بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران

سینمای ایران در این بخش به سینما تلویزیون و تئاتر ایران و اخبار مربوط به آن میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-27-2012
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اسکار بهترین فیلم خارجی برای جدایی نادر از سیمین

فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی جایزه اسکار را از آن خود کرد تا افتخاری بزرگ نصیب سینمای ایران شود.

به گزارش «تابناک» ، اصغر فرهادی لحظاتی پیش جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را از ساندرا بولاک دریافت کرد. این برای دومین بار بود که فیلمی از ایران به مرحله نهایی کسب جایزه اسکار رقابت می کرد ، اما اولین فیلمی است که این جایزه را دریافت می کند .

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه دقایقی را برای حضار سخنرانی کرد. او سخنرانیش را با «سلام به مردم سرزمینم» آغاز کرد. وی همچنین گفت در این لحظه بسیاری از ایرانیان در سراسر دنیا ما را مشاهده می کنند و من تصور می کنم همه آنان خوشحال هستند. فرهادی همچنین گفت در زمانه ای که همه سیاستمداران با نام کشورشان از جنگ صحبت می کنند ، ایران با نام فرهنگ غنی و تمدن درخشان خود با همه دنیا سخن می گوید.

اصغر فرهادی سخنانش را اینگونه به پایان برد که با افتخار تمام این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم که علیرغم وجود دشمنی ها ، به همه فرهنگ ها و تمدن ها احترام می گذارند.

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی‌اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان‌بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در «جدایی نادر از سیمین» بازی می‌کنند.

«کله‌شق» ساخته میشائیل آر. روسکام از بلژیک، «پانویس» ساخته جوزف سدار از رژیم صهیونیستی، «در تاریکی» ساخته آنی‌یژکا هولاند از لهستان و «آقای لازار» ساخته فیلیپ فالاردو از کانادا دیگر نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان بودند.

مراسم اعطاء جوایز اسکار 2012 از ساعت 5 صبح روز دوشنبه در «کداک تیه‌تر » لس آنجلس در حال برگزاری است.

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 02-27-2012 در ساعت 07:33 AM
6 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-29-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض فرهادی ،لیلا حاتمی و پیمان معادی در اسکار 84

فرهادی ،لیلا حاتمی و پیمان معادی در اسکار 84

اصغر فرهادي، ليلا حاتمي و پيمان معادي همراه با محمود كلاري و سارينا فرهادي دختر كارگردان

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
4 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-29-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض اصفر فرهادی و بازیگر فرانسوی برنده اسکار

اصفر فرهادی و بازیگر فرانسوی برنده اسکار

«جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران در هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را از آن خود کرد.اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه اسکار گفت: «ایرانیان بسیارى در سرتاسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند و گمان دارم خوشحالند. نه فقط به خاطر یک جایزه‌ مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحالند چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچه‌ باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیرگرد و غبار سیاست پنهان مانده. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه‌ فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى کردن و کینه ورزیدن بیزارند.»

استاد فاضل نظری
5 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض اصغر فرهادی پس از دریافت اسکار

- اصغر فرهادی پس از دریافت اسکار بهترين فيلم

خارجي‌زبان براي «جدايي نادر از سيمين» سخنانی كوتاه درباره مردم ايران
گفت:

دوست دارم از آکادمی، سونی پیکچر کلاسیک و دوستان عزیزم مایکل بارگر و تام برنارد تشکر کنم.

سلام به مردم خوب سرزمینم (به زبان فارسي)

در این لحظه بسیاری از مردمان کشورم ما را تماشا می کنند و همگی خوشحال هستند؛ نه به خاطراهمیت دادن به ما یا به خاطر فیلم یا سازنده آن، بلکه در این دورانی که ما از جنگ صحبت می‌کنیم و ترس و رعب بین کشورهایمان رد و بدل می‌شود، نام کشورم ایران در این جا با فرهنگ و تمدن بی‌نظیرش برده میشود.

فرهنگ غنی و باستانی کشورم زیر گرد و غبار سنگین سیاست پنهان شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم؛ مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می‌گذارند و هر گونه خصومت و خشمی را خوار می‌شمارند.

"At this time, many Iranians all over the world are watching us and I imagine them to be very happy," director Farhadi said while accepting the Oscar

"At a time of tug of war, intimidation and
aggressions exchanged between politicians, the name of their county,Iran, is spoken here through her glorious culture, a rich and ancient culture that has been hidden under the heavy dust of politics."

"I proudly offer this award to the people of my country, the people who respect all cultures and civilizations and despise hostility and resentment,"

استاد فاضل نظری
3 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض درباره لباس لیلا حاتمی در مراسم اسکار

درباره لباس لیلا حاتمی در مراسم اسکار

عصرایران - دیشب سالن "کداک تیاتر" شاهد ، بهترین پایان یک جدایی بود.

جدایی پر ماجرای نادر و سیمین پس از یک سال افتخار آفرینی، در ایستگاه پایانی با فتح بلند ترین قله سینمای جهان به کار خود پایان داد و برای همیشه در تاریخ سینمای ایران و جهان ماندگار شد.

مراسم اهدای جایزه

اسکار به "اصغر فرهادی" ، سه مهمان ویژه داشت. نادر، سیمین و ترمه (خانواده فیلم جدایی...)در کنار یکدیگر نشسته بودند تا تداعی کننده پایان جدایی نادر از سیمین باشند.

دیشب لیلا حاتمی، پیمان معادی و سارینا فرهادی نبودند که در "کداک تیاتر" به افتخار فرهادی کف می زدند و اشک می ریختند.

بلکه این قهرمانان فیلم دوست داشتنی سینمای ایران بودند ،
که اگر شاهکار هنری شان تداعی گر جدایی دو نگاه و اندیشه متفاوت از یکدیگر بود ، این بار ضیافت بزرگ عرصه هنر را عرصه ای برای آشتی و "وصل" جدا ماندگان معرفی می کردند.

دیشب سه چهره اصلی شاهکار اصغر فرهادی که در آخرین نمای فیلم با رخت عزا از یکدیگر جدا شدند، در هیبتی جدید کنار یکدیگر نشسته بودند و اینگونه بود که در کنار پیمان معادی، لیلا حاتمی در لباسی نظیر لباس نوعروسان نشسته بود و
سارینا فرهادی باز هم حلقه اتصال این دو بود.

در واقع ، انتخاب لباس عروس گونه لیلا حاتمی (بازیگر نقش سیمین) دارای پیامی تفکر شده بود و نشان دهنده وصال و پایان جدایی بود.

دیشب درست در همان لحظاتی که اصغر فرهادی پشت تریبون از فرهنگ و صلح به جای جنگ سخن می گفت ، نقش آفرینان جدایی نادر از سیمین در سالن "کداک تیاتر" ، جملات فرهادی را به زبان هنر ترجمه می کردند و پایان جدایی ها را با اشک های شوق ترمه، به تصویر می کشیدند.

استاد فاضل نظری
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جدایی نادر از سیمین

جدایی نادر از سیمین

فیلم "جدایی نادر از سیمین" توانست جایزه بهترین فیلم خارجی جشنواره سینمایی اسکار به خود اختصاص دهد.
به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران ، در جشنواره سینمایی اسکار فیلم جدایی نادر از سیمین در بخش بهترین فیلم خارجی با یک فیلم کمدی از رژیم صهیونیستی رقابت می کرد.

بدین ترتیب اصغر فرهادی توانست برای نخستین بار در تاریخ جشنواره اسکار، جایزه برترین فیلم خارجی را به ایران بیاورد.
اصغر فرهادی کارگردان و نویسنده این فیلم جایزه خود را از "ساندرا بولاک" دریافت کرد.

فرهادی در سخنانی این جایزه را به مردم سرزمینش اهدا کرد.
گفتني است، فیلم جدایی نادر از سیمین پیشتر جایزه بهترین فیلم جشنواره سینمایی سزار و گلدن گلاب را از آن خود کرده بود.

پیش از این هم فیلم بچه های آسمان به کارگردانی مجید مجیدی از ایران نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود اما موفق نشده بود این جایزه را از آن خود کند.

در مراسم اهدای هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن به "اکتاویا اسپنسر" برای فیلم "خدمتکاران" رسید.

ژان دو ژاردن و کریستوفر پلامر هنرپیشه های دو فیلم "آرتیست" و و"تازه کارها" نیز به ترتیب جایزه بهترین هنرپیشه مرد، و بهترین هنرپیشه نقش دوم را از آن خود کردند.

جایزه اسکار بهترین کارگردانی به "میشل آزاناویسیوس" برای کارگردانی فیلم "آرتیست" اهدا شد.

"کالین فرث" نام "مریل استریپ" به عنوان برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن اعلام کرد. او این جایزه را برای بازی در نقش "مارگرت تاچر"، نخست وزیر پیشین بریتانیا در فیلم " بانوی آهنین" برد.

در میان نامزدهای اسکار برای بازیگری احتمال می رود "کریستوفر پلامر" ۸۲ ساله مسن ترین هنرپیشه ای شود که جایزه اسکار را در تاریخ این مراسم از آن خود کرده است.

استاد فاضل نظری
4 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-05-2012
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض محمدرضا شجریان در پیامی به اصغر فرهادی تبریک گفت

محمدرضا شجریان در پیامی به اصغر فرهادی تبریک گفت

متن این پیام به این شرح است:
محمد رضا شجریان:
«جناب اصغر فرهادی، در این زمانه استعدادکش هنرستیزی که همه درها به روی هنرمندان و نویسندگان و سینماگران آزاداندیش جز یک در بسته است شما و همکارانتان با دست خالی شیرین کاشتید و شگفتی آفریدید و جایزه ارزنده اسکار فیلم زیبای جدایی نادر از سیمین را در سال ۲۰۱۲ با همه رقابتهای تنگاتنگ سینماگران جهان برای مردم خود به ارمغان آوردید. جناب فرهادی شما با کارگردانی و تهیه این فیلم، وجدان و شرف طبقه تنگدست مردم نجیب ایران را به جهانیان شناساندید که به مراتب از دریافت جایزه اسکار مفیدتر بود. درود به شرفت درود به پشتکار و شهامتت. مفتخرم به یکایک همکاران شما و بازیگران که شگفتی آفریدند، سرکارخانم لیلا حاتمی، ساره بیات، سارینا فرهادی و جنابان پیمان معادی، شهاب حسینی و شهبازی و فیلم بردار آقای محمود کلاری آفرین و تبریک بگویم. سرفراز و برقرار باشید.»
.
.
2 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض متون پیام‌های تبریک بازیگران و هنرمندان به اصغر فرهادی

متون پیام‌های تبریک بازیگران و هنرمندان به اصغر فرهادی

بسیاری از چهره های فرهنگی، اجتماعی و سینمایی ایران در پیام هایی موفقیت اصغر فرهادی برای کسب نخستین اسکار تاریخ سینمای ایران را تبریک گفته اند و به نظر می رسد موج تبریک ها تازه آغاز شده است. در همین خصوصر آنچه در ادامه می بینید متن پیام های تبریک عبدالحسین مختاباد، محمد حسین لطیفی، حامد بهداد، رامبد جوان و محمدرضا گلزار است که به پیوست آن یادداشت های حبیب رضایی و بهاره رهنما درباره این اتفاق بزرگ آمده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»؛ استاد عبدالحسین مختاباد چهره سرشناس موسیقی سنتی ایران در پیامی کوتا موفقیت اصغر فرهادی را در سطح سینمای جهان و به طور خاص کسب کسب ارزشمند اسکار را توسط نماینده ملت ایران در این رویداد تبریک گفت. در متن پیام مختاباد آمده است:

یا حق
با سلام به هنرمند گرام اصغر فرهادی که در ایام یاس و خوف،امیدو شادی را به مردم ایران عزیز هدیه نمود، من نیز اثر جدیدم " ایران" را به این هنرمند گرام تقدیم مینمایم.

مستدام باد پیروزیها و شادکامیهای مردم ایران و فرزندانش: "دور چون با عاشقان افتد تسلسل بایدش"

لطیفی خطاب به فرهادی: در شادی با تو سهیم هستیم
محمدحسین لطیفی نیز در پیامی کوتاه ضمن تبریک موفقیت اصغر فرهادی گفت:

شادی‌ات را شادمانه با تو سهیم می‌شویم
که نام بلند ایرانیان را در فرهنگ و ادب، در این روزهای پرتلاطم جهان بلند اوازه کردی...

رامبد جوان: به اندازه ده ها فیلم کمدی مردم را شاد کردی
رامبد جوان نیز ضمن تبریک به عوامل جدایی نادر از سیمین و اصغر فرهادی برای موفقیت فیلمش در اسکار در پیامی کوتاه گفت:

اصغر فرهادى با یک فیلم غم انگیز به اندازه دهها فیلم کمدى ناب، خنده و شادى به مردم ایران هدیه داد. جدا" اسکار هم برایش کم است.

حامد بهداد به اصغر فرهادی: شما می‌دانی که باید سلامت را به زبان ما بگویی

حامد بهداد نیز در پیامی خطاب به اصغر فرهادی نوشت:
اصغرفرهادی عزیز، متشکریم که صبح میلیون‌ها ایرانی را، بخیر کردی! آقای فرهادی عزیز متشکریم که ایران را جز با نامی از جنگ و تحریم و سلاح اتمی یاد کردی، آقای فرهادی عزیز این حس قشنگ هزاران ایرانی تقدیم به شمایی که بهتر از خیلی‌ها می‌دانید، که چقدر این مردم غمگین، محتاج دقایقی این چنین هستند.

مردمی که شادابی‌شان به یغما می‌رود، آنانی که از غرور و تعصب ملی، دیروقتی است که تنها یادی در خاطرشان مانده است، شما می‌دانی که باید سلامت را به زبان ما بگویی!
به یقین که هنر، زبان مشترک ملت‌هاست.

گلزار: پاداش صداقت جز این نیست
محمدرضا گلزار نیز در پیام تبریک کوتاهی خطاب به فرهادی نوشت:
اصغر فرهادی عزیز
لبخندی که بر لبان هر ایرانی نشاندی، جاودانه در تاریخ فرهنگی این مرز و بوم باقی می‌ماند، پاداش صداقت را جز این نیست.

پیروز و سربلند باشی همچون گذشته ها...

بهاره رهنما: اصغر فرهادی! به عنوان یک از تو مادر ممنونم
بهاره رهنما نیز درباره این اتفاق تاریخی یادداشتی نوشته و تحلیل خود را از این ماجرا چنین آورده است:

این روزها که افتخار بزرگی نصیب سینمای کشورم شده روزهای نه چندان خوش سینمای ایران بود؛ جوایزاصغر فرهادی در شرایطی نصیب این فیلمساز کوشا و مستعد شد که بحث و درگیری‌ها برای بستن خانه سینما دامن گیر همه سینما گران بود و بهت و یاس ناشی از این تصمیم حال خوشی برایمان نگذاشته بود، بماند که هنوز شیرینی افتخارات را مزمزه کرده و نکرده خبر حاشیه ساز دیگری باز اذهان عمومی را راجع به سینما و حرفه بازیگری دچار اغتشاش کرد. که بزرگ شدن آن هم به بیماری درگیر این روزهای آدم‌ها (قضاوت) بر می گشت. ولی انقدر نوشتن از این اتفاق برایم مهم بود که باید صبر می‌کردم تا خیلی‌ها بنویسند و من بخوانم ، تا ذوق کودکانه‌ام کمی آرام بگیرد...

این که همه افتخار کردیم و همه خوشحال شدیم و حرف هایی از این دست که چندان حرف تازه ای نیست، اما من برای دخترکم و جوانانی که دور و برم بحث این اتفاق را می‌کردند و از من سوال می‌کردند چیزهایی گفته ام که تصمیم دارم این جا بازگویی شان کنم . جدا از بحث‌های سلیقه‌ای که مگر سینمای ایران در سال‌های پیش کارهای شاخص تری از این فیلم نداشته؟ یا این که مثلن فیلم قبلی خود این کارگردان از این فیلم معتبرتر بوده و این ها، و البته این که تقریبن همه آدم‌های سینمای ایران با سلایق متفاوت اذعان دارند که فیلم «جدایی نادر از سیمین» فیلم خوبی است ، این اتفاق در وهله اول حاصل انتخاب فیلم توسط یک پخش کننده بین الملللی معتبر است که امکان فرستادن فیلم به چندین جشنواره بزرگ جهانی را داشته و البته چنین پخش کننده حرفه ای هم خوب می داند که روی چه فیلمی دست بگذارد.

ولی پشت همه این اتفاق ها یک نام مطرح تاثیر گذار اصلی بوده است نامی حتی مطرح تر از خود اثر و آن نام جوانی ایرانی به نام اصغر فرهادی است که به دلیل نوع تربیت هنری و شکل زندگی و انتخاب هایش به چنین جایگاهی رسیده است ، و به گمان منی که تجربه دو کار و در اولی (سریال داستان یک شهر) حدود هشت ماه با ایشان را داشته ام او نه با این کار یا آن کار که بی شک دیر یا زود به چنین موفقیت ناب و جهانی دست پیدا می کرد، اندازه اش این بود و هست و جایگاهش همان بالاها. یادم هست حدود ده سال پیش که سر همان سریال با ایشان آشنا شدم و فهمیدم هم سن و سال هستیم کلی جا خوردم، اصغر فرهادی سخت زندگی کرده و پیگیر کار کرده.

زیاد خوانده و وقت تلف نکرده، روی هدفش مصصم و متمرکز است و به شدت اهل نظم و برنامه ریزی است و البته از خوش روزگار زنی با خصوصیاتی شبیه خودش (پریسا بخت آور- کارگردان ) همراه زندگیش شده؛ اهل حاشیه نیست ، چندان اهل تفریح و در جمع بودن هم نیست، حتی گاهی هست که حس می کنی آدم خیلی خوش اخلاقی هم نیست! موقع کار دیسیبلین و شیوه خاص خودش را دارد که باعث می شود چندان سر کارش به تو خوش نگذرد ولی معمولن نتیجه چنان درخشان است که هر بار باز در مقام کارگردان یا نویسنده اثر از کسی دعوت به کار کند، آن شخص با کمال میل دعوتش را اجابت می کند.

او بی شک با چنین سرمایه گذاری که روی خودش و کارش کرده دیر یا زود به چنین جایگاهی دست پیدا می کرد، پس بحث در مورد خود فیلم به گمان من در این باره بحث دوم خواهد بود و بحث درباره نگرش مولف به زندگی و کار هنری در اولویت قرار می گیرد. به پریا و همه جوانان دور و برم می گویم ،:بچه ها {تاوان } لغت مهمی در این دنیاست برای داشتن و رسیدن باید تاوان داد، باید از چیزهایی گذشت، وگرنه حسرت خوردن جز در موارد عاشقانه ، سفسته آدم‌های بی هدف و آرمان است برای چیزی نشدنشان.

بوده اند آدم های بسیار با استعدادی که استعدادشان را در راه های هرز و بی هدف تلف کرده‌اند. اصغر فرهادی با بردن چنین جوایز مهمی بی شک انگیزه و امید هزاران جوان عاشق سینمایی شد که در شرایط این روزهای کشورمان شاید دیگر چندان امیدی به آرمان‌های بلند بالا و قدر قدرت نداشتند ولی فرهادی نماینده نسل و مردم به قول خودش صلح طلبی شد که با وجود شرایط و امکنات محدود توانسته اند حرف و دیدگاه هنری خودشان را به گوش جهانیان برسانند و مگر بالاترین رسالت هنر چیزی جز به اشتراک گذاشتن مفاهیم ساده و لی عمیق انسانی در دنیاست؟

در پایان این یادداشت از اصغر فرهادی نه به عنوان یک بازیگر، نه به عنوان یک نویسنده، نه به عنوان یک ایرانی بلکه به عنوان یک مادر ممنونم که با تلاش و سخت کوشی‌اش امید و آرمان گرایی را در دل اینهمه جوان ایرانی زنده نگه داشته است.

حبیب رضایی: با"جدائی"اش، ملتی را در نگاه جهان از تهمت ها و تعاریف تاریک ناثوابی که نثارش می شود، جدا کرد

حبیب رضایی بازیگر مطرح سینمای ایران و بازیگر فیلم آژانس شیشه ای در یادداشتی که دوشنبه در اختیار پارس توریسم قرار داد به تجلیل از موفقیت فرهادی در جایزه اسکار پرداخت. متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

به نام حق
صبحگاه 8 اسفند، زمین برای ثانیه ای به اندازه میلیونها ایرانی که از سر شوق و شعف، به هوا پریدنند، سبک شد.

این زمین بینوا که از این همه اضطراب و نا امنی روحی و التهاب ما ایرانی،سنگین می چرخد،فرصتی به اندازه یک هوراااا ی از ته دل پیدا کرد که بار خود را رها کند و اینبار "سبکی تحمل پذیرهستی" را تجربه کند.

اینبار باز فرزندی خلف از تبار هنر،انهم عرصه جهانی سینما،پیش قراول شد تا بی تسلیم،صلح خواهی ملتش را با افتخار نوید دهد
و تاریخ پراعتبار، روح رئوف و فرهنگ بی بدیل "مردم سرزمینش"را با سلامی گرم هدیه کند به همه ذهن های کدر و قلبهای تیره ای که جز در اشوب روزگار،اموراتشان گویا،به سامان نمی شود.

اصغرفرهادی عزیزمان، که عضوی است گرانبها برای اهالی خانه و خانواده سینما، با"جدائی"اش، ملتی را در نگاه جهان از تهمت ها و تعاریف تاریک ناثوابی که نثارش می شود، جدا کرد و در بلندترین نقطه فرهنگی جهان (دست کم با داشتن دو نیم میلیارد ببیننده و به طبع برد رسانه ای گسترده اش) ایستاد و حرف دل ملتش را با زبان دل به چشم گوش همگان رساند.

نه کسی به اعتراض سالن را ترک کرد، نه کسانی به کج خیالی، فرصت برداشت ناثواب یافتند و نه هیچ چهرهای درهم شد. ودر همان حال سرتاسرگیتی، شاهد و صاحب تعریفی حقیقی از ایران و ایرانی، شدند.

توصیفی که ایمان داشته باشیم ، کاری می کند کارستان. کاری که صدها نامه و بیانیه و گزارش و مصوبه،از رسیدن به گردپایش عاجزند.

سپاس به خاطر عیار و اعتباری که، از امروز باز به اهل هنر و مخصوصا خانواده بی خانه سینما بازگرداندید...

دست مریزاد رفیقان. زنده باشید و امن.

بازتاب

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 03-06-2012 در ساعت 03:28 AM
قدیمی 03-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

خمینی شهر - چهار راه شریعتی - محدوده ی مغازه ی پدر اصغر فرهادی

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تصاویر ملاقات فرهادی و كانديداي اسكار بازيگر نقش اول زن

تصاویر ملاقات فرهادی و كانديداي اسكار بازيگر نقش اول زن

فیلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين» با عنوان جهاني «جدایی» در مراسم «استقبال از فیلم‌های نامزد دريافت اسكار بهترین فیلم خارجی زبان هشتادوچهارمین مراسم اسکار» در هتلی در بورلی هیلز توسط مریل استریپ بازيگر بزرگ سينما و كانديداي اسكار بازيگر نقش اول زن براي فيلم «بانوي آهنين» معرفی شد.

عوامل فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» شامل اصغر فرهادی و پیمان معادی و لیلا حاتمی، یک‌شنبه عصر به وقت لوس‌آنجلس و دوشنبه صبح به وقت تهران، در سالن کداک در هشتادوچهارمين مراسم اسكار در سال 2012 حاضر خواهند شد.

جدایی نادر از سیمین در دو رشته بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان و بهترین فیلمنامه اورجینال کاندیدای دریافت جایزه اسکار است.

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش