بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT > اخبار یاهو

اخبار یاهو در این تالار تمامی اخبار مربوط به سرویسهای محبوب یاهو قرار خواهد گرفت.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-12-2008
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض یاهو پیشنهاد 44 میلیارد دلاری مایکروسافت را رد کرد!

یاهو پیشنهاد 44 میلیارد دلاری مایکروسافت را رد کرد!
هیات تصمیم گیری عالی اداری یاهو پیشنهاد شرکت مایکروسافت را برای دریافت حق مالکیت یاهو به مبلغ 44 میلیارد دلار ارائه شده بود رد کرد!
مسئولان یاهو همچنین تصمیماتی را برای واگذاری بازار تبلیغات به غول این رشته یعنی گوگل و سرمایه گذاری های بیشتر در زمینه های دیگر گرفته است. منابع نزدیک از برگذاری یک جلسه تلفنی بین مدیران درر روز جمعه خبر می دهند که به بررسی دقیق پیشنهاد مایکروسافت می پرداخت. این اتفاق بعد از سقوط سهام به میزان 2 دلار برای هر سهم و رسیدن به $29.08 اتفاق افتاد.
مدیران مایکروسافت ( و شخص خودم! ) به علت نبودن پیشنهاد دیگر یا پیشنهاد بهتر و همچنین به علت بالا بودن مبلغ پیشنهادی از این بابت مطمئن بودند و هر روز بیش از پیش به یاهو می نگریستند و آن را از اموال خود می دانستند. یک سخنگوی مایکروسافت در اینباره ترجیح داد سکوت کند.
یکی ز زنان سخنگو نیز در یاهو گفت: سیاستهای یاهو بر سکوت استوار است ولی باید توجه داشت هیات اداری مسئولیت رسیدگی به این مورد را بر عهده دارد. بنا بر این هی راه آلترناتیوی به غیر از تصمیم این هیات برای استقلال یاهو وجود ندارد.
در این بین در جلسه درباره استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل برای یاهو بررسی شد. در طی این طرح یاهو سهم کمتری از هر مشتری می گیرد ولی عایدی این شرکت به علت ازدیاد تبلیغات رشد خواهد داشت. البته بعضی کارشناسان خبره این را یک بلند کردن پرچم جنگ از طرف یاهو برای گوگل می دانند زیرا یاهو و گوگل هر دو سهم بزرگی از بازار تبلیغات دارند. مخصوصا که مدیر ارشد یاهو یعنی جری یانگ در لحظه بحث در اینباره غایب بود. این پیمان سهامداران شکاک را حساس کرده است زیرا هر نوع پیمانی حتی در ظاهر مانع فروش مایکروسافت به یاهو می گردد.
مدیر صندوق بازرگانی Jacob در لس آنجلس یعنی آقای رایان ژاکوب می گوید: مدیران یاهو به سختی باید سهامداران را امیدوار کرده باشند که بهای هر سهم از 31 دلار افزونتر می گردد! این یک شانس بزرگ برای یاهو است اگر گوگل بستر تجارت را فراهم آورد. چرا زودتر چنین کاری نکرده بودند؟

قدیمی 02-12-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

من خوشحالم از اینکه این شرکت فروخته نشد وقتی هم که سابقا گوگل میخواست یاهو رو بخره
من باز اخمام تو هم شد
یاهو میتونه خودشو جمو جور کنه
این شرکتهای غول به نظر من هر 3-4 تاشون باید بمونن
تا رقابت بینشون بمونه و همه پیشرفت محسوس تریداشته باشن
در ضمن یاهو رو خیلی ها خاطره ازش داشتن و دارن قبل از اینکه گوگل کارشو شروع کنه
یاهو خدمات میداد
من خودم به شخصه جز از مسنجر یاهو دیگه کاری باهاش ندارم و سرچم رو با گوگل انجام میدم
اما نهایتا دوست دارم که یاهو پایدار باشه

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش