بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT > اخبار مایکروسافت

اخبار مایکروسافت در این تالار تمامی اخبار مربوط به غول بزرگ نرم افزاری دنیا مایکروسافت قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض واکنش مایکروسافت به طرد ویندوز در گوگل

مایکروسافت در واکنش به گزارش‌های تایید نشده از ممنوعیت استفاده از سیستم عامل این شرکت در گوگل، به دلیل نگرانی های امنیتی، رسما از ویندوز دفاع کرد.

مایکروسافت در واکنش به گزارش‌های تایید نشده از ممنوعیت استفاده از سیستم عامل این شرکت در گوگل، به دلیل نگرانی های امنیتی، رسما از ویندوز دفاع کرد.

به گزارش ایسنا، فایننشیال تایمز به نقل از منابع آگاه در گوگل گزارش داد که کارمندان جدید در محیط کاری این غول اینترنتی اجازه استفاده از ویندوز را نداشته و به‌جای آن باید بین سیستم‌های لینوکس و مکینتاش انتخاب کنند.

با این که گوگل حاضر به تایید این گزارش نشد اما مایکروسافت احساس کرد گزارش چاپ شده در این روزنامه و جاهای دیگر نیاز به دفاع و تکذیب سریع این شرکت دارد.

پاسخ مایکروسافت این بود: "امنیت ما بهتر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید و امنیت گوگل در صورتی که دقیق‌تر بررسی کنید واقعا چندان بزرگ نیست".

براندون لوبلان از مایکروسافت، در وبلاگ ویندوز این شرکت با تمجید از امکانات امنیتی ویندوز نوشت: "نگرانی‌های امنیتی متوجه نرم‌افزار ساخته شده در گوگل و اپل نیز بوده‌اند و هنگامی که مربوط به امنیت باشد، حتی هکرها نیز تایید می‌کنند، عملکرد این شرکت در تقویت امنیت محصولاتش از سایرین بهتر شده است".

علت تصمیم گوگل در طرد ویندوز تلاش‌های امنیتی جدید به‌دنبال حمله انجام گرفته علیه شبکه گوگل در سال گذشته عنوان شد که سرقت از مالکیت معنوی گوگل را در پی داشت.

به‌نظر می‌رسد گوگل به استفاده از سیستم عامل کروم خود علاقه‌مند است که به‌عنوان رقیبی برای ویندوز می‌سازد. ویندوز پایه امپراطوری نرم‌افزاری جهانی مایکروسافت بوده است.

هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

گوگل ویندوز را ترک می‌کند

شرکت مانتین ویوو پس از حملات انفورماتیکی ماههای اخیر به موتور جستجوی گوگل اعلام کرد که به دلیل ایمن نبودن ویندوز مایکروسافت، سیستم عامل رایانه های خود را عوض می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از هکرهای چینی چند ماه قبل از طریق سیستم عامل ویندوز و مرورگر اینترنت اکسپلورر به موتور جستجوی گوگل حمله کردند. به همین منظور گوگل تصمیم گرفت سیستم عامل مایکروسافت را از رایانه های 10 هزار کارمند خود حذف و این رایانه ها را به سیستم عامل "مک" اپل مجهز کند.

یک کارمند گوگل در این خصوص اظهار داشت که "مک" تنها سیستم عاملی نخواهد بود که جایگزین ویندوز می شود بلکه برخی از رایانه ها نیز به سیستم عامل لینوکس تجهیز می شوند.

این تغییر حماسه ای گوگل نشان می دهد که رایانه های ویندوز پایه ایمن نیستند در حالی که سیستم عاملهای "مک" اپل و "لینوکس" نسبت به حملات انفورماتیکی نفوذپذیر کمتری دارند.

براساس گزارش فاینشال تایمز، یک منبع آگاه در این خصوص توضیح داد که کارمندان گوگل می توانند یکی از محیطهای "مک" و یا "لینوکس" را انتخاب کنند.

این منبع داخل شرکت مانتین ویوو اظهار داشت: "به دلایل امنیتی دیگر از ویندوز استفاده نمی کنیم. هر چند هنوز امکان استفاده از ویندوز بر روی لپ تاپهای شرکت وجود دارد اما استفاده از این سیستم عامل بر روی رایانه های رومیزی امکانپذیر نیست. کسانی که می خواهند از ویندوز استفاده کنند باید یک مجوز ویژه از یک مدیر ارشد دریافت کنند."

تاکنون گوگل هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص ارائه نکرده است.

گسترش وسیع ویندوز در دنیا موجب شده که با وجود حساس بودن این سیستم عامل به حملات هکرها و ویروس نویسان، همچنان به عنوان محبوب ترین سکوی رایانه ای دنیا شناخته شود. به همین منظور، دستور اخیر گوگل برای بسیاری از کارمندان این شرکت که به استفاده از ویندوز عادت کرده اند چندان خوشایند نیست.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش