بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال

فوتبال در زیر شاخه های این تالار اصلی به مطالب مرتبط به فوتبال داخلی و خارجی پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-10-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض قطبي: "دايي" پيش از دعوت بازيكنان با مربيان باشگاهي صحبت كند

قطبي:
"دايي" پيش از دعوت بازيكنان با مربيان باشگاهي صحبت كند
استاديوم آزادي بدون تماشاگر مثل گورستان است
"محمد" چپ پاي طلايي ما بود
فشين قطبي گفت: "علي دايي" بهتر است پيش از دعوت بازيكنان به تيم ملي با مربيان تيم‌هاي باشگاهي صحبت كند.
به گزارش ايسنا، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از پيروزي 3 بر 1 مقابل پاس همدان گفت: وقتي هواداران ما در استاديوم نيستند بازيكنان فوتبال متفاوتي را از خود به نمايش مي‌گذارند، استاديوم آزادي بدون حضور تماشاگران مثل گورستان مي‌ماند. ما امروز با وجود نبود هوادارانمان فوتبال خوبي به نمايش گذاشتيم البته در اوايل به دليل ناهماهنگي‌هاي طبيعي در بازي‌هاي ابتدايي ليگ، كمي بازيكنان تا حدودي تمركز و انسجام‌شان را از دست داده بودند كه خوشبختانه با گذشت زمان توانستيم بازي را به دست گرفته و فوتبالي زيبا را به نمايش بگذاريم.

وي افزود: من افتخار مي‌كنم كه تيم ما از ابتداي بازي باانگيزه بود و توانست تيم خوب پاس همدان را كه به شايستگي بهتر از آن‌ها بوديم شكست دهد.

قطبي درباره تاثير اخراج "عمران‌زاده" در پيروزي تيمش مقابل پاس گفت: به طور طبيعي تيم‌ها در مواجه با اخراج بازيكنان‌شان عكس‌العمل‌هاي مختلف دارند، تيم پاس نيز پس از اخراج بازيكنش تا حدودي متزلزل شد و در مقابل ما نتوانستيم از ضدحملات به خوبي استفاده كنيم و از برتري بازيكن اضافه‌مان نسبت به آن‌ها به شايستگي بهره ببريم. همچنين ما در نيمه دوم پس از اين كه بهادر عبدي دچار مصدوميت شد يك تعويض خوب را داشتيم كه با ورود ابراهيم توره به زمين روند هجومي تيم تشديد شد، ضمن اين كه اضافه كنم عليرضا محمد هم در جناح چپ امروز براي ما عالي كار كرد و چپ پاي طلايي ما بود.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره درخشش كريم باقري دراين بازي تصريح كرد: فكر مي‌كنم كريم باقري خصوصيات بزرگي دارد، او با تفكر حرفه‌اي و روحيه قهرماني‌اش هميشه توانسته با بهترين كيفيت در خدمت فوتبال كشورش باشد. من هميشه گفتم كه باقري دقيقه به دقيقه فوتبال بهتري پيدا مي‌كند كه شما در اين بازي شاهد درخشش پررنگ او بوديد.

قطبي گفت: من باقري را از سال 1997 كه تيم ملي براي حضور در جام جهاني مي‌جنگيد مي‌شناختم و احساس مي‌كردم او بهترين ضربات را در لحظات آخر مي‌زند و تمام شوت‌هايش بوي گل مي‌دهد. مطمئن هستم بازيكنان ديگر ايراني نيز اگر زندگي خوب و سالمي داشته باشند و با تفكرات سالم زندگي كنند مي‌توانند مثل باقري بدرخشند.

قطبي تاكيد كرد: اگر من روزي سرمربي تيم ملي باشم كريم باقري در تيم من بازي خواهد كرد و معتقدم اگر او بازي هم نكند و فقط در تركيب تيم حاضر باشد خود يك وزنه بسيار سنگين است. به علي دايي توصيه مي‌كنم كه مي‌تواند از قدرت كريم باقري در تيم ملي استفاده كند اما از او مي‌خواهم كه در اين صورت بازي‌هاي تيم ملي را در زماني برگزار كند كه كريم در اختيار پرسپوليس هم باشد.

به گزارش ايسنا، سرمربي پرسپوليس همچنين درباره ناهماهنگي‌هاي تيمش در ابتداي اين بازي گفت:‌ وقتي كه ليگ تمام مي‌شود بازيكنان جديدي به تيم اضافه مي‌شوند كه شما مي‌دانيد برگزاري اردو در بين نيم فصل بسيار سخت است و برگزاري بازي‌هاي تداركاتي هم با مشكل مواجه مي‌شود، هماهنگ كردن تيم جديد زمان‌بر خواهد بود. در اين بازي ما مسعود زارعي و آتسو را نداشتيم، ضمن اين كه مجتبي شيري در اردوي تيم ملي بود و مهدي واعظي هم مصدوميتش برطرف نشده، توره هم در فرم ايده‌آلش قرار نداشت، اين كار ما را مشكل مي‌كند. با اين حال توانستيم سه گل به تيم پاس بزنيم و حضور خوبي داشته باشيم. مطئمن هستم پرسپوليس روز به روز رشد مي‌كند و بهتر مي‌شود و اميدوارم قهرمان آسيا شود.
قطبي در پايان گفت: معمولا مربيان تيم ملي در همه جاي دنيا ارتباط خوبي با مربيان تيم‌هاي باشگاهي دارند از اين رو به علي دايي توصيه مي‌كنم كه پيش از دعوت بازيكنان به تيم ملي با مربيان تيم‌هاي ليگ صحبت كرده و از آمادگي و فرم بازيكنان آن تيم باخبر شود.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

پیش فرض قطبي : از شرایط غیرحرفه ای و دروغ هایش خسته شده ام/ از پرسپولیس می روم

قطبي : از شرایط غیرحرفه ای و دروغ هایش خسته شده ام/ از پرسپولیس می روم
قطبي: از مربيگري پرسپوليس استعفا خواهم كرد
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: به فكر استعفا از سرمربيگري اين تيم ايراني هستم
افشين قطبي: من را محروم كنيد
براي چندمين بار استعفا دادم
مسئولان پرسپوليس به وعده هايشان عمل نكردند

گفت‌وگوي ايسنا با افشين قطبي:
تصميم منطقـي گـرفتـم
مربي بعدي كار خيلي سختي دارد

انتقاد شديد "قطبي" از مسوولان باشگاه:
از مربي‌گري در پرسپوليس خسته شدم
هر روز به بازيكنانم دروغ مي‌گويند!
پارسال پاسپورتم مهر خروج نداشت؛ امسال دستم باز است!

ديدار تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و ذوب آهن / روح الله وحدتي - ايسنا

قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: از مربي‌گري در پرسپوليس خسته شدم و خوشحال مي‌شوم كه محروم شوم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افشين قطبي پس از تساوي 2 بر 2 پرسپوليس برابر ذوب‌آهن با عصبانيت در جمع خبرنگاران حاضر شد و در ابتدا گفت: در اين بازي به دليل اشتباه هاي خودمان پيروز نشديم. نيمه نخست پنج موقعيت طلايي داشتيم و پس از اين كه نتيجه را از حريف گرفتيم، مي‌توانستيم بازي را سه بر يك كنيم، كه متاسفانه داور در ابتدا سوت پنالتي را به نفع ما زد، اما بلافاصله پشيمان شد و در ادامه كار روند بازي را به ضرر ما كرد. مطمئنا تيمي كه با اختلاف بيشتري به رختكن برود، روحيه‌ي بالاتري داشته و در نيمه دوم مي‌تواند، بهتر كار كند.

قطبي افزود: داور پنالتي صددرصد را براي ما نگرفت و اين براي چندمين بار است كه داورها به ضرر پرسپوليس سوت مي‌زنند. من واقعا از مربيگري در پرسپوليس خسته شدم. چرا كه نمي‌دانم با مشكلات خارج از زمين تيم پرسپوليس چه كار كنم. اگر داوران مي‌خواهند، امتيازي از پرسپوليس كم كنند، بهتر است پيش از شروع بازي اين كار را انجام دهند تا ما تكليف خودمان را بفهميم.

قطبي ادامه داد: من امروز از اين كه داور بازي دستيار برزيلي‌ام را اخراج كرد، به عنوان يك ايراني بسيار خجالت كشيدم. او داور را درباره يك سوت اشتباه crazy (ديوانه) خطاب كرد كه اين لغت در فوتبال معني بسيار بدي ندارد و من خيلي خجالت كشيدم كه داور به خاطر چنين كلمه‌اي او را از روي نيمكت اخراج كرد. اين كلمه اصلا بد نيست؛ من هم يك crazy هستم. اصلا همه فوتبال دوستان و هواداران هم crazy هستند. اصلا من هم crazy هستم كه به ايران آمدم.

قطبي در ادامه با انتقاد شديد از مسئولين باشگاه پرسپوليس و دست‌اندركاراني كه به او قول امكانات بيشتر براي اين تيم را داده بودند، گفت: من تصميم نداشتم به ايران باز گردم، اما زماني كه با من مذاكره كردند، به من قول دادند كه تمام امكانات لازم را براي موفقيت در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا فراهم كنند. اما متاسفانه مي‌بينم كه دستيارانم دستمزد دو ماهه خود را نگرفته‌اند. به آن‌ها قول مي‌دهند كه پولشان را بدهند، اما بعد زير قولشان مي‌زنند. چك‌هاي بازيكنان برگشت مي‌خورد و برخي از آن‌ها خانه ندارند؛ بسيار نارحت مي‌شوم كه همسر پترويچ را به هتل راه نمي‌دهند و او مجبور است در لابي هتل بنشيند و صحبت كند. بازيكنان خارجي ما نه خانه و نه ماشين و نه راننده دارند. بازيكن برزيلي كه قرار است به تيم ما بيايد ماه‌ها پيش صحبتش بوده، اما بودن آنكه پولي به او بدهند، مدام زير قول‌شان مي‌زنند. واقعا از مربيگري در پرسپوليس خسته شدم و چندين بار استعفا دادم و هنوز هم دارم فكر مي‌كنم كه شايد ديگر سرمربي پرسپوليس نباشم. آن‌هايي كه به من قول امكانات بيشتر را دادند، اكنون زير قولشان زده اند و پول نمي‌دهند.

وي در پايان تاكيد كرد: هنوز هم در باخت پرسپوليس خودم را مقصر مي‌دانم. چرا كه در نيمه دوم خوب كار نكرديم و اين تيم حريف بود كه بهتر از ما ظاهر شد. اما سوت‌هاي داوري تاكنون چهار امتياز را از ما گرفته وگرنه پرسپوليس در اين چهار هفته بهترين تيم ليگ برتر بوده است.

قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

پس از تساوي مقابل ذوب آهن
قطبي: از مربيگري پرسپوليس استعفا خواهم كرد
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: به فكر استعفا از سرمربيگري اين تيم ايراني هستم.
به گزارش خبرگزاري فارس افشين، قطبي پس از تساوي 2 بر 2 در هفته چهارم ليگ برتر مقابل ذوب آهن، ابراز ناخرسندي كرد و افزود: حوادثي در فوتبال ايران رخ داده كه مرا خسته كرده است. به همين دليل، به فكر استعفا هستم. نيمه اول خوب بوديم و چند فرصت مناسب را در اختيار داشتيم؛ اما در نيمه دوم ذوب آهن بهتر از ما بازي كرد و فرصت‌هاي خوبي نيز داشتيم.
وي درباره عملكرد داوري گفت: در نيمه اول همه شاهد بودند كه داور به نشان پنالتي سوت زد؛ اما ترسيد و ضربه نهايي را اعلام نكرد. داوران نمي‌خواهند ما ببريم و حتي بدون آنكه متوجه شود ماركو به انگليسي چه چيزي گفته، راحت اخراجش كرد. اكنون خجالت مي كشم كه روي ماركو نگاه كنم. بارها ديده‌ام به برخي داوران فحش مي‌دهند؛ اما هيچ برخوردي نمي‌كنند.
سرمربي پرسپوليس عنوان كرد: ديوانه هستم كه به ايران آمدم. اعتراض من اين است چرا يك خارجي بي‌دليل بايد اخراج شود و اين موضوع براي فوتبال ايران تاسف‌آور است. به همين دليل، شرمنده و خجالت زده‌ام. اگر دوست ندارند بازي كنيم، امتيازات را از تيم ما كسب كنند.
سرمربي پرسپوليس گفت: دل من از هواداران خون است و به فكر آنها هستم. چند بار استعفا كرده‌ام و مجددا اين كار را انجام خواهم داد زيرا از اينكه دوباره سرمربي پرسپوليس شدم، از خودم خجالت مي‌كشم. آيا داوران در كشورهاي اروپايي در حق چلسي و بايرن مونيخ هم چنين رفتار مي‌كنند؟
افشين قطبي با اشاره به ليگ قهرمانان آسيا، عنوان كرد: براي حضور در اين تورنمنت آماده هستيم؛ اما همانطور كه گفتم، از بازگشت به پرسپوليس پشيمانم و مي‌خواهم استعفا كنم.

قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

با همه‌ي واكنش‌هاي احساسي‌اش مردي منطقي است. يك سالي بيشتر از حضورش در ايران نمي‌گذرد اما، هيچ چيز در اين يك سال از نظرش دور نمانده است. مي‌داند كه ماندنش بسيار دشوارتر از آمدنش به ايران است.

افشين قطبي صبح پنج شنبه با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به گفت‌وگو نشست. او سخت‌ترين كارش را مربي‌گري در پرسپوليس خواند و گفت: "در ايران نمي‌شود استراحت كرد. گفت بايد منطقي فكر كرد. پول و امكانات نداريم."

قطبي از ايران و ايراني هم حرف زد. گفت در اين مدت ايران را بهتر و بيشتر شناخته است و به خوبي دريافته كه ايراني‌ها صداقت را دوست دارند. او هدفش را تنها قهرماني پرسپوليس ندانست و گفت: "خواستم رفتار و اخلاق حرفه‌اي را جا بيندازم" و چه خوب اين كار را كرد. دست كم داوران ايراني كه اين فصل براي پرسپوليس قضاوت كرده‌اند، اين را مي‌دانند. آنها كه پس از شكست تيم‌ها با انواع و اقسام انتقادهاي سران تيم بازنده روبرو بودند اين را مي‌دانند.

پرسپوليس قطبي چه در پيروزي، چه در مساوي و چه به هنگام شكست داور را مورد حمله و هجمه‌هاي انتقاد خود قرار نداد.

قطبي از آينده‌اش هم گفت. گفت اگر در كره ماه هم امكانات داشته باشم به آنجا مي‌روم. گفت همواره بايد انرژي داد و به خوبي مي‌داند كه هر كه رفت، ماند و هركه ماند، رفت.

متن پرسش و پاسخ ما با افشين قطبي در زير مي‌آيد:

**در ابتدا ارزيابي كوتاهي از حضور يكساله‌تان در پرسپوليس داشته باشيد.

- من در اين يك سال تجربه بسيار خوبي كسب كردم. از اين‌كه فرصت كار كردن با بازيكنان ايراني را به دست آوردم لذت بردم و خوشحالم كه توانستم كشورم ايران را بيشتر و بهتر بشناسم. چيزي كه براي من از ابتدا بسيار مهم بود اين بود كه بتوانم مردم ايران را خوشحال كنم. ضمن اين‌كه قصد داشتم رفتار و اخلاق حرفه‌اي كه فوتبال ايران به آن نيازمند بود را جا بيندازم. ما بايد بدانيم كه فوتبال ايران به نظم و انضباط نياز دارد. چيزي كه هنوز نمي‌دانم چه قدر به آن رسيده‌ايم. فكر مي‌كنم به دو بخش اول هدف‌مان كه خوشحال كردن مردم بود به طور قطع دست پيدا كرديم و موفق شديم پس از شش سال پرسپوليس را به قهرماني در ليگ برتر برسانيم.

**استقبال از شما در مرداد 86 در فرودگاه مهرآباد فوق‌العاده بود. اما هيچ‌كس فكر نمي‌كرد كه حكومت شما در پرسپوليس تا پايان فصل دوام بياورد اما شما مانديد و يكي از محبوب‌ترين مربيان پرسپوليس شديد.

- فكر مي‌كنم مردم آدم برنده را دوست دارند. با اين حال مردم ايران به صداقت بيشتر علاقه دارند. تجربه‌ام به من مي‌گويد كه مردم در زندگي روزمره‌شان با آدم‌هاي صادق زيادي روبرو نيستند و اين در زندگي‌اشان كم است. وقتي كسي پيدا شود كه صادقانه حرف مي‌زند و از ته دل با آنها هم صحبت مي‌شود مردم مثل برادر آن كس را دوست دارند. به نظرم در محبوبيتي كه كسب كردم تلويزيون و خبرگزاري‌ها با مصاحبه‌هايشان كمك زيادي كردند. رسانه‌ها باعث شدند كه مردم من را بهتر بشناسند و آنها هم وقتي عكس‌العمل‌هاي من را پس از بردها و باخت‌ها ديدند لطف‌شان بيشتر شد.

**در گفت و گو قبلي‌تان مي‌گفتيد از اين‌كه مي‌بينيد مردم در خيابان‌ها آشغال مي‌ريزند ناراحت مي‌شويد. در حال حاضر پس از يك سال چه نكته منفي از مردم ايران مي‌بينيد كه شما را اذيت مي‌كند؟

- اگر ما در تاريخ و فرهنگ‌مان دقيق شويم مي‌بينيم كه مردم ايران مردمي بوده‌اند با توانايي بالا. وقتي مي‌بينم ما از اين توانايي، كيفيت و هوش‌مان در جهت كارهاي منفي استفاده مي‌كنيم ناراحت مي‌شوم. دوست دارم مردم ايران از اين هوش و انرژي‌شان براي بهتر شدن زندگي‌شان استفاده كنند. هيچ چيز بدتر از اين نيست كه توانايي داشته باشي ولي از آن استفاده نكني.

**بازيكنان هم جزيي از اين مردم هستند. آنها هم به عنوان جزيي از كل جامعه چنين خصيصه منفي دارند؟

- فكر مي‌كنم بعضي وقت‌ها بايد بازيكنان ايراني را بغل كني و به آنها حرف‌هاي خوب بزني، ولي برخي مواقع بايد با آنها تند رفتار كني و محكم باشي اما بازيكنان ايراني هم اگر از تمام هوش و كيفيت‌شان در زمين استفاده كنند جزو بهترين‌ها خواهند بود.

** در اين يك سال چه قدر تنها بوديد؟ شما پس از بازگشت به ايران تنها پدرتان را در كنارتان مي‌ديديد؟

- من در روزهاي اول خيلي تنها بودم اما دايي من خيلي كمك‌ام كرد. بعدا دوستان ديگري هم پيدا كردم كه چيزهاي زيادي به من ياد دادند و كم كم با كمك آنها با شرايط زندگي در ايران آشنا شدم. همسرم هم به من كمك زيادي كرد.

** در هفته‌هاي اول حضورتان در ايران، فارسي صحبت كردن‌تان براي شما دردسرساز شد. مثلا جايي كه گفتيد فوتبال "علي‌اصغري" را نمي‌پذيريد؟

- بله، در ابتدا مشكل داشتم اما در حاضر حال حاضر فارسي‌ام بهتر شده اما هنوز خيلي خوب نيست و نمي‌توانم مثل بلبل حرف بزنم. به هر حال با همين زبان مي‌توانم عقايدم را به بازيكنان بگويم. با وجود اين شناختم از رسانه‌ها خيلي زياد شده ولي مي‌دانم كه به كدام خبرگزاري مي‌توانم اطمينان كنم. تلاش كرده‌ام كه از حاشيه‌ها به دور باشم.

** ماندن يا رفتن شما از پرسپوليس در حال حاضر سوال 20 ميليون هوادار اين تيم است.

- من چهارشنبه 2 جلسه داشتم، در اين جلسات موضع خودم را كه هم مسايل شخصي بود و هم حرفه‌اي با مسوولان باشگاه در ميان گذاشتم. من نمي‌خواستم احساساتي تصميم بگيرم كه اگر دنبال چنين چيزي بودم حاضر بودم قراردادم را سفيد امضا كنم. اما به نظر من بايد منطقي فكر كرد چرا كه سرمربيگري در پرسپوليس مسووليت بزرگي است و قبول اين مسووليت امكانات زيادي مي‌خواهد. امكاناتي كه ما در فوتبال ايران آن را نداريم و حاضر هم نيستيم براي آن سرمايه‌گذاري كنيم.

** پس تصميم شما فارغ از احساسات است و منطقي تصميم گرفته‌ايد؟

- بله، صد درصد تصميم‌ام منطقي است.

**شما در مصاحبه اخيرتان با سايت باشگاه اعلام كرده‌ايد كه پس از هفت سال كار نياز به استراحت داريد. آيا اين استراحت در فوتبال حرفه‌اي بي‌معني نيست، به خصوص كه اگر به ياد بياوريم مربي مثل فرگوسن 22 سال در منچستر يونايتد بدون استراحت كار كرده است؟

- شرايط متفاوت است. فرگوسن در باشگاهي كار مي‌كند كه امكانات و پول زيادي دارد و هر آن‌چه كه مي‌خواهد سريعا آماده مي‌شود. بين فصل‌ها هم براي استراحت وقت كافي دارد و افراد كنارش در كادر فني كساني هستند كه خودش انتخاب كرده است. او به همكارانش در كادر فني اطمينان دارد و آنها هم مي‌دانند كه فرگوسن چه چيزي مي‌خواهد. به نظرم مربيگري درپرسپوليس سخت‌تر از مربيگري در منچستر يونايتد است.

**همه اين دلايل درست اما شما از ابتدا با وجود همين شرايط به ايران آمديد؟

- بله، اين مسايل را پيش‌بيني كردم اما فوتبال ايران كمبودهاي فراواني دارد. از آن طرف حاشيه‌هايي كه اينجا وجود دارد فوق‌العاده زياد است. ما امكانات حرفه‌اي بودن را نداريم و به همين دليل است كه مي‌گويم حضور در پرسپوليس سخت‌ترين كاري بوده كه تا به حال در زندگي‌ام انجام داده‌ام. با اين حال حضورم در پرسپوليس يك معجزه بود و افتخار مي‌كنم كه در اينجا بودم و توانستيم با كمك هم كار را با موفقيت به پايان برسانيم.

**در اين كه خواسته‌هاي شما منطقي است شكي وجود ندارد اما نمي‌توانيم توقع داشته باشيم كه به يك باره اين امكانات درست شود. امكانات همين هست كه مي‌بينيم.

- بله، امكانات كم هست اما انتظار مردم زياد است. آنها هميشه انتظار دارند كه پرسپوليس قهرمان شود. تنها چيزي كه آنها قبول دارند فقط قهرماني در آسياست و اگر در آسيا قهرمان نشويم تمام چيزهايي كه ساخته‌ايم خراب مي‌شود. من اين را مي‌دانم. به سرنوشت مربياني كه قبل‌تر از من در پرسپوليس بوده‌اند توجه كرده‌ام. من دوست ندارم اين‌طور ادامه بدهم. وقتي انتظارات زياد است و امكانات كم، كار كردن خيلي سخت و حتي غيرممكن است.

**كاشاني اعلام كرده كه شما ديگر نمي‌خواهيد در پرسپوليس بمانيد؟

- هرجا بروم ما همگي افتخار هم هستيم. وقتي شما در كارتان موفق هستيد من مي‌توانم به دوستي با شما افتخار كنم. من هم اگر بتوانم در كشوري ديگر كار كنم و جاي جديدي براي مربيان ايراني باز كنم اين باعث پيشرفت فوتبال ايران مي‌شود. كدام مربي ايراني در حال حاضر در خارج كار مي‌كند و نتيجه مي‌گيرد. اما من مي‌خواهم اين شرايط را فراهم كنم. من از هفت سال گذشته تا به حال 2 بار در جام جهاني، يك بار در جام ملت‌هاي آسيا و با سه تيم باشگاهي در سه كشور كار كرده‌ام و در هر تيم فضاي جديدي و سختي را تجربه كرده‌ام و هيچ وقت هم استراحت نداشتم. مي‌خواستم بعد از جام ملت‌ها استراحت كنم كه نشد. در ايران هم كه نمي‌شود استراحت كرد.

**ولي شما تا شروع فصل جديد وقت براي استراحت كردن داريد؟

- در ايران بعد از كار هم نمي‌شود استراحت كرد. اگر با من به خيابان يا رستوران برويد مي‌بينيد كه اين مكان‌هاي جاي استراحت نيستند. مردم واقعا لطف دارند. آنها دوست دارند، مي‌آيند و ما بايد با آنها عكس بگيريم، به آنها امضا بدهيم و مدام لبخند بزنيم. اگر يك بار نخنديم مي‌گويند چرا قيافه گرفتي؟ بعضي‌ها مي‌آيند جلو و خيلي سفت بغل مي‌كنند و پس از آن 10 نفر ديگر مي‌آيند روي سر و صورت‌ات. اين اتفاق تنها يك روز مي‌افتد، هر دقيقه و هر جايي كه من هستم چنين شرايطي وجود دارد. اين خيلي خوب است و من اصلا ناراحت نيستم. اين لطف مردم را نشان مي‌دهد. وظيفه ماست كه به هواداران امضا بدهيم و با آنها خوب باشيم. ولي به هر حال اين مشكلاتي را ايجاد مي‌كند و انرژي را مي‌گيرد و بايد هميشه انرژي بدهي.

**پيش‌بيني‌تان درباره آينده پرسپوليس چيست؟ پرسپوليس مي‌تواند قهرمان ليگ قهرمانان آسيا بشود؟

- پرسپوليس بايد خلاق بشود. با اين حال هر كس كه به اين تيم مي‌آيد كار خيلي سختي دارد. فكر مي‌كنم در مرحله اول با كمي تلاش پرسپوليس به مرحله دوم صعود مي‌كند چرا كه تيم‌هاي حريف در ورزشگاه آزادي كار سختي را مقابل پرسپوليس دارند. به ويژه اين‌كه اگر يك مربي محبوب در پرسپوليس باشد و صد هزار نفر آن را حمايت كنند. در مراحل بعد پرسپوليس بايد با تيم‌هاي كره‌اي و ژاپني بازي كند. تيم‌هاي اين كشورها امكانات فوق‌العاده‌اي دارند و بودجه سالانه آنها سي تا پنجاه ميليون دلار است و مي‌توانند بهترين بازيكنان خارجي را بياورند. معمولا بهترين گلزنان ليگ برزيل به ليگ‌هاي كره و ژاپن مي‌روند و اين كار حريفان اين تيم‌ها را سخت مي‌كند. ضمن آن‌كه ليگ قهرمانان از نيم فصل دوم ليگ ايران شروع مي‌شود و ممكن است مربي پرسپوليس حالا چه من و چه نفر ديگري نتواند با نتايجي كه در نيم فصل اول مي‌گيرد در ليگ قهرمانان بماند. پس از قهرماني امسال انتظار مردم بسيار زياد شده و اين مساله كار مربي سال آينده را سخت مي‌كند.

** مقصد بعدي‌تان كجاست، آمريكا يا كره جنوبي؟

- نمي‌توانم در حال حاضر به اين سوال جواب بدهم. چند پيشنهاد دارم و اگر حتي از كره ماه هم پيشنهاد داشته باشم امكانات در آنجا وجود داشته باشد به آنجا مي‌روم.

**گويا امكانات براي شما در اولويت است و خستگي ناشي از هفت سال گذشته تنها يك بهانه است؟

- به باشگاهي مي‌روم كه بتوانم با امكاناتش آن تيم را قهرمان كنم و قطعا در كادر فني از كساني استفاده مي‌كنم كه با تجربه باشند. مي‌خواهم با كادري با تجربه و بازيكناني حرفه‌اي كارهاي بزرگ انجام بدهم. پس از يك مدت استراحت انرژي‌ام را دوباره به دست مي‌آورم تا بتوانم كار بزرگي انجام دهم.

** پس از يك سال سرمربيگري در پرسپوليس حاضريد دستيار هيدينگ، ادوكات يا فربيك باشيد؟

- من با آنها هم صحبت كردم. آنها مي‌گويند كه بهترين كار اين است كه سرمربي‌ بمانم چون 22 سال به عنوان كمك مربي در خيلي تيم‌ها مربيگري كرده‌ام. با اين حال هنوز هم انعطاف دارم و اگر بتوانم مثلا در ليگ برتر انگليس مربي باشم اين فوق‌العاده خواهد بود.

**مثلا دستيار گاس هيدينگ در چلسي؟

- فعلا تمام تمركز هيدينگ بر رقابت‌هاي يورو 2008 و تيم ملي روسيه است اما صحبت‌هايي براي حضور او در چلسي شده است.

** قطعا نظر مربي كه يكي از دو كانديداي مربيگري تيم ملي بوده درباره وضعيت فعلي تيم ملي مي‌تواند جالب باشد.

- اميدوارم كه تيم ملي بتواند به جام جهاني صعود كند. با اين حال بازي با امارات فوق‌العاده دشوار خواهد بود. امارات تيم خوبي است و "متسو" اين تيم را به خوبي آماده كرده است. من سال گذشته بازي‌هاي اين تيم را در جام خليج فارس ديدم. آنها تيمي هستند كه براي ايران به ويژه در بازي برگشت مشكل ايجاد خواهند كرد. ايران بايد در بازي رفت سه امتياز كسب كند در غير اين صورت كار مشكل خواهد شد.

قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

بالاخره صدای قطبی درآمد : از شرایط غیرحرفه ای و دروغ هایش خسته شده ام/ از پرسپولیس می روم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه از شرایط غیرحرفه ای و دروغ هایی که در فوتبال ایران وجود دارد خسته شده است، گفت: با این شرایط از سرمربیگری پرسپولیس استعفا می دهم و می روم. به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی پس از تساوی 2 بر2 تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی افزود: فکر می کنم پرسپولیس در دیدار مقابل ذوب آهن شاداب بازی کرد به ویژه در نیمه اول که صاحب پنج موقعیت گلزنی شدیم. در همین نیمه می توانستیم برتری خود را به دو گل برسانیم که اگر این چنین می شد دیگر تیم ذوب آهن نمی توانست به این راحتی به جریان بازی بازگردد.
داور پنالتی ما را نگرفت
وی با ابراز نارضایتی از عملکرد تیم داوری بازی پرسپولیس - ذوب آهن تاکید کرد که سعید بخشی زاده، داور این بازی از اعلام یک پنالتی صددرصد به سود تیم پرسپولیس خودداری کرده است.
هر هفته از ما امتیاز می گیرند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در این باره افزود: داور خطای مدافع تیم فوتبال ذوب آهن به روی مازیار زارع را خطای پنالتی دانست و حتی نقطه پنالتی را نشان داد اما به ناگاه تصمیم خود را عوض کرد. متاسفانه اشتباهات داوری هر هفته تکرار می شود و در هر بازی دو امتیاز از ما برمی دارند. نمی دانم اگر قرار است این چنین امتیازات پرسپولیس را بگیرند از ابتدا بازی این امتیازات را کسر کنند و دیگر ما بازی نکنیم.
بعضی از مربیان به داور فحش می دهند
قطبی در خصوص اخراج مربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مارکو فقط به این خاطر که به داور گفت : " crazy"(دیوانه) از زمین مسابقه اخراج شد. این لغت، لغت بدی نیست اما داور برای به زبان آوردن آن مارکو را از زمین اخراج کرد، شاید به این خاطر که او یک مربی خارجی است. من دیده ام که بعضی مربیان از این حرف بدتر به داور می زنند و فحش می دهند اما از زمین اخراج نمی شوند اما مارکو چون یک مربی خارجی است باید از زمین اخراج شود.
من " crazy" هستم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به خبرنگاری که مدعی شد واژه " crazy" مفهوم بدی دارد، گفت: " crazy" معنای بدی ندارد. من هم " crazy" هستم که در ایران مربیگری می کنم. همه ما " crazy" هستیم که در فوتبال هستیم. من در بازیهای لیگ شنیده ام که از این واژه بدتر هم به داور می گویند اما کسی واکنش نشان نمی دهد.
در نیمه دوم بد بازی کردیم
قطبی که در بازیهای گذشته کمتر به عملکرد داوران اعتراض کرده بود در پایان بازی روز گذشته عنان و اختیار خود از دست داده بود و با گفتن اینکه "داوری مزخرف بود"، رودرروی کمیته داوران ایستاد. وی همچنین افزود: تا به امروز داوری ها همیشه به سود پرسپولیس نبوده است اما من اعتراض نکردم اما در بازی امروز داوری مزخرف بود. پرسپولیس امروز مساوی کرد. من قبول دارم که با بازی بد خود در نیمه دوم به ذوب آهن اجازه دادیم که بازی را مساوی کند. اما قضاوت بد داور در ثبت این نتیجه بی تاثیر نبود.
از اشتباهات داوران خسته شده ام
وی دفاع از حق پرسپولیس را برخود واجب دانست و افزود: مردم پرسپولیس را دوست دارند و می خواهند که داوران نه به سود این تیم بلکه عادلانه برای تیم محبوب شان سوت بزند. اما داور بازی امروز تمام خطاهای 50 - 50 را به سود تیم ذوب آهن سوت زد. داوری خوب و عادلانه حق مردم، تماشاگران، مربیان و بازیکنان اما دو هفته است که داوران فقط به ضرر پرسپولیس سوت می زنند. من واقعا از این اشتباهات خسته شده ام.
داوران در اندازه لیگ برتر قضاوت نمی کنند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: نام لیگ ما برتر است و در این لیگ باید داوران برتر قضاوت کنند اما متاسفانه داوران ما عملکردی پایین تر از سطح این رقابت ها دارند.
قطبی با بیان اینکه از عملکرد تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه دوم بازی مقابل ذوب آهن راضی نیست، افزود: در حال حاضر اعصابم از این اشتباهات خراب است. خیلی سخت است که داور در زمین تیم میزبان به سود تیم مهمان قضاوت کند و تمام تصمیمات 50 - 50 را به سود مهمان بگیرد.
از پرسپولیس جدا می شوم
وی در ادامه از استعفا و کناره گیری از تیم پرسپولیس خبر داد و گفت: من به فکر استعفا هستم. تمام مشکلات بیرون از زمین مسابقه مرا خسته کرده است و 70 تا 80 درصد فکر من معطوف به این مسائل است. بازیکن تیم من خانه ندارد، پولش را نگرفته و .... با این شرایط نمی توان ادامه داد. پولی را گرفته ام پس می دهم و از پرسپولیس می روم.
همان "قطبی" سابق هستم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: این افشین قطبی همان افشین سابق است. من می جنگم برای هواداران. می بینم آنها هرچقدر زحمت می کشند و برای تماشای بازی تیم محبوب خود به ورزشگاه می آیند. زمانی که داور اشتباه می کند و با اشتباهات او نتیجه بازی عوض می شود. برای حق تیم باید اعتراض کنم.
قطبی از اظهارنظر پیرامون بازی هفته آینده تیمش مقابل فولاد خوزستان و تقابل با این تیم در گرمای 50 درجه اهواز خودداری کرد و افزود: ما در این چهار بازی ابتدایی لیگ بهتر از تیم های دیگر بازی کرده ایم. اما در تمام این دیدارها با امتیاز کامل از زمین خارج نشده ایم آنهم فقط به خاطر اتفاقات و مسائلی که فقط فنی نبوده است.
مسئولان به وعده های خود عمل نکردند
وی در پاسخ به این سئوال که چرا تصمیم به جدایی از پرسپولیس گرفته است؟، گفت: زمانی که از ایران رفتم تصمیم به بازگشت نداشتم اما با تماس هایی که از سوی برخی مسئولان با من گرفته شد برگشتم با این شرط که تمام امکانات برای موفقیت تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا فراهم آید اما با گذشت چند هفته من آن امکانات و شرایط را فراهم نمی بینم. کمک مربی من که یکی از بهترین مربیان برزیل است هنوز پول نگرفته، هنوز خانه و ماشین ندارد، راننده ای ندارد که او را سر تمرین بیاورد. بازیکن من خانه ندارد. همسر پتروویچ برای دیدن همسرش باید شش ساعت در لابی هتل بماند و...
برخوردهای غیر حرفه ای در فوتبال ایران
قطبی این گونه برخورد با مربیان و بازیکنان خارجی را برای فوتبال ایران که مدعی داشتن فوتبال حرفه ای است نادرست خواند و افزود: این دست نیست که دستیاران من افشین پیروانی و احمدرضا عابدزاده هنوز پول خود را نگرفته اند. آنها از بهترین های ایران هستند اما هنوز پولی از باشگاه دریافت نکرده اند.
محرومم کنند، خوشحال می شوم
وی در پاسخ به خبرنگاری که مدعی شد احتمال دارد قطبی با بیان انتقاد نسبت به کمیته داوران از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با محرومیت روبه رو شود، گفت: من اگر محروم شوم خوشحالم می شوم. بالاخره این فوتبال ما باید درست شود و چهره یک فوتبال حرفه ای را به خود بگیرد.
دست من بسته است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: سال گذشته گذرنامه من به گونه ای بود که نمی توانستم از کشور خارج شوم اما امسال شرایط فرق می کند. من حرف می زنم و اگر احساس کنم امکان ادامه همکاری نیست از پرسپولیس جدا می شوم. امسال حرف می زنم و می گویم که دست من بسته است. بازیکن من خانه ندارد. هر روز دروغ می شنود که فردا مشکلات حل می شود اما فردا می آید و مشکلات برطرف نمی شود. هر روز قول های مختلف به بازیکنان و مربیان داده می شود اما به آنها عمل نمی شود.
آدمهای بزرگ به من وعده دادند
وی با بیان اینکه " من به ایران آمدم که اثری مثبت از خود برجای بگذارم اما اگر نتوانم پولی را که گرفته ام پس می دهم و می روم" افزود: به من آدمهای بزرگ قول دادند که به ایران بیایم اما به وعده خود عمل نکردند. بازیکنان تیم من یک ماه است که پول نگرفته اند نمی دانم پول این بازیکنان کجا می رود؟ پول بلیت فروشی چه می شود؟ پول تلویزیون کجا می رود؟ چرا بازیکنان استقلال و پرسپولیس پول نمی گیرند؟ چرا چک های آنها برگشت می خورد؟ مگر این دو تیم از پرطرفدارترین تیم های ایران نیستند؟!
پرسپولیس و استقلال با مشکلات می جنگند
قطبی تصریح کرد: اعتراض من به خاطر نتایج پرسپولیس نیست. اعتقاد دارم پرسپولیس و استقلال پرافتخارترین تیم های ایرانی هستند و باید امسال در آسیا بجنگند با سرمایه گذاری تیم های ژاپنی و کره ای نمی توانند با این تیم ها مقابله کنند. متاسفانه این دو تیم پرطرفدار ایرانی به جای سرمایه گذاری باید هر روز با مشکلات تازه بجنگند.

قدیمی 08-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: از مربي‌گري در پرسپوليس خسته شدم و اگر وضعيت به همين منوال باشد، دستمزدم را پس مي‌دهم و ايران را ترك مي‌كنم.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افشين قطبي پس از تساوي 2 بر 2 پرسپوليس برابر ذوب‌آهن با عصبانيت در جمع خبرنگاران حاضر شد و در ابتدا گفت: در اين بازي به دليل اشتباه‌هاي خودمان پيروز نشديم. نيمه نخست پنج موقعيت طلايي داشتيم و پس از اين كه نتيجه را از حريف گرفتيم، مي‌توانستيم بازي را سه بر يك كنيم، كه متاسفانه داور در ابتدا سوت پنالتي را به نفع ما زد اما، بلافاصله پشيمان شد و در ادامه كار روند بازي را به ضرر ما كرد. مطمئنا تيمي كه با اختلاف بيشتري به رختكن برود، روحيه‌ي بالاتري داشته و در نيمه دوم مي‌تواند، بهتر كار كند.
قطبي افزود: داور پنالتي صددرصد را براي ما نگرفت و اين براي چندمين بار است كه داورها به ضرر پرسپوليس سوت مي‌زنند. من واقعا از مربي‌گري در پرسپوليس خسته شدم؛ چرا كه نمي‌دانم با مشكلات خارج از زمين تيم پرسپوليس چه كار كنم. اگر داوران مي‌خواهند، امتيازي از پرسپوليس كم كنند، بهتر است پيش از شروع بازي اين كار را انجام دهند تا ما تكليف خودمان را بفهميم.
قطبي گفت: هميشه سعي كردم نگاهم نسبت به داوري مثبت باشد اما واقعا داوري امروز مزخرف بود. ما اگر مي‌خواهيم ليگ حرفه‌اي داشته باشيم، بايد از داوران حرفه‌اي هم بهره بگيريم. من امروز از اين كه داور بازي، دستيار برزيلي‌ام را اخراج كرد، به عنوان يك ايراني بسيار خجالت كشيدم. او داور را درباره يك سوت اشتباه crazy (ديوانه) خطاب كرد كه اين لغت در فوتبال معني بسيار بدي ندارد و خيلي خجالت كشيدم كه داور به خاطر چنين كلمه‌اي او را از روي نيمكت اخراج كرد. اين كلمه نسبت به فحش‌هاي بسيار بدي كه بعضي‌ها در ايران به داور مي‌دهند، اصلا بد نيست. اصلا من هم يك crazy هستم كه به ايران آمدم. همه فوتبال دوستان و هواداران ما هم crazy هستند.
قطبي افزود: اعتراض اكنون من به خاطر توجيه خودم نيست چرا كه قبول دارم پرسپوليس امروز به خصوص در نيمه دوم به اشتباهاتش باخت و مقصر اصلي من هستم ولي بخاطر هواداران تيم پرسپوليس نمي‌توانم ساكت بنشينم؛ آنها سختي‌ها و زجرهاي زيادي مي‌كشند و به استاديوم مي‌آيند؛ آنها با تمام توان تيم‌شان را تشويق مي‌كنند و در استاديوم آواز مي‌خوانند و اكنون حق‌ آنها نيست كه با تيم‌شان چنين برخورد شود. در فوتبال اروپا زماني كه تيم‌هاي بزرگ و پرهواداري چون منچستر يونايتد، بايرمونيخ و... با حريفا‌نشان بازي مي‌كنند، داور آن بازي هميشه تصميم‌هاي پنجاه پنجاه را به سود آنها مي‌گيرد اما در ليگ ايران كاملا برعكس است و داوران در استاديوم آزادي و در مقابل هزاران هوادار پرسپوليس، اين‌گونه به ضرر ما سوت مي‌زنند!
قطبي در ادامه با انتقاد شديد از مسئولان باشگاه پرسپوليس و دست‌اندركاراني كه به او قول امكانات بيشتر براي اين تيم را داده بودند، گفت: من تصميم نداشتم به ايران باز گردم اما، زماني كه با من مذاكره كردند، به من قول دادند كه تمام امكانات لازم را براي موفقيت در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا فراهم كنند اما، متاسفانه مي‌بينم كه دستيارانم دستمزد دو ماهه خود را نگرفته‌اند. به آن‌ها قول مي‌دهند كه پولشان را بدهند، اما بعد زير قولشان مي‌زنند. چك‌هاي بازيكنان برگشت مي‌خورد و برخي از آن‌ها خانه ندارند؛ بسيار ناراحت مي‌شوم كه همسر "پترويچ" را به هتل راه نمي‌دهند و او مجبور است در لابي هتل بنشيند و صحبت كند. بازيكنان خارجي ما نه خانه و نه ماشين و نه راننده دارند. بازيكن برزيلي كه قرار است به تيم ما بيايد ماه‌ها پيش صحبتش بوده، اما بودن آنكه پولي به او بدهند، مدام زير قول‌شان مي‌زنند. واقعا از مربيگري در پرسپوليس خسته شده‌ام و چندين بار استعفا دادم و هنوز هم دارم فكر مي‌كنم كه شايد ديگر سرمربي پرسپوليس نباشم. آن‌هايي كه به من قول امكانات بيشتر را دادند، اكنون زير قولشان زده‌اند و پول نمي‌دهند.

قطبي افزود: ما بايد كاري كنيم كه ورزشكاران خارجي كه در ليگ ما فعاليت مي‌كنند، از حضورشان احساس خوبي داشته باشند و پشيمان نشوند چرا كه آبروي فوتبال ايران مطرح است؛ اگر شما با دادن پول به بازيكنان و مربيان خارجي مشكل داريد، پس چرا پول افشين پيرواني و احمد رضا عابدزاده كه دو ماه است در پرسپوليس زحمت مي‌كشند را نمي‌دهيد؟ من متاسفم كه بگويم بيش از هفتاد درصد انرژي‌ام را مسايل غيرفني پرسپوليس مي‌گيرد. من وقتي به ايران برگشتم، مي‌دانستم كه كجا مي‌آيم اما آدم‌هاي بزرگ ورزش اين كشور به من قول امكانات دادند.

سرمربي تيم پرسپوليس همچنان با عصبانيت ادامه داد: شما بگوييد اين پول‌هايي كه تلويزيون ايران بابت پخش بازي‌هاي پرسپوليس مي‌گيرد، كجا مي‌رود؟ پول‌هايي كه استاديوم آزادي از هواداران ما مي‌گيرد كجا مي‌رود؟ پس چرا اينقدر به بازيكنان دروغ مي‌گوييد؟ تمام مسوولان پرسپوليس و كساني كه قول امكانات دادند، بايد خودشان را در آينه نگاه كنند كه چرا به وعده‌هايشان وفا نمي‌كنند؛ وقتي تيم‌هايي چون سامسونگ و ا.ف.ث توكيو، خوب بازي مي‌كنند، دليلش اين است كه سالانه بيش از سي ميليون دلار هزينه مي‌كنند، امكانات دارند، زمين خوب دارند و....، اما ما امروز ماركو را از كره به ايران آورديم و او از اينكه هنوز پولي دريافت نكرده، اعصابش خورد است.

قطبي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه آيا بخاطر انتقاداتي كه مي‌كنيد، ترسي از محروميت نداريد، گفت: اصلا من خوشحال مي‌شوم كه محروم شوم، چون اين فوتبال بايد حرفه‌اي شود. سال گذشته هم مشكلاتي شبيه به وضع كنوني وجود داشت اما آن موقع پاسپورت من مهر خروج نداشت و دستم بسته بود اما اكنون وضعيت فرق مي‌كند. من برگشتم به ايران كه اثر مثبت داشته باشم و براي موفقيت پرسپوليس و خوشحالي هواداران بجنگم اما نمي‌توانم ببينم كه هر روز به بازيكنان و مربيان دروغ بگويند و امكانات حرفه‌اي بودن را نداشته باشيم. باور كنيد پول خودم اصلا مهم نيست چرا كه اگر وضع به همين منوال باشد پول خودم را هم پس مي‌دهم و از ايران مي‌روم چرا كه نمي‌توانم ببينم دستياران وبازيكنانم دستمزدشان را نمي‌گيرند.
وي در پايان تاكيد كرد: هنوز هم در تساوي پرسپوليس خودم را مقصر مي‌دانم. چرا كه در نيمه دوم خوب كار نكرديم و اين تيم حريف بود كه بهتر از ما ظاهر شد. اما سوت‌هاي داوري تاكنون چهار امتياز را از ما گرفته وگرنه پرسپوليس در اين چهار هفته بهترين تيم ليگ برتر بوده است.

قدیمی 08-26-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

وقتي افشين قطبي به سيم آخر مي‌زند
پول‌پرسپوليس به جيب چه كساني مي‌رود؟

گروه ورزش: پرسپوليس روزي كه يك نيمه پرطراوت را در برابر ذوب‌آهن سپري كرد، در نيمه دوم اسير برنامه‌ريزي اصولي‌تر سرمربي حريف شد تا نتواند در مقابل انبوه تماشاگران و هواداران حاضر در ورزشگاه آزادي، تيم شهرستاني مدعي ليگ امسال را شكست دهد.

نتيجه نگرفتن و اخراج دستيار برزيلي سرمربي قرمزپوشان، قطبي را كه همواره به آرامش و داشتن شخصيتي محترم و اخلاقگرا در فوتبال ايران معروف شده بود چنان عصباني كرد كه تندترين انتقادها را نصيب مديران باشگاهش و مسوولان فوتبال ايران كرد.
وقتي از قطبي پرسيده مي‌شود آيا از محروميت در قبال ايراد چنين صحبت‌هايي ابا نداريد؟ پاسخ مي‌دهد: اصلا من خوشحال مي‌شوم كه محروم شوم. سال گذشته هم مشكلاتي شبيه وضع كنوني وجود داشت، اما آن موقع پاسپورت من مهر خروج نداشت و دستم بسته بود، اما اكنون وضع فرق مي‌كند.

مشخص است قطبي بنا به وجود مشكلاتي كه بخش‌هايي از آن را بازگو كرده (و تماما توسط سخنگوي پرسپوليس تكذيب شد)‌ ديگر قصد ماندن در فوتبال ايران را ندارد و از آنجا كه خود گفته، حاضر است تمام پول دريافتي‌اش را از پرسپوليس، برگرداند و از اين تيم برود. بوي پيشنهاد مناسب مربيگري از جايي ديگر كاملا استشمام مي‌شود.

قطبي به مشكلات دستياران ايراني و برزيلي خود اشاره و مسوولان و مديران پرسپوليس را به بي‌تعهدي و كم‌كاري متهم كرد و گفت: واقعا از مربيگري در پرسپوليس خسته شده‌ام و چندين بار استعفا كرده‌ام. آنهايي كه به من قول امكانات بيشتر را داده‌اند، اكنون زير قولشان زده‌اند و پول نمي‌دهند. مطمئنم ديگر هيچ مربي خارجي را در فوتبال ايران نخواهيد ديد، چه رسد به اين كه سرمربي تيم‌هاي باشگاهي شود. اسم كمك‌هاي مالي به پرسپوليس زياد است، اما نمي‌دانم اين پول‌ها به جيب چه كساني مي‌رود؟! پول‌هايي كه استاديوم آزادي از هواداران ما مي‌گيرد، كجا مي‌رود؟

قطبي در ادامه انتقادهاي تندش كه به دل اغلب حضار مي‌نشست، گفت: بايد كاري كنيم ورزشكاران خارجي كه در ليگ ما فعاليت مي‌كنند از حضورشان پشيمان نشوند، چرا كه آبروي ما مطرح است. من بسيار ناراحت مي‌شوم كه همسر پتروويچ را به هتل راه نمي‌دهند و او مجبور است در لابي هتل بنشيند و صحبت كند. بازيكنان خارجي ما نه خانه دارند و نه ماشين. چك‌هاي بازيكنان برگشت مي‌خورد. هرگز از كسي ترسي ندارم و پشت حرف‌هايم هستم. برخي چشم ديدن پرسپوليس را ندارند و مي‌خواهند مرا زمين بكوبند، البته در اين خصوص اسم كسي را به زبان نمي‌آورم.

اما اوج صراحت‌لهجه قطبي در بخش مربوط به پذيرش تقصير نتيجه ضعيف بازي ديروز تيمش بود، آنجا كه ضمن اعتراض به داوري ضعيف، تيم خود را در نيمه دوم پراشتباه و ضعيف توصيف كرد و مسووليت اين ناكامي را پذيرفت.

به هر حال داريوش مصطفوي، مديرعامل پرسپوليس پيش از تشكيل جلسه اضطراري عصر ديروز باشگاه، هيچ واكنشي نسبت به اظهارات تند قطبي از خود نشان نداد و براي انحراف اذهان به موضوع «سست‌پايه» جذب علي كريمي (بازيكن 5/2 ميليارد توماني السيليه قطر)‌ اشاره كرد و به طنز يا جد گفت: تنها مشكل در اين مسير، تسويه حساب با باشگاه قطري است كه به ما ربطي ندارد. مجيد فرخزادي، سخنگوي باشگاه هم كوشيد تا حرف‌هاي قطبي را بي‌ارزش و ناشي از عصبانيتش از ضعف داوري بازي جلوه دهد.

سرانجام قطبي حرف‌هايش را به كرسي نشاند
صبح ديروز افشين قطبي در جلسه تمرين پرسپوليس شركت نكرد و پرويز كماسي ساعتي به ارائه تمرين‌هاي ريكاوري بازيكنان مشغول شد. از ساعت 30/14 ديروز نشست اضطراري هيات‌ مديره باشگاه درباره اظهارات تند و انتقادي اخير او و با حضور اعضاي هيات مديره و شخص قطبي در محل باشگاه برگزار شد. قطبي در اين جلسه توانست حرف‌هاي قبلي خود را در خصوص مشكلات مالي دستيارانش، به تاييد هيات مديره برساند و از آنها قول مساعد بگيرد.

قدیمی 11-20-2008
دانه کولانه آواتار ها
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

پیش فرض پیروانی سرمربی موقت : دشوارترین مسئولیت به من رسید / عابدزاده را درون دروازه می گذارم!

پیروانی سرمربی موقت : دشوارترین مسئولیت به من رسید / عابدزاده را درون دروازه می گذارم!

سرمربی موقت پرسپولیس: دشوارترین مسئولیت به من رسید / عابدزاده را درون دروازه می گذارم! افشین پیروانی پس از قبول مسئولیت سرمربیگری موقت پرسپولیس گفت: این سخت ترین مسئولیت در پرسپولیس است که به من رسید و امیدوارم بتوانم با کمک همکارانم نتایج خوبی با این تیم بگیریم. به گزارش خبرنگار مهر، افشین پیروانی پس از انتصاب به عنوان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران افزود: خوشحالم که به عنوان سرمربی موقت پرسپولیس انتخاب شده ام. من به عنوان یک پرسپولیسی به خودم افتخار می کنم که خادم این تیم درهر پست و سمتی باشم.
وی ادامه داد: من به عنوان فردی که بیشتری بازی را در تیم پرسپولیس داشته است هر جایگاهی که در این تیم به من بسپارند با افتخار آن را قبول می کنم . امروز دشوارترین مسئولیت تیم به من واگذار شده و باید تلاش کنم به نحو احسن در انجام وظایف محوله موفق عمل کنم.
سرمربی موقت تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: خوشحالم اولین بازی من در تیم پرسپولیس به عنوان سرمربی سخت ترین بازی ام خواهد بود. ما روز شنبه دیداری مشکل مقابل صدرنشین لیگ برتر در قزوین پیش رو داریم که باید در آن مسابقه بهترین نتیجه را کسب کرده و روند رو به رشد خود را از سر بگیریم.
پیروانی نیز مانند افشین قطبی قول داد تیم فوتبال پرسپولیس در فصل جاری سه جام قهرمانی کسب کند. وی با تاکید بر این موضوع افزود: امروز در حرف می گویم که پرسپولیس سه جام قهرمانی را کسب می کند. اینکه حرف من تا چه حد به عمل نزدیک شود با نتایج تیم مشخص خواهد شد، سعی می کنیم با تلاش بسیار در پایان فصل نتایجی شایسته کسب کنیم.
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس که از امروز به عنوان سرمربی موقت این تیم را هدایت خواهد کرد در خصوص انتخاب دستیاران خود گفت: در حال حاضر با آقایان کماسی و عابدزاده به کار خود ادامه خواهیم داد چرا که فرصت تغییر و تحول در کادر فنی نداریم . بعد از بازی با پیکان به احتمال زیاد به کادر فنی نفراتی اضافه خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه باید گذشته ها را فراموش کنیم و به فکر آینده باشیم گفت: قطبی شخصیت قابل احترامی است که برای پرسپولیس زحمات زیادی را متحمل شد. اینکه چرا از تیم ما جدا شد را باید از خودش جویا شوید من نمی توانم در این باره اظهار نظری داشته باشم.
پیروانی بر خلاف افشین قطبی که مدعی شده بود باشگاه به تعهدات خود عمل نکرده است گفت: من سالها در پرسپولیس بازی کرده ام اما آنچه که در فصل جاری مشهود است شرایط مساعد باشگاه از سوی هیئت مدیره و مدیریت باشگاه بهترین امکانات برای موفقیت تیم فراهم شده است.
وی با اذعان به اینکه در هیچ کجای دنیا تیمی بدون مشکل نیست خاطرنشان کرد: به عنوان همکار قطبی و کسی که چند ماه در کنار او حضور داشته است تاکید می کنم هر نتایجی که در فصل جاری کسب کنیم قطبی نیز در آن سهیم است.
" قطبی پیش از جدایی از تیم فوتبال پرسپولیس مدعی شده بود این تیم شرایط مساعدی نداشته و نسبت به عملکرد بازیکنان پرسپولیس در بازی با صباباتری ابراز تردید کرده بود ."
پیروانی دراین خصوص گفت: من چنین موضوعی را نه دیده ام و نه شنیده ام، مطرح کردن این موضوع باعث می شود شرافت و وجدان بازیکنان را زیر سئوال ببریم، نه در ایران و نه درهیچ کجای دنیا یک بازیکن شرافت خود را زیر سئوال نمی برد. بازیکنان ما در بازیهای گذشته و به ویژه بازی مقابل صباباتری تمام زحمات خود را متحمل شده اند، اینکه تیم نتیجه نگرفته درعوامل دیگری دخیل است.
وی خاطرنشان کرد: پرسپولیس درحال حاضر بی حاشیه ترین و منظم ترین تیم ایران است و امیدوارم در فصل جاری نیز به موفقیت برسد تا پرافتخارترین تیم ایران نیز بشود.
پیروانی درخصوص مشکل دروازه بانی تیم فوتبال پرسپولیس در بازی مقابل پیکان گفت: ما در حال حاضر دروازه بان های خوبی داریم اگر به هر دلیلی نتوانیم از یکی از آنها استفاده کنیم عابدزاده را در درون دروازه خواهیم گذاشت!
وی در خصوص شایعه حضور محمد خاکپور در کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خاکپور دوست ما و پیشکسوت پرسپولیس است من نه تنها خاکپور بلکه هر پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که بتواند به این باشگاه کمک کند را با آغوش باز پذیرا خواهم بود و دستش را می فشارم. امروز هر کسی که پرسپولیسی است باید به این باشگاه کمک کند.

مهر نیوز

قدیمی 12-19-2008
Aposter-prsplsNws Aposter-prsplsNws آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض خاکپور: من دستیار پیروانی نمی شوم

خلاصه خبر رو در زیر میتوانید بخوانید:

اظهارات اخیر خاکپور: سرمربی گری پرسپولیس به من پیشنهاد شد/ پیروانی باید بماند من دستیار نمی شوم/ فوتبال قطبی بین المللی نبود/ دایی می تواند رئیس ای اف سی شود!
مرجع خبری پرسپولیس(19:56): در پرسپوليس مدتى شايعه شده بود كه محمد خاكپور به زودى دستيار افشين پيروانى خواهد شد اما خاكپور در مصاحبه اى به صراحت اعلام كرد كه اصلاً قصد ندارد دستيار باشد. او به سرمربيگرى فكر مى كند و براى اين ايده استدلال هاى خاص خودش را دارد: من مدتى به عنوان دستيار محمد مايلى كهن كار كرده ام اما اكنون در توانايى خود مى بينم كه سرمربى باشم. در واقع ديگر به دستيار بودن فكر نمى كنم و برخلاف شايعات نه قرار است دستيار پيروانى شوم و نه مايلى كهن؛ بلكه مى خواهم سرمربى يك تيم باشم.
خاکپور می گوید: به پيشنهاد مالى هم توجه چندانى ندارم اما در ابتداى فصل حبيب كاشانى براى سرمربيگرى پرسپوليس به من پيشنهاد داد البته در همان زمان عنوان كردم كه قطبى به عنوان مربى كه تيم را قهرمان كرده و سپس حميد استيلى بهترين گزينه ها هستند، با اين حال كاشانى به بودن من در ميان گزينه ها اصرار داشت كه پس از به توافق نرسيدن كاشانى و سازمان تربيت بدنى اين پيشنهاد به طور كامل منتفى شد. در هر صورت در همان زمان هم من و استيلى دو گزينه مجزا بوديم و قرار نبود يكى به عنوان دستيار ديگرى كار كند.
وی همچنین در خصوص سرمربی شدن پیروانی در پرسپولیس افزود: هيچ مذاكره اى براى برعهده گرفتن هدايت پرسپوليس با من نشده است و تصور مى كنم كه پيروانى با توجه به شناختى كه از گذشته در تيم ملى از او دارم و اينكه از ابتداى فصل همراه پرسپوليس بوده بهترين گزينه براى ادامه كار به عنوان سرمربى پرسپوليس است.
در فصل گذشته نيز تصور مى كنم اين استيلى بود كه تيم را آماده كرد و تحويل قطبى داد. او خيلى دير به پرسپوليس آمد و در فصلى كه بهترين مديريت و بازيكنان در خدمت تيم او بود و پرسپوليس تمام شانس هاى سال اخير را يكجا به دست آورد توانست با پرسپوليس قهرمان شود.
درباره ابتداى كار قطبى مى دانم كه او مانند من باشگاهى با نامAGSC داشته است و پس از مدتى نيز كار آناليزورى را آغاز كرد و به عنوان دستيار دوم يا سوم تيم گالكسى فعاليت كرد، بعد هم از طريق ارتباطاتى كه داشت با فدراسيون فوتبالكره جنوبى همكارى كرد، در هر صورت ما در ايران از قطبى فوتبال بين المللى نديديم.

خاكپور كه خود يكى از اركان خط دفاعى تيم ملى در جام جهانى 98 بود از خطوط دفاعى تيم ملى دفاع مى كند: فوتبال بازى خط ها نيست، اين يك تيم است كه در دفاع و حمله شركت مى كند. در هر صورت ايراد فنى ما در بازى مقابل امارات نزديكى نكونام به خط دفاع و نزديكى باقرى به مهاجمان بود كه فضاى ميان آنها را خالى مى كرد و توپ را در اين فضا در اختيار بازيكنان اماراتى قرار مى داد. در هر صورت آمدن كريم باقرى و شباهت بازى نكونام به بازى كريم نيز موضوعى است كه بايد به آن توجه شود، نكونام اكنون تبديل به يك بازيساز تأثيرگذار در ميانه ميدان شده و نمى توانيم انتظار داشته باشيم كه با آمدن كريم باقرى، نكونام به نقش يك بازيكن كارگر بازگردد، همين موضوع مشكلاتى را در ميانه زمين ايجاد مى كند.
خاكپور درباره على دايى هم نظرى دارد: «دايى يكى از افتخارات مملكت ماست، او را تمام آسيا و جهان مى شناسند و حضور او روى نيمكت تيم ملى اعتبار بالايى است اما دايى در زمانى به عنوان سرمربى تيم ملى انتخاب شد كه فوتبال ما آشفته بود. تعليق و تغيير و تحول هاى لحظه اى وضعيت آشفته اى را براى فوتبال ايران ايجاد كرده بودند. شايد اگر در آن زمان مربى ديگرى به جاى دايى انتخاب مى شد، نمى توانست مانند او موفق باشد. اين موفقيت هايى كه به دست آمده از شخصيت دايى نشات مى گيرد و نشان مى دهد كه او شخصيت يك مربى بزرگ را دارد.
اما به نظرم فدراسيون خيلى زود دست به انتخاب دايى زد. مى دانم كه در آن زمان فدراسيون براى انتخاب سرمربى خيلى تحت فشار بود و تلاش هايى كه براى انتخاب سرمربى انجام داده بودند به نتيجه اى نرسيد، به همين دليل با انتخاب دايى فدراسيونى ها مى خواستند پشت دايى پنهان شوند. دايى اسم بزرگى است و مسؤولان فدراسيون پشت نام دايى پنهان شدند. تحليلم اين است كه ما خيلى زود دايى را خرج كرديم چرا كه مى توانستيم از دايى در جاهاى ديگر استفاده كنيم. او مى توانست رييس AFC باشد و در آنجا به فوتبال ما كمك كند. دايى چه چيزى كمتر از بن همام داشت. رابطه و تحصيلات، مقبوليت و معروفيت دايى به همراه خيلى ديگر از فاكتورها نكات برترى دايى از بن همام است اما من متاسفم كه با خرج كردن زودهنگام چنين شخصى راه را براى پيشرفت بيشتر فوتبال ايران محدود كرديم.»

پنج شنبه 28 آذر

ویرایش توسط دانه کولانه : 01-11-2009 در ساعت 12:10 AM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش