بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام ملتها

جام ملتها مسائل مربوط به جام ملتهای قاره ها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-03-2011
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

ولفگانگ سیدکا

ولفگانگ سیدکا مربی 56 ساله عراق
در جام ملت های آسیا بیش از هر چیزی روی تجربه خود حساب می کند.
او پیش از این تیم ملی بحرین را هدایت کرده
و روی نیمکت باشگاه العربی و الغرافه قطر نشسته است.

عراق چهار سال قبل با ویرا برزیلی در جام ملت های آسیا به قهرمانی رسید
برای همین سیدکا که در شهریور ماه مربیگری عراق را بدست گرفته کار سختی پیش رو خود دارد.

سیدکا پیش از این در سال 1998 با وردربرمن قهرمانی یوفا اینترتوتو کاپ شد.
او در باشگاه های
بوروسیا برلین
آرمینیا بیله فلد
اوبرنولند
و اوزنابروک مربیگری کرده است.

عراق در گروه چهارم جام ملت های آسیا 2011 با ایران، کره شمالی و امارات همگروه است.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

شعار تیمهای حاضر در جام ملتهای آسیا

هر تیم ملی با یك شعار در جام‌ملت‌های آسیا در قطر به میدان می‌آید كه این شعارها بر روی اتوبوس تیم‌ها نیز نوشته شده است. شعار تیم ایران در این بازی‌ها "شاهزاده‌های پارسی" است. شعار 16 تیم شركت كننده در جام ملت‌های آسیا به ترتیب زیر است:

ایران: شاهزاده های پارسی

چین: اژدهای برخاسته

هند: 11 بازیكن، یك میلیارد تپش قلب

عراق: شیرهای بین النهرین

اردن: "نشامی‌ها" می‌آیند

استرالیا: ما از پائین{قاره} تندر می‌زنیم

ژاپن: سامورایی های آبی، بهترین های آسیا

بحرین: یك بار فكر كنید، دوبار فكر كنید، به بحرین فكر كنید

كره جنوبی: بازگشت پادشاه، افتخار آسیا

عربستان: شاهین های سبز

كویت: این هست موج آبی

كره شمالی: با مبارزه و شجاعت قهرمانی را به سرزمین مادری می‌آوریم

قطر: ای خدای من، قطر - (عنابی‌ها)

سوریه: عقاب‌های قرمز

امارات: یك میلیون سلام بر سفیدپوش‌ها

ازبكستان: قدرت در اتحاد است
قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

زمان بندی رقابت های فوتبال جام ملتهای آسیا

گروهها و جدول زمانی برگزاری مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا اعلام شد. قرار است از شانزدهم دی تا نهم بهمن این مسابقات برگزار شود. ...

گروه بندی و برنامه کامل مسابقات به شرح زیر است:

گروه A : قطر ، کویت ، چین ، ازبکستان

گروه B : عربستان سعودی ، سوریه ، اردن ، ژاپن

گروه C : کره جنوبی ، هند ، بحرین ، استرالیا

گروه D : عراق ، کره شمالی ، امارات عربی متحده ، ایران

در مرحله مقدماتی این دور از رقابت ها ،‌ دو تیم برتر هر گروه پس از غلبه بر حریفان به مرحله بعدی که حذفی خواهد بود ، راه خواهند یافت.

7 ژانویه / 16 دی : قطر - جمهوری ازبکستان

8 ژانویه / 17 دی : کویت - چین

9 ژانویه / 18 دی :ژاپن - اردن و عربستان سعودی - سوریه

10 ژانویه / 20 دی : هند - استرالیا و کره جنوبی - بحرین

11 ژانویه / 21 دی‌ : کره شمالی - امارات عربی متحده و عراق - ایران

12 ژانویه / 22 دی : چین- قطر و جمهوری ازبکستان - کویت

13 ژانویه / 23 دی : سوریه به مصاف ژاپن و اردن به مصاف عربستان سعودی می رود.

14 ژانویه / 24 دی : بحرین مقابل هند و استرالیا مقابل کره جنوبی بازی می‌کند.

15 ژانویه / 25 دی : ایران به مصاف کره شمالی و امارات عربی متحده به مصاف عراق می رود.

16 ژانویه / 26 دی: قطر مقابل کویت و چین مقابل جمهوری ازبکستان بازی می‌کند.

17 ژانویه / 27 دی : اردن مقابل سوریه و عربستان سعودی مقابل ژاپن به رقابت می پردازند.

18 ژانویه / 28 دی : استرالیا مقابل بحرین و کره جنوبی مقابل هند بازی می کنند.

19 ژانویه / 29 دی : دو مسابقه برگزار می شود : امارات عربی متحده - ایران و عراق - کره شمالی

20 ژانویه /30 دی : روز ا ستراحت

21 ژانویه / 1 بهمن : آغاز مرحله یک چهارم نهایی این دور از رقابتها برای گروههای A و B است: بر این اساس تیم نخست گروه A به مصاف تیم دوم گروه B خواهد رفت ؛ تیم نخست گروه B هم به مصاف تیم دوم گروه A خواهد رفت.

22 ژانویه / 2 بهمن: مرحله یک چهارم نهایی برای صعود تیم های برتر گروههای C و D برگزار می شود: بر این اساس تیم نخست گروه C به مصاف تیم دوم گروه D خواهد رفت. همچنین تیم نخست گروه D به مصاف تیم دوم گروه C می رود.

23 ژانویه / سوم بهمن : استراحت

24 ژانویه / چهارم بهمن : استراحت

25 ژانویه / پنجم بهمن : مرحله نیمه نهایی این دور از رقابتها برگزار خواهد شد.

بر این اساس تیمهایی که از رقابت های مرحله یک چهارم نهایی صعود کرده اند به مصاف

یکدیگر خواهند رفت یعنی تیم برنده بازی یکم در مرحله یک چهارم نهایی با تیم برنده بازی سوم و تیم برنده بازی دوم با تیم برنده بازی چهارم مسابقه خواهند داد.

26 ژانویه / 6 بهمن: استراحت

27 ژانویه / 7 بهمن: استراحت

28 ژانویه / 8 بهمن: رقابت تیم های بازنده در مرحله نیمه نهایی برای مشخص شدن تیم سوم

29 ژانویه / 9 بهمن: مرحله نهایی برای تعیین تیم های اول و دوم این دور از رقابت ها برگزار خواهد شد.
قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ردیف - بازیکن و تیم ملی - تیم باشگاهی -ارزش

1- تیم کاهیل(استرالیا)-اورتون انگلیس - 16 میلیون یورو

2- جی سونگ(کره جنوبی) - منچستر یونایتد - 12 میلیون یورو

3 -کیسوکه هوندا(ژاپن) - زسکا مسکو - 10 میلیون یورو

4 - جواد نکونام(ایران) - اوساسونا اسپانیا - 4 میلیون یورو

5 - یاسر القحطانی(عربستان) - الهلال عربستان - 3.5 میلیون یورو
قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

فهرست داوران مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا کنفدراسيون فوتبال آسيا (afc) فهرست داوران حاضر در مسابقات جام ملت هاي اين قاره در سال 2011 را اعلام کرد.

بر اين اساس 12 تيم داوري قرار است وظيفه قضاوت در 32 مسابقه جام ملت هاي آسيا را که از روز هفتم ژانويه (17 دي ماه ) به ميزباني قطر برگزار شود را بر عهده داشته باشند.
کنفدراسيون فوتبال آسيا نام 4 داور را نيز به عنوان داوران ذخيره اعلام کرده است.
در اين فهرست ''حسن کامراني فر'' و ''رضا سخندان'' از ايران به عنوان کمک داورهاي ''خليل الغمدي'' عربستاني و ''عليرضا فغاني'' و ''محسن ترکي'' به عنوان داورهاي ذخيره معرفي شده اند.
فهرست تيم هاي داوري که شامل يک داور وسط و دو کمک داور خواهد بود، به شرح زير است:

** داور وسط: بنيامين ويليامز، استراليا
کمک داور اول: بنيامين ويلسون، استراليا
کمک داور دوم: هاکان آناز، استراليا

** داور وسط: يوييچي نيشيمورا ، ژاپن
کمک داور اول: تورو ساگارا، ژاپن
کمک داور دوم: توشيوکي ناگي ، ژاپن

** داور وسط: کيم جونگ جين ، کره
کمک داور اول: جئونگ هائه سانگ ، کره
کمک داور دوم: جانگ جون مو، کره

** داور وسط: سوبخيدين مهد صالح ، مالزي
کمک داور اول: مو يوشين ، چين
کمک داور دوم: مهد صبري بن مت داوود ، مالزي

** داور وسط: عبدالله الهلالي ، عمان
کمک داور اول: باخادير کوچکاروف ، قزاقستان
کمک داور دوم: حمد المياحي، عمان

** داور وسط: عبدالرحمان محمد ، قطر
کمک داور اول: محمد ضرمان، قطر
کمک داور دوم: حسن الذوادي ، قطر

** داور وسط: خليل الغمدي ، عربستان
کمک داور اول: حسن کامراني فر ، ايران
کمک داور دوم: رضا سخندان ، ايران

** داور وسط: عبدالمالک ، سنگاپور
کمک داور اول: جفري گاه، سنگاپور
کمک داور دوم: هاجا مايدين، سنگاپور

** داور وسط: نواف شکرالله، بحرين
کمک داور اول: خالد العلان، بحرين
کمک داور دوم: محمد جودت نحلاوي، سوريه

** داور وسط: علي البداوي ، امارات
کمک داور اول: صالح المرزوقي، امارات
کمک داور دوم: ياصر مرد، کويت

** داور وسط: روشن ايرماتوف ، ازبکستان
کمک داور اول: عبدوخميدولو رسولوف ، ازبکستان
کمک داور دوم: رافائول ايلياسوف، ازبکستان

** داور وسط: محمد بنوزا ، الجزاير
کمک داور اول: محمد مکنوس
کمک داور دوم: عبدالحق اچيالي

** داورهاي ذخيره
عليرضا فغاني ، ايران
محسن ترکي ، ايران
والنتين کوانکو ، ازبکستان
عبدالله بليده، قطر
قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

بن همام: داوران در کانون توجه جهانی قرار دارنددوحه: محمد بن همام رییس کنفدراسیون فوتبال از داوران و کمک داوران حاضر در جام ملت‌های آسیا خواست تا به تلاش برای برآورده کردن استانداردهای بالایی که از آنها انتظار می‌رود ادامه دهند.

بن همام در مراسم افتتاح دوره آماده‌سازی برای داوران در جام ملت‌های 2011 در هثل W دوحه بر نیاز نشان دادن یک وجهه خوب از فوتبال آسیا تاکید کرد. او خطاب به شرکت‌کنندگان در این دوره گفت: «من امیدوارم که همه بازیکنان و همه تیم‌ها تصمیمات را همان گونه که هستند، بپذیرند، نه کمتر و نه بیشتر. این وظیفه شماست، قضاوت در میدان.»

رییس ای‌اف‌سی افزود: «کل جهان از طریق شما به فوتبال آسیا نگاه خواهد کرد و من مطمئن‌ام که با وجود تمام تلاش ای‌اف‌سی در طول تمام این سال‌ها و تلاش و تعهد از طرف شما، شما ای‌اف‌سی و طرفداران فوتبال در آسیا را مایوس نخواهید کرد. همین طور فدراسیون‌ها و تیم‌های ملی را.»
بن همام ادامه داد: «دلم می‌خواهد از شما و همه مقاماتی که برای این رقابت‌ها مسئول‌اند، قدردانی کنم. می‌خواهم از تمام تلاش شما تشکر کنم و منتظرم تا یک جام ملت‌های بسیار موفق را ببینم.»
بن همام همچنین از داورانی که تابستان گذشته در جام جهانی نماینده آسیا بودند، تمجید کرد: «این مسابقات در دستان شماست و همچنین در دستان کسانی که ما را در جام جهانی نمایندگی کردند. من واقعاً از آنها قدردانی می‌کنم و امیدوارم که به عملکرد خوب‌شان ادامه دهند.

قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

جشن به مناسبت رسیدن کاپ به قطر

دوحه: محمد بن همام مراسم جشنی را که به مناسبت ورود کاپ جام ملت‌های آسیا در پایتخت قطر برگزار شد تحسین کرد.

کاپ جام ملت‌های آسیا امروز با یک پرواز هواپیمای امارات، برای مسابقات جام ملت‌ها از 7 تا 29 ژانویه (17 دی تا 9 بهمن) وارد دوحه شد.
این کاپ 55 ساله در سفر از کوالالامپور تا دوحه از طریق دوبی، صحیح و سالم از طرف یوسف یعقوب السرکال، نایب رییس اماراتی کنفدراسیون فوتبال آسیا به رییس کنفدراسیون تحویل داده شد.
بن همام در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این برای نخستین بار است که کاپ جام ملت‌های آسیا با چنین مراسم زیبایی به کشور میزبان منتقل می‌شود و در سراسر کشور جشن برپا می‌شود. این یک ایده تازه و یک ابتکار عالی از فدراسیون فوتبال قطر، کمیته برگزاری مسابقات و اسپانسر است، و کمک می‌کند تا جام ملت‌ها بهتر تبلیغ شده و توجه طرفداران جلب شود.» رییس ای‌اف‌سی ادامه داد: «در عین حال من می‌خواهم از هواپیمایی امارات قدردانی کنم که چنین چیزی را ممکن ساخت.»
بن همام قطری امیدهای زیادی برای موفقیت این تورنمنت در وطن‌اش دارد. او گفت: «حالا رقابت‌ها در دستان قطر است. با این همه تیم سطح بالا و نام‌های بزرگی که در جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کنند من دوست دارم ببینم که تعداد تماشاگران انتظارات را برآورده می‌کند.»
شیخ حمد بن خلیفه بن احمد الثانی، رییس فدراسیون فوتبال قطر و رییس کمیته برگزاری جام ملت‌ها از رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر حضور در این مراسم تشکر و ابراز اطمینان کرد که کاپ در پایان تورنمنت در دوحه می‌ماند: «ما همه انتظار آغاز مسابقات در روز جمعه را می‌کشیم. این تورنمنت استاندارد بالایی خواهد داشت، با این تعداد تیم قدرتمند که در میان‌شان چهار نماینده آسیا در جام جهانی 2011 هم حضور دارند. با این حال به عنوان رییس فدراسیون فوتبال قطر من مطمئن‌ام که در پایان تورنمنت جام همچنان در قطر خواهد ماند.»

قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

استقبال مردم از جام بازی ها

صدها نفر از هواداران روز دوشنبه در دوحه پایتخت قطر به خیابان ها آمدند و از کاپ جام ملت های آسیا که وارد این کشور شده بود دیدن کردند .
کاپ بازی های جام ملت های آسیا ساعت 9 به وقت محلی توسط پرواز امارات وارد فرودگاه بین المللی دوحه شد.
محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، به همراه رئیس فدراسیون فوتبال قطر و رئیس کمیته برگزاری جام ملت ها جام را تحویل گرفتند و یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک را قبل از اینکه جام در اتوبوس روباز قرار بگیرد تا در سطح شهر گردانده شود، برگزار کردند.
خیابان ها کاملاً قفل شده بود و هواداران مشتاق فوتبال و همچنین بچه مدرسه ای ها و بزرگ و کوچک همه به خیابان ها آمده بودند و با پرچم کشورهای شرکت کننده و سوت و بوق به شادی پرداختند. بعد از آن جام به محوطه ساعتی که شمارش معکوس را تا آغاز بازی ها نشان می دهد، منتقل شد. در آن جا قرار بود مراسم خوش آمدگویی به ملت ها و هواداران برگزار شود. در این مراسم ماجد عبدالله، بازیکن اسطوره ای عربستان صعودی، هم حضور داشت.
بعد از یک ساعت گردش بی وقفه در شهر کاپ به مرکز خرید سیتی سنتر و بعد از آن به مرکز خرید ویلاجیو و در نهایت به موزه جام منتقل شد.
این مسابقات از تاریخ 7 تا 29 ژانویه سال 2011 در قطر برگزار می شود و 16 کشور آسیایی برای قهرمانی در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.در میان این کشور ها اسامی کشورهایی مثل کره جنوبی، کره شمالی، ژاپن و استرالیا، که همه در جام جهانی 2010 هم حضور داشتند، به چشم می خورد.
قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ناليز مربي صربستاني از گروه چهارم
بورا: تيم باكيفيت ايران كار دشواري در جام ملت‌ها دارد

خبرگزاري فارس: سرمربي صربستاني درباره شرايط تيم ملي فوتبال ايران در گروه چهارم جام ملت‌هاي 2011 آسيا گفت: ايران تيم خوبي است، اما كار دشواري مقابل امارات، كره‌شمالي و عراق دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس، بورا ميلوتينوويچ عضو كميته فني و استعداديابي فوتبال قطر در تحليلي تيم‌هاي حاضر در گروه‌هاي چهارگانه جام ملت‌هاي آسيا را مورد بررسي قرار داد.
وي در مورد گروه چهارم اين مسابقات و شانس تيم‌هاي صعود كننده از اين گروه به مرحله بعد عنوان كرد: گروه چهارم يكي از سخت‌ترين گروه‌هاي اين دوره است و رقابت سختي بين تيم‌هاي حاضر در جريان خواهد بود.
ميلوتينوويچ ادامه داد: در اين گروه عراق، قهرمان دوره گذشته، ايران قهرمان 3 دوره از جام ملت‌ها، كره شمالي، تيمي كه موفق به حضور در دوره اخير جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي شد و امارات كه از بازيكنان جوان و باكيفيتي سود مي‌برد، حضور دارند.
وي تصريح كرد: شرايط در اين گروه بسيار فشرده است. من روش بازي عراق را تماشا كرده و زيرنظر گرفته‌ام و نحوه بازي آنها را براي بازي مي‌پسندم. آنها نگرشي قوي به جام ملت‌ها دارند. اين تيم را بسيار خوب مي‌بينم و خيلي خوشحالم كه در سال 2009 و در جام كنفدراسيون‌ها هدايت اين تيم را به عهده داشتم. اگر بخواهم يك تيم را انتخاب كنم آن عراق خواهد بود.
عضو كميته فني و استعداديابي فوتبال قطر ادامه داد: خاطرات خوبي از كار كردن با عراق در جام كنفدراسيون‌ها دارم و تجربه بزرگي براي من بود. عراق تيمي خوب با مربي بزرگ است كه به خوبي فوتبال بازي مي‌كنند.
ميلوتينوويچ درباره شرايط ايران در اين گروه گفت: افشين قطبي دوست خوب من است و با ايران نتايج خوبي كسب كرده است. آنها چين و كره جنوبي را در سال گذشته شكست دادند. ايران تيم با كيفيتي است، اما نمي‌دانم بهترين بازيكن آنها كدام است. ايران بازي‌هاي سختي مقابل عراق، كره شمالي و امارات خواهد داشت.
وي افزود: وقتي كره شمالي را در جام جهاني 2010 ديديم، آنها مقابل برزيل با سخت كوشي خود بازي قابل قبولي را به نمايش گذاشتند، اما تجربه زيادي نداشتند. منتظر ديدن نحوه بازي آنها در جام ملت‌هاي آسيا خواهم بود.
ميلوتينوويچ در پايان عنوان كرد: اماراتي‌ها هم مربي بسيار خوب و بازيكنان جواني دارند، اما فكر كنم عراق، ايران و يا كره شمالي شانس بيشتري براي صعود به مرحله بعد دارند.
قدیمی 01-04-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

تیموریان: با رسیدن به فینال به هرچه بخواهیم می رسیم

آندرانیک تیموریان به پیروزی در اولین بازی کشورش مقابل عراق امیدوار است و معتقد است که تیم ملی ایران می خواهد به 35 سال انتظار برای قهرمانی در این مسابقات پایان دهد.

آخرین قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا به سال 1976 باز می گردد و حالا در مسابقات جام ملت های آسیا سال 2011 قطر، ایران با کره شمالی، امارات و عراق هم گروه است.
اما تیموریان، هافبک سابق تیم بولتون، که در بازی مقابل قطر عملکرد قابل توجهی داشت، معتقد است که ایران می تواند مقابل عراق بازی خوبی را به نمایش بگذارد: »آخرین بار که ما مقابل عراق بازی کردیم، در بازی های غرب آسیا این تیم را با نتیجه 2 بر یک شکست دادیم«.
تیموریان گفت: » فکر می کنم در آن بازی خوب کار کردیم، اما جام ملت های آسیا خیلی فرق می کند. ما می خواهیم به فینال این بازی ها برسیم، چراکه اگر بتوانیم قهرمان این بازی ها شویم به هر چیزی که در زندگی بخواهیم، می رسیم.، می توانیم در اروپا یا هرجایی که می خواهیم بازی کنیم«.
او مدعی شد:» این یک بازی متفاوت خواهد بود، اما من مطمئنم که ما می توانیم بازی اول را با پیروزی پشت سر بگذاریم«
شاگردان افشین قطبی بعد از پیروزی خفیف یک بر صفر مقابل آنگولا به تهران بازگشتند .
این دومین پیروزی تیم ایران بعد از تساوی بدون گل آن ها مقابل قطر بود و تیموریان معتقد است که تیمشان پیشرفت زیادی کرده است: »ما تمرینات خوبی انجام دادیم. روزی 2 ساعت تمرین می کردیم. در حال حاضر ما به صد درصد نرسیده ایم. اما من معتقدم تا چند روز آینده به بهترین سطح بازیمان می رسیم«.
تیموریان در پایان گفت: »از دو سال گذشته تا به حال تیم ملی ترکیبی از بازیکنان جوان و بازیکنان باتجربه تر شده است. اما من فکر نمی کنم هیچگونه فشاری روی بازیکنان باشد. همه بازیکنان روی هر بازی تمرکز دارند و هر بازی با بازی قبلی فرق دارد. ما همه تلاشمان را می کنیم تا همه بازی ها را ببریم«.

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش