قدیمی 09-07-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ميتسوبيشي و پژو در اسپانيا خودروي برقي مي سازند

ميتسوبيشي و پژو در اسپانيا خودروي برقي مي سازند

گروه بین الملل: دو شرکت خودروسازی میتسوبیشی و پژو سیتروئن فرانسه به طور مشترک در حال تولید یک خودروی تجاری برقی در اروپا هستند.

به گزارش خبرخودرو، میتسوبیشی و پژو قرار است تا سال دو هزارو دوازده تولید این خودروی برقی را در یک کارخانه متعلق به پژو در اسپانیا آغاز کنند و این خودرو قرار است در اروپا با نام تجاری پژو عرضه شود.

این دو خودروساز قرار است در مراحل اولیه تولید، سالانه تنها چند هزار دستگاه از این خودرو را تولید و عرضه کنند و بعدا تولید سالانه این خودرو به سی هزار تا پنجاه هزار خودرو افزایش خواهد یافت.
این خودرو قرار است پس از تولید و استفاده از یارانه های دولتی با قیمتی کمتر از بیست هزار یورو، معادل بیست و پنج هزار و ششصد دلار عرضه شود.

خبرخودرو

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض خودروي آسيايي هوندا رونمايي شد

هوندا در نمايشگاه خودروي تايلند از خودروي كوچك خود با نام بريو رونمايي كرد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت خودروسازي هوندا موتور ژاپن اين خودروي كوچك را ويژه بازارهاي آسيايي طراحي و توليد كرده است. اين خودرو داراي کاربري درون شهري بوده و داراي 3.6 متر طول، 1.6 متر ارتفاع و 1.4 متر عرض است.
هوندا قصد دارد نسخه‌هاي مختلفي از اين خودرو را با توجه به نياز مشتريان در کشورهاي هند و آسيا بفروشد.
مدل تايلندي اين خودرو مارس 2011 وارد بازار مي‌شود و با مصرف پنج ليتر در هر 100 کيلومتر در رده خودروهاي کم‌مصرف قرار مي‌گيرد.
اين خودرو که توانسته استانداردهاي زيست محيطي دولت تايلند را کسب کند، داراي قيمت پايه 10 هزار يورو است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-06-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جدیدترین خودروی سوبارو

جدیدترین خودروی سوبارو

آخرین نیوز: شركت خودروسازي سوبارو ژاپن از جديدترين محصول خود در اين كشور رونمايي كرد.
به گزارش ايسنا،‌ اين محصول جديد كمپكت واگن ترزيا نام داشته كه هدف از عرضه آن به بازار رقابت با خودروي فيت هوندا در بازار ژاپن اعلام شده است.
فيت بعد از پريوس تويوتا محبوب‌ترين خودروي بازار ژاپن محسوب مي‌شود.
سوبارو ويژگي اصلي اين خودرو را كوچك و كم‌مصرف بودن آن اعلام كرده است.
حجم موتور اين خودرو 1.5 ليتر با قدرت 107 اسب بخار است. همچنين نوع ديگر اين خودرو داراي موتور 1.3 ليتري با قدرت 94 اسب بخار است.
قيمت اين خودرو در بازار ژاپن حدود 17 هزار دلار تعيين شده، در حالي كه فيت هوندا حدود دو هزار و 300 دلار ارزان‌تر است.
سوبارو قصد دارد ماهانه هزار دستگاه از اين خودرو را در بازار ژاپن بفروشد.
قرار است تعدادي از اين خودرو به بازار اروپا نيز صادر شود. اما درباره فروش اين محصول در بازار آمريكا هنوز صحبتي نشده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-09-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سریع ترین خودروی جهان به بازار آمد

سریع ترین خودروی جهان به بازار آمد

آخرین نیوز: این خودروی ۲ نفره، با موتور توربوی ۳٫۸ لیتری ۸ سیلندر خودش ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می کند و گیربکس ۷ سرعته و سامانه ۲ کلاچ آن کمک می کند تا سرعتش از مرز ۳۰۰ کیلومتر در ساعت هم بگذرد.
به گزارش برنا به گفته طراحان، MP4-12C قادر است در مدت ۱۰ ثانیه سرعت خودش را از ۰ تا ۲۰۰ کیلومتر برساند. اغلب قسمت های خودرو شامل بدنه و شاسی آن از کربن ساخته شده که باعث سبک تر شدن وزن خودرو (۱۳۰۰ کیلوگرم) و افزایش سرعت آن می شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-09-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض زشت ترین خودروهای امسال جهان به گزارش فوربس

زشت ترین خودروهای امسال جهان به گزارش فوربس

آخرین نیوز: گزارش تصویری از زشت ترین خودروهای سال جاری میلادی، طبق نظر کارشناسان طراحی دنیا.

آکورا ZDX
بر اساس نظر کارشناسان طراحی خودرو، رتبه یک زشت ترین ها متعلق به مدل هاچ بک آکورا ZDX، است. در مراسم پرده برداری این خودرو، مدیران آکورا، این محصول را نماینده اعتبار و حیثیت شرکت خود معرفی کردند! با معرفی ZDX به بازار نه تنها آبروی سازندگان خود را حفظ نکرد بلکه با فروش ناامید کننده خود به کلی مدیران آکورا را عصبانی کرد.

آکورد کراس تور
رتبه بعدی متعلق به هوندا آکورد کراس تور(Crosstour) اختصاص یافته است. کارشناسان منتقد، کراس تور را حیوان چهارپا خطاب کرده اند!

نیسان کیوب (Cube)
رتبه سوم متعلق به نیسان کیوب (Cube) ژاپنی هاست. با وجود اصرار ژاپنی در تولید این خودرو از سال 1998 میلادی در سه نسل متوالی، ظاهرا غیر از طراحان چشم بادامی آن، کسی علاقه ای به این مینی ام پی وی ندارد.

شورلت اچ اچ آر
"از مد افتاده" لقبی است که منتقدان به مدل اچ اچ آر شورلت، رتبه چهارم جدول زشت ترین های ما داده اند.

فورد فلکس (Flex)
رتبه بعدی متعلق به فورد فلکس (Flex) است که به عقیده کارشناسان اعتبار چندین ساله این شرکت را به سخره گرفته است.

مزدا آر ایکس -8 ( RX-8 )
کارشناسان طراحی خودرو، مزدا آر ایکس -8 ( RX-8 ) را نزول طراحی های خودروسازی مزذا می دانند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-09-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نقص فني در ارزان‌ترين خودرو جهان!

نقص فني در ارزان‌ترين خودرو جهان!

آخرین نیوز: شركت خودروسازي تاتاموتورز هند هرگونه نقص فني در ارزان‌ترين خودروي جهان را تكذيب كرد.
به گزارش ايسنا، تاتاموتورز ارتباط نقص فني نانو، ارزان‌ترين خودروي جهان با كاهش فروش اين خودرو در ماه نوامبر امسال را رد كرد.
اين شركت هندي دليل كاهش فروش نانو را در ماه گذشته ميلادي برخي مشكلات زيرساختي مالي در شهرهاي كوچك اعلام كرد.
در ماه نوامبر فروش اين خودرو به تنها 509 دستگاه رسيد، در حالي كه در ماه جولاي به ركورد 9 هزار دستگاه هم رسيده بود.
سخنگوي تاتاموتورز تاكيد كرد كه نانو خودرويي كاملا ايمن است و بيش از 85 درصد از مشتريان از داشتن اين خودرو راضي هستند.
البته كارشناسان معتقدند ارزان‌ترين خودروي جهان داراي نقص فني است.
پيش‌تر چند دستگاه از اين خودرو در بمبئي به طور غيرمنتظره‌اي آتش گرفته بود كه تاتاموتورز اعلام كرد:گروهي را براي بررسي اين حادثه مامور كرده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-17-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تولید خودروی بالدار

خودروی بالدار تولید شد

برنا به نقل از پایگاه خبری دنیا الوطن، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا “پنتاگون” برای اینکه بتواند از منفجر شدن خودروهای خود در جنگ با جنبش طالبان در افغانستان جلوگیری کند، خودرویی را در این کشور پیاده می کند که به طور همزمان نقش بالگرد و خودرو را ایفا می کند.

گفته می شود طول این وسیله حدود شش متر و دوبال آن ۸٫۲ متر است. سرعت این خودروی بالدار روی زمین حدود ۱۰۴ کیلومتر در ساعت است و در آسمان نیز با سرعتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کند.

اخبار و اطلاعات اولیه منتشر شده در مورد این ابزار جنگی جدید نشان می دهد که قیمت آن بیش از ۱۳۲،۰۰۰ دلار تخمین زده شده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-17-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض خودورهای ترکی؛ تاکسی جدید نیویورک

خودورهای ترکی؛ تاکسی جدید نیویورک

آخرین نیوز: خودروهای شرکت خودروسازی ترکیه " کاراسان" جایگزین تاکسی های شهر پرجمعیت نیویورک می شود.

به گزارش برنا به نقل از الجوار، یک ماشین ساخت ترکیه تاکسی جدید شهر پر جمعیت نیویورک آمریکا شد.

شهر نیویورک هر ساله مسابقه "تاکسی فردا" را برگزاری می کند و در آن بهترین خودروها از هر کشوری شرکت می کنند.

در این مسابقه تاکسی ترکیه که "کاراسان وی ون" نام دارد در این مسابقه شرکت کرده و برنده این مسابقه شده است.

تمام خودروهایی که در ترکیه ساخته می شود با مجوز شرکت های بزرگ ساخت خودرو ساخته می شوند.

این در حالی است که شرکت کاراسان، ماشین هایی چون هیوندای، استروین، پژو و رنو را می سازد.

در همین راستا "جان ناحوم" مدیر اجرایی شرکت کاراسان طی اظهاراتی گفت: ما خوردویی را در ترکیه ساختیم که از این به بعد تاکسی شهر نیویورک می شود و این فرصت خیلی خوبی برای ما در معاملات تجاری ساخت خودروهای ترکیه است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-17-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نوآوری مرسدس بنز، جهت حفاظت از جان عابر پیاده

نوآوری مرسدس بنز، جهت حفاظت از جان عابر پیاده

مطابق اعلام مؤسسه تحقیقات بزرگراه‌های آلمان، میزان کشته‌شدن عابران پیاده در جاده‌های بین‌شهری در هنگام شب، 5 برابر این تعداد در روز است و این در حالی است که مسافرت‌های شبانه تنها یک‌پنجم حجم جابجایی بین‌شهری را تشکیل می‌دهند.
خبر آنلاین- مرسدس بنز امکان تازه‌ای را به اتومبیل‌های لوکس این شرکت اضافه کرده که «سیستم خودکار کمکی دید در شب» نام دارد. این سیستم خودکار عابران را تشخیص‌داده و برای هشدار، یکی از چراغ‌های جلو را روشن خواهد کرد.
از سال 2009 تاکنون فناوی تازه‌ای در اتومبیل‌های لوکس مرسدس بنز به کار گرفته‌شده است که با استفاده از پرتوهای فروسرخ، عابران پیاده را هنگام شب در جاده‌ها تشخیص داده و روی صفحه کنترل اتومبیل حضور آنها را هشدار می‌دهد.

در سال جاری امکان تازه‌ای به این بخش اضافه شده است که «سیستم خودکار کمکی دید در شب» نام دارد و هنگامی که دوربین فروسرخ عابر پیاده‌ای را تشخیص دهد، توسط آن نور یکی از چراغ‌های اتومبیل فرد را هدف خواهد گرفت تا همزمان به راننده و عابری که دارد کنار جاده حرکت می‌کند، هشدار دهد.

به گزارش گیزمگ در این سیستم زمانی که دوربین دید در شب و فروسرخ تعبیه‌شده در اتومبیل، حضور یک عابر پیاده را اعلام می‌کند، یکی از چراغ‌های اصلی اتومبیل به شکل خودکار روشن خواهد شد تا فرد را به وضوح نشان دهد و همزمان هشداری برای راننده و او باشد. این دوربین فروسرخ از فاصله 80 متری می‌تواند فرد را رؤیت کرده و حضور او را روی صفحه کنترل اتومبیل نمایش دهد. مطابق تحقیقات مرسدس بنز این روشنایی مشکلی برای رانندگان پشت سر یا پیش روی این خودروها ایجاد نخواهد کرد.

مطابق اعلام مؤسسه تحقیقات بزرگراه‌های آلمان، میزان کشته‌شدن عابران پیاده در جاده‌های بین‌شهری در هنگام شب، 5 برابر این تعداد در روز است و این در حالی است که مسافرت‌های شبانه تنها یک‌پنجم حجم جابجایی بین‌شهری را تشکیل می‌دهند.

آخرین تغییر اعمال‌شده در سیستم دید در شب مرسدس بنز می‌تواند با هشدار به موقع به عابران پیاده و رانندگان این تلفات را به حداقل برساند.

فناوری دیگری که از تابستان 2011 مورد استفاده قرار خواهد گرفت، سیستم چراغ‌های خودکار جلو است که می‌تواند با استفاده از یک دوربین تعبیه‌شده روی داشبورد اتومبیل، نور بالا و برد آنرا برای رؤیت اتومبیل‌هایی که دارند حرکت می‌کنند یا توقف کرده‌اند، به شکل خودکار تنظیم کند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-15-2011
MAHDI_TONDAR آواتار ها
MAHDI_TONDAR MAHDI_TONDAR آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 24

54 سپاس در 30 نوشته ایشان در یکماه اخیر

شاهکار جدید ولوو
ساخت خودرو مخصوص خانم ها !

عصر خودرو : شرکت خودرو سازی ولوو اقدام به ساخت ماشینی کرده که مخصوص استفاده خانم‌هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» YCC که برگرفته از Your Concept Car و به معنی "ماشین مفهومی شما" نامگذاری شده، اولین خودرویی است که منحصرا به سفارش زنان و برای زنان در شرکت ولوو ساخته شده است.
برخی از ویژگیهای این خودرو:
1. هیچ راهی برای دسترسی راننده(خانوم ها) به موتور و قسمت های حساس وجود ندارد یعنی کاپوت ماشین باز نمی شود.
علتش این است که این ماشین فقط در هر 50.000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن دارد و در صورت نیاز به هر نوع سرویس خودش توسط فرستنده بی سیم به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز خبر می‌دهد!
2. با لاستیک پنچر قادر به ادامه حرکت است یعنی راننده نیازی به توقف و تعویض لاستیک ندارد!
3. راننده فقط میتواند به ماشین بنزین بزند و یا آب شیشه شور را پر کند. ضمنا در باک و مخزن شیشه شور طراحی خاصی دارد که با بیرون کشیدن سرشلینگی خودبخود بسته می شود !
4. قبل از اینکه راننده بخواهد پارک کند سیستم هوشمند تشخیص می دهد آیا جای کافی برای پارک هست یا نه و در صورت وجود جای خالی به راننده برای پارک کمک می کند!
5. چون خانوم ها معمولا آنقدر خرید می کنند که دستهایشان کاملا پر است و برای بازکردن در بخصوص در مواقع بارندگی دچار مشکل میشوند سیستم درها طوری طراحی شده که با رسیدن راننده کنار ماشین خودبخود نزدیکترین در باز می شود!
6. کاپوت جلو و گلگیرها و قوس سقف طوری طراحی شده که راننده بتواند فاصله های جلو و عقب ماشین را کاملا تشخیص دهد!
7. پدال ها در صورت تصادف جمع می شوند تا صدمه ای به پای راننده وارد نشود!
8. فرمان و صندلی و پدالها و پنل جلو با راننده بصورت خودکار تطبیق داده می‌شود!
9. از آن جا که خانوم ها تمایل زیادی به تغییر دکوراسیون و مبلمان خانه دارند برای تامین این نیاز روکش صندلیها و کلا تودوزی براحتی قابل تعویض است!

چهارشنبه 25 خرداد 1390
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش