بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی > اخبار موسیقی کشور

اخبار موسیقی کشور در این تالار تمامی اخبار موسیقی و اخبار کنسرتهای داخل کشور گذاشته خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-10-2011
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آلبوم سوم فرشید اعرابی در حال ضبط است

با اشعاری از مولانا؛
آلبوم سوم فرشید اعرابی در حال ضبط است

سومین آلبوم فرشید اعرابی با اشعاری از مولانا در حال ضبط و تولید است.تعداد قطعات این آلبوم نه و یا ده قطعه، و همچون دو آلبوم قبلی اعرابی خواهد بود. از ویژگی های این آلبوم می توان از تمپو (سرعت) بالای قطعات نام برد.

سازبندی این آلبوم به واسطه سبک آن، شامل گیتار الکتریک، گیتار بیس، درامز و در برخی از قطعات، کیبورد و ارکستر زهی است. ترانه های این آلبوم، از سروده های عباس روشن زاده و نیز در سه قطعه، از اشعار مولانا انتخاب شده است.

دو آلبوم پیشین فرشید اعرابی، آلبوم «پنهان» در سال 82 و آلبوم «سکوت راوی» در سال 87 منتشر شده است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-20-2011
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض آلبوم نفس بكش رونمايي شد

آلبوم موسيقي عليرضا بيات با عنوان «نفس بكش» صبح امروز رونمايي شد.

عليرضا بيات در مراسم رونمايي از اين آلبوم گفت: اين اولين آلبوم من است. البته دو سال پيش قطعه‌اي در رابطه با حضرت وليعصر (عج) تحت عنوان «قاصد غروب جمعه» ارائه كردم كه از شبكه‌هاي راديويي هم پخش شد.

وي ادامه داد: اين آلبوم داراي ده قطعه تحت عنوان‌هاي «گلايه»، «من كاملا شادم»، «نفس بكش»، «يه نگات»، «دلم مي‌خواست اما نشد»، «قاصد غروب جمعه» و ... است.

اين آهنگساز همچنين درباره سبك قطعات آلبوم توضيح داد: اين آلبوم براي موسيقي پاپ كار شده و سعي كردم كه بخش‌هاي آن متفاوت باشد، تا مخاطب خسته‌ نشود.

اين خواننده‌ي جوان با تاكيد بر توجه به بحث ترانه در اين آلبوم عنوان كرد: ترانه بايد مفهوم باشد. قدرت ترانه‌سرا برايم اهميت زيادي دارد، بعضي‌ها موسيقي شاد دوست دارند، بعضي‌ها عاشقانه و ... ترانه‌سرا بايد اين قدرت را داشته باشد كه حس خوبي را به شنونده منتقل كند.

بيات خطاب به شنوندگان اين آلبوم گفت:
من قول نمي‌دهم كه اين اثر مورد پسند تك‌تك شما قرار گيرد، ولي به بازخورد كار خوشبين هستم. اين ترانه‌ها خيلي دستخوش مميزي نشده و تغييرات ايجاد شده هم در حد يك يا دو جمله است.

در ادامه‌ي اين مراسم، انوشيروان تقوي ـ‌ آهنگساز و تدوينگر آلبوم ـ در سخنان كوتاهي بيان كرد: جمع‌كردن اين آلبوم حدود دوسال زمان برد و طي 8 ماه مجوز وزارت ارشاد را دريافت كرد.

هم‌چنين ،فرزاد جلالي ـ مسوول پخش آلبوم «نفس بكش» ـ با بيان اين‌كه اين آلبوم سومين آلبومي است كه شركت پخش الوند آن را حمايت مي‌كند،،گفت: آلبوم «نفس بكش» امروز در تيراژ هزار و 500 نسخه منتشر شد و تبليغات آلبوم هم در بيشتر ايستگاه‌هاي مترو انجام شده است، البته اين اثر تكثير مجدد ندارد.

جلالي اثر بعدي شركت پخش الوند را آلبوم «بزرگان موسيقي پاپ» خواند، كه شامل آثاري از محمد اصفهاني، رضا صادقي و نيما مسيحا مي‌شود.

به گزارش ايسنا؛ مريم اسدي، افشين سياه‌پوش،دامون دهقاني،تاها كاشاني، اصغر رمضاني و الميرا بهشتي از ترانه‌سرايان اين آلبوم هستند.

هم‌چنين ميلاد باران، انوشيروان تقوي، مجيد كاشانيان و ... آهنگسازي و تنظيم اثر را به عهده داشتند.

منبع : ايسنا

قدیمی 04-25-2011
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض خواب بی‌تعبیر کارن زیاری

خواننده : کارن زیاری
... آهنگساز : کارن زیاری
... تنظيم كننده : کارن زیاری
... ترانه سرا : سحر قضایی، زینب علاقه، ملیکا حاجبی
... نوازنده ها: کارن زیاری (پیانو)، امیر طبری،علیرضا حق شناس،پیام شفاهی (گیتار اسپانیش)، احسان محمودی (گیتار الکتریک)، حسین بابایی (ویلن)، حمید عبداللهی (کلارینت)، پیام سلیمانی (فلوت)، لادن روان دوست (دف)، یاشار خسروی (ساکسوفون)
... انتشارات : گلچین
... ژانر : پاپ
... ماه انتشار: فروردين
... سال انتشار : 1390
...

کاربران زیر از SHeRvin به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 04-25-2011
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض آلبوم امیر شاملو منتشر می‌شود

باترانه‌هایی از سعید مهناویان؛
آلبوم امیر شاملو منتشر می‌شود

لی‌لارضایی: سعید منهاویان از انتشار آلبومی مشترک با امیر شاملو خبر داد. این ترانه سرا درباره این خبر گفت: این آلبوم یک سال و نیم است که آماده انتشار است ولی نمی‌دانم دلیل این همه تاخیر آن چیست؟ البته با تحقیقاتی که اخیرا انجام داده‌ایم، متوجه شده‌ام که این آلبوم درگیر مجوز از ارشاد است و تا اطلاع ثانوی راهی بازار موسیقی نخواهد شد.

این ترانه سرا در ادامه خاطر نشان کرد: به دلیل اینهمه تاخیر که آلبوم‌ها دارند و فوتی وقت که در ارشاد می‌شود تصمیم گرفته‌ام که دیگر کار ترانه را برای همیشه کنار بگذارم. چون وقتی ترانه و آهنگی در زمان خودش شنیده نشود، دیگر ارزش شنیداری خود را از دست می‌دهد و قابلیت شنیدن را ندارد.

سراینده «سپیده دم» در ادامه گفت: این کار‌ها آنقدر در ارشاد می‌مانند که دیگر ارزش شنیدن ندارند و کیفیتشان پایین می‌آید. مثلا من نزدیک به یک سال است که ۳ آلبوم آماده انتشار دارم که هنوز موفق به دریافت مجوز از سوی ارشاد نشده‌اند. خارج از ایران هم که کار نمی‌کنم، چون رابطه‌ای با آن‌ها ندارم. به همین دلیل کارنکردنم بهتر از کار کردنم است. وقتی کاری ۲-۳ سال در ارشاد می‌ماند، دیگر نمی‌شود روی تازگی و حتی دستمزد آن‌ها حساب کرد. رغبتی برای شنیدن چنین آثاری نزد مخاطبان آن‌ها باقی نمی‌ماند.

وی درباره همکاری با دیگر خوانندگان اظهار داشت: با خواننده‌های دیگری نیز به صورت تک ترانه‌ای کار کرده‌ام که هنوز آلبوم‌هایشان وارد بازار نشده و مجید رضا‌زاده یکی از آنهاست. برای خواننده‌ای به نام زکی‌زاده نیز فول آلبوم ترانه سروده‌ام. همچنین خواننده دیگر به نام محمدعلی سبزه‌ای در همکاری مشترکی با من تمامی ترانه‌های آلبومش را به من سپرده است.

در حالی اینهمه ترانه آماده انتشار دارم که هنوز هیچ یک از آن‌ها وارد بازار نشده است. به اعتقاد من هر کار باید در موقعیت و زمان خودش شنیده شود و به مردم ارائه شود. در غیر این صورت دیده و شنیده نخواهد شد.

وی در پایان گفت: برای همین است که ترجیح دادم به جای اینکه وقتم را صرف سرودن ترانه برای خواننده‌هایی کنم که معلوم نیست آلبوم‌هایشان منتشر می‌شود یا نه؟ مجوز می‌گیرند یا نه؟ به خودم و روحم برسم.

موسیقی ما

قدیمی 06-21-2011
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض عشق بی‌آزار امید حجت منتشر می‌شود

عشق بی‌آزار امید حجت منتشر می‌شود

لی‌لا رضایی: آلبوم «عشق بی‌آزار» با صدای امید حجت به زودی راه بازار را درپیش گرفته و منتشر می‌شود. حجت در این باره به سایت موسیقی ما گفت: «بعداز آلبوم "سادگی" این دومین آلبوم من است که منتشر می‌شود.

این آلبوم که سبکی پاپ - راک دارد، متمایز از آلبوم قبلی من بوده و در فضایی کاملا متفاوت از آن ساخته شده است.

به گفته این نوازنده-آهنگساز، در این آلبوم ترانه‌سرایانی همچون پرویز بیگی، زهرا کلاته، افشین سیاهپوش و پگاه موسوی ترانه‌هایی دارند.

وی از جزییات دیگر این آلبوم گفت: «تمامی قطعات این آلبوم را من ساخته‌ام و با همکاری رضا تاجبخش تنظیمشان کرده‌ام. یعنی جز من و رضا تاجبخش کس دیگری در آهنگسازی و تنظیم آن دخالتی ندارد.»

وی همچنین ادامه داد: «این آلبوم شامل ۸ قطعه در سبک پاپ-راک است. بخشی از قطعات آن نیز به صورت آکوستیک ضبط شده و بخشی دیگر را به صورت الکترونیک ضبط کرده‌ایم.»

وی از متفاوت بودن این آلبوم نسبت به آلبوم دیگر خود خبر داد و در ادامه خاطر نشان کرد: «اصلا این آلبوم قابل مقایسه با آلبوم قبلی من نیست. آلبوم "سادگی" را ۹سال پیش به بازار فرستادم و طبیعی است که نمی‌توان آن را با آلبومی که امسال تولید شده مقایسه کرد. تنظیم‌های این آلبوم کاملا تنظیم‌هایی مدرن بوده و خیلی نسبت به قبل قوی‌تر و متفکرانه‌تر شده‌اند و لازم است بگویم که با این آلبوم در واقع من راه خودم را پیدا کرده‌ام واین‌‌ همان سبکی است که از این به بعد آن را دنبال خواهم کرد. من با این آلبوم سبک خودم را پیدا کرده‌ام و می‌خواهم همین سبک را دنبال کنم.»

وی درباره شرکتی که قرار است آلبوم از طریق آن منتظر شود، گفت: «هنوز شرکتی که با دل و جان آلبوم را بخواهد پیدا نکرده‌ام. ضمن اینکه تهیه‌کننده آن هم خودم هستم و اصلا قیمت و فروش برایم مهم نیست. فقط می‌خواهم آلبومم به خوبی دیده و شنیده شود. چون اصلا در این آلبوم از موسیقی بفروش و۶و۸ خبری نیست. این آلبوم باید توی بازار بنشیند و به مرور علاقه مندان خود را پیدا کند.»

وی ادامه داد: «من خیلی تلاش کردم کارهایی انجام بدهم که سطح سلیقه مردم را بالا ببرم و در ضمن به آن‌ها نزدیک‌تر شوم. ولی به نظرم این اتفاق کم می‌افتد و بنابراین آلبوم‌هایی از این دست به مرور طرفداران خود را پیدا می‌کنند. من سعی نکرده‌ام خیلی بازاری کار کنم. در عوض خیلی هم سعی نکرده‌ام علاقه شخصی‌ام را تحمیل کنم. مثل قضیه یک لیوان است که نیمه پر یا خالی‌اش اگر بیشتر شد، نیمه دیگر کمرنگ‌تر می‌شود. بهترین حالتش این است که بعضی‌ها رعایتش می‌کنند. یعنی هم برای دل خودشان کار می‌کنند و هم مخاطب را در نظر می‌گیرند.»

حجت همچنین افزود: «من اصلا بازار را نشانه نگرفته‌ام. برایم خیلی مهم نیست که چقدر بفروشد. مهم این است که نوبت من است که حرف بزنم، پس از طریق آلبومم حرف می‌زنم و حرف خودم را هم می‌زنم. فرقی هم نمی‌کند ۱۰ نفر مخاطب حرفه‌ای من باشند یا ۱۰۰ و ۹۰ نفر!»

وی در پایان گفت: «خیلی از موسیقی‌هایی که درون‌شان نوآوری هست و پیش از آن مشابهش در بازار نبوده است، مورد توجه قرار می‌گیرند اما به مرور! نگران فروش آلبومم نخواهم بود و می‌خواهم آن را به بهترین نحو ممکن راهی بازار موسیقی کنم.»

گفتنی است که این آلبوم پاییز منتشر خواهد شد.

منبع : سایت موسیقی ما

قدیمی 02-02-2012
m_speed آواتار ها
m_speed m_speed آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 9

27 سپاس در 16 نوشته ایشان در یکماه اخیر
m_speed به Yahoo ارسال پیام

آلبوم سنتوری با صدای محسن چاووشی انتشار یافت

آره این آهنگ ها برای خیلی وقت پیشه ولی با زحمت محسن چاووشی

جمع آوری شده و بعضی از ترکهای آن ریمیکس شده ودر

قالب آلبوم سنتوری انتشار یافت
قدیمی 05-09-2012
FereShteH آواتار ها
FereShteH FereShteH آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1,663

2,620 سپاس در 1,701 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آلبوم جديد رضا صادقي منتشر مي‌شود

خبرگزاري آريا-آلبوم جديد رضا صادقي با عنوان بي‌خداحافظي منتشر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار موسيقي آريا، رضا صادقي در آلبوم جديد خود، چهار قطعه از موسيقي‌هاي فيلم "بي‌خداحافظي" و 5 قطعه جديد گنجانده است، كه به زودي وارد مرحله اخذ مجوز خواهد شد.
همچنين رضا صادقي اعلام كرده است كه مسووليت پخش اين آلبوم را هنوز هيچ شركتي بر عهده نگرفته است.
آلبوم آخر رضا صادقي"ديگه مشكي نمي‌پوشم" نام داشت، كه در سال گذشته توسط شركت ايران گام منتشر شده بود.

قدیمی 07-08-2013
SHeRvin آواتار ها

پیش فرض آلبوم موسیقی «سفر خاموش» منتشر می شود

با بداهه نوازی پویان بیگلر و پژمان حدادی

آلبوم موسیقی «سفر خاموش» منتشر می شود

آلبوم موسیقی «سفر خاموش» با بداهه نوازی پویان بیگلر و پژمان حدادی شهریور ماه سال جاری توسط موسسه فرهنگی و هنری «هزار نغمه بسته نگار» منتشر می شود.

بیگلر آهنگساز و نوازنده تار با اعلام این خبر درباره جزئیات این اثر گفت: «در آلبوم بداهه نوازی «سفر خاموش» نوازندگی تار را برعهده دارم و پژمان حدادی نیز به عنوان نوازنده تنبک حضور دارند، این مجموعه به شکل کاملا بداهه نواخته شده و بدون هیچ تمرین و تصمیم از پیش تعیین شده ای در آواز ابوعطا اجرا شده است.»

وی در ادامه افزود: «این اثر تکیه بر هنر بداهه نوازی دارد و بدون تمرین و تصمیماتی که موسیقی را از اتفاقات و یگانگی لحظات دور میکند نواخته شده است.»

پویان بیگلر خاطرنشان کرد: «من همیشه به استقبال اتفاقات میروم تا طرح و برنامه؛ چون خودم رو در آن لحظات بیشتر میابم و «سفر خاموش» داستان سفریست به مقصدی که برایت نامعلوم است ولی جذاب و حیرت انگیز با همسفری یگانه همراه می شود.»

شایان ذکر است که پویان بیگلر آهنگساز و نوازنده تار و سه تار از شاگردان استادان داریوش طلائی و محمد رضا لطفی است که پیش از این همکاری هایی با هنرمندان بنام موسیقی ایران از جمله حمید متبسم، محمدرضا لطفی، داریوش طلایی و همایون شجریان داشته است.

منبع:
موسيقي ما

پاسخ

برچسب ها
موسیقی, البوم خوانندگان, انتشار, اخبار

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش