بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-30-2011
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb نسخه نهایی فایرفاکس 7

ن
سخه نهایی فایرفاکس 7
با گذشت حدود ۴۰ روز از انتشار نسخه نهایی فایرفاکس ۶، موزیلا نسخه نهایی فایرفاکس ۷ را منتشر کرد.

به گزارش ایتنا، مرورگر محبوب فایرفاکس که تا پارسال نسخه سوم خود را انتشار داده بود، در سال ۲۰۱۱ میلادی تا به حال ۴ نسخه جدید خود را ارائه داده است.

نسخه ۴، ۵، ۶ و ۷ این نرم‌افزار، در طی حدود ۱۹۰ روز ارائه شده‌اند.

نسخه ۴ فروردین ماه ۹۰، نسخه ۵ خرداد ماه ۹۰، نسخه ۶ مرداد ماه ۹۰ و نسخه ۷ مهر ماه ۹۰ منتشر گردیده است.

رویه موزیلا برای ارائه فایرفاکس پس از ارائه نسخه نهایی فایرفاکس ۴ در نوروز ۱۳۹۰ تغییر کرد.

بدين ترتيب اگر رویه موزیلا مثل ۳ نسخه پیش ادامه پیدا کند، نسخه بتای فایرفاکس ۸ تا چند روز دیگر ارائه خواهد شد و نسخه نهایی ۸ در اواخر آبان یا اوایل آذر ۱۳۹۰ ارائه خواهد شد.
منبع: ایتنا
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-30-2011
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb دفاع مدیرعامل موزیلا از به‌روزرسانی سریع فایرفاکس

دفاع مدیرعامل موزیلا از به‌روزرسانی سریع فایرفاکس

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، میشل بیکر - مدیر عامل زن شرکت موزیلا - اظهار کرد: مرورگر وسیله دریافت اینترنت است و اینترنت با سرعت بسیار بسیار زیادی به جلو می‌رود.

شرکت موزیلا در تاریخ ۲۵ مردادماه اعلام کرد که به مرحله نهایی منتهی به عرضه رسمی مرورگر اینترنتی فایرفاکس ۶ وارد شده است.

موزیلا در این تاریخ نسخه‌های فایرفاکس ۶ برای ویندوز، لینوکس و Mac را برروی سرویس دانلود FTP خود گذاشت.

شش هفته پیش از این تاریخ موزیلا نسخه بتا از مرورگر فایرفاکس ۶ را عرضه کرد که از ویژگی‌های جدید نسخه جدید فایرفاکس می‌توان به URL address bar جدید اشاره کرد.

شرکت موزیلا تنها چند روز بعد یعنی در تاریخ ۲۹ مردادماه اعلام کرد که کاربران می‌توانند نسخه بتای مرورگر اینترنتی فایرفاکس ۷ را برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک، لینوکس و اندروید دانلود کنند.

موزیلا اعلام کرد که نسخه بتای مرورگر اینترنتی فایرفاکس ۷ دارای امکانات جدیدی از جمله استفاده بهینه‌تر از حافظه است و هم‌اکنون دانلود این نسخه برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک، لینوکس و اندروید امکان‌پذیر شده است.

از دیگر امکانات جدید این مرورگر افزایش سرعت پاسخ‌گویی، سرعت راه‌اندازی (startup) و سرعت بارگذاری صفحات است و فایرفاکس ۷ نسبت به فایرفاکس ۴، ۵ و ۶ نزدیک به ۲۰ تا ۵۰ درصد حافظه کمتری استفاده می‌کند.

گمانه‌زنی‌ها حاکی است که موزیلا قصد دارد تا پایان ۲۰۱1 نسخه نهایی فایرفاکس ۷ را نیز عرضه کند تا ۴ مرتبه مرورگر خود را در سال میلادی جاری به‌روزرسانی کرده باشد.
منبع: ایتنا

قدیمی 12-23-2011
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb فایرفاکس 9 نسخه سریعتر PC و نسخه کاملا متفاوت برای تبلت

فایرفاکس 9
نسخه سریعتر PC و نسخه کاملا متفاوت برای تبلت

فایرفاکس موزیلا سهم نسبتا زیادی در بازار مرورگرها دارد، نسخه جدید این مرورگر، فایرفاکس 9 که هم برای کامپیوترهای شخصی (ویندوز و مک) و هم ابزارهای مبتنی بر اندروید منتشر شده است گام بلندی را برداشته و سرعت مرورگر را تسریع کرده است. در ادامه با ویژگی های نسخه جدید بیشتر آشنا می شوید.
موزیلا مدعی شده که در ویرایش 9 فایرفاکس، تغییرات اساسی در جهت افزایش کارایی ایجاد شده است. همچنین ظاهر نسخه تحت اندروید آن به کلی تعییر کرده است.

نسخه 9 مرورگر فایرفاکس را از وب سایت موزیلا دانلود کنید.
بهبود جاوا اسکریپت که موزیلا بیش از یک سال است که روی آن کار می کند در نسخه PC این نرم افزار اعمال شده است و نتیجه این که سایت هایی که تکیه زیادی بر جاوا دارند، مثل سایت ها یا نرم افزارهای تحت وب بازی یا پخش ویدئو و گرافیک سه بعدی با سرعت بسیار بیشتری بارگذاری و رندر می شوند. این روش جدید که موزیلا نام Type Inference (استنباط از نوع) را روی آن گذاشته، اطلاعات مربوط به نوع را از نوع تعریف شده مقادیر و هم چنین آنالیز کد برنامه در حین اجرای آن به دست می آورد که موجب کاهش اشغال حافظه و اشغال فضای اضافی می گردد که در نهایت موجب افزایش سرعت می شود. موزیلا می گوید بنچمارک های معتبر از جمله تست Kraken خود این شرکت و V8 گوگل نشان داده اند که با افزایش این ویژگی، مرورگر حدود 30% سریعتر شده است.

برای کاربران مکینتاش Lion نیز به زودی نسخه ای ارائه خواهد شد که از لمس دو انگشتی این سیستم عامل پشتیبانی می کند و معنای آن این است که کاربران آخرین ویرایش مک می توانند به سادگی از یک سایت به سایت دیگر بروند.

در فایرفاکس 9 به برنامه نویسان وب نیز اهمیت زیادی داده شده است. مهمترین تغییرات یکی این است که سایت هایی که از Ajax استفاده می کنند و یا اطلاعاتی با حجم بالا را بارگذاری می کنند، با سرعت بیشتری نمایش داده می شوند.

نسخه اندروید فایرفاکس 9 روش جدیدی را برای تعامل با تب ها و پورت ها به کار گرفته است. تصاویر زیر از نسخه اندروید این مرورگر تهیه شده اند.

در نسخه اندروید شاهد اصلاحات و تغییرات اساسی هستیم. جای بسیاری از دکمه ها و شمای ظاهری کلی آن کاملا تغییر کرده و بسیاری از مشکلات این نسخه مرتفع گشته اند. همچنین دو تغییر مهم در جهت بهبود پشتیبانی از HTML5 صورت گرفته است. مرورگر از ورودی دوربین پشتیبانی می کند. یعنی برنامه نویسان می توانند نرم افزار ها و وب سایت های مخصوص دستگاه های همراه را ایجاد کنند که بتوان بدون اینکه از مرورگر خارج شد با دوربین ارتباط برقرار کرد. مثلا نرم افزار تحت وبی که داخل فایرفاکس اجرا شود و بتواند بارکد را بخواند.

دومین تغییر از API اعتبار فرم HTML5 پشتیبانی می کند. این ویژگی کار را برای سنجش اعتبار فرم ها بسیار ساده تر می کند. موزیلا به تغییرات اساسی در رابط کاربری نسخه اندروید چشم امید بسته تا بتواند در این پلتفرم جایگاه بهتری ایجاد کند، اما بیشتر نگاهش متوجه به نسخه دسکتاپ این مرورگر پر طرفدار است. چرا که با تغییرات به وجود آمده هم عملکرد و سرعت افزایش یافته و هم رون بروز رسانی بسیار ساده تر شده است.

منبع: زومیت

2 کاربر زیر از مهدی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-04-2012
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb موزیلا فایرفاکس 10 را منتشر کرد

موزیلا فایرفاکس 10 را منتشر کرد

چند ماهی است که شرکت موزیلا بروزرسانی های سریعتری را برای مرورگر فایرفاکس و برنامه مدیریت پست الکترونیکی تاندربرد در نظر گرفته است. حال پس از یک ماه از انتشار نسخه پیشین فایرفاکس، نسخه 10 این مرورگر با رفع برخی از ایرادات و افزودن خصوصیات جدید عرضه شده است.

مهمترین خصوصیتی که به این برنامه اضافه شده، قابلیت اجرای صحیح افزونه های قدیمی است، بدین ترتیب نیازی نیست تا کاربران منتظر بروزرسانی از سوی تولید کنندگان افزونه باشند.
فایرفاکس 10 برای طراحان وب نیز امتیازاتی دارد؛ بخصوص ویژگی Page Inspector (پایش صفحات) که این فرصت را می دهد تا برنامه نویسان بدون نیاز به خارج شدن از محیط مرورگر به کاوش و بررسی اجزای صفحه بپردازند.
از دیگر قابلیت های نسخه جدید روباه آتشین، می توان به اجرای تمام صفحه برنامه های کاربردی، پشتیبانی از قابلیت های سه بعدی در CSS3 و پشتیبانی بهتر از قابلیت anti-aliased در WebGL اشاره کرد. از این گذشته دکمه مرور به جلو تنها زمانی نمایش داده خواهد شد که از صفحه ای بازگشت کنید.
برخی از اشکالات نرم افزاری مرتفع شده مربوط به HTML5، جاوا، جابجایی صفحات علامتگذاری شده و همچنین مشکلاتی که در روایت های اولیه سیستم عامل Mac OS X بروز می کرد.

لینک دانلود از سایت موزیلا

اگر از فایرفاکس مخصوص سیستم عامل آندروید استفاده می کنید نیز می توانید به سایت موزیلا مراجعه کرده و جدیدترین نسخه آن را به رایگان دریافت کنید.

3 کاربر زیر از مهدی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-04-2012
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من الان دارم برای خودم آپدیتش میکنم ببینم چی از توش در میاد @!!
سر دانلود فایر فاکس 9 یه فیلم گذاشته بودن تیمشون رو معرفی کرده بودند
بعد هم میگفتن توش ما به صاحبان قدرت پاسخگو نیستیم ولی به شما پاسخگو هستیم و از این جور چیزها
کلاً خیلی زاغارت شد قبلنا وقتی ورژن جدید میومد خیلی چیزها عوض میشد الان وضعیت به این منوال نیستش
الکی شماره جدید میدن بیرون برا خودشون !
سر این داستان افزونه ها من خودم یک بار تو قسمت ارتباط با کاربران رفتم به انگلیسی بهشون اعرتاض کردم که این چه وضعشه یعنی چی ، مخصوصاً سر افزونه دانلود منیجر خیلی اذیتمون کرد اگر واقعاً دیگه این مشکل نداشته باشه خیلی خوب میشه براش
همین الان آپدیت شد نه هیچ پیغام جدیدی نه هیچ خوش آمدی و کلیپی همینطوری یرخی آپدیت شد !
چه بیمزه آپدیتم ، آپدیتهای قدیم !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 02-04-2012 در ساعت 06:52 PM
کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 02-04-2012
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض فایر فاکس و تلاش برای جذب کاربران از دست رفته

فایر فاکس و تلاش برای جذب کاربران از دست رفته!

موزیلا در آخرین اطلاع رسانی خود، خبر از ویژگی‌های جدید در مرورگر را داده که با دیدن جزئیات مربوط به این تغییرات، متوجه می‌شویم که موزیلا می‌خواهد رو به جلو حرکت کند و به فکر نیازهای کاربران است. بعد از رفع مشکل مصرف بالای رم در فایرفاکس، حالا نوبت به جبران کمبود‌ها رسیده است.

در نسخه 12 فایرفاکس، کاربران می‌‌توانند تب‌های جدیدی همانند بیشترین صفحه‌های بازدید شده را داشته باشند که دسترسی به سایت‌های پراستفاده را راحت‌تر می‌کند و در آن‌سو تب اپلیکیشن‌ها قرار می‌گیرد که این تب ممکن است کمی دیرتر به فایرفاکس اضافه شود.

در کنار این ویژگی‌، قابلیت چت در پایین مرورگر از موارد جالب توجه است. باید منتظر بمانیم و ببینم فایرفاکس با تغییرات جدید و عرضه نسخه‌های بهبود یافته، می‌تواند دل کاربران از دست رفته خود را بدست آورد یا خیر!
قدیمی 03-14-2012
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb فایرفاکس 11 منتشر شد، قابلیت مهاجرت از کروم و ابزارهای مخصوص طراحان وب

فایرفاکس 11 منتشر شد، قابلیت مهاجرت از کروم و ابزارهای مخصوص طراحان وب

موزیلا نسخه جدید مرورگر محبوب و متن‌باز فایرفاکس را منتشر کرد. در نسخه 11 فایرفاکس چند تغییر در رابط کاربری مرورگر ایجاد شده و چند بهبود فنی نیز در پشت پرده اعمال گردیده است.
زمانی که فایرفاکس 10 در ماه ژانویه منتشر شد به همراه خود چندین قابلیت جذاب برای طراحان وب به ارمغان آورد. موزیلا در همین راستا ابزارهای بیشتری را در نسخه 11 فایرفاکس برای توسعه و ویرایش صفحه‌های وب اضافه کرده و برخی از مشکلات نسخه 10 را نیز مرتفع نموده است. یکی از مهمترین ابزارهای اضافه شده به فایرفاکس 11 ویرایش کننده ظاهر صفحه یا Style Editor است که امکان ویرایش ساده فایل‌های CSS را میسر می کند.

نمای سه سه بعدی نیز به بخش DevelopingTools اضافه شده است:

در نسخه 11 مرورگر موزیلا، قابلیت همگام‌سازی اطلاعات کاربر ارتقاء یافته و از این پس افزونه‌های کاربر نیز بصورت خودکار بین ابزارهای مختلف همگام می‌شوند. در نسخه جدید مهاجرات از مرورگر کروم نیز ساده‌تر شده است و کاربر براحتی می‌تواند بوک‌مارک‌ها، تاریخچه صفحات مرورشده، کوکی‌ها و غیره را از کروم به فایرفاکس منتقل کند.

در نسخه 11 فایرفاکس کنترل کننده‌های پخش فایل‌های چندرسانه‌ای HTML5 نیز از نو طراحی شده‌اند.

فایرفاکس 11 منتشر شد، قابلیت مهاجرت از کروم و ابزارهای مخصوص طراحان وب

3 کاربر زیر از مهدی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 06-24-2012
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Lightbulb موزیلا: هفته آینده، خبر بزرگی برای اندروید خواهیم داشت

موزیلا: هفته آینده، خبر بزرگی برای اندروید خواهیم داشت

موزیلا در صفحه توییتر خود اعلام کرده که هفته آینده برای مرورگر فایرفاکس مخصوص اندروید، به‌روز‌ رسانی بزرگی منتشر خواهد کرد. در این اطلاع‌رسانی، موزیلا اعلام کرده که این آپدیت، "سرعت، هوشمندی و امنیت" را به ارمغان خواهد آورد. اما این به‌روز رسانی چه ویژگی‌هایی در بر دارد؟

توسعه‌دهندگان فایرفاکس مخصوص سیستم عامل اندروید، به صورت مداوم (اما به آهستگی)، به روزرسانی‌های مختلفی را برای این مرورگر عرضه کرده‌اند.

فایرفاکس اندروید طرفداران زیادی دارد و موزیلا به این راحتی‌ها طرفدارانش را از دست نداده و در بازار رقابت، ساکت نخواهد نشست.

در همین راستا، موزیلا در صفحه توییتر خود اعلام کرده که خبر بزرگی برای کاربران اندروید دارد و با توجه به تصویری که این کمپانی منتشر کرده، قصد دارد آپدیت جدیدی برای فایرفاکس عرضه کرده و این مرورگر را بیش از پیش امن، سریع و هوشمند نماید.

بنابراین اگر کاربر اندروید هستید، باید منتظر یک آپدیت جذاب از فایرفاکس باشید و اگر کاربر iOS هستید، بد نیست منتظر فایرفاکس مخصوص آیپد که قرار است با نام Junior عرضه شود، بمانید.

موزیلا: هفته آینده، خبر بزرگی برای اندروید خواهیم داشت

کاربران زیر از مهدی به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 07-19-2012
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض فایر فاکس 14

فایر فاکس 14.1 آمد اصلاً یه جوری هست قابلیت های جدید در فایرفاکس 14 را میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید
اینجا و اینجا

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

پاسخ

برچسب ها
mozilla firefox, فایرفاکس, موزیلا فایرفاکس, مرورگر فایرفاکس, اخبار

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش