بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT > اخبار گوگل

اخبار گوگل در این تالار تمامی اخبار مربوط به غول بزرگ دنیای جستجوگرها ,گوگل, قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض افزايش محبوبيت مرورگر کروم در فوريه 2010

کروم گوگل تنها مرورگر اينترنتي محسوب مي‌شود که طي ماه گذشته موفق شد سهم بيشتري از بازار را به خود اختصاص دهد و از رقباي سرسختي چون Internet Explorer، فايرفاکس و Safari پيشي بگيرد.

به گفته شرکت تحقيقاتي Net Applications، سهم کروم از بازار مرورگرهاي اينترنتي در ماه گذشته با رشد 4/0 درصدي به 6/5 درصد رسيد. محبوبيت اين مرورگر طي 16 ماهي که از عرضه آن مي‌گذرد سير صعودي را دنبال کرده و ظرف 6 ماه گذشته سهم آن از بازار جهاني مرورگرهاي اينترنتي دو برابر شده است.

در ماه گذشته ميزان استفاده از Internet Explorer مايکروسافت با کاهش 5/0 درصدي به 2/61 درصد رسيد که البته اين رقم کمترين افت IE در سال جاري بود. فايرفاکس نيز در اين دوره زماني با کاهش محبوبيت 2/0 درصدي، حدود 2/24 درصد از بازار جهاني را تصاحب کرد. دو مرورگر برتر دنيا يعني IE و فايرفاکس در ماه ژانويه نيز با کاهش محبوبيت خود نزد کاربران مواجه شدند.

در ماه فوريه سهم Safari اپل از بازار جهاني مرورگرها با 1/0 درصد کاهش به 4/4 درصد رسيد و باعث تعجب کارشناسان شد. مرورگر کروم براي نخستين بار در دسامبر گذشته از Safari اپل بيشتر شد و کارشناسان پيش‌بيني مي‌کنند که اين روند در آينده نيز به همين صورت دنبال شود.

مرورگر اينترنتي گوگل در ماه‌هاي گذشته قابليت‌هاي جديدي را در اختيار کاربران قرار داده و احتمالا همين مسئله باعث افزايش محبوبيت آن شده است.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-27-2010
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آشنایی با مرورگر جديد گوگل به نام Google Chrome

معرفی
Google Chrome

نسخه ویندوزی Google Chrome در بیش از یکصد کشور جهان از امروز در دسترس کاربران قرار گرفت، نسخه Mac و لینوکس این مرورگر هم به زودی عرضه خواهد شد.
گوگل خبر غیرمترقبه معرفی مرورگر اپن‌سورس خود بنام Chrome را که با هدف رقابت با مرورگر مایکروسافت ایجاد گردیده اعلام نمود.
مرورگر Chrome بالاخره ديروز چهارشنبه و هفته‌ها پس از معرفی مرورگر اینترنت اکسپلورر نسخه 8 منتشر شد.
ورود گوگل با نسخه بتای مرورگر Chrome به معرکه‌ای که مایکروسافت، اپل، موزیلا و اپرا نزاع سخت و نزدیکی را با یکدیگر صورت می‌دهند یادآور دوران جنگ مرورگرها در دهه 90 می‌باشد.
نسخه ویندوزی Google Chrome در بیش از یکصد کشور جهان از امروز در دسترس کاربران قرار گرفته شد.
نسخه Mac و لینوکس این مرورگر بنا بر اعلام گوگل بزودی عرضه خواهند شد.
کد این مرورگر بر پایه هسته مرورگر اپن‌سورس WebKit نوشته شده است.
پیش از این اپرا نیز برای ساخت مرورگر خود برای دستگاه Wii از این هسته استفاده نموده بود.
گفته می‌شود از WebKit می‌توان برای ساخت نسخه‌های اختصاصی Chrome برای آیفون استفاده نمود.
این مرورگر جدید همانند دیگر مرورگرهای فعلی مجهز به قابلیت Tabbed browsing بوده منتها نوار مربوط به Tabها در بالای نوار آدرس قرار گرفته است.
این مرورگر همچنان مجهز به امکانات دیگری بوده که از آنان می‌توان به ویژگی شبیه به Privacy در ویندوز اکسپلورر و همچنین چیزی شبیه به Speed Dial در مرورگر اپرا اشاره نمود.

لينک دانلود (حجم فايل حدود 7 مگابايت مي باشد)

رمز فايل: ندارد

ویرایش توسط SonBol : 04-27-2010 در ساعت 08:31 AM
قدیمی 04-27-2010
Setare آواتار ها
Setare Setare آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 926

875 سپاس در 242 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من تو ویندوز قبلیم نصب کرده بودم خیلی ام عالی بود و سرعت بالاتر و همچنین رم کمتری استفاده میکرد...اما یه مشکلی که داشت این بود که مثلا وقتی میومدم تو پی سی سیتی و یه مطلب میزدم اکثر اوقات اون ادیشن کار نمیکرد براش و کل مطلبمو به هم می ریخت!!
و اینکه من چون به فایر فاکس عادت شدید کردم انگار خیلی برام سخت بود که حالا بخوام از یه جستجوگر دیگه استفاده کنم!اینم تجربه شخصی من
شاه بیت غزل زندگیم...
قدیمی 04-27-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Asterah نمایش پست ها
من تو ویندوز قبلیم نصب کرده بودم خیلی ام عالی بود و سرعت بالاتر و همچنین رم کمتری استفاده میکرد...اما یه مشکلی که داشت این بود که مثلا وقتی میومدم تو پی سی سیتی و یه مطلب میزدم اکثر اوقات اون ادیشن کار نمیکرد براش و کل مطلبمو به هم می ریخت!!
و اینکه من چون به فایر فاکس عادت شدید کردم انگار خیلی برام سخت بود که حالا بخوام از یه جستجوگر دیگه استفاده کنم!اینم تجربه شخصی من

اتفاقا مرورگر خوبیه، من که ازش راضیم...

جهت دانلود پوسته های مختلف برای گوگل کروم به این آدرس مراجعه نمایید .
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 05-04-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض کروم، تنها پيروز بازار مرورگرهاي اينترنتي در آوريل 2010

بخش اعظم افزايش محبوبيت کروم در آوريل 2010 به دنبال کاهش سهم مرورگر اينترنتي Ie مايکروسافت در اين دوره زماني به‌دست آمده است. مايکروسافت در اين مدت 7/0 درصد از سهم خود در بازار جهاني مرورگرهاي اينترنتي را از دست داد و 95/59 درصد از اين بازار را تحت پوشش خود گرفت. از ابتدا تاکنون اين نخستين باري است که محبوبيت مرورگر اينترنتي مايکروسافت به کمتر از 60 درصد رسيده است. با اين وجود بايد توجه داشت که کاهش محبوبيت Ie در ماه آوريل کمتر از ماه قبل از آن بوده است. اين مرورگر در ماه مارس يک درصد از بازار خود را از دست داده بود.

مرورگر متن‌باز فايرفاکس موزيلا نيز در ماه گذشته به ميزان اندک بر سهم خود در بازار جهاني مرورگرهاي اينترنتي افزود. اين محصول توانست 07/0 درصد بر محبوبيت خود نزد کاربران بيافزايد و در مجموع 6/24 درصد از بازار جهاني مرورگرهاي اينترنتي را در دست بگيرد. آوريل دومين ماه متوالي بوده که فايرفاکس در آن با افزايش سهم خود در اين بازار مواجه شد. اين محصول از نوامبر 2009 به بعد به مدت چهار ماه متوالي با کاهش سهم خود در بازار جهاني مرورگرهاي اينترنتي مواجه شد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 06-05-2010
Setare آواتار ها
Setare Setare آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 926

875 سپاس در 242 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض رشد گوگل کروم و افت اینترنت اکسپلورر در بازار مرورگرها

به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه StatCounter با تحقیق در بازار مرورگرها در آمریکا و اروپا نشان داد که گوگل کروم از 02/7 ماه آوریل در ماه می 05/7 درصد از بازار جهانی مرورگرها را در اختیار داشته است.

این در حالی است که اینترنت اکسپلورر مایکروسافت که در پایان ماه آوریل 60 درصد از بازار را در اختیار داشت با از دست داد 3/0 درصد به 7/59 درصد از بازار رسید.

در این میان، اینترنت اکسپلورر 8 بیش از 25 درصد، نسخه 7 این مرورگر 12 درصد و نسخه 6 آن 17 درصد از این بازار را در دست دارند.

در شرایطی که اینترنت اکسپلورر 6 به دفعات متهم به نفوذ پذیری نسبت به حملات انفورماتیکی شده است با وجود این به نظر می رسد که در بازار نسبت به نسخه 7 از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

همچنین در تحقیقات مشابهی که موسسه NetApplications انجام داده است رتبه دوم بازار مرورگرها در اختیار فایرفاکس محصول موزیلا است که با از دست دادن 2/0 درصد از محبوبیت خود توانسته است به 4/24 درصد از بازار دست یابد.

این در حالی است که مرورگر سافاری محصول اپل با کسب 1/0 رشد به 8/4 درصد از این بازار رسیده است و مرورگر اپرا توانسته است 4/2 درصد را به دست آورد.

براساس گزارش macitynet، همچنین در بخش بازار سیستم عاملها و ورود به اینترنت از طریق تلفنهای همراه، سیستم عامل 'آی- فن' در مدت یک ماه از 3/30 درصد به 8/32 درصد رسیده است. سیستم عامل آندروئید گوگل نیز از 3/5 درصد به 2/6 درصد رسیده است.

سکوی 'جاوا می' با در اختیار داشتن 40 درصد از این بازار همچنان در راس کاربردی ترین سیستم عاملهای موبایل است.

در رتبه دوم، سیستم عامل سیمبیان نوکیا با در اختیار داشتن 14 درصد از بازار سیستم عاملهای موبایل رتبه دوم را کسب کرده است.

سیستم عامل بلک بری با 6/3 درصد در رتبه پنجم و ویندوز موبایل با 3 درصد در رتبه ششم جای گرفته اند.

منبع

شاه بیت غزل زندگیم...
قدیمی 07-24-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow گوگل به کاشفان باگ‌های مرورگر کروم پول بیشتری می‌پردازد

گوگل با دست و دلبازی کردن قصد دارد امنیت بیشتری برای مرورگر خود فراهم آورد.
شرکت گوگل به آن دسته از محققان امنیتی که باگ‌ها و نواقص جدید مرورگر کروم را شناسایی و معرفی کنند، پاداش نقدی می‌دهد.
گوگل اخیراً اعلام کرده است که با افزایش سطح این پاداش، آن را حداکثر به بیش از 3130 دلار رسانده است.
رقم دقیق اعلام شده 7/133/3 دلار است.
این طرح از ماه ژانویه راه‌اندازی شده است و شرکت گوگل از موفقیت‌آمیز بودن آن سخن به میان آورده است.
بر اساس این گزارش، گوگل به کاشفان باگ‌های کم‌اهمیت‌تر 500 دلار جایزه می‌دهد.
به نظر می‌رسد این اقدام جدید گوگل را باید به نوعی دنباله‌روی از عملکرد شرکت موزیلا – تولیدکننده مرورگر فایرفاکس – به‌شمار آورد زیرا موزیلا نیز هفته پیش اعلام کرده بود که میزان پاداش نقدی اختصاص‌یافته به شناسانندگان حفره‌های امنیتی محصولات خود را به 3000 دلار افزایش داده است.
گفتنی است گوگل در سپتامبر 2008 (شهریور 1387) مرورگر کروم را معرفی و ارائه نمود.

از آن زمان تاکنون کروم از رشد قابل توجهی در دنیای پررقابت مرورگرهای اینترنتی برخوردار بوده است.

منبع خبر: Itna تاریخ خبر: 1389/05/02
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 09-05-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow جشن دو سالگي كروم با انتشار نسخه جديد

گوگل دو سالگي مرورگر اينترنتي كروم را با انتشار نسخه شش آن براي ويندوز، مك و لينوكس جشن گرفت.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كروم 6 كه گوگل در كانال "باثبات" خود كه مكانيسم ارتقا براي نسخه كيفيت محصول است، منتشر كرده است، همچنين شامل 16 ترميم آسيب پذيري و "كرك" ديگري براي ترميم ايراد كرنل ويندوز است كه در اين مرورگر وجود داشت.

كروم در دوم سپتامبر 2008 معرفي شد و در سرعت راندرينگ جاوا اسكريپت و طراحي رابط كاربري خلاقانه از رقيبان پيشي گرفت.

بنا بر ادعاي برايان راكوسكي، مدير مديريت محصول كروم، جديدترين نسخه كروم در تجزيه و تحليل جاوا اسكريپت سه برابر سريعتر از نسخه منتشر شده در سال 2008 است.

شتاب سخت افزاري يكي از بهبود دهنده هاي كارآيي است كه گوگل تازه شروع به نشان دادن آن به طراحان كروم كرده است اما راكوسكي وعده داده كه كاربران نهايي نيز به زودي آن را مشاهده كنند.

كروم براي ويندوز و مك از طريق فن آوري‌هاي مختلف شاهد شتاب سخت افزاري خواهند بود، اما هنوز در مورد عرضه اين ويژگي براي لينوكس اطمينان وجود ندارد.

منبع: ایسنا
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 10-13-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض گوگل مرورگر بهتری می‌سازد

گوگل مرورگر بهتری می‌سازد

ما زمان بسیار زیادی را هر روز صرف جست‌وجو در اینترنت می‌کنیم به گفته مدیر گوگل بسیاری از کاربران احتمالا زمانی را که از مرورگرشان استفاده می‌کنند، حتی از زمانی که در اتومبیل‌شان می‌گذرانند بیش‌تر است. با این حال بیش‌تر آن‌ها مرورگری را که ازآن استفاده می‌کنند نمی‌شناسند و اکثر آن‌ها به آن چه بر روی کامپیوترشان بالا می‌آید عادت کرده‌اند و همین مقدار که به وسیله آن بتوانندmail شان را چک کنند، خرید اینترنتی انجام دهند و به سایت‌های شبکه اجتماعی سر بزنند برای‌شان کافی است.
برای آن‌ها هیچ فرقی بینIE مایکروسافت، firefox موزیلا، safariاپل و chrome گوگل وجود ندارد، تا زمانی که بتواند کارشان را راه بیاندازد، اما اکنون اوضاع به گونه‌ای دیگر در حال تغییر است.
یک سال پیش شرکت گوگل مرورگر ساده، سریع و تمیز chrome را به بازار ارایه کرد و با ارایه نسخه‌ای برای Mac و linux توانست safari را پشت سر بگذارد واکنون تنها firefox و IE را برای رقابت پیش رو دارد.
از مزایای مرورگر chromeعلاوه بر امنیت و پایداری آن می‌توان به سرعت بالاتر آن نسبت به IE و Firefox اشاره کرد چیزهایی که همه به دنبال رسیدن به آن هستند و علاوه بر این مزایا این مرورگر مجانی است.
دلیل این همه تلاش گوگل در زمینه مرورگرها افزایش تعداد برنامه‌های تحت وب است که کاربر کارهایی از قبیل ایجاد مدارک و گوش دادن به موسیقی و ویرایش تصاویر و… را به صورت online انجام دهد.
نقشه گوگل برای تسلط بر دنیا به وسیله سیستم عامل ساده و سریع chrome هنوز زمان زیادی را تا عملیاتی شدن نیاز دارد؛ زیرا این سیستم عامل به سخت‌افزار مخصوص نیاز دارد و شما نمی‌توانید آن را بر روی کامپیوتر خانگی‌تان نصب کنید و به سخت‌افزار خاص خود نیاز دارد.
با ارایه این سیستم عامل گوگل هدف خود را برای به چنگ آوردن بازار مایکروسافت نشان داده و باید در انتظار پاسخ مایکروسافت به گوگل باشیم.
منبع: Times
مترجم: شاتل

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 10-13-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض Chrome در رقابت مرورگرها بر safari غلبه کرد

Chrome در رقابت مرورگرها بر safari غلبه کرد

مرورگر chromeشرکت گوگل، مرورگر safariاپل را پشت سر گذاشت تا -بر اساس گزارش تحلیل اینترنت، شرکت -Net Applications به مقام سوم در بین محبوب‌ترین مرورگرها در سراسر دنیا دست یابد.
Chrome گوگل تازه پانزده ماه است که به بازار ارایه شده است و بر اساس تحلیل‌های آماری در ماه نوامبر 93/3% از کاربران از این مرورگر استفاده می‌کردند که در ماه دسامبر به 63/4% رشد پیدا کرد و safari که در ماه نوامبر 36/4% بود به عدد 46/4% در ماه دسامبر دست یافت و مقام سوم خود را به chrome واگذار كرد.
IE مایکروسافت با در دست داشتن سهم 69/62% غول این رقابت به شمار می‌آید که فاصله زیادی را با رقیبان خود حفظ کرده است. هرچند بر اساس آمارها مقداری کاهش از ماه نوامبر که این عدد 62/63% بوده است شاهد هستیم.
در مقام دوم Fire fox شرکت موزیلا با در دست داشتن 61/24% قرار دارد که این مرورگر نیز کاهشی بسیار جزیی را نسبت به آمار ماه نوامبر -که عدد72/24% بوده است- شاهد بوده است و با این حال این رقم نیز برای یک مرورگر open source رقمی قابل قبول محسوب می‌شود.
در رده پنجم نیز opera با داشتن 40/2% قرار دارد و در ادامه پس از این پنج مرورگر تعداد زیادی مرورگر قرار دارند که آمارشان کمتر از 1% هستند قرار دارد.
Net Applications این آمارها را از 160 میلیون بازدید کننده شبکه وب سایت‌های اینترنتی که با این شرکت همکاری می‌کنند به دست آورده است.
منبع: Channel Web
مترجم: شاتل

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
google chrome, مرورگر گوگل, گوگل کروم

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش