بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات

شعر و ادبیات در این قسمت شعر داستان و سایر موارد ادبی دیگر به بحث و گفت و گو گذاشته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-10-2014
پریشان آواتار ها
پریشان پریشان آنلاین نیست.
کاربر بسيار فعال

سپاسها: : 8,172

4,786 سپاس در 1,493 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خدایا...
زندگی ات مانند حرف "پسر بچه ایست، که گریه کنان به مادرش میگفت هم "میزنی" هم میگی "گریه نکن"!!!
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-17-2014
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

ربک فکبر ( خدایت را به کبریایی یاد کن )
خدایا اگرکل دنیا کافر بی اعتقاد شوند ، من تنها سرباز تو خواهم شد ، خدایا در این شب و شبهای دگر با تو مناجات میکنم به امید این که روزی توفیق بندگی تو را داشته باشم
اگر کل دنیا طغیان کنند بر جایگاه کبریایی تو گردی هم ننشیند
پس خدایا به تو توکل میکنم ، و راه شک و تردید بر دل من مسدود هست ، خدایا ما را در زمره صالحان قرار بده و مرگ ما شهادت مقرر کن
پروردگارا یا الله و یا رب ، اننا سمعنا منادیا ینادی للایمان ، فآمنا ، فاغفرلنا ذنوبنا و کفر عنا سیئاتنا ، و توفنا مع الابرار ( خدایا ما ندایی که ما را به ایمان دعوت میکرد شنیدیم پس ایمان آوردیم ،گناهان ما را ببخش و سیئات را از ما دور کن ، و مارا با بندگان صالح خود با ابرار توفی کن ) ، پروردگارا "هب لی حکما و الحقنی بالصالحین والجعل لی لسان صدق فی الآخرین والجعلنی من ورثتـ الجنتـ النعیم ، ولا تحزنی یوم یبعثون یوم لا ینفع مال و لا بنون الا من آتی الله بقلب سلیم و ازلفت الجنت للمتقین " خدایا به من حکمت عطا کن و من را به صالحین به بندگان صالح خودت ملحق کن ، خدایا از من نامی خوش و یادی ماندگار در زبان موخرین قرار بده ، و من را وارث بهشت نعیم قرار ده و من را ناراحت قرار نده در روزی که همه را مبعوث میکنی ، روزی که نه مال و نه فرزند ارزشی دارد به غیر از آن فردی که الله به او قلب سلیم عطا کرده و مقام و درجات بهشت برین از آن متقین هست " فرازی از دعای ابراهیم نبی "
خدایا من عاشق این هستم که من را در زمره ملت ابراهیم و پیروان آن ، پیروان اسماعیل ، محمد و علی و فاطمه و حسنین و 14 معصوم قرار دهی
پروردگارا خدایا از تو نعمت بندگی میخواهم ، بندگی از جنس ملت ابراهیم ، تسلیم تو باشم تا آخر عمر و هرگز نافرمانی امر تو نکنم
خدایا " ربنا وجعلنا مسلمین لک و من ذریتنا امتـً مسلمتـ لک و ارنا مناسکنا و تب علینا انک انت تواب و الرحیم "
خدایا من از پلیدی های نفس و از نجواهای و نگاه های خیانت بار خلق به تو پناه میبرم
و میترسم از روزی که هیچ مفری جز تو ندارم ،که به خشم و غضب تو گرفتار شوم
روزی که کودک از فشار ترس موهایش سپید خواهد شد و مادران فرزندان شیر خوار خود را فراموش خواهند کرد ، روزی که نه پدر برای پسر و نه دوست برای دوست فایده ای دارد
خدایا من را نسبت به پدر و مادرم شقی قرار نده ، و میان من و اهل و آشنایم الفت و محبت قرار بده و من را درس عبرتی برای دیگران قرار نده ، که من هرگز از مکر پروردگار خود غافل نشده و نیستم ، و هرگز هم از رحمت پروردگار خود ناامید نبوده و نیستم
خدایا من مجرمم من گنه کارم من معترفم به آن چه که بدان عمل کرده و به درگاه تو توبه میکنم ، شاید توبه من را پذیرا باشی که تو هرگز اراده ستم به بندگان خود روا نمیداری
و مهربان و بخشنده ای خدایا من از منکرین و مکذبین و کافرین به درگاه تو ، به خودت پناه میبرم ،که اگر کلمه فصل تو نبود ، به عزتت قسم عذاب از جایی که تصور نمیکردند دامانشان را فرا میگرفت ، خدایا من هشدار بنده ی مع الحقت علی ابن ابی طالب را شنیدم که میگفت : هشدار هشدار که خدای آن چنان ستار العیوب هست و ستر کرده که تصور میکنید از گناه شما گذشته ، خدایا من را از آن تصور کنندگان قرار نده
خدایا من را نسبت به عبادت خودت ، و بندگی به درگاهت شقی و طاغی قرار نده
که راه گمراهی بسیار تاریک هست
به تو امید دارم و از خلق خدا نا امیدم ، به تو دل بستم و علاقه دارم و از خلق تو بریدم
باتو ام ، با تو هستم و تنها محبت تو را در دل دارم

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 02-17-2014 در ساعت 10:48 PM
3 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-18-2014
پریشان آواتار ها
کاربر بسيار فعال

خدایا....."تنها" نذار دلی رو که هیچکس "دردش" رو نمی فهمد....
قدیمی 04-08-2014
پریشان آواتار ها
کاربر بسيار فعال

خداوندا...

اراده ام را به زمان کودکی بازگردان.

همان زمان که برای یکبار ایستادن هزار بار می افتادم اما ناامید نمی شدم...
قدیمی 04-12-2014
bigbang آواتار ها

پیش فرض حدیث قدسی

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 04-17-2014
پریشان آواتار ها
کاربر بسيار فعال

خدایا قرارداد زمینی مان سقف نداشت!
صفرهای غصه هامو زیاد گذاشتی!
روی زمین کسی چک غصه ای که برایم نوشتی را پاس نمیکند.....
قدیمی 05-12-2014
bigbang آواتار ها

پیش فرض یا معز المومنین

کل دنیا کراهت داشته باشد من را به عنوان یک انسان بپذیرد ، تو کراهت نداری که من بنده تو باشم ، و تو را صدا کنم ، تو کراهت نداری که برای من آقایی کنی و من غلام تو باشم ، اسیرتم ، اسیرتم ....
وقتی یک عالم از من نا امید شد تو دستگیری کردی تو آقایی کردی
تو تحویلم گرفتی تو پناهم دادی ، تو ندایم را لبیک گفتی ، به عزتت قسم چه نیکو یاور و ناصر و مولایی هستی تو ! یاری تو یاری بزرگی ، روزی تو بی حساب آیا عذاب تو با عذاب خلق قابل مقایسه است ؟ هرگز !
در میان کلمات تو شناورم ، ستوده صفات بزرگ بی مثال آقای همه مخلوقات عالم ، تو چه معبود باحالی هستی
تو از نجواها و نداها آگاهی ، از درون و برون آری "حسبنا الله و نعم الوکیل "
بندگی تو سرمه چشم من ، عبادت تو را نه به اکراه که با میل و رغبت به جا می آورم ، که این منتی هست از طرف تو بر من که لیاقت تسبیح تو دارم
بنده نواز ، ای همدم بی همدمان ، یتیم نواز
تو حقی ، من شاهدم تو حقی ، حق کامل روشنی نگاهی ، غایت کمالی
آمال و آرزوهای من یارای رسیدن به صفات تو را ندارد
از گفتار یاوه گویان سینه ام تنگ و از کردارشان ناراحت و افسرده ام
یا تو آرامبخش قلب بی قرار من هستی یا یاد تو
به راستی که بهترین تکیه گاهی هیچ حسی حتی شبیه حس بندگی تو نیست ، هیچ حسی

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 05-12-2014
پریشان آواتار ها
کاربر بسيار فعال

مختصر و مفید....

خدایا من شاسی بلند نمیخوام ازت
.
.
.
.
.
.
شانس بلند میخوام ازت

قدیمی 06-07-2014
bigbang آواتار ها

خالق سرنوشت ، مقدر کننده تقدیر ، مقلب قلوب ، خالق شیوه و روش ها ، مست تدبیر تو هستم ، مست ! سیاه مست گاهی از شدت حیرت و گیجی ، میخندم گاهی گریه میکنم گاهی میترسم ، ولی تو لایتغیر هستی ، خالق روش ها تو میدانی من چه میگویم ! تو از دل من با خبری بهشتی هستم یا جهنمی ؟ هر چه تقدیرم شد باز بهتر از بندگی تو انتخابی دارم ؟ به راستی که خاکم و با خاک آشنایی غریبی دارم
بلکه با آب آشناترم ، من همان نطفه پستم که به من نعمت وجود بخشیدی هیچ بودم ، حتی هیچ هم نبودم ، اصلاً نبودم ! سپس مقدر کردی تا در میان مخلوقاتت آدم باشم انسان باشم ، چه زیباست حکمت خلقت تو ، وقتی اراده کردی تا در اینجا رشد کنم و سپس بمیرم ، زمین را برای من گهواره ای آرام قرار دادی و آیاتت را به نیکوترین شیوه در میان نعمات و مخلوقاتت بگستردی ، سپس به من راه هدایتم را نشان دادی
بزار صمیمی بگم هیچ آدمی ، قسم میخورم به خاطر هیچ آدمی حاضر نبودم دست از گناه بکشم به خاطر هیچ دلیلی حاضر نبودم معتقد باشم ، جز تو !
بی تعارف ! تو یک چیز دیگری ،فوق العاده ای ماورای وصفی ، هم قهر تو خاص هست و هم رحمتت
گاهی به نگاهی به دلیلی به بهایی به بهانه ای دلم هوس میکند تا دوباره سنت توبه شکنی را داشته باشد ولی یاد تو تمام ترس ها و ناراحتی ها و هوس ها و ... را خاموش میکند آبی هست بر آتش ، تو میدانی دوست تو کیست و دشمنت کیست
من را از دوستان خود قرار بده ، نه از دشمنانت ، به راستی که من مالک نفع و ضرر خود نیستم و تقدیر به دست توست پس مقدر کن تا در حالی که بنده تو هستم از این دنیا بروم به تو توکل میکنم و از تو یاری میخواهم که بهترین یاری دهندگانی از تو نمیبرم
که اگر ببرم جداً ظالم هستم کمکم کن ، کمکم کن دستم را بگیر من همون محمدم دیگه منو نشناسن من و تو که با هم تعارف نداریم تو من و میشناسی
خیلی ضعیفم ولم کنی خراب میکنم میدونم خراب میکنم ،ولم نکن ، ولم نکن سرم میخوای بلا بیاری بیار ولی ولم نکن ، ولم نکن به هر قیمتی شده وللم نکن

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 08-18-2014
bigbang آواتار ها

پیش فرض سلام

بسم الله الرحمن الرحیم
به نام آفریننده همه چیز
پروردگارا من فقیرم و به فقرم هم خودم گواهم و هم خودت و آن که از جانب تو مامور شده ، من گواهم که هیچ بودم و به یمن اراده تو فرصت وجود پیدا کردم ، پروردگارا من گواهم که بنده خاطی هستم ، و گواهم بر خطاها و اشتباهاتم
از تو مسئلت توبه دارم ، که توبه پذیرترین خودت هستی
پروردگارا من از شر خودم و از شر وسوسه ها و زمزمه ها ، و هر آن چه که من از را از راه تو منحرف و باز میدارد به خودت پناه میبرم من را مسلمان کردی
پس مسلمان نگه دار و مسلمان بمیران که به هدایت تو نیاز دارم
چراغ راهم را فروزان و اراده ام را قوی کن ، و حافظه ام را تا به یاد داشته باشم که بودم و که هستم ، کجا هستم و در برابر چه وجود پر عظمتی ایستادم
من م.ن هستم ، من م.ن هستم وجودی ناچیز و ذره ای ناچیز و کلمه ای از کلمات بی منتهای تو ، من مخلوق توام و خود را و تاریخ و حق و حقیقت را بر این امر گواه میگیرم ، به حق گواهی میدهم که جز ذات پاک و مقدس تو هیچ وجودی شایسته پرستش نیست ، هرگز نخواسته و نمیخواهم به تو شرک بورزم و بندگی تو را افتخار و تاج سرم میدانم
البته من آدم خوبی نیستم ، من آدم خوبی نیستم ، و خود نیز بر این گواه ام من حقیرم و ضعیفم ، گاهی شایسته ترحمم ، من هم مانند همه انسان ها میترسم و میگریم ، میخندم و خشم وجودم را فرا میگیرد من ضعیفم و فقیرم به درگاه تو من مالک سود و زیان خود نیستم ، من مالک آینده خود نیستم حتی حال خود را هم تسلطی ندارم و همچنین بر قلبم
به تو پناه میبرم از عسر و سختی که من را به وادی کفر بکشاند و از عبادت و بندگی تو بازدارد ، من حقیرم ناچیزم و ادعایی ندارم ، نه تنها ادعایی ندارم که هیچ حقی هم بر گردن تو ندارم این تو هستی که بر گردن من حق داری و من حق بندگی تو را به جا نیاوردم وظایفم را درست انجام ندادم
تو ذات بی منتهای مقتدری که در نهایت اتقان و استحکام خلق میکنی و در نهایت آن چه به امانت بود بازپس میگیری و به حساب میکشی
مهم نیست که ما بپذیریم یا نه اراده تو قالب و کلمه تو جاری و حکومت تو مستدام و قدرت تو بیمنتهاست و حقیقت از هر جانب بر باطل کوبیده میشود و آن را مضمحل میکند ، به تو پناه میبرم از این که در صف باطل قرار بگیرم
من ضعیف و حقیر و مسکینم و من از نطفه ای پستم که تو نعمت وجود بخشیدی و هم تو خود گواهی و هم مخلوقاتت من هیچم ، هیچ اگر کمتر بود میگفتم که کمتر از هیچ نمیشناسم ، من فقیر درگاه توام
من فقیرم همین یک فقیر به درگاه تو ، نه چیزی بیش از این هستم
از زبانه های آتش دوزخت به تو پناه میبرم ، هر کجا که بخواهی اعتراف میکنم و حقیقت را میگویم من معترفم و اعتراف میکنم به آن چه از ناحیه من صادر شده هر چه هست از قصور و کمی من و اشتباهات من هست و من مسئولیت آن را حتی اگر نخواهم باید به عهده بگیرم این با توست که یا ببخشی یا مجازات کنی تو خالق همه و صاحب و مالک همه هستی هر چه هست و هر چه بوده و هر چه خواهد بود تو ابدی هستی و هیچ جز تو نیست و من بر این مسئله گواهی میدم من مخلوق ناچیز توام ، آگاهی ام به قدر دانه ای ارزن نیست ، من نه اهل تواضع هستم و نه خشوع حقیقت را میگویم آری به راستی من کمم و از کم هم کمتر و کمترین نه رجحانی و نه دفاعی و نه بهانه ای برای گناهانم ندارم ، و بر این هم گواهم

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)