بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie

فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie مباحث مربوط به فیلم سینما تلویزیون و تئاتر در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-03-2008
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض گفتگوی سینمایی (عاشقان سینما بیان تو)

این تاپیک رو ایجاد میکنم تا به امید خدا توش در مورد سینما و فیلم و هر چی که مربوط به سینما میشه بحث کنیم.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-03-2008
haj_amir haj_amir آنلاین نیست.
دوست و کاربر فعال سابق

سپاسها: : 2

122 سپاس در 119 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض The Keeper: The Legend of Omar Khayyam

فیلم عمر خیام محصول 2005 آمریکا رو دیدم
فیلم توسط یه ایرانی کارگردانی شده
حالم به هم خورد
این دانشمند بزرگ رو یه فرد دائم الخمر و زنا کار معرفی کرده
فیلم از زمان حال تو امریکا شروع میشه و با فلاش بک به زمان خیام میره
کلا چهره بدی از ایران نمایش میده
زمانی که ایران حال رو نشون میده یح چایی رومثل نمیدونم کجا رو بگم نشون داده
حتی تو دور افتاده ترین دهات ایران هم نمونه اش نیست
فیلم 300 رو بیخیال این و بچسبید که خیلی ضایع است
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Kee...f_Omar_Khayyam
من بی می ناب زيستن نتوانم،
بي باده، کشيد بارتن نتوانم،
من بنده‌ی آن دمم که ساقي گويد:
«يک جام دگر بگير» و من نتوانم
قدیمی 08-03-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

خسته نباشی مدیر جان میشه به طبل حلبی و هر کی که به من معرفیش کرده هم گیر داد ؟
000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000
من باب گفتگو رو با یه سوال خوب شروع کنم البته به نظر خودم

لطفا کسایی که علاقه دارن در این مورد بحث کنیم
فاکتورهای زیر رو در نظر بگیرید و بگید برای شما کدومش مهمتره که قوی باشه و باعث زیبایی و
ماندگاری قدرت یک فیلم میشه حتی در مورد خود سوال هم بحث کنین که اصولا طرحش درسته یا خیر ؟

1: بازیگری
2: کارگردانی
3:سناریو و داستان
4هم در بعضی فیلمها جلوه های ویژه )

من خودم به عنوان یه بیننده ی آماتور سینما در درجه اول سناریو و داستان خیلی خیلی برام مهمه به نظر من زار ماندکاری و محبوبیت یک فیلم خوب داستان خوبشه
والت دیزنی هم از من تقلید کرده همین حرفو زده ! که مهمترین رکن یک فیلم خوب اول داستان اونه دوم داستان اونه سوم هم داستان اونه (فکر کنم من قشنگتر از اون گفتم {کسی نظری مخالف داره ؟!!})

من به در جواب اینکه فلان فیلم چطور بود اول به فیلمی میگم خوب بود که داستانش خوب بوده باشه البته مطمئنا این نظر آدم های فنی نیست و کسایی که اهل سینما هستند
بیشتر به جنبه فنی کار نگاه میکنند با این وجود من به فیلمی میگم خوب که داستان گیرایی داشته باشه
فیلمی مثل پدر خوانده (که اینو لطفا بر اساس اون فاکتورهایی که گفتم بگید که کدومش قویتر بوده) داستان خیلی مهمی نداشته اما بازیگری و کارگردانی فوق العاده ای داشته و البته پدرخوانده شدن پدر خوانده و عظمتش در همینه که اصولا فارق از داستان و سناریوش بازیگری و کارگدانی فوق العاده ای داشته و این اهمیت کار گروه کاپولا رو نشون میده
اما در مقایسه این فیلم با فیلمی مثل فهرست شیندلر اسپیلبرگ که بازیگری متوسط و کارگردانی خوبی داشت اما داستان گیرا و عالی بود من شیندلر رو بالاتر از پدر خوانده میدونم
(با گفتن این نظریات چقدر دشمن برای خودم پیدا خواهم کرد!)
به نظر من فیلمی بهش میگیم خوب که بعد از 10 سال از دیدنش باز هم بگیم فیلم خوبی بود و این تداوم خوب گفتن فقط به داستان بر میگرده
کارگردانی بازیگری و سناریو همه ش خیلی مهمه حتی حتما وجود داشته و داره که در فیلمهایی فقط بینظیر بودن یکی از اونها باعث درخشش فیلم شده اما در حالت کلی من
1: داستان 2: بازیگری 3: کارگردانی رو مهم میدونم
به همین خاطر بوده که بعضی وقتا خیلی از همین فیلمهای ایرانی که عموما از لحاظ بازیگری و کارگردانی به پای فیلمهای هالیوودی نمیرسن رو بهتر از اونا دونستم چون موضوعش ملموس بوده واقعی تر به نظر رسیده "فیلم" نبوده بلکه یه روایت از یه جریان واقعی بوده
مثلا 3 رنگ کیشلوفسکی یا کاری مثل مستاجر پلانسکی به نظر من فقط کارگردانی قویی داشته داستانش اصلا مهم نبوده (مخصوصا مستاجر) حتی بازیگریشم خیلی قوی نبوده و اگر این فیلمها هنوز نامی دارند فقط به خاطر کارگردانی قویشون بوده اما به مذاق من خیلی خوش نیومده فیلمهایی که آخرشون از خودم میپرسم {حالا که چی ؟ }
به نظر من فیلمهای کلاسیک چندین دهه پیش ( حداقل 4-5 دهه) به خاطر اینکه هنوز اینقدر فیلم ساخته نشده بوده ! پرداخت به موضوعات مختلف مثل عشق مثل مبارزه برای آزادی مثل فیلمهای وسترن مثل..... خیلی راحتتر میتونستن موضع واقعی پیدا کنن و فیلمش کنن و من اونا رو ماندگار تر و زیبا تر از انواع امروزیش میدونم
اما با گذشت مدت زمانی که فیلم سازی در ژانرهای مختلف ادامه پیدا کرد موضوع مستقیم و ساده (در زمینه پرداخت اون مساله) دیگه کم پیدا میشد و اگر کارگردان و نویسنده ای میخواستند فیلمی بسازن که تکراری نباشه با مشکل مواجه میشدند اینه که هر فیلم جدیدی که ساخته میشه ناجار هستند که داستان رو به قول خودمون بپیچونن و همین به نظر من باعث میشه که سینمای گذشته بهتر از سینمای الان باشه (جدای از تکنیک و جلوه های ویژه)
در واقع اینطوری بگم که نویسنده ها و کارگردانای 40-50 سال پیش بزرگترین جفا رو در حق فیلمسازان امروز کرند (کاری که سعدی و حافظ و مولوی با بنده و دیگر شعر دوستان کردند ! )
حالا این بین بعضی وقتا پیدا میشه که کسی این مشکل رو حل کنه و موضوعی جدید و واقعی و ملموس رو فیلم کنه یا همون موضوعات طوری طرح کنه که تکراری نباشند و به نظر من این فیلمها خیلی خوب گل میکنند
فیلمهای مستند هم دقیقا همینطور هستند چون موضوع و داستان واقعی و زیبایی دارند همیشه مورد علاقه من بوده واقعا فیلمهای قبادی مثل لاک پشتها رو من خیلی بالاتر و بهتر از
بعضی فیلمها (که جرات نام بردنشونو ندارم! ) میدونم توی فیلماش هم کارگردانی خوب رو میبینی هم داستان گیرا و هم بازیگری خوب که از همون کارگردانی(کار کشی !) خوب کارگردان سرچشمه میگیره ....
یا فیلمهای کیارستمی.....
تا چیزای عجیب غریب دیگه نگفتم و دشمن تراشی نکردم
شما رو تا برنامه بعدی به خدای بزرگ میسپارم

قدیمی 08-03-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

امیر من پست تورو ندیده بودم .... یعنی داشتم مینوشتم که پستیدی....
این فیلم رو ندیدم محصول 2005 هست و کسی بهش ایرادی نگرفته ؟ چرا من چیزی در موردش نشنیدم؟ بذار ببینیم یونس چیزی در موردش میدونه ؟
کلا کم نیست فیلمایی که اینطوری باشن و این اصلا خوب نیست

قدیمی 08-03-2008
دوست و کاربر فعال سابق

شنیدم که این فیلم همزمان با 300 پخش شده تا مردم گرفتار زهر 300 بشن و زیاد به این کاری نداشته باشن
امریکایی ها خیام رو خیلی قبول دارن

راستی با نظرت در باره پدر خوانده موافق نیستم
قصه فیلم بی نظیره
البته بازی های قوی هم خیلی توش موثره
اما فیلم مافیای زیاد درست شده
ولی هیچ کدوم پدر خوانده نمیشه

راستی چقدر حوصله داری که اینهمه تایپ می کنی
قدیمی 08-04-2008
Younes آواتار ها
کاربر فعال

این مطلب رو چند ماه پیش نوشتم و الان اون طور که باید داغ نیست.نسخه ویرایش شده اش رو هم نداشتم به همین دلیل خیلی محاوره ایه.به بزرگی خودتون ببخشید.اگه فیلم ها رو دیده باشید خیلی بهتر با مطلب ارتباط بر قرار می کنید.

موج نو سینمای جاده ای

برای روشن شدن موضوع بهتر است ابتدا به بررسی چگونگی پیدایش این گونه سینمایی بپردازیم و سپس با ارائه تعریفی برای آن چند فیلم سینمای جاده ای را مورد تحلیل قرار دهیم.
به یاد نمی آورمکه اولین فیلم جاده ای را کی دیدم اما چیزی که روشن است آغاز شکل گیری این گونه به زمانی باز می گردد که حدودا دو هفته از بازگشایی دانشگاه گذشته بود و من و یکی از دوستانم برای اولین بار به شهر زادگاهمان باز می گشتیم.پس از آن دو بار دیگر هم در این چند ماه گذشته به شهرمان بازگشتیم. که روی هم می شود سه بار. در این سه سفر این افتخار را داشتیم که شش عدد فیلم با کیفیت عالی ( پرده ای )
ببینیم. و این سرآغاز شکل گیری سینمای جاده ای است.
اما تعریف سینمای جاده ای، سینمای جاده ای عبارت است از هر نوع فیلمی که درون اتوبوس در راه سفر می بینید. و از آن جهت آن را موج نو خوانده ایم که سینمای جاده ای در سال های گذشته هم وجود داشته است ولی چون ما امسال به دانشگاه امدیم بنابراین قسمت جدید ان را مورد بررسی قرار می دهیم.
از میان این شش فیلم یکی تکراری بود، بعنی ان را دو بار دیدیم.اولین فیلم فیلم بی وفا بود.با شنیدن اسم این فیلم به یاد فیلم unfaithful افتادم. با خودم فکر کردم که نسخه ایرانی فیلم بی وفا چه طور می تواند باشد.فیلم جلو تر می رفت و من منتظر بی وفایی بودم اما دریغ از ذره ای بی وفایی. تا اینکه در یکی از سکانس های معرکه فیلم پوراندخت مهیمن به حمید گودرزی رو کرد و گفت : " پسر تو چه بی وفایی، چرا مادرت رو ول کردی اومدی اینجا ". بعد از شنیدن این دیالوگ نعره ای عارفانه زدم زیرا تازه متوجه شده بودم که معنای بی وفایی چیست.نکته قابل توجه فیلم بازی زیبای حمید گودرزی بود که ریچارد گیر ( بازیگر فیلم بی وفای خارجی ) را درون جیب قرار داده بود.
نتیجه اخلاقی: برای بالا بردن فروش فیلم راهی بهتر از به سرقت بردن اسم یک فیلم موفق خارجی و بازی گرفتن از الناز شاکردوست وجود ندارد.
فیلم بعدی، فیلم آتش بس بود. وای که محمدرضا گلزار و مهناز افشار چه قدر به هم می آمدند. فیلم آتش بس گذشته از جنبه طنزش فیلمی با ساختار روانشناختی بود. فیلم های مشابه ان در دنیا بسیار کم می باشند. تنها موردی که من یادم میاید فیلم آقا و خانوم اسمیت است. به خصوص اینکه مهناز افشار و آنجلینا جولی خیلی به هم شبیه هستند. نکته آموزنده روانشناسانه فیلم این بود که به ما می آموخت انسان ها مانند چند تا جسم تخم مرغ مانند هستند که درون هم قرار دارند و... .{ به دلیل پیچیدگی بحث پیشنهاد می کنم خودتان فیلم را ببینید. } ریش پرفسوری هم خیلی به آتیلا پسیانی می آمد.
نتیجه اخلاقی: برای ساخت یک فیلم پر فروش می توان ایده ای را از یک فیلم هالیوودی پر طرفدار گرفت و آن را به صورت ایرانی پروراند.
در این میان جای خالی یک فیلم کمدی کلاسیک بسیار احساس می شود. فیلم سوم به نظر می رسید فیلم بهتری باشد چون فتحعلی اویسی و مهران غفوریان و برزو ارجمند و ماهایا پطروسیان و چندی دیگر از هنرمندان طراز اول کشور در آن به هم حضور رسانده بودند. فیلم انتخاب که به احتمال بسیار در پایان قرن 21 به عنوان مضحک ترین فیلم ایرانی قرن انتخاب خواهد شد. نقطه اوج فیلم جایی بود که مادر عروس مهران غفوریان را گاز می گیرد. در اینجا جا دارد که از آقای فتحعلی اویسی به خاطر خراب کردن چهره هنری اش کمال سپاس را داشته باشیم.
نتیجه اخلاقی: برای جذب تماشاگر می توانید یک مانتو کوتاه به ماهایا پطروسیان بدهید تا بپوشد، مطمئن باشید هر وقت که تماشاگران ورود او را به کادر ببینند چهار چشمی به درون فیلم شما می آیند.
از همه دست فیلم دیدیم به جز سبکی که متعلق به کشور عزیز خودمان است. " فیلمفارسی " . استاد مسلم فیلم فارسی را همه آنقدر خوب می شناسند که نیازی به معرفی ندارد. فیلم نمونه ژانر فیلمفارسی فیلمی نبود مگر آکواریم. آنقدر فیلم محکم و خوش ساخت بود که من ایرج نوزری را با مارلون براندو اشتباه گرفته بودم. امین حیایی هم که هزار الله اکبر چیزی از ال پاچینو کم ندارد. تنها سوالی که پس از دیدن فیلم پیش می آمد این بود که به راستی هدف از ساخت فیلم چه بود.
نتیجه اخلاقی: وقتی فیلم تان گره می خورد و نمی دانید که چه طوری آخر فیلم را جمع و جور کنید کافی است یک چاقو به دست ایرج قادری بدهید تا برود و شکم bad man فیلم را سفره کند. کت و شلوار مشکی و کلاه و دستمال یزدی هم فراموش نشود.
و اما آخرین فیلم، شاهکار سینمای ایران، فیلم زن بدلی. تنها مشکل فیلم این بود که چند سال قبل ار ساختن ان یک کارگردان دیگر در هالیوود ان را ساخته بود. فیلم زن بدلی یک کپی برداری ناشیانه از فیلم " مرد خانواده" است و تنها تفاوت آن با مرد خانواده این است که جای مرد و زن در آن عوض شده است. یعنی نقش اصلی که در فیلم مرد خانواده بر عهده نیکلاس کیج است در زن بدلی بر عهده ماهایا پطروسیان افتاده است. کارگردان محترم فیلم حتی به خود این زحمت را نداده بود که نوع گفتگو ها و طراحی صحنه را تغییر دهد. ای کاش امکان آن وجود داشت تا برخی از صحنه های فیلم را با هم میدیدیم تا به خوبی درک کنیم سرقت هنری به چه می گویند. در واقع چیزی که من را وادار به نوشتن این مطالب کرد همین فیلم زن بدلی بود.
آیا یک کارگردان نما که در اصل سارق اثر هنری است بعد از سرقت خود می تواند شب ها با خیال راحت سرش را روی زمین بگذارد؟
مدت هاست که تبلیغات گسترده ای علیه فیلم های کپی شده و قاچاقی صورت می گیرد.در یکی از این تبلیغات که در آغاز اکثر فیلم ها دیده می شود این گونه بیان می شود که دیدن فیلم کپی شده عین دزدی است. آیا ربودن داستان یک فیلم دزدی نیست؟
چنین فیلم هایی مایه شرمساری ما هستند اما چیزی که بیشتر ما را شرمسار می کند این است که در میان سرو صدای اینچنین اثاری کارگردانانی هستند که به معنای واقعی به هنر سینما متعهد اند. آیا نباید از اینچنین کارگردانانی شرمسار بود؟کارگردانانی که با وجود کارشکنی های مسئولان و بی مهری های مخاطبان همچنان چراغ هنر سینما را در ایران نگه داشته اند.
آیا بهتر نیست که مسئولین به جای توقیف آثاری که به زعم آن ها مشکل سیاسی دارند، آثاری را توقیف کنند که با پایین آوردن سطح توقع بیننده ایرانی بزرگ ترین ضربه را به پیش رفت سینما در ایران می زنند.

یونس خادمی 2/9/86

ویرایش توسط Younes : 08-04-2008 در ساعت 02:14 PM دلیل: مشکل نگارشی
قدیمی 08-04-2008
Younes آواتار ها
کاربر فعال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط haj_amir نمایش پست ها

فیلم عمر خیام محصول 2005 آمریکا رو دیدم
فیلم توسط یه ایرانی کارگردانی شده
حالم به هم خورد
این دانشمند بزرگ رو یه فرد دائم الخمر و زنا کار معرفی کرده
فیلم از زمان حال تو امریکا شروع میشه و با فلاش بک به زمان خیام میره
کلا چهره بدی از ایران نمایش میده
زمانی که ایران حال رو نشون میده یح چایی رومثل نمیدونم کجا رو بگم نشون داده
حتی تو دور افتاده ترین دهات ایران هم نمونه اش نیست
فیلم 300 رو بیخیال این و بچسبید که خیلی ضایع است
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Kee...f_Omar_Khayyam
من بی می ناب زيستن نتوانم،
بي باده، کشيد بارتن نتوانم،
من بنده‌ی آن دمم که ساقي گويد:

«يک جام دگر بگير» و من نتوانم

فقط اسم این فیلم رو شنیده بودم.سر و صدایی هم نکرد.اگه گیرش بیارم می بینم.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط دانه کولانه نمایش پست ها
خسته نباشی مدیر جان میشه به طبل حلبی و هر کی که به من معرفیش کرده هم گیر داد ؟
000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000
من باب گفتگو رو با یه سوال خوب شروع کنم البته به نظر خودم

لطفا کسایی که علاقه دارن در این مورد بحث کنیم
فاکتورهای زیر رو در نظر بگیرید و بگید برای شما کدومش مهمتره که قوی باشه و باعث زیبایی و
ماندگاری قدرت یک فیلم میشه حتی در مورد خود سوال هم بحث کنین که اصولا طرحش درسته یا خیر ؟

1: بازیگری
2: کارگردانی
3:سناریو و داستان
4هم در بعضی فیلمها جلوه های ویژه )

من خودم به عنوان یه بیننده ی آماتور سینما در درجه اول سناریو و داستان خیلی خیلی برام مهمه به نظر من زار ماندکاری و محبوبیت یک فیلم خوب داستان خوبشه
والت دیزنی هم از من تقلید کرده همین حرفو زده ! که مهمترین رکن یک فیلم خوب اول داستان اونه دوم داستان اونه سوم هم داستان اونه (فکر کنم من قشنگتر از اون گفتم {کسی نظری مخالف داره ؟!!})

من به در جواب اینکه فلان فیلم چطور بود اول به فیلمی میگم خوب بود که داستانش خوب بوده باشه البته مطمئنا این نظر آدم های فنی نیست و کسایی که اهل سینما هستند
بیشتر به جنبه فنی کار نگاه میکنند با این وجود من به فیلمی میگم خوب که داستان گیرایی داشته باشه
فیلمی مثل پدر خوانده (که اینو لطفا بر اساس اون فاکتورهایی که گفتم بگید که کدومش قویتر بوده) داستان خیلی مهمی نداشته اما بازیگری و کارگردانی فوق العاده ای داشته و البته پدرخوانده شدن پدر خوانده و عظمتش در همینه که اصولا فارق از داستان و سناریوش بازیگری و کارگدانی فوق العاده ای داشته و این اهمیت کار گروه کاپولا رو نشون میده
اما در مقایسه این فیلم با فیلمی مثل فهرست شیندلر اسپیلبرگ که بازیگری متوسط و کارگردانی خوبی داشت اما داستان گیرا و عالی بود من شیندلر رو بالاتر از پدر خوانده میدونم
(با گفتن این نظریات چقدر دشمن برای خودم پیدا خواهم کرد!)
به نظر من فیلمی بهش میگیم خوب که بعد از 10 سال از دیدنش باز هم بگیم فیلم خوبی بود و این تداوم خوب گفتن فقط به داستان بر میگرده
کارگردانی بازیگری و سناریو همه ش خیلی مهمه حتی حتما وجود داشته و داره که در فیلمهایی فقط بینظیر بودن یکی از اونها باعث درخشش فیلم شده اما در حالت کلی من
1: داستان 2: بازیگری 3: کارگردانی رو مهم میدونم
به همین خاطر بوده که بعضی وقتا خیلی از همین فیلمهای ایرانی که عموما از لحاظ بازیگری و کارگردانی به پای فیلمهای هالیوودی نمیرسن رو بهتر از اونا دونستم چون موضوعش ملموس بوده واقعی تر به نظر رسیده "فیلم" نبوده بلکه یه روایت از یه جریان واقعی بوده
مثلا 3 رنگ کیشلوفسکی یا کاری مثل مستاجر پلانسکی به نظر من فقط کارگردانی قویی داشته داستانش اصلا مهم نبوده (مخصوصا مستاجر) حتی بازیگریشم خیلی قوی نبوده و اگر این فیلمها هنوز نامی دارند فقط به خاطر کارگردانی قویشون بوده اما به مذاق من خیلی خوش نیومده فیلمهایی که آخرشون از خودم میپرسم {حالا که چی ؟ }
به نظر من فیلمهای کلاسیک چندین دهه پیش ( حداقل 4-5 دهه) به خاطر اینکه هنوز اینقدر فیلم ساخته نشده بوده ! پرداخت به موضوعات مختلف مثل عشق مثل مبارزه برای آزادی مثل فیلمهای وسترن مثل..... خیلی راحتتر میتونستن موضع واقعی پیدا کنن و فیلمش کنن و من اونا رو ماندگار تر و زیبا تر از انواع امروزیش میدونم
اما با گذشت مدت زمانی که فیلم سازی در ژانرهای مختلف ادامه پیدا کرد موضوع مستقیم و ساده (در زمینه پرداخت اون مساله) دیگه کم پیدا میشد و اگر کارگردان و نویسنده ای میخواستند فیلمی بسازن که تکراری نباشه با مشکل مواجه میشدند اینه که هر فیلم جدیدی که ساخته میشه ناجار هستند که داستان رو به قول خودمون بپیچونن و همین به نظر من باعث میشه که سینمای گذشته بهتر از سینمای الان باشه (جدای از تکنیک و جلوه های ویژه)
در واقع اینطوری بگم که نویسنده ها و کارگردانای 40-50 سال پیش بزرگترین جفا رو در حق فیلمسازان امروز کرند (کاری که سعدی و حافظ و مولوی با بنده و دیگر شعر دوستان کردند ! )
حالا این بین بعضی وقتا پیدا میشه که کسی این مشکل رو حل کنه و موضوعی جدید و واقعی و ملموس رو فیلم کنه یا همون موضوعات طوری طرح کنه که تکراری نباشند و به نظر من این فیلمها خیلی خوب گل میکنند
فیلمهای مستند هم دقیقا همینطور هستند چون موضوع و داستان واقعی و زیبایی دارند همیشه مورد علاقه من بوده واقعا فیلمهای قبادی مثل لاک پشتها رو من خیلی بالاتر و بهتر از
بعضی فیلمها (که جرات نام بردنشونو ندارم! ) میدونم توی فیلماش هم کارگردانی خوب رو میبینی هم داستان گیرا و هم بازیگری خوب که از همون کارگردانی(کار کشی !) خوب کارگردان سرچشمه میگیره ....
یا فیلمهای کیارستمی.....
تا چیزای عجیب غریب دیگه نگفتم و دشمن تراشی نکردم
شما رو تا برنامه بعدی به خدای بزرگ میسپارم
اول از همه اینکه کوروش خان شما از ما خیلی هم متخصص تری.کوروش باید اول بگی منظورت از داستان چیه؟اگه تعریف کلاسیک داستان منظورته که یه سری شاخص ها و ویژگی ها داره که من زیاد توشون وارد نیستم.باید بگم که الان خیلی از فیلم ها اصلا داستان ندارن.ولی در کل با شما مخالفم. ای کاش فیلم before sunrise رو ببینی.داستان اصلا معنی نداره.تویه بعضی از فیلم ها.کارگردانی به مراتب بالا تر و برتر از هر عامل دیگه ایه.فکر میکنم اگه بیشتر فیلم ببینی به ان نتیجه برسی. اگه داستان اینقدر برات مهمه چرا نمیشینی کتاب بخونی.البته موضوع خیلی خوبی رو مطرح کردی. نقش داستان در سینما.روش حتما کار میکنم.
قدیمی 08-14-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

نقل قول:
راستی با نظرت در باره پدر خوانده موافق نیستم
قصه فیلم بی نظیره
البته بازی های قوی هم خیلی توش موثره
اما فیلم مافیای زیاد درست شده
ولی هیچ کدوم پدر خوانده نمیشه

راستی چقدر حوصله داری که اینهمه تایپ می کنی
سلام ...
دقيقا درست ميگي داستان پدر خواننده در نوع خودش بينظيره والا ماريو پازو با قيمت هنگفت رمانش رو نميخريد من جزئيات رو منظورم نبود كليت منظورم بود كه داستتانهاي گنگستري
موضوعشون قوي نيست والا در نوع خودش شايد ميشه گفت بهترينه
من چون تفنگ دستم نگرفتم چون آدم نكشتم به پدر خوانده ميگم "فيلم" دوست خوبم محمد (پيروش) گفتند كه يعني توي ارودگاه نازيها بودي و تا حالا با گاز خفه شدي كه فهرست شيندلر رو دوس داري ؟ باز بحث كلياته شيندلر مردي بود كه بد بود كه عياش بود اما با ديدن وضعيتهايي دچار تغيير ميشه آدم خوبي ميشه باعث نجات جان افرادي ميشه توي فيلم قدرت و ضعف و قوي و ضعيف رو كنار هم ميبينيم و خيلي جيزاي ديگه كه ميشه در زندگي روزمره احساسشون كرد اما نهايتا خب ميگم كه اصلا اصراري روي نظرياتم ندارم چون ميدونم من اصلا فيلمبين ! نيستم و خيلي مونده تا فيلم ببينم و توصيه يونس هم قابل قبوله

اين پرونده ميتونه همچنان باز بمونه و دوستايي كه در آينده به اين بخش اضافه ميشن نظرشونو بگن بگن كه اگر قرار باشه انتخاب با اونا باشه كه يكي از چند فاكتور بالا رو كه ذكر كردم انتخاب كنند كدوم رو انتخاب كنند ؟
يه موضوع جديد و كمي تخصصي تر مطرح ميكنم اما جون خودتون بذاريد من فعلا كمي سرم شلوغه شما گرمش كنين منم ميام

نظرتون در مورد اخلاق در سينما چيه ؟ در مورد به نظرتون تا چه حد بايد به مسائل خصوصي و زندگي زناشويي در فيلمها پرداخته بشه به نظرتون چه مقدار از فيلمهايي كه ساخته ميشن از اين موارد براي فروش فيلمهاشون استفاده ميكنن ؟ اصلا طرح اين سوال درسته كه نظرتون در مورد اخلاق در سينما چيه ؟‌ اصلا درست هست بخواييم سقف و كفي براي محدوده اخلاق در فيلمها در نظر بگيريم ؟ نظرتون در مورد فيلم گناه اصلي (جولي باندراس) چيه ؟
شما ترجيح ميديد فيلمها طوري ساخته بشه كه ناچار باشيد خودتون به تنهايي اون رو ببينين
يا اينكه فيلمها طوري باشن كه به همراه خانواده هم بشه اون رو ديد يا اصلا فرهنگ خودمون رو تغيير بديم و اين جور مسائل برامون حل شده باشه
به هر حال اينا همه نظرات مختلفي هست كه در اين باره داده شده
عده اي ميگن كه اين ماييم كه بايد خودمون رو تطبيق بديم و اين مسائل برامون حل شده باشه
و اصولا اينها اصلا چيز مهمي نيستند اين جامعه ماست كه توانايي هضم اينطور مسائل رو نداره و اين يك ضعفه و ما بايد اين نقيصه رو رفع كنيم
بعضيهاي ديگه با اين ديد نگاه ميكنن كه در فيلمهاي هاليوودي پرداختن به مسائل جنسي فراتر از حد معمولش هست و صرفا به خاطر فروش بيشتر فيلم هست
و...
شما از چه گروهي هستين و چه نظري دارين ؟
بهتره كه كامل و طولاني بنويسين والا "خوب است" يا "بد است" در واقع اصلا به درد نميخوره
به نظر من در خيلي از فيلم ها اون جنبه اقتصادي واقعا وجود داره و اون فيلم ميتونسته كاملا بدون وجود اون قسمتها هم فيلم موفق و خوبي بشه و اصلا نيازي نيست اينقدر به جزيات بپردازند !
در حالي كه از طرفي بايد گفت لزومي نداره حقيقتي رو كه وجود داره از فيلمها حذف كرد
مثل سينماي ايران !
حالا هروقت من كارگردان شدم و فيلم ساختم به طور دقيقتر عرض ميكنم خدمتتون كه حد و حدودي كه من در نظر دارم چقدر هست
به نظرم اين مسائل به عنوان حقيقت هايي كه وجود دارند حتما بايد در فيلمها بهش پرداخته بشه اما نه با ذكر جزييات! به هر حال كارگردان بايد مديريت داشته باشه ! آموزش بدون خونريزي!
فكر كنم بازهم نظرياتي كه بوي قرمه سبزي ميدهند از ما پابليش شد
زود باشد كه سر چوب پاره سرخ كند اين پير زنديق !

قدیمی 08-19-2008
دوست و کاربر فعال سابق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط دانه کولانه نمایش پست ها
سلام ...
دقيقا درست ميگي داستان پدر خواننده در نوع خودش بينظيره والا ماريو پازو با قيمت هنگفت رمانش رو نميخريد من جزئيات رو منظورم نبود كليت منظورم بود كه داستتانهاي گنگستري
موضوعشون قوي نيست والا در نوع خودش شايد ميشه گفت بهترينه
من چون تفنگ دستم نگرفتم چون آدم نكشتم به پدر خوانده ميگم "فيلم" دوست خوبم محمد (پيروش) گفتند كه يعني توي ارودگاه نازيها بودي و تا حالا با گاز خفه شدي كه فهرست شيندلر رو دوس داري ؟ باز بحث كلياته شيندلر مردي بود كه بد بود كه عياش بود اما با ديدن وضعيتهايي دچار تغيير ميشه آدم خوبي ميشه باعث نجات جان افرادي ميشه توي فيلم قدرت و ضعف و قوي و ضعيف رو كنار هم ميبينيم و خيلي جيزاي ديگه كه ميشه در زندگي روزمره احساسشون كرد اما نهايتا خب ميگم كه اصلا اصراري روي نظرياتم ندارم چون ميدونم من اصلا فيلمبين ! نيستم و خيلي مونده تا فيلم ببينم و توصيه يونس هم قابل قبوله

اين پرونده ميتونه همچنان باز بمونه و دوستايي كه در آينده به اين بخش اضافه ميشن نظرشونو بگن بگن كه اگر قرار باشه انتخاب با اونا باشه كه يكي از چند فاكتور بالا رو كه ذكر كردم انتخاب كنند كدوم رو انتخاب كنند ؟
يه موضوع جديد و كمي تخصصي تر مطرح ميكنم اما جون خودتون بذاريد من فعلا كمي سرم شلوغه شما گرمش كنين منم ميام

نظرتون در مورد اخلاق در سينما چيه ؟ در مورد به نظرتون تا چه حد بايد به مسائل خصوصي و زندگي زناشويي در فيلمها پرداخته بشه به نظرتون چه مقدار از فيلمهايي كه ساخته ميشن از اين موارد براي فروش فيلمهاشون استفاده ميكنن ؟ اصلا طرح اين سوال درسته كه نظرتون در مورد اخلاق در سينما چيه ؟‌ اصلا درست هست بخواييم سقف و كفي براي محدوده اخلاق در فيلمها در نظر بگيريم ؟ نظرتون در مورد فيلم گناه اصلي (جولي باندراس) چيه ؟
شما ترجيح ميديد فيلمها طوري ساخته بشه كه ناچار باشيد خودتون به تنهايي اون رو ببينين
يا اينكه فيلمها طوري باشن كه به همراه خانواده هم بشه اون رو ديد يا اصلا فرهنگ خودمون رو تغيير بديم و اين جور مسائل برامون حل شده باشه
به هر حال اينا همه نظرات مختلفي هست كه در اين باره داده شده
عده اي ميگن كه اين ماييم كه بايد خودمون رو تطبيق بديم و اين مسائل برامون حل شده باشه
و اصولا اينها اصلا چيز مهمي نيستند اين جامعه ماست كه توانايي هضم اينطور مسائل رو نداره و اين يك ضعفه و ما بايد اين نقيصه رو رفع كنيم
بعضيهاي ديگه با اين ديد نگاه ميكنن كه در فيلمهاي هاليوودي پرداختن به مسائل جنسي فراتر از حد معمولش هست و صرفا به خاطر فروش بيشتر فيلم هست
و...
شما از چه گروهي هستين و چه نظري دارين ؟
بهتره كه كامل و طولاني بنويسين والا "خوب است" يا "بد است" در واقع اصلا به درد نميخوره
به نظر من در خيلي از فيلم ها اون جنبه اقتصادي واقعا وجود داره و اون فيلم ميتونسته كاملا بدون وجود اون قسمتها هم فيلم موفق و خوبي بشه و اصلا نيازي نيست اينقدر به جزيات بپردازند !
در حالي كه از طرفي بايد گفت لزومي نداره حقيقتي رو كه وجود داره از فيلمها حذف كرد
مثل سينماي ايران !
حالا هروقت من كارگردان شدم و فيلم ساختم به طور دقيقتر عرض ميكنم خدمتتون كه حد و حدودي كه من در نظر دارم چقدر هست
به نظرم اين مسائل به عنوان حقيقت هايي كه وجود دارند حتما بايد در فيلمها بهش پرداخته بشه اما نه با ذكر جزييات! به هر حال كارگردان بايد مديريت داشته باشه ! آموزش بدون خونريزي!
فكر كنم بازهم نظرياتي كه بوي قرمه سبزي ميدهند از ما پابليش شد
زود باشد كه سر چوب پاره سرخ كند اين پير زنديق !
نمیدونم فیلم عروس چاق یونانی من رو دیدی یا نه ؟
یه فیلم کم خرج و بدون خشونت و صحنه های غیراخلاقیه
که تو امریکا فروش بالایی هم داشت
تو خارج فیلمها درجه بندی دارن و مخاطب سنی خودشونو دارن
حتی دی وی دی ها هم به سنین خاصی فروخته میشن

اما ما به دلیل مسلمون بودنمون کلا با این مسایل مخالفیم
به همین دلیل هم اکث دی وی دی ها به صورت قاچاق تو جامعخ تزریق میشه
و رو فروشش هم هیچ نظارتی نیست

کوروش جون تو هم نگاه نکن برات بده
قدیمی 07-18-2009
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

اینجا رو دوباره راه بندازین بچه ها

از بچه ها جز یونس کسی فیلم "و همینطور مادرت" رو دیده ؟ نظری ؟

دوش این فیلم به رویت ما رسید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش