بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی > اخبار موسیقی جهانی

اخبار موسیقی جهانی در این تالار اخبار موسیقی جهان قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-08-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض نظر پل‌ مک‌کارتنی درباره فیلم‌های بیتلزی

دل‌نگرانی عضو سابق گروه بیتلز؛
نظر پل‌ مک‌کارتنی درباره فیلم‌های بیتلزی

جواد رهبر: سر پل مک‌کارتنی از این نگران است که هواداران گروه افسانه‌ای بیتلز تمامی آن‌چه که در فیلم‌های مربوط به این گروه نشان داده می‌شود را باور کنند.

او به تازگی گفته که طرفداران باید بدانند که تمامی موضوعاتی که در فیلم‌های سینمایی درباره این گروه انگلیسی می‌بینند، الزاما حقیقت ندارند. ماجرا هم از این‌جا شروع شده که دو فیلم «پسر هیچ‌کجا» و «لنون برهنه» به تازگی به نمایش درآمده‌اند و تب بیتلز دوباره بالا گرفته است، که مک‌کارتنی از این موضوع چندان ناراضی به نظر نمی‌رسد: «این واقعا جای خوشحالی دارد که هنوز کارهایی مربوط به گروه هست که سینماگران می‌توانند درباره آن‌ها فیلم‌های موفق بسازند. با این همه، تمامی موارد ذکر شده در آن‌ها حقیقت ندارد. مشکل اصلی این‌جاست. مثلا جان هیچ‌وقت آن طور که در فیلم «پسر هیچ‌کجا» به من مشت می‌زند، مشت نزده است. وقتی این موضوع را به سام تیلر-وود، کارگردان فیلم، گفتم او پاسخ داد: "پل، این فقط یک فیلم است!" یا مثلا من آن طور که می‌گویند هیچ وقت به جان نگفته‌ام که به صورت برهنه جلوی دوربین‌ عکاس‌ها نرود و برای مجله‌ای مدل شود. جان و یوکو زندگی‌ خودشان را داشتند و کارهای آن‌ها به من مربوط نبود.»

موسیقی ما

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-12-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض جاستین بیبر یک زن است؟

اظهار نظر عجیب بازیگر هری پاتر؛
جاستین بیبر یک زن است؟

موسیقی ما - جواد رهبر: مثل این که بازی در نقش هری پاتر آن قدر فکر و ذهن دانیل رادکلیف را به خود مشغول کرده که او حسابی از جریان موسیقی روز جهان دور مانده است.

رادکلیف به تازگی گفته است که «آن قدر از گردونه خارج مانده‌ام که اصلا نمی‌دانم در دنیای فرهنگ عامه چه خبر است. همین دو هفته پیش بود که برای اولین بار صدای جاستین بیبر را شنیدم و با فکر کردم که یک زن دارد می‌خواند. تا به آن روز ترانه‌ای از او نشنیده بودم.»

این در حالی‌ست که بیبر یکی از خوانندگان محبوب این روزهای نوجوان آمریکا و انگلستان است. البته رادکلیفِ 21 ساله آن قدرها هم با موسیقی بیگانه نیست.

او به همراه دوستان بازیگرش در مجموعه فیلم‌های هری پاتر به همخوانی با ترانه‌ها (karaoke) روی آورده و دو سال و نیم هم می‌شود که به کلاس‌های رفته تا صدایش را خوب کند و آوازخواندن یاد بگیرد.

قدیمی 08-12-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض جوان‌ترین خواننده جهان معرفی شد

دختر 3 سالهٔ نپالی تمامی نت‌ها را می‌خواند؛
جوان‌ترین خواننده جهان معرفی شد

نام یک کودک سه سالهٔ نپالی به عنوان کم‌سن‌ترین خواننده جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

به گزارش شبکهٔ تلویزیونی اسکای نیوز، اتی کیسی٬ دختر بچه سه ساله که قادر است همه نت‌های موسیقی را به طور صحیح اجرا کند، یک آلبوم نیز منتشر کرده است.

آواز خواندن کودکان در نپال غیرمعمول نیست اما هوش و استعداد خارق‌العادهٔ این دختر سه‌ ساله متخصصان حرفهٔ موسیقی را شگفت‌زده کرده است.

منبع: واحد مرکزی خبر

قدیمی 08-12-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض رانی وود

چهره‌های موسیقیایی (1)؛
دربارهٔ رانی وود

موسیقی ما : رانی‌ وود٬ گیتاریست لاغراندام گروه رولینگ استونز٬ اعضای دیگر این گروه باسابقه موسیقی راک را به دردسر انداخته؛ یک روز می‌گوید که می‌خواهد جدا شود و به راه خودش برود و روز دیگر می‌گوید که کنار میک جاگر٬ کیت ریچاردز و چارلی واتس باقی می‌ماند.

تازه‌ترین ماجرای مربوط به جدایی او زمانی رسانه‌ای شد که سایت استرالیایی «Undercover» نوشت که با استناد به صفحه‌ٔ اعضای سایت رسمی گروه٬ رانی وود دیگر عضو گروه نیست و سال 2010 به عنوان تاریخ خروج او از گروه ثبت شده است. طولی نکشید که خبر پیچید و کمتر از دو ساعت مطلب تغییر کرد و در کنار نام او نوشته شد که هنوز عضو گروه است.

از قضا٬ وودِ 61 ساله و خنده‌رو حسابی همه را سر کار گذاشته است. او چندی پیش گفته بود که دلش می‌خواهد از گروه جدا شود و گروه قدیمی خودش یعنی «The Faces» را راه‌اندازی کند٬ آلبوم ضبط کند و تور به راه بیندازد. اما این را هم به یکی از دوستانش گفته که اگر گروه رولینگ استونز دوباره ترانه و آلبوم جدید ضبط کند و برنامه‌ٔ تور داشته باشد٬ قید گروه قدیمی «The Faces» را می‌زند و در گروه رولینگ استونز باقی می‌ماند. باید دید تصمیم نهایی او چه می‌شود٬ آن هم حالا که گروه بعد از 16 سال دوباره عنوان پرفروشترین آلبوم انگلستان را به خود اختصاص داده‌اند.

قدیمی 08-15-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض مسابقه رمیکس سایت SectionZ

وب سايت sectionz با همکاري شرکت 5280 Media اقدام به برگزاري مسابقه Remix دو آهنگ I Love Being a Girl و Move Your Body از خواننده اي با لغب Camryn نموده است. اين اولين Remix رسمي اين دو آهنگ خواهد بود که منتشر مي شود. برنده اين مسابقه 1000 دلار معادل حدود 1 ميليون تومان دريافت خواهد نمود. به علاوه اينکه رمیکس برنده به صورت گسترده و به عنوان track هديه بر روي iTune عده اي بي شمار از کاربران Apple در سرتاسر جهان منتشر خواهد شد.

همچنين به احتمال زياد در فيلم جديد Judy Moody & Not A Bummer Summer مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته اين مسابقه 2 برنده و نفر اول خواهد داشت. طبق گفته برگزارکنندگان براي نفر اول هر آهنگ جوايز به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است. اين مسابقه در دو سبک Dance/Club و Chill برگزار مي شود. مهلت پايان ارسال آثار 15 سپتامبر (4 شهريور) اعلام شده است. هر نفر مي تواند حداکثر 4 رميکس را ثبت کند. جهت شرکت در اين مسابقه مي بايست در سايت sectionz عضو شده و در فرم قسمت مربوط به آپلود mp3 گزينه مسابقه Camryn - Love Being Girl يا Camryn - Love Being Girl را انتخاب نمایید.
جهت دريافت فايلهاي مورد نياز و کسب اطلاعات بيشتر به اين صفحه مراجعه فرماييد:
http://www.sectionz.com/contests/47-...x-contests.asp

قدیمی 08-15-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض مانوئل سنلوكار در حال آماده سازي دائره المعارف فلامنكو

نوازنده برجسته دنياي گيتار فلامنكو ،مانوئل سنلوكار فعاليت جديدي را آغاز كرده است و آن ارائه يك مرجع كامل صوتي و تصويري از هنر فلامنكو است كه به صورت يك مجموعه كامل ارائه شود تا در هر كجاي دنيا بتوان از آن استفاده كرد.

او در مراسم معرفي اين پروژه كه در شهر كاديز برگزار شد بيان كرد كه اين فعاليت در واقع نوعي تعهد است. شهر كاديز مكاني است كه در آن در پايان اين ماه كار اين پروژه با همكاري اسطوره هاي فلامنكو همچون پاكو دلوسيا ،كارمن لينارس ، ديگو مورا و .... آغاز ميگردد.
قرار است اين پرو‍ژه بر روي10 DVD عرضه گردد.

گيتار فلامنكو كه در واقع كليدي ترين فعاليت فرهنگي اين كشور محسوب ميشود ، در اين دائره المعارف هدف اصلي قرار رفته است تا بتوان از آن براي تدريس در كنسرواتوار ها استفاده كردبه گونه اي كه انقلابي در زمينه تدريس اين رشته به وجود آيد .

مانوئل سنلوكار همچنين بيان داشت كه پاكو دلوسيا لقب دكتر را از دانشگاه بوستون دريافت كرده و من برنده جايزه هاي ملي زيادي هستم اما هيچ كدام از ما صفتي از فلامنكو نداريم.
اين مواد درسي شامل تكنوازي گيتار ، همراهي با رقص و آواز و گروه نوازي خواهد بود.

منبع : سايت هنر و موسيقي

قدیمی 08-17-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض راز موهای شگفت‌انگیز پرینس

اظهار نظر علمی جالب پرینس؛
راز موهای شگفت‌انگیز پرینس

موسیقی ما - پرینس، خواننده 52 ساله موسیقی پاپ که می‌تواند 27 ساز مختلف موسیقی را بنوازد، ایده‌ جالبی درباره گیتار الکتریک دارد. او به تازگی گفته که شک ندارد جریان برق حاصل از نواختن گیتار در بدن او باعث شده که موهایش را از دست ندهد.

او تا به امروز بیش از 30 آلبوم منتشر کرده و قرار است به تازگی آلبوم «20TEN» را در اختیار هوادارانش قرار دهد. او در تازه‌ترین مصاحبه‌ای که انجام داده گفته که موسیقی تمامی دار و ندارش است و زمانی که آهنگ ضبط نمی‌کند، تعادل ندارد: «موسیقی زندگی من است. شغل من است. اگر نتوانم آن را از ذهنم به ترانه‌ها تبدیل کنم، نمی‌توانم درست زندگی کنم. تازگی‌ها به من گفته‌اند که به اوج رسیده‌ام، اما خودم هرگز چنین احساسی نکرده‌ام و مدام در حال پیشرفت هستم.»

قدیمی 08-17-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض پرفروش‌های موسیقی هفته؛

پرفروش‌های موسیقی هفته؛
یک گروه مستقل صدرنشین شد

گروه ارکستر راک و مستقل «آرکید فایر» با آلبوم «حومه‌های شهر» صدرنشین جدول هفتگی پرفروش‌های موسیقی شد.

با اینکه آلبوم «بهبودی» امینم فروش خوبی داشت، اما برای دومین هفته متوالی از صدرنشین شدن بازماند.

طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته‌ای که روز پایانی‌اش یکشنبه بود 156 هزار نسخه از سومین آلبوم گروه کانادایی آرکید فایر به فروش رفت. این درحالی بود که «بهبودی» تنها با اختلاف چهار هزار آلبوم در رتبه دوم قرار گرفت.

آلبوم قبلی آرکید فایر با نام «انجیل نئونی» در اولین هفته عرضه به بازار در سال 2007 در رتبه دوم ایستاده بود. گروه آرکید فایر بخش قابل توجهی از موفقیتش را مدیون پخش زنده کنسرتش به صورت آنلاین و به کارگردانی تری گیلیام - کارگردان فیلم‌هایی چون «12 میمون» و «خیال‌خانه دکتر پارناسوس» - و قیمت پایین سی‌دی‌هایش است.

فروش آلبوم «بهبودی» با چهار درصد افت همراه بود، مجموع فروش این آلبوم در هفت هفته به دو میلیون نسخه رسیده است.

«کابوس» کار گروه Avenged Sevenfold که هفته پیش صدرنشین بود با افت فاحش 72 درصدی و 45 هزار نسخه فروش سوم شد.

آلبوم رپ «Trill O.G.» به خوانندگی بان‌بی با فروش 41 هزار نسخه چهارم شد. آلبوم «تلفن دان» به خوانندگی ریک راس نیز با افت 39 درصد و فروش 39 هزار نسخه پنجم شد.

آلبوم جدید لیدی گاگا با نام «ریمیکس» با فروش 39 هزار نسخه در جایگاه ششم ایستاد. جاستین بیبر همچنان با آلبوم «دنیای من 2.0» در میان ده آلبوم پرفروش است، این آلبوم با فروش 37 هزار نسخه هفتم شد.

آلبوم‌های «بعدا از من تشکر کن» به خوانندگی دریک و «اکنون نیازمند تو هستم» کار گروه لیدی آنت‌بلوم به تریتیب با فروش 31 و 29 هزار نسخه هشتم و نهم شدند.

آخرین جایگاه جدول را آلبوم جدید «تمام طول شب» به خوانندگی باک‌چری به خود اختصاص داد. این آلبوم با فروش 28 هزار نسخه دهم شد درحالی که آلبوم سال 2008 باک‌چری با نام «پروانه سیاه» در هفته اول فروشش هشتم شده بود.

آلبوم‌هایی از مایک پوسنر و گروه کانتری بلیک شلتون و همچنین موسیقی فیلم تلویزیونی «Camp Rock 2» از بخت‌های اصلی صدر جدول هفته آینده هستند.

منبع: خبر آنلاین

قدیمی 08-21-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض یادداشت نوید غضنفری دربارهٔ‌ آلبوم تازه جف بک

یادداشت نوید غضنفری دربارهٔ‌ آلبوم تازه جف بک؛
حس و حساسیت

نوید غضنفری: «شور و هياهو» عنوانِ دهمين و تازه‌ترين آلبومِ استوديویی جف بکِ بزرگ- گيتاريستِ ستايش‌شده‌ی انگليسی‌- است و درست به‌تناسبِ نامی که برای اين آلبوم خود برگزيده، ترکيبِ حسرت‌باری‌ست از احساس و آشوب. اين گيتاريستِ تکنيکی و ماهر که در ليستِ صد گيتاريستِ برتر مجله‌ی رولينگ استون رنکِ چهاردهم را دارد و هم‌راه اريک کلپتن و جيمی پيج (لِد زِپِلين) زمانی عضو گروهِ بريتانيایی ياردبردز بوده‌اند، از ترکيبِ لحنِ بريتيش جزِ کی‌بورد/ پيانوی جيسن رِبِلو (که برای هنرمندانی چون استينگ و چاکا خان نواخته) و بيس اصالتا سول و فانکِ پينو پالادينوی ولزی‌ و تبارِ ايتاليایی (او هم با بزرگانی چون ديويد گيلمور و پيتر گابريل نواخته)، به جَزفيوژن و گاهی اسموت‌جَزِ دل‌خواهِ هميشه‌اش رسيده است. بک توی اين آلبومش دقيقا يک «شور» دارد و يک «هياهو» که آن‌ها را يکی‌درميان در اين آلبوم گنجانده؛ مثلا کاورِ قطعه‌ی اثر بنجامين بريتن- کارپوس کريستی کرول- يک اسموت‌جزِ آرام است و قطعه‌ی بعد از آن- هامرهِد- ساخته‌ی بک و ربلو، سراسر غوغاست.

برگِ برنده‌ی تازه‌ترين آلبوم جف بک اما، هم‌کاری جوز استونِ حالا بزرگ (صدای او توی‌اين آلبوم مشخصا قدکشيده) 23 ساله، خواننده‌ی سول و آر اند بی‌ست؛ استون که در دو قطعه‌ی 5 و 9 آلبوم، با صدایِ سراسر آشوب و رام‌نشدنی، بداهه‌های هنجار و ساختارشکنِ بک با گيتار الکتريک را هم‌راهی می‌کند، به‌خوبی نشان می‌دهد که اگر وُکاليستِ خوب در جای خودش مورد استفاده قرار بگيرد (و نه فقط در آلبوم‌های پاپ و سطحی روز خود) چه‌قدر قد می‌کشد و می‌درخشد. استون هم‌راه بک قطعه‌ی بلوز/ سولِ قديمیِ «طلسمت می‌کنم/ I Put a Spell on You» را عرضه کرده که رسما لحنِ خواننده رنگ‌وبوی توحش و يک‌دندگی به‌خود گرفته و شنيدنی‌ست، از آن‌سو قطعه‌ی «There's No Other Me» را داريم که يک شورشِ خالصِ سبکِ سول و راک‌اندرول است؛ می‌توان ادعا کرد که توی اين قطعه، استون با صدایِ خش‌دار و رام‌نشدنی خود با بداهه‌های ساختارشکنِ گيتارِ بک دوئت، يا يک پله فراتر از آن دوئل می‌کنند. تجربه‌ی شنيدن اين آلبومِ غريب و هول‌ناک را ازدست ندهيد.

منبع: وبلاگ آسیاب‌بادی‌های ذهنت

قدیمی 08-24-2010
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض فلوتی که با آب می‌نوازد

حاصل کار دو محقق آمریکایی رونمایی شد؛
فلوتی که با آب می‌نوازد!

دو محقق آمریکایی یک فلوت غیر عادی بزرگی را که شبیه به ماهی است ابداع کرده اند که به جای هوا با آب می نوازد.

نواختن این آلت موسیقی که یهیدرائولوفنی نام دارد بسیار ساده است و کافی است که انگشتان را روی فواره‌های کوچک آب که از سوراخ‌های ریزی که روی بدنه این ساز به شکل ماهی قرار دارند بیرون می‌آیند گذاشت. صدایی که از این ساز آبی خارج می‌شود شباهت بسیاری به ساز بادی فلوت دارد.

این فلوت آبی را دو محقق به نام‌های یاستیو منی و یرایان یانزنی در کنفرانسی در سانفرانسیسکو معرفی کردند.

منبع: مهر

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش