بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار حوادث و رخدادها

اخبار حوادث و رخدادها در این بخش اخبار و حوادث همانند آنچه که در روزنامه ها در بخش حوادث دیده میشود با رعایت قوانین گنجانده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر

رییس پلیس راهور همدان:
زوج مفقود شده در سقوط بهمن پیست تاریكدره هشدار پلیس را نادیده گرفتند

همدان- رییس پلیس راهور شهرستان همدان گفت: زوج مفقود شده در سقوط بهمن پیست تاریكدره هشدار پلیس را نادیده گرفتند.

سرگرد'علی فكری' روز دوشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: ساعاتی قبل از بروز حادثه در ورودی محور گنجنامه به تاریك دره، به دلیل حجم ترافیك مانع از تردد خودروی این زوج جوان شدیم.

وی اضافه كرد: این زوج جوان اصرار به عزیمت به پیست تاریك دره كردند و به رغم خودداری از سوی پلیس، خلاف جهت مسیر تردد متواری شدند.

وی بیان داشت: پلیس راهور شهرستان همدان برحسب وظیفه درون شهری خود اقدام به ایجاد سد معبر در ورودی مسیر تاریك دره و خودداری از تردد خودروها به این محور كرد.

رییس پلیس راهور شهرستان همدان ضمن ابراز تاسف از بروز این حادثه تلخ، گفت: خواست پروردگار بود كه در مسیر حاضر شده و مانع از تردد خودروهای بیشتر به پیست تاریك دره شویم.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض عوامل فنی پیست تاریك دره با فداكاری جان 30نفر را نجات داد

مدیركل ورزش و جوانان همدان:

عوامل فنی پیست تاریك دره با فداكاری جان 30نفر را نجات داد

همدان- مدیر كل ورزش و جوانان همدان گفت: 'فواد آزادیان' مدیر فنی و 'اكبر سماوات' راننده خودروی پیست كوب منطقه تاریك دره با فداكاری خود جان 30 نفر را نجات داد.

'سید عبدی افتخاری' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آزادیان در اولین اقدام پس از نامساعد بودن شرایط جوی اقدام به تخلیه پیست مبتدی می كند و جهت اطمینان از عدم حضور اسكی بازان به پیست دوم می روند كه به فاصله نیم ساعت با سقوط بهمن مواجه می شود.

وی بیان داشت: از خود گذشتگی فواد آزادیان باعث در امان ماندن 150 اسكی باز و خانواده حاضر در پیست شد اما متاسفانه وی به هنگام خروج دو اسكی باز (زوج جوان مفقود شده) در مسیر بهمن قرار گرفت.

وی اظهار داشت: شدت بهمن در پیست تاریك دره به قدری بالا بوده كه تمامی برف های شیارهای منتهی به پیست به سمت پایین ریزش كرده است.

وی افزود: خانواده های بسیاری برای اسكی بازی در روز حادثه در پیست حضور داشتند كه تجربه 'فواد آزادیان' و 'اكبر سماوات' باعث نجات آنان شد.

افتخاری با قدردانی از تلاش بی وقفه مجموعه فدراسیون اسكی كشور، كوهنوردان، اسكی بازان و دیگر عوامل امدادی بویژه نیروی انتظامی استان همدان گفت: هم اینك گروه هیمالیانوردی كشور نیز برای انتقال تجربه خود در محل حضور دارند.

مدیركل ورزش و جوانان همدان بیان داشت: در حال حاضر 9 دستگاه خودروی بیل زنجیری و بولدوزر در پیست تاریك دره كار حفاری را انجام می دهند.

وی مهمترین نیاز در این امدادرسانی را سوخت گازوییل و ممانعت پلیس از تردد خودروهای شخصی در محور تاریك دره عنوان كرد.

افتخاری با قدردانی از مدیران ارشد استان در توجه ویژه به امور و رسیدگی در این بحران طبیعی افزود: ریزش بهمن از حوادث طبیعی است و كوهستان این خطرات را در خود دارد و همه باید در امدادرسانی مناسب تلاش لازم را داشته باشند.

گفتنی است؛ بر اثر سقوط بهمن در پیست اسكی 'تاریك دره ' همدان در بعد از ظهر جمعه گذشته چهار نفر مفقود شدند.

'فواد آزادیان' فرزند 'یوسف آزادیان' رییس هیات اسكی استان همدان به همراه 'اكبر سماوات' راننده خودروی 'پیست كوب' ، 'سمیه قهرمانی' و 'فرهاد میرزاجانی' زوج جوان اسكی باز در این حادثه زیر بهمن مفقود شده اند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جسد یكی از حادثه دیدگان پیست اسكی تاریك دره همدان پیدا شد

جسد یكی از حادثه دیدگان پیست اسكی تاریك دره همدان پیدا شد

همدان- پس از چهار روز تلاش مداوم امدادگران در پیست اسكی تاریك دره همدان دقایقی پیش جسد منجمد شده یكی از چهار نفر مفقود شده در جریان بهمن روز جمعه پیدا شد.

بگزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به پیست اسكی تاریك دره همدان ، جسد 'سمیه قهرمانی 'یكی از اسكی بازان گرفتار در سقوط بهمن پیست اسكی تاریك دره دقایقی قبل توسط امدادگران مستقر در منطقه پیدا شد.

امدادگران مستقر در منطقه با تلاش شبانه روزی خود و حفاری مسیر سقوط بهمن توانستند جسد این اسكی باز را در عمق هشت متری كشف كنند.

تلاش امدادگران برای یافتن جسد 'فرهاد میرزاجانی' زوج این اسكی باز فوت شده و دو منفر مفقود شده دیگر ادامه دارد.

امدادگران پیش بینی می كنند جسد این زن اسكی باز در نزدیكی همسرش پیدا شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جسد دومین فرد گرفتار شده در حادثه بهمن پیست اسكی همدان پیدا شد

جسد دومین فرد گرفتار شده در حادثه بهمن پیست اسكی همدان پیدا شد

همدان- با تلاش مداوم و بی وقفه امدادگران در پیست اسكی تاریك دره همدان دقایقی پیش دومین جسد منجمد شده یكی دیگر از چهار نفر مفقود شده در جریان حادثه بهمن روز جمعه پیدا شد.

مدیر روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان استان همدان دوشنبه شب در گفتگو با ایرنا اظهار داشت جسد اكبر سماوات راننده برف كوب كه روز جمعه در اثر بهمن در پیست اسكی تاریك دره همدان مفقود شده بود دقایقی پیش از زیر برفهای یخ شده پیست بیرون كشیده شد.

حمد اله چارروستایی گفت : بعد از ظهر امروز نیز ، جسد 'سمیه قهرمانی 'یكی از اسكی بازان گرفتار شده در سقوط بهمن پیست اسكی تاریك دره توسط امدادگران مستقر در منطقه پیدا شد.

به دلیل نامساعد بودن هوا و تاریك شدن ادامه كار امداد رسانی برای یافتن جسد دو فرد دیگر گرفتار شده در پیست اسكی تاریك دره همدان متوقف و ادامه عملیات به فردا موكول شد.

امدادگران مستقر در منطقه با تلاش شبانه روزی خود و حفاری مسیر سقوط بهمن توانستند جسد این دو فرد گرفتار شده در برف را در عمق هشت متری كشف كنند.

'فرهاد میرزاجانیانی و فواد آزادیان دو فرد دیگر اسیر شده در حادثه یاد شده هستند كه تا كنون اثریز از آنان كشف نشده است اما امدادگران امیدوارند این دو فردذ را نیز فردا پیدا نمایند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دو جسد دیگر حادثه بهمن پیست اسكی همدان پیدا شدند

دو جسد دیگر حادثه بهمن پیست اسكی همدان پیدا شدند

همدان- پس از 5 روز تلاش مداوم و بی وقفه امدادگران در پیست اسكی تاریك دره همدان دقایقی پیش دو جسد منجمد شده دیگر كه در حادثه بهمن روز جمعه مفقود شده بودند پیدا شدند.

مدیركل ورزش و جوانان استان همدان سه شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت اجساد 'فرهاد میرزاجانیانی' و 'فواد آزادیان' دقایقی پیش توسط گروههای امدادی مستقر در منطقه از عمق 8 متری در زیر برف پیدا شدند.

'سید عبدی افتخاری گفت': اجساد اكبر سماوات و سمیه قهرمانی نیز روز گذشته توسط امدادگران در زیر برف بیرون كشیده شدند.

وی ضمن تقدیر از تمامی كسانی كه در این 5 روز در جهت امداد رسانی برای مفقود شدگان در حادثه بهمن پیست اسكی تاریك دره تلاشی مضاعف داشته اند اظهار داشت : عملیات جستجو و امداد رسانی برای مفقود شدگان با یافتن چهارمین جسد رسما پایان یافت.

حوالی ظهر روز جمعه گذشته در اثر حادثه بهمن در پیست اسكی در تاریك دره همدان 4 نفر شامل یك زوج اسكی باز ، یك مربی اسكی و یك راننده برف كوب كشته شدند.

همچنین در 40 كیلومتری غرب این اسكی نیز در ارتفاعات كركس اسد آباد یك گروه كوهنورد نیز دچار بهمن گرفتگی شدند كه دو نفر كشته و دو نفر زخمی شدند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض علت مرگ گرفتار شدگان در بهمن صدمات وارده ناشی از ریزش بهمن اعلام شد

علت مرگ گرفتار شدگان در بهمن صدمات وارده ناشی از ریزش بهمن اعلام شد

همدان - مدیر كل پزشكی قانونی همدان علت مرگ چهار تن از گرفتار شدگان در سقوط بهمن را صدمات وارده ناشی از ریزش بهمن اعلام كرد.

دكتر'علی احسان صالح' روز سه شنبه با ذكر اینكه در حادثه سقوط بهمن كه روز جمعه 14 بهمن در پیست اسكی تاریك دره اتفاق افتاد، چهار نفر به دره سقوط كرده و در توده عظیم بهمن گرفتار شدند افزود: اجساد دو تن از گرفتار شدگان در بهمن كشف و تحویل پزشكی قانونی این استان شد.

وی اضافه كرد: 'سمیه قهرمانی' 27 ساله و 'علی اكبر سموات' 30 ساله قربانیان این حادثه دلخراش بودند كه توسط تیم مدیریت بحران مستقر در محل حادثه به این اداره كل منتقل شدند.

وی همچنین درخصوص حادثه كه پنج شنبه 13 بهمن برای كوهنوردان اسدآبادی در راه فتح قله ای در ضلع شرقی اسد آباد اتفاق افتاد، گفت: به دنبال فتح كوه شش هزار و 571 متری توسط 200 كوهنورد ایرانی و خارجی، به علت سقوط بهمن دو تن از فعالان و ورزشكاران حوزه كوهنوردی و اسكی استان كشته شدند.

صالح اضافه كرد: براساس گزارشات اعلامی این افراد در نزدیكی قله با ریزش بهمن مواجه و حدود 700 متر به پایین پرتاب شده اند كه در نهایت بر اثر صدمات وارده ناشی از سقوط بهمن جان خود را از دست دادند.

وی گفت: این دو كوهنورد با نام‌های سعید فریدونی 36 ساله و محمد رضا مطلبی 20 ساله بعد از كشف شدن در اسد آباد تحت معاینات لازم پزشكی قانونی قرار گرفتند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض پیكر حادثه دیدگان سقوط بهمن پیست تاریك دره در همدان تشییع شد

پیكر حادثه دیدگان سقوط بهمن پیست تاریك دره در همدان تشییع شد

همدان- پیكر چهار حادثه دیده سقوط بهمن با انتقال از پیست تاریك دره روز چهارشنبه در همدان تشییع شد.

به گزارش ایرنا، 'فواد آزادیان' مدیر فنی پیست تاریك دره، 'اصغر سماوات' راننده دستگاه پیست كوب، 'سمیه قهرمانی' و 'فرهاد میرزاجانی'زوج اسكی باز ،ظهر جمعه گذشته براثر سقوط بهمن جان خود را از دست دادند.

پیكر این چهار ورزشكار روز چهارشنبه بر فراز دستان جامعه ورزش استان همدان و خانواده آنان از مقابل اداره كل ورزش و جوانان همدان تا 'باغ بهشت ' این شهر تشییع شد.

این چهار نفر حوالی روز جمعه گذشته بر اثر سقوط بهمن در پیست مسابقه اسكی تاریك دره واقع در 10 كیلومتری شهر همدان كشته شدند.

امدادگران مستقر در پیست اسكی تاریك دره با چهار روز تلاش شبانه روزی توانستند جسد این چهار ورزشكار را از زیر برف های انباشته شده ناشی از سقوط بهمن پیدا كنند.

در آیین تشییع پیكر این ورزشكاران، مدیر كل ورزش و جوانان، اعضای فدراسیون اسكی كشور، اعضای تیم هیمالیانوردی كشور،گروه های كوهنوردی تهران، كرمانشاه، سنندج، لرستان، مركزی، مسوولان هیات های ورزشی و قهرمانان رشته های مختلف ورزش استان حضور داشتند.

مدیركل ورزش و جوانان همدان ضمن تسلیت این حادثه ناگوار به جامعه ورزش استان همدان بویژه خانواده داغدار آنان، گفت: از درگاه احدیت می‌خواهیم روح بزرگ این چهار جوان دلاور را در جوار عنایت خویش و در جمع فرشتگان مقرب قرار دهد.

سید 'عبدی افتخاری' افزود: نام این عزیزان همواره در اذهان جامعه ورزش استان خواهد ماند و رشادت و از خودگذشتگی 'فواد آزادیان' و 'اصغر سماوات' در نجات دادن جان دیگر اسكی بازان در راستای اقدامی ماندگار در كارنامه افتخارات ارزشی تاریخ ورزش همدان ثبت می شود.

وی بیان داشت: میهن اسلامی ایران به داشتن چنین قهرمانان و پهلوانان فداكار كه در مسیر خدمت و كمك به دیگر جانفشانی می كنند، به خود می بالد.

افتخاری با قدردانی از تلاش مجموعه فدراسیون و دیگر امدادگران در یافتن پیكر این چهار ورزشكار ، گفت: تلاش شبانه روزی امدادگران سبب شد تا در حداقل زمان ممكن پیكر این عزیزان را از دل برف انباشته در كوه را پیدا كنیم.

پیكر این چهار ورزشكار صبح امروز تشییع و در باغ بهشت همدان به خاك سپرده شد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)