بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار حوادث و رخدادها

اخبار حوادث و رخدادها در این بخش اخبار و حوادث همانند آنچه که در روزنامه ها در بخش حوادث دیده میشود با رعایت قوانین گنجانده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-27-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض 3 كلاهبردار دستگير شدند

3 كلاهبردار دستگير شدند
خبرگزاري فارس: 3 مرد ميانسال به اتهام كلاهبرداري و جعل اسناد توسط مأموران پليس آگاهي دستگير شدند.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس،‌ عصر 2 آبان امسال شكوائيه‌اي از سوي فردي كه خود را متقاضي خريد ملكي در منطقه زعفرانيه معرفي كرده بود، در اختيار سرپرست دادسراي ناحيه 3 تهران قرار گرفت.
اين فرد در حضور سرپرست دادسراي ناحيه 3 تهران عنوان كرد: چندي پيش از طريق آگهي‌هاي تبليغاتي روزنامه‌هاي كثيرالانتشار در جريان فروش ملكي با شرايط استثنائي در منطقه زعفرانيه قرار گرفتم كه طي تماس با شماره درج شده در آگهي، با فردي كه خود را محمد و فروشنده ملك معرفي كرده بود، آشنا شدم.
وي در ادامه اظهاراتش در خصوص مبلغ مورد توافق بر سر قيمت فروش ملك به سرپرست دادسراي ناحيه 3 تهران گفت: پس از ملاقات با محمد، بر سر قيمت ملك به ارزش 5 ميليارد تومان به توافق رسيديم.
با توافق صورت گرفته بر سر قيمت ملك، قرارداد اوليه‌اي نيز تنظيم و از سوي من نيز چكي به عنوان پيش خريد ملك به مبلغ 800 ميليون صادر شد اما پس از استعلام مدارك ارائه شده از سوي محمد متوجه شدم كه اصالت اسناد مورد تأييد قرار نگرفته است.
با تشكيل پرونده مقدماتي، به دستور سرپرست دادسراي ناحيه 3 تهران پرونده جهت رسيدگي ويژه در اختيار كارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
با آغاز تحقيقات كارآگاهان مبارزه با جعل و كلاهبرداري پايگاه سوم و با حضور شاكي در پايگاه آگاهي، بلافاصله اقدامات لازم در خصوص تعيين اصالت مدارك ملك انجام كه نهايتاً اطلاعات ارائه شده از سوي شاكي پرونده در خصوص عدم اصالت مورد تأييد قرار گرفت.
با قطعي شدن جعلي بودن اسناد ارائه شده از سوي فروشنده ملك، با انجام اقدامات پليسي و بهره‌گيري از اطلاعات به دست آمده از شاكي پرونده محل تردد متهم در ميدان ونك مورد شناسايي قرار گرفت و با حضور كارآگاهان پايگاه سوم در محل متهم در ساعت 14 در ميدان ونك بازداشت و به پايگاه سوم پليس منتقل شد.
محمد 58 ساله پس از انتقال به پايگاه پليس آگاهي بلافاصله به جعلي بودن اوراق و اسناد مالكيت ارائه شده به خريدار ملك اعتراف كرد و با معرفي فرد تحويل دهنده مدارك جعلي به كارآگاهان مبارزه با جعل و كلاهبرداري پايگاه سوم گفت: اسناد و مدارك جعل شده را از شخصي به نام غلامرضا دريافت كرده‌ام.
با معرفي ديگر متهم پرونده توسط محمد و در بررسي اطلاعات موجود در بانك اطلاعاتي مجرمان سابقه‌دار پليس، مشخص شد كه غلامرضا 58 ساله از مجرمان سابقه‌دار پليس آگاهي است كه پيش از اين 2 بار به اتهام كلاهبرداري دستگير و روانه زندان شده است.
با بهره‌گيري از اطلاعات موجود در سوابق متهم سابقه‌دار پرونده، محل‌هاي تردد وي در ميدان صادقيه مورد شناسايي قرار گرفت و كارآگاهان پايگاه سوم فورا در محل‌هاي مورد شناسايي شده حضور پيدا كردند و در ساعت 19 پس از شناسايي متهم، اقدام به دستگيري و انتقال وي به پايگاه سوم كردند.
با انتقال غلامرضا به پايگاه سوم تحقيقات از متهم در همان ساعت دستگيري از او آغاز شد متهم كه از دستگيري خود بسيار غافلگير شده بود پس از آنكه خود را در برابر اطلاعات كامل كارآگاهان از نحوه اقدامات خود و ديگر همدستش مشاهده كرد بي‌هيچ مقاومتي لب به اعتراف گشود و با عنوان اين موضوع كه از جعلي بودن اسناد اطلاع داشته در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: مدارك توسط شخصي به نام محمد تهيه و به من تحويل داده شده است.
با اطلاعات به دست آمده از متهم سوم پرونده و شناسايي مخفيگاه وي با انجام هماهنگي‌هاي قضايي لازم با سرپرست دادسراي ناحيه 3 تهران در ساعت 21 همان روز كارآگاهان در آدرس مخفيگاه متهم در خيابان شريعتي حاضر و پس از حصول اطمينان از حضور وي در داخل مخفيگاه عمليات دستگيري او و بازرسي از مخفيگاهش را انجام دادند.
با ورود به مخفيگاه و دستگيري متهم در بازرسي از مخفيگاه وي كارآگاهان موفق به كشف مهر برجسته متعلق به دفترخانه‌هاي رسمي، اوراق نيم برگي و يك برگي وكالت نامه، اسناد جعل شده متعلق به 3 ملك در نياوران و زعفرانيه، تصاوير شناسنامه‌هاي جعل شده متعلق به افراد غير كشف و ضبط شد.
در بررسي‌هاي انجام شده در خصوص اسناد سه ملك شناسايي شده در نياوران و زعفرانيه، ارزش ملك‌هاي فوق در حدود 15 ميليارد تومان اعلام شده است كه اعضاي اين گروه كلاهبرداري قصد داشتند تا با استفاده از اسناد ملكي جعلي اقدام به فروش آنها به خريداران كنند كه تمامي متهمان شناسايي و دستگير شدند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)