه خبرنگاران ورزشی را داشته‌اند و اهالی رسانه‌ را متهم به دریافت پول و باج‌خواهی می‌کردند، حالا وارد میدان شده‌اند و می‌خواهند مسائل شخصی خود را مطرح کنند. سوالم از این آقایان این است، زمانی که جامعه رسانه‌ای را به باج‌خواهی متهم می‌کردید، اعتقادی به لزوم پوشاندن معایب دیگران و خودداری از تهمت زدن نداشتید؟ ترجیح می‌دهم در مورد این افراد سکوت کنم؛

اما کسانی که می‌خواهند از این شرایط استفاده کنند و بازیکنان و جامعه فوتبال را علیه این حکم تحریک کنند، باید از اصل موضوع آگاه شوند و به جای این که مواضع شتاب‌زده بگیرند، شخص متخلف را محکوم کنند.

آجورلو عنوان کرد: متاسفانه برداشت‌های نادرستی از موضوع اخراج آقای کریمی مطرح شده است. مسائل غیر واقعی به عنوان دلیل اخراج ایشان عنوان می‌شود؛ اما با صداقت و شجاعت می‌گویم که دلیل اخراج علی کریمی انتقادات مطرح شده درباره مدیرعامل و هیچ موضوع دیگری نبوده است. علی کریمی به دلیل تظاهر و پافشاری بر روزه‌خواری علنی و اعتراض شدید همراه با توهین و فحاشی به مسئولین فدراسیون از این باشگاه اخراج شده است. آقای کریمی در 8 ماه گذشته بارها در مجالس عمومی، خصوصی و در رسانه‌ها علیه مدیریت باشگاه موضع‌گیری کردند. اگر می‌خواستم واکنشی به این موضوع نشان بدهم، در همان مقطع ایشان را اخراج می‌کردم؛ اما این مسئله کاملا متفاوت بود.

مدیرعامل استیل آذین درباره انتقادات مطرح شده و لزوم پنهان کردن اشتباهات اشخاص گفت: سال‌ها در فوتبال مدیریت کرده‌ام و بازیکنان بزرگی در کنار من فعالیت داشته‌اند. می‌توانید بروید و از بازیکنان بزرگی که در پاس با من همکاری داشتند، بپرسید. فکر می‌کنید همه بازیکنان در آن سال‌ها، یا همه بازیکنان استیل آذین روزه می‌گیرند؟ باید بگویم بیشتر بازیکنان ما و بسیاری از ورزشکاران ما روزه نمی‌گیرند؛ اما موضوع ما تظاهر به روزه‌خواری و پس از آن اعتراض و فحاشی به مسئولین محترم فدراسیون بوده است.

وی ادامه داد: اگر این اتفاق و این اشتباه به صورت محرمانه و مخفیانه صورت می‌گرفت، حتما ما هم به شکل پنهان با موضوع برخورد می‌کردیم؛ اما زمانی که این اتفاق علنی شده، در یک روزنامه به چاپ رسیده و عده دیگری در یک فضای باز موضوع را دیده‌اند و پس از آن گزارش‌هایی از این موضوع در رسانه‌ها منتشر شده، چطور باید برخورد کنیم؟ باید منکر این اتفاقات بشویم؟
آجورلو تاکید کرد: قطعا در سال‌های فعالیتم در فوتبال بارها شاهد اشتباهات بزرگ و کوچک بازیکنان زیادی بوده‌ام؛ اما از انتشار چنین اخباری جلوگیری کردم و سعی داشتم چنین مسائلی در داخل یک خانواده به شکل محرمانه حل شود. زمانی که یک اتفاق غیر دینی و غیر اخلاقی رسانه‌ای شده و اصحاب رسانه از من در مورد صحت موضوع سوال می‌کنند، چطور باید به انکار چنین اتفاق تلخی بپردازم؟

آجورلو در خصوص قرار داشتن آب در محل تمرینات استیل آذین و استفاده بازیکنان از آن در تمرین اظهار داشت: سازمان لیگ طبق دستورالعمل کتبی از باشگاه‌ها درخواست کرد که روزه‌خواری به شکل علنی صورت نگیرد و در مکان‌های سربسته انجام شود. بر همین اساس، از اعضای تیم خواسته شد چند متر دورتر از زمین، در محلی که در نظر گرفته شده بود، در صورت تمایل یا اگر عذر شرعی داشته‌اند، از آب استفاده کنند؛

اما آقای کریمی درخواست کرده که حتما باید در وسط زمین از آب استفاده کند. بعد از آن هم با فحاشی تاکید کرده که هیچ‌کس نمی‌تواند من را محروم کند. بر همین اساس، چاره‌ای به جز اتخاذ این تصمیم وجود نداشت.
مدیرعامل استیل آذین درباره اظهارات علی کریمی که استفاده از آب و فحاشی به مسئولین فدراسیون فوتبال را تکذیب کرده است، گفت: آقای کریمی باید به دو دلیل از مردم عذرخواهی کند. ابتدا به دلیل تظاهر در روزه‌خواری علنی و فحاشی، و سپس به دلیل دروغ‌گویی در این دو مورد.

مصطفی آجورلو درباره علت تاخیر در برخورد با علی کریمی گفت: پس از دریافت این خبر، به مدت 48 ساعت صبر کردیم و گزارشات را با دقت مورد بررسی قرار دادیم. ابتدا از طریق یک روزنامه متوجه موضوع شدم و پس از آن با تحقیق از شاهدین، مشخص شد چنین اتفاقی روی داده است. مایل بودم پیش از بازی با استقلال آقای کریمی را اخراج کنم؛ اما آقای هدایتی از من خواستند که تا پایان بازی صبر کنیم و بعد از آن تصمیم من تصمیم مورد تایید ایشان است. آقای هدایتی این موضوع را تقبیح کردند و گفتند که این عمل بسیار زشتی بوده و تاکید کردند که هر تصمیمی که مدیرعامل اتخاذ کند، مورد حمایت رئیس هیات مدیره قرار دارد.

منبع: همشهری آنلاین

قدیمی 08-18-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

حمایت سعیدلو از کریمی؛نمی توان به کسی تهمت روزه خواری زد

رئیس سازمان تربیت بدنی درصحبتهایی گفت:« موضوع روزه‌خواری علی کریمی مطرح و تکذیب شده و خود او نیز این موضوع را تکذیب کرده است.»

سایت گل- کریمی اخراج شد آن‌هم به اتهام (شما بخوانید بهانه) روزه‌خواری؛ این جمله، تیتر خبری است که دو – سه روز قبل خیلی ساده از زبان مدیر باشگاه استیل آذین جاری شد و خیلی سریع روی صفحات اول روزنامه‌ها، سایت‌ها یا حتی قاب تلویزیون جای گرفت؛ جایی‌که بارها و بارها میزبان واژه‌هایی بودند برای تمجید از این ورزشکار بود ، در این روز به فضایی برای فریاد زدن روزه خواری‌اش مبدل شد؛ فریادی که از زبان عده‌ای از مدیران باشگاه استیل آذین به گوش رسید.

این تعداد از مدیران باشگاه استیل آذین خیلی ساده و سریع این خبر را در تمام کوچه پس کوچه های ورزش پخش کردند، اما حتما در آن لحظه ای که عصبانی بودند از مصاحبه بازیکن محبوب تیم، نمی دانستند که موج بسیار بزرگتری را بر علیه خود به راه می اندازند، آنهم نه به خاطر اینکه بازیکن محبوبی را نشانه گرفته اند، بلکه تنها به این دلیل محکم که آبروی مسلمانی را هدف گرفته اند و حالا به حرمت حفظ همین آبرو، اهالی ورزش به صدا در آمده‌اند.

در این چند روز افراد مختلف از بازیکنان گرفته تا مدیران در رده‌های مختلف نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و در آخرین اظهار نظر رییس سازمان ورزش صحبت هایی را مطرح می‌کند که به نظر می رسد این اظهار نظر می تواند بهانه ای برای پایان این ماجرا باشد.

علی سعیدلو امروز وقتی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره موضوع علی کریمی مورد سوال قرار می‌گیرد، می‌گوید:« موضوع روزه خواری علی کریمی مطرح و تکذیب شده و خود وی نیز این موضوع را تکذیب کرده است.»

رییس سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه بعید است علی کریمی روزه‌خواری کرده باشد و نمی‌شود چنین اتهامی به وی زد، ادامه می‌دهد:« اجازه بدهید این موضوع به طور دقیق رسیدگی شود و اگر به اثبات رسید ما آن را پیگیری می‌کنیم.»

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش