بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > دانشگاه ها > آموزش زبانهای خارجی

آموزش زبانهای خارجی در این تالار مباحث مرتبط با اموزش زبانهای خارجی قرار میگرد و در صورت جذب شدن کاربران متبحر سوالات شما پاسخ داده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-09-2013
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام
Smile تجربه من از کلاس های زبان - در کلاس زبان، چگونه باشیم - Hoq to behave in a Language School

تجربه من از کلاس های زبان - در کلاس زبان، چگونه باشیم - Hoq to behave in a Language School

شما رو نمیدونم|، اما خودم از اینکه میتونم اینجا تجربه هام رو بنویسم، خیلی خوشحالم

سر کلاس Let's Go 4 بودم. معلم بسیار عزیز داشتن گرامر حال ساده رو مرور میکردن. برای بیان این نکته که وقتی در جمله کلمه Does رو داشته باشیم، s یا es فعل، حذف میشه، گفتن:

داز دزده، s فعلو میدزده

جالب بود!

قدیمی 07-10-2013
Islander آواتار ها
Islander Islander آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 1,112

795 سپاس در 201 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Islander به Yahoo ارسال پیام

مهرگان خانوم ممنون, از خوندن خاطرات شما خیلی لذت می برم .

کلاس زبان برای من هم خیلی لذت بخش بود, پر از شیطنت و پر حرفی و خنده, کلا خیلی خوش می گذشت! ولی چون مربوط به سال های خیلی دور گذشته هست انگار کم کم دارن پاک می شن ...

اما یه چیزی یادم اومد!

سرکلاس وقتی معلممون سوال می پرسید, همیشه یکی از دوستان اگه نزدیک من نشسته بود می پرسید که جواب چی می شه , برای یه سوالی, همه کلاس متوجه شدن که دوستمون از من پرسید و من نمی دونم چرا با بی دقتی و بدون فکر بهش جواب دادم, ایشون هم جواب رو تحویل معلم خیلی سخت گیرمون دادن و با عکس العمل خیلی تند ایشون که جواب خیلی غلطه مواجه شدن!! و بدتر از اون کلاس به خاطر نگاه ها به سمت من و خنده همه دو دقیقه تعطیل شد!!

ویرایش توسط Islander : 07-10-2013 در ساعت 01:37 PM
5 کاربر زیر از Islander سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-10-2013
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

مرسي مهرگان بچه ها نازن و من هم خيلي دوسشون دارم ..
خصوصا بچه هايي كه ادب دارند و بابا ماماناشون بهشون شعور ياد دادن
ياد دادن شعور و فرهنگ به يك كوچولو شايد دومين سخت ترين كار دنيا باشه
(اوليش دانلود نصب فلش پلير روي يه ويندوز تازه نصب شده در داخل ايران هست !‌).
شايدم خيلي اسون باشه ..
يعني از خوشي ميتقم وقتي ميبينم يه مامان بابايي به بچه شون كه بهانه يه چيزي رو ميگيره چطور دارن بهش اموزش ميدن و اصول اوليه ادب و اخلاق و دموكراسي رو ياد ميدن
كلا خوش به حالتون .
من تجربه زيادي از كلاس انگليسي ندارم
شايد اولين تجربه اي كه توي ذهنم مياد تلخه
به خودمم ربطي نداره
خواهرم كه خيلي كوچولو بود (خود من خيلي كوچولو بودم چه برسه به خواهرم ) ميرفت كلاس زبان روبروي خونه مون كه اون سمت خيابون بود
مامان من و خواهرم رو ميبرد ميذاشت و بعدا ميومد دنبالمون من سر كلاس نميرفتم چون اولا مال خانوما بود دوما من اون دوره ها رو گذرونده بودم
مامان اجازه نميداد توي اون سن از خيابون عبور كنيم و از اين سمت بريم اون سمت
ما هم بچه هاي حرف گوش كني بوديم
هر بار خودش ميومد دنبالمون و ميبردمون
فكككككك كن...
خلاصه يه روز كلاس يا زود تعطيل شد يا هرچي .. ما بايد زودتر ازاونجا خارج ميشديم
خدايا خرگ كجاي بگيرم سرم ؟
ميتونستم و بلد بودم عبور مرور خيابونو اما روي حرف مامان حرف نميزديم كه
خيلي خجالت كشيدم وقتي يه دختر خانومه كه خيلي هم از ما بزرگتر نبود دست ما دوتا رو گرفت از خيابون رد كرد ...

هههه

وقتي خيلي نيني بودم فكر كنم يه مدتي اموزشگاه هايي رفته باشم
اما بعد از اون خودم خوندم و بعدا با معلمي كه دوستش داشتيم توي خونه ش كلاس داشتيم
استريم لاين
بنابراين من تجربه اي از كلاس زبان اموزشگاه ندارم هر چند كه خيلي عاليه و دوست داشتني
من ازش محروم بودم فقط يه تابستون قبل از دانشگاه كلاس فرانسه رو توي يه اموزشگاه رفتيم كه خوبي ها و بدي هاي خاص خودش رو داشت اموزشگاه و در جمع بودن خيلي خوبه
من كه دلم لك زده اگه بشه دوباره كلاس برم
با دوستامم تهران سر كلاساشون رفته م واقها خيلي خوب بود دورش خيلي تند بود

حالا خانم اجازه ؟ من دفتر كيتابامو نياوردم .

5 کاربر زیر از دانه کولانه سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-12-2013
مهرگان آواتار ها
مدیر تالار انگلیسی

نقل قول:
حالا خانم اجازه ؟ من دفتر كيتابامو نياوردم .
خدایی بچه ها ناز نیستن وقتی ازت چیزی میخوان یا سوال میپرسن؟

مرسی از توجه تون مریم گیان و کا کورش

من یه بار پام شکسته بود اول دبیرستان بودم، با این وجود کلاس زبان هم رفتم (موقع مبارزه تکواندو برای مسابقه پام شکست!) بعد معلممون گفت که خب تعریف کن (به انگلیسی) که چطور شده که پات اینطور شده؟
منم با کلی آب و تاب گفتم!
yeah, i was fighting in the competition, my competitor was a gauch girl and i tried a lot to knock her out!
بعد با هیجان بیشتری گفتم:
suddenly he hugged me! ...

کلاس رفت رو هوا
معلممون گفت:
what a strong lady you are!

واقعا بعضی وقتا ضمایر he و she رو که میخوای حواست باشه به جای هم استفاده نکنی، دقیقا مرتکب اشتباه میشی!
قدیمی 07-12-2013
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

تاپيكتو به هم ميريزيم ولي خب جا داره بگم وقتي مهد كودك بودم خانم مربيه داشت شكلها رو از يه خنگ خدا ميپرسيد اونم الصم و البكم هيچ جواب نميداد يه دايره نشونش ميداد ميگفت اين چيه اونم بلد نبود من حرصم در اومد خونم به جوش اومد ديگه طاقتم طاق شده بود داد زدم گردليييييييييييي
خانومه گفت گرد.ش درست كوروش جان ولي عليش ديگه چيه
من هنوز خوب فارسي نميتنستم حرف بزنم خدايا خيلي باحال بود بعد توي خونه تعريف كردم غش كردن از خنده
سارا هم روز اولي كه رفت پيش دبستاني و برگشت يك هفته مريض شد و تب كرد !
كاشف به عمل اومد كه يه سوره قران رو بقيه خوندن سارا بلد نبوده كلا ما پديده هاي باحالي بوديم من از همون موقع توي كار خانم هاي بزرگ سال بودم ! به خانم معلم كلاس اولم گفتم (توي جمع !‌) خانم فلاني معلم كلاس اول بايد خيلي خوشكل باشه شما چرا خوشكل نيستي
بعد مامان ميگه هر بار توي جلسه اوليا مربيان خانم ... خودش با كلي لذت و غش غش خنده تعريف ميكرده كوروش جان ازم خوشگلي مخواد از كجا براش بيارم
خيلي زن نازنين و بزرگي بود خيلي هم دنبالش گشتم كه بتونم دينم رو ادا كنم هرچي داريم از اون داريم ولي نيستش ... رفته تهران .
ساقي بانو هم يه خاطره باحال از روزهاي اولي كه رفته بوده اسپانيا داره سر كلاسش . اگه گيرش اوردين بگين براتون تعريف كنه

-------
گفتي خطاي هي و شي ! تابلوترين خاطره ما از سوتي ها نامبر چوار بود !
يكي از بچه ها داشت يه چيزيو ميخوند ايتم هاش رو نامبر وان نامبر تو نامبر ثري نامبر چوار
و ما هم منفجر شديم ! .

4 کاربر زیر از دانه کولانه سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-13-2013
Islander آواتار ها
کاربر فعال

برای من هم پیش می اومد که he و she رو اشتباه استفاده کنم.
در این مورد سر کلاس زبان عمومی دانشگاه که ترم دوم داشتم هم یه اتفاق بامزه افتاد.
استاد زبان عمومی خیلی شوخ طبع و با ذوق بودن, که من هم خیلی دوستشون داشتم و هر جلسه با شوق تمام ردیف اول می نشستم. اما سطح کلاس چندان بالا نبود, به همین خاطر استاد سعی داشت به ساده ترین شکل ممکن و با طنز مطالب خیلی ابتدایی رو تدریس کنه. شاید عجیب به نظر برسه که استاد بخواد در مورد تفاوت he و she صحبت کنه, ولی ایشون این کارو می کرد. در این مورد برای کاربرد he گفتن که این برای مرد هست و با حرکت دست برای نشون دادن سبیل و کلفت کردن صداشون گفتن مرد, mustache .. که به نظر من خیلی بامزه اومد و با صدای خیلی بلند، ها ها ها ، خندیدم!! ولی یهو متوجه شدم که انگار موضوع برای هیچکس خنده دار نبوده , کلاس کاملا در سکوت فرو رفته و استاد داره به من نگاه می کنه, بعد از چند ثانیه صدای خنده دوستان هم بلند شد..

کوروش خیلی بامزه بودی!

4 کاربر زیر از Islander سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-16-2013
مهرگان آواتار ها
مدیر تالار انگلیسی

Smile تجربه من از کلاس های زبان - how to behave in a language school

تجربه من از کلاس های زبان - how to behave in a language school
درس دادن ساختارهای شرطی
آشنا کردن دانش آموزان با ساختارهای شرطی
بعضی معلم های نازنین طرح های جالبی رو همیشه توی آستین دارن برای درس دادن .. یادمه موقع درس دادن یک ساختار ویژه شرطی، میگفت تکرار کنید:

« if had pp, would have pp»

مریم جان خیلی جالب بود، قشنگ توصیف کردی خنده مان گرفت!
قدیمی 07-20-2013
Islander آواتار ها
کاربر فعال

حق با شماست مهرگان, بعضی از معلم ها با ایده های خوبشون تاثیر زیادی روی یادگیری و حتی زندگی شاگرداشون دارن.

یکی از معلم های کلاس زبان به من گفتش که پیشرفتت خوبه ولی برای بهتر شدن خوبه که یه دوست انگلیسی زبان هم داشته باشی!! من قبول داشتم ولی با خودم فکر کردم که چطور می تونم یه دوست انگلیسی زبان پیدا کنم! هرچند که پیدا کردن چنین دوستی در اینترنت چندان دور از ذهن نبود ولی یه کم از حوصله و روحیه من خارج بود.
اما خیلی جالبه که بیشتر از یک هفته نگذشته بود که بدون هیچ تلاشی یه دوست انگلیسی زبان منو پیدا کرد!! و طبق نظر معلمم تاثیر زیادی روی یادگیری من داشت.
چون اون وقت تقریبا تازه شروع کردم, خیلی سخت بود که همیشه برای یه گفتگوی روزمره و بدون پیش زمینه آماده باشم. برای همین تمام روز یه مداد و کاغذ همراهم بود که لغات و جملاتی که فکر می کردم احتمالا ازشون استفاده کنم رو یادداشت می کردم. یا لغات جدیدی که ایشون می گفت رو حتما نگه می داشتم که فراموش نکنم. همیشه ذهنم درگیر یه گفتگوی احتمالی بود.
خلاصه دوستی که پیدا کردم با حوصله تحمل کرد ضعف من در زبان رو و علاوه بر پیشرفتم در زبان, یه دوست خیلی خوب هم داشتم که بعد از چندین سال هنوز هم حال هم رو می پرسیم و دلتنگ می شیم برای اون وقتا! و اطمینان دارم اگه معلمم تشویقم نکرده بود این همه تلاش نمی کردم!!

ویرایش توسط Islander : 07-20-2013 در ساعت 12:42 AM
4 کاربر زیر از Islander سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-26-2013
مهرگان آواتار ها
مدیر تالار انگلیسی

Question تجربه من از کلاس های زبان - How to behave in a Language School

تجربه من از کلاس های زبان - How to behave in a Language School -
How to deal with Children in a Class
چقدر جالب مریم خانوم من خودم این راهو امتحان کردم! میدونید اونوقتا که اینترنت دایل آپ بود و با منم دبیرستانی بودم اینقدر ذوق داشتم که با کسی که انگلیسیش از من بهتر باشه دوست بشم ... خیلی سعی کردم .. یادش بخیر! حضوری که دیدمتون تعریف میکنم

اما یه مشکلی دارم با بچه ها اگه کمکم کنید ممنون میشم

با بچه های کوچولو که 7 تا 9 ساله ان و من سر کلاسشون Observerم. معلمشون بهشون میگه بگید: Children میگن "چولدرن!" یا مثلا: Thanks میگن"تانکس"!

نمیدونم چیکار کنم اگه منم با همچین مشکلی روبرو بشم. یا دلیل اینه که قبلا تلفظ اشتباهی رو شنیدن و توی ذهنشون مانگار شده یا اینکه واقعا معلم بد تلفظ میکنه!
آخه منم با همین طفل معصوما سر و کار خواهم داشت دوستشون دارم.

البته یه راهی به ذهنم رسید اونم این بودش که اینا کلمه یا جمله رو به صورت بخش بخش از آخر به اول تکرار کنن. مثلا برای یاد دادن: What's your name? این راه خیلی موثر بود. چون بچه های کوچولو که میدونید، حافظه کوتاه مدت دارن! خیلی بامزه ن در این مورد خدایی اول گفتم بگید: Name بعد بگید Your بعد بگید Your name و همین طور... اما وقتی پاشونو میکنن تو یه کفش و هرچی دوست دارن میگن کلافه کننده ن!

Any ideas?!

ویرایش توسط مهرگان : 07-26-2013 در ساعت 09:05 PM
3 کاربر زیر از مهرگان سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 07-28-2013
Islander آواتار ها
کاربر فعال

تبریک می گم مهرگان عزیز(good for you!). تجربه خیلی خوبی کسب می کنی و بعد که خودت شروع به کار کنی خیلی بیشتر لذت می بری.

من در موردی که گفتی تجربه زیادی ندارم و این موضوع فقط مختص بچه ها نیست, ولی فکر می کنم به این علت اشتباهشون رو اصلاح نمی کنن که اصلا متوجه اشتباه بودنش نیستند! شاید اگه بدونن که دارن اشتباه تلفظ می کنن سعی کنن درستش رو یاد بگیرن.
یکی از راه های که دیدم معلما استفاده می کنن اینه که از بچه ها بخوان هرکدوم جداگانه لغت رو تلفظ کنن, شاید اینجوری هر کس بهتر صدای خودش و دیگران رو بشنوه و موثر باشه. البته نمی دونم کار درستیه یا نه چون به هر حال روحیه بچه ها و جو کلاس هم باید در نظر گرفت.
و اینکه شنیدن می تونه خیلی موثر باشه, شاید ایده بدی نباشه که در موقعیت های مختلف از اون کلمه و یا جمله بیشتر استفاده کنی که تعداد دفعات که می شنونن در فواصل طولانی تر بیشتر باشه.

3 کاربر زیر از Islander سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
پاسخ

برچسب ها
کلاس زبان, کلاس زبان مفید, آموزش زبان, آموزش زبان انگلیسی, اختصاصی, اختصاصی پی سی سیتی, تجربه کلاس زبان, زبان انگلیسی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش