بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد > تاپیکهای سریالی > تالارهای آزاد

تالارهای آزاد در این تالار پستهایی که شمارش نمیشوند ارسال میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-17-2014
شابادی آواتار ها
شابادی شابادی آنلاین نیست.
کاربر کارآمد

سپاسها: : 240

1,540 سپاس در 646 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خدایا این چه شهریه ساختی
خدایا این مردمیه خلق کردی
خدایا ازاین داغتر هم میشه
خدایا یعنی من هم جهنم میرم
خدایا مگه دیگه جهنم چطوریه
دمای هوا 60 درجس اما اخبار همیشهمیگه 48درجه
اینجا اونقدر هوا گرمه که وقتی تو خیابون پست میدیم میگی الان میسوزی مثل اینکه اری نگهبانی جهنم رو میدی
با موتور که گشت میزنی مثل اینه که دو طرفت اتیشه داری از وسط آتیش رد میشی
تا خونه با موتور نیم ساعت راهه اونقدر هوا داغه که عرق نمیکنی پوست بدنت خشک میشه میگی الانه که ترک بخوره
شما بگید من چرا تو این خراب شدم
4 کاربر زیر از شابادی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-08-2014
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خوب چرا تو این خراب شده ای ؟ چرا ؟ من هم به زودی از یک خراب شده ای باید سر دربیارم الان یک شهود داشتم مثل این که خطم هم شامل این لحظه میشه
عهههههههههه میدونید ما همیشه تلاش میکنیم تا به بالاها برسیم به بالاترها به بهترین ها به آدمهای بهتر ، و استاندارد زندگی بهتر ، اما اگر این بالاها اون چیزی که ما فکر میکنیم نباشه چی ؟ آدمهای اون بالا هیچ فرقی ندارند ، منظورم خیلی بالاتر هست ها برین بالا ... اونهایی که پستهای بزرگ دارند اونهایی که پولدارند
وقتی نیم کره خورشید یک طرفش آفتاب میشه و یک طرف دیگه اش سایه یک بخش کره زمین یا خوابند یا مثل من بیدارند اونهایی که مثل من بیدارند کمند بیشتر خوابند چون کار فیزیکی میکنند چون کارهای سخت تو دنیا بسیار زیاد هست حتی از کارگری سختتر هم روحت درگیر هست هم جسمت ، فرقی نمیکنه کجایی خوابیدی دیگه خوابیدی تا یک صبح دیگه که باید بیدار و اون ور کره زمین بخوابند ، همیشه این اختلاف با بقیه تو شب و روز نیست ، مثلاً یکی زودتر از من چشماش خواب میگیره چون ساعتش از ما جلوتر هست یکی هم دیرتر از من خسته میشه
ولی همه میخوابیم ! همه خوراک میخوریم ، همه حوصله امون سر میره گاهی ، هممون به فکر آینده ایم اون بالا خبری نیست به من اعتمادداشته باشید ، اون بالا خبری نیست اونها اون چیزی که نشون میدن نیستند، تمام اون ژستهای موفقیت الکی هست
اون وعده ای که به شما دادند در مورد دنیای بهتر خودشون نمیدونند چطوری باید عملیش کنند ، اونها فقط یک چیز رو خوب بلدند ، این که به شما بقبولونند که ما بهتر ازشماییم !
ما بیشتر از شما میفهمیم ، در صورتی که الکی میگند ، هر کجای دنیا همین هست
اونها نمیدونند دارند چیکار میکنن ! و باید چیکار کنند ، اونها لباسهای قشنگ میپوشند اما اون چیزی که نشون میدن نیستند
یکی با مجلسشون دعواش میشه ، از طرفی مشکلاتی داره ، یکی دیگه با عذاب وجدان دست به گریبان هست ، یکی احساس نداره وجدان نداره اصلاً آدم نیست
فقط میترسه ! زیاد هم میترسه ، گاهی از مرگ ، گاهی از آینده .............پیوسته دنبال کورسوی امیدی به هر طرف میدوئه ولی به هر چیزی که دل میبنده از بین میره
یکی گذشته خرابی داره ، خیلی خراب ولی امیدواره خودش هم نمیدونه چرا ولی امیدواره ، همشون کراواتاشون رو صب محکم میبندند ، یقه هاشون رو درست میکنند
تا کسی پی نبره اون چه رو که اونها در نظر خودشون ضعف میدونن
ولی این ضعف نیست ، این آدمیت هست ، همه آدمها ضعیفند ، همشون !
اون بالا با این پایین هیچ فرقی نداره از بابت این مسائل ! میدونی من فرق و کجا دیدم ؟ فرق و اونجایی دیدم که یکی خوب بود ، هم تو فقیر دیدم هم تو غنی پولدار و بی پول خیلی کمند ولی هستند ، آدمهایی که واسه یک لقمه نون و بادمجون سرخ کرده واقعاً احساس خوشبختی میکنند ، به خدا دیدم وقتی بچه ای صورت پدرش رو میبوسه خوشبختی رو تو صورت اون پدر دیدم و وقتی که به هم دیگه کمک میکنند
خوشبختی رو تو اون مسافرهای مترویی دیدم که واگن 60 تنی رو تکون دادند تا پای اون مرد رها بشه یا اون مسافرهایی که تو تونل گیر کردند و شروع کردند به آواز
این شر و ور نیست ! این واقعیت هست ، من قبلاً هم گفتم ، هیچ حسی شبیه یک وجدان راحت و یک رضایت نیست ، رضایت از اون چه در حتی یک لحظه کوتاه برای شما اتفاق می افته خوشبختی رو اگر یک زندگی بدونیم یک عمر بدونیم باید این لحظه ها رو هم جمع کنیم اون وقت ببینیم چقدر خوشبخت بودیم چقدر میتونستیم آدم خوبی باشیم ؟ و بودیم ؟ خوب بودیم ! بد نبودیم ! خوبی و بدی نسبی نیست ، خوبی و بدی رو هر آدمیزادی تشخیص میده ، همونطور که گریه و خنده رو تشخیص میدیم ! همونجوری که گریه الکی و خنده الکی رو میفهمیم .
خوبی و بدی رو به راحتی در قلبمون حس میکنیم قلب واقعی که شاید تو سینه ما نباشه شاید یک جایی ورای اون چیزی که فکر میکنیم هست
بعضی ها قلب ندارند فلج قلبی اند ،دل ندارند بی رحم هستند ، اینها کور هستند کر هستند نه چیزی رو میبینند نه چیزی رو میشنوند ، اینها ماشین هستند ربات هستند
ولی یک عده ای هم قلب دارند ، دل دارند اینها خوبند یا بدند ولی میفهمند //// خوب هم میفهمند ، داشتم میگفتم شاید 80 سال عمر کنیم ولی 5 سال احساس خوشبختی کنیم ، بزارید خیلی ساده تر بگم تو فارسی ما یک لغتی داریم بهش میگیم ایثار ، یعنی از خودگذشتگی خوب این معنی رو از کجا میتونید بفهمید ؟ با تماشای فیلم ؟ با خوندن داستان ، با شنیدن ؟ با دیدن ؟ نه . این یک چیزی هست که تا تجربه اش نکنی معنیش رو نمیفهمی ، یک بار گرسنه باشید و برید یک خوراکی تهیه کنید و بدید به یک نیازمندی بعد پول نداشته باشید برای خودتون چیزی بخرید ، خوردن اون رو تماشا کنید
یا وقتی پول برای یک چیزی دارید که خیلی بهش نیاز دارید ولی اون رو میبخشید به یکی که شاید بیشتر از شما به اون پول نیاز داره
یا مادر باشید مادرها تو 9 ماه خوب معنی ایثار رو میفهمند ! و بعد از اون یک عمر
یا جنگ ، تا وقتی خودت تو جنگ نباشی نمیفهمی ، وقتی بالای سرت یک فرش از جهنم پهن هست و دور برت بوی دود و سوختگی میاد و صدای ناله از هر سمتی هجوم میاره اون طوری که هیچ راه فراری نداری تا نباشی متوجه نمیشی
تو تلویزیون زیاد نشون میدن ، آره اووف باز اینجا رو نشون دادند خسته شدیم حوصله امو سر رفت ، باید باشی اونجا تا بفهمی چه خبره ! تویی که با دیدن اسپایدرمن و سوپرمن جوگیر میشی تو خیالت قهرمان میسازی باید قیافه اونی روببینی که یک تنه تمام قهرماناتو تو دنیای واقعی میزاره تو جیبش ، جنگ زشته بده ، و بدتر از اون خسارات جنگ هست ، مگه میشه نفهمید چی خوبه و چی بده ؟ پس چرا نباید خوب بود ؟ چرا اون 5 سال رو بیشتر نکنیم ؟ چرا بهتر زندگی نکنیم ؟ بالا یا پایین باشی فرقی نمیکنه خوب باش ! آدم باش ، انسان باش وجدان داشته باش بترس و ضعفت رو پنهان نکن چون ما آدمیم ، من راهب نیستم ، من یک آدم پارسا نیستم دست من هم به گناه آلوده هست
من هم مشکلات خودم رو دارم ولی هیچوقت دست از اعتقاد به حق برنداشتم
حق ، هر اون چه که حق هست و حقیقت هست ، چیز زیادی نیست انتظار زیادی نیست آدم بودن سخت نیست ! سعی کنیم بیشتر کارهای خوب کنیم تا بیشتر خوشبخت باشیم ، ندو دنبال چیزی که بالاییاش دارند میدوئن ! به من اعتماد داشته باش اون بالا خبری نیست هیچ خبری نیست همه دنیا همین پایین هست ، همین پائین چیزایی هست که هیچوقت اونا ندارند ، بزار تو کاخ هاشون یله بدند مهم نیست
خودشون هم میدونن هیچی نیستند ! هیچ خبری نیست ، همه چیز تو ذهنت هست تو قلبت هست ، راه درست رو پیدا کن و پیدا کردی برو ، درنگ نکن

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

4 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 08-09-2014
bigbang آواتار ها

شما فازتون چیه چرا هیچ کی حرف نمیزنه روزه سکوت گرفتین ؟ یک بحثی مشارکتی ، من یک ماه کمتر مونده به اعزامم تو این مدت رفتم تو فاز لاغری حرکات کششی از این جور داستان ها ، چشتون روز بد نبینه یکم شنا سوئدی رفتم ، تمام عضلات دست و بدنم هنوز داره درد میگیره ، خیلی فکر کردم چقدر من از ورزش دور بودم که با یکم فشار این همه بدنم درد میگیره ، خیلی بده !
خلاصه این که آره ایول ! همینجوری و این که سیستمم وصل به یک چند ارهی برق هست الان دو بار باعث این چند راهی سیستمم خاموش شه ، خیلی ریسکش بالا هست ولی هنوز با همین کار میکنم ، مثل صندلی که الان روش نشستم ، صندلی میز ناهاخوری قدمیمیمون هست ، کلی موریانه خورده ، بابام با بتونه پوشونده سوراخاشو میخاش شله ، اینقدر رو این میشینم تا مثل قبلی یکدفعه از هم بپاشه
صندلی قبلی هم عین این بود ، که یکدفعه تلنگش در رفت پش سیستم بودم یکدفعه دیدم مانیتور میره بالا و من میرم پایین بعد محکم با لگن سقوط کردم رو فرش
شک شدم با وجود این که آماده بودم من عادتم این هست هیچی از خونه ما دست 2 بیرون نمیره ، کلاً معدوم میشه بعد راهش رو به سمت بیرون از خونه به سطل آشغال پیدا میکنه ، این از سیستم ، داشتم میگفتم تو این مدت یعنی تا 6/1 که تاریخ اعزامم هست دارم ورزش میکنم ، سخت نه زیاد سخت ولی ورزش میکنم ، مثلاً رو موبایلم یک برنامه ریختم اسمش هست caynax a6w و pushup و همینطور یک تایمر تنظیمی به اسم interval timer که همه ی اینها اندروید هست
اسمشونو گفتم تا شما هم اگر گوشی اندرویدی دارید دانلودش کنید ، جالبه مثلاً caynax تمرین های کششی برای شکم داره یعنی برای لاغری نیست بلکه برای عضله سازی شکم هست 6 تا تمرین داره که تو بازه زمانی مشخص هست ، جالبه خودش سوت میزنه بعد خودش زمان استراحت میده ، pushup برای شنا هست ، یک سنسوری هست رو گوشی برای زمانی که گوشی رو میزاری کنار گوشت صفحه خاموش میشه
از همون سنسور استفاده کردند وقتی داری شنا میری میای پایین گوشی رو جاش رو نزدیک دماغ یا سر بزاری خودش سرت رو تشخیص میده و تعداد شنایی که مثلاً رفتی رو نشون میده ، جالب این هست که سازندگان این نرم افزار ادعا کردند که بعد از این که دوره های این نرم افزار طی کردیم میتونیم به راحتی 200 تا شنا رو بریم
چه میدونم شاید راست بگند ! به هر حال من امروز نتونستم شنا برم چون کتفم درد میکنه اما اون تایمری که داشتم در موردش صحبت میکردم یعنی interval خود این لغته به معنای وقفه هست پس interval timer یعنی تایمر وقفه دار ، نمیدونم غیر از حرکات ورزشی کجا میتونه کاربرد داشته باشه ولی به نظرم جالب اومد !
یک تمرینی بود من نرم افزارش رو پیدا نکردم با استفاده از این تایمر اون تمرین رو انجام میدم ، خدمت شما عرض شود که تریدمیل هم میرم 20 دقیقه jog خود دستگاه رو میرم و 20 دقیقه دیگه run که این تمارین خود دستگاه براساس الگوهای استاندارد ورزشی هست جالب این هست که ملت فکر میکنن خودشون علامه هستند وقتی میرند رو تریدمیل خودشون شیب میزنن خودشون سرعت میزنن
در صورتی که برنامه های آماده ای روی هر تریدمیل هست که اینها مطالعه شده و تجربه شده هست بهتر هست از اون برنامه ها استفاده کنیم

میدونید اگر ارشد قبول شم ، اولین کاری که میکنم این هست که دنبال کارت سبز بسیج میرم که دیگه آموزشی نرم ، بعد از اون دنبال امریه میدوئم تا بتونم تو یک سازمانی یک جایی برای خودم جور کنم ، کار اداری چیزی ، کار دفتری که بعد 2 سال ارشدم 2 سال کار دفتری داشته باشم تا این که پاس بدم دم پاسگاه و کلانتری
دوره تخصصی تعمیرات لپ تاپ میرم ، و همینطور موبایل ، موبایلهای جدیدها ! اندروید رو میگم البته بعید میدونم هنوز آموزش تعمیر رسمی برای اینها راه افتاده باشه
اگر رفتم دوره اش رو گذروندم تعمیر سخت افزار رو هم که خودم بلدم یک تعمیراتی هم به عنوان کار فوق برنامه بد نیست چون خودم علاقه دارم
خیلی وقت بود که دوست داشتم یک دوچرخه تمیز چند دنده بگیرم باهاش دور بزنم ، البته با دوچرخه رفتن تو خیابون این روزها خیلی جیگر میخواد بد میرونن ماشین ها !
به بابام رفتم گفتم گفت میدونه چنده ؟ یک جوری گفت حالا مثلاً 60 میلیون هست فوقش 600 ، 700 تومن دیگه 300 تا 350 اش خودم میتونم جور کنم باقیش با پدرم نصف ، نصف
من هم ازش استفاده میکنم بابام هم ازش استفاده کنه
پیش مهندس هم هستیم دیگه میگذره ، عییییییی دیگه مثل سابق سفارش های خفن قبول نمیکنه کارها همه روتین هستند هر روز میریم و میایم
اینها خودش روی ارشد کلی کار هست ، درس خوندن هم داره دیگه
------------------
یک مدتی هست دارم یک pdf ای میخونم اصول عکاسی اینقدر شر رو ور گفته فکر نکنم کسی این رو کامل خونده باشه ! عاخه لامصب تو میگی اصول عکاسی دیجیتال بعد به اندازه 10 کیلومتر در مورد لنزها دیافراگم و از جور چرت و پرت ها صحبت میکنه
یعنی از کل مثلاً 400 صفحه پی دی اف 40 صفحه اش جمعاً مفید هست
اونجاهایی که در مورد سیاست یک عکاس صحبت میکنه این که چطوری عکس بگیریم و برای هر عکسی چه حرکتی بزنیم که خوب از آب دربیاد ، توضیحاتش قدیمی هست مثلاً خیلی با آب و تاب اومده تکنیکهای hdr رو توضیح داده در صورتی که این قابلیت به صورت اتوماتیک در برنامه پیش فرض موبایل اچ تی سی من هست
دمش گرم اچ تی سی خیلی باحال هست ازش خوشم میاد ! همه جور برنامه توش ریخته بود کامل بود من از سری sensation اش اولین سری رو گرفتم واقعاً حال کردم با گوشیش البته الان دیگه یواش یواش هنگ میکنه نمیکشه خوب قدیمی میشن موبایل ها ، از بحث خارج نشم آره مطالبش قدیمی بودند فنی هاش مخصوصاً ، اما یک سری سیاستهای یک عکاس بود برام خیلی مطلبش جالب بود
مثلاً میگفت عکس های سیاه و سفید به شخص نوعی برازندگی میبخشند و یک جورهایی آرتیستیک هستند ، برای عکاسی از بچه ها باید قابلیت چند عکس فعال بشه چون همیشه در حال جنب و جوش هستند ، مثلاً 5 تا عکس پشت سر هم بگیریم بعد هر کدوم که خوب در اومد همون رو انتخاب کنیم بقیه رو پاک کنیم
بعد مثلاً گفته بود برای عکاسی از بچه های از نماهای نزدیک استفاده کنیم یعنی دوربین رو نزدیک تر ببریم به صورت بچه اینطوری عکس جذاب تر و شکیل تر میشه
برای عکاسی از افراد اگر عکس رسمی نیست ، بدون اطلاع بگیریم چون همه خودشون رو آماده میکنند گارد میگیرند تا خوب تو عکس بیفتند ولی عکسهای یهویی ! نمیدونم چه واژه ی دیگه ای به کارببرم اینجور عکسها کاملاً حس افرادی که داخل عکس ها هستند رو جذب میکنه و با دیدن اون عکسها خاطره ها زنده میشه
این عکس ها اگر با فلاش خاموش باشه بهتر هست ، اگر طرف هم خودش متوجه نشه خیلی بهتر هست ،البته میتونیم بعداً بهش نشون بدیم
یا در مورد عکاسی از طبیعت ، عمق دید ، و خیلی چیزهای دیگه اگر به جای 300 صفحه شر و ور همون 40 50 صفحه بود من به خیلی معرفی میکردم پی دی افش رو ولی حیف
این کتاب رو بیشتر به خاطر این خوندم که بهتر با موبایلم عکس بگیرم هنوز تمومش نکردم ولی پی دی افش رو نگه میدارم ، دوست دارم از این به بعد زیاد عکس یا فیلم بگیرم خوبه آدم از هر لحظه ای یک خاطره داشته باشه بعد ها این خاطره ها زنده میشه
یک کتاب دیگه هم گرفته بودم اتفاقاً اسمش فن بیان بود ، طرف رفته رساله دکتراش رو چاپ کرده پول دربیاره ! ضایع من گفتم اصول سخنوری هست ، نگو رفت تو اصول زبان تاریخچه فارسی و قواعد دستوری و از این جور چرتو پرت ها ، اونوقت میگند چرا سرانه مطالعه پایین هست تو ایران ! خوب لامصب تو خودت کتاب چرتی که نوشتی رو خوندی یکبار چرا تیتری انتخاب میکنی که اصلاً ربطی به محتوای کتابت نداره >؟
مرض داری مگه ؟ همینطور مجله های ما الان خوره افتاده به من برم مجله دانلود کنم سایت majaleha.ir مجله های روز دنیا رو میزاره در هر زمینه من بیشتر کامپیوترش رو دانلود کردم ، واقعاً مجله هست ! معذرت میخوام اینطوری میگم ... ولی مجله های ما در مقایسه با مجله های اینها حکم مقایسه عن رو دارند با شکلات !
هر دو تا قهوه ای هستند ولی این کجاو اون کجا ! مطالب دسته چندم رو میگیرن ترجمه میکنن میزارن ، خوب آخه بیشعور من خودم اینترنت دارم زبان هم بد نیست ، تو رو میخوام چیکار یه مصاحبه ای بکن ، یک چیزی رو خودت دربیار ، یکم تحرک داشته باش ضایع !
ولش کن ، فقط برای این که حرف من ثابت بشه برید این سایت دانلود کنید دیگه ! خودتون ببینید بعد قضاوت کنید
---------------------------
چرا عمر اینقدر زود سپری میشه ؟

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

2 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 08-10-2014
bigbang آواتار ها

عهههههههههه از این به بعد چیپس میخورید مواظب باشید !

شنود با بسته چیپس!؟/تصاویر

تیمی از دانشمندان دانشگاه ام‌ای‌تی با همکاری مهندسانی از مایکروسافت و Adobe میکروفون دیداری ابداع کرده‌اند که از نوعی الگوریتم رایانه‌ای برای تحلیل و باز‌سازی سیگنال‌های شنیداری از اشیای موجود در یک تصویر ویدیویی استفاده می‌کند.
ایسنا: این میکروفون دیداری قادر به شناسایی و بازسازی کلام قابل‌ استراق‌ سمع با تحلیل ارتعاشاتی از اقلامی مانند بسته چیپس و شیشه ضدصوتی است که 4.5 متر از دوربین فاصله دارد.

علاوه بر بسته‌بندی غذایی، دانشمندان دریافتند این الگوریتم می‌تواند سیگنال‌های شنیداری را از تصاویر ویدیویی کاغذ بسته‌بندی فویل آلومینیوم، سطح یک لیوان آب و برگ‌های گیاه بازسازی کند.

الگوریتم ابداعی با اندازه‌گیری ارتعاشات شیئی عمل می‌کند که در ویدیو ضبط شده است. درست همان طور که ویدیو می‌تواند چگونگی حرکت شخص یا شی را در داخل فریم ذخیره و بازسازی کند، تیم دانشگاه ام‌آی‌تی دریافت یک ویدیوی با پهنای باند کافی و فریم می‌تواند ارتعاشات تولیدشده توسط صدا را ضبط کند و الگوریتم نیز آن‌ها را بازسازی می‌کند. زمانی که صدا به شیئی می‌خورد، موجب مرتعش‌شدن آن می‌شود و حرکت این ارتعاش سیگنال دیداری بسیار ظریفی ایجاد می‌کند که معمولا برای چشم غیرمسلح نامرئی است.

توانایی تبدیل اشیا به میکروفون‌های دیداری دارای کارکردهای زیادی در حوزه اطلاعات، علم اعمال قانون و عملیات نظامی است . تیم علمی معتقد است این فناوری می‌تواند دارای کاربردهای پزشکی مانند اندازه‌گیری نبض یک نوزاد تازه‌متولدشده با استفاده از اسکن ویدیویی از مچش باشد.

یافته‌های تیم علمی طی نشست سنگاپور در سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.

---------------------------------
الان نمیخوام چیز زیادی بنویسم چون باید ورزش کنم ممکنه بیام ممکنه نیام ولی حرف دارم بزنم زیاد هم حرف دارم که بزنم ،پسر این جا چقدرب سوت و کوره ، خیلی خوب زیاد حرف نزنم برم ورزش !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 08-10-2014 در ساعت 06:49 PM
قدیمی 08-10-2014
bigbang آواتار ها

خوب ورزش کردم دوش گرفتم و الان تر تمیز ، تو آینه مل مل میزنم در خدمتتون هستم ولی شام یک مقداری زیاد خوردم عذاب وجدان گرفتم ، راستی تا داغه بهتون بگم ، اعزام کمپ 01 تهران نهاد متولی : ارتش جمهوری اسلامی ایران ، تاریخ اعزام : 6/1

اینم شربت شهادت :

و من الله توفیق
خلاصه اگر خوبی ، بدی دیدین دیگه بقه بزرگی خودتون ببخشید
البته شوخی میکنم میتونم تمدید کنم تاریخ اعزامم رو ، تا ببینم ارشد چه گلی به سرم میمالم نمیدونم ، خودم دوست دارم خدمت برم زودتر از دستش راحت بشم
اگر بار گران بودیم و رفتیم ! بچه ها برام دعا کنین هر چی به صلاحم هست اتفاق بیفته

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 08-10-2014
bigbang آواتار ها

خوب بزار از فاز خدمت بیایم بیرون و به مطالب و مباحث خودمون بپردازیم ظاهراً من اینجا متکلم الوحده هستم و کسی هم پستهای من رو غیر از مدیر محترم نمیخونه ، هیچ کی هم که فروم ما نمیاد پس مینویسم اینقدر که فروم ارور بده یا کلمات قاصر باشه نوشتی شایسته ، اول از همه به زعم خودم از طرف همه کاربرای پیسی هم به خودمون و هم به هر کسی که این مطلب رو میخونه سقط هواپیما آنتانوف 140 در مهرآباد رو تسلیت میگم که واقعاً و حقیقتاً یک فاجعه بود و عکسهاش رو دیدم و نیازی نیست که عکسها رو اینجا بزارم که همه این ها موید این مطلب هست که واقعاً ناوگان هوایی ما نیاز به یک سرویس و بازآوری و داره ، مخصوصاً در زمینه قطعات و تعمیرات بهتر هست از این فرصت استفاده کنیم تا بیشتر از این با جون مردم شریفمون به دلیل بی کیفیتی هواپیماهای خطوط هواییمون بازی نکنیم ، این خوب نیست که کشور همسایه ما که واقعاً در مقایسه با ما از بسیاری از جهات کمتر هست بهترین خطوط هوایی جهان رو داشته باشه ( fly emirates ) ولی ما وضعمون این باشه ، این از این گفتم که بگم تو دلم مونده بود
------------
اما بعد از اون میخوام در مورد چند مسئله صحبت کنم ب
1- در مورد فایرفاکس و افزونه های مفیدش ، چون در بخش آی تی کسی حوصله مطالعه مطالب رو نداره و اصلاً کسی اونجا سر نمیزنه و این جا مطالب بیشتر دیده میشه
2- در مورد گوشی های اندروید میخوام صحبت کنم و یکسری چیزهایی که معمولاً به چشم نمیاد مثلاً همین جی ال ایکس که خیلی از هموطن های متاسفانه در شبکه های اجتماعی دست از مسخره کردن اون برنمیدارن باید صحبت کنم
3- در مورد ویندوز 9 میخوام همین جا صحبت کنم
4- و در مورد مسائلی که امروز در جامعه کاری ما هست و خود اشتغالی و اینها
البته ممکن هست حین صحبت چیزهای جدیدی به ذهنم برسه و اضافه کنم شماره میزنم که یادم بمونه
اول از فایر فاکس شروع میکنم این مرورگر متن باز بسیار معروف متعلق به پروژه بزرگ موزیلا ، ممکنه شما ندونید ولی پروژه های مشابه دیگه ای هست که موزیلاً یا گروهای دیگه برپایه موزیلاً اون رو توسعه دادند مثلاً برای ویندوز های 64 بیت cyberfox و waterfox و .... که با یک سرچ ساده شما میتونید اینها رو دانلود و نصب کنید
اما firefox به دلیل جامعه آماری بزرگتری که داره و بازخوردهای بیشتری که میگیره و انتظاراتی که ازش میره و حجم پروژه و تعداد برنامه نویس های که روی مغز این مرورگر کار میکنند معمولاً در همه مولفه از نسخه های دیگه جلوتر و بهینه تر برنامه نویسی شده
و نسخه های بتای اون بیشتر مورد تست و آزمایش قرار گرفتند من به شخصه هیچ مرورگری جامعتر و کاملتر از فایرفاکس ندیدم خیلی ها اینترنت اکسپلورر استفاده میکنند که اونها نسلشون در حال انقراض هست و خیلی ها کروم استفاده میکنند کروم مرورگر خوبی هست سرعتش خوب هست اما پخته نیست ، اخیراً مطالبی در نت خوندم که مرورگر های کروم در ویندوز باعث زودتر خالی شدن شارژ لپ تاپ میشن که حجم گسترده ای از اعتراضات رو به همراه داشت و در عین مثلاً امتحان کنید برای کار با همین فروم کروم رو امتحان کنید و این فایرفاکس رو امتحان به وضوح تفاوت رو احساس میکنید
من تعصب ندارم همیشه اعتقاد داشتم و دارم که باید از ساده ترین و سریعترین راه آدم نیازهای خودش رو برطرف کنه و مرورگر فایرفاکس بهترین گزینه هست
زیاد صحبت نکنم ، یکی از دلایل موفقیت فایرفاکس وجود گستره ی عظیمی از افزونه ها یا همون adds on ها هست که کاربردهای مختلفی که به صورت پیش فرض در مرورگر نیست حالا یا از کم کاری توسعه دهنده ها یا نیاز گسترده ای که ممکن هست به اونها نباشه تعبیه نمیشه رو میشه به صورت جداگانه به مرورگر الحاق کرد مثل بازیهای جورچین که قبلاً داشتیم یعنی مرورگر طوری درست کردن و برنامه نویسی شده که به صورت ماژولار عمل میکنه و تکه ها به راحتی روی مرورگر سوار میشن
پسوندفایلهای که این افزونه ها ازش استفاده میکنند xpi هست و به راحتی به مرورگر الحاق میشند و بزرگترین شبکه افزونه ها رو خود فایرفاکس به آدرس addson.firefox.com یا همچین چیزی به کاربران عرضه میکنه ، من نمیخوام بیشتر از این ریز بشم فقط میخواستم مختصر آشنایی داشته باشید تا بتونم وقتی افزونه معرف میکنم متوجه بشید چی دارم میگم
با فشردن کلید ctrl+shift+A وارد بخش addson manager میشید که میتونید افزونه هایی که روی مرورگر شما سوار هست رو ببینید

شماره 2 افزونه هایی هست که درحال حاضر روی مرورگر شما نصب هست و شماره 1 محلی هست که شما میتونید از اونجا افزونه دانلود کنید
من کار رو یکسره کردم و شما میتونید افزونه های مرورگر من رو در این عکس ببینید میتونم به شما توضیح بدم و اگر سوالی داشتید میتونم بهتون پاسخ بدم
بزارید در مورد افزونه هایی که خود من روی مرورگرم نصب کردم به شما توضیح بدم
idm رو که هر کدوم از شما اگر از اینترنت دانلود منیجر استفاده کرده باشید مطلع هستید که این افزونه به صورت اتوماتیک روی مرورگر شما نصب میشه
اما افزونه های دیگه پیش فرض نیستند
یکی از افزونه های مفیدی که به شما معرفی میکنم افزونه معروف adblock هست مدتها پیش این معرفی کردم میتونید adblock رو از این آدرس روی مرورگرتون سوار کنید فقط کافی هست وقتی وارد صفحه شدید رو این آیکون :

کلیک کنید بقیه تغییرات رو خودتون به راحتی و با زدن کلیک allow میتونید انجام بدید و مرورگر به صورت خودکار خودش این افزونه رو نصب میکنه و بعد پیغام ریستارت میده
کاری که این افزونه انجام میده از اسمش معلوم هست از نشون دادن تبلیغات اضافی سایتها جلوگیری میکنه ، و معمولاً هم طوری نیست که اذیت کنه منتها گاهی اوقات بعضی سایتها ممکنه با فعال کردن این افزونه کار نکنند مخصوصاً سایتهای فارسی که شما میتونید به راحتی اون سایت رو در لیست allow این افزونه قرار بدید تا دیگه شما رو اذیت نکنه در کل افزونه خوبی هست ، برای حرفه ای ها یک افزونه دیگه هست به نام script blocker که شکلش در عکسی که در بالا نشون دادم به خوبی معلوم هست این افزونه همون کار رو انجام میده ولی یک جورهایی کاربردش بسیار پیشرفته تر هست نه تنها جلوی تبلیغات رو میگیره بلکه جلوی اجرای script خیلی از سایتها رو میگیره ، مثلاً مثال میزنم ممکنه در گذشته از سایتی بازدید کردید مثلاً یک وبلاگ ، به محض ورود به وبلاگ یک دفعه یک آهنگ گوش خراش پخش میشه یا یک پیغام یخ خوش آمدید ، یا وقتی کلیک راست میکنید اجازه کپی مطالب داده نمیشه بهتون مثلاً عکسی رو نمیتونید save کنید خوب کار این افزونه هم همین هست ! که تو دهن این سایتها بزنه
تا بتونید با خیال راحت نت گردی کنید و البته خیلی کاربردهای دیگه که از حوصله اینجا خارج هست که من توضیح بدم میتونید از این آدرس این افزونه رو با کلیک بر روی آیکون
نصب کنید باقی مراحل روتین هست

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 08-11-2014 در ساعت 12:09 AM
قدیمی 08-11-2014
bigbang آواتار ها

افزونه ی دیگه ای که میخوام بهتون معرفی کنم session manager هست ، ممکنه برای شما پیش اومده باشه که در حال سرچ در مورد موضوع خاصی هستید و تعداد زیادی تب باز شده و تا دیروقت بیدار موندید و حوصله ندارید همه رو ببینید از طرفی اگر همه صفحه ها رو بوک مارک کنید گیج میشید و کلاً اعصابتون بهم میریزه ، چون ممکن هست تب ها رو با ترتیب خاصی باز کرده باشید ، مثلاً اول باید یک سایت رو ببینید بعد سایت بعدی رو تماشا کنید یا این که اصلاً تعداد بوک مارکهای زیاد ممکن هست شما رو گیج کنه مشکلی نیست این افزونه به سادگی مشکل شما رو حل میکنه
ترتیب کارش اینطور هست که مرورگر شمارو دقیقاً با تمام تب هایی که باز کردید تمام کوکی های که فعال هست همه رو بدون هیچ گونه کم و کاستی دوباره برمیگردونه فقط کافی کلیک سیو رو این افزونه بزنید و کارهاتون رو بسته به دسته بندی خودتون سیو کنید مثلاً من تو خود فروم یک پست گسترده به نام فورد زدم که تعداد زیادی عکس هست
خوب من این پست های وسیع رو در یک نوبت نفرستادم بلکه تبهای زیاد باز شده مثلاً 50 تا تب باز شده رو با نام فورد سیو میکردم دفعه بعد میشد 30 تا روی همون سیو میکردم حتی کار با این افزونه هم بسیار ساده هست حتماً باید یک بار ازش استفاده کنید تا متوجه مفید بودنش بشید
میتونید این افزونه مفید رو از این آدرس
طبق روال های قبلی دانلود و نصب کنید
من مدتی قبل فکر کنم 2 هفته پیش بود که یکی آشنایی از من درخواست کرده بود کل محتویات فایرفاکسی که روی یک لپ تاپ بود رو پاک کنم که شامل history تمام cooky ها تمام فرمهای آماده و البته تمام بوک مارک ها بود لپ تاپ مال خودش نبود و مال اداره بود یک نفر دیگه نیاز داشت ، الغرض دوباره این لپ تاپ به آشنای من برگشت
و کلی تاسف خورد که اون سایتهای خوبی که جمع کرده بود و بوک مارک کرده و اون همه افزونه نصب کرده بود ، اون تنظیمات شخصی سازی روی فایرفاکس انجام داده بود همه پریده و دوباره باید کلی سایت پیدا کنه و بوک مارک ها رو دوباره سازی کنه ، کلی تنظیمات انجام بده یا تم بریزه ، بعضی پسوردها یادش رفته بود و خلاصه خیلی دردسر داشت ، خود فایرفاکس یک قابلیت پشتیبانی داره که بیشتر شامل بوک مارک میشه و اونقدر گسترده نیست ، و یک قابلیت sync داره که اون هم از طریق اینترنت کار میکنه پس باید چیکار کرد راه حل استفاده از یک افزونه بهینه برای این کار هست افزونه ای به نام FEBE که کارش این هست که تمام مرورگر شما با تمام افزونه ها و. اکستنشنها تمام تنظیمات از ****** و .... تمام بوکمارک ها فرم های آماده که دیگه نیازی نیست پسورد وارد کنید و اینها و حتی افزونه ها رو به صورت XPI! در یک فایل با یک پسود خاص ذخیره میکنه و شما کافی هست این فایل رو در فلش همراه خودتون داشته باشید اونوقت هر کجا که میرید با نصب افزونه FEBE که به صورت XPI هست ( حتی از خودش هم پشتیبان میگیره ! ) روی فایرفاکس در عرض 3 سوت فایرفاکس خودتون جلو چشماتون ظاهر میشه
کار کردن باهاش هم بسیار ساده هست و میتونید این افزونه رو از این آدرس دانلود و نصب کنید روند کارش همانند روتین های قبلی هست و به خوبی همه چیزها در این افزونه در نظر گرفته شده یک عکس هم از زیر منوی ساده این نرم افزار میگذارم تا ببینید کار با اون چقدر ساده هست مخصوصاً اگر زبانتون هم خوب باشه

افزونه بعدی و آخرین افزونه ای که میخوام بهتون معرفی کنم افزونه FOXREPLACE هست
این افزونه همون کاری میکنه که در فروم ما وقتی یک واژه نامربوط تایپ میکنیم صورت میگیره ! بله درست حدس زدید سانسور کلمات رکیک ممکن هست فرزندتون در حال وبگردی در فروم های متعدد باشه ، یا در یکی از این شبکه های اجتماعی باشه
که معمولاً فحش های رکیک زیاد در اون مورد استفاده قرار میگیره میتونید با استفاده از این افزونه و تنظیمات ساده ای که داره کلمات مورد نظرتون رو در لیست قرار بدید
البته من نمیتونم تنظیماتش رو به خاطر کلمات نشون بدم میدونید اینطوری با یکی هر چقدر که دلتون خواست بحث کنید و هر فحشی که داد خود به خود سانسور میشه و اعصاب شما آرام هست چون آدم بی تربیت زیاده !
میتونید این افزونه مفید رو از این آدرس دانلود کنید ، یک افزونه دیگه ای تو عکس میبینید که برای عکس گرفتن از کل صفحه یک وب پیج هست ، معمولاً ما برای عکس گرفتن از اسکرین شات استفاده میکنیم ولی این افزونه به شما کمک میکنه که از کل صفحه یا از هر قسمتی که خواستید بدون توجه به محدودیت نشون دادن صفحه ، و رزولیشن صفحه سیستم شما عکس تهیه میکنه حتی از هر کجای یک وب پیج که شما خواستید میتونه برای شما عکس تهیه کنه بدون نیاز به corp کردن چون کاربردش ممکنه آموزشی یا خاص باشه من اون رو به همه توصیه نمیکنم نام این افزونه ABDUCTION هست
که شما میتونید با یک سرچ ساده اون رو دانلود کنید فکر کنم این جا بهتر هست بحث فایر فاکس رو تموم کنم و به مطالب دیگه بپردازم گفتم اینها رو بگم تا شما هم در جریان باشید

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 08-11-2014
bigbang آواتار ها

اما موضوع دوم که میخواستم راجع بهش صحبت کنم ، اندروید و گوشی های اندرویدی
من نمیخوام به صورت تخصصی در مورد اندروید صحبت کنم یا این که اندروید چی هست و چه کاربردی داره و ... اندروید سیستم عامل شرکت گوگل هست ، و امروزه سیستم عامل اکثر گوشی های هوشمند همین سیستم هست ، البته سیستم عامل های دیگه هم هست ، مثل ویندوز فون یا آی او اس اپل ، اما اندروید با یک شعار وارد بازار شد
منبع باز ! دیگه توسعه دهنده های نرم افزار برای تولید نرم افزار نیاز به پرداخت حق امتیاز نیستند و حتی میتونند خودشون این سیستم عامل رو دستکاری و شخصی سازی کنند به دلیل این سورس کدهای این نرم افزار در دسترس هست
همین عامل باعث شده ، تا یک شرکت که تا دیروز کارش مونتاژ ال سی دی ، یا بوردهای هوشمند بوده وارد عرصه موبایل بشه ، از شرکت بزرگ و غولی مثل سامسونگ تا شرکت های نوظهوری مثل همین شرکتهای چینی و موبایلهاشون ، که مونتاژ و طراحی یک برد مخصوص کار نه چندان مشکلی هست که حتی یک عده دانشجو علاقه مند هم میتونند انجام بدند ، شرکتها گوشی های مختلفی با معماری های پردازنده متفاوت و دوربین های متفاوت و امکانات مجزا ارائه دادند و سیستم عامل اندروید رو برای گوشی خودشون شخصی سازی کردند ، اما متاسفانه در ایران تولید و مونتاژ گوشی علارغم توانایی متخصصان داخلی ما در تولید اجناس الکترونیکی با شانس و اقبال خوبی مواجه نشد نه فقط در این نسل که حتی در نسل های قبلی ( موبایل های صاایران ) هم موفقیت خوبی وجود نداشته ، الان هم این تقریباً شکست رو ما در جی ال ایکس میبینیم که اسباب تمسخر همه شده ، مشکل کجاست آیا واقعاً گوشی های اندروید جی ال ایکس بدرد نخور هستند ؟ آیا اون توانایی لازم رو ندارند ؟ یا قیمتشون مبالغه شده هست ؟ بزارید با یک تجربه از طرف خودم این مسئله رو باز کنم من مهندسی که پیشش کار میکردم یک گوشی از آخرین سری گوشی های جی ال ایکس رو داره
یکی از مدل های کارآمد ، خوب این مدل نه تنها صفحه اش بزرگ هست که مجهز به پردازنده چند هسته ای قدرتمندی هست که میتونه در موارد متعدد به کمک گوشی بیاد
گوشی خوش دست هست خودم تو دست گرفتمش و باهاش کارکردم تاچش ایده آل هست و هنگ نمیکنه ، دوبار از دست صاحبش جلوی من افتاد ولی نه شیشه ای صدمه دید و نه گوشی ایرادی پیدا کرد ، قابش هم بدون گوشه های تیز طراحی شده ، سیستم عاملش به خوبی با گوشی هماهنگ هست هر چند نسبت به گوشی من که اچ تی سی هست یک سری امکانات پیش فرض خود اندروید گوگل رو پشتیبانی نمیکنه ! که دلیلی جز کم کاری توسعه دهنده های نرم افزاری نداره ولی در بقیه موارد به لحاظ کارکرد و قدرت پردازشی از خیلی از گوشی های بازار سرتر هست فکر کنم مدل G5 باشه آره اینطور که یادم مونده ، تبلت هم تولید کرده که وارد بحث اون نمیشم ، بعد روی گوشی یا پشتش رو که نگاه میکنی اثری از آرم جی ال ایکس نمیبینی ! هر چند که خود نام بی معنی جی ال ایکس که من نمیدونم کی این اسم بی معنی بدرد نخور رو برای یک شرکت تولید گوشی انتخاب کرده که اصلاً ایرانی بودنش رو نشون نمیده یا هیچ شعاری رو به همراه خودش نداره اما همین اسم رو شما نه در پشت گوشی میبینید و نه در جلوش ، خوب یعنی یکی برای اولین بار این گوشی رو میبینه تشخیص نمیده این گوشی سامسونگ هست یا اچ تی سی هست یا ... من خودم واکنش دیگران رو وقتی این گوشی رو میدیدن دقت کردم ، وای فلانی عجب گوشی خریدی دوربینش اینقدر مگاپیکسل هست واییییییییی! چه تاچی داره پردازنده اش n هسته ای هست که این دیگه چیه ، این همه تعریف میکردن بعد میگفتند خوب حالا این گوشی چیه طرف میگفت جی ال ایکس یکدفعه میدیدم لب و لوچه اشون کج و کوله میشد ! جییییییییی اااااللللللللل اییییییییککککس خوبه بد نیست ! آره ............! چرا ؟ چرا ما اینطوری هستیم ؟ آیا واقعاً کاربرد خود گوشی برای ما مهم هست یا اسیر مارک و خود برتر پنداری شدیم دوست داریم به دیگران پز بدیم این خود کم بینی از خود سازنده شروع میشه و به ما که واقعاً عقلمون تو چشممون هست ختم میشه !
شاید چون افسانه ای در ذهن ما شکل گرفته که هر چی تولید ایران هست بی مصرف و بیخوده ! چرا حاضریم برای گوشی که حتی به لحاظ قدرت پردازش و کارآیی کمتر از این گوشی هست هزینه ای بیشتر بپردازیم ؟ به جای 600 تومن که این سری شنیدم تو یک جشنواره 450 تومن به فروش رسید حاضریم یک میلیون خورده ای هزینه کنیم !
بیایم قبول کنیم ما اسیر مارک هستیم و مردم دهن بینی هستیم مثل خیلی از آمریکایی ها که طرفدار اپل هستند این گوشی واقعاً رو اعصابه من باهاش کار کردم وقتی میکردم رو اعصابه باید به من اعتماد کنید اگر با اندروید کار کنید امکان نداره دیگه از اپل خوشتون بیاد ! همش فیس و افاده هست ! خوب تو ایران همه کشته مرده اپل هستند اما هیچوقت به خودشون زحمت نمیدن که گوشی وطنی داخلی رو حتی یک بار امتحان کنند این انصاف نیست ! اییییییییین انصاف نیست ! به نظر من گوشی ایده آلی هست
الان یک مدل جدید دارن میدن بیرون به نام spider که من حتماً میخوام ببینم چطوری هست اگر ندیدیم لااقل مسخره نکنیم پراید رو مسخره میکنیم و من حتی مسخره میکنم چون پشتش نشستم ، چون باهاش روندم و تصادفاش رو دیدم و میدونم این ماشین یک تابوت متحرک هست ولی این موبایل نه تنها بد نیست که از اون چیزی که من فکر میکردم هم بسیار بهتر و ایده آل تر هست ، منتها روی توسعه نرم افزاری و شخصی سازی بیشتر اون باید کار بیشتری صورت بگیره و بازاریاب
ی بهتری داشته باشه
امیدوارم میان این همه گوشی های رنگ و وارنگ این گوشی وطنی جای خودش رو تو بازار پیدا کنه اون جایی که شایسته اش هست

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 08-11-2014
bigbang آواتار ها

موضوع بعدی در مورد ویندوز هست ، ویندوز 9 ، ویندوزی که ساتیا نادلا مدیر جدید مایکروسافت میخواد با سیاستهای جدید اون رو در بازار موفق کنه ، خیلی ها میگند در این پروژه خود بیل گیتس هم مشارکت داره ، خبرهایی هست از عرضه آپدیت مجانی این ویندوز برای هفت و ویستا تا همه کاربر 7 بشند ، گاهی این تلاش هایی که مایکروسافت انجام میده ، بیشتر ازش بوی مسائل امنیتی و اطلاعاتی میاد تا توسعه نرم افزاری !
نمیدونم شاید قدیمی شدن یک سیستم عامل باعث افزایش احتمال لو رفتن ساختار ها و نحوه کارکردش و کد منبع اش رو داره که با عوض کردن کل هسته اصلی در هر سری این ریسک کاهش پیدا میکنه ، نمیدونم چه اصراری دارند که این همه شماره جدید بدند بیرون ، واقعاً ویندوز 8 برای لمسی بود و برای کاربرهای پیسی یا لپ تاپ نبود و 8.1 هم دردی رو دوا نکرد ، الان هم ویندوز 9 داره عرضه میشه که به نظرم باز هم زود هست
و به احتمال زیاد یک اسم هست و هیچ سورپرایزی در بتن اون نهفته نیست !
جدای از این مسائل شما خودتون آگاه هستید حق استفاده از driver signing در هر سری از ورژن های مایکروسافت سخت گیرانه تر میشه ، البته این توجیه درستی نیست ولی ما تو ایران از نرم افزار های قفل شکسته استفاده میکنیم ، مثلاً من برای یک نرم افزاری مثل مستر کم نیاز به یک dongle key دارم ، یا یک شبیه ساز usb که سر نرم افزار شیره بمالم که بگم آره یک کلید الان به سیستم من متصل هست
این کرک روی ویندوز 8 بنا به هر دلیلی کار نمیکنه یا اگر کار با اما و اگر هست
هر سری ویندوز جدید یکسری نرم افزارهای قدیمی حتی اگر مشکل کرکشون حل بشه باز سازگاری ندارند ، یا درست کار نمیکنند ، الان مثلاً من عادت کردم با powermill 6 و 10 کار کنم ، به احتمال زیاد 10 مشکل کرک نداره ولی مسترکم این مشکل رو داره
همین پاورمیل ورژن 2012 اش یک افتضاح به تمام معنا هست مثال میزنم حالا فرض کنید علاوه بر 6 ( که واقعاً نصب هم نمیشه ) ورژن 10 هم کار نکنه روی سیستم عامل اون وقت یا من باید از ورژن 2012 که یک افتضاح به معنای واقعی هست استفاده کنم یا از یک ویندوز قدیمی تر استفاده کنم ، اینها همه سوای مشکل کرک هست که اصلاً به اونا مربوط نیست ، کاری که جدیداً دلال های عوضی مایکروسافت شروع کردند این بود که با همه شرکتهای تولید سخت افزار هماهنگ کردند که درایور هماهنگ با ورژن های قبلی ویندوز ارائه ندند ! مثلاً لپ تاپ های جدید هیچ کدومش درایور هماهنگ با ویندوز 7 ندارند و همه با ویندوز 8 هماهنگ هستند نه رو دی وی دی و نه در اینترنت !
اونی که لپ تاپ میخره باید چیکار کنه ؟ باید صبر کنه یک کرک هماهنگ با ویندوز 8 بیاد یا اگر مشکل کرک نداشته باشه ، باید یک راهی برای نصب نرم افزار قدیمی روی سیستمش پیدا کنه ، هنوز ویندوز 8 که سهمی در بازار نداشته به خط پایان نرسیده که الان صحبت از ویندوز 9 هست خودتون تصورش رو بکنید دیگه ! الان به زور میخوان همه رو مجبور کنند از سرویس ابری استفاده کنند ، بیشتر از این که این که رنگ و بوی تکنولوژی داشته باشه دیکتاتوری نوین هست !گور پدر سرویس ابری من اینترنت ندارم باید چیکار کنم ؟ شاید دوست نداشته باشم فایل هام رو به اشتراک بزارم
شاید ادوارد اسنودن دیگه ای در حال مانیتورینگ اطلاعات شخصی من هست !
این قشنگ نیست !!! این زیبا نیست و نوعی سوء استفاده هست
دیگه هیچ رنگ و بوی سابق رو نداره و بوی دخالت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و حکومتی در تکنولوژی ها میاد ، دست اندازی سیاست مدارها و دولت ها و سازمان ها ی دولتی و عینک به چشم ها! پیمانکارهای امنیتی همیشه مخرب بوده ، جز تخریب و سوء استفاده اثر دیگه ای ندارند و تمام این کنترل ها به بهانه امنیت صورت میگیره ولی پشتش کنترل بیشتر مردم هست خوب اینطوری میشه که مردم به مایکروسافت و محصول جدیدش بی محلی میکنند ، شاید بهتر بود به جای فلان Tuesday بیشتر روی 7 بودید تا حرفتون باور پذیر تر بود ؛ البته هر کسی دلایل خودش رو داره و توجیهاتش خودش ، همیشه یک توجیهی هست اما .............

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 08-11-2014
bigbang آواتار ها

خوب من ساعت 12:15 دقیقه اومدم تا این پست رو ویرایش کنم نمیدونم باید از کجا شروع کنم ، از اولش یا از وسطاش ، بهتر هست از وسطاش شروع کنم ععععععععهههههه نمیدونم تا حالا این حس رو داشتید که وقتی یک کاری خوب بلدید و هیچ کس اون کار رو بلد نیست اینقدر اون کار رو انجام بدید تا کاملاً حواستون از دور و اطرافتون پرت شه
امروز ما همین بحران رو داریم ، اونهایی که شاغلند ، اینطوری کار میکنند شاید یک انگیزه اشون برای کار کردن این باشه که از محیط خانواده فرار کنند ، میشناسم تو فامیلمون خانوم هایی که شرایط منزل و رفتار همسرشون طوری هست که ترجیح میدند بیشتر کار کنند تا وقتشون رو در کنار خانواده اشون سپری کنند اتفاقاً در همین مسیر پیشرفت کردند و رییس منطقه ای در زمینه کاری خودشون شدند ، کار کردن های ما الان همچین رنگ و بویی داره ، حقیقتش من هم الان یک دونه از این کارا میخوام ، به شدت بهش نیاز دارم
کاری که تمام توانم رو ازم بگیره و با تمام وجود مغزم رو درگیر کنه ، نه من بلکه خیلی از هم دوره ای های من خیلی از یارهای غار من ، یکی از دوستام شاغل هست تو یک شرکت سرور نمایندگی اچ پی هست کارشون پیاده سازی سرویس های شبکه هست ، برای حقوق کار نمیکنه ، فقط کار میکنه تا تجربه کنه و خیلی از سختی هایی که داره رو فراموش کنه
خیل عظیم بیکاری که تو ایران هست پتانسیل بالایی داره که تا مغز و استخوان کار کنه دقیقاً اونها هم به یک پناه گاه نیاز دارند من عاشق نظم هستم ، عاشق نظم هستم نظم من رو سر ذوق میاره این که همه چی سر جاش باشه گاهی حتی دفرگ کردن یک درایو به من روحیه میده مطمئنم تو هر شغلی باشم موفق هستم البته اگر خدا بخواد انشاءالله ، فقط یک شغل گیر بیارم دیگه تموم هستم ریل و خط آهن زندگی من کامل شده ، دیگه هیچ چیزی تو زندگیم نیاز ندارم
شاید به خاطر کارکترم باید تا آخر عمر تنها بمونم ، این مهم نیست ، مهم این هست که مفید باشم یک چرخ دنده مفید تو این سیستم باشم ، خیلی دارم راجع به خودم صحبت میکنم قرار بود راجع به کار صحبت کنم
گاهی تو بازار قدم میزنم لیسانس هایی رو میبینم که قارچ آوردن برای فروش ، پرورش قارچ هم الان خیلی تو زبان افتاده و همه دارند آموزش میبینن و برای خودشون پرورش قارچ راه میندازن ، یواش مردم دارند یاد میگیرند که دولت ها نمیتونند مشکلی رو حل کنند این خودشون هستند که باید مشکلات خودشون رو حل کنند
آمریکا رو کارآفرینی نجات داد، همه تئوری های اقتصادی غیر ازاین شر و ور هست ، هر کجا اقتصادش با دخالت دولت بود مثل نجات فولاد که البته شکایت ازش شد ولی کارش رو پیش برد اون در زمینه نجات یک صنعت در آستانه فروپاشی بود
اما یک چیزی رو همه گیر کردن ، این که جامعه اون رو بپذیره این معجزه کارآفرین ها بود ، که اقتصادشون رو نجات من تئوریسین نیستم ، متاسفم که میگم ولی تمام اون مطالبی که تو دانشکده های اقتصاد تدریس میشه بعد عملی نداره
دنیا دست دلال هاست هر چقدر فرصت و قدرت چانه زنی بالاتر داشته باشی بیشتر برنده هستی ، دوست بیشتری داشته باشی موفق تری امروز قارچ بوده فردا نمیدونم چی هست ، ولی دارم بوش رو حس میکنم ، خیلی ها بیکارند چون نمیدونن تو چه کاری بدرد میخورند ! اینها اشتباه میکنند اینها باید دست به هر کاری بزنند همه چیز رو امتحان کنند به نظرم اگر ما به جاتی تشویق فارق التحصیل ها به ادامه تحصیل و قرار دادن واحدهای صد من یک غازی که تو دانشگاه میخونن حجم دوره های عملی مربوط به رشته اشون رو افزایش بدیم و فرصت امتحان بیشتری براشون فراهم کنیم قطعاً این آمار خوداشتغالی بیشتر خواهد شد
من یکی رو میشناسم که تا قبل از این هیچ آشنایی با برنامه نویسی نداشت ولی یک آشنایی متخصر جرقه علاقه رو در وجود این فرد زد ، یک عده تنبل هستند ، اینها اکثریت رو تشکیل نمیدند ، بلکه اقلیت هستند
انگیزه حلقه گمشده معضل بیکاری نه فقط تو ایران که تو همه کشورهای دنیاست ، کارهای قدیمی تکراری هستند برای آدمهای قدیمی هستند ، مگر این که اون کارها صورت جدیدی به خودشون بگیره مثلاً تو کشاورزی دیگه بیل دست گرفتن و شلنگ اینور و اونور بردن تو مغز این نسل فرو نمیره اما میتونه کشاورزی مکانیزه رو درک کنه
همه سیستمها حتی سیستمهای انسانی اینرسی دارند یعنی وقتی به یک حالتی عادت میکنند در برابر تغییر مقاومت میکنند
راحت ترین راه هم زیر سوال بردن نسل حاضر هست اینها بی مسئولیت اند و اینها ....
مغز ما پیشرفت کرده ! ما نمیتونیم خودمون رو با راه های شما تطبیق بدیم ! این شما هستید که باید خودتون رو با آینده وقف بدید دنبال روش های جدید باشید ، واحدهای درسی تو دانشگاه و نحوه تدریس و آموزش دیگه اون کاربرد سابق رو نداره و خروجی تحصیل کرده نه فقط در کشور ما بلکه در همه کشورها یک نیروی با انگیزه نیست
چون این شیوه آموزش و این حجم عظیم مطالب بی محتوا و محاسبات بی حد و اندازه فرصتی برای ابتکار و خلاقیت برای انسان فراهم نمیکنه ، موفقیت زمانی بروز میکنه که حجم داده ها در یک حد معقول باشه و توانی برای پردازش باقی بمونه ، ولی اینقدر این حجم بالا هست که صرف یادگیری اون مغز رو از ادامه راه منصرف میکنه
قرار نیست همه ما توربین بسازیم ، مثلاً تو همین فروم کوروش به پایگاه داده علاقه داره تو مهندسی کامپیوترشما نمیتونید بهش اصرار کنید که تو برو اپلیکیشن بنویس ! پس چرا اصرار میکنید که واحد درسی که بهش علاقه نداره رو پاس کنه ؟
آیا یک طراح و برنامه نویس دیتابیس مهندس کامپیوتر نیست ؟ من هرگز در مورد علوم پایه صحبت نکردم چون نیاز بود و هست مخصوصاً ریاضی ! مخصوصاً ریاضی ! ولی ... خیلی از درس هایی که ما میخونیم ، بیخود هست ، بیخودی این درسها رو میخونیم
آیا بهتر نبود رویه ای که در فوق لیسانس در پیش گرفته شده ، همون رویه در لیسانس در پیش گرفته میشد ؟
و به جای 3 مرحله یک دوره 3 ساله میگذاشتیم و بعد یکدفعه دکترا ؟ چرا باید حجم عظیمی فکر صرف حل معماهای تکراری بشند ؟
چرا الان خیلی موفقیت رو در انصراف از تحصیل و علم آموزی دانش منظورم knowledge هست رو در جایی بیرون از دانشگاه میبینن
من همیشه اینها رو گفتم منتها این اینرسی مانع شده که کسی حرف من و ما رو گوش کنه
تغییر نکنید ! مشکلی نیست ! به زودی ناچار به تغییر میشید ...
کارآفرینی 3 واحدی اون هم از نوع حفظ کردنی تو دانشگاه ! که بشینیم نظریه های تئوری کارآفرینان برتر رو بخونیم ، چرا به جای اون ما رو به بازدید از یک کارگاه نبردید ؟ من همین رو میگم شما یک حصار دور دانشگاه میکشید و انتظار دارید مهندس تربیت کنید
شما 4 سال ما رو از جامعه جدا کردید الان انتظار دارید به آغوش جامعه برگردیم ؟
این منطقی نیست من اگر صاحب قدرت آموزشی بودم تا حد ممکن آموزش های عملی رو تدارک میدیدم ، تعادا بازدید ها رو افزایش میدادم تا حد ممکن استعداد یابی میکردم ، اون هم زیاد هر زمینه ای از دبستان تا دانشگاه ، فستیوالهای مختلف برگزار میکردم
نه مسابقه نه برتری جویی صرفاً برای تفریح ! تفریح علمی ، نه مسابقه .......... اینها ولش کن انگار کوبیدن بر سندان هست

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 08-12-2014 در ساعت 12:54 AM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)