بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie

فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie مباحث مربوط به فیلم سینما تلویزیون و تئاتر در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-16-2012
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Smile جایزه گلدن گلوب شصت و نهم به جدایی نادر از سیمین

گلدن گلوب شصت و نهم به جدایی نادر از سیمین

- حضور مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، وودی الن، پدرو المادوار و برادران داردان در کنار اصغر فرهادی از ایران از مهم ترین اتفاقات گلدن گلوب شصت و نهم بود. اصغر فرهادی با فیلم جدایی نادر از سیمین پس پشت سر گذاشت یک تور بین المللی موفق و کسب جوایز متعدد جهانی در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب کاندیدا شده است.

این فیلم که پیش از این برنده سه جایزه از جشنواره برلین شده بود، اتفاقی که در این فستیوال بی نظیر بوده به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار معرفی شد و کمتر از یک ماه قبل از این مراسم در مراسم گلدن گلوب 2012 شرکت کرد تا با فیلم های از چین، آمریکا(به زبان بوسنیایی)، بلژیک و اسپانیا رقابت کند.

مراسم گلدن گلوب شصت و نهم از دقایقی پیش (ساعت پنج به وقت استاندارد پاسيفيك (4:30 تا 7:30 صبح به وقت تهران) در هتل بورلي هيلتن در بورلي هيلز كاليفرنيا آغاز شد. اجرای مراسم امسال به عهده ريكي جروايز كمدين، نويسنده، كارگردان و تهيه كننده انگليسي است که براي چهارمين بار وظيفه اجراي برنامه مراسم اهداي جوايز را بر عهده گرفته است.

4:40 - اصغر فرهادی به همراه پیمان معادی در این مراسم شرکت کرده بود.

جانی دپ به عنوان اولین مهمان برای معرفی فیلم هوگو ساخته مارتین اسکورسیزی به روی سن آمد و پس از معرفی کاندیداهای بهترین این بخش فیلم جدایی نادر از سیمین را به عنوان برنده این جایزه اعلام کرد.
اصغر فرهادی به همراه پیمان معادی به روی سن رفتند و فرهادی در سخنرانی پس از دریافت جایزه خود گفت: همیشه به این فکر می کردم که در این لحظه از چه کسی حرف بزنم و تشکر کنم؟از پدرم؟مادرم؟همسرم؟دخترم؟ ولی بهتر دیدم در این لجظه از مردم سرزمینم بگویم و از انها تشکر کنم.

4:50- اهدای جوایز با بخش سریال های تلویزیونی شروع شد که برنده شدن کیت وینسلت در این بخش سریال کوتاه تلویزیونی برای سریال Mildred Pierce جالب توجه بود. وینسلت در بخش جایزه بهترين بازیگر زن فيلم موزيكال يا كمدي هم برای فیلم کشتار کاندیدای دریافت جایزه است. وینسلت در سخنرانی پس از دریافت جایزه خود این جایزه را به فرزندان خود تقدیم کرد.

5:15- لودويك بورس براي موسیقی متن فیلم صامت «هنرپيشه» برنده جایزه بهترین موسقی متن فیلم شد. این موسیقی دان فرانسوی که چندان انگلیسی نمی دانست مجبور شد از روی یک برگه متن سخنرانی خود را به انگلیسی دست و پا شکسته ای بخواند. سایر کاندیداهای این بخش عبارتند از: ترنت رزنور و آتيكوس راس آهنگسازان فيلم «دختري با خالكوبي اژدها»، هاوراد شور سازنده موسيقي متن «هوگو»، جان ويليامز براي موسيقي متن «اسب جنگ»

5:25- مدونا برای آواز فیلم «دبليو. اي»، فیلمی که خودش ان را کارگردانی کرده بود برنده جایزه بهترین آوازهای اورجینال فیلم شد. سایر کاندیداهای این بخش عبارت بودند از:گروهی از خوانندگان برای فیلم «خدمتکار»، کریس کرنل برای فیلم «واعظ با مسلسل»، برایان بیرن و گلن کلوز برای موسیقی متن فیلم «آلبرت نابز»، التون جان و برنی تاوپیم برای موسیقی متن فیلم «نومئو و ژوليت»

5:30- ميشل ويليامز که در فیلم «هفته من با مريلين» نقش مرلین مونرو را بازی کرد را بازی کرد برنده جایزه بخش بهترين بازیگر زن فيلم موزيكال يا كمدي شد. او در این بخش رقبای سرسختی چون و جودي فاستر و کیت وینسلت را برای بازی در فیلم کشتار و همچنین چارلیز ترون را برای بازی در فیلم نوجوان در کنار خود می دید.

5:40- كريستوفر پلامر بازیگر فیلم «تازه‌كارها» جایزه بهترين بازیگر مرد نقش مکمل را از آن خود کرد. او پیش از این هم برنده جایزه ایمی شده بود.

5:45- وودی آلن که خودش در سالن حاضر نبود و برای گرفتن جایزه به روی سن نرفت برنده جایزه بهترین فیلنامه گلدن گلوب برای فیلم نیمه شب در پاریس شد.

6:00- راس ساعت شش به وقت ایران مدونا به روی سن امد تا برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را معرفی کند. و سرانجام پس از نمایش قسمت های از پنج فیلم کاندیدای این جایزه سرانجام فیلم جدایی نادر از سیمین از ایران برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب شد. فرهادی پس از دریافت جایزه از مردم ایران تشکر کرد و گفت مردم ایران دوست داشتنی ترین مردم دنیا هستند.

پی نوشت:ما هم بسیار خرسندیم
اصغر فرهادی عزیز مایه افتخار ما ایرانی ها

ویرایش توسط دانه کولانه : 01-16-2012 در ساعت 11:20 PM
6 کاربر زیر از shokofe سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-16-2012
kiana آواتار ها
kiana kiana آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال

سپاسها: : 843

1,438 سپاس در 268 نوشته ایشان در یکماه اخیر

تبریک تبریک تبریک برای اصغر فرهادی برای ایرانی و ایرانیان که در هر جای دنیا هستند باعث غرور ما و افتخار ما هستند....من لحظه دیدن این برنامه از خوشحالی گریه میکردم افرین بر ایرانی ها که همیشه لیاقت بهترین ها را داشته و دارند.......از هیجان زیاد واقعا قلبم داشت میومد تو دهنم .مرسی اصغر فرهادییییییییییییییییییییییییی ییییییییییی...
از خودم میپرسم : ارزش قلب من از شیشه ی یک پنجره هم کمتر بود ؟

5 کاربر زیر از kiana سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 01-16-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض «جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه گلدن گلوب شد

«جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه گلدن گلوب شد

خبرآنلاین: فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی در شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را دریافت کرد.

مراسم این دوره جوایز گلدن گلوب یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) در هتل بورلی هیلز برگزار شد.

«جدایی نادر از سیمین» که به نمایندگی از ایران در اسکار 84 حضور دارد در بخش گلدن گلوب فیلم خارجی‌زبان پیروز شد. برای اولین بار است فیلمی از سینمای ایران این جایزه را دریافت می‌کند.

اصغر فرهادی به همراه پیمان معادی روی سن حاضر شد و پس از دریافت جایزه گفت: «وقتی به اینجا می‌آمدم داشتم فکر می‌کردم چه باید بگویم. از پدر و مادرم تشکر کنم، از همسر مهربانم، از فرزندانم، از گروهم، اما اینجا می‌خواهم از مردمم حرف بزنم. آن‌ها واقعا مردمی صلح‌دوست هستند.»

فیلم آمریکایی و بوسنیایی‌زبان «در سرزمین خون و عسل» به کارگردانی آنجلینا جولی، «گل‌های جنگ» ژانگ ییمو از چین، «پسری با دوچرخه» ساخته ژان پی‌یر و لوک داردن از بلژیک و فیلم اسپانیایی «پوستی که در آن زندگی می‌کنم» به کارگردانی پدرو آلمودوار رقبای «جدایی نادر از سیمین» در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان بودند.

در دیگر بخش‌ها کریستوفر پلامر برای «تازه‌کارها» جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را برد و میشل ویلیامز برای «هفته من با مریلین» بهترین بازیگر زن موزیکال یا کمدی شد. وودی آلن نیز برای «نیمه‌شب در پاریس» جایزه بهترین فیلمنامه را گرفت.

لودوویک بورس برای «هنرمند» جایزه بهترین موسیقی را دریافت کرد و مدونا برای ترانه «شاهکار» از فیلم «دبلیو. ای.» برنده جایزه گلدن گلوب بهترین ترانه شد. جایزه بهترین بهترین فیلم انیمیشن به «ماجراهای تن تن» استیون اسپیلبرگ رسید.

جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود اعطاء می‌کند. گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست.

مراسم شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب همچنان در حال برگزاری است و اخبار تکمیلی درباره دیگر برندگان متعاقبا ارسال می‌شود.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
5 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 01-16-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب به "جدایی نادر از سیمین" تعلق گرفت+تصاویر

جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب به "جدایی نادر از سیمین" تعلق گرفت+تصاویر

در مراسم شصت و نهمین دوره اهدای جوایز گلدن گلوب، فیلم ایرانی “جدایی نادر از سیمین” ساخته اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی حاضر در این مراسم انتخاب شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اصغر فرهادی با فیلم جدایی نادر از سیمین در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب موفق بود و جایزه این بخش را به خود اختصاص داد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر انتخاب ، فرهادی پس از دریافت جایزه اش گفت : قبل از اینکه بر روی صحنه بیایم، داشتم فکر می کردم چه بگویم، در مورد مادرم بگویم، در مورد پدرم بگویم ، در مورد همسر مهربانم بگویم ، در مورد دخترم بگویم. اما آنچه که باید بگویم : " مردم سرزمینم انسانهای دوست داشتنی، بزرگ و عاشق صلح هستند."

حضور مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، وودی الن، پدرو المادوار و برادران داردان در کنار اصغر فرهادی از ایران از مهم ترین اتفاقات گلدن گلوب شصت و نهم بود.

جایزه گلدن گلوب نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا میگردد.

اصغر فرهادي متولد 1351 بوشهر، فارغ التحصيل رشته تئاتر از دانشكده هنرهاي زيبا و كارشناسي ارشد دانشگاه تربيت مدرس است. وي فعاليت در سينما را از سال 1365 با فعاليت در انجمن سينماي جوان اصفهان آغاز كرد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
5 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 01-16-2012
ROJINAjoON آواتار ها
ROJINAjoON ROJINAjoON آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 905

904 سپاس در 533 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام

امروز ساعت 16 از شبكه من و تو جنشنواره گلدن گلوب رو نشون ميده..

كسايي كه نديدن از دستش ندن.

چه کسی میتواند با دختران شرقی دوئل کند؟!
وقتی نگاهشان...
دست ها را از حرکت باز می دارد!!

کاربران زیر از ROJINAjoON به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-16-2012
ROJINAjoON آواتار ها
ROJINAjoON ROJINAjoON آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 905

904 سپاس در 533 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض گلدن گلاب به روایت تصویر!

چه کسی میتواند با دختران شرقی دوئل کند؟!
وقتی نگاهشان...
دست ها را از حرکت باز می دارد!!

3 کاربر زیر از ROJINAjoON سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 01-16-2012
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض اصغر فرهادی تبریک

به اقای فرهادی به تیم خوبشون بازیگرای تواناشون
شخصیت و اخلاقشون و هنردوستان ایرانی تبریک میگم .

5 کاربر زیر از دانه کولانه سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 01-17-2012
mary.f آواتار ها
mary.f mary.f آنلاین نیست.
مدیر بخش زمین شناسی

سپاسها: : 3,194

2,013 سپاس در 491 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض جدایی نادر از سیمین- تبریک به آقای اصغر فرهادی

منم تبریک میگم به آقای فرهادی و بازیگران خوب این فیلم
واقعا از ته دل خوشحال شدم
2 کاربر زیر از mary.f سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 01-19-2012
hossein آواتار ها
hossein hossein آنلاین نیست.
مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 7,693

7,279 سپاس در 3,383 نوشته ایشان در یکماه اخیر
hossein به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض تبريك دولت آمريكا به اصغر فرهادي!

دولت آمریکا به اصغر فرهادی برای بردن جایزه گلدن گلوب تبریک گفت.
ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:"ما موفقیت و تعهد او را نسبت به فرهنگ غنی و مقاوم ایران تحسین می کنیم."
همزمان فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی یکی از بخت های اصلی راهیابی به جمع نامزدهای بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار شد.
مراسم اهدای جوایز اسکار حدود ۴۰ روز دیگر، در لس آنجلس برگزار خواهد شد.
دولت اوباما سعی دارد مردم ایران را مخاطب مستقیم خود قرار دهد.

کاربران زیر از hossein به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

برچسب ها
گلدن گلوب, اصغر فرهادی, جدایی نادر از سیمین

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش