بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-05-2011
مهبا آواتار ها
مهبا مهبا آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال بخش کرمانشاه

سپاسها: : 1,370

1,384 سپاس در 473 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض باز هم گرد و غبار کرمانشاه را فرا گرفت

باز هم گرد و غبار کرمانشاه را فرا گرفت

دید افقی در سرپل ذهاب و گیلانغرب به 50 متر رسید
مدارس برخی از شهرهای استان تعطیل شد

با آغاز سال جدید، دوباره مردم مرزنشین استان کرمانشاه شاهد پدیده گرد وغبار و تبعات منفی آن هستند.

بنابر اعلام معاون محیط انسانی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه در 24 ساعت گذشته میزان غبار آلودگی هوا به 434 میکروگرم در متر مکعب رسیده که این تقریبا 5/2

برابر استاندارد هوای پاک است.

مهندس فریدون یاوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه این پدیده دو روز است که در استان آغاز شده، گفت: استاندارد

هوای پاک، وجود 150 میکروگرم ذرات معلق در هر مترمکعب است، اما در 24 ساعت گذشته این میزان در هوای استان 434 میکروگرم در متر مکعب بوده است.

وی افزود: هم اکنون سه ایستگاه فعال سنجش آلودگی هوا در استان کرمانشاه وجود دارد که به زودی دو ایستگاه دیگر نیز راه اندازی خواهد شد.

مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه به علت وقوع طوفان گرد و خاک در کشورهای همجوار، کل استانهای غرب و جنوب کشور تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته

اند، گفت: دید افقی در برخی از شهرهای استان بر اثر پدیده گرد و غبار به 50 متر رسیده است.

محسن قاسمی در گفت وگو با ایسنا گفت: دید افقی در شهرهای قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب به 50 تا 100متر کاهش یافته است.

قاسمی افزود: در شهر کرمانشاه هم اکنون دید افقی 600 متر است.

وی یادآور شد: از عصر امروز از غلظت گرد و غبار در استان کاسته خواهد شد.

وی
گفت: از ابتدای سال این دومین روز غبار آلود در استان است.طبق اعلام مهندس طهماسب نجفی مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه مدارس شهرهای قصرشیرین،

گیلانغرب و سرپل ذهاب نیز در نوبت صبح بر اثر این پدیده تعطیل می باشد.

چای داغی که دلم بود به دستت دادم...آنقدر سرد شدم ...از دهنت افتادم

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-08-2011
مهبا آواتار ها
مهبا مهبا آنلاین نیست.

پیش فرض زلزله در غرب استان

طی 3 روز گذشته شهرستان سرپلذهاب و قصرشیرین 30 بار لرزیده است

زمين لرزه‌اي به بزرگي 4.3 در مقياس امواج دروني زمين، ساعت 8 و 57 دقيقه و 44 ثانيه صبح امروز(19 فروردین) قصرشيرين و سرپلذهاب كرمانشاه را لرزاند.

مركز لرزه‌نگاري كشوري موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران مختصات كانون اين زمين لرزه را 34.46 درجه عرض شمالي و 45.46 درجه طول شرقي با عمق 25 كيلومتر

گزارش كرده است. از روز 17 فروردین تاکنون این شهرستان ها 30 بار لرزیده که بزرگترین آن 1/9 درجه و بزرگترین آن 4/6درجه در امواج درونی زمین بوده است.

این لرزش ها خوشبختانه خسارات جانی نداشته و تنها تعدادی از واحدهای مسکونی حاشیه شهر که اصول ایمنی ساخت و ساز را رعایت نکرده اند به طور جزیی

خسارت دیده اند. این موضوع سبب اظطراب شهروندان شده است.

قدیمی 04-12-2011
مهبا آواتار ها
مهبا مهبا آنلاین نیست.

پیش فرض درگذشت هنرمند کرمانشاهی امیر عبدلی فر

درگذشت هنرمند کرمانشاهی امیر عبدلی فر

امير عبدلي فر هنرمند توانمند صدا و سيماي مركز كرمانشاه امروز به هنگام كار در

صدا و سيماي مركز كرمانشاه بعلت ايست قلبي به ديار باقي شتافت

زنده ياد عبدلي فر از هنرمنداني بود كه در جشنواره هاي مختلف مراكز

موفقيتهاي
چشمگيري كسب كرد و در نويسندگي ،تهيه كنندگي و اجراي

برنامه هاي راديويي
به ويژه با رويكرد طنز توانايي مثال زدني داشت

وي همچنين كارگرداني و اجراي برنامه تلويزيوني برگ ريزان را كه سال

گذشته از
سيماي مركز كرمانشاه پخش شد به عهده داشت زنده ياد

عبدلي فر را مردم كرمانشاه با مجموعه نمايشي گمان نيكم فلاني در دهه

70شناختند

کاربران زیر از مهبا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 04-12-2011
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

ای داد ...
خدا رحمتش کنه ...
خیلی جوون بود
پارسالو یادمه برنامه ش ..
ادم خوش صدا و خوش صحبتی بود ..
خدا بیارمزه و به خانواده ش صبر بده ..
عجب ...
قدیمی 04-13-2011
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام

جدا خبر دردناکی بود
خیلی زیاد . . .
اونم وقتی خاک سپاری اون مرحوم، توی این هوای غبارآلود و بد اخلاق باشه...چقدر سخته.

«وقت تمامه .... دیگه وقت نداریم ... اگه کم و کسری دیدید، بر ما ببخشید ...»

خدایش بیامرزد
قدیمی 04-19-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض مدير كل هواشناسي كرمانشاه: منشاء اصلي پديده گرد و غبار كشورهاي عراق، سوريه و عربستان است

مدير كل هواشناسي كرمانشاه:

منشاء اصلي پديده گرد و غبار كشورهاي عراق، سوريه و عربستان است.

كرمانشاه - مدير كل هواشناسي استان كرمانشاه منشاء اصلي پديده گرد و غبار در كشور را كانونهاي شكل گرفته در عراق، سوريه و عربستان سعودي اعلام كرد و گفت: براي مهار اين پديده حدود پنج سال زمان نياز است.
محسن قاسمي روز سه شنبه با خبرنگار ايرنا در خصوص آخرين وضعيت پديده گرد و غبار، علل شكلگيري آن، منشاء هاي بوجود آورنده و روزهاي همراه گرد و غبار در استان طي سه سال اخير با خبرنگار ايرنا به گفت وگو كرد.

وي با بيان اينكه هم اكنون 14 كانون منشاء اصلي پديده گر و غبار هستند گفت: اين كانونها كه در عراق، سوريه و عربستان شناسايي شده اند هر كدام آنها حدود 50 هزار هكتار وسعت دارند.

وي افزود: از 14 كانون شناسايي شده، هفت كانون آن در كشور عراق، سه كانون در سوريه، يك كانون در مرز عراق و سوريه و سه كانون نيز در عربستان قرار دارد.

قاسمي تصريح كرد: گرد وغباري كه از جنوب و از طريق كانونهاي عربستان وارد كشور مي شود به دليل آنكه ذرات گرد و غبار آنها درشت تر و از جنس 'سيتيس' مي باشد از شدت كمتري برخوردار بوده و مدت پايداري آنها در آسمان كمتر است، اما گرد و غبارهاي جديد كه منشاء آنها شمال و مركز عراق و سوريه است به دليل تشكيل شدن از ذرات رس از آلودگي بيشتري برخوردار بوده و مدت زمان بيشتري در جو باقي مي مانند.

وي در ادامه با اعلام اينكه پديده گرد و غبار براي سازمان هواشناسي يك پديده تازه و ناشناخته نيست، علل اصلي شكل گيري اين پديده را موقعيت و وضعيت جغرافيايي منطقه از نظر وجود مناطق كويري خشك و وسيع، توپوگرافي (شكل زمين)، شكل گيري جريان شديد و ناگهاني وزش باد روز كانونهاي گرد و غبار، كاهش نزولات جوي و وقوع خشكسالي هاي مداوم عنوان كرد.

قاسمي با بيان اينكه هم اكنون يك سوم كشور عراق و نيمي از سوريه به كانونهاي گرد و غبار تبديل شده اند گفت: به خاطر افزايش همين كانونهاست كه با وزش كمترين باد روي اين كانونها شاهد ايجاد پديده گرد و غبار هستيم و به خاطر اينكه اين جريانات عمدتا از سطوح غرب شكل مي گيرد اولين استانهاي درگير اين پديده كرمانشاه، ايلام و كردستان هستند.

وي تصريح كرد: سازمان هواشناسي استان كرمانشاه در سه سال گذشته توانسته مطالعات خوبي روي پديده گرد و غبار و پيش بيني و شناسايي كانونها انجام دهد و به همين دليل قبل از ورود اين پديده به مردم هشدارهاي لازم را داده است.

مديركل هواشناسي كرمانشاه در ادامه سخنان خود با بيان اينكه در سالهاي اخير هر ساله از شدت روزهاي گرد و غبار در استان كاسته شده است گفت: در حالي كه سال 87، روزهاي گرد و غبار استان به ميانگين 113 روز رسيده بود، اين ميانگين در سال 88 به 100 روز و در سال گذشته نيز به 74 روز رسيده است.

قاسمي تصريح كرد: مقايسه روزهاي همراه با گرد و غبار استان در سال گذشته نسبت به سالهاي 87 و 88 نشان مي دهد كه به ترتيب 26 و 35 درصد با كاهش اين پديده مواجه شده ايم.

وي خاطرنشان ساخت: در سال 89، شهرستان سرپل ذهاب با 123 روز هواي غبارآلود، سومار با 117 روز، قصرشيرين با 103 روز وكرمانشاه با 102 روز بيشترين روزهاي غبارآلود را در سطح استان داشته اند و كمترين روزهاي همراه با گرد و غبار نيز در شهرستانهاي هرسين و سنقروكليايي با 40 روز گزارش شده است.

قاسمي در ادامه و با بيان اينكه در سال گذشته شهرستانهاي سرپل ذهاب و قصرشيرين 35 روز در حالت بحراني و هشدار به علت پديده گرد و غبار قرار داشته اند، روزهاي حالت بحران و هشدار را در شهر كرمانشاه 9 روز اعلام كرد.

وي با بيان اينكه پديده گرد و غبار تنها مختص به كشورمان نبوده و براي حل اين مشكل نياز به يك تعامل منطقه اي مي باشد، اظهار داشت: به همين منظور سال گذشته دبيرخانه اي دايمي با حضور كشورهاي ايران، عراق، عربستان، اردن، كويت و سوريه شكل گرفت تا با توجه به شرايط هر كدام از كانونهاي تشكيل دهنده گرد و غبار برنامه خاصي اتخاذ شود.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-19-2011
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

بله میدونیم کار اقای قاسمی نیست و از کشورهای همسایه
چه اهمیتی داره
یه کاری بکنین نشه دیگه اینطوری نشه
اقای قاسمی جان خودت یه کاری بکو ایجو نشه دیه

قدیمی 04-21-2011
حسن رحمانی آواتار ها
حسن رحمانی حسن رحمانی آنلاین نیست.
عضو افتخاری

سپاسها: : 1

7 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض امیر عبدلی فز - هنرمند کرمانشاهی

امیر عبدلی فر
هنرمند ارزنده صداوسیمای مرکز کرمانشاه (شبکه زاگرس) ، 23/1/1390 برحمت خدا رفت.
خداوند از او راضی باشد.
امیر عبدلی فر، جوان پر انرژی سال های دور برنامه های سیمای صبح جمعه کرمانشاه بود. مردم کرمانشاه او را می شناسند. همان که جمله " گمان نیه کم، فلانی" را بر سر زبان ها انداخت. مجموعه ای بود، طنز انتقادی، با نظارت و کارگردانی استاد غلامحسین لطفی، که با اجرای خوب و نمکین امیر عبدلی فرو هنرمند همکارش اردشیر قبادی (بازیگر مشهور فیلم کرایه نشینی)، با بازیگران توانمند و علاقمند آن سالهابخصوص مرحوم نصرت ا... سیافی، هنرمند ارزشمندی که هم کارگردان بود، هم بازیگر، بعلاوه پیشکسوتان عرصه بازیگری استاد داریوش گراوندی در نقش بیادماندنی " گل مراد "، سرکار خانم ثریا شیرزادی – پیر عرصه نمایش و بازیگری -، ماشا ا... وروایی، محمد حبیبیان و بنده حقیر حسن رحمانی و تعداد زیادی دیگر که اسامی آنها در خاطرم نیست؛ در تلویزیون صبح جمعه کرمانشاه بر روی آنتن میرفت و طرفداران بسیار زیادی در میان مردم کرمانشاه برای خود پیدا کرده بود. ((گمان نیه کم فلانی)) رسالت واقعی یک طنز انتقادی را بر دوش داشت. بعلاوه طنز، مسائل و مشکلات روز جامعه به تصویر در می آمد و برای مخاطب جالب و باور نکردنی بود. و این ماجرا با اجرای خوب امیر عبدلی فر بود که در قاب تصویر با عصایی که به دست داشت و مهمتر از همه لبخند پر شور و نشاطش بیننده را میخکوب دیدن برنامه میکرد. او مجری خوبی هم بود. اجرای خوب و صادقانه اش در برنامه زنده برگریزان، بیاد ماندنیست.
هنوز هم باورنکردنیست، گفتن کلمه "مرحوم" برای امیر عبدلی فر . . .
هنوز هم همکاران قدیم و جدیدش، مات و مبهوت نبودن او هستند . . .
بخصوص استاد او، یار و یاور همیشگی اش، دوستی که از برادر برایش صمیمی تر بود، استاد عبدالرضا بحرایی . . .
مرحوم امیر عبدلی فر، دست راست استاد عبدالرضا بحرایی بود. استاد بحرایی، کارگردان، نویسنده، تهیه کننده و بازیگر قدر قدرت رادیو و تلویزیون کرمانشاه است که درخشش او در مجامع جشنواره ای همیشه برای مرکز کرمانشاه افتخار آفرین بوده است.
در همه نمایش های رادیویی نوع "الف" و "ب" و آیتم های میان برنامه ای، این امیر عبدلی فر بود که شور و نشاط استودیوی استاد بحرایی بود.
همه فن حریف در همه گوشه های استودیو، حضور داشت. بازیگری میکرد، نویسندگی میکرد، صدای افکت های مختلف را اجرا مینمود، صدابرداری میکرد، و با تقلید صداهای مختلف، در نقش های مختلف در یک نمایش، ظاهر میشد. و چه با نمک و زیبا با لهجه های مختلف مردم کرمانشاه، آشنایی داشت. همراه و همکار صمیمی بود با بازیگر بنام رادیو، "اسعد محمدی" در سریال رادیویی ""خیری های کلاس"". . . .
نوشته های مرحوم امیر عبدلی فر و همکار هنرمند جوانمرگش خانم"زهره هندی" هرگز از آرشیو مرکز کرمانشاه، فراموش نخواهند شد.
احساس خوشی و شادمانی و فراموشی غم های پنهان درون تنها در کنار مرحوم امیر، میسر بود. منبع حکایت و جک و لطیفه های کوتاه و بلند و داستان بود. . .
عجبا....چه زود رفت . . . خوش به حال خاک که امیر همسایه اش شده است. . . ای خاک مرده، خاک افسرده، خوش به حالت که امیر سرزنده و خنده رو در آغوش تو خفته است . . . به هز حال این رسم روزگار است . . .
اما چیزی که مرا به گریه واداشت در مراسم تدفین آن مرحوم، گفته ی همکار عزیز و هنرمند محبوب، بازیگر فیلم کرایه نشینی بود؛ جناب آقای اردشیر قبادی که گفت: "حسن، مگر بمیریم که سر وقت همدیگه بیایم ...، مرد حسابی میدانی چن وقته همدیگه ره ندیدیم؟ همین فردا پس فرداس، که بگن راسی خبر داری؟ فلانی هم مرد . . . آمدن برای تدفین و ترحیم آن وقت چه فایده؟ "
و من سکوت کردم
ولی نتوانستم تحمل کنم، به گوشه ای رفتم و . . . او راست میگفت....چرا ما اینقدر از هم دوریم ؟ تا اینکه مرگ . .. .

ویرایش توسط حسن رحمانی : 04-21-2011 در ساعت 01:26 PM
قدیمی 04-21-2011
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

متاسفیم ....

به شما هم اقای رحمانی باید تسلیت گفت .... قطعا غم بزرگیه ...

تسلیت میگم ....

خدا رحمتش کنه ...

خدا نکنه هیچ وقت دیگه خبر بد بشنویم ...

خودتون رو ناراحت نکنین ....

قدیمی 04-21-2011
مهبا آواتار ها
مهبا مهبا آنلاین نیست.

به شما آقای رحمانی و جامعه هنری کرمانشاه تسلیت میگم .

همیشه وقتی یکی از هنرمندان کشوربه دیار باقی سفر میکنن از دیگر

هنرمندان و مسئولین گله گذاری میشه که خیلی وقت است حال دوست

هنرمندشان را نپرسیدن و مسئولین به امور آنها رسیدگی نکردن و حالا که

مرگ او فرا رسیده به سراغ او آمدن

و من همیشه با خودم فکر کردم یعنی هنرمندان و مسئولین دیار من یعنی

کرمانشاه هم اینگونه هستن ؟ و فقط لحظه مرگ سراغ دوست هنرمندشان

را میگیرند و مثل همیشه دعا میکنم اینگونه نباشد و همیشه و همه حال

هنرمندان دیارم در کنار هم و آگاه از احوال هم باشند.

و برای همه ی هنرمندان دیارم آرزوی سلامت و موفقیت دارم.

پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)