قدیمی 01-20-2014
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض شناخـت میـزان اعتـماد بین همـسران

آزمـونی برای شناخـت میـزان اعتـماد بین همـسران

"اعتماد" واژه ای است که خیلی از محققان معتقدند یکی از مهم ترین پایه های یک ارتباط زناشویی سالم است اما همه ما می دانیم که چقدر داشتن این احساس و نگهداری آن مشکل است. این تست که توسط روان شناسان واترلو در کانادا طراحی شده میزان اعتماد شما به همسرتان را نشان می دهد. فقط سعی کنید به سوالات 15گانه زیر صادقانه پاسخ داده و آنها را یادداشت کنید تا جواب درست تری بیابید.

1. با وجود اینکه نمی دانم عکس العمل همسرم در مورد هر موضوعی چیست با احساس راحتی کامل همه چیز را برایش بازگو می کنم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

2. مطمئن هستم که همسرم نیازها و اولویت های من را در ذهنش مدنظر قرار می دهد.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

3. کلا در تصمیم گیری های زندگی با هم مشورت می کنیم و به نظر یکدیگر احترام می گذاریم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

4. احساس نکردم که به بررسی تلفن همراه یا ایمیل های شخصی او نیاز دارم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

5. در مورد نیازهای جنسی و علاقه مندی هایمان در این زمینه صحبت می کنیم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

6. اگر در مورد خودم و ویژگی های منفی شخصیتی ام با همسرم صحبت کنم نگران این نیستم که بعدها در مورد این مسائل سوءاستفاده کند.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

7. اگر یک اختلاف اساسی با یکدیگر پیدا کنیم مطمئن هستم آن را حل خواهیم کرد.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

8. وقتی کنار همسرم هستم احساس آرامش دارم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

9. وقتی از موضوعی ناراحت و نگران هستم، مطمئنم که همسرم متوجه می شود.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

10. هر وقت همسرم قول حل مساله ای را به من می دهد مطمئن هستم که انجام می دهد.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

11. مسائل خصوصی زندگی ما فقط برای خودمان است و به نزدیک ترین افراد خانواده هم گفته نمی شود.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

12. با وجود اینکه هیچ انتظاری ندارم که همسرم تمام مسائلش را با من در میان بگذارد، اما او این کار را انجام می دهد.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

13. من "تکیه گاه همسرم" در مورد خیلی از مسائل و تصمیم گیری ها هستم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

14. وقتی همسرم کنارم نیست به اینکه ممکن است به من خیانت کند فکر نمی کنم.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

15. ارتباط کاری همسرم با همکارانش برایم کاملا تعریف شده است.

الف. همیشه
ب. برخی اوقات
ج. هیچ وقت

حالا به پاسخ هایی که یادداشت کرده اید به این شیوه امتیاز دهید :

همیشه: ۵ امتیاز

برخی اوقات: ۳ امتیاز

هیچ وقت: ۱ امتیاز

- اگر مجموع امتیازهایتان
بین ۴۰ تا ۵۰ امتیاز بود، در بالاترین درجه اعتماد به یکدیگر در رابطه تان قرار دارید. شما به همسرتان اعتماد کامل دارید و کنار او احساس امنیت می کنید.

- اگر مجموع امتیازهایتان
بین ۳۰ تا ۴۰امتیاز
باشد در رابطه شما اعتماد هست اما گاهی اوقات احساس می کنید ممکن است این فضای اعتماد را از دست بدهید. این مساله خیلی مهم است. باید به فضاها و مسائلی که احتمال دارد این احساس در شما پرورش پیدا کند توجه و آنها را بازسازی کنید.

- اگر مجموع امتیازهایتان
بین ۲۰ تا ۳۰ امتیاز
است در وضعیت خوبی از نظر اعتماد به یکدیگر نیستید و احتمالا خیلی از مسائل را بدون اینکه دوست داشته باشید تحمل می کنید و در کل از این رابطه راضی و خوشحال نیستید.

- اگر امتیازهایتان
کمتر از ۲۰امتیاز باشد، شما در وضعیت بغرنجی هستید و ظاهرا ذره ای اعتماد بین تان وجود ندارد. بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.

.
.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-31-2014
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید تست روانشناسی: از کدام در وارد می شوید؟

تست روانشناسی: از کدام در وارد می شوید؟

در شماره 1- شما شخص بامزه ای هستید که به اطرافیانتان توجه دارید. و دوست دارید مسائل رو ساده بگیرید. شما سپاس گذار چیزهای کوچک زندگی هستید حتی یک شمع کوچک یا غذای ساده! شما بسیار به مسافرت و فرهنگ های علاقه مند هستید. شما واقعا خواستار بهترین ها برای دیگران هستید و عاشق ایجاد فضایی گرم و دوستانه اید. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید اگر احساس کردید به کمک یا حمایت دیگران نیاز دارید، کمک خواستن چیز بدی نیست.

2- شما پاکیزه و ساده هستید و برای اینکه تمیز و عالی باشید تلاش می کنید. اما آیا ارزشش را دارد؟ آیا احساس نمی کنید که چیزی کم است؟ شما به آنچه به دست آورده اید می اندیشید و به حرفه و کار خود افتخار می کنید. گرچه ممکن است موفقیت های زیادی کسب کرده باشید و مدرک های مختلفی جمع آوری کرده باشید اما نیاز دارید زمان بیشتری صرف شکوفایی خود به عنوان یک انسان بنمائید. هرگز خود واقعی تان را فراموش نکنید. حفظ تعادل و دوری از افراط و تفریط، پر کردن محیط اطراف و حتی خودتان از رنگ ها و ایجاد خاطرات دل انگیز و ماجراجویی چیزیست که زندگی را تشکیل می دهد. اگر شما را در جاده ای امن قرار دادند، سعی کنید به مسیر های ناهموار بروید و خود را شگفت زده کنید.

3- شخصیت شما برای افرادی که شما را می شناسند، بسیار جذاب است. شما در همه چیز فوق العاده اید. فردی هنرمند که از راه های مختلف شخصیت خود را بروز میدهد. شما می تواند از بی ارزش ها، چیزهایی ارزشمند ایجاد کنید. شما از خلاقیت بسیار زیادی برخوردار هستید. به یاد داشته باشید که در خانه ماندن یا ماندن در حباب افرادی محدود بسیار آسان است اما بیرون بروید و با طبیعت در ارتباط باشید.

4- شما هنرمندی هستید که عاشق ابراز خودتان از طریق دست نوشته هایتان، موسیقی، هنر و ... هستید. در وجود شما نوعی دوگانگی وجود دارد به این صورت که هم می توانید رفتاری بسیار گرم و دوستانه داشته باشید و هم بسیار بسته و عمیقا همه چیز را در حریم خصوصی خود نگه دارید. شما اغلب افکار و مشکلات تان را برای خودتان نگه می دارید. گرچه ممکن است تصور کنید هیچ کس واقعا درک تان نمی کند اما اگر به خودتان اجازه بدهید که احساسات تان را با دیگران در میان بگذارید، احساس بسیار بهتری خواهید داشت و بدانید که دیگران نیز دوست دارند از احساساتشان به شما بگویند.

5- شما همیشه برای خودتان برنامه ها و کارهایی در حال اجرا دارید. مفید بودن به شما احساس آرامش می دهد. شما به دلیل مشغله تان گاهی واقعاً نیاز دارید تا بدانید اطرافتان چه خبر است. چه کارهایی باید برای بدن خود انجام بدهید؟ اینکه در روزهای تعطیل استراحت کنید و واقعا آزاد باشید و وقتی برای شناخت علائق خود بگذارید. سرگرمی ها و فعالیت هایی را تجربه کنید که به طور معمول در زندگی تان انجام نمی دهید. خود واقعی تان را کشف کنید حتی اگر این کار نیاز به ریلکسیشن داشته باشد.

6- شما فردی مطمئن هستید با چشمانی که همیشه در جستجوی جزئیات است. شما سایرین را به هیجان می آورید. ظاهر و باطن شما یکیست.شما به ظاهر خود و اینکه همه دنیا شما را چگونه می بینند، توجه دارید اما داخل اتومبیل یا منزل تان احتمالا بهم ریخته و نامرتب است. شخصیت شما می تواند خود-مخرب باشد و این گونه باعث آزار خودتان گردید. نفس عمیق بکشید و ریلکس باشید. زندگی به راضی نگه داشتن دیگران محدود نمی شود. واقعیت این است که همه همیشه به در حال نگاه کردن به شما نیستند. زمان کافی صرف کنید تا کسی باشید که واقعا می خواهید باشید. واقعا چه کاری را دوست دارید انجام بدهید؟

7- شما همیشه کارهای مهمی برای انجام دادن دارید. شما به دیگران توجه دارید و برای هر چیزی جز خودتان زمان صرف می کنید. شما فردی بسیار احساساتی هستید و خانواده و دوستان برای شما بسیار مهم هستند و هر کاری برای آنها می کنید. چه چیز زندگی شما را رنگارنگ تر و لذت بخش تر خواهد نمود؟ گرچه زندگی به شما عناوینی مانند مادر، پدر، همسر، معلم، مدیر و ... داده است اما به خاطر داشته باشید زندگی شما هنوز متعلق به خود شماست. هم اکنون تصمیم بگیرید که آینده شما به چطوری باشد؟ اینکه بخواهید چیزهایی فوق العاده در زندگیتان رخ دهد، کاملا منطقی و معقول است. از لحظه لذت ببريد!

8- شخصیت بامزه و شادتان، شما را جوان نگه میدارد. گرچه شما در مسائل سخت نمی گیرید اما با این حال قدری کمبود اعتماد به نفس دارید. نگرانی در زندگی شما جایگاه به خصوصی دارد. شما هنوز به خوبی نمی دانید که کمک به خودتان برای حل مشکلات را از کجا آغاز کنید. درست است که کمی مغرور هستید اما نیاز دارید تا یاد بگیرید چطور عاشق خودتان باشید و بیشتر خودتان را دوست داشته باشید. شما نیاز دارید تا خود را بهتر و بیشتر بشناسید و به این بیاندیشید که چگونه خودتان را به دنیای بیرون معرفی می کنید و آنها چگونه شما را می شناسند. فراموش نکنید که همیشه اطرافتان کسانی هستند که می توانند کمک تان کنند اما شما باید به آنها بگویید که به کمکشان نیاز دارید. وقتی افراد بیشتری را وارد زندگی خود بکنید، زندگی آسان تر خواهد بود.

9- شما به طرز شگفت انگیزی حلال مشکلات هستید و از این جهت به خوتان افتخار می کنید. شما دوست دارید زندگی بدون دردسر و ساده ای داشته باشید. چرا باید به چیز دیگری نیاز داشته باشید؟ شما به راحتی خشنود و راضی می شوید و عاشق این هستید که برای دیگران کاری انجام بدهید و به آنها کمک کنید. از جمله کمک به دوستان، اعضای خانواده، اقوام، همسایگان و ... بدانید که زندگی شگفت انگیز و فوق العاده است همانطور که خود شخص شما فوق العاده و شگفت انگیز و خاص هستید.

10- شما فردی قابل اعتماد هستید که دیگران شما علاقه و توجه دیگران را جلب می نمائید و بسیار برای افرادی که با شما در ارتباط هستند ارزش قائلید. شما دوست دارید که در همه چیز زندگی خود امنیت داشته باشید. ترجیح می دهید چیزهایی که کاربرد و استفاده (فایده) خاصی برایتان ندارند را اصلا نداشه باشید. خلاقیت زیادی در درون شما نهفته است.شما عاشق داشتن کلکسیون کتاب، موسیقی، هنر و ... هستید اما هرگز آنها را به عنوان رشته تخصصی و یا حرفه خود انتخاب نمی کنید. شما تصور می کنید مشکلاتتان تنها مربوط به خود شماست و نیازی نیست کسی در جریان آنها قرار بگیرد. به یاد داشته باشید ابراز خود (حقیقی) جرم یا اشتباه نیست. ما همه انسان هستیم.

.
.
کاربران زیر از ترنم به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

برچسب ها
آزمون روانشناسی, تست روانشناسی, روانشناسی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش